Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 291

Thread: Patoloska mrznja jezikoznavaca

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Patoloska mrznja jezikoznavaca

    Taman kad sam pomislio da je mrznja prema mojoj drzavi, narodu, jeziku...
    neka daleka neprijatna proslost i da ce konacno svak o svom jadu zabaviti, stizu dematni i potvrde da je mrzjnja prema svemu crnogorskom moda duzeg trajanja.
    Izvod iz novog srpskog recnika Kleina i Šipke u svoj svojoj bolestini ne bi bio ni nista novo, ni uobicajno da nije od onih koji slove za strucnjake jezika. Bilo bi za ocekivati da bar znaju da su bas takve rijeci i takve argumente koristili protivnici jezika koji je njima standard, alfa i omega, sredstvo ne samo jezicko vec izgleda i dijagnoza.

    Attachment 8701
    Poslije onih polupismenih koji se smiju tisići, a fale hiljadu, izmisljaju posprdne izraze kao novohrvatski govor, velicaju knjige koje nikad nijesu ni procitali evo se oglasise i strucnjaci. Skolski primjer ili klinicki slucaj psihopatije, sljepilo zbog nemoci ili nesto sasvim trece? Nekad ce neko valjda i naci uzrocno-posledicne veze, a ja cu se i dalje cuditi kako onaj mali obad nacera krdo govedi u panicni stampedo.
    Na zdravlje vam Klein i Šipka jer dok je vas i takvih kao vi ova nasa Crna Gora kakva god da je sve nam je vise zlatna i sve punija prezira prema takvima. Eto kakvi ste kad ni jednu ruralnu psovku nijeste zasluzili.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko su optereceni Crnom Gorom mecu nas dje god stignu. No kad shvate da je doba Velike Srbije i sve velikoga srpstva past perfekt mozda ce i pocet da postuju prvo sebe pa sve ostale.
    Ne treba im zamjeriti....osvrnes se samo iz sebe, nasmijesh se i nastavish dalje A oni nek i dalje pishu recnike, leksikone....
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogu samo da nam ga :smajlikojipushi*****:
    :mrgreen:

  4. #4
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da...otprilike prave stvari nazvane pravim imenom.

    Hari, ne vidim u tome mrznju, prije ce biti neka druga emocija...niti vidim kakve to ima veze sa narodom i drzavom. A svakako ima veze sa jezikom.

    U svakom slucaju, sto se ti sekiras? Zar te moze uvrijediti neko koga prezires?

    p.s.
    nadam se da mi nece komentar biti izbrisan zato sto se slazem sa definicijom.
    Last edited by Hokmun; 30-01-07 at 17:21.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Taman kad sam pomislio da je mrznja prema mojoj drzavi, narodu, jeziku...
    neka daleka neprijatna proslost i da ce konacno svak o svom jadu zabaviti, stizu dematni i potvrde da je mrzjnja prema svemu crnogorskom moda duzeg trajanja.
    Izvod iz novog srpskog recnika Kleina i Šipke u svoj svojoj bolestini ne bi bio ni nista novo, ni uobicajno da nije od onih koji slove za strucnjake jezika. Bilo bi za ocekivati da bar znaju da su bas takve rijeci i takve argumente koristili protivnici jezika koji je njima standard, alfa i omega, sredstvo ne samo jezicko vec izgleda i dijagnoza.

    Attachment 8701
    Poslije onih polupismenih koji se smiju tisići, a fale hiljadu, izmisljaju posprdne izraze kao novohrvatski govor, velicaju knjige koje nikad nijesu ni procitali evo se oglasise i strucnjaci. Skolski primjer ili klinicki slucaj psihopatije, sljepilo zbog nemoci ili nesto sasvim trece? Nekad ce neko valjda i naci uzrocno-posledicne veze, a ja cu se i dalje cuditi kako onaj mali obad nacera krdo govedi u panicni stampedo.
    Na zdravlje vam Klein i Šipka jer dok je vas i takvih kao vi ova nasa Crna Gora kakva god da je sve nam je vise zlatna i sve punija prezira prema takvima. Eto kakvi ste kad ni jednu ruralnu psovku nijeste zasluzili.
    Ajde jadan sto se nervirash. Sto si drugo ochekvao od "uzgajivacha krmadi"? ;-) Ja se zabrinem kada me takvi pohvale.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan View Post
    i jos kad po stavkama objasnis zasto se slazes sa ovom provokacijom jer definicija svakako nije
    Zato sto ja smatram pitanje jezika potpuno odvojenim od pitanja drzave i nacije. I za mene nije provokacija vec nazivanje stvari pravim imenom.

    Ali sad da ulazimo u iste debate po hiljadu puta nemam ni volje ni vremena. Shvatio sam da je ovaj topic postavljen da ljudi kazu svoje misljenje, kakvo god da je ono. A ako je poenta bila da se svi zgrazavaju nad tim sto je napisano, onda treba da budem obrisan.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da ovakva neosnovana ponizavanja vrijedjaju. Ne samo to. Elitne bljuvotine imaju zestok uticaj na buducu nazovi elitu... Lanac beskonacnosti, gluposti i odvratnog nacionalizma. Takve stvari zestoko se osjecaju u naporima za crnogorskom wikipediom, jer neki ljudi se ipak koriste ovakvim udzbenicima.

    Inace, crnogorski jezik smatram politickim (kao i sve ostale juznoslovenske lingvisticke fragmente (srpski, hrvatski, bosanski)). Upravo zato crnogorski jezik jeste neophodan u ustavu! Srpski jezik ce (svi su izgledi) dovijeka biti koriscen politicki.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Lutkica View Post
    Ajde jadan sto se nervirash. Sto si drugo ochekvao od "uzgajivacha krmadi"? ;-) Ja se zabrinem kada me takvi pohvale.
    Ne mislis valjda da se nerviram, ali kao vjeciti optimista mislio sam da im je ozdravljenje pocelo, a ona bolestina zahvata sve sire krugove

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Bolest se ne smiruje. Evo svaki treci gradjanin Srbije sanja Veliku...kakav napredak...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Zato sto ja smatram pitanje jezika potpuno odvojenim od pitanja drzave i nacije. I za mene nije provokacija vec nazivanje stvari pravim imenom.

    Ali sad da ulazimo u iste debate po hiljadu puta nemam ni volje ni vremena. Shvatio sam da je ovaj topic postavljen da ljudi kazu svoje misljenje, kakvo god da je ono. A ako je poenta bila da se svi zgrazavaju nad tim sto je napisano, onda treba da budem obrisan.
    Kralju, vec smo prezvakali pricu o jeziku 1000 puta. Jezik nema nista vise osnova da se zove srpski no crnogorski ili hrvatski ili bosanski. To je zajednicki jezik i jedino pravo ime mu moze biti Juzno-Slovenski i sve ostalo su politicki nazivi.

    Shvati jadan ne bio da su sve ex-yu clanice i pobjegle od vas zbog te vase ekspanzionisticke politike i zbog gledanja na stvari iz ugla koji samo vama odgovara.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lutkica View Post
    Ajde jadan sto se nervirash. Sto si drugo ochekvao od "uzgajivacha krmadi"? ;-) Ja se zabrinem kada me takvi pohvale.
    Slozicu se!!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Kralju, vec smo prezvakali pricu o jeziku 1000 puta. Jezik nema nista vise osnova da se zove srpski no crnogorski ili hrvatski ili bosanski. To je zajednicki jezik i jedino pravo ime mu moze biti Juzno-Slovenski i sve ostalo su politicki nazivi.

    Shvati jadan ne bio da su sve ex-yu clanice i pobjegle od vas zbog te vase ekspanzionisticke politike i zbog gledanja na stvari iz ugla koji samo vama odgovara.
    Uh, ne moze biti juzno slovenski, jer su juzni sloveni i bugari i makedonci i slovenci. Prije 150 godina postojala su samo dva jezika, srpski i hrvatski, koji je srpskohrvatskim dogovorom jedno vrijeme nazivan srpskohrvatski. Ali da ne ulazim u dublju raspravu...

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Uh, ne moze biti juzno slovenski, jer su juzni sloveni i bugari i makedonci i slovenci. Prije 150 godina postojala su samo dva jezika, srpski i hrvatski, koji je srpskohrvatskim dogovorom jedno vrijeme nazivan srpskohrvatski. Ali da ne ulazim u dublju raspravu...
    Pa neka su, ne vjerujem da bi se oni bunili da ga drzave koje njim govore na Balkanu tako prozovu.

    Ja tebe pitam, mislis li da Crnogorci imaju jednaka prava na taj jezik kao i SRbi, Hrvati i Bosanci?
    Kad imamo jednaka prava nasa je stvar kako cemo zvati jezik kojim govorimo.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar vam nista ne znaci cinjenica da u Crnoj Gori srpskim jezikom govori preko 60% ljudi?
    Do sljedeceg popisa,to je jedini podatak koji je validan i koji niko ne moze da ospori.
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  15. #15
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Pa neka su, ne vjerujem da bi se oni bunili da ga drzave koje njim govore na Balkanu tako prozovu.

    Ja tebe pitam, mislis li da Crnogorci imaju jednaka prava na taj jezik kao i SRbi, Hrvati i Bosanci?
    Kad imamo jednaka prava nasa je stvar kako cemo zvati jezik kojim govorimo.
    Prvo, Bosanska narodnost ne postoji, vjerovatno si mislio na Bosnjake.

    Drugo, apsolutno svako ima pravo svoj jezik da naziva kako zeli. Kao sto apsolutno svako ima pravo da o tome kako neko naziva neki jezik misli sta hoce. Problem ide u 2 pravca: 1) Vecina (ili jednak broj) ljudi koji se nacionalno izjasnjavaju kao crnogorci svoj maternji jezik nazivaju Srpskim. 2) Cak i da svi crnogorci svoj maternji jezik nazivaju crnogorskim, crnogorci nemaju apsolutnu vecinu u ukupnom stanovnistvu, da bi naziv svog jezika mogli nametnuti ostalim narodima kao jedini sluzbeni.

  16. #16
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A dobro, to cemo josh da vidimo...

    Iskreno se nadam da ce u buducem Ustavu stojati iskljuchivo crnogorski jezik, ni srpski, a ni crnogorski i srpski...

    A ti somun, ako ti se ne svidja... Sevaj

  17. #17
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    A dobro, to cemo josh da vidimo...

    Iskreno se nadam da ce u buducem Ustavu stojati iskljuchivo crnogorski jezik, ni srpski, a ni crnogorski i srpski...

    A ti somun, ako ti se ne svidja... Sevaj
    nada uvjuek poslednja umire

  18. #18
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Lutkica View Post
    ;-) Ja se zabrinem kada me takvi pohvale.
    Dati nece do toga dolazit!

  19. #19
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Zato sto ja smatram pitanje jezika potpuno odvojenim od pitanja drzave i nacije.
    Pa sto zovete jezik po drzavi? Preimenovali ste ga u srpski, a bio je srpsko-hrvatski.

  20. #20
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Prije 150 godina postojala su samo dva jezika, srpski i hrvatski, koji je srpskohrvatskim dogovorom jedno vrijeme nazivan srpskohrvatski. Ali da ne ulazim u dublju raspravu...
    Nijesu postojala dva jezika koji se pretvorio u jedan. No su postojala dva imena za jedan jezik.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Pa sto zovete jezik po drzavi? Preimenovali ste ga u srpski, a bio je srpsko-hrvatski.
    Srpski jezik je dobio ime po etnickoj odrednici, bas kao i svi ostali jezici. Jezici se ne nazivaju po drzavi, inace bi imali americki, austrijski, australijski, belgijski, itd...a ne bi postojali jezici kao sto su, katalanski, flamanski, baskijski itd.

    Zasto se u Crnoj Gori u XIX vijeku jezik nazivao srpskim?...tema za razmisljanje.

  22. #22
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Srpski jezik je dobio ime po etnickoj odrednici, bas kao i svi ostali jezici.
    Pa sto imas protiv da crnogorski jezik dobije ime po istoj odrednici? Imamo li mi manja prava od ostalih naroda? Vidim ja kako vi postujete ljudska pravo i kako bi nam bilo veselo s vama.

  23. #23
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    nada uvjuek poslednja umire
    Drsh se ti samo

  24. #24
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Zasto se u Crnoj Gori u XIX vijeku jezik nazivao srpskim?...tema za razmisljanje.
    Zato sto je to bila zvanicna politika, koju narod nije prihvatio. Ne vidim sto je tu tako komplikovano.

  25. #25
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Pa sto imas protiv da crnogorski jezik dobije ime po istoj odrednici? Imamo li mi manja prava od ostalih naroda?
    Rekao sam vec, nemam nista protiv. Ali da bude zastupljen u mjeri u kojoj ga tako nazivaju stanovnici Crne Gore.

Page 1 of 12 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Medjuvjerska mrznja kamen spoticanja crnogorskog drustva
    By Ego_and_his_own in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 10-11-05, 14:18
  2. patoloska ljubav
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 31
    Last Post: 12-12-04, 16:25
  3. Srbija - Crna Gora - ljubav ili mrznja
    By aleksandar II in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 06-12-04, 23:31
  4. mrznja i podjele -> strategija rezima
    By Njegus in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 16-09-04, 09:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •