Page 14 of 21 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast
Results 326 to 350 of 513

Thread: Ekstremističke grupe u CG i na Balkanu

  1. #326
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Tome se i DPS nada, zato ovolika povika. Ali mrka kapa, cini mi se. Potroseni su i Zekovic i Bogougodnice, morace se novi "antifasisticki borci za ljudska prava" od blata praviti.

    Ja predvidjam da ce ubrzo svijetlo dana ugledati nova nada progresivnog covjecanstva - fasisticko-antifasisticka organizacija "Krsto Zrnov - Ljubo Cupic".
    Ja evo spreman da se kladim da ce BIRN povuci listu "ekstremista". Pretpotstavljam da sad traze najbezbolniji nacin da to urade.

    Ako ko bude potrosen nakon ovog, to ce ponajprije biti Jelena Jovanovic. Od nje su se vec odrekle kolege iz BIRN CG. Ne eksplicitno, ali dovoljno jasno.

    A mislim da je najvisa krivica upravo na BIRN-u, kao losem organizatoru ovog fijaska.

    Nego, ako ko nece da se kladi sa mnom, da sacekamo, Mislim da ce BIRN ubrzo dati neko saopstenje. Suvise je jak pritisak da bi mogli da ga ignorisu.

  2. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  3. #327
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Pokušaj zamisliti Jonaikija, ići će ti lakše. Ka Neo aka Mr. Anderson kad zavrne mantiju i kalaš izvadi. Pobije sve i u skoku zatalasa zemlju i pravac oblaci. Ekstremista. Dokazah.


    Sent from आत्मनः
    Jel ovaj upisan u ekstremiste?


  4. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  5. #328
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,675
    Thanked in
    2,625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Pokušaj zamisliti Jonaikija, ići će ti lakše. Ka Neo aka Mr. Anderson kad zavrne mantiju i kalaš izvadi. Pobije sve i u skoku zatalasa zemlju i pravac oblaci. Ekstremista. Dokazah.


    Sent from आत्मनः
    Ko Betmen.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  6. #329
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    I demokrata.
    A kako bi bilo da mi se replicira? U fazonu "nisi u pravu zbog..."?!

    Mnogo neinteligentno i zlonamjerno neki likovi odje nastupaju. Prvo kenjaju neku pricu bez ikakvog uporista. Prduckaju. Zato se ljudi i zovu prdnjave. Kad prde rijecima.
    I onda im se kulturno ukaze dje grijese i da to nije istina.

    I umjesto da ljudi nastave komunikaciju kako bi svaki dobronamjeran i zreo covjek uradio, priznaju da nisu u pravu, da nisu vladali informacijama, oni odcute, ili ovako jos malo podbodu, a onda ce istu pricu da pokrenu za par mjeseci.

    Ja mislim da sam ovdje doslovice bio u pravu za sve sto sam saopstio.

    Evo poslednja potvrda je vaznost Tonina Picule, za kog sam tvrdio da je veoma vazan, najbitniji lik sto se nas tice, pa su odje neki uprli bili da to negiraju.

    I tako iznova i iznova dolazite ovdje da ostavljate neistine i neke skroz nerealne stvari i iznova i iznova vas demantuju.

    Predlazem moderaciji da pocnu da kaznjavaju za glupost.

    Da nas ostane ovdje fino 7-8 momaka da razmjenjuje stavove i vidjenja, da nesto konstruktivno se dogodi.

  7. #330
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Sasa Zekovic je najavio da ce se povuci iz javnog djelovanja. Eto jedan ekstremista manje. Da ne brinete da ce nedje bombu bacit ili pozivati druge da to urade.

  8. #331
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ja evo spreman da se kladim da ce BIRN povuci listu "ekstremista". Pretpotstavljam da sad traze najbezbolniji nacin da to urade.

    Ako ko bude potrosen nakon ovog, to ce ponajprije biti Jelena Jovanovic. Od nje su se vec odrekle kolege iz BIRN CG. Ne eksplicitno, ali dovoljno jasno...
    Sem vrćenja DPS prazne priče u medijima ne vidim ni traga tog "polvačenja" i "odricanja". Ali što je Pobjedi milo to joj se i snilo... moraju nekako taj damage control odraditi pa je najlakše da se pretvaraju da nije BIRNov izvještaj nego nekog izdajničkog elementa u BIRNu.

    Stari recept, tako isto izdajnike traže po ambasadama kad ih neka potkači. Nije loš ambasador nego ovi oko njega.

  9. #332
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post

    Da nas ostane ovdje fino 7-8 momaka da razmjenjuje stavove i vidjenja, da nesto konstruktivno se dogodi.
    Momaka? Aj sad se fino izvini damama

  10. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  11. #333
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sem vrćenja DPS prazne priče u medijima ne vidim ni traga tog "polvačenja" i "odricanja". Ali što je Pobjedi milo to joj se i snilo... moraju nekako taj damage control odraditi pa je najlakše da se pretvaraju da nije BIRNov izvještaj nego nekog izdajničkog elementa u BIRNu.

    Stari recept, tako isto izdajnike traže po ambasadama kad ih neka potkači. Nije loš ambasador nego ovi oko njega.
    Pusti ti praznu pricu, nego oces ti da se kladis sa mnom? U veceru?

  12. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  13. #334
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Pusti ti praznu pricu, nego oces ti da se kladis sa mnom? U veceru?
    Može, može. Eto, neki jasan rok, recimo 15 dana, i jasan uslov, recimo da BIRN skloni Bogougodnice i komite sa liste ekstremista?

  14. #335
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Evo recimo ovog SKOJ-a treba momentalno banovati a odbanovati Outline i Gagarina.

    Postoji granica dje misljenje vise nije misljenje nego bezobrazluk totalni.

    Upro covjek pa upro da svoje sugradjane proglasi ekstremistima, nijedan drugi scenario ne prizeljkuje.

    Neko ce sad mozda pomisliti kako sam lost composure, a realno nisam. Mene zabolje uvo hocu li biti banovan, ali eto bar da ukazem da je vise postalo degutantno koliko pojedini ne doprinose zdravoj diskusiji i uvijek samo na strani negativnog.

    A treba li takvim davat prostor? Ne stvarno.

  15. #336
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Može, može. Eto, neki jasan rok, recimo 15 dana, i jasan uslov, recimo da BIRN skloni Bogougodnice i komite sa liste ekstremista?
    Rok mora biti neki razuman. Pitanje je da li ce komisija biti formirana za 15 dana. Ja bi, evo, da nominujem Sasu Zekovica da ce biti skinut s liste.

    Lista je skroz bezveze. Kako je Zekovic ekstremista, a nije Veljovic?

  16. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  17. #337
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Jel ovaj upisan u ekstremiste?

    Slikao se covjek sa mitralezom. Ko nosi stalno mitralez i štap. Niko. Pozajmio za slikanje. Bitno je da li se nasilje odobrava ili se ucestvuje u istom. Ne odobravam ni jedno ni drugo ali pravim razliku. Dok god pravimo razliku dobro je. Kad nam sve postane isto vise nije problem mitralez i ko ga nosi vec mi. Food for thought.

    Previse toga zamisljamo pa to postane dokaz da je neko ekstremista. Isto tako neki ne mogu zamisliti pa je to dokaz da neko nije ekstremista. Da pojasnim prethodni post.

    I da ponovim. Za mene na onom spisku nema ekstremista. Ima krajnje desnice ali to ne znaci automatski da kranja desnica je nedemokratska i nasilna. Moze da bude i demokratska i nenasilna. Nijanse su bitne kad su ove teme u pitanju.

    Bogougodnice mi ne dirajte. Dobro ie malo da se dogma protrese. Ko je vjernik neće reagovati.


    Sent from आत्मनः
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. #338
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,675
    Thanked in
    2,625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Slikao se covjek sa mitralezom. Ko nosi stalno mitralez i štap. Niko. Pozajmio za slikanje. Bitno je da li se nasilje odobrava ili se ucestvuje u istom. Ne odobravam ni jedno ni drugo ali pravim razliku. Dok god pravimo razliku dobro je. Kad nam sve postane isto vise nije problem mitralez i ko ga nosi vec mi. Food for thought.

    Previse toga zamisljamo pa to postane dokaz da je neko ekstremista. Isto tako neki ne mogu zamisliti pa je to dokaz da neko nije ekstremista. Da pojasnim prethodni post.

    I da ponovim. Za mene na onom spisku nema ekstremista. Ima krajnje desnice ali to ne znaci automatski da kranja desnica je nedemokratska i nasilna. Moze da bude i demokratska i nenasilna. Nijanse su bitne kad su ove teme u pitanju.

    Bogougodnice mi ne dirajte. Dobro ie malo da se dogma protrese. Ko je vjernik neće reagovati.


    Sent from आत्मनः
    A možda nije štap nego selfi štik ako nema ko u blizini.
    Ko ti zna..
    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 24-11-22 at 13:29.
    No pasaran!

  19. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  20. #339
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Rok mora biti neki razuman. Pitanje je da li ce komisija biti formirana za 15 dana. Ja bi, evo, da nominujem Sasu Zekovica da ce biti skinut s liste.

    Lista je skroz bezveze. Kako je Zekovic ekstremista, a nije Veljovic?
    Neka bude onda mjesec? Zekovića možda i skinu, i njega i Bogougodnice ne vjerujem da će, a navodno se o oboje BIRN ogriješio.

  21. #340
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,675
    Thanked in
    2,625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Da nas ostane ovdje fino 7-8 momaka da razmjenjuje stavove i vidjenja, da nesto konstruktivno se dogodi.
    Pa skupite se sva "sedmorica" u neku kafanu ko vam brani?

    Šta je ovo..



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  22. #341
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Koliko god neki željeli, a drugi istovremeno tvrdili da već postoji, dikatuturu na forumu nećemo zavoditi.
    Pisanje na forumu je pravo i privilegija.

    To što se nečije viđenje stvari ne poklapa sa moderatorovim ili drugog forumaša, nije signal da tome treba zabranitit da piše. Naprotiv, dobro je da su čuju oba mišljenja, i da svako iznese razloge za svoje mišljenje. Na kraju se svi možemo složiti da se ne slažemo. I dokle god to radimo bez uvreda, etiketiranja, prijetnji i svega sličnog dobro je. I zdravo zua društvo u cjelini.
    Tvrdim da je na forum kulturnija diskusija nego na dosta TV emisija koje nam se plasiraju putem TV-a.

    Kad izađete iz gore navedenih ovkvira, moderatori su tu vaši čuvari anđeli da ne krenete stranputicom, nego da vas vratimo na pravi put.
    Zato ne budite crvenkapice i ne idite prečicama i ne zadržavajte se u šumi, nego slušajte što vas savjetujemo.
    Last edited by hercules; 26-11-22 at 22:36.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. The Following 4 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  24. #342
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,568
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    385
    Thanked in
    260 Posts

    Default

    Jedin. vid ekstremizma,kod nas,je zavlačenja ruke u dzepove građana.

    Sent from my SM-N980F using Tapatalk
    James Tiberius Kirk

  25. The Following User Says Thank You to zrnojed2 For This Useful Post:


  26. #343
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Koliko god da je upošetku djelovalo loše po devetoro targetiranih, oni su sad dobili prostor da se medijski još jače čuju, a svi su bili prepoznati kao građanski aktivisti.
    Sad će još lakše da ukazuju na sve što se dešava, i umjesto njima omča oko vrata, naručioci sa vrha su je stavili sebi samima.
    Mislim da će šovinistička i fašistička ideologija da se završi uskoro na području CG - neće biti više srpske sparte.
    You knew that I'm a mastermind...

  27. #344
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Jel ovaj upisan u ekstremiste?

    Ne diraj svetosavske bogove, to ti je blagosloveno sve! Ima čast da ti bude kad te ubije svetosavski pop. (OSVEŠTANI KALAŠ)

    Crna Gora projektovana da bude ’mala Ukrajina’, kaže Joanikije


    https://www.slobodnaevropa.org/a/joa.../31751141.html

    Muka mi je citirati sad njihove propovijedi koje isijavaju hrišćansku "ljubav".
    Last edited by Alhemičarka; 27-11-22 at 18:46.
    You knew that I'm a mastermind...

  28. #345
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Ne volim ovog lika precerano ali dao je neke precizne i jezgrovite odgovore, preporucujem za procitati
    https://www.pobjeda.me/clanak/birn-o...idne-prijetnje
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  29. #346
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default



    CG ekstremizam

  30. #347
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Sjecam se nedje kad je Crna Gora igrala, prije 10-15 godina (da ne guglam sad) kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, trebala nam je pobjeda no primismo gol i kako se utakmica blizila kraju sa tribina se pocelo pjevat "Ne tuguj nocas gore glavu.." Citav stadion je pjevao "Goro moja".

    Prelijepa pjesma, prosto je steta sto ovako lijepu pjesmu i dalje mozemo ispjevat na fudbalskim utakmicama, no da ako se i to jednog dana promijeni.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  31. #348
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Bio sam tad na stadionu. Ceska?

    Jeste, Ceska. Evo upravo u ovom videu na 21:41.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 29-11-22 at 16:20.

  32. #349
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Ao, kakva tema, je je ne vidjeh prije, a vidim po broju nakupljenih postova vrlo popularna. Zar već nismo imali sličnu/istu temu https://forum.cdm.me/showthread.php?...78#post5779478 ?

    Elem, na dosta mjesta me ova tema i nasmija (volim crni humor, ne osuđujte me). Što se raznih pjevača tiće, reći ću samo to, Bora Čorba je jedini čovjek u istoriji koji je uspio za života da uđe u legende i izađe iz tog društva. Što bi se ono reklo, tuga tužna.

    Pošto je ovdje tema pokrenuta na osnovu BIRN interaktivne mape ekstremističkih grupa, evo da podjelim i link https://far-rightmap.balkaninsight.c...es/montenegro/

    U Crnoj Gori su označeni:
    1. Pravoslavno bradstvo Stubovi koje čine: Milić Ralević, Petar Anđić, Vladimir Šćekić, Slavko Perošević, Milan Rončević, Stojan Sekulović, Goran Labović, Stojan Sekulović, Dejo Kavedžić, Milinko Mišo Sekulović, Vlado Medenica i Neđeljko Neđo Peković.
    2. Zavjetnici Tvrdoš Nikšić koji čine: Drago Musić, Marko Jevrić i Slavko Perošević
    3. Vitezovi Svetog Jovana Vladimira koju čini: Stojan Sekulović
    4. Plav-Rožaj Salafi grupa koju čine: Sead Jasavić, Bajazit Cecunjanin i Kemal Murić
    5. Miholjski zbor koju čine: Zdravko Nišavić, Mijajlo Backović, Mileta Tomović, Niko Đurišić, Stefan Kostić, Jovo Tripinović, Vasilije Barbić, Nikola Ukropina, Stepan Mladenović, Gospava Кosović, Boris Pribičević, Miodrag Mustur i Dragana Zečević-Plavanski
    6. Komite i patriote Crne Gore koju čine: Predrag Vušurović, Nebojša Mrvaljević, Tatjana Knežević Perišić, Draško Martinović i Aleksandar Saša Zeković
    7. Bogougodnice koju čine: Maja Miličković, Tijana Lopičić, Kaćuša Krsmanović i Tanja Pavićević

  33. #350
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,675
    Thanked in
    2,625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Elem, na dosta mjesta me ova tema i nasmija (volim crni humor, ne osuđujte me). Što se raznih pjevača tiće, reći ću samo to, Bora Čorba je jedini čovjek u istoriji koji je uspio za života da uđe u legende i izađe iz tog društva. Što bi se ono reklo, tuga tužna.
    Sigurno nije lako bilo biti pjevač i gitarista Ekatarine Velike u to vrijeme, a s druge strane svaki fašista je p*zda u duši tako da ni tuga ni tragedija nego prosto kad to postane državna politika p*zda konačno pokaže svoje pravo lice.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 29-11-22 at 17:59.
    No pasaran!

  34. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


Page 14 of 21 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem gramofonsku ploču grupe PERPER
    By dovlamsi in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 23-12-15, 18:14
  2. Srbija je centar krijumčarenja narkotika na Balkanu
    By Ćipur in forum Politika generalno
    Replies: 20
    Last Post: 12-03-07, 21:28
  3. Političke grupe u Crnoj Gori
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 45
    Last Post: 23-04-06, 18:48
  4. Islam na Balkanu (predosmanlijsko doba)
    By The Severed Garden in forum Istorija
    Replies: 9
    Last Post: 21-04-06, 23:14
  5. Srbija najbolja za investicije na Balkanu
    By Janko23 in forum Politika generalno
    Replies: 69
    Last Post: 22-01-06, 01:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •