Page 10 of 21 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 226 to 250 of 513

Thread: Ekstremističke grupe u CG i na Balkanu

  1. #226
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ma ajde, šta bi rekao da nijesu čestitali, bi li ih nazvao izrodima kao one iz IN4S?

    Uvijek li se nađe opravdanje.

    Za dvije godine se društvo ekstremizovalo do neprepoznatljivosti, u čemu najveći doprinos, pored SPC koja je oduvijek takva, ima novokompnovani komitsko-plaćenički pokret.

    Sent using Tapatalk
    Ako se sudstvo i tuzilastvo oslobodi kandzi narko mafije, brzo ce splasnut polarizacija.

    Neselektivna pravda pravi ravnotezu u drustvu i gura ga ka centru.

    S obzirom da smo skoro pa bacili ove dvije godine, napredak ka oslobadjanju sudstva i tuzilastva je prespor.

    Dok se to ne desi, bujace ekstremizam na obje strane.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  2. #227
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,859
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Da, da tako to ide manipulisanje dragi moji.

    Bravo lavice sa sve zastavom, a ovamo pravi vlast sa neprijateljima države i slugama druge države. Sa onima koji guraju interese druge države umjesto države čiji su državljani.

    Sa onima koji su antiCG, a onda i antiEU i antiNATO.

    Radi se sve kako bi se unizila CG, blokirale institucije, blokirao napredak u EU, pravile podjele i još mnogo toga!

    Foliranti!

    Boli me uvo jesi li ti ovo ili ono ti si državljanin CG i ima da je poštuješ, ako nećeš napravi prekršaj ako smiješ i idi u Spuž!
    Last edited by mneonly; 21-11-22 at 15:32.
    Love, peace and respect.

  3. #228
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ovdje neki imaju opasnu zamjernu teze. Taj novokompovani "Komitski-plaćenički pokret", kako neko reče, čine ljudi koji su patriote. Da pitate sve te ljude, oni se zalažu za multinacionalno i multikonfesionalno društvo, za sekularnu državu, a ne teokratsku/ klerofašističku.

    Zbog srpskog šovinizma (ektremnog nacionalizma) ljudi su prinuđeni da brane građansko uređenje države. Nemojte, molim Vas, da se prisjećamo skadalaznih dešavanja, gdje su i manjine napadnute. Osveštavanje opština Budva - kao da u Crnoj Gori samo žive pravoslavci koji su pripadnici Crkve Srbije. Niko ne razmišlja da su baš ovi sprski šovinisti i narušili vjerski sklad, onom skalamerijom na Rumiji. Ko ne zna, nekad je bio proklinjan, a sad prisvojen kao njihov srpski svetac.

    I onda ljudi koji jasno pružaju otpor srpskom šovinizmu, odnosno ekstremnom nacionalizmu budu targetirani i proglašeni za plaćenike.
    Ne ide to baš tako, oni za razliku od mnogih imaju kritičko promišljanje.
    Last edited by Alhemičarka; 21-11-22 at 18:15.
    You knew that I'm a mastermind...

  4. #229
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,762
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Licemjerno je da se sad iz vlade salju cestitke rukometnoj reprezentaciji Crne Gore, nakon sto je ta ista vlada odbila da pomogne organizaciju dijela Evropskog prvenstva koji je bio organizovan u Pg. Po rijecima Kapisode, pomoc vlade je bila nula (0) eura. Navodno, nije bilo para u budzetu. Ali, nije se zalilo na vjerske skole. Tu je bilo, "ima se, moze se". A sad bi da se malo ogrebu o tudji uspjeh koji su pokusali da miniraju.

    Uzdam se u Kapisodu da ce im ocitati bukvicu, ako budu zvali rukometasice da se s njima slikaju.

    Sto bi Djole kazao, "More, marš!" Po srpski, "mrš, bre!"
    Ne valja kad se navija, ne valja kad se ne navija, ne valja kad se čestita...
    Nije se još rodio ko bi narodu ugodio.
    Forever young, i want to be forever young

  5. #230
    Join Date
    May 2016
    Location
    stara varos
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    180
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Evo vam ga vodja Zekovic na gradsku, nista postenije na dvije noge nisam vidio
    Niko ljepseg zaavicaja nemaaa

  6. #231
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ok. Pitanje
    Ako je neko vjernik SPC, misli da drzava ne treba da udje u EU i nije ljubitelj NATO saveza.
    Je li ekstremista i zasto?
    Ja sam protiv ulaska u EU i Nato, vjernik sam SPC, makar po nasljeđu porodičnom. Znači, ja sam IQ 0 i veze nemam sa životom, isprogramiran sam i sluga
    E zbog ovoga je DrPS propao. Bar nisam ekstremista jer se ne pitam s glavom.
    Stvarno, ja nemam ništa protiv nekakvih nacija i država, ali morate, vi što ste za CG, EU i Nato, promijenit narativ. Brate, ovo je na nivou osnovne škole.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  7. #232
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alhemičarka View Post
    ...Da pitate sve te ljude, oni se zalažu za multinacionalno i multikonfesionalno društvo, za sekularnu državu, a ne teokratsku/ klerofašističku...
    Najbolje još da ekstremiste pitamo jesu li ekstremisti.

    Ne, naravno, nego svaki od njih brani državu od neke smrtne prijetnje. Patriote, mašu zastavama, himne pjevaju, a oni s druge strane, koji drugim zastavama mašu i druge himne pjevaju, su ekstremisti.

    Kako te jednostavne istine ne razumijete?

  8. #233
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Najbolje još da ekstremiste pitamo jesu li ekstremisti.

    Ne, naravno, nego svaki od njih brani državu od neke smrtne prijetnje. Patriote, mašu zastavama, himne pjevaju, a oni s druge strane, koji drugim zastavama mašu i druge himne pjevaju, su ekstremisti.

    Kako te jednostavne istine ne razumijete?
    Možeš li mi ovo malo približit, oni koji žele da promijene uređenje države, ustav, himnu, zastavu a po mogućnosti da je izbrišu sa mape su isti kao i oni koji su protiv toga, jesam li dobro shvatio? Ne bih stavljao znak jednakosti između građana Crne Gore koji su za ulazak u EU i kojih ima bar 75% i ovih ostali koji su za razne svetove i kidanje turskih glava. Stoji da se spc i Joanikije trude da što više vernika prevaspitaju u gorepomenutom pravcu, ne znam kako im ide, nadam se ne baš najbolje.

  9. The Following 3 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  10. #234
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

  11. #235
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Možeš li mi ovo malo približit, oni koji žele da promijene uređenje države, ustav, himnu, zastavu a po mogućnosti da je izbrišu sa mape su isti kao i oni koji su protiv toga, jesam li dobro shvatio? Ne bih stavljao znak jednakosti između građana Crne Gore koji su za ulazak u EU i kojih ima bar 75% i ovih ostali koji su za razne svetove i kidanje turskih glava. Stoji da se spc i Joanikije trude da što više vernika prevaspitaju u gorepomenutom pravcu, ne znam kako im ide, nadam se ne baš najbolje.

    SKOJ blage veze nema šta piše, a sa terminologijom je na Vi. Bojim se da ne zna ni definiciju ektremizma.
    Mahati državnom zastavom u državi u kojoj živiš je ektremizam. hahahahhaha
    You knew that I'm a mastermind...

  12. #236
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ma ajde, šta bi rekao da nijesu čestitali, bi li ih nazvao izrodima kao one iz IN4S?

    Uvijek li se nađe opravdanje.

    Za dvije godine se društvo ekstremizovalo do neprepoznatljivosti, u čemu najveći doprinos, pored SPC koja je oduvijek takva, ima novokompnovani komitsko-plaćenički pokret.

    Sent using Tapatalk
    Da budem direktan, mislio sam na Dritana Abazovica koji je cestitato rukometasicama, a njegova vlada je odbila da pomogne organizaciju ovog prvesntsva u Pg:

    Na pitanje đe je država u cijeloj priči oko organizacije takmičenja, Kapisoda kaže:

    Nula! Države nema! Ja ne znam o kojoj državi ti pričaš?! Moram ti reći-neći meni par političara koji su tu na vlasti ogaditi moju državu. Niti ću ja da gubim obraz pred Evropom zbog toga što neko neće da nam pomogne ili ne prepoznaje to što smo napravili".
    Kapisoda kaže da sa ministrom sporta ima odličan odnos, ali da mu je Vasilije Lalošević kazao da u budžetu nema novca za RSCG i obaveze prema EP.


    Da li ti stvarno mislis da nije licemjerno da odbijes da pomognes, makar minimalno, te rukometasice, a kad naprave veliki uspjeh onda se javis da cestitas na uspjehu?
    Ja mislim da jeste licemjerno. Ako tio mislis da nije, onda nista. Svak svojim putem.

    Ovo sto sam napisao gore se ne odnosi na ostale, ponajmanje na Milatovica i Spajica.

    Meni jeste neshvatljivo da je drzava odbila da makar simbolicno pomogne organizaciju evropskog prvenstva u Crnoj Gori. A ta ista vlada je uplatila stotine hiljada za vjerske skole u CG. A sad bi da se ogrebu o uspjeh rukometašica?

    More, mrš!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  14. #237
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Da budem direktan, mislio sam na Dritana Abazovica koji je cestitato rukometasicama, a njegova vlada je odbila da pomogne organizaciju ovog prvesntsva u Pg:

    [/B]

    Da li ti stvarno mislis da nije licemjerno da odbijes da pomognes, makar minimalno, te rukometasice, a kad naprave veliki uspjeh onda se javis da cestitas na uspjehu?
    Ja mislim da jeste licemjerno. Ako tio mislis da nije, onda nista. Svak svojim putem.

    Ovo sto sam napisao gore se ne odnosi na ostale, ponajmanje na Milatovica i Spajica.

    Meni jeste neshvatljivo da je drzava odbila da makar simbolicno pomogne organizaciju evropskog prvenstva u Crnoj Gori. A ta ista vlada je uplatila stotine hiljada za vjerske skole u CG. A sad bi da se ogrebu o uspjeh rukometašica?

    More, mrš!
    Imamo li neke dokaze da je drzava odbila da pomogne?

    I dokaze, ako je pomogla, sto su uradili?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  15. #238
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    A, pa drastična razlika, izvini.

    Ne pada ti na pamet da braniš, ali, eto, braniš.

    Slažem se da su odvratne psovke Bogougodnica koje vrijeđaju 75% stanovništva Crne Gore dio okršaja koji ima dvije ekstremističke strane. To je BIRN uostalom i rekao.
    Ne branim, niti bih kad u životu branio prostakluk. Ali ti jesam reko da si izvrnuo ono što je rečeno, obrnuo mu smisao kako ti odgovara, i sad ćeš da guliš o tome bar još neđelju dana.

    Zato ti i rekoh- tipičan ti

    Pa da ponovim, i tebi i @technusu:
    Svađale su se sa konkretnim popovima, zbog skroz konkretne stvari, na konkretnom mjestu, i konkretno njima su upućeni oni gadluci.
    Što si ti, bukvalno izostavljajući ključni dio komentara, obrnuo na psovanje čitavog pravoslavlja u Crnoj Gori. I, naravno, desni ekstremizam, nacional šovinizam, i ostalo.
    I onda si sve to upakovao u tu užasnu pojavu crnogorstva u Crnoj Gori, bombu u temeljima sebe same.

    No aj, znamo se dovoljno dugo. Zato, samo prosto pitanje: kad ti onako postave biografije, ili tačnije kriminalne dosijee onih likova iz Stupova, a ti ovđe bukvalno poređaš par žena sa oštrim jezicima pored njih, i između staviš znak jednakosti, je li, dođe li ti bar mrvu neprijatno?

    Retoričko je, šalim se
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  16. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  17. #239
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Ovaj ih je javno prozivao, imenom i prezimenom, jos se niko nije oglasio da negira.

    Case closed.

  18. The Following User Says Thank You to Mr_Gospodin_Signore For This Useful Post:


  19. #240
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,859
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Ja sam protiv ulaska u EU i Nato, vjernik sam SPC, makar po nasljeđu porodičnom. Znači, ja sam IQ 0 i veze nemam sa životom, isprogramiran sam i sluga
    E zbog ovoga je DrPS propao. Bar nisam ekstremista jer se ne pitam s glavom.
    Stvarno, ja nemam ništa protiv nekakvih nacija i država, ali morate, vi što ste za CG, EU i Nato, promijenit narativ. Brate, ovo je na nivou osnovne škole.
    Kažeš u postu: vjernik SPC, a onda i makar po nasljeđu porodičnom... Je li to programiranje od malih nogu i kada proširiš spada li to u sluge?
    Kako si to povezao sa DPSom to samo ti znaš...

    Nego, koja je tvoja priča pošto si napisao "vi što ste za CG, EU i Nato" znači li to da pored potvrđenog da nisi za EU i NATO, nisi ni za CG?

    Državni interes je EU i NATO. EU je interes zbog standarda i beneficija koje bi CG građani dobili ulaskom u EU, a da nismo u Nato, najrealniji scenario bi nam bio ukrajinski scenario (i to je dolazilo sa adresa iz SPC, Srbije i ovih lokalnih plaćenika, neprijatelja i sluga druge države pa nema potrebe da objašnjavam pošto su ti te adrese, pretpostavljam, veoma bliske)
    Last edited by mneonly; 21-11-22 at 21:58.
    Love, peace and respect.

  20. #241
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    I mali doprinos temi, da probamo da olakšamo sebi. Prvo utvrdite kriterijume za ekstremizam, pa da se onda bavimo njime.

    Evo ja prilažem jedan, skroz očigledan: Prvi uslov- priznavanje Države Crne Gore.
    Drugim riječima, bilo ko ko ne priznaje ovu Državu, njenu suverenost i njene zakone, jeste ekstremista.
    Mislim da od ovoga ne može jednostavnije, i ispravnije.

    Aj sad da vidimo kako se ko tu uklapa
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  22. #242
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Za neupucene, mi vec godinama ostvarujemo razne benefite od saradnje sa EU. EU radi i cuti, zato ljudi ne znaju, drugi finansiraju samo necije dzepove da bukaju protiv EU.

    Pa kad EU ode, i pusti vodu, ***** ce da odu.

  23. #243
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Npr, đe spada ovo

    https://twitter.com/fedora_mne/statu...406272/photo/1

    i đe spada grupa koja mu je za ovo dodijelila jednu od ponajviših nagrada države koju ne priznaje?
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  24. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  25. #244
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    To je samo jedan od primjera, i zasto necu da ustuknem na drugoj temi za jednu drugu stvar.

    Ja imam pravo da zamjerim Borisu Mugosi sto je upotrijebio rijec "dusmani" u slavlju medalje, jer to nije nas nacin.

    Ali Gojko Raicevic da ga uzima u usta, pa to je smijesno. Pa mi svi treba jos po 10 puta da se rodimo i umremo, budemo teska *****, da dostignemo nivo ljudi poput Gojka Raicevica.

    A evo sto meni odgovara neko na jedan krajnje normalan tweet.

    Vecinska crna gora je komitskim govnima svrsila po faci prije nepunih mjesec dana.. a tek se sprema
    Pa kad pricamo o civilizacijskim razlikma...

  26. #245
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Kažeš u postu: vjernik SPC, a onda i makar po nasljeđu porodičnom... Je li to programiranje od malih nogu i kada proširiš spada li to u sluge?
    Kako si to povezao sa DPSom to samo ti znaš...

    Nego, koja je tvoja priča pošto si napisao "vi što ste za CG, EU i Nato" znači li to da pored potvrđenog da nisi za EU i NATO, nisi ni za CG?

    Državni interes je EU i NATO. EU je interes zbog standarda i beneficija koje bi CG građani dobili ulaskom u EU, a da nismo u Nato, najrealniji scenario bi nam bio ukrajinski scenario (i to je dolazilo sa adresa iz SPC, Srbije i ovih lokalnih plaćenika, neprijatelja i sluga druge države pa nema potrebe da objašnjavam pošto su ti te adrese, pretpostavljam, veoma bliske)
    Jeste, sluga sam svojeg porodičnog nasljeđa. Programirali su me u školi da budem komunjara a kući da budem vjernik, došlo je do lančane reakcije i evo me JA. Opet odgovaraš DrPS narativom koji je prevaziđen i promašen. Ni za kakvu državu niti jesam niti nisam, što ću, niti je mogu majkom ni ocem smatrat. Ako pitaš jesam li Crnogorac, jesam, po istom tom nasleđu, znači programirani sluga Crne Gore.
    Prepadajmo se još malo raznim scenarijima, sluge drugih država, lokalni plaćenici (što reče Šešelj - Ovde sve vlvi od stlanih plaćenika!), adrese nekakve su mi bliske Nego mi je Vučić reka da ne ulazim u rasprave, mada ovo nije rasprava, ovo je urnebes od patriotizma. I ti benefiti od EU, ja centa ne viđeh, sad je li nam država prva po školstvu, zdravstvu, sudstvu itd. u svijet, možda tamo pare idu od EU. Pa neupućeni, pa puštanje vode, pa gomna, da oprosti ovaj narod, okle ta mržnja i psovanje i čuda... U pravu je Vučić.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  27. #246
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Imamo li neke dokaze da je drzava odbila da pomogne?

    I dokaze, ako je pomogla, sto su uradili?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Iz onog sto je izjavio Kapisoda, jasno proizilazi da drzava nije pomogla, jer "u budžetu nema novca za RSCG i obaveze prema EP".

    Detalje ne znam, ali ne vjerujem da je Kapisoda ovo izmislio.

    Za sportiste se kaze da su najbolji ambasadori svoje zemlje. Nase rukometasice su ono najbolje sto Crna Gora ima u sportu. A organizacija dijela EP u rukometu je, koliko znam, najveci medjunarodni sportski dogadjaj ikad odrzan u CG. Tu cak RSCG ne bi ni trebao da trazi, vec bi sama vlada trebala da prepozna interes drzave i da sama pomogne organizaciju najveceg medjunarodnog sportskog takmicenja dosad organizovaog u CG. Jer se tu odista radi o prezentaciji CG kao drzave i postoji drzavni interes. Zasto u budzetu nije bilo novca za rukometasice i za EP? Razloge mogu da naslutim.

    Ovo odbijanje drzave da pomogne uz izgovor da u budzetu nema novca za EP je tesko za povjerovati. U CG je sve moguce.

    Uzgred, izjava Kapisode je bila nakon sto se zavrsio dio EP u Pg. On sam je morao da se penje na krov SC Moraca i cisti vodu, kad je krov popustio i voda pocela da kaplje po tribinama

    when we met poems

  28. #247
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    To je samo jedan od primjera, i zasto necu da ustuknem na drugoj temi za jednu drugu stvar.

    Ja imam pravo da zamjerim Borisu Mugosi sto je upotrijebio rijec "dusmani" u slavlju medalje, jer to nije nas nacin.

    Ali Gojko Raicevic da ga uzima u usta, pa to je smijesno. Pa mi svi treba jos po 10 puta da se rodimo i umremo, budemo teska *****, da dostignemo nivo ljudi poput Gojka Raicevica.

    A evo sto meni odgovara neko na jedan krajnje normalan tweet.



    Pa kad pricamo o civilizacijskim razlikma...
    Bolje ustukni, jer će na sledeći popis bit 60 posto Srba, ako nastavite priču.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  29. #248
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Možemo dalje sa kriterijumima, broj 2, isto tako jednostavan i očigledan, uz popularan citat poznaćete lako čiji:

    Ko bio protiv jednovjerne, jednokrvne, jednojezične Rusije, dabogda živo meso sa njega otpadalo, proklet bio tri puta i tri hiljade puta.
    Isključivanje, uskraćivanje, branjenje prava na mišljenje drugima i drugačijima, nametanje sopstvenih stavova silom i prijetnjom.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  30. #249
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Iz onog sto je izjavio Kapisoda, jasno proizilazi da drzava nije pomogla, jer "u budžetu nema novca za RSCG i obaveze prema EP".

    Detalje ne znam, ali ne vjerujem da je Kapisoda ovo izmislio.

    Za sportiste se kaze da su najbolji ambasadori svoje zemlje. Nase rukometasice su ono najbolje sto Crna Gora ima u sportu. A organizacija dijela EP u rukometu je, koliko znam, najveci medjunarodni sportski dogadjaj ikad odrzan u CG. Tu cak RSCG ne bi ni trebao da trazi, vec bi sama vlada trebala da prepozna interes drzave i da sama pomogne organizaciju najveceg medjunarodnog sportskog takmicenja dosad organizovaog u CG. Jer se tu odista radi o prezentaciji CG kao drzave i postoji drzavni interes. Zasto u budzetu nije bilo novca za rukometasice i za EP? Razloge mogu da naslutim.

    Ovo odbijanje drzave da pomogne uz izgovor da u budzetu nema novca za EP je tesko za povjerovati. U CG je sve moguce.

    Uzgred, izjava Kapisode je bila nakon sto se zavrsio dio EP u Pg. On sam je morao da se penje na krov SC Moraca i cisti vodu, kad je krov popustio i voda pocela da kaplje po tribinama

    when we met poems
    EP se planira godinama unaprijed.
    Drzava tu nema sto da 'pomaze', nego se iz budzeta dodijele sredstva savezu. Budzet se iznosio u novembru prosle godine za ovu godinu.

    Je li tada RSCG trazio sredstva za EP? Ako nije, je li se ko oglasio?

    Meni je Kapisodina prica nerealna, jer nije ovo neki ad hoc turnir za djecu.

    Znaci prvo da shvatimo od godinu unazad kako su planirana sredstva za ovaj dogadjaj, pa onda da sudimo, inace se ponasamo neozbiljno.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  32. #250
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Bolje ustukni, jer će na sledeći popis bit 60 posto Srba, ako nastavite priču.
    Znam da si ovo dobronamjerno napisao... Ali nisam ja taj koji vrijedja i prica neke fantazije okolo.

    A ako ustuknemo Srba ce sigurno biti 60% na popisu. Taj popis ima da bude taman kao izbori u Savniku? Da se radi dok god Srba ne bude 50%+1.

    Mada mislim da nece prezati ni od toga da izmijene Ustav i ako ih npr. bude 40%, a svi ostali narodi manje brojni...

    I svo vrijeme pricam o Vucicevim pudlicama u CG, a to je znacajan dio politicke scene, koje u realnosti prati mozda 15% punoljetnih stanovnika u CG, ali kad udje grdilo love, medijska hajka, Milo i Bato metode, narodu se prospe prica da nije vazno, pomirenje, evropejstvo...

    I eto 40%+ Srba, pa onda razni marifetluci i ispostavljanje raznih zahtjeva, ucjena...

Page 10 of 21 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem gramofonsku ploču grupe PERPER
    By dovlamsi in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 23-12-15, 18:14
  2. Srbija je centar krijumčarenja narkotika na Balkanu
    By Ćipur in forum Politika generalno
    Replies: 20
    Last Post: 12-03-07, 21:28
  3. Političke grupe u Crnoj Gori
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 45
    Last Post: 23-04-06, 18:48
  4. Islam na Balkanu (predosmanlijsko doba)
    By The Severed Garden in forum Istorija
    Replies: 9
    Last Post: 21-04-06, 23:14
  5. Srbija najbolja za investicije na Balkanu
    By Janko23 in forum Politika generalno
    Replies: 69
    Last Post: 22-01-06, 01:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •