Page 7 of 21 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 151 to 175 of 513

Thread: Ekstremističke grupe u CG i na Balkanu

  1. #151
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,498
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    02.11.2022.

    Kada se ona grupica od par stotina samoinicijativno skupila.

    Opet, moje su rijeci bile NA OBA SKUPA. Ti odje prosipas pricu da se mi organizovano okupljamo da skandiramo neke bljuvotine.

    Ja ti kazem da na dva skupa koja su se dogodila, gdje su bile hiljade i hiljade ljudi, nije doslo do skandiranja te sadrzine. Ende.
    Aaaaaaa...to na ovom snimku niste vi?

  2. #152
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    To je stvar elementarnog vaspitanja. Ima toga i na drugoj strani, da ne citiram sad pojedine, gadno mi je. Ali mi ne odgovori
    Ako si ovakav protivnik religije onda si svakako ekstremista. Biti ekstremista ne znači nužno biti nacionalista.

    Specifično u slučaju Bogougodnica rekao bih da su i ekstremistkinje i nacionalistkinje, jer ih ne vidjeh da ovako urlaju gadosti ispred džamija. Da su samo protiv religije bile bi equal opportunity ekstremisti.

  3. #153
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ako si ovakav protivnik religije onda si svakako ekstremista. Biti ekstremista ne znači nužno biti nacionalista.

    Specifično u slučaju Bogougodnica rekao bih da su i ekstremistkinje i nacionalistkinje, jer ih ne vidjeh da ovako urlaju gadosti ispred džamija. Da su samo protiv religije bile bi equal opportunity ekstremisti.
    Sto bi znacilo da bi pliticki korektno bilo da malo onu gornju izjavu korigujes Svakako hvala na odgovoru
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  4. #154
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Ekstremističke grupe u CG i na Balkanu

    Nacionalisti, extremisti sve je to isto. Svi su iz istog sjemena izrasli i sto je najgore imaju potencijal za dalji rast. Iako samo drvo moze biti zdravo kao i ova grana crnogoraca, ona je dobila dva izdanka u vidu ultracrnogoraca i srba. Kao i svako drvo koje radja i ovo treba obrezivati. To se moze izvesti kroz unapredjenje obrazovnog sistema. Predugo traje ali ako bih ja imao vlast… Hint: Recimo da bih na forumu temu “kastracija i sterilizacija” prebacio sa pdf kućnih ljubimaca na pdf politika. Mogao bih uz saradnju policije i vojske da garantujem rezultate za par mjeseci. Cetinje ne bi bilo poštedjeno odma da bude jasno.

    Sent from आत्मनः
    Last edited by Caesar; 18-11-22 at 20:30.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #155
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,763
    Thanks Thanks Given 
    2,128
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    A izvini, nismo prepoznali vas što ste se okrenuli prema ta 3-4 momka

    https://twitter.com/23mnepg04/status...rc=twsrc%5Etfw

    Opštepoznato je da kamera dodaje.
    Na izvorna 3-4, dodala kamera još par stotina.
    I viidi se da su se zaustavili na 50% rečenice, kad su vidjeli @Gospodina pretrnuli su.



    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    .....reče neko kome je vrhunac sarkazma bacanje kletvi pred izbore.bra'o.

    Inače ima poseban naziv za ispravljanje drugih u gVamatici no ajd dobro je to.
    Je li preteka' cuko?
    Pomazi ga.




    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    02.11.2022.

    Kada se ona grupica od par stotina samoinicijativno skupila.

    Opet, moje su rijeci bile NA OBA SKUPA. Ti odje prosipas pricu da se mi organizovano okupljamo da skandiramo neke bljuvotine.

    Ja ti kazem da na dva skupa koja su se dogodila, gdje su bile hiljade i hiljade ljudi, nije doslo do skandiranja te sadrzine. Ende.

    Ende, veli.
    Moja je zadnja i ja tako kažem, znači nije bilo pominjanja nekih majki, iako postoje neki videozapisi, to je internacionalna urota protiv patriJota.
    Forever young, i want to be forever young

  6. #156
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    A ko su uopšte Noćni Vukovi u CG?
    Kako BIRN javlja oni nisu za sad na spisku eskretmista. Da li je samo pitanje vremena, ili to što su bogougodni ima neke svoje prednosti znaće se brzih dana.
    Osim što su šerovali slike iz CT Manastira 5tog septembra i učestvovali u ustoličenju Joanikija, a kao samo je državna služba bila tamo , izgleda da nisu baš neki miljenici Evrope. Mada i ti Evroljani mlate svašta. Taman kao i SAD.

    https://euobserver.com/ukraine/155576
    https://www.danas.rs/svet/sankcije-e...ina-abazovica/
    https://fortune.com/2022/07/22/putin...-eu-sanctions/
    https://www.thedailybeast.com/putin-...h-eu-sanctions
    https://www.russia-briefing.com/news...cle-club.html/
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  8. #157
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,599
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Nije valjda da danima komentarišeš na temu, a da se nijesi potrudio da pročitaš jedan od prvih podijeljenih članaka, u kom novinarka koja je radila na istraživanju uskoro najavljuju mapirane grupe koje šire ruski uticaj, kao i usamljeni vukovi...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  9. #158
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,851
    Thanks Thanks Given 
    2,691
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Maja Miličković

    Tijana Lopičić

    Kaćuša Krsmanović

    Tanja Pavićević

    Sead Jasavić

    Bajazit Cecunjanin

    Kemal Murić

    Milić Ralević, Petar Anđić, Vladimir Šćekić, Slavko Perošević, Milan Rončević, Stojan Sekulović, Goran Labović, Stojan Sekulović, Dejo Kavedžić, Milinko Mišo Sekulović, Vlado Medenica, Neđeljko Neđo Peković

    Drago Musić

    Marko Jevrić

    Slavko Perošević

    Zdravko Nišavić, Mijajlo Backović,

    Mileta Tomović, Niko Đurišić,

    Stefan Kostić, Jovo Tripinović,

    Vasilije Barbić, Nikola Ukropina,

    Stepan Mladenović, Gospava Кosović,

    Boris Pribičević, Miodrag Mustur,

    Dragana Zečević-Plavanski

    Predrag Vušurović

    Nebojša Mrvaljević

    Tatjana Knežević Perišić

    Draško Martinović

    Aleksandar Saša Zeković


    Stojan Sekulović


    Evo prilike da ovi pojedinci tuze BIRN da uzmu pare

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  10. #159
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,763
    Thanks Thanks Given 
    2,128
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Eto ja vidim neka ikena sa spiska što pro-srpski orjentisani, odakle ta priča onda da su samo Komite na udaru?
    Forever young, i want to be forever young

  11. #160
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    Moram te ispraviti, niko nije pricao da su samo komite na udaru, mozda je takav utisak jer je dio foruma krenuo u odbranu onih (organziacija ili pojedinaca) sa crnogorskim znakom a koji su proglaseni za ekstreme.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  12. #161
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nije valjda da danima komentarišeš na temu, a da se nijesi potrudio da pročitaš jedan od prvih podijeljenih članaka, u kom novinarka koja je radila na istraživanju uskoro najavljuju mapirane grupe koje šire ruski uticaj, kao i usamljeni vukovi...?

    Sent using Tapatalk
    Nije. I ne znam kako si uspio takav zakljucak da izvedes? Da se ipak ti potrduis da procitas sto pisem za pocetak bez zamjene teza? Ne moras daleko dovoljno je prethodni post.

    A sigurno je novinarka Kacusa iz Pobjede opasnija od Nocnih Vukova pa je zasluzila da se prva objavi na spsiku. Sigurno postuju rodnu ravnopravnost pa je to zbog toga.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  14. #162
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Maja Miličković

    Tijana Lopičić

    Kaćuša Krsmanović

    Tanja Pavićević

    Sead Jasavić

    Bajazit Cecunjanin

    Kemal Murić

    Milić Ralević, Petar Anđić, Vladimir Šćekić, Slavko Perošević, Milan Rončević, Stojan Sekulović, Goran Labović, Stojan Sekulović, Dejo Kavedžić, Milinko Mišo Sekulović, Vlado Medenica, Neđeljko Neđo Peković

    Drago Musić

    Marko Jevrić

    Slavko Perošević

    Zdravko Nišavić, Mijajlo Backović,

    Mileta Tomović, Niko Đurišić,

    Stefan Kostić, Jovo Tripinović,

    Vasilije Barbić, Nikola Ukropina,

    Stepan Mladenović, Gospava Кosović,

    Boris Pribičević, Miodrag Mustur,

    Dragana Zečević-Plavanski

    Predrag Vušurović

    Nebojša Mrvaljević

    Tatjana Knežević Perišić

    Draško Martinović

    Aleksandar Saša Zeković


    Stojan Sekulović


    Evo prilike da ovi pojedinci tuze BIRN da uzmu pare
    Covjek donirao jetru, idealista. Bio malo pri crkvi i tim Stupovima pa se makao. Vrv on tu da ne bi bio neko sto ima zakopane kalase u dvoristu.

  15. #163
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,599
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nije. I ne znam kako si uspio takav zakljucak da izvedes? Da se ipak ti potrduis da procitas sto pisem za pocetak bez zamjene teza? Ne moras daleko dovoljno je prethodni post.

    A sigurno je novinarka Kacusa iz Pobjede opasnija od Nocnih Vukova pa je zasluzila da se prva objavi na spsiku. Sigurno postuju rodnu ravnopravnost pa je to zbog toga.
    Postavio sam pitanje, ne moraš odmah standardnu odbranu, zamjene teze i čuda.

    U istom članku se takođe navodi da su prvo mapirane određene grupe (očigledno ove koje gravitiraju centrima na Balkanu), a da će uskoro i druge ubaciti.

    Prilično jednostavno, tako da su mi tvoje insinuacije potpuno nejasne. Možeš li mi objasniti razlog, da ne bih donosio pogrešne zaključke?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  16. #164
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kako BIRN javlja oni nisu za sad na spisku eskretmista. Da li je samo pitanje vremena, ili to što su bogougodni ima neke svoje prednosti znaće se brzih dana.
    Osim što su šerovali slike iz CT Manastira 5tog septembra i učestvovali u ustoličenju Joanikija, a kao samo je državna služba bila tamo , izgleda da nisu baš neki miljenici Evrope. Mada i ti Evroljani mlate svašta. Taman kao i SAD.

    https://euobserver.com/ukraine/155576
    https://www.danas.rs/svet/sankcije-e...ina-abazovica/
    https://fortune.com/2022/07/22/putin...-eu-sanctions/
    https://www.thedailybeast.com/putin-...h-eu-sanctions
    https://www.russia-briefing.com/news...cle-club.html/
    Njih NW je dosta tesko komentarisati. Nije to da su pod velim tajne vec su odradili dosta dobrotvornih akcija i tako tih stvari. Cim se potegne pitanje extremizma i Putina izvade spisak koji je poduzi. Dok sam vozio motor znam da su bili redovni na akcijama DDK, za nove godine oko prikupljanja sredstava za djecu u Bijeloj a i sa fejsa vidim ponesto. Mislim da sve to umnogome otezava njihovo jasno klasifikovanje kao ektremista. Svaka temeljna analiza ove grupe ce ovo pokazati i samo je pitanje da li je to paravan, olaksavajuca okolnost ili nisu ekstremisticka organizacija.


    Sent from आत्मनः
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  17. #165
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Postavio sam pitanje, ne moraš odmah standardnu odbranu, zamjene teze i čuda.
    U istom članku se takođe navodi da su prvo mapirane određene grupe (očigledno ove koje gravitiraju centrima na Balkanu), a da će uskoro i druge ubaciti.
    Prilično jednostavno, tako da su mi tvoje insinuacije potpuno nejasne. Možeš li mi objasniti razlog, da ne bih donosio pogrešne zaključke?
    Sent using Tapatalk
    Postavio si pitanje nakon to sam postavio linkove jer je kolega forumas pitao ko su Novni Vukovi (ne usamljeni).
    Dobio si i odgovor. Onog dana kad su objavljena imena esktemista sam komentarisao da fale gore pomenuti iako u izvjestaju pise: It will also be updated when new organisations and groups are established and when new far-right or extremist activists emerge i komentarisao da je novinar oznacila kolege novinare kao esktremiste.

    Ne znam na koje insinuacije mislis pa ti i nemogu odgovoriti jer pitas o insinuacijama evo par postova i nakon sto se pojasni, onda se zapitas sto cemo ako neko njoj zaprijeti.
    I na to sam odgovorio. Rekao bih se da si zakljucak donio poodavno.

    I da podsjetim.
    Kao sto si mogao da vidis ne pominjem spisak zbog komita, iako i tu nekih fali koje bih ja svrstao u iste a evo ih postoju na forumu redovno. Drugu (srpsku) stranu ne bih komentarisao.
    Pricao sam o tome da je novinarka kolege novinare oznacila kao esktremiste. Novinari, isti oni za koje se vezuje slobodna rijec, neke slobode i drugacija misljenja.
    Pa sam napisao da bi pogresno bilo da su i Gojka Raicevica i in4s oznacili kao esktermiste, iako je on vjerovatno apsolutni pobjednik u katgegoriji esktemista novinara.
    Nocni ivukovi (ne)ce biti na spisku, a da je drzava htjela time da se pozabavi rijesila bi davno kad je ANB trebao da rijesi ljetos ne bi cekala da ih neko oznaci kao esktremiste. A da su trebali prve da ih oznace, jesu itekako mnogo prije nego Vitezove Svetog Jovana Vladimira sa sve 1 članom.

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Njih NW je dosta tesko komentarisati. Nije to da su pod velim tajne vec su odradili dosta dobrotvornih akcija i tako tih stvari. Cim se potegne pitanje extremizma i Putina izvade spisak koji je poduzi. Dok sam vozio motor znam da su bili redovni na akcijama DDK, za nove godine oko prikupljanja sredstava za djecu u Bijeloj a i sa fejsa vidim ponesto. Mislim da sve to umnogome otezava njihovo jasno klasifikovanje kao ektremista. Svaka temeljna analiza ove grupe ce ovo pokazati i samo je pitanje da li je to paravan, olaksavajuca okolnost ili nisu ekstremisticka organizacija.
    Sent from आत्मनः
    Ima ljudi koji i Sarice smatraju za dobrotvore. U Pljevljima ces ih nac dosta. I Al Kapone je bio dobrotvor.
    Ove sporedne aktivnosti ne treba uzimati im za zlo, jer dobro pobijedi zlo uvijek. Vjerovatno.

    A sad malo ozbiljnije. USA i EU nije problem da ih komentarisu, kod nas izgleda jeste.
    I jasam DDK pa me to ne cini posebnim dijelom drustva (naprotiv imamo najmanji % stanovnistva koji donira krv u Evropi). I to mi nije bila ulaznica za Cetinjski manastir 5tog septembra.
    Mada ako kao Kacusa Krsmanovic pises o bas tom detalju i Belvederu, onda si olaksao posao i odmah te svrstaju u ekstremiste.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  19. #166
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Ekstremističke grupe u CG i na Balkanu

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Postavio si pitanje nakon to sam postavio linkove jer je kolega forumas pitao ko su Novni Vukovi (ne usamljeni).
    Dobio si i odgovor. Onog dana kad su objavljena imena esktemista sam komentarisao da fale gore pomenuti iako u izvjestaju pise: It will also be updated when new organisations and groups are established and when new far-right or extremist activists emerge i komentarisao da je novinar oznacila kolege novinare kao esktremiste.

    Ne znam na koje insinuacije mislis pa ti i nemogu odgovoriti jer pitas o insinuacijama evo par postova i nakon sto se pojasni, onda se zapitas sto cemo ako neko njoj zaprijeti.
    I na to sam odgovorio. Rekao bih se da si zakljucak donio poodavno.

    I da podsjetim.
    Kao sto si mogao da vidis ne pominjem spisak zbog komita, iako i tu nekih fali koje bih ja svrstao u iste a evo ih postoju na forumu redovno. Drugu (srpsku) stranu ne bih komentarisao.
    Pricao sam o tome da je novinarka kolege novinare oznacila kao esktremiste. Novinari, isti oni za koje se vezuje slobodna rijec, neke slobode i drugacija misljenja.
    Pa sam napisao da bi pogresno bilo da su i Gojka Raicevica i in4s oznacili kao esktermiste, iako je on vjerovatno apsolutni pobjednik u katgegoriji esktemista novinara.
    Nocni ivukovi (ne)ce biti na spisku, a da je drzava htjela time da se pozabavi rijesila bi davno kad je ANB trebao da rijesi ljetos ne bi cekala da ih neko oznaci kao esktremiste. A da su trebali prve da ih oznace, jesu itekako mnogo prije nego Vitezove Svetog Jovana Vladimira sa sve 1 članom.



    Ima ljudi koji i Sarice smatraju za dobrotvore. U Pljevljima ces ih nac dosta. I Al Kapone je bio dobrotvor.
    Ove sporedne aktivnosti ne treba uzimati im za zlo, jer dobro pobijedi zlo uvijek. Vjerovatno.

    A sad malo ozbiljnije. USA i EU nije problem da ih komentarisu, kod nas izgleda jeste.
    I jasam DDK pa me to ne cini posebnim dijelom drustva (naprotiv imamo najmanji % stanovnistva koji donira krv u Evropi). I to mi nije bila ulaznica za Cetinjski manastir 5tog septembra.
    Mada ako kao Kacusa Krsmanovic pises o bas tom detalju i Belvederu, onda si olaksao posao i odmah te svrstaju u ekstremiste.
    Naravno, niko ne kaze za njih da su humanitarna organizacija. Ali ako se njihove navodne ekstremisticke aktivnosti stave naspram ovih onda slika postaje sve bledja. Cak i sudovi to uzimaju u obzir pa zasto ne bismo i mi. Bi li na zapadu ono da se zove na sud da neko svjedoci o necijem karakteru? Ne cini ga to nevinim al broji se.

    Znas oni likovi na zapadu i istoku sto su spremni na svakakva ludila su za mene ekstremisti. Ovi nasi vise su lajavi no sto su ekstremisti ali njihova zapaljiva retorika vodi jos vecim podjelama i tenzijama, a posledicno politickoj i ekonomskoj nestabilnosti. Da nije ovo vrijeme interneta ne bi se ni znalo za njih ni za njihov “ekstremizam”. Niko da izvrsi kolektivno samoubistvo, bači antrax u skolu, samozapali se… nema vise pravih ekstremista ostali ovi lajavci za zemlju i naciju.


    Sent from आत्मनः
    Last edited by Caesar; 19-11-22 at 18:11.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #167
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Citav posao koji uradjen od strane BIRN-a, barem u Crnoj Gori, odradjen je traljavo i naopako. Kao prvo, uzeti kao kriterijum za utvrdjivanje da li je neko desni ekstremista, ako sam dobro razumio, bio je "javna percepcija". Pa se to na kraju svelo na licnu percepciju Jelene Jovanovic i trend koji postoji u CG da se pravi neki balans izmedju nacionalistickog udara na CG iza kojeg stoje Srbija i Rusija, uz glavne izvodjace SPC, DF i neke "humanitarne organizacije" tipa Nocni vukovi, Tvrdos, Stupovi, te odgovora na taj udar iza kojeg stoji prije svega DPS, a zatim SD, SDP i njihovi prvenstveno politicki interesi, te razni izvodjaci tipa "patriotski pokreti" tima komite. Pa je izvjestaj BIRN-a fokusiran na izvodjace. Tako se medju desnim ekstremistima nasao Aleksandar Zekovic, koji se po nekim objektivnim kriterijmima nikako ne moze okrakterisati kao desni ekstremista.

    Kao prvo, BIRN je, umjesto "javne precepcije", koja je po definiciji jako klizav kriterijum, trebao da istrazivacima da jasne kriterijume na osnovu kojih trebaju da prave klasifikaciju. A takvi kriterijumi su se mogli definisati na osnovu objektivnih kriterijuma. Ekstremna desnica obicno ukljucuje stavljanje sopstvene nacije ispred drugih i odbijanje drustvene jednakosti s ostalim nacijama,negiranje prava drugima, segregaciju, sto je bila osnova za koncept etnickog ciscenja, kod desnih ekstremista su cesto prisutni rasizam, ksenofobija, sklonost nasilju prema ljudima druge rase, vjere i nacije.

    Izvjestaj BIRN-a je otisao daleko preko ovih objektivnih kriterijuma i tako su kao desni ekstremisti navedeni i oni koji to nikako nijesu. Pri tome su bitno poremeceni kriterijumi objektivnosti i prilikom odabira konkretnih licnosti i organizacija, sto je na je nakraju dovelo do javnih kritika sa relevantnih adresa, kao sto je Institut za medije u CG, za kojeg se nikako ne moze kazati da je produzena ruka DPS-a. Ako neko zaista misli da je, recimo, Aleksandar Zekovic desni ekstremista prije nego Nocni vukovi, to samo govori o stepenu subjektivnosti, pa i ostrascenosti onog ko tako zaista misli (mada, mislim da cesto to ne misli, ali zeli da malo oponira na forumu onima koji drugacije misle). Jer, zaista mi je tesko da vjerujem da neko prosjecne inteligencije stvarno moze da vjeruje je Sasa Zekovic desni ekstremista prije nego Nocni vukovi.

    To sto su Nocni vukovi aktivni u dobrotvornim akcijama, sto je fino, ne znaci da nijesu desni ekstremisti. I japanska yakuza je poznata po dobrotvornim akcijama. Ali to ne znaci da nije mafija.

    Pretpotsavljam da ce uslijediti neko izvinjenje BIRN-a i da ce se kola, vjerovatno, slomiti na Jeleni Jovanovic. Ali mislim da glavna odgovornost za ovaj skandal lezi na BIRN-u. Vjerovatno su imali dobe namjere, ali su traljavom organizacijom napravili prilican problem. Koji se slobodno moze nazvati fijaskom.

  21. #168
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,599
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Negdje je objavljeno da je jasna metodologija, koju istraživači pominju, zapravo javna percepcija, ili si toliki post napisao nagađajući...?

    Na objavljenoj mapi nijesam primjetio procentualnu izražen nivo ekstremizma, tako da sam poprilično siguran da se nije ocjenjivalo ko je manje, a ko više ekstremista, već da li jeste ili nije...

    Sent using Tapatalk
    Last edited by MeDo_JE; 20-11-22 at 00:06.
    #fakenews

  22. #169
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Citav posao koji uradjen od strane BIRN-a, barem u Crnoj Gori, odradjen je traljavo i naopako. Kao prvo, uzeti kao kriterijum za utvrdjivanje da li je neko desni ekstremista, ako sam dobro razumio, bio je "javna percepcija"...
    Nije objavljeno koji su kriterijumi, tako da se samo nagađa. Primijetiću ovdje da evo par godina DFC i slični DPS izvori proizvode barem jedan sličan izvještaj o "desnom ekstremizmu" sedmično, nabrajaju imena, organizacije, isključivo prosrpske ili bliske SPC, i niko se nikad nije sjetio da ih pita koji su im kriterijumi. Nego pišu Jakov Milatović desni ekstremista - zašto - vjernik SPC. Kraj priče, sve je dokazano.

    Dobro je vidjeti da je malo osvježilo pa su zajaukali i DFC i CGO da treba i kriterijumi da se objave.

    A što se Aleksandra Zekovića tiče, imamo video snimke gdje ide kroz demonstrante na Cetinju i komanduje ko će gdje da se rasporedi da za blokiranje saobraćajnica. Koliko znam, još je pod istragom kao jedan od glavnih organizatora. Kakve su to bile demonstracije i jesu li bile lijeve ili desne - mislim da nikome ne treba objašnjavati.

  23. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  24. #170
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Negdje je objavljeno da je jasna metodologija, koju istraživači pominju, zapravo javna percepcija, ili si toliki post napisao nagađajući...?

    Na objavljenoj mapi nijesam primjetio procentualnu izražen nivo ekstremizma, tako da sam poprilično siguran da se nije ocjenjivalo ko je manje, a ko više ekstremista, već da li jeste ili nije...

    Sent using Tapatalk
    Ocigledno nijesi pazljivo citao ono sto sam napisao. Pa da ponovim: uzimanje kao kriterijuma "javna percepcija" je od starta billo pogresno, jer je jako tesko na osnovu toga utvrdjivati ko je desni ekstremista. Posebno sto se javna percepcija razlikuje medju ljudima, zavisno od njihovih licnih stavova.

    Za klasifikaciju moraju postojati mnogo precizniji kriterijumi. Ja sam naveo nekoliko koji se obicno vezuju za desni ekstremizam, pa da ih ponovim:
    stavljanje sopstvene nacije ispred drugih i odbijanje drustvene jednakosti s ostalim nacijama,negiranje prava drugima, segregaciju, sto je bila osnova za koncept etnickog ciscenja, kod desnih ekstremista su cesto prisutni rasizam, ksenofobija, sklonost nasilju prema ljudima druge rase, vjere i nacije
    Tesko da i po jednom od tih kriterijuma Aleksandar Zekovic moze biti desni ekstremista.

    Ne radi se ko je "vise" ko "manje". Vec o prioritetu. Koga treba prije staviti na listu desnih ekstremista: Aleksandra Zekovica ili Nocne vukove? Koja je, prema tvom misljenju, "javna percepcija" u ovom slucaju?

    Jedan konkretan primjer. Brat Joanikija Micovica je izjavio:

    "A kad Crnogorci isprazne iz sebe svoj duhovni sadržaj, koji drži nacionalno-kulturna matrica srpstvo, postaju - niko, ili nula-ljudi. To je ontološki i matematički tačno, a empirijski vrlo provjerljivo. Nula od čovjeka, nule od ljudi"
    Da li je Zekovic ikada nesto slicno izjavio o Srbima? Da li je Aleksandar Zekovic desni ekstremista, a Milutin Micovic nije?

    Izvjesta BIRN-a, u sustini, to znaci.

    Da li je, mozda, Milutin Micovic izostavljen zbog bliskosti koju JJ osjeca prema SPC? Ako nije, zasto je onda izostavljen?

    Zasto branis nesto sto je neodbranjivo?

  25. #171
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nije objavljeno koji su kriterijumi, tako da se samo nagađa. Primijetiću ovdje da evo par godina DFC i slični DPS izvori proizvode barem jedan sličan izvještaj o "desnom ekstremizmu" sedmično, nabrajaju imena, organizacije, isključivo prosrpske ili bliske SPC, i niko se nikad nije sjetio da ih pita koji su im kriterijumi. Nego pišu Jakov Milatović desni ekstremista - zašto - vjernik SPC. Kraj priče, sve je dokazano.

    Dobro je vidjeti da je malo osvježilo pa su zajaukali i DFC i CGO da treba i kriterijumi da se objave.

    A što se Aleksandra Zekovića tiče, imamo video snimke gdje ide kroz demonstrante na Cetinju i komanduje ko će gdje da se rasporedi da za blokiranje saobraćajnica. Koliko znam, još je pod istragom kao jedan od glavnih organizatora. Kakve su to bile demonstracije i jesu li bile lijeve ili desne - mislim da nikome ne treba objašnjavati.
    Pa evo gore Medoje napisa
    Negdje je objavljeno da je jasna metodologija, koju istraživači pominju, zapravo javna percepcija
    Na to sam i ja nedje naletio, ali me mrzi da trazim.

    Drugo je kad DFC pravi svoje liste koje nemaju nikakav kredibilitet jer se zna da su pristrasne. BIRN je imao sasvim drugaciju reputaciju. Zato se i digla prasina.

    Nemam apsolutni nikakve simpatije za Zekovica, Kacusu itd. Ali to ne znaci da zbog toga sto mi nijesu simpaticni kazem da je Zekovic ekstremista a da nije covjek koji vrijedja citav jedan narod.
    Ili, da li mislis da su novinarke Pobjede desni ekstermisti, a da novinari IN4S nijesu?

    Zasto branis neodbbranjivo?

    Ah, da, ti si poznat po tome

  26. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  27. #172
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    ...
    Ili, da li mislis da su novinarke Pobjede desni ekstermisti, a da novinari IN4S nijesu?

    Zasto branis neodbbranjivo?

    Ah, da, ti si poznat po tome
    Ne mislim da je uopšte neodbranjivo. Ta priča "nisu Bogougodnice ekstremisti jer nisu Noćni vukovi pomenuti" je besmislena, kao zapomaganje lopova da ne možeš da ga osudiš jer nisi njegovog kolegu.

    Potpuno su u pravu da su i komite i Bogougodnice (a i Stupovi i Tvrdoš) ekstremisti i to je jedino što je bitno. To koliko branitelji crnogorskog nacionalizma cvile i zapomažu zbog toga je samo dokaz koliko su pravo u metu pogodili ovi iz BIRNa.

  28. #173
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne mislim da je uopšte neodbranjivo. Ta priča "nisu Bogougodnice ekstremisti jer nisu Noćni vukovi pomenuti" je besmislena, kao zapomaganje lopova da ne možeš da ga osudiš jer nisi njegovog kolegu.

    Potpuno su u pravu da su i komite i Bogougodnice (a i Stupovi i Tvrdoš) ekstremisti i to je jedino što je bitno. To koliko branitelji crnogorskog nacionalizma cvile i zapomažu zbog toga je samo dokaz koliko su pravo u metu pogodili ovi iz BIRNa.
    Ponovo se bavis onim u cemu si, to ti priznajem, jako dobar. Zamjena teza

    Niko ne kaze "nisu Bogougodnice ekstremisti jer nisu Noćni vukovi pomenuti", nego zasto Nocni vukovi nijesu na listi, a Bogoudnice jesu. Iako su Nocni vukovi na listama nekih mnogo relevantnijih adresa. Pod sankcijama su EU, finansirani su od Kremlja. To bi vec trebalo da izazove pozor.

    Uzgred, ako cemo o javnim percepcijama, meni je Aleksandar Zekovic prije u kategoriji borca za ljudska prava nego desni ekstremista.
    Nego, sto bi od te istrage da je komandovao demosntracijama na Cetinju? Ja nadjoh samo da on pokusava da utvrdi krsenja od strane policije na Cetinju.
    Last edited by Ostoja; 20-11-22 at 01:50.

  29. #174
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Mensečini da su parametri po kojima se neko procijenio da je ekstreman u mnogome rekreativno odrađeno..
    Da je data jasna definicija ekstremizma po kojoj je ovo Istraživanje napravljeno pa da prodiskutujem..
    IRA je nekad bila ekstremistička/teroristička organizacija pa su sad u parlamentu.. Ps. što je terorizam? ( na konto ekstremzima recimo)
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  30. #175
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Mensečini da su parametri po kojima se neko procijenio da je ekstreman u mnogome rekreativno odrađeno..
    Da je data jasna definicija ekstremizma po kojoj je ovo Istraživanje napravljeno pa da prodiskutujem..
    IRA je nekad bila ekstremistička/teroristička organizacija pa su sad u parlamentu.. Ps. što je terorizam? ( na konto ekstremzima recimo)
    Ovo boldovano je upravo ono sto sam gore napisao. Na samom pocetku su morali biti jasno definisani kriterijumi na osnovu kojih se neko moze svrstati u desne ekstremiste. I ne mislim da je to bio propust Jadranke Jovanovic, nego samog BIRN-a kao krovne organizacije. BIRN je trebao da najprije definise kriterikume i onda da da u zadatak lokalnim istrazivacima da sprovedu istrazivanje na osnovu tih kriterijuma.
    Sve se na kraju svelo na "balkanska posla". Neprofesionalno, traljavo, pristrasno, uz primjese subjektivnog stava samih istrazivaca.

  31. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


Page 7 of 21 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem gramofonsku ploču grupe PERPER
    By dovlamsi in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 23-12-15, 18:14
  2. Srbija je centar krijumčarenja narkotika na Balkanu
    By Ćipur in forum Politika generalno
    Replies: 20
    Last Post: 12-03-07, 21:28
  3. Političke grupe u Crnoj Gori
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 45
    Last Post: 23-04-06, 18:48
  4. Islam na Balkanu (predosmanlijsko doba)
    By The Severed Garden in forum Istorija
    Replies: 9
    Last Post: 21-04-06, 23:14
  5. Srbija najbolja za investicije na Balkanu
    By Janko23 in forum Politika generalno
    Replies: 69
    Last Post: 22-01-06, 01:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •