Page 15 of 21 FirstFirst ... 5111213141516171819 ... LastLast
Results 351 to 375 of 513

Thread: Ekstremističke grupe u CG i na Balkanu

  1. #351
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Sigurno nije lako bilo biti pjevač i gitarista Ekatarine Velike u to vrijeme, a s druge strane svaki fašista je p*zda u duši tako da ni tuga ni tragedija nego prosto kad to postane državna politika p*zda konačno pokaže svoje pravo lice.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Imao sam sve kasete Riblje Čorbe, kada sam prvi put u životu bio u Niš pošao sam da vidim ,,ćele kulu" ne bi li prepoznao koji fragment je bio na omotu, prvi veliki koncerti na kojima sam kao klinac bio su Riblje Čorbe,... i onda se po svemu po*ere sa onim ,,E moj druže Zagrebački", sa... (ma cijelim angažmanom od tada). Kad god se povede rasprava o tome može li umetničko djelo da živi bez umjetnika meni je asocijacija Bora Đorđević i koliko mi se zgadio da ne mogu više da čujem ni (genijlne) klasike kao što su ,,dva dinara druže", ,,pogledaj dom svoj anđele", ,,ostani đubre do kraja",... Ipak, biti umjetnik znači i imati neku odgovornost prema univerzalnim (slobodarskim) stavovima. Ukoliko to nisi... zašto bi me više zanimao.
    Da, posebno sam ogorčen na ovu spla*inu od čovjeka više od svih (uz njegovu ,,dobro jutro" doživjeh prvi poljubac) jer od nekog ko je bio oličenje roka postao je čovjek (nakaradnog) sistema.
    Još jedan detalj, pretrčavajući preko teme mislim da je dosta njih mješa (mada, istini na volju tanka je ta linija) ekstremizam i fanatizam.


    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  2. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  3. #352
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,047
    Thanked in
    841 Posts

    Default Ekstremističke grupe u CG i na Balkanu

    Ne vidim mane ni Kevinu Spejsiju ni Hendkeu ni Bori. Zapravo onome sto su stvorili a kvalitetno je.Pretpostavka da umjetnik mora biti moralan, pravedan…je pogresna iz mnogo razloga. Ograničavajuća. Umjetnost i racio? Aha kako ne. Zapravo umjetnost najbolje cvijeta u mraku. Kad bi malo isplivali iz tog prokletog morala koji nas ogranicava mozda bi vidjeli i neke lijepe stvari. Da li će ovi umjetnici, pisci, pjesnici otići na onaj svijet kao pravednici to tako me nije briga niti mi kvari njihov opus da vam ne mogu opisati. Gledacu i Spejsija i citati Hendkea i slusati Boru pa ha. i Olivera Dragojevica starog ustašu volim cuti mnogo.


    Sent from आत्मनः
    Last edited by Caesar; 29-11-22 at 19:46.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #353
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,991
    Thanks Thanks Given 
    14,956
    Thanks Thanks Received 
    3,694
    Thanked in
    2,642 Posts

    Default

    Da, svašta se mješa ali to je kriv sistem koji ne radi na edukaciji.Ma nije Čorba izuzetak interesantna pojava barem se toga sjećam kad je bila ekspanzija devedesetih nacionalizma i rat pored treš folka koji nema neke poruke sad fašizma ali je atak na moždani sistem i urušavanje sistema vrijednosti, rok muzika je znala biti utočište takvih ideologija na našim prostorima.I ne samo na našim.
    A Mladenović kojeg sam pomenula je imao antiratne poruke mislim u Zagrebu da je Ekatarina Velika tad imala koncert.
    I to je suština odnosno linija koja se jasno vidi zašto neko negdje nije dobrodošao.Ne zato što je pripadnik nekog naroda nego što je prokleto neko ko širi fašizam.A upravo država u kojoj je on sam je prije svega dužna da reaguje.
    Tako da ima države za to "E moj druže Zagrebački" prvo cenzura, pa kazna i ako nastavi da bude nestašan opet.
    Eto i Knut Hamsun vrhunski pisac, nobelovac je dobio popravni od strane Švedske jer se tamo tako nešto ne prašta što ne znači da su njegova djela poput Plodovi Zemlje i ostala sjajan trag u književnosti.I šta očekivati od države u kojoj Vulin otvoreno govori svi Srbi u jednoj državi i to pretendujući opet na rat, da će još da se bave njime? Pa takvim vlastima takvi i leže ko kec na deset.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 29-11-22 at 20:03.
    No pasaran!

  5. #354
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ne vidim mane ni Kevinu Spejsiju ni Hendkeu ni Bori. Zapravo onome sto su stvorili a kvalitetno je.Pretpostavka da umjetnik mora biti moralan, pravedan…je pogresna iz mnogo razloga. Ograničavajuća. Umjetnost i racio? Aha kako ne. Zapravo umjetnost najbolje cvijeta u mraku. Kad bi malo isplivali iz tog prokletog morala koji nas ogranicava mozda bi vidjeli i neke lijepe stvari. Da li će ovi umjetnici, pisci, pjesnici otići na onaj svijet kao pravednici to tako me nije briga niti mi kvari njihov opus da vam ne mogu opisati. Gledacu i Spejsija i citati Hendkea i slusati Boru pa ha. i Olivera Dragojevica starog ustašu volim cuti mnogo.


    Sent from आत्मनः
    Ne govori se o moralu, pa Hemingvej ne bi bio to što jeste (veliki) da je bio moralan, ili Henri Miler, šta da kažemo za jednog Pikasa (koga je tukao Uroš Tošković ).
    Ipak, govoreći čisto tehnički, konceptualno, umjetnički za film je temelje postavila Leni Rifenštal. Njena (filmska) djela su i danas referenca i nezaobilazna je kod izučavanja režije, montaže, kadriranja, estetike, ... a, opet, njeno djelo je neraskidivo vezano za naciste. Ipak, malo ko se usuđuje da odbaci njene standarde.
    Što se tiče Bore Đorđevića, nula prekrižena.



    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  6. #355
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Slabo imam kad da se uključim, ali ispratim što pišete.

    Nekako sam se baš nadao da će bar neko doć do suštine, a laka je suština sasvim.

    BIRN?
    Zbilja treba bit posebice oslijepljen pa se bavit analizom čije je metodološko mjerilo percepcija javnosti.
    Da uopšte ne idemo dalje, kako se to analitički i naučno mjeri ta percepcija, kojim mjernim jedinicama. Tek da se ne bavimo ko je to konkretno izmjerio, i u kakvu tek kategoriju spada ta ista osoba po toj istoj metodologiji.
    Tako da ste tu skroz ušli u ćorsokak. Jer je skroz smiješno bavit se takvom vrstom priče, neozbiljna je krajnje. I kao da ne vidite da cilj ove silne buke, akcije, i pritiska na tu vrstu priče, uopšte nije dokazivanje nekakvih analiza o desnom ekstremizmu. Cilj je sve vrijeme da se poubačate o priču o BIRN analizi kao o nekoj ozbiljnoj temi, čime je zapravo vi isti činite ozbiljnom. Jer je tako shvatate, i na nju tako reagujete.
    A priča je vidljivo usmjereni propagandni krep, pri tome čak i krajnje jeftin. Dokaz tome vam je i metodologija i autor analize. Aksiom, i baš je trebalo lako da ga ulovite.

    Drugi dio je ta metodologija. I kriterijumi- kako se to može utvrditi ekstremizam. Da ne ulazimo u lijevi i desni, koji su manje-više treći kamen od sunca za većinu propagandista ovđe.
    Tako sam vam i ostavio dva, i nekako se baš nadao da će neko ostavit neki treći. Ali onaj pravi. Poslije čega bi vam priča mnogo lakše išla, sa koje god da ste strane.
    No taj pravi niko ni da primakne.
    A lagan je tek sasvim: ekstremisti su oni koji su, za postizanje svojih ciljeva, spremni da upotrijebe ekstremna sredstva. Vrlo često, ili najčešće, na uštrb drugih.
    Sila, prisila, autokratija, zabrane, ucjene, privole, nered, rušenje,nepriznavanje i nepoštovanje svake vrste uspostavljenog poretka.

    Poslije toga ćete lako izmjerit jesu li one tri ogavne psovke desni ekstremizam.
    Isto tako, i oni čuveni kalaši što pucaju u neznanoj daljini, ali se na policiju ipak ne obrću, čak i kad im ova omlati vlasnike na mrtvo ime.

    Ali, po stoti put a i sto prvi ću, premjerite one Amfilohijeve izjave što sam ovđe pokačio, o otpadanju mesa i trohiljaditim prokletstvima protivnika jednojezične i jednovjerne Rusije.
    Ili Mandinoj priči o iskopu oružja i prvoj kapi krvi ako se jedan zakonito usvojen zakon ove države bude sprovodio.
    Ili Mićovićevim nulama od ljudi koji nisu Srbi.
    Ili bratovljevom hvalisanju čoeka koji poručuje Crnogorcima da će jednom njih sto iljda morat da popriča sa toliko miliona Srba, na način koji zaslužuju.

    Pa kad premjerite, drugari, i JEDNO i DRUGO, i prestanete se pravit mrtvi na sve što vam se suprotno od vaše pričanije kaže, koliko god jasno utemeljeno bilo, e onda ajde pa da pucate po ekstremistima, sa punim pravom.
    I ovim bogougodnim, što prostački psuju, ma i ovima što sa njima shjedite u parlamente, vladu, i lijepo se slažete i kormilarite svuđe.

    Jer vam je u suprotnom preprazna ta priča.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  8. #356
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,991
    Thanks Thanks Given 
    14,956
    Thanks Thanks Received 
    3,694
    Thanked in
    2,642 Posts

    Default

    Polako, dođe sve na svoje pa i ono ko je gdje lagerovao,distribuirao oružje,i ko je pravio kampove za regrutaciju i slao po bijelom svijetu božepomoziito.
    (još kad se spoji sa onim predmetima iz devedesetih )
    Na crnu listu EU su sad i neki što kade,a BIRN svakako uživa novce iz te kase..mislim EU.
    Last edited by Bluemoon; 29-11-22 at 23:01.
    No pasaran!

  9. #357
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,991
    Thanks Thanks Given 
    14,956
    Thanks Thanks Received 
    3,694
    Thanked in
    2,642 Posts

    Default

    Evo opet uđoh u to e moj druže iz Zagreba od Čorbe.

    Balega četnička.
    Ne znam samo ko može takvo smeće da brani.
    Ah da.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 29-11-22 at 23:18.
    No pasaran!

  10. #358
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    I to sve onako sa sigurne udaljenosti. Nema veceg dna.

  11. #359
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Još jedan detalj, pretrčavajući preko teme mislim da je dosta njih mješa (mada, istini na volju tanka je ta linija) ekstremizam i fanatizam.


    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Pitanje je koliko je tanka linija izmedju desnice i desnicarskog ekstremizma. Ko sto napisah na drugoj temi, po Srdanu Kosovicu, gloduru Vijesti, ta linija ne postoji.
    Mislim da je korisno jer je locirano da problem desnice u Crnoj Gori postoji. Mislim da je veći problem od organizacija to što se u svakodnevnom diskursu normalizuju desničarski stavovi
    Desnica je konzervativna partija u Engleskoj, demohriscani u Njemackoj, Republikanci u SAD...Kosovic bi, da mu moze bit, sve to mapirao kao ekstermiste.
    Ipak je on na poziciji dje ne bi smio da govori ovakve gluposti. Kad on ovako fula, lakse je razumjeti da novinarka Vijesti ubaci u desne ekstremiste covjeka koji se bori za prava LGBT populacije, koja je omiljeni target desnih ekstremista:
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...homoseksualaca

    Moj je utisak da Vijesti vode kampanju izjednacavanja jednog stvarnog desnicarskog ekstremizma, iza kojeg stoji SPC, i reakcije koja dolazi iz "patriotskih krugova" CG. Kao da je to isto. Epa, nije. Zao mi je da su se u to ukljucili i Balsa i Brano, iako ne sasvim direktno. Ne volim pretjerivanje, posebno kad je obojeno nacionalizmom. One psovke Bogougodnica paraju usi i izazivaju mucninu. Ipak, imam i razumijevanje za reakciju na negiranje prava na sopsteveni identitet. Iako nemam razumijevanje za samu manifestaciju reakcije.

    Negiranje prava na otpor koje dolazi iz Vijesti malko podsjeca na onu novinarku RTCG da su zene pomalo krive zbog toga sto ih muzevi maltratiraju. Ne bi trebalo da izazivaju siledzijstvo. Nego treba da cute i trpe.

    Nije nego.

  12. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  13. #360
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,047
    Thanked in
    841 Posts

    Default

    Jung je nedje za fanatizam rekao da je to natkompezovana sumnja.

    Ne znam, desnica kako rekoh moze biti i demokratska i nenasilna. Treba razlikovati uzroke nastanka desnice. Kada postane dominantna ocigledno da postoji spoljnja prijetnja ili/i drustvo ide ka dnu. Rekao bih da je to kod nas nekakva himera. Vise bih desničarenje posmatrao kao simptom bolesti koji treba pratiti da se vidi koliko je bolest uznapredovala. Mi smo uvijek bili bolesni. Bolest je posmatrati stvarnost kao djeljivu i podjeljenu dok je zdravo posmatrati stvarnost samo kao diferenciranu ali nedjeljivu. Odatle ovo djeljenje na plemena, partije, nacije… evolucija svijesti u negativu. Degeneracija iste.


    Sent from आत्मनः
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  14. #361
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    799
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Love, peace and respect.

  15. #362
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Pravda za Boginju

  16. #363
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Gre'ote kako je prsla.
    Forever young, i want to be forever young

  17. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  18. #364
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Ovakvi me podsjecaju na one Trampove sto su uleceli u Kapitol.

    Poput Draginje, Isprani nacionalisticki mozgovi, na sve su spremni jer su povodljivi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  19. #365
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    799
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    A ti si te Trampove inače baš fino podržavao

    Nacionalistički? Povodljivi?
    Dakle, građanski aktivisti ujedinite se još više protiv ove mržne i ovog zla što siju u CG!

    E moj Mojsije... tolika mržnja prema Crnogorcima, prema tvojim komšijama i prijateljima... Ovo je Crna Gora razumiješ, nije Rumunija. Shvataš, kad ćeš razumjet?
    Love, peace and respect.

  20. #366
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Boginja voli ovo
    Tu es mon héro!

  21. #367
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    A ti si te Trampove inače baš fino podržavao

    Nacionalistički? Povodljivi?
    Dakle, građanski aktivisti ujedinite se još više protiv ove mržne i ovog zla što siju u CG!

    E moj Mojsije... tolika mržnja prema Crnogorcima, prema tvojim komšijama i prijateljima... Ovo je Crna Gora razumiješ, nije Rumunija. Shvataš, kad ćeš razumjet?
    Draginja crnogorka?
    Ko god je ultra nacionalista i desnicar, i radi na destabilizaciji CG ne moze bit crnogorac, vec neprijatelj drzave.

    CG se ne voli mahanjem zastavama i pljackanjem iste.

    Tvoja paranoja da te neko mrzi, je samo paranoja, nije stvarnost. Kad izbacis strah i jednoroge iz glave, vidjeces stvari onakvim kakve jesu, a to tada uzivaj u distorziranom univerzumu.
    Zbog tog distorziranog univerzuma ste ispod cenzusa.

    Da se malo priblizite narodu, imali bi makar 10-15% glasova, ali ste izabrali barjacenje i pljacku, pa kad vas ljudi ne podnose zbog toga, umisljate da vas ne vole zbog toboznjeg nacionalizma. Pakao u glavama

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  22. #368
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    799
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Post je bio namijenjen oko Boginje... a i technus veli kako je prsla a direktno je targetirana kao da je ekstremista. I još je etiketiraš da je povodljiva i nacionalista... Niđe veze vam je priča i spinovanje.

    Tebe dakle boli to što neko maše zastavom? Pa svi mašu zastavom svoje države, svi na svijetu. I tebi je to problem? Ok, znam da jeste.

    Paranoja? Hibridni rat je paranoja? Vidiš li da nam je država u haosu. Narod je u haosu. Nastavi da žmuriš, ali moraš progledati zbog sebe.

    O kojem cenzusu pričaš? O tvom gejmčejndžeru koji je prevario svoje glasače i bacio se u služenje tuđim interesima. Nema cenzusa!
    Ti si se udaljio od naroda, zajedno sa ove dvije Vlade koje si podržavao. Takvi nemaju dodira sa realnošću. Udaljili ste se i od države i od naroda.

    Takvi su 100x gori i od DPSa i DFa, a to ti kaže neko ko nije ni DPS ni DF. Uzurpatori bez cenzusa.
    Last edited by mneonly; 30-11-22 at 18:18.
    Love, peace and respect.

  23. #369
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Dosta naroda nema nikakav hobi i onda to rezultira takvim ponašanjem da ti nacionalni identitet postane jedan.
    Plitke političke analize, ostrašćenost, posmatranje stanja isključivo iz jednog ugla, idolopoklonstvo...
    Sveprisutna kognitivna disonanca u nižim ekonomskim slojevima društva.
    Razumijem ja ove što brane stečeno u ovom sistemu, ne razumijem vojsku podanika koja brani šta? Državu? Nemojmo. Evo skoro će dvadeset godina što prođoše u mržnji i srbofobiji.

    E, zaboravih umalo:
    - username checks out
    - avatar checks out
    - story checks out

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  24. The Following 3 Users Say Thank You to guvarana For This Useful Post:


  25. #370
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    799
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Uh papagaji vs jednorozi... Easy

    A zašto ne postavite pitanje zašto je ova druga strana ovako uprla? Ajde na izbore foteljaši-uzurpatori-uhljebi.

    E sjećam se kad su ovđe bili protiv "uhljebljavanja" i prozivali svakoga redom... sada je njima to normalno jer ili se oni uhljebljavaju ili imaju neke nove koristi ili to radi njihova stranka i slično. Foliranje na MAX...
    Sada žmurimo i ćutimo.

    A možemo i pronaći razne gluposti kod ovih što prate medijski monopol Vučića što direktno vodi do zaglupljivanja, falsifikata, manipulacija, prevara i programiranja njihovih papagajskih mozgova. Kada im nije uspjelo posrbljavanje CG, sada se ide na kartu omalovažavanja identiteta Crnogoraca i države. Da je to nevažno i slično, pa su onda pokušavali sa Šopenhauerom, ama svim i svačim u cilju ubijanja duha identiteta i države. Nisu Crnogorci glupi, kroz istoriju su oni prošli sve i svašta pa da padnu na takve jeftine trikove.
    A ako to takneš ovoj drugoj strani odmah kreće omalovažavanje da si ti i niko i ništa ako nisi npr. najzuvčniji primjer Srbin i onda kreću trobojke, farbanje, kosovski ciklus sprskih epskih pjesama i slično... Dovoljno.

    Dok vi pokušavate to šta pokušavate, država se raspada svakim danom sve više i više. Gejmčejndžeri razvališe ovu državu.

    A komšije samo neka nastave podanički pa će im ovaj IQ biti još "ljepši"



    A što se tiče sramnih ekstremista nikad više 1918.

    Last edited by mneonly; 30-11-22 at 19:18.
    Love, peace and respect.

  26. #371
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    799
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Abazovićeva agenda da patriote označi kao opasnost po nacionalnu bezbjednost

    https://gradski.me/abazoviceva-agend...u-bezbjednost/

    Dakle vi što mašete zastavama ste "nasilni ekstremisti"... e kako je ovo sramno šta rade, totalno su pogubljeni i otuđeni, još nemaju osjećaj da će brzo iz tih fotelja...

    Love, peace and respect.

  27. #372
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ovakvi me podsjecaju na one Trampove sto su uleceli u Kapitol.

    Poput Draginje, Isprani nacionalisticki mozgovi, na sve su spremni jer su povodljivi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Koliko me pamćenje služi, i mi imamo svoje uletače u skupštinu, i tako te neke druge institucije. Više nego jednom, i više nego žustre. Pretpostavljam da o njima govoriš
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  28. #373
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    To za IQ nema veze... Nema sanse da narod najprvi, najljepsi i najpametniji ima najnizi IQ u Evropi.
    Nema sanse. Jos kako su narod najprvi doprijenijeli su razvoju civilizacije...

    Evo recimo ja imam neku teoriju da stap nije izmisljen u Africi vec na Balkanu. Koplje je u Africi. Ali stap je izmisljen na Balkanu.

    E sad oni se mnogo ne hvale tim svojim dostignucima, pa mozda zato narod i ne zna za ista...

    Glede Boginje... Nju treba posmatrati prije svega kroz njeno stvaralastvo. Kao i sve velike umjetnike.
    Velika preporuka za njenu knjigu, cita se u jednom dahu.

    E sad ovo sto su je makli, izopstili sa spiska, moguce da joj nije po volji. Sjecate se Medojevic kako je pricao da je decenijama pod mjerama (i dalje prica), pa kad se objelodanilo koga su prisluskivali sve, a jedino njega nije bilo. Nije iz kuce danima izlazio.
    Tako i Boginja sigurno jos veci motiv dobila i jos bolju knjigu napisala ako je sto vise napadaju.

    A njena borba nema veze s ekstrimizmom. Sjecam se kako se zalagala za integraciju Roma i njihov bolji polozaj u drustvu...

  29. #374
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ovakvi me podsjecaju na one Trampove sto su uleceli u Kapitol.

    Poput Draginje, Isprani nacionalisticki mozgovi, na sve su spremni jer su povodljivi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    To je jedino u Ameriku što valja i što će preživjet da priča. Koliko su država nagrdili potplaćujući korisne idiote da upadaju u Skupštine i vlade, kad se kod njih to desilo , vjerovatno su 90% demokrata se zaključali u safe rooms. O Em Dži, kako to kod nas....
    Dr(v)aginja je psihički oboljela, zato je i političar. Ovđe je to uslov da budeš u skupštinu.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  30. #375
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    To za IQ nema veze... Nema sanse da narod najprvi, najljepsi i najpametniji ima najnizi IQ u Evropi.
    Nema sanse. Jos kako su narod najprvi doprijenijeli su razvoju civilizacije...

    Evo recimo ja imam neku teoriju da stap nije izmisljen u Africi vec na Balkanu. Koplje je u Africi. Ali stap je izmisljen na Balkanu.

    E sad oni se mnogo ne hvale tim svojim dostignucima, pa mozda zato narod i ne zna za ista...

    Glede Boginje... Nju treba posmatrati prije svega kroz njeno stvaralastvo. Kao i sve velike umjetnike.
    Velika preporuka za njenu knjigu, cita se u jednom dahu.

    E sad ovo sto su je makli, izopstili sa spiska, moguce da joj nije po volji. Sjecate se Medojevic kako je pricao da je decenijama pod mjerama (i dalje prica), pa kad se objelodanilo koga su prisluskivali sve, a jedino njega nije bilo. Nije iz kuce danima izlazio.
    Tako i Boginja sigurno jos veci motiv dobila i jos bolju knjigu napisala ako je sto vise napadaju.

    A njena borba nema veze s ekstrimizmom. Sjecam se kako se zalagala za integraciju Roma i njihov bolji polozaj u drustvu...
    https://www.serbia.com/srpski/poseti...-civilizacije/
    Možda su vanzemaljci, čudne su ove figurine
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

Page 15 of 21 FirstFirst ... 5111213141516171819 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem gramofonsku ploču grupe PERPER
    By dovlamsi in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 23-12-15, 18:14
  2. Srbija je centar krijumčarenja narkotika na Balkanu
    By Ćipur in forum Politika generalno
    Replies: 20
    Last Post: 12-03-07, 21:28
  3. Političke grupe u Crnoj Gori
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 45
    Last Post: 23-04-06, 18:48
  4. Islam na Balkanu (predosmanlijsko doba)
    By The Severed Garden in forum Istorija
    Replies: 9
    Last Post: 21-04-06, 23:14
  5. Srbija najbolja za investicije na Balkanu
    By Janko23 in forum Politika generalno
    Replies: 69
    Last Post: 22-01-06, 01:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •