Page 8 of 14 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast
Results 176 to 200 of 342

Thread: "Devijacija nosnog septuma"

  1. #176
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bar
    Posts
    1,482
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    I to... Ne smijes da "dunes" nos, a imas svega i svacega... Pogotovo sto se to sve stvrdne od kapi koje moras stavljati...

    Ali, sve se to moze otrpjet zarad rezultata.


    @GuGi - Ne znam o tome nista, ali pretpostavljam da ne bi bio problem (kao bokseri). Zvrcni slobodno onog Dr. Barjaktarovica pa upitaj telefonom; reci ce ti covjek odmah je li to pametno, sto su prednosti i sto su mane.
    Ok , hvala....ako ti nije tesko , baci na pm njegov broj...

  2. #177
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GuGi View Post
    Ok , hvala....ako ti nije tesko , baci na pm njegov broj...
    Ima na Web sajtu: http://www.dr-vukasin-rhinoplasty.com/ (kontakt)

  3. #178
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Raduje me ovih 8 stranica i x usera koji imaju isti ili slican problem... Nijesam jedini.

    Quote Originally Posted by Mickey-HN View Post
    I ja imam problema sa devijacijom. Leva nozdrva mi je zapusena 80% vremena i zbog toga otezano disem. Kroz desnu disem sasvim OK i vec sam se navikao na takvo disanje da sam prestajao da obracam paznju na to. Medjutim pre 20 i nesto dana sam dobio upalu uva i otisao sam u Meljine kod ORL-a (bila je neka zena, ne secam se imena, mogu da pogledam ako nekog zanima, pise na nalazima) i rekla mi je da je upala posledica devijacije jer pritisak nije mogao da se izjednaci u usima, takodje je pogodila da cesto imam upalu grla (sigurno 4 puta godisnje) i da je sve to zbog devijacije.
    Kao da sam ja pisao ovaj post samo sto ja nemam tako ceste upale grla...
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  4. #179
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,494
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Uh i ja tek sad vidjeh ovaj topic, i imam podosta simptoma pomenutih... Jedna od nozdrva je skoro uvijek zachepljena, a ponekad (u posledje vrijeme veoma rijetko, tj usavrshio sam tehniku pa je svaki npr 10 udisaj duboki kroz usta) imam o$ecaj da ne mogu dovoljno duboko da udahnem, pa pokushavam kracim udisajima, mnogo losh o$ecaj... Treba li da pomenem i da me neko prije po' godine u shutku odvalio glavom u nos koliko je mogao, shto je naravno rezultiralo pojachanim smetnjama...
    #fakenews

  5. #180
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam davno bio kod doktora jer mi je nos stalno zacepljen dok je zima i rekao mi je da imam malu devijaciju. Naravno nijesam isao na operaciju Znaci zimi nemogu udahnut a sad dok je toplo mogu normalno ali kad legnem uvece malo mi se zacepi nos. Ee cepe mi se i ushi :P kad se probudim u jutro nista necujem i onda prstima upirem u uvo da mi se ocepi Imam osjecaj da je sve to povezano a doktori nista neznaju
    Last edited by zola.mne; 19-08-10 at 14:49.

  6. #181
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I jeste povezano... Meni je devijacija urodjena, nijesam imao nikakvu povredu a lijevo uvo mi je zacepljeno evo par mjeseci vec. Katastrofa. I ja sam "otkrio" milion tehnika disanja, bolje da ne pocinjem sa nabrajanjem i objasnjavanjem. :mrgreen:

    p.s. ne smijem ni da zamislim "zivot poslije kapi za nos"
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  7. #182
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni evo 15 dana vec poceo da se cepi, polako ali sigurno pogotovo pred spavanje uhhhh

  8. #183
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,942
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Lomio sam nos dva puta,i to prvi put nisam isao kod doktora,a drugi put sam posao posle 10 dana,pa je morao opet da mi ga lomi da bi mogao da ga namjesti kako treba,sto mu nije bas poslo za rukom,a da ne pricam koliko je bilo bolno...
    Od tada na lijevu nozdrvu uopste ne mogu da disem,a na desnu dosta slabo,i ne mogu bes OLYNTH spreja za nos,znaci katastrofa
    Ima li ko da je to operisao i da mi kaze rezultate posle operacije,koliko je to zeznuta operacija,koliko traje oporavak itd.

  9. #184
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,494
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Ima podosta njih, samo prochitaj topic od pochetka... Ukratko, operacija nije previshe zeznuta, najgori je period oporavka koji traje 7-10 dana, mada ni tada ne o$ecash bol vec nelagodnost zbog tampona u nosu, ali nishta se ne mozhe porediti sa o$ecajem poslije kad prodishesh ko cheok... Ishvalishe nekog doktora u meljinama, barjaktarevic chini mi se...
    #fakenews

  10. #185
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Citala sam ovo prije operacije, operisala sam se 25 novembra, i evo da vam prenesem moja iskustva dok se oporavljam )
    operisala sam se kod dr barjaktarevica u HN, sad tamo radi u svojoj klinici i operisala sam devijaciju nosne pregrade i piramide, kao i uklanjanje grbe sa nosa, iako je estetski zahvat, bio je neophodan jer je doprinosio devijaciji zbog okostavanja.
    Totalna anestezija, jednu noc prespavala u klinici, i ujutru kuci, 4 dan makla tampone, 7 dan gips. Bila sam otecena 2 dana, posle toga sve super, posle 7 dana prestala sa terapijom, osim AD kapi, koje i dalje koristim radi obnavljanja sluzokoze. Sve u svemu, nista strasno, ne boli jer su me kljukali tabletama protiv bolova, malo je neprijatno iskasljavati sukrvicu i jedva pomjerati usne nekoliko dana, otecenost i tako to, ali kratko traje, ne boli, pa nije strasno. Meni se iskomplikovalo, sto je jako rijetko, pukao mi je kapilar 8 dan, pa sam dosta krvi izgubila, jedva su je zaustavili, al eto i to prezivjeh. Dr Barjaktarevic mi je rekao da mu se nije desilo 15 godina da nekom pukne kapilar 8 dan, to se desi u toku operacije ili dan posle, ali sam ja bila baxuz i eto...zaustavljanje krvi strujom je boljelo uzasno, i to mi je oko kapilara bas tesko palo, ali ponavljam srecom to se rijetko desava. Sad sam ok, jos nemam osjecaj da nesto super disem, rano je, jos su mi konci u nosu itd, izgled...simpaticno, al je jos nos otecen kao babura, tako da cu to tek vidjeti. Ako imate pitanja tu sam. )
    Progress, not perfection!

  11. #186
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Svaka ti čast! Hrabra si! Drži se, a komplikacije se i meni obično pojave kad se opustim i mislim da je sve gotovo!

    Imala bih milion pitanja....ali nema vajde, plašim se i gotovo!
    Prvo, zar je moguće da te zbilja ništa nije boljelo, nakon operacije? Da se razumijemo, nijesam baš toliko razmažena da očekujem da budem orna ka da ću na fudbal poslije operacije, neki blagi bol mogu da tolerišem, ali ne mogu da vjerujem da je tako?

    Drugo, osjećaj disanja samo na usta? Kako ti je to palo? Je li teško, da li ti se dešavalo da se noću zagrcneš...ja se i toga plašim?

    i najbitnije...koliko para? Može na pm?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #187
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema tajni, mogu sa svima da podijelim ) Vjeruj mi nikakav bol, posle operacije sam bila iscrpljena, uglavnom spavala, ali recimo uopste nisam imala mucninu i povracanje, a to je cesta pojava nakon totalne anestezije. Malo me glava boljela, ali su ubrzo odreagovale tablete protiv bolova i bas nikakav bol nisam osjecala, osim normalne iscrpljenosti. Disanje na usta...pa stalno mi je voda bila pored kreveta, meni je nezgodno bilo susenje usta, ali nista strasno, uglavnom spavala sam na uzdignuto, dva veca jastuka, i nije mi tesko palo uopste. Dr mi je i rekao da mi nece tesko pasti, jer uglavnom cijeli zivot sam cesto disala na usta, tako da nije neki sok ljudima koji inace imaju problem sa disanjem. A tampone nosis 4 dana, i to bas brzo prodje, ja sam ih prespavala, jela kasasto, pila tablete i bas mi je ok proslo.
    Nemas cega da se plasis, stvarno je ok, nikakav bol, meni ni vadjenje tampona uopste nije tesko palo, naprotiv traje 30sec i nista osjetila nisam, osim olaksanja. Odvratni su ti podlivi, koji uglavnom duze traje, meni je za par dana bilo kao da se operisala nisam, osim otecenog nosa, al ni to nije strasno. Nezgodno je i to disanje na usta, ne smijes nos da taknes, i sad imam osjecaj kao da je tudji, suzdrzavanje od kijanja i tome sl, al sve su to gluposti, ponavljam bola nema!!! meni je pucanje kapilara pokvarilo cjelokupni utisak, al to je rijetko.
    Cijena je 1150e, a u to je uracunato sve. Pregled, operacija i sve naknadne kontrole.
    Prije operacije moras da izvadis laboratorijske nalaze, snimak pluca sa opisom, ekg i odobrenje interniste.
    Poenta, operisi se slobodno, neces se pokajati, nece te boljeti, al ce ti biti dosadno, najodvratniji dio oporavka tj prvih 4 dana si previse iscrpljena i uglavnom ih prespavas, ovo ostalo je pjesma.
    Progress, not perfection!

  13. #188
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Inace, nisam ni ja hrabra, ali sam morala da uradim operaciju, jer sam bas imala problema. Onda sam se raspitala, u KBC, na Cetinje, i na VMA i dosla do saznanja da je dr Barjaktarevic definitivno najbolji izbor. Cak je dr Popovic iz KBC-a mom tati rekao da se obavezno operisem kod Barjaktarevica, jer ni svoje dijete ne bi operisao u KBC zbog nedostatka opreme, rizican je i uspjeh operacije, a oporavak mnogo duzi.
    Pored Barjaktarevica, u toku operacije je prisustan i anesteziolog Marjanovic iz KBC-a koji je zaduzen za anesteziju, Mikulic iz KBC-a, kao i jos jedna doktorka.
    Barjaktarevic je inace konsultant na Cenex, kod operacije devijacije, i stvarno je strucnjak, znam dosta ljudi koji su se operisali kod njega i svi su veoma zadovoljni.
    Nadam se da sam pomogla.
    Progress, not perfection!

  14. #189
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,942
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Svaka ti čast! Hrabra si! Drži se, a komplikacije se i meni obično pojave kad se opustim i mislim da je sve gotovo!

    Imala bih milion pitanja....ali nema vajde, plašim se i gotovo!
    Prvo, zar je moguće da te zbilja ništa nije boljelo, nakon operacije? Da se razumijemo, nijesam baš toliko razmažena da očekujem da budem orna ka da ću na fudbal poslije operacije, neki blagi bol mogu da tolerišem, ali ne mogu da vjerujem da je tako?

    Drugo, osjećaj disanja samo na usta? Kako ti je to palo? Je li teško, da li ti se dešavalo da se noću zagrcneš...ja se i toga plašim?

    i najbitnije...koliko para? Može na pm?
    evo se godinama kanim da operisem devijaciju,ali nikako da se nakanim upravo zbog ovoga boldovanog,bol me ne zanima,moze slobodno da boli,samo to disanje na usta,i slivanje sukrvice dok spavas,uzas!!!
    cesto se i sad probudim u sred sna kao da me neko davi,ne znam dje se nalazim par minuta i nikako vazduh da uhvatim

  15. #190
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,494
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chochek View Post
    evo se godinama kanim da operisem devijaciju,ali nikako da se nakanim upravo zbog ovoga boldovanog,bol me ne zanima,moze slobodno da boli,samo to disanje na usta,i slivanje sukrvice dok spavas,uzas!!!
    cesto se i sad probudim u sred sna kao da me neko davi,ne znam dje se nalazim par minuta i nikako vazduh da uhvatim
    Da ali ako operishesh to ce trajati par dana, a ovako cijeli zhivot...
    #fakenews

  16. #191
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,942
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    a operisat cu definitivno,samo ne znam da li cu ovoga ili sledeceg proljeca
    je li 1150 eura cijena za devijaciju i estetiku ili to nema veze,posto meni ne treba nista estetski da se radi

  17. #192
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam svoj nosinger operisao u KBC kod doktora Popovića, na preporuku doktora Haralampieva.

    Radi kao sat.
    Devijacija je bila u pitanju. Pisah li to ođe već? Kuku menE.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  18. #193
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ooo koliko nas ima sa devijantnim nosom
    Meni je prije jedno 5 godina doktor rekao da imam devijaciju u moju... pih, ne znam jel lijeva ili desna nozdrva a muka me gledat u ogledalo sad, uglavnom i rekao je da operisem to, ali sam odustao, ja mogu da disem, necujan sam dok to radim, e sad jedino je grdno kad sam prehladjen, pa se prevrcem u krevet kako bi mi se ocepila ona zdrava nozdrva (kad naslonim glavu na lijevu stranu lica, posle 5min se ocepi desna nozdrva i obrnuto) jer mi samo jedna tada radi, ili lijeva ili desna, a ako je u upotrebi ova devijantna moram se dopunjat vazduhom kroz usta, a to ne volim, volim disat na nos..


    Eto, cisto sam htio da se upisem u ovu druzinu sa devijantnim ponasanje...ovaj mislim, devijantnim nosom...
    Njak Njak Njak

  19. #194
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djavolica View Post
    Inace, nisam ni ja hrabra, ali sam morala da uradim operaciju, jer sam bas imala problema. Onda sam se raspitala, u KBC, na Cetinje, i na VMA i dosla do saznanja da je dr Barjaktarevic definitivno najbolji izbor. Cak je dr Popovic iz KBC-a mom tati rekao da se obavezno operisem kod Barjaktarevica, jer ni svoje dijete ne bi operisao u KBC zbog nedostatka opreme, rizican je i uspjeh operacije, a oporavak mnogo duzi.
    Pored Barjaktarevica, u toku operacije je prisustan i anesteziolog Marjanovic iz KBC-a koji je zaduzen za anesteziju, Mikulic iz KBC-a, kao i jos jedna doktorka.
    Barjaktarevic je inace konsultant na Cenex, kod operacije devijacije, i stvarno je strucnjak, znam dosta ljudi koji su se operisali kod njega i svi su veoma zadovoljni.
    Nadam se da sam pomogla.
    ma jesi, bre, morala bih i ja ali ne smijem! Godinama se patim...samo još jedno pitanje,operacija je bila u Meljinama, na njegovoj klinici i li u PG, tu gdje radi kao saradnik?

    Moraću jednom i hvala na iscrpnom izvještaju
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #195
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Zvoncice, smeta li ti, hrces li dok spavas, zvizdis li kad dises?
    Njak Njak Njak

  21. #196
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Operisala sam se u njegovoj ordinaciji u Herceg Novom.
    Zvoncice, prelomi i rijesi se tog problema, jer stvarno ne boli, osim sto je malo dosadno. Srecno
    Progress, not perfection!

  22. #197
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dok ne izvadim snimak sinusa i odem kod moje drage DR,zna li neko da mi kaze sljedece:

    1. Rjesava li se operacijom potpuno problem sa sinusima ili ne ?
    2. Ako da,onda koliko dugo traje oporavak od nje ?
    3. Gdje to najbolje rade ? (jos uvijek u Meljine ? )
    4. Koliko traje i kako izgleda sama operacija ? Slobodno recite,ne bojim se nikoga,ni doktora pa ni njihovog alata))
    5. Kod ovih u Podgorici nesto ne bih...Pa me zanima radi li jos DR Barjaktarevic ?

    Imam problem s njima evo vec neko vrijeme...Ubise me.Meni su valjda spusteni i uhvati me upala desni.Ako ne desni,onda bar taj
    jedan zub koji je tacno ispod.Ne pada mi napamet da vise trpim jer su bolovi stravicni.Ne smeta meni kad me glava boli,nos,oko,ali
    mi, normalno, jako smeta kad me zub boli i cijela desna strana...Morska voda pomaze,to znam,ali doci ce opet zimski period i ponovo
    ce da bude po starom...

  23. #198
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ovdje se pricalo....o devijaciji zadnji put
    Njak Njak Njak

  24. #199
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Ovdje se pricalo....o devijaciji zadnji put

    Evo vidim.Nego meni treba sve pa...Uostalom,to moze da bude povezano...
    A da otvorim novu temu samo radi toga ?? :o
    Last edited by ChocolateMne; 29-06-11 at 18:06.

  25. #200
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Да!!!

    Овај, и ја имам чудан нос (племићки илити велики) и не дишем на њега често, а о хркању да не причам.
    Баш због хркања (ови који су чули кажу зељотрес или звук пилане) и немогућности моје драге да заспи (или било ког ко је у близини мојој) ћу највјероватније поћ код неког да видим шта се може урадит.

    Може ли ми ко рећ што о доктору прљи?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Page 8 of 14 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •