Page 5 of 14 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 342

Thread: "Devijacija nosnog septuma"

  1. #101
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Odluči se što prije, jer je u toku razmatranje ponuda za prodaju Vojne bolnice - Meljine. Od kraja ljeta, vjerovatno, objekat će biti predat novom vlasniku - pa samim time će cijene i uslovi pregleda/operacija biti drastično uvećani.
    jaooo chula sam to, ali sam mislila da je to josh u nekoj ranoj fazi i da ce proci bar godina do prodaje!
    Pa onda me ovi moji dr nece ni poslati u Meljine! Pitacu da vidim moze li se josh ici

  2. #102
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    jaooo chula sam to, ali sam mislila da je to josh u nekoj ranoj fazi i da ce proci bar godina do prodaje!
    Pa onda me ovi moji dr nece ni poslati u Meljine! Pitacu da vidim moze li se josh ici
    Pa vjerovatno ce jos bit operacije, samo malo vise para Ja ljetos necu nos
    vjerovatno radit, osim ako se predomislim
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  3. #103
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Zagreb
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav svima!

    Citao sam domaci forum (iz Hrvatske sam) o istoj ovoj nesretnoj temi gdje je netko iz Crne Gore nabacio link na ovaj forum pa, eto, odlucih da malo prosirim bratstvo i jedinstvo medju devijantnim septumima.

    Uglavnom, bio sam na 2 operacije nosine, zadnja prije desetak godina, ona prva cca. 5 godina prije te, a sve zbog devijantnog ponasanja u mladosti (primjecujete li povezanost izmedju pojmova "devijantno ponasanje" i "devijacija septuma"? )

    Medjutim, cini se da mi nisu uspjeli rjesiti temeljni problem do kraja - otezanu prohodnost ove moje desne rupetine u nosu. Lijeva mi je vrlo dobra, ali - kada radi. Naime, rijetko i na vrlo kratko se dogadja da su mi obje nosnice otcepljene i tada mogu disati bez poteskoca. To su uglavnom situacije kad hodam, trcim, nesto teze radim ili kad je u pitanju odredjena kombinacija atmosferskog pritiska, sastava zraka, konstelacije zvijezda, globalnog zagrijavanja, tko zna cega sve ne...

    Najcesci slucaj je ovaj - jedna je zacepljena, druga prohodna. Par sati poslije - obratan slucaj, zacepljena se otcepi, otcepljena zacepi. I tako par puta na dan.

    Naravno, najgora je kombinacija kad se zacepi lijeva rupa a otcepi (poluprohodna) desna. E tad mi lupa srce, nervozan sam i, ukratko, dodje mi da se upucam jer ne mogu se navici da disem na usta (jer onda me i zubi bole i jos svakakva neka bolestina se prikaci...).

    Da, sto se tice operacija... Da probam malo utjesiti nekog.
    Prvu sam uradio u lokalnoj, drugu u opcoj anesteziji, u dvije razlicite bolnice u Zagrebu. Osim sto se efekt (ako ga je i bilo u znatnijoj mjeri) s godinama izgubio, nemam primjedbi na sam proces operacije. Najteza je, razumljivo, frka prije, tj. strah kako i zasto, ostalo je manji problem. Prije same operacije dobije se (pojaca) doza neceg za smirenje, a nakon nje budes sretan sto ides na operaciju. :o
    Tampone sam imao skoro 7 dana u nosu, ali navikao sam se. Poslije operacije ne boli bas da je neizdrzivo, mozda prvih dan-dva, ali umjereno. Gore od toga je bio konstanti svrab i nekakav "gnjocav" osjecaj u nosu. Ni vadjenje tih tampona iz nosa mi nije smetalo, ali, kao sto netko prije rece, onaj prvi udah onako pecka, kao da se smrkne ljepilo ili mentol. Mene je jos koji mjesec iza operacije nos bolio na dodir (najgore je bilo to sto sam ga operirao negdje sredinom 12-og mjeseca tako da su me za Novu godinu maltene masakrirali prilikom cestitanja ).

    Mda, sta htjedoh pitati... Poceo sam razmisljati o jos jednoj operaciji (koja bi trebala biti konacni pad septuma), ali kod privatnika, pa me zanima nesto o toj klinici u Meljama (ako sam dobro napisao), kakve su cijene? Moze i na PM ako se ne moze tu napisati. Usput da malo prosvrljam i po crnogorskim plazama ako ne naprave od mene Pinokija.

    P.S. U lokalnoj anesteziji sam doslovno gledao kako mi kirurg s nekakvim klincem i cekicem razbija nos, ali su me prethodno tako izdrogirali s nekom injekcijom da sam bio happy i bilo mi je krivo sto doktor nema vremena da prica sa mnom o zivotu, muzici, tako to...
    Last edited by Outlawww; 30-06-07 at 01:07.
    Ima li zivota prije smrti?

  4. #104
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Bozhe, shto li su meni tek radili, ja sam bila u totalnoj anesteziji...



    Mademoiselle.

  5. #105
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Bozhe, shto li su meni tek radili, ja sam bila u totalnoj anesteziji...
    po mojim saznanjima bolje da ne znash!

  6. #106
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Gallifrey
    Posts
    1,461
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outlawww View Post

    Najcesci slucaj je ovaj - jedna je zacepljena, druga prohodna. Par sati poslije - obratan slucaj, zacepljena se otcepi, otcepljena zacepi. I tako par puta na dan.

    Naravno, najgora je kombinacija kad se zacepi lijeva rupa a otcepi (poluprohodna) desna. E tad mi lupa srce, nervozan sam i, ukratko, dodje mi da se upucam jer ne mogu se navici da disem na usta (jer onda me i zubi bole i jos svakakva neka bolestina se prikaci...).
    probaj da dises na usta:hardrock: :hardrock:

  7. #107
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobrodosao na nas forum
    Ja sam postavio link na "vasem" forumu

    Naime, rijetko i na vrlo kratko se dogadja da su mi obje nosnice otcepljene i tada mogu disati bez poteskoca. To su uglavnom situacije kad hodam, trcim, nesto teze radim ili kad je u pitanju odredjena kombinacija atmosferskog pritiska, sastava zraka, konstelacije zvijezda, globalnog zagrijavanja, tko zna cega sve ne...
    Ista situacija kod mene... Nekad legnem na lijevu stranu da mogu da disem na desnu

    Inace u vezi bolnice sto si pitao, ona je u MELJINAMA kod Herceg Novog, do sad su je svi falili ali u toku je privatizacija, pa ne znam bas kakvo je stanje, ima u novom broju monitor-a
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  8. #108
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Zagreb
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Undead View Post
    Ista situacija kod mene... Nekad legnem na lijevu stranu da mogu da disem na desnu
    Uf, da. Ja sam vec razvio i neke metode uspavljivanja tako da glavu naslonim na ruku pa mi zateze taj dio obraza i nosa i prosiri rupu za disanje. Probao sam i sa selotejpima, ali ubrzo dobijem rane po faci od toga. Na stranu to sto tada izgledam kao mumija... :eek:

    Inace, postoji navodno neka kvacica ili sta li protiv hrkanja, cuo sam da pomaze kod disanja, samo ja je ne mogu naci u apotekama (svi su culi za to, ali nitko nema).
    Ima li zivota prije smrti?

  9. #109
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Undead View Post
    Dobrodosao na nas forum
    Ja sam postavio link na "vasem" forumu


    Ista situacija kod mene... Nekad legnem na lijevu stranu da mogu da disem na desnu

    Inace u vezi bolnice sto si pitao, ona je u MELJINAMA kod Herceg Novog, do sad su je svi falili ali u toku je privatizacija, pa ne znam bas kakvo je stanje, ima u novom broju monitor-a
    srce moje, kako mi on prezentuje forum po svijetu!!!

    Ja sam mislila da si se ti malko povratio a ti i dalje patish od toga djaola, pa sam se mislila da se zajedno pojavimo u Meljine da nas operishu...shto necesh???:blah:

    Bez shale, izludje me ovaj moj nos i evo vec nekih 5 dana se muchim, izbjegavam da stavljam fixonase spray, jer sam ga koristila skoro mjesec dana (dodushe ne svakodnevno, nego svaki drugi dan) pa kad prestadoh da ga koristim dva dana spavah normalno, bez trecega!
    Strashno me $ekira ovo, i pocheo je nos da me boli, tj sluzokoza me boli a sve kapi me peku kad ih stavim!
    Umrijecu a necu znati kako se dishe punim plucima:cry::cry::cry:
    (kazu i da sam pochela da hrchem a ja im ne dam izgovorit)

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Može, dakle, biti alergija (meni pomažu kapi Beconase), ali čini mi se da je naš zajednički problem - oštećena ili nadražena sluzokoža od pretjerane upotrebe raznoraznih kapljica i sprejeva za nos. Ona se vrlo sporo (možda nikako; zavisnosti od stanja) oporavlja i pomažu: uljane AD kapi (mazati unutrašnju stranu nosa štapićem za uši). To relaksira i vlaži sluzokožu, a i pomaže u regeneraciji (tako sam pročitao).

    U svakom slučaju - ja pored kreveta obavezno: Beconase i AD kapi (sve Olynth-e, Nafazole, Otrikortene itd. itd. itd. sam pobacao). Ako je nos suv pa se teško diše - onda valja imati i onaj: Sterimar (sprej na bazi fiziološke + morske vode) kojim se nos može osvježiti, isprati itd.

    Pokušaću da uključim Br. Barjaktarovića na ovu temu (on je informatički veoma verziran), pa ako imadne vremena - možda da da poneki odgovor.

  11. #111
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    srce moje, kako mi on prezentuje forum po svijetu!!!

    Ja sam mislila da si se ti malko povratio a ti i dalje patish od toga djaola, pa sam se mislila da se zajedno pojavimo u Meljine da nas operishu...shto necesh???:blah:

    Bez shale, izludje me ovaj moj nos i evo vec nekih 5 dana se muchim, izbjegavam da stavljam fixonase spray, jer sam ga koristila skoro mjesec dana (dodushe ne svakodnevno, nego svaki drugi dan) pa kad prestadoh da ga koristim dva dana spavah normalno, bez trecega!
    Strashno me $ekira ovo, i pocheo je nos da me boli, tj sluzokoza me boli a sve kapi me peku kad ih stavim!
    Umrijecu a necu znati kako se dishe punim plucima (kazu i da sam pochela da hrchem a ja im ne dam izgovorit)
    Volim i ja tebe


    Za sad sam odlucan da ne idem na operaciju, mada ako budem jos imao problema mozda i promijenim
    misljenje. Takodje me u zadnje vrijeme boli lijeva strana glave, posebno kad jedem nesto tvrdje
    (sendvic i sl...), rekli su mi da je to od upale sinusa...

    Nama jedino generalnu nedje da odrade, ili kod radosa lakirera da odemo
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  12. #112
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Undead View Post
    Volim i ja tebe


    Za sad sam odlucan da ne idem na operaciju, mada ako budem jos imao problema mozda i promijenim
    misljenje. Takodje me u zadnje vrijeme boli lijeva strana glave, posebno kad jedem nesto tvrdje
    (sendvic i sl...), rekli su mi da je to od upale sinusa...

    Nama jedino generalnu nedje da odrade, ili kod radosa lakirera da odemo
    vala, kad bi mi pomoglo, abera ti ne bi imala da po gradu paradiram sa svjeze lakiranim nosem u koju god ocesh farbu:blah:

    @Djoks, bilo bi sjajno kad bi mogao da ga dovedesh da da par savjeta.
    Inache taj BECONASE je isto shto i Flixonase, znam jer uzimam aerosol za astmu Flixotide a to mi je isto shto i BECOTIDE!
    Flixonase je kortikosteroid i odmah pomogne i ja ne uzimam vishe olinth nego samo akva di mare i flixonase ali kontrolisano.
    Prije neku noc sam u apoteci SVETI VRACHI, u ulici slobode vidjela jedan novi proizvod, koshta oko 5 eura, na bazi je mentola i razmaze se kap, dvije, koliko ja shvatih u nozdrvu i sjajno shtiti od alergija na sve vrste polena, tokom chitave godine. Tamo pishe da je neshkodljivo i da dugo moze da se koristi. Meni nos pravi probleme zbog alergija na sve i svashta.

    @undead, kad kupim to (nocas sam za to ishla u grad i znam da sam neshto trebala ali nijesam znala shto, pa se vratila bez kapi ali donijela tashnu?! godine???:blah javicu ti kakav je uchinak i kako se zove pa se lijechi do operacije!:mrgreen:


    Pochela sam da se ponasham ka' ona baba shto se obuche, stane ispred ogledala da se pogleda, pa kad se vidi onako picnuta zapita se - JEL' SAM POSHLA, IL' SAM DOSHLA

  13. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Za regeneraciju sluzokozhe vam je najbolji Pantenol rastvor, s' tim shto morate da nadjete pipetu da bi mogli da ga stavljate u nos jer je uz njega, naravno, ne dobijete... Stavlja se na svaka 2-3 sata...
    Ja sam ga koristila nakon operacije.



    Mademoiselle.

  14. #114
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja sam se operisao na cetinje prije godinu ipo i sad mi je opet isto ono...kao da mi nista nisu radili...ne mogu disat normalno nit nista a prvo vrijeme sam bio kao "usisivac"
    da podjem opet da me rezu il ne??
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad sam poslao link Dr. Barjaktaroviću da se, ako bude bio voljan i imao vremena, uključi u diskusiju. Nadam se da će prihvatiti poziv

  16. #116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Dark_Side View Post
    ja sam se operisao na cetinje prije godinu ipo i sad mi je opet isto ono...kao da mi nista nisu radili...ne mogu disat normalno nit nista a prvo vrijeme sam bio kao "usisivac"
    da podjem opet da me rezu il ne??
    Pa i meni je tako... Mislim ne bash, ali opet imam malih problema sa disanjem... S' tim shto sam ja morala i krajnike kasnije da maknem, a sad imam i problema sa sluhom!

    p.s. I ja sam bila na Cetinju, kod Todorovica... Jesi li ti onaj shto je vrishtao kroz hodnike proshle zime?
    Last edited by kIkICa; 02-07-07 at 13:39.



    Mademoiselle.

  17. #117
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    :oops: aha...zato sto me strucnjak operisao na zivo posto je prva "prava" neuspjela...pa kad je vidjeo da ne moze onda me "uspavao" i opet operisao...to ti dodje 3operacije u 4dana i normalno opet nije nista ucinio
    Last edited by Dark_Side; 03-07-07 at 09:08.
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  18. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Shto te briga , ja sam 3 dana pred odlazak doma dobila afte i iskashljavala krv kao luda a oni su me pustili sa obrazlozhenjem "To je normalno, proci ce", ali prava istina je da je proshlo tek kad sam otishla kod drugog doktora i dobila terapiju... Mozhda sam bila previshe razmazhena za njihovo odjeljenje, ozbzirom da sam bila najstarija, pa su htjeli da me se otaraaaseeeee...



    Mademoiselle.

  19. #119
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e-e to su i meni rekli poslije 4dana...to je normalno da malo krvaris a poslije sam bocu krvi morao primit no nema veze...i dje coek da podje? bg ili meljine?
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam. Beograd...

    Ja posljednjih godinu dana otkad imam problema sa ushima idem ovdje u BG kod jednog doktora i ako ishta budem radila po tom pitanju (a svi su izgledi da cu morati), radicu ovdje.



    Mademoiselle.

  21. #121
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aaaa zvoncice, oli sad da se operises??
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  22. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    E da, i htjela sam da pitam vas koji ste se operisali deshava li vam se da vam sa vremena na vrijeme curi voda iz nosa? Znachi da je ne osjetite uopshte, samo odjednom kapne..?

    Ovo mi se pochelo deshavati godinu dana nakon operacije, zimus nedje... Ali uopshte ne mogu da provalim zbog chega bi moglo da bude, tipa klima ili neshto sl., jer mi traje 2-3 dana i prodje...



    Mademoiselle.

  23. #123
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni se to, Kikice, nije bogami nikada desilo, a imaće 2 godine i 10 dana od operacije mog nosa.

  24. #124
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Undead View Post
    Aaaa zvoncice, oli sad da se operises??
    sad sam u strashnoj dilemi!!!!
    Ako me na silu povedu, mozda ocu!:blah:
    Dobro je tebi i meni ovako, iste probleme imamo a nijesmo ishli pod noz!

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    E da, i htjela sam da pitam vas koji ste se operisali deshava li vam se da vam sa vremena na vrijeme curi voda iz nosa? Znachi da je ne osjetite uopshte, samo odjednom kapne..?

    Ovo mi se pochelo deshavati godinu dana nakon operacije, zimus nedje... Ali uopshte ne mogu da provalim zbog chega bi moglo da bude, tipa klima ili neshto sl., jer mi traje 2-3 dana i prodje...
    ne znam ima li to ili ne kakve veze sa operacijom, ali meni se to redovno deshava i uopshte ne znam zashto! Obichno kad se sagnem, odjednom sjetim da mi procuri "vodica" iz nosa, ali kad ustanem, tj podignem glavu to prodje i danima "procuri" chim malo spushtim glavu.
    Ja se JOSH nijesam operisala (a i necu slushajuci vas):blah:

  25. #125
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    sad sam u strashnoj dilemi!!!!
    Ako me na silu povedu, mozda ocu!:blah:
    Dobro je tebi i meni ovako, iste probleme imamo a nijesmo ishli pod noz!

    ne znam ima li to ili ne kakve veze sa operacijom, ali meni se to redovno deshava i uopshte ne znam zashto! Obichno kad se sagnem, odjednom sjetim da mi procuri "vodica" iz nosa, ali kad ustanem, tj podignem glavu to prodje i danima "procuri" chim malo spushtim glavu.
    Ja se JOSH nijesam operisala (a i necu slushajuci vas):blah:
    Vidis da je bolje sto smo njih prvo pustili

    Btw. i meni se isto sto i vama desava, posebno pri prelasku iz klimatizovane
    sobe napolje dje je vrucina... Inace kako izadjem iz kuce super disem, dok na
    more npr. ne mogu nikako disat
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

Page 5 of 14 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •