Page 3 of 12 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 300

Thread: "Devijacija nosnog septuma"

  1. #51
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    idemo lutko ti i ja zajedno pa da se tjeshimo zajedno ,bice nam lakshe! Najbolje da se zdogovorimo pa soba do sobe ja cu ti bit ka mama tamo da te pazim i jubim
    Ova gaza od 100 metara ce me zivota koshtat!Kako disat samo na usta kukala nam majka!:cry:
    Sve su sanse da ja necu ic, a kad bi isao poveo bi jos DEVIJATICARA pa bi
    napravili kolektivnu operaciju, ali da ja i ti budemo together :kamikaza: :kamikaza:
    Ali ako budes isla imas moju moralnu podrsku, a shodno mojim vezama u bolnici
    imaces i najbolji tretman i svakodnevni obilazak

    btw. zvoncice, imas li skype da se posteno ispricamo? )))
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  2. #52
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Undead View Post
    Sve su sanse da ja necu ic, a kad bi isao poveo bi jos DEVIJATICARA pa bi
    napravili kolektivnu operaciju, ali da ja i ti budemo together :kamikaza: :kamikaza:
    Ali ako budes isla imas moju moralnu podrsku, a shodno mojim vezama u bolnici
    imaces i najbolji tretman i svakodnevni obilazak

    btw. zvoncice, imas li skype da se posteno ispricamo? )))
    imam ali ne bik umjela da ga koristim,mada se ovi moji ne skidau sa njega ,imaju drushtva po Vojvodini i inostranstvu pa prichaju ne patishu.Ako me obuche nece na red doodit ionako se proklinju shto me obuchishe i ovo malo !!!:mrgreen:

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijesam sve citao sto ste pisali, ali uglavnom ovako:

    Ja sam prije oko godinu i po uradio rinoseptoplastiku u Meljinama kod vrhunskog specijaliste (Dr. Vukasin Barjaktarovic) koji je do sada operisao oko 4,000 noseva. Nakon toga, preporucio sam (doveo) jos 6 svojih prijatelja da operisu nos kod istog doktora.

    Sto god interesuje - pitajte

    Ako zelite br. telefona doktora - mogu Vam poslati. S' obzirom da se operacija vrsi u vojnoj bolnici - cijene su izuzetno niske u odnosu na privatne klinike, a rezultat je isti.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ono sto bih htio dodati: jedna djevojka iz Tivta i jedna djevojka iz Kragujevca (dolaze u Meljine na operaciju sa svih strana svijeta) sto ja znam su u 36-37 godini MORALE da se operisu, jer s' godinama nedostatak kiseonika rezultuje "lupanjem srca", uvecanim krvnim pritiskom (kod ove dvije osobe donji pritisak se nije spustao ispod 140) i bile su pod rizikom od srcanog udara. Vrlo opasan problem za one koji imaju devijaciju, a ne nauce se da disu kroz usta.

    Osim toga, kod obije ove djevojke devijacija vuce korijene iz ranog djetinstva (pad i lomljenje nosne pregrade u korijenu), tako da je okostavanje uradilo svoje i vremenom (s' obzirom da nos i usi jedini rastu do smrti) su pregrade bile skoro potpuno blokirane. Potom su uslijedile raznorazne kapi koje su rezultovale spaljivanjem sluzokoze (kasnije je vrrrrrrlo tesko i dugotrajno regenerisati sluzokozu), i osjecaj mirisa su potpuno izgubile.

    Nakon operacije - ne treba reci - ali ove dvije osobe nijesu mogle da vjeruju! Dakle - potpuno drugaciji osjecaj! Vjerujte - k'o nije probao, ne moze znati. Probajte uzeti maramicu, saviti je nekoliko puta i disati kroz nju samo pola sata. Nakon toga - kad je skinete - revolucija! A zamislite da je taj period trajao 30 ili vise godina...

    Samo pitajte! S' obzirom da sam visestruko prosao cio proces pripreme, operativnog toka i post-operativnog toka - mogu Vam vjerovatno odgovoriti na vecinu nedoumica.

  5. #55
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Meni je najaca fora bila kad sam vidio alat koji koriste za lomljenje tj. prosirenje, glijeto i cekic.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taman tako

    Naravno, ako je septum deformisan - mora se oblikovati. Cesto doktor uradi znacajnu reparaciju hrskavice (posebno kod estetskih korektivnih zahvata).

    Sreca je ipak sto nasi ORL hirurzi (konkretno Dr. Barjaktarovic) preferiraju endonazalne zahvate, tako da post-operativni tok prolazi mnogo lakse i brze po samog pacijenta (krajnji rezultat je isti). Dakle: nema zadizanja koze i navlacenja preko nosa, vec se operacija radi kroz nozdrve, sa dva vrlo mala reza po unutrasnjem gornjem obodu nosnih otvora.

    Nakon operacije u slucaju korektivnog zahvata - nosi se gips u trajanju od 5-10 dana. Gips koji se prakticno lijepi za kozu i prekriva kompletan nos.

    Koga interesuje - mogu mu poslati slike

    U slucaju devijacije: nose se samo tamponi koji se izvlace nakon 5-7 dana. Nema flastera niti zavoja.

  7. #57
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eh, meni obadvoje roditelja rade u bolnici, pa znaju ove doktore sto operisu, a i
    pricali su sa ljudima koji su operisali devijaciju, pa sam ja pricao sa njima, ali
    su mi rekli da je dosta ljudi bilo nezadovoljno postignutim

    DJoks, hvala od mene na ovim odgovorima, takodje bih volio da mi posaljes
    slike na: [email protected]
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  8. #58
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Taman tako

    Naravno, ako je septum deformisan - mora se oblikovati. Cesto doktor uradi znacajnu reparaciju hrskavice (posebno kod estetskih korektivnih zahvata).

    Sreca je ipak sto nasi ORL hirurzi (konkretno Dr. Barjaktarovic) preferiraju endonazalne zahvate, tako da post-operativni tok prolazi mnogo lakse i brze po samog pacijenta (krajnji rezultat je isti). Dakle: nema zadizanja koze i navlacenja preko nosa, vec se operacija radi kroz nozdrve, sa dva vrlo mala reza po unutrasnjem gornjem obodu nosnih otvora.

    Nakon operacije u slucaju korektivnog zahvata - nosi se gips u trajanju od 5-10 dana. Gips koji se prakticno lijepi za kozu i prekriva kompletan nos.

    Koga interesuje - mogu mu poslati slike

    U slucaju devijacije: nose se samo tamponi koji se izvlace nakon 5-7 dana. Nema flastera niti zavoja.
    I mene su na isti nacin operisali a kad su mi skinuli tampone osjetio sam nesvjesticu zbog kolicine vazduha koja mi je prolazila kroz nos, nevjerovatan osjecaj.

  9. #59
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Procitah nedje da je devijaciju moguce operisat "laserski" i da to kosta oko 1000e
    Eo potrazicu o tome, pa ako nadjem nesto postujem odje
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  10. #60
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Meni je najaca fora bila kad sam vidio alat koji koriste za lomljenje tj. prosirenje, glijeto i cekic.
    Jaca je fora kad to koriste da ti zub slome jer ne mogu da ga izvade.
    Tih bolova sto prezivjeh...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #61
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imao sam isti slucaj sa sesticom kad sam mladji bio

    Vidim zvoncica se ne javlja, istraumirasmo djeojku, taman nece vise ni zub vadit
    Hehehe salim se
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  12. #62
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i jedan citat sa hrvatskog foruma:

    Eto i ja sam jednom davno imala problema s nosom i disanjem. Nisam uopće mogla disati na jednu nosnicu, a i estetski mi je nos malo zanosio na jednu stranu. Sve sam ja to trpila dok mi se jednom od silnih upala nisu začepile i uši i upalile glasnice. Bila sam skoro ko Tomy samo ne tako dobra u fliperu.
    Sve u svemu vrag odnio šalu i poslali me na hitnu operaciju u Vinogradsku. Sama operacija mi je bila GROOOZNA jer sam se u sred postupka štemanja probudila iz narkoze. Možeš si zamislit osjećaj da si vezanih ruku na operacionom stolu, a netko ti klještima i štemajzlom kopa po mozgu. Bol je bila neopisiva, a vjeruj mi da sam vrlo tolerantna na bol. Ne kažem da će tako i tebi biti, ali to je moje iskustvo. Nakon operacije su mi šiknuli injekciju analgina, pa je nakon nekog vremena popustilo. Nosila sam kilometre tampona u nosu nekih 5 dana i za to vrijeme mi je lice promijenilo sve dugine boje, a oteklina mi se selila gore - dolje. Ipak ti oni pri zahvatu moraju napraviti rez sa unutarnje strane nosnice i podići kožu s nosa. Jedno 18 dana nisam baš bila normalnog izgleda.
    Sve u svemu ono poslije nije bilo ništa strašno, jer sam na činjenicu da ne mogu disati na nos već bila navikla, a i vađenje tampona nije bilo bolno samo neugodno.
    Od onda nemam nikakvih problema s disanjem na nos, a i estetka strana mi se popravila, ali da me sad pitaš da li bi ponovila - sumnjam, jer sam to zapamtila kao nešto stvarno bolno.
    Akote stvarno muči i ako se radi o alergiji, probaj nabaviti ionizator ili pročiščivač zraka i postavi ga u spavaću sobu, pa ćeš vidjeti da li pomaže. Znam da ima dobre efekte upravo kod takvih problema.
    Sretno!
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  13. #63
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A evo i rijec doktora o ovom problemu, kao i o operaciji:


    Nosna pregrada je konglomerat hrskavice i kosti (dvije kosti) koji je smješten u heterogenom koštanom okviru Deformacija nosne pregrade je vrlo učestali klinički entitet u ljudskoj populaciji. Kako njezina incidencija raste s dobi (a u odraslih jedinki je prema svim relevantnim podacima ona daleko iznad 50% ukupne populacije), evidentna je činjenica da je ona rezultat naslijeđenih osobina i egzogenih čimbenika (prije svega kumuliranih trauma). Takvo što i ne čudi s obzirom na prethodno spomenutu izrazito kompliciranu građu i izloženost nosa traumi, kao prominentnog dijela lica. Ukoliko je deformacija nosne pregrade klinički značajna te u velikoj mjeri ometa normalno strujanje zraka kroz šupljine nosa i ventiliranje paranazalnih sinusa, svakako je potrebna njezina korekcija. Korekcijom nosne pregrade ponovno dovodimo šupljinu nosa u stanje ekvilibrija s fiziološkim strujanjem zraka (i samim time fiziološkim podražajem receptora nosne sluznice) i urednom ventilacijom paranazalnih sinusa. Nažalost, kirurški zahvat je jedini mogući način korekcije nosne pregrade. Zahvat se vrši u lokalnoj potenciranoj ili općoj inhalacijskoj anesteziji. Na kraju zahvata se nos tamponira i tamponada ostaje u nosu 3-5 dana, ovisno o stavu kirurga. Moguće je umjesto tamponade (bilo klasične s trakom ili modificirane sa spužvicama) u nosne hodnike na kraju operacije postaviti silikonske folije, tzv. splintove, koje se fiksiraju za nosnu pregradu pri čemu je moguće nosno disanje u postoperacijskom tijeku. Dobro učinjena i uspješna operacija deformirane nosne pregrade predstavlja vrlo kvalitetno i trajno rješenje. Kao i kod svakog operacijskog zahvata funkcionalno loš rezultat je vrlo moguća komplikacija, što može biti rezultat loše planiranog ili izvedenog operacijskog zahvata ili problema u poslijeoperacijskom tijeku. Od ove druge skupine problema najčešći je hematom (podljev) septuma pri čemu dolazi do nakupljanja krvi između hrskavice i sluznice što onemogućava normalnu prehranu hrskavice i potencijalno može prouzročiti njezinu nekrozu. Inficiranjem nakupljene krvi i tkivne tekućine nastaje apsces septuma. Obje ove komplikacije mogu rezultirati propadanjem (nekrozom) manjeg ili većeg dijela hrskavice i kosti nosne pregrade i stvaranjem tzv. perforacije nosne pregrade koja dodatno onemogućava fiziološko strujanje zraka kroz nosne šupljine. Kako je evidentno da postavljanje indikacije i poglavito izvođenje operacije nosne pregrade predstavlja vrlo složen i sofisticiran postupak jedino logično rješenje bi svakako bilo konzultirati otorinolaringologa koji je najkompetentnija osoba za rješavanje problema nosnog disanja.

    dr. Martin Jurlina, spec. za bolesti uha nosa i grla
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  14. #64
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Ono sto bih htio dodati: jedna djevojka iz Tivta i jedna djevojka iz Kragujevca (dolaze u Meljine na operaciju sa svih strana svijeta) sto ja znam su u 36-37 godini MORALE da se operisu, jer s' godinama nedostatak kiseonika rezultuje "lupanjem srca", uvecanim krvnim pritiskom (kod ove dvije osobe donji pritisak se nije spustao ispod 140) i bile su pod rizikom od srcanog udara. Vrlo opasan problem za one koji imaju devijaciju, a ne nauce se da disu kroz usta.

    Osim toga, kod obije ove djevojke devijacija vuce korijene iz ranog djetinstva (pad i lomljenje nosne pregrade u korijenu), tako da je okostavanje uradilo svoje i vremenom (s' obzirom da nos i usi jedini rastu do smrti) su pregrade bile skoro potpuno blokirane. Potom su uslijedile raznorazne kapi koje su rezultovale spaljivanjem sluzokoze (kasnije je vrrrrrrlo tesko i dugotrajno regenerisati sluzokozu), i osjecaj mirisa su potpuno izgubile.

    Nakon operacije - ne treba reci - ali ove dvije osobe nijesu mogle da vjeruju! Dakle - potpuno drugaciji osjecaj! Vjerujte - k'o nije probao, ne moze znati. Probajte uzeti maramicu, saviti je nekoliko puta i disati kroz nju samo pola sata. Nakon toga - kad je skinete - revolucija! A zamislite da je taj period trajao 30 ili vise godina...

    Samo pitajte! S' obzirom da sam visestruko prosao cio proces pripreme, operativnog toka i post-operativnog toka - mogu Vam vjerovatno odgovoriti na vecinu nedoumica.
    Dr Barjaktarevic je mom sinu operisao krajnike kad je bio 3-godishnji djechachic i odushevljena sam bila sa njim,a ja se inache lijechim u Meljinama (njihov sam osiguranik) tako da cu se definitivno odluchiti za tu opciju ,samo ne znam kad,stra' me,al ne od te operacije nego od pluca koja su rizichna za anesteziju i to mi je najveci problem!

    Quote Originally Posted by Undead View Post
    Imao sam isti slucaj sa sesticom kad sam mladji bio

    Vidim zvoncica se ne javlja, istraumirasmo djeojku, taman nece vise ni zub vadit
    Hehehe salim se
    Ukochila sam se ali kad ne mogadnem zalozit vazduha moracu se komirat pa ako se probudim-dobro probudim ,a ako ne, shto cemo i bolji su odili tamo
    Ne javljah se jer se nijesam mogla pofatat sa ADSL-om, a ne poslat post!!!

  15. #65
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ukochila sam se ali kad ne mogadnem zalozit vazduha moracu se komirat pa ako se probudim-dobro probudim ,a ako ne, shto cemo i bolji su odili tamo
    Ne javljah se jer se nijesam mogla pofatat sa ADSL-om, a ne poslat post!!!
    Dobro je, ja reko, GOTOVO JE, na dusu cu je nosit sa devijacijom :mrgreen:
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  16. #66
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Undead View Post
    Dobro je, ja reko, GOTOVO JE, na dusu cu je nosit sa devijacijom :mrgreen:
    oslobadjam te odgovornosti ,da ti ne pomenu ja se ne bih josh raspitivala,neka si ti pomenuo pa ,ne daj Boze,ako krene po zlu ,vataj veze,po' bolnice poznajesh!!!

  17. #67
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Najbolje je da što manje znaš o tome, što je bio moj slučaj pođeš i neznaš što će te snaći. Kad te zavežu za stolicu kasno je za bježanje.

  18. #68
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,479
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Undead View Post
    Sve su sanse da ja necu ic, a kad bi isao poveo bi jos DEVIJATICARA pa bi
    napravili kolektivnu operaciju, ali da ja i ti budemo together :kamikaza: :kamikaza:
    jos bi nas proglasili i sektom i odlezali bi koji dan kod interventne
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #69
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Najbolje je da što manje znaš o tome, što je bio moj slučaj pođeš i neznaš što će te snaći. Kad te zavežu za stolicu kasno je za bježanje.
    uuuuuh,ja sam ti specifichna!
    Volim sve do u detalje da znam,ali bash onako kako je, bez uljepshavanja,chak iako ta istina nije ohrabrujuca,onda znam shto me cheka i pripremim se psihichki za to i da vidish,uvijek ispadne puno lakshe nego shto sam mislila,jer valjda ochekujem da cu se onesvjeshcivat od bolova (po prichi onih koji su to proshli) a onda to budu sasvim umjereni bolovi (kad je moj prag bola u pitanju) i ispadne odlichno!

    Generalno,nishta mi gore nema no kad me ubjedjuju za neki bolni zahvat (kao shto je bila operacija zuba,kad sam bila mala)a,ne brini nishta necesh osjetit,dobijesh injekciju i potpuno bezbolno je sve,a ja dodjem tamo sa tim predubijedjenjem pa kad se to zavrshilo ladno sam pala u nesvijest,kad sam krenula da izlazim iz ordinacije, od shoka shto me je snashlo!

    Onako znam spremim se i ljepota!

  20. #70
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor View Post
    jos bi nas proglasili i sektom i odlezali bi koji dan kod interventne
    Onda najbolje da organizujemo kolektivnu tucu, pa ko kome ispravi nos
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  21. #71
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Undead View Post
    Onda najbolje da organizujemo kolektivnu tucu, pa ko kome ispravi nos
    a zamisli da ti ga josh vishe iskrivi ,shto onda???
    Posle kolektivne tuche i lomljave ide kolektivna operacija

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Inhalacije...
    Uuuu, e to ce da ga spasi i pretvori u cvetic!!!

    Ja imam doma inhalator koji samo skuplja prashinu jer od njega nikakvog efekta nije bilo, 3 mjeseca sam ishla na precovanja ovdje u KBC (izvlachenje tog SMECA iz sinusa aspiratorom) shto takodje nije dalo nikakve rezultate, vodili su me kod nekog travara, stavljala sam neprechishcenu morsku so na chelo.. ma nema shto sve nisam radila, ali prc.. tako da sam na kraju ipak zavrshila pod totalnom anestezijom...

    Ako ti je samo devijacija problem, bolje da to rijeshish na vrijeme dok te ne snadju josh neke muke koje idu uz to, kao shto su recimo mene. Ja sam trpjela i trpjela dok na kraju nisam dobila polipe (koji se u 99% sluchajeva vracaju i nakon operacije) i zabetoniranu desnu stranu, vid mi se josh vishe pogorshao, krajnici nagrdili (i njih sam poslije operisala) i oslabio sluh na desnom uVu. Pa ti vidji shto ti je chinjet'...

    Postoperativne muke jesu uzhasne i ko ih nije osjetio na sebi nego pricha iz iskustva raznih drugarica/poznanica/komshinica/itd nema pojmaaaaaa, ali kad sam ih ja sa 20 godina proshla mozhesh i ti.
    Last edited by kIkICa; 12-03-07 at 01:43.



    Mademoiselle.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ova gaza od 100 metara ce me zivota koshtat!Kako disat samo na usta kukala nam majka!:cry:
    Sve je super pri onom osjecaju kad ti tih nekoliko metara skracuju na svakih par dana...



    Mademoiselle.

  24. #74
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hhahaha idite dodjavola i ja ocu na operaciju a vi tako, dje vam je podiznje morala i pdorska uzas jedan , hehhe ne kako zbilja ide anestezija kod takvih slucaja, ja imam problema sa polipima , devijacijom sinusima i imam kostanu shupljinu iznad oka zbgo koje stalno imam problema pa bi da se fiknem caskom , dje ima privatnih orl klinika i operacija
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Zashto privatnih? Idi na CT... Mene je operisao dr. Todorovic i preporuchujem ga svakom ko ima bilo kakvih ORL problema.

    Shto se anestezije tiche, zahvat se radi pod totalnom. Izmjere te da bi znali dozu, zaspish kao bebica, naredna 2 dana si komiran i sve zhivo te boli, al' ha!
    PIH, chini mi se da momenat budjenja iz iste ne bih zaboravila ni da ne daj Bozhe obolim od Alchajmera!!! :cry:

    Mislim ja sam stvarno orna da te ohrabrim i evo otkad sam pochela da kucam post trudim se iz petnih zhila da se sjetim bar i najmanje sitnice koja bi tome doprinijela, ali moracu da te razocharam - nema je.



    Mademoiselle.

Page 3 of 12 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •