Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 62 of 62

Thread: Hajde da pokrenemo religiju

  1. #51
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Vi ste so zemlji; ako so obljutavi, čim će se osoliti? Ona već neće biti ni za što, osim da se prospe napolje i da je ljudi pogaze.
    Ima ih dosta što im je i so obljutavila kek
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  2. #52
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,473
    Thanks Thanks Given 
    2,513
    Thanks Thanks Received 
    2,395
    Thanked in
    1,359 Posts

    Default

    Zar nisu DPS DF URA i ostale politicke partije religije , zasto pokretati nesto novo kad vec imas gotov proizvod ...
    rulet je bog partija je majka .....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  3. #53
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Posledica ovih mišljenja je da ona sama sebe uništava jer tvrdeći da je sve istinito, mi potvrđujemo istinu suprotnog tvrđenja i netačnost naše vlastite teže (jer suprotno tvrđenje ne dozvoljava da ono bude istina). Ako kažemo da je sve lažno i ovo tvrđenje je takođe netačno. Ako izjavimo da je jedino lažno tvrđenje koje je suprotno našem ili da je jedino naše tvrđenje istinito, videćemo da smo primorani da prihvatimo beskonačan broj istina ili lažnih mišljenja. Onaj ko izlaže istinito tvrđenje istovremeno izgovara da je ono istinito i tako redom u beskraj.

  4. #54
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    jeste smislili naziv religije?
    može "Cedemizam"?

  5. #55
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Mora postojat ideja, simbol ili vođa za ime. Raulijanstvo
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  6. #56
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Jes, i Madona je pjevala "Ja sam materijalna đevojka, živim u materijalni svijet", odbačite duhovno u sebi
    Prije vise godina sam citala jednog priznatog akademika, matematicara i astronoma koji je naucno i hronoloski naveo cinjenice procjenjujuci da su sve religije nastale tek u 16.(???) vijeku. Naravno, u svakom izlozenom obrazlozenju insistirao je da svi sami provjere podatke i donesu zakljucak.
    Svasta moze biti, ali i ne mora. Sta moze znati i tumaciti mali covjek koji vjeruje citajuci samo mrvice od sakrivenog i preskupog znanja. Sigurno tu vrijednost nece servirati na izvolte bilo kome, a manipulacije propagandom uvijek piju vodu kod onih koji smatraju da sve sto oni procitaju mora biti suva istina. Naucnici idu logikom, mrvica da, kompletna informacija ne. Samo iz razloga jer covjek sam mora doci do istine, inace se ne cijeni ulozeni trud, vrijeme i rijec, a fanatici koji bi vjerovali u svako napisano slovo nikome nisu ni potrebni.

  7. #57
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Ali poenta društvenog spetakla ne dozvoljava da tvoj Bog bude tajna.

    On mora bit javan i ogoljen, kao Isus Hrist na Krstu.

    Ili Allah poslije Charlie Hebdo....

    Ili ovaj onaj...

    Razumiješ poentu threada, pravimo relativnog Boga.

    I On ili Ona nije ni dio intime, ni ličnosti. On ili Ona je dio kolektivnog svjesnog ili nesvjesnog.
    problem je sto je bog apsolut, te se ti automatski postavljas kao neprijatelj, ili bar opozicija sta-god, izopacitelj NEKE OPSTE definicije boga
    religija [latinska rec] je takodje definisana kao spoj nebeskog i zemaljskog, tako da ja ne bih izmisljao toplu vodu, a ti ako imas potrebu za redefinisanjem pojmova, obrazlozi; ja, pak, volim u startu da znam na cemu sam, a relativizacije ne volim
    Last edited by antivakser; 29-01-23 at 02:12.

  8. #58
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo mi deluje na stvaranje sekte sa dodatnim koracima

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk

  9. #59
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,802
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    When Nietzsche said ‘become who you are’, this is what he meant

    https://psyche.co/ideas/when-nietzsc...9k6utIQgayNeYc


    Sent आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,577
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    205 Posts

    Default Hajde da pokrenemo religiju

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Evo, zaista skroman post. Jer religiozni su skromni, ali šta je za to vas religia? Nešto što su vam rekli? Nešto što sam vam naredili? Uslovili? Ucijenili?

    Hajde da kazemo da postoji Bog. Al ne bilo kakav, Ciganin je al Najlepši, što bi rekao Ljuba Aličićić.

    Postoji Bog, dakako postoji. Ali sve forme prema tom Bogu imate VI, vi, ti koji čitaš, koji nešto razmišljaš, ti imaš formu prema tom Bogu.

    Decentralizovana realnost Boga.

    Šta je Bog?
    Tek sada sam primjetio ovu temu…

    Da li je ovo već završeno ili je rad još u toku?

    Postoje li neka neriješena pravna pitanja ili možemo postaviti pravila po želji?

    Postoji li pravilo ako budemo npr. pravili kip Boga tipa: “ne smije biti manji od 3 metra” i sl.?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,577
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    205 Posts

    Default Hajde da pokrenemo religiju

    Evo statuta religije Nebuloznog Norberta, ukratko - NN

    Član 1: Osnova
    Ova religija je potekla od misterioznih i često kontradiktornih riječi Nebuloznog Norberta, koji je čvrsto vjerovao da svaka čvrsta vjera nije baš toliko čvrsta.

    Član 2: Svete knjige – ili bolje rečeno njihov nedostatak
    Za razliku od drugih religija, mi se ponosimo činjenicom da nemamo svete knjige. Umjesto toga, sve što znamo prenosimo kroz igru gluvih telefona s koljena na koljeno, čime garantujemo da će svaka sljedeća generacija biti sve više i više zbunjena u besmislu naših jebandjela.

    Član 3: Dogma
    Nikada nismo čuli za to. Nebulozni Norbert je jednom rekao: "Ako ne znaš što je, najbolje je da to ni ne pokušavaš definisati."

    Član 4: Molitva i rituali
    Bilo koji postupak, pokret ili misao može postati sveti čin. Ponekad je dovoljno samo zijevati da bi isto postali duhovni ritual.

    Član 5: Mjesto okupljanja
    Svako mjesto je sveto. Od najobičnijeg WC-a do najfensi restorana, svuda možeš osjetiti prisustvo Nebuloznog Norberta – obično u obliku konfuzije ili absurda.

    Član 6: Vodjstvo
    Svako može postati duhovni vodja. Zašto? A zašto da ne? Po Nebuloznom Norbertu, najbolji vodja je onaj koji nema pojma dje ide.

    Član 7: Pravila življenja
    1. Što je život bez malo konfuzije? Uživaj u njoj!
    2. Ako se osjećaš izgubljeno, znaj da je to vjerojatno tačno i da si na pravom putu.
    3. Smijeh je najbolji lijek, čak i kad nemaš pojma zašto se smiješ.
    4. Zaboravi sve što misliš da znaš, a zatim zaboravi i to.

    Član 8: Vodič
    Ako ikad osjetiš da ti treba vodič ili da si izgubio smisao (ako si ga ikada i imao), samo se zapitaj: "Što bi Nebulozni Norbert učinio?" A zatim učini suprotno. Ili ne. Zavisi od dana.

    Član 9: Širenje "istine"
    Svako može postati član, čak i ako nema pojma što se odje zapravo dogadja. A iskreno, većina nas i nema pojma.

    Možda se i nadovežem nekad…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to assassinate For This Useful Post:


  13. #62
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Upitao sam Google Bard AI da mi napravi koncept za religiju baziran na kvantnoj fizici. Evo.

    Sure, here is a fictional religion description based on quantum physics:

    The Church of the Quantum believes that the universe is a vast and interconnected web of possibilities, and that our reality is just one of many that could have been. They believe that we can tap into the power of the quantum realm to manifest our desires and create our own reality.

    The Church of the Quantum is founded on the principles of quantum physics, such as the uncertainty principle and the superposition principle. The uncertainty principle states that it is impossible to know both the position and momentum of a particle with perfect accuracy. This means that the universe is inherently unpredictable and that anything is possible.

    The superposition principle states that a particle can exist in multiple states at the same time. This means that we can create our own reality by focusing on our desires and believing that they are already real.

    The Church of the Quantum teaches its followers how to use the power of the quantum realm to manifest their desires. They believe that we can do this by using visualization, meditation, and affirmations.

    The Church of the Quantum is a relatively new religion, but it is growing rapidly in popularity. It is appealing to people who are looking for a more spiritual and fulfilling way of life.
    Here are some of the core beliefs of the Church of the Quantum:

    • The universe is a vast and interconnected web of possibilities.
    • Our reality is just one of many that could have been.
    • We can tap into the power of the quantum realm to manifest our desires and create our own reality.
    • The uncertainty principle and the superposition principle are two of the fundamental principles of quantum physics.
    • We can create our own reality by focusing on our desires and believing that they are already real.
    • Visualization, meditation, and affirmations are tools that we can use to manifest our desires.


    The Church of the Quantum is a fascinating and thought-provoking religion that offers a unique perspective on the nature of reality. It is a religion that is still evolving, and it will be interesting to see how it develops in the years to come.


  14. The Following User Says Thank You to Saruman For This Useful Post:


Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hajde da se družimo
    By the_lady_marianna in forum Forumaški život
    Replies: 21
    Last Post: 17-05-13, 17:52
  2. Dizajneri hajde da radimo zajedno!
    By milenam in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 19-05-10, 09:45
  3. Hajde da se mijenjamo ;)
    By huliganka in forum Ženski kutak
    Replies: 39
    Last Post: 17-02-10, 15:02
  4. Hajde da
    By SHORTY in forum Centralni
    Replies: 63
    Last Post: 01-12-04, 13:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •