Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: Star Trek

  1. #1
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Star Trek

    Ako je vec bila tema o ovome, moderatori fell free to delete.

    Pitanje da li ste gledali serijal ?

    Ja sam licno pregledao svaki serijal vise puta ?
    Moram reci da mi je najdrazi Deep space nine, prije svega zbog najboljeg rata vidjenog na zvjezdanim stazama, ali i zbog pogleda na bozanstva koji taj serijal nudi.

    Sto se tice Nove generacije, svidja mi se samo karizma kapetana Picarda, i postojanje bica Q.

    Za voyager nemam sta reci, mozda jedan od najjadnijih serijala !

    Kazite mi i koje su vam najjbolje vrste i na sta vas podsjecaju ?

    Borgovi i njihova kolektivna svijet su space comunists.
    Vulkanci su space agnostics.
    Ferengiji su space Bosanci.
    Klingonci su space spartanci.
    Romulanci, Rimljani. ( he he ).
    Jam Haddari, space Legija stranaca.

    :monkey:

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Edgar View Post
    Ako je vec bila tema o ovome, moderatori fell free to delete.

    Pitanje da li ste gledali serijal ?

    Ja sam licno pregledao svaki serijal vise puta ?
    Moram reci da mi je najdrazi Deep space nine, prije svega zbog najboljeg rata vidjenog na zvjezdanim stazama, ali i zbog pogleda na bozanstva koji taj serijal nudi.

    Sto se tice Nove generacije, svidja mi se samo karizma kapetana Picarda, i postojanje bica Q.

    Za voyager nemam sta reci, mozda jedan od najjadnijih serijala !

    Kazite mi i koje su vam najjbolje vrste i na sta vas podsjecaju ?

    Borgovi i njihova kolektivna svijet su space comunists.
    Vulkanci su space agnostics.
    Ferengiji su space Bosanci.
    Klingonci su space spartanci.
    Romulanci, Rimljani. ( he he ).
    Jam Haddari, space Legija stranaca.

    :monkey:
    Federacija - Evropska unija,
    Dominion - Carski Japan
    Ferengi - Prije Jevreji (bar prema širem mišljenju kao trgovci)
    Kardasija - CCCP
    Borg - Nema po meni inačicana Zemlji
    Q - inačica determinističkog Boga (onako kako bi ga ja vidio da dokažem njegovo prisustvo)
    Hyrogen - Milenistička sekta sa izvorom naoružanja
    Xindi - USA (prema različitostima kultura i induciranoj ugroženosti)
    Sphere Builders - Inačica tajnog društva koje želi vladati, Iluminati, RossenKroiceri, Sionski Priorat


    S ostalim bi se složio.

    Inačesam jedan od fanatičnih poklonika serijala ili ti ga Treki.

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...ight=Star+trek
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...ight=Star+trek

    na prvom forumu mi je čak i potpis bio

    Space, the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. To explore strange new worlds. To seek out new life and new civilizations. To boldly go where no man has gone before.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Space, the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. To explore strange new worlds. To seek out new life and new civilizations. To boldly go where no man has gone before.
    He he i ja sam fanatik.
    Medjutim ovu recenicu kazu samo u dva serijala ( Star Trek i New generation ). Dok u ostalim ne govore.
    Steta bas je epicna recenica.

    EDIT : samo recenica nije potuna. Poslije recenice koja zavrsava sa Entreprise ide : His continuoing mission is to explore new worlds, to seek out new lifeforms and new civilizacions.... ( ili tako nesto ).
    Last edited by Edgar; 29-01-07 at 18:42.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by Edgar View Post
    He he i ja sam fanatik.
    Medjutim ovu recenicu kazu samo u dva serijala ( Star Trek i New generation ). Dok u ostalim ne govore.
    Steta bas je epicna recenica.

    EDIT : samo recenica nije potuna. Poslije recenice koja zavrsava sa Entreprise ide : His continuoing mission is to explore new worlds, to seek out new lifeforms and new civilizacions.... ( ili tako nesto ).
    Ovo što sam ja napisao je verzija rečenice iz Star Trek Original Series

    Ovo što si ti naveo "His continuoing mission" je ubačeno kao zamijena za "Her 5 year mission:" iz originalnog serijala.

    dvije inačice su

    Quote Originally Posted by Star Trek Original Series
    Space, the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Her 5 year mission: To explore strange new worlds. To seek out new life and new civilizations. To boldly go where no man has gone before.
    Quote Originally Posted by Star Trek Next Generation
    Space, the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Her continuing mission: To explore strange new worlds. To seek out new life and new civilizations. To boldly go where no man has gone before.
    Meni se lično više svidja ovaj potonji, nekako je puno jači.


    Jesam li fanatik ili što
    Last edited by funestis; 29-01-07 at 19:12.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ovo što sam ja napisao je verzija rečenice iz Star Trek Original Series

    Ovo što si ti naveo "His continuoing mission" je ubačeno kao zamijena za "Her 5 year mission:" iz originalnog serijala.

    dvije inačice su





    Meni se lično više svidja ovaj potonji, nekako je puno jači.


    Jesam li fanatik ili što
    Ha ha ha ha.
    Jesi fanatik si, veci od mene ! Eto ja nisam znao tu informaciju, nekako stari serijal stalno preskacem.

    Da te pitam nesto : Kako se zove serijal, mozda zadnji sto je izasao, radnja je smjestena u vrijeme oko 100 godina poslije izmisljenja warp pogona. Dakle radnja se odvija prije kapetana Kirka ?

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zadnji serijal koji je izasao se zove Star Trek: Enterprise i mnogo mi se svidja. Verovatno i moj omiljeni serijal. Dopada mi se sto se niko ne suzdrzava psovki, nogataju ljude dok su i na zemlji a T'Pol je OMFG. Nadam se da si mislio na Enterprise

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Edgar View Post
    Ha ha ha ha.
    Jesi fanatik si, veci od mene ! Eto ja nisam znao tu informaciju, nekako stari serijal stalno preskacem.

    Da te pitam nesto : Kako se zove serijal, mozda zadnji sto je izasao, radnja je smjestena u vrijeme oko 100 godina poslije izmisljenja warp pogona. Dakle radnja se odvija prije kapetana Kirka ?
    Zove se samo Enterprise. Radnja se odvija 100 godina prije Kapetana Kirka.

    Radi se o prvom Zemaljskom brodu koji je probio Warp 5 barjeru NX01 Enterprise pod komandom Jonathan-a Archer-a i putovanjima kroz Delphic Expance, te dogadjajima unutar Temporalnog hladnog rata koji se odvija u 19, 21, 26 i 30 vijeku izmedju frakcija Federacije u 30 vijeku i Sphere Builders sa Sullibanima u 26 vijeku, a NX01 Enterprise (dnosno Zemlja u 21 vijeku) je samo pion kao i Xindi.
    Povelja Federacije (nastanak) je potpisana 19 godina poslje ove serije (i čini se da će film koji izlazi 2008 pokriti baš taj dio stvaranja Federacije (i jedva prije čekam).

    Serija je dosta mračnija od ostalih (i po meni iako malo odudara od klasičnog Star Treka ima svoj rezon i dobra je) jer pokriva kritičan period ljudske vrste, zategnuti odnosi sa Vulkancima i Andorianima (kasnije zajedno sa Zemljanima i osnivačima Federacije), prvi kontakt sa Romulijancina i Klingoncima (sve samo ne prijateljski) te prvi kontakt sa Borgom (iako se u seriji ne nazivaju tako, a u cilju krpljenja diskontinuiteta u cjelokupnom serijalu) te masovna uništenja na Zemlji.

    Preporučujem

  8. #8
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Zadnji serijal koji je izasao se zove Star Trek: Enterprise i mnogo mi se svidja. Verovatno i moj omiljeni serijal. Dopada mi se sto se niko ne suzdrzava psovki, nogataju ljude dok su i na zemlji a T'Pol je OMFG. Nadam se da si mislio na Enterprise
    Jesam hvala na odgovoru.
    Meni je taj serijal inace najkreativiniji i ima sjajnu mitologiju. Znas ona vrsta na kraju sto ima 5 oblika ( 6 im je izmro ): Isenktoidi, reptili, vodeni, sumski, i ne mogu se sjetit ko bijase peti oblik ( EDIT: sjetih se ; humanoidi ). Znas li kako se oni zovu, da te podsjetim htjedose unistiti zemlju.

    T'Pol je beton, mada je u rangu sa Sedmom od Devet iz serijala Voyagger.
    Last edited by Edgar; 29-01-07 at 19:52.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala funestis.

    Meni se samo ne svidja jedna nelogicnost.
    Nigdje se ne spominju Telariti, ipak sam na kraju serijala vidio telarita kako potpisuje sporazum koji je pretaca Federacije.

    :yipiiii:

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Usput postoji čitava nauka koja se bavi razradom Star Trek svemira (Trekologija). Interesantno je da producenti serijala ne zapošljavaju scenariste već dobivaju potpune scenarije (besplatno) od fanova.

    Usput fanovi idu toliko daleko da sami objavljuju knjige i čitave amaterske filmove i epizode koje se mogu naći preko neta, a od kojih je dosta besplatno, a koji u pojedinim slučajevima imaju visoku kvalitetu.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Edgar View Post
    Hvala funestis.

    Meni se samo ne svidja jedna nelogicnost.
    Nigdje se ne spominju Telariti, ipak sam na kraju serijala vidio telarita kako potpisuje sporazum koji je pretaca Federacije.

    :yipiiii:
    Teleriti su vrsta pomenuta prvi puta u Originalnoj seriji.

    Pojavljivali su se i u Crtanoj seriji (koja je bila poslje originalne serije), Next Generation u Voyager i u 2 filma.

    Oni su uz Zemljane, Vulkance, Andorane jedni od osnivača Federacije.

    Ali da ne bi ispalo da sam baš fanatik preko mijere evo i mjesta sa kojeg možete naći dosta detalja o Star Trek Universe

    Po kanonu:

    http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Portal:Main

    Izvan kanona (medjutim kao dio Trekologije i stvari koje jednog dana mogu postati kanon ukoliko ih producenti uključe u serijal, a site čine sve moguće razrade Star Trek uneverse u službi krpljenja rupa u ontinuitetu cijelokupnog seijala)

    http://startrek.wikia.com/wiki/Main_Page


    Inače kad se kaže da je neka stvar kanon u Svemiru Star Treka onda to znači da je taj podatak pomenut u Franšizi i u knjigama ovlaštenim od strane producenata.

    Non kanon su razrade fanova i mogu postati kanon.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,075
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Zove se samo Enterprise. Radnja se odvija 100 godina prije Kapetana Kirka.

    Radi se o prvom Zemaljskom brodu koji je probio Warp 5 barjeru NX01 Enterprise pod komandom Jonathan-a Archer-a i putovanjima kroz Delphic Expance, te dogadjajima unutar Temporalnog hladnog rata koji se odvija u 19, 21, 26 i 30 vijeku izmedju frakcija Federacije u 30 vijeku i Sphere Builders sa Sullibanima u 26 vijeku, a NX01 Enterprise (dnosno Zemlja u 21 vijeku) je samo pion kao i Xindi.
    Povelja Federacije (nastanak) je potpisana 19 godina poslje ove serije (i čini se da će film koji izlazi 2008 pokriti baš taj dio stvaranja Federacije (i jedva prije čekam).

    Serija je dosta mračnija od ostalih (i po meni iako malo odudara od klasičnog Star Treka ima svoj rezon i dobra je) jer pokriva kritičan period ljudske vrste, zategnuti odnosi sa Vulkancima i Andorianima (kasnije zajedno sa Zemljanima i osnivačima Federacije), prvi kontakt sa Romulijancina i Klingoncima (sve samo ne prijateljski) te prvi kontakt sa Borgom (iako se u seriji ne nazivaju tako, a u cilju krpljenja diskontinuiteta u cjelokupnom serijalu) te masovna uništenja na Zemlji.

    Preporučujem
    gledao sam prvih 30setak epizoda i onda otputovo u pg na fax da nema gde da se nabave start trek seriajli? ( pm zbog piraterije )

    voyager sam gledo od pochetka do graja i malo me smorio kako su nabrzaka zavrshili seriju. to mi je i ujedno najbolji serial. ds 9 mi se nikako nije svideo. a da pogledo sam i chitav serijal prvog star treka ( hvala htvu ! )
    \\
    OFL•GIC

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    gledao sam prvih 30setak epizoda i onda otputovo u pg na fax da nema gde da se nabave start trek seriajli? ( pm zbog piraterije )

    voyager sam gledo od pochetka do graja i malo me smorio kako su nabrzaka zavrshili seriju. to mi je i ujedno najbolji serial. ds 9 mi se nikako nije svideo. a da pogledo sam i chitav serijal prvog star treka ( hvala htvu ! )
    Teško kod nas se mogu nać serijali u opšte (ne samo ST), Medjutim čini mi se da u Hrvatskoj su izašli za zaklete trekije u limitiranom broju.

    Ja imam skoro sve filmove i pojedine serijale (DS9, TNG i VOY) planiram kupit sve serijale ali to će vijerovatno biti bez prevoda (meni ne smeta jer igrom slučaja dobro razumijem i pričam Engleski) i kupljeno nedje za DVD regiju 1 (US područje).

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,075
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    bio je neki tip na forumu "prodaja / oglasi" imao je star trek medjutim izbrisali topik. ne uhvatih broj
    \\
    OFL•GIC

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    bio je neki tip na forumu "prodaja / oglasi" imao je star trek medjutim izbrisali topik. ne uhvatih broj
    Off topic, dobar ti je avatar


  16. #16
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja sam gledao samo zadnji serijal "Star Trek: Enterprise" i naravno da sam odusevljen ali se dvoumim, da li da pogledam i ove starije serijale ili ne? Da li cu se razocarati kad ih pogledam? Nekako, zao bi mi bilo da mi poslije toga ostane los utisak...

  17. #17
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Preporucujem sve serijale...
    Neces se razocarati sigurno, posebno ne u Deep Space Nine.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,075
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Off topic, dobar ti je avatar

    http://en.wikipedia.org/wiki/Mr._Spock

    \\
    OFL•GIC

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post

    Ja, čitao sam (kao i još mega količinu svega na netu o ST).

    Inače stav Mr. Spock-a je ozbiljno utaro putm mom današnjem stavu o svemu (nešto kao zvijezda vodilja), njegov lik me je u onoj ranoj mladosti, osnovna škola i tako to, postavio na put logike i neopterećenog razmišljanja.

    Pa sad neka reču da televizija ne utiče na mladež.


  20. #20
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Pričajte ljubitelji... Kako vam se svidio zadnji film... Meni svidio naravno, dosta dobro urađen...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  21. #21
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,295
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,648
    Thanked in
    1,288 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Zadnji serijal koji je izasao se zove Star Trek: Enterprise i mnogo mi se svidja. Verovatno i moj omiljeni serijal. Dopada mi se sto se niko ne suzdrzava psovki, nogataju ljude dok su i na zemlji a T'Pol je OMFG. Nadam se da si mislio na Enterprise
    Uh brate. Inace gledao sam sve trekove i onako interesantni su, ali onaj zadnji, iako kraci dosta od prethodnih, ima vise razloga za gledanje
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,075
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Gledao sam sinoc Star Trek i mogu slobodno reci da ono nije Star Trek film. Moj profesor fizike, isto ljubitelj Star Treka, je vazda govorio da je pricha, scenario vazda nauchno dobro podmazan. Scenaristi su uvjek u star treku pisali loginchno i obichnom umu toliko koliko razumljivo.

    Shta sam sinoc gledao, ne znam. Pochnimo od pochetka. Zvijezda prelazi u supernovu i prijeti chitavoj galaksiji i valjda je planeta Romul prva na udaru. Chak i ovi nauchnici iz 2009te mogu da pedvide koja ce zvijezda postati super nova. Zapremina supernove je kolika je i nasha galaksija? Romul biva unishten i ako se spominje u DS9, mnogo godina poslije Spokovog odlaska na Romul. Ono shto mi drugo ne pije vodu, to je unishtavanje Vulcana. Vulcan je planeta koja se provlachi kroz sve Star Trek filmove, sve serijale i ona biva unishtena na samom pochetku serijala? WTF? Jel ono ponovo rodjenje Spoka na planeti Vulkan u Star Trek: Search for Spock ustvari plod nashe mashte?

    Gluma je ocajna. Likovi su mi ko neki klinci koji su tek izashli iz osnovne shkole. Pokushaj uvodjenja humora je skroz neozbiljan, djetinjast i nepotreban. Chini mi se da bih i ja mogao da smislim neshto bolje. Efekti su odlichni. Prica jednostavno ne pije vodu. Ovo je najgori Star Trek do sada. Naravno holivudska hiperprodukcija chini svoje i prave ideje se gube. Ovo je odlichan film za tinejdzere koji se prvi put susrecu sa Star Trekom, za amerikance koji odavno nisu gledali neki svemirski film. Dan nezavisnosti je davno bio! Ocjena na imdb od 8.5, kao shto je i moj drugar prije samog gledanja rekao, nerealna i ne znachi nishta.
    \\
    OFL•GIC

  23. #23
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    JBGA brate, sve je to da se malo zbunimo... Mene od glumaca nervira samo ona crnkuša smorna... Komentar na CDM News:

    5i: 12 May 2009. | 18:12
    star trek je extra, odlicni efekti konacno u jednom njihovom filmu...

    :lolblue:
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  24. #24
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    353
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Gledao sam sinoc Star Trek i mogu slobodno reci da ono nije Star Trek film. Moj profesor fizike, isto ljubitelj Star Treka, je vazda govorio da je pricha, scenario vazda nauchno dobro podmazan. Scenaristi su uvjek u star treku pisali loginchno i obichnom umu toliko koliko razumljivo.

    Shta sam sinoc gledao, ne znam. Pochnimo od pochetka. Zvijezda prelazi u supernovu i prijeti chitavoj galaksiji i valjda je planeta Romul prva na udaru. Chak i ovi nauchnici iz 2009te mogu da pedvide koja ce zvijezda postati super nova. Zapremina supernove je kolika je i nasha galaksija? Romul biva unishten i ako se spominje u DS9, mnogo godina poslije Spokovog odlaska na Romul. Ono shto mi drugo ne pije vodu, to je unishtavanje Vulcana. Vulcan je planeta koja se provlachi kroz sve Star Trek filmove, sve serijale i ona biva unishtena na samom pochetku serijala? WTF? Jel ono ponovo rodjenje Spoka na planeti Vulkan u Star Trek: Search for Spock ustvari plod nashe mashte?

    Gluma je ocajna. Likovi su mi ko neki klinci koji su tek izashli iz osnovne shkole. Pokushaj uvodjenja humora je skroz neozbiljan, djetinjast i nepotreban. Chini mi se da bih i ja mogao da smislim neshto bolje. Efekti su odlichni. Prica jednostavno ne pije vodu. Ovo je najgori Star Trek do sada. Naravno holivudska hiperprodukcija chini svoje i prave ideje se gube. Ovo je odlichan film za tinejdzere koji se prvi put susrecu sa Star Trekom, za amerikance koji odavno nisu gledali neki svemirski film. Dan nezavisnosti je davno bio! Ocjena na imdb od 8.5, kao shto je i moj drugar prije samog gledanja rekao, nerealna i ne znachi nishta.
    Pa ovo je valjda neki alternativni univerzum. Kada je Nerov brod prosao kroz crnu rupu i vratio se u proslost izmenio je tok dogadjaja (pocevsi sa unistenjem onog federacijskog broda na pocetku), tako da sada imamo stvarnost u kojoj je Vulkan unisten, vulkanci ugrozena vrsta i jos mnogo toga sto je razlicito u odnosu na orginalni star trek univerzum. Zasto su se stenaristi odlucili na ovakvu pricu ne znam ali meni licno se ne dopada.
    All those moments, will be lost ... in time
    like tears ... in rain.

  25. #25
    Join Date
    May 2007
    Location
    Republika
    Posts
    2,876
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Gledao sam sinoc Star Trek i mogu slobodno reci da ono nije Star Trek film. Moj profesor fizike, isto ljubitelj Star Treka, je vazda govorio da je pricha, scenario vazda nauchno dobro podmazan. Scenaristi su uvjek u star treku pisali loginchno i obichnom umu toliko koliko razumljivo.

    Shta sam sinoc gledao, ne znam. Pochnimo od pochetka. Zvijezda prelazi u supernovu i prijeti chitavoj galaksiji i valjda je planeta Romul prva na udaru. Chak i ovi nauchnici iz 2009te mogu da pedvide koja ce zvijezda postati super nova. Zapremina supernove je kolika je i nasha galaksija? Romul biva unishten i ako se spominje u DS9, mnogo godina poslije Spokovog odlaska na Romul. Ono shto mi drugo ne pije vodu, to je unishtavanje Vulcana. Vulcan je planeta koja se provlachi kroz sve Star Trek filmove, sve serijale i ona biva unishtena na samom pochetku serijala? WTF? Jel ono ponovo rodjenje Spoka na planeti Vulkan u Star Trek: Search for Spock ustvari plod nashe mashte?

    Gluma je ocajna. Likovi su mi ko neki klinci koji su tek izashli iz osnovne shkole. Pokushaj uvodjenja humora je skroz neozbiljan, djetinjast i nepotreban. Chini mi se da bih i ja mogao da smislim neshto bolje. Efekti su odlichni. Prica jednostavno ne pije vodu. Ovo je najgori Star Trek do sada. Naravno holivudska hiperprodukcija chini svoje i prave ideje se gube. Ovo je odlichan film za tinejdzere koji se prvi put susrecu sa Star Trekom, za amerikance koji odavno nisu gledali neki svemirski film. Dan nezavisnosti je davno bio! Ocjena na imdb od 8.5, kao shto je i moj drugar prije samog gledanja rekao, nerealna i ne znachi nishta.
    Potpis. deset karaktera
    Živio mi Srđane Aleksiću!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najljubavniji stihovi...
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 6153
    Last Post: 19-01-23, 00:25
  2. StarWars Episode III
    By Hombre in forum Film
    Replies: 94
    Last Post: 14-02-15, 04:26
  3. irc.cg.yu biseri
    By Stetni in forum #montecafe
    Replies: 996
    Last Post: 21-02-11, 23:10
  4. EBooks opet...
    By Vasilj in forum Software
    Replies: 196
    Last Post: 29-12-08, 19:22
  5. 40 godina Star Treka
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 4
    Last Post: 08-09-06, 20:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •