Na ovaj blagi glasački dan da se pozabavimo jednom temom koja postaje polako aktuelna. Elem, zaštitnica imovinsko - pravnih interesa Crne Gore tužila je bivšeg GST Katnića da namiri 11.000 eura koje je država isplatila zaposlenim u kancelariji Rodić koje je Katnić pravno zlostavljao kršenjem propisa.

https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...ura-sa-kamatom

Naravno, Vijesti se nisu sjetile da napišu da istu tužbu ima njihov jedini DPS frend Duško Marković zbog objavljivanja spiskova ljudi u izolaciji niti Bratićka zbog otpuštanja stotina direkora (evo fanovi sa foruma ako izgubi a bili ste oduševljeni i pričali kako joj je super potez, budite solidarni iz džepa čemu je šansa otprilike kao penjanje biciklom na mjesec).

O ovome ima jedan odličan tekst

https://normalizuj.me/praxis/eureka!...ne-funkcionere

Dakle, sve ima uporište u zakonu. No, znam ja nas yebo ja nas. Javlja mi se druga strana medalje za ovu definitivno dobru stvar.

1. Mogućnost zloupotreba. Bude neko političar, promijeni se vlast. Eto idealne situacije da ga novi maltretiraju i sa parnicama oko naknade štete. Pa svako ročište u sve medije. A dok traju parnice da mu se stavi blokada na imovinu. Kvalitetno zagorčavanje života.
Ili da se uzdamo u moralnost naših političara da ne bi to oni .

2. Politika, kao i život veoma često nudi izbor između dvije loše opcije. A da je treće rešenje ništa ne raditi najgore. Kako god da se postupi kriv si.

3. Sudije imaju "funkcionalni imunitet" da ne snose pravne posledice od svojih presuda. Svuda je u svijetu tako. Tužioci snose za odluke.
Recimo oslobode se Krstovići oko onoga kokaina, što nije nemoguće. I bude milionska lična i poslovna šteta za njegov biznis prilično dokaziva.
Koga onda juri država za gruba kršenja? Tužioce? Sudije? Premijera i ruku pravde?

4. Raznorazne kreativne primjene ovakvog propisa sigurno bi otjerali ljude koji imaju kapacitet da se prihvate državnih funkcija. Što će im to? Uz pljuvanje po medija koje te gine, useravanje u privatnost, još gomila parnica posle.

Nabacih argumente protiv koji mi prvi padoše na pamet, a argument ZA je vrlo jasan iz teksta gdje sam link postavio.

Pa eto da bude neki čit čat đe se nećemo svadit.