Results 1 to 6 of 6

Thread: E-mail usluge - zainteresovanost?

  1. #1
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,043
    Thanks Thanks Given 
    235
    Thanks Thanks Received 
    834
    Thanked in
    432 Posts

    Default E-mail usluge - zainteresovanost?

    Mali market research prije nego se vise posvetim ideji

    Interesovalo me misljenje forumasa o managed email uslugama? Zainteresovan sam da nudim managed email usluge firmama u CG. Naravno, Google Cloud i Office365 su odlicne opcije za svaku firmu medjutim potrebno je podesiti, dobroj vecini se ne bakce oko toga ili ne zna jednostavno. Moj plan je da nudim email usluge koje sam odrzavam, te krajnji korisnici samo placaju i ne brinu

    Koliko sam primjetio dobar dio koristi ili free gmail nalog ili t-com, sto je realno losa opcija za svako poslovanje...

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,195
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Koliko se možeš takmičiti sa cijenama koje nude postojeći servisi za to? Ili sa cpanel webmailom koji dođe uz 99% sajtova, pa ga opet ne koriste?

    Moje je mišljenje da se uplićeš u nešto vrlo odgovorno za male pare

  3. #3
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,043
    Thanks Thanks Given 
    235
    Thanks Thanks Received 
    834
    Thanked in
    432 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Koliko se možeš takmičiti sa cijenama koje nude postojeći servisi za to? Ili sa cpanel webmailom koji dođe uz 99% sajtova, pa ga opet ne koriste?

    Moje je mišljenje da se uplićeš u nešto vrlo odgovorno za male pare
    Cpanel je opet cimanje za krajnjeg korisnika, ne zna svako da podesava profile/mailboxove, dns podesavanja itd.

    Ono sto bih nudio jeste full proizvod, na meni je sva infrastruktura, odrzavanje, dns podesavanje, spam score, itd. a na korisniku da plati jedino

    U sustini, korisnik dobija webmail pristup i imap/smtp podesavanja za mail klijente. Sto se tice cijene mislio sam da bude slicno kao Exchange Online itd. tj oko 6-7e po nalogu. Mozda i malo vise sa obzirom da je managed usluga dok Exchange i ostalo nije

  4. #4
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,354
    Thanks Thanks Given 
    2,454
    Thanks Thanks Received 
    2,329
    Thanked in
    1,331 Posts

    Default

    https://menet.me/business-email
    ovi imaju korektne cijene, gmail tako sto ti nudis vise od drugih?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  5. #5
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,043
    Thanks Thanks Given 
    235
    Thanks Thanks Received 
    834
    Thanked in
    432 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    https://menet.me/business-email
    ovi imaju korektne cijene, gmail tako sto ti nudis vise od drugih?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Reseller hosting? Naravno, nije to nista trasno medjutim nisu vlasnici mail servera koji ti prodaju. VPS na kojem je moj setup je moj, u sustini ja imam root pristup i mogu da radim sta ocu. Ja nisam limitiran da ispostujem korisnika bilo cime, dok oni jesu. I naravno support, ukoliko se nesto desi interno serverima oni ne mogu nista da urade dok sam ja tu odmah da to zavrsim.

    Naravno, cijene jesu super i zahvaljujem sto si ih poslao, gledao bih da prilagodim cijene i po njima.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,214
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    U sustini na kraju se sve svodi da li umijes da prodas ili ne.

    Naravno nesto je lakse prodati, a nesto teze, mozda je bolje da je skuplje i da se bolje posvetis klijentima ili da ides jeftinije ali masovnost (losija usluga).

    Npr. za takav servis ni jedna ozbiljna firma nece izabrati tebe jer se pojedinac, nemas reference, nemas cime da garantujes, nece moci ni jedan ozbiljni ugovor sa tobom napravit itd.

    Znaci, vracamo se na one koji taj servis i ne gledaju tako ozbiljno i koji ce htjeti da plate manje. Tu dolazi marketing prica, imate [email protected] bla bla bla, imate backup (ako ga to u zivotu interesuje), anti spam zastitu, dlp, malwer, phishing itd. Onda vremenom od takvih klijenata pravis bazu tj ucis ih koliko je u sustini to bitan servis i na kraju dignes cijene i ozbiljnost usluge.

    Koliko je to lako ili tesko kod nas i boriti se sa jakim i veliki servisima ne znam, ali sigurno da su svi tako ustuknuli ne bi bilo danas ovoliko servisa pored gmail-a i ms-a.

    Srecno!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Mail listing usluge
    By VGT in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 16-06-14, 12:05
  2. Replies: 3
    Last Post: 07-10-09, 16:11
  3. Google e-mail
    By hercules in forum Software
    Replies: 98
    Last Post: 05-01-05, 15:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •