Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 42

Thread: HPV (humani papiloma virus) Vakcinacija - diskusija

  1. #1
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,675
    Thanked in
    2,625 Posts

    Default HPV (humani papiloma virus) Vakcinacija - diskusija

    Jako bitna informacija za vakcinaciju gdje se vakcina čekala godinama i najavljivala. Konačno je krenula vakcinacija protiv hpv virusa.

    @zvoncica prebaci u adekvatnu temu ja nisam mogla pronaći.

    https://www.slobodnaevropa.org/a/hpv.../32052892.html

    Nažalost djevojčice koje su prešle starosni uzrast od 9 godina moraće čekati sljedeću godinu ali najbolje upisati kod izabranog pedijatra za listu čekanja.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  2. #2
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Jako bitna informacija za vakcinaciju gdje se vakcina čekala godinama i najavljivala. Konačno je krenula vakcinacija protiv hpv virusa.

    @zvoncica prebaci u adekvatnu temu ja nisam mogla pronaći.

    https://www.slobodnaevropa.org/a/hpv.../32052892.html

    Nažalost djevojčice koje su prešle starosni uzrast od 9 godina moraće čekati sljedeću godinu ali najbolje upisati kod izabranog pedijatra za listu čekanja.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Vakcine protiv hepatitisa nisu bile dostupne vec duzi period, nama je jedna na cekanju vec duzi period, tek nedavno ih ponovo nabavili. Zdravstvo nam se rasapda.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,675
    Thanked in
    2,625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Vakcine protiv hepatitisa nisu bile dostupne vec duzi period, nama je jedna na cekanju vec duzi period, tek nedavno ih ponovo nabavili. Zdravstvo nam se rasapda.
    Ova vakcina je skupa i stavili su je negdje na čekanju na listi prioriteta a da jako je bitna posebno ko ima djevojčicu.
    Vodila sam se logikom i da je država ne nabavi svakako ću platiti vakcinaciju jer poslije 13.godine sve je manji efekat.
    U Srbiji su recimo problemi druge vrste tzv antivakserski pokreti.
    Nije zgoreg pročitati cio članak i kako takve grupe funkcionišu.
    https://www.raskrikavanje.rs/mobile/...eplodnost-1042

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 09-10-22 at 16:49.
    No pasaran!

  5. #4
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Drustvene mreze su problem povodom toga, usotalom vidi se kakav uticaj ima MMR na roditelje. Mala digresija, mada MMR ima svoju temu dje Rakun dominira - ne mogu se sjetiti ima li 5 ljudi da sam sreo da ih nije (bio) strah od MMR-a.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  6. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  7. #5
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,675
    Thanked in
    2,625 Posts

    Default

    Nego,

    @zvoncica aj vidi da ovu temu oko vakcinacije protiv pošasti od hpv virusa negdje nađe mjesto da se ne drvi ovdje u društvu antivaksera.
    Dok tih vakcina još i ima jer stalno ovi političari nešto kubure sa budžetima i gledaju samo svoje d*pe.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 09-10-22 at 23:35.
    No pasaran!

  8. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Za one koji ne znaju, Humani Papiloma Virus je u najvećem broju slučajeva izazivač kancera na grliću materice a i ne samo tog nego jo dosta vrsta kancera na ženskim reproduktivnim organima i što je najbitnije, najčešće su muškarci prenosioci virusa na ženu kojoj može biti koban taj "susret" a oni nemaju nikakve posledice....takodje vrlo bitno je da djevojčice treba da prime vakcinu izmedju 9. i 13. godine, prije prvog sexualnog kontakta i štiti preko 90% djeojčice od ovog kancera koji je nažalost vrlo visoko kotiran po smrtnosti u CG i u svijetu....eto, roditelji, odvedite svoje djevojčice, zaštitite ih od ove pošasti i obezbijedite im dug i zdrav život, bez brige barem kada je ovaj kancer u pitanju
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  10. #7
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,109
    Thanks Thanks Given 
    248
    Thanks Thanks Received 
    858
    Thanked in
    443 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Za one koji ne znaju, Humani Papiloma Virus je u najvećem broju slučajeva izazivač kancera na grliću materice a i ne samo tog nego jo dosta vrsta kancera na ženskim reproduktivnim organima i što je najbitnije, najčešće su muškarci prenosioci virusa na ženu kojoj može biti koban taj "susret" a oni nemaju nikakve posledice....takodje vrlo bitno je da djevojčice treba da prime vakcinu izmedju 9. i 13. godine, prije prvog sexualnog kontakta i štiti preko 90% djeojčice od ovog kancera koji je nažalost vrlo visoko kotiran po smrtnosti u CG i u svijetu....eto, roditelji, odvedite svoje djevojčice, zaštitite ih od ove pošasti i obezbijedite im dug i zdrav život, bez brige barem kada je ovaj kancer u pitanju
    Vecina muskaraca ima ovo.

    Meni se ovo pojavilo kad sam imao 15-16 god(prije bilo kakvog seksualnog iskustva) i uz pricu sa drustvom i ovako guglanjem sam dosao do zakljucka da je to "bezazleno i cesto". Nisam 100% siguran da je to to ali bas cu poci kod urologa da se provjeri.

    Ne znam kako je kod zena ali problem kod ovoga je sto u sustini ne postoji trajni tretman, kako god da se otklone fizicki velika je mogucnost da ce se ponovo vratiti a pritom mozes biti nosilac bez ikakvih simptoma.

  11. The Following User Says Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  12. #8
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,675
    Thanked in
    2,625 Posts

    Default

    Postoji mogućnost da će proširiti i za uzrast 10+ i u tom slučaju pozvati roditelje koji su na spisku.

    Inače, odziv za one koji imaju mogućnost sad,odnosno djevojčice od 9 godina je gotovo nikakav kako sam shvatila doktoricu.Ubjeđuju se sa roditeljima što više vjeruju u teorije zavjere nego da razumiju iz adekvatnih izvora.
    Još mi je rekla prijatno iznenađena da bih mogla uticati na druge reko ne pada mi na pamet da ulazim u rasprave sa antivakserima jer imam osjećaj i kijavicu dijete da im nakon toga dobije osuli bi paljbu na moje savjete.




    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  13. #9
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

  14. #10
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,675
    Thanked in
    2,625 Posts

    Default

    Vi antivakseri ste ka micelijum boktemazo.
    I to neki za koji nijedan antibiotik ne pomaže.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 11-10-22 at 22:35.
    No pasaran!

  15. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  16. #11
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Vi antivakseri ste ka micelijum boktemazo.
    I to neki za koji nijedan antibiotik ne pomaže.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    https://www.fda.gov/media/74350/download

    "GARDASIL has not been evaluated for the potential to cause carcinogenicity or genotoxicity." ???

  17. #12
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,675
    Thanked in
    2,625 Posts

    Default

    Ne otvaraj mi mozak da te zamolim.
    Kako sjašete na temu đe god neko pokušava da pruži informacije koje bi trebalo biti sastavni dio iole dostupne logike uprkos rasulu koje vlada.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 11-10-22 at 22:47.
    No pasaran!

  18. #13
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

  19. #14
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,911
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Bluemoon koji si ti fasista, u pravom smislu te rijeci.

  20. #15
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,675
    Thanked in
    2,625 Posts

    Default

    Vjerovatno ista sudbina i ovu temu čeka.
    Meni je sasvim dovoljan onaj link raskrinkavanje.rs da vidim dokle ide pogubnost širenja teorija zavjera i iz kakve zone dolazi.
    Ali i države su tu krive jer treba više da ulažu u obrazovanju ljudi na tom reonu.

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Drustvene mreze su problem povodom toga, usotalom vidi se kakav uticaj ima MMR na roditelje. Mala digresija, mada MMR ima svoju temu dje Rakun dominira - ne mogu se sjetiti ima li 5 ljudi da sam sreo da ih nije (bio) strah od MMR-a.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 12-10-22 at 06:53.
    No pasaran!

  21. #16
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,554
    Thanks Thanks Given 
    1,952
    Thanks Thanks Received 
    2,554
    Thanked in
    1,099 Posts

    Default

    Ja sam ovim nijesam uopste upoznat, moram vidjeti sa gospodjom...
    Tu es mon héro!

  22. The Following User Says Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  23. #17
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,675
    Thanked in
    2,625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ja sam ovim nijesam uopste upoznat, moram vidjeti sa gospodjom...
    Ova ekipa je odlična kad je u pitanju borba na tom polju.
    Toliko je edukacija zapuštena od strane države da čovjek mora tražiti mikro grupe.

    https://www.roditelji.me/blog/2022/0...lje-u-prekidu/

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  24. #18
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    А сигурно да није 100% ни добра ни здрава за људе ал као и за ковид, оно што добро ради сигурно превазилази те неке нуспојаве. Нажалост идеална хемикалија не постоји. Свако треба да одмјери шта важније за ту особу.

    Не треба бјежати ни од ових ствари, само информативно.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  25. #19
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,705
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    882
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Ovu vakcinu bukvalno mora da primi svako dijete. Zvoncica je pomenula opasnosti za djevojke, a muskarac ako zakaci kondilome rizikuje rak penisa, anusa i sterilitet

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Last edited by Tripleta; 12-10-22 at 19:46.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  26. #20
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,675
    Thanked in
    2,625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ovu vakcinu bukvalno mora da primi svako dijete. Zvoncica je pomenula opasnosti za djevojke, a muskarac ako zakaci kondilome rizikuje rak penisa, anusa i sterilitet

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Trebalo bi prije svega uvesti i seksualno obrazovanje u škole, no bi neki rekli da se time podstiče sex među maloljetnike.A tinejdžeru hormoni ko rolerkoster.
    Koliko licemjerja na malom prostoru datebogmili sačuva što bi rekli neki.
    Nego, nadam se da će donijeti odluku da mogu i djevojčice koje nemaju devet godina zbog roditelja koji bi da dijete vakcinu primi a ne mogu zbog trenutne odluke ministarstva zdravlja.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  27. #21
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Trebalo bi prije svega uvesti i seksualno obrazovanje u škole, no bi neki rekli da se time podstiče sex među maloljetnike.A tinejdžeru hormoni ko rolerkoster.
    Koliko licemjerja na malom prostoru datebogmili sačuva što bi rekli neki.
    Nego, nadam se da će donijeti odluku da mogu i djevojčice koje nemaju devet godina zbog roditelja koji bi da dijete vakcinu primi a ne mogu zbog trenutne odluke ministarstva zdravlja.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Postoje li i u CG placenici farmaceutske mafije koji bi testirali sve i svasta (i provjereno i neprovjereno, eksperimentalno, sa naznacenim i nenaznacenim hemijskim supstancama) na narodu CG, ukljucujuci i djecu, sto je krajnje monstruozno. Svojevremeno je i Mengele radio ispitivanja na djeci, i samo se nadam da se ne vracamo u to doba. To je glavno pitanje koje bi svi trebali da postave.

    Argument da bi recimo mlad, zdrav covjek trebao da se vakcinise protiv necega sto bi moglo da ga pogodi za 10-20-30-50 god. je apsurd. Kad bi tako vodili zivot na racun necega sto bi moglo da se desi, nikad ne bi iz 4 zida izasli.

    Moze i auto da covjeka zgazi sjutra, pa ljudi ne prestaju da voze. Moze i meteorit da te pogodi na sred ulice, pa ljudi i dalje izlaze vani. Usput na zapadu skoro nijedna vakcina nije obavezna i ne vidim da roditelji bodu djecu sa N broj vakcina do uzrasta srednje skole, kao sto je obavezna vakcinacija sa odredjenim vakcinama u CG, i jos kazne naplacuju onima koji nece svoju djecu da vakcinisu - sta bi sa slobodom izbora?

  28. #22
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,675
    Thanked in
    2,625 Posts

    Default

    Banalizuješ.

    Za mene su promoteri u tom smislu doktorice koje forsiraju adaptirano mlijeko u porodilištu čim se žena porodi umjesto da se radi na edukaciji o dojenju.
    Takvih nažalost u našem zdravstvenom sistemu ima podosta pa imamo podatak da jedva 13% žena u Crnoj Gori ide u pravcu onoga što se više forsira u drugoj zemlji.U takvim zemljama takođe je svijest o vakcinaciji na visokom nivou pa nemaš stanje kao kod nas o drugim podacima koji su na temu ove vakcine poražavajući.

    E pa ti isti doktori sa početka priče se isto tako ne pretrgoše da edukuju o vakcinaciji protiv HPV virusa.I sad, meni dijete koje ima 10 godina stoji na spisku i pokušavam "lupom da tražim" oće li donijeti odluku da se proširi kriterijum jer se opstati ne može od jeftine politizacije i samog zdravstva.

    Sistem je toliko truo da nije ni čudo što se razne teorije zavjere i primitivizam poput buđi raširiše.

    Eto što sam između ostalog i zamolila zvončicu da odvoji temu od covid teme da se ne bi pretvorilo sve u one likove iz linka raskrinkavanje.rs koji slabo ko i čita jer ti video zapisi što su raskrinkani plijene veću pažnju.
    Pa da citiram tekst koji nisu mnogi se ni potrudili otvoriti..

    "Ova vakcina, međutim, nije neispitana - na svetskom tržištu postoji već skoro 20 godina i dosad, prema podacima Instituta za javno zdravlje „Batut“, nisu zabeleženi nikakvi ozbiljni rizici koju bi je činili nebezbednom. Netačne su i opasne i tvrdnje da se ovom vakcinom „redukuje populacija“ jer navodno izaziva neplodnost. Vakcina je, prema svim dugogodišnjim istraživanjima, ekstremno bezbedna. Nema dokaza ni da smanjuje plodnost - nju sa druge strane itekako smanjuje rak grlića materice, čiji je HPV jedan od uzročnika."

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 13-10-22 at 12:04.
    No pasaran!

  29. #23
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Evo logicki, odredjeni proizvodjac ove vakcine je do sad zaradio vise desetina milijardi USD. Dionicari tog proizvodjaca zahtijevaju od istog sve veci i veci profit (rast profitne margine iz godine u godinu). Da bi to postigao mora da se poveca kolicina prodatih vakcina, i potencijalno da se smanje troskovi proizvodnje (sto daje potencijalnu indikaciju o smanjenju kvaliteta sastava iste, ili cak potencijalnim stetnim supstancama koje se koriste kao zamjena za skuplje/bolje supstance).

    Ako bi odredjena bolest nestala, prestala bi i zvanicna potreba za supstancama koje tretiraju istu, i samim tim bi profit datog proizvodjaca dosao na nulu. Posto svaka korporacija za iskljucivi cilj ima profit, dje je logika da proizvodjaca vakcine, lijeka itd. interesuje hoce li primaoci supstance koju taj proizvodjac distribuira na trziste, biti zdravi. Cak nasuprot ako hoce da poveca profit njemu je u primarnom interesu da sto vise ljudi boluje od datog stanja, kako bi se sto vise povecala potraznja za datim proizvodom.

    Druga vrlo opasna strana je sto je ovih dana vrlo aktivna tema 'zlatne milijarde'. Depopulacija nije vise plod maste, teorija zavjere i sl. vec su poceli otvoreno da govore da se mora smanjiti br. ljudi na planeti kako bi se kao smanjilo zagadjenje i sl. gluposti. Davati djeci odredjenu supstancu za koju se ne zna kakav efekat moze da ima na njihovo zdravlje je van pameti. Ovo nije teorija zavjere, 'antivaksersko' poimanje i sl. nego cista logika, i zdravi razum. Kad uzmes casu vode da popijes valjda pogledas sto je u casi. Kad kupis nesto u prodavnici gledas sadrzaj istog. Zasto bi ljekovi, vakcine i sl. bili izuzeti od toga, i zasto covjek treba da slijepo vjeruje da je odredjena supstanca zdrava za njega, samo na osnovu toga sto je neko rekao (obicno je to proizvodjac i usko povezani krug 'naucnika' sa narucenim studijama oko proizvodjaca).

    Ko garantuje da neka vakcina nece napraviti invalida od covjeka, ili ga usmrtiti, i ima li takve garancije uopste (i cime je ta data garancija pokrivena, kojom i cijom punom odgovornoscu), ili se uvijek potpisuje oslobadjanje od odgovornosti? Ako niko ne garantuje kako se onda moze tvrditi da je data vakcina zdrava i da nema stetan uticaj na covjeka?

    Rizik je puno veci (dosta nepoznanica) od ikakvih potencijalnih/buducih benefita.

  30. #24
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    vackina je 100% ok. Bilo je malo štucanja u prvim godinama primjene ali sad je kako rekoh 100%. Igra ulogu i frekvencija seksualnih odnosa pa ako ste sigurni da će vam dijete bit poput dijeve marije i nema neke potrebe za vakcinom a inače kako raste frekvencija raste i vjerovatnoća zaraze a i potreba za vakcinom. Može i preko 9g da se primi ali je manje učinkovita. Moja sa 13 će je primiti ako bude prilike. Informacije su od GPja iz Velike Britanije, a odavno znam za tu vakcinu i pratim. Tu sam čist. Oko ove covid baš i nisam
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  31. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  32. #25
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,675
    Thanked in
    2,625 Posts

    Default

    Po ovoj informaciju u Srbiji vakcina protiv HPV virusa je stigla 3. juna i od tada je o trošku RFZO-a mogu primiti djeca i mladi oba pola, od 9 do 19 godina.
    A podatak da naše zemlje dominiraju po broju zaraženih virusom je jezivo zabrinjavajući.

    Hvala Cezare što si ostavio ovaj post za nevjerne tome mnogo znači.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  33. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vakcinacija pasa
    By Tatjana in forum Kućni ljubimci
    Replies: 145
    Last Post: 25-02-22, 11:11
  2. Obavezna VAKCINACIJA naših MALIŠANA...
    By Xerxes in forum Medicina
    Replies: 335
    Last Post: 08-03-21, 15:01
  3. vakcinacija i zdravlje pasa
    By svastapg in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1
    Last Post: 30-04-14, 19:28
  4. Diskusija.. (Interesantno)
    By shrek in forum Muzika
    Replies: 10
    Last Post: 17-04-04, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •