Page 7 of 14 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 151 to 175 of 332

Thread: Kritika Moderatora

  1. #151
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Malo ozbiljnosti jer poslije ce biti zalba da se dozvoljava spamovanje

  2. #152
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    :lolblue::lolblue::lolblue:dje nestade onaj Davitelj????:mrgreen:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #153
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Stvarno strasno, jos ce ljudi pocet da me izbjegavaju ovuda.

  4. #154
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci nista od mog odvracanja?
    Kako Vaša bolest ?

  5. #155
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Omalovazavanje vjere i prepucavanja na forumu

    Ovako: posto uzeh da citam ovih nekoliko aktuelnih tema o islamu, gresnicima, bludnicima itd. malo mi je falilo da se odjavim sa foruma kad vidim koliko je nezrelih ljudi, na kakav nacin se izrazavaju, i kakvi su im stavovi.

    Razlog sto pocinjem zasebnu pricu o ovome da se moj post ne bi izgubio u moru drugih, i da vam skrenem paznju na ovaj problem :!: a i nadam se da ce se bar neko sloziti sa mnom.

    Shvatam ja da se niko ne slaze sa mabusom sem samog mabusa, ali ne shvatam da drugi mogu na ovakve nacine da vrijedjaju tudju religiju.

    Isto tako ne shvatam kako je moguce da niko nije napisao ama bas nijedan smislen post, vec se sve svodi na pepucavanja na nivou 10-godisnjaka koji ne znaju nista obrazloziti, nego se deru jedni na druge upotrebljavajuci rijeci s ulice.

    Moderator ne samo da nije ovo zaustavio, nego se i sam upustio u lakrdijasenje.

    Da li se i vama cini da je ovo postalo dno neargumentovanog, nepristojnog, nadasve ruznog prepucavanja i zar ne bi bilo bolje da se o religiji i filozofiji pise sa smislom i uz vise razmisljanja, uvazavanja i uz validnije argumente?!
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  6. #156
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam pokušao da uradim nešto po ovom pitanju prije pogodine "zakačenom" temom Semafori.
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=38256

  7. #157
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post

    Da li se i vama cini da je ovo postalo dno neargumentovanog, nepristojnog, nadasve ruznog prepucavanja i zar ne bi bilo bolje da se o religiji i filozofiji pise sa smislom i uz vise razmisljanja, uvazavanja i uz validnije argumente?!
    Zna da bude ruznih rijeci, kao sto je slucaj za zakljucanom temom o Gresnicama, ali svakako da ne mogu uzeti tako tesku rijec kao sto je 'dno', i njom opisati cio forum

  8. #158
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    renesans, konkretno sam mislila na ove novije teme koje pomenuh, posto je rijec 'dno' jedino adekvatno sto mi pada na pamet da opisem te i takve rasprave.

    Za moderatora:
    Zasto se ne sprecava sirenje medjuvjerske mrznje i apsolutne netolerancije, cemu svi oni postovi o ********ma, o korjenitoj pogresnosti islama itd itd. Ljudi koji to pisu ocigledno na osnovu svojih uskih pogleda na svijet i apsolutnog nepostovanja sagovornika i jedne od tri najvece svjetske religije pokazuju ne samo nezrelost, vec i sklonost ka nasilju. Pustaju se neke stare balkanske ploce bolesnog nacionalizma i politicke istorije od kojih je svim normalnim ljudima odavno muka, pa radi boljeg izgleda citavog forma molim da se izbrisu.

    Septembar, svidja mi se tvoja ideja i podrzavam je, ali sumnjam da ce uspjeti da zazivi kada se ovoliki broj ljudi ponasa onako kako upravo opisah.

    jos nesto: moze li bar da se da upozorenje ateistima da ne vrijedjaju religiju i religiozne ljude, jer je to jos jedan primjer nepostovanja razlika. znam da je svakome na balkanu tesko vidjeti dalje od svog nosa i da je svako sebi centar univerzuma, ali Religija i Filozofija su najsvetije nauke covjecanstva i zajedno sa Umjetnoscu cine vrhunac onoga sto je covjek uspio da postigne, pa profani izrazi, lakrdijasenje, neozbiljnost, vrijedjanje itd. apsolutno ne treba da imaju mjesta ovde. Shvatam da su mnogi forumasi mladi i nezreli, ja sam jedna od mladjih, ali za neke stvari imam postovanja. Dakle, kako bi ohrabrili inteligentne i zrele ljude da vode ozbiljne rasprave na forumu, bilo bi fino da se bar ova sekcija stroze moderira.

    Inace, procitah nekoliko puta od starijih clanova da nisu zadovoljni onim u sta se forum pretvorio, kako je rpevise neozbiljnih i razuzdanih, i ovo moze postati samo gore ako se ne posveti vise paznje moderiranju, pogotovo ozbiljnih tema. Hvala.
    Last edited by Hari Krisna; 14-04-09 at 22:28.
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  9. #159
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    EvilCrazyLazy, kad bi ti znala pokazati jedan post koji je sirenje medjuvjerske mrznje (a ne iznosenje svog misljenja) to bi bilo mnogo bolje nego sto pises tako ofrlje. Ja ipak mislim da ti malo sta razumijes od napisanoga jer neke religijski vrijedja Gorski Vijenac pa najbolje da tu rijec zabranimo na forumu? Mabus bi kamenovao, ali to je njegovo misljenje i raspravlja se o tom njegovom misljenju. Kako su nastajale religije uglavnom se zna, a zabraniti da se prica o poturcavanju slovanskih plemena, primanje islama i stvaranje vjera na Balkanu... je smijesno. U grdnoj si ti zabludi da se odje radi o sirenju mrznje jer odje godinama postuje mali broj ljudi i kamo sreca da je svuda tolerancija ka na ovom dijelu forumu. Niko nema namjeru da pokrstava Mabusa, niti on ima namjeru da nekoga prevede u islam pa se ti ne sjekiraj za toleranciju na ovom dijelu foruma. Kad pocnes da citas malo teme mozda ces nesto i nauciti jer odje uglavnom ucimo jedni od drugih.

  10. #160
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Ovo je podforum na kome je većina tema škakljive prirode, a oni koji se lako vrijedjaju i onako nisu na pravom mjestu. Istina je da se tema o "bludnicama" pretvorila u sprdnju, i to nije prvi put, ali tako ovdje završavaju jedino teme koje su u svojoj postavci neozbiljne. A ova "možda bi trebalo ubit desetak njih" to svakako jeste bila. Na kraju krajeva, Mabus i ja smo imali i po čitavih par stranica dijaloga tu i tamo, i nikakvih problema nije bilo. Jedna od legendi ovog podforuma je imala običaj da nas proziva kao nenormalne i niža ljudska bića svako malo.

    Par glupih komentara na toj temi jeste bilo, ali uglavnom od ljudi kojima je to drugi-treći post na ovom podforumu. Kad smo već kod te teme, žao mi je samo što ni Mabus ni Edis ne dobiše priliku da odgovore na moje vrlo jednostavno pitanje.

  11. #161
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    renesans, konkretno sam mislila na ove novije teme koje pomenuh, posto je rijec 'dno' jedino adekvatno sto mi pada na pamet da opisem te i takve rasprave.

    Za moderatora:
    Zasto se ne sprecava sirenje medjuvjerske mrznje i apsolutne netolerancije, cemu svi oni postovi o ********ma, o korjenitoj pogresnosti islama itd itd. Ljudi koji to pisu ocigledno na osnovu svojih uskih pogleda na svijet i apsolutnog nepostovanja sagovornika i jedne od tri najvece svjetske religije pokazuju ne samo nezrelost, vec i sklonost ka nasilju. Pustaju se neke stare balkanske ploce bolesnog nacionalizma i politicke istorije od kojih je svim normalnim ljudima odavno muka, pa radi boljeg izgleda citavog forma molim da se izbrisu.

    Septembar, svidja mi se tvoja ideja i podrzavam je, ali sumnjam da ce uspjeti da zazivi kada se ovoliki broj ljudi ponasa onako kako upravo opisah.

    jos nesto: moze li bar da se da upozorenje ateistima da ne vrijedjaju religiju i religiozne ljude, jer je to jos jedan primjer nepostovanja razlika. znam da je svakome na balkanu tesko vidjeti dalje od svog nosa i da je svako sebi centar univerzuma, ali Religija i Filozofija su najsvetije nauke covjecanstva i zajedno sa Umjetnoscu cine vrhunac onoga sto je covjek uspio da postigne, pa profani izrazi, lakrdijasenje, neozbiljnost, vrijedjanje itd. apsolutno ne treba da imaju mjesta ovde. Shvatam da su mnogi forumasi mladi i nezreli, ja sam jedna od mladjih, ali za neke stvari imam postovanja. Dakle, kako bi ohrabrili inteligentne i zrele ljude da vode ozbiljne rasprave na forumu, bilo bi fino da se bar ova sekcija stroze moderira.

    Inace, procitah nekoliko puta od starijih clanova da nisu zadovoljni onim u sta se forum pretvorio, kako je rpevise neozbiljnih i razuzdanih, i ovo moze postati samo gore ako se ne posveti vise paznje moderiranju, pogotovo ozbiljnih tema. Hvala.
    Evil, da nijesi malo preostra i to potpuno bez argumenta? Neko otvori temu na kojoj poziva na kamenovanje u 21. vijeku i, citiram "mozda bi trebalo ubiti desetak njih" su rijeci koje se odnose na samohrane majke i ti ustvrdis da smo mi, koji smo prvo pitali da li se sprda ili je ozbiljan pa onda odgovorili adekvatno temi topica, neozbiljni ljudi, ateisti (valjda termin "ateist" ima neku negativnu konotaciju, tako ispade)koji vrijedjaju religiju i religiozne ljude, a oni koji postavljaju takve teme su oni koji su religiozni i razumni?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #162
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    Za moderatora:
    Zasto se ne sprecava sirenje medjuvjerske mrznje i apsolutne netolerancije, cemu svi oni postovi o ********ma, o korjenitoj pogresnosti islama itd itd. Ljudi koji to pisu ocigledno na osnovu svojih uskih pogleda na svijet i apsolutnog nepostovanja sagovornika i jedne od tri najvece svjetske religije pokazuju ne samo nezrelost, vec i sklonost ka nasilju. Pustaju se neke stare balkanske ploce bolesnog nacionalizma i politicke istorije od kojih je svim normalnim ljudima odavno muka, pa radi boljeg izgleda citavog forma molim da se izbrisu.
    Sta to pokusavas, pametnice Mislis li stvarno da je neko toliko slijep da povjeruje u tvoju pricu? Imaju ljudi oci, pismeni su i razlikovace protivljenje kamenovanju i ostalim nazadnim tekovinama islama od "nepostovanja sagovornika, netolerancije i nacionalizma". Ja sam prvi imao svako postovanje i toleranciju za diskutante muslimane na temi "Islam", ali kad je otvorena tema o kamenovanju, vidio sam da je vrag odnio salu i da se tu radi o vjerskom ekstremizmu.
    Last edited by Samael; 14-04-09 at 23:26.

  13. #163
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dobro, dobro... meni se ucinilo da je rasprava od nezrele premise otisla u jos nezreliju raspru, mozda sam ja previse ozbiljna. nemojte me sad vi kamenovat'
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  14. #164
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dosta postova kako njegovih tako tvojih i mnogih drugih nema bas mnogo veze sa temom. Jedno im zajednicko sto ti vazda mislis da su tvoji postovi na temu, a on da su njegovi vazda na temu.

  15. #165
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo da i ovdje napisem: smatram da je naslov teme "Православље-једини пут ка Једном БОГУ" krajnje netolerantan i prilicno uvredljiv za druge vjere, jer pravoslavlje nastoji prikazati vjerom koja je uzvisena u odnosu na sve druge sto niti je tacno niti se icim moze dokazati. Iscitao sam nekoliko stranica teme, i sami postovi nisu u tom tonu, ali apelujem da se naslov promijeni.

  16. #166
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neka de. Od toliko vjernika odje to zasmeta tebi - ateisti? To sto odje neko napise tesko je identifikovati sa cijelim pravoslavljem, katolicizmom, islamom, budizmom.....
    Vjerovatno katolik smatra da je katolicka vjera jedini put, vjernik islamske religije da je to islam...zbog toga je izabrao bas tu vjeru i ne vidim razlog da bi to nekog vrijedjalo. Pokazalo se da je glavni "ideolog" pravoslavlja odje nekrsten i tesko ces naci neki od podforuma dje je tolerancija i uzajamna korektnost kao ovdje. Bilo bi pretendeciozno da ja kao ateista odredjujem da li im naslov ( koji tu dosta dugo stoji) vrijedja religiozne osjecaje, ako oni to ne kazu.

  17. #167
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    Evo da i ovdje napisem: smatram da je naslov teme "Православље-једини пут ка Једном БОГУ" krajnje netolerantan i prilicno uvredljiv za druge vjere, jer pravoslavlje nastoji prikazati vjerom koja je uzvisena u odnosu na sve druge sto niti je tacno niti se icim moze dokazati. Iscitao sam nekoliko stranica teme, i sami postovi nisu u tom tonu, ali apelujem da se naslov promijeni.
    Tema je otvorena '07.
    Wtf.
    A i to je odgovor pravoslavnih na temu islamista koji su otvorili tu svoju temu u istom tonu.
    Ja nisam za to,tako se ukida 'zdravi dijalog' koji ove dvije religiozne grupe imaju i njeguju na forumu.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  18. #168
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Tema je otvorena '07.
    Wtf.
    A i to je odgovor pravoslavnih na temu islamista koji su otvorili tu svoju temu u istom tonu.
    Ja nisam za to,tako se ukida 'zdravi dijalog' koji ove dvije religiozne grupe imaju i njeguju na forumu.
    Slažem se da je otvaranje takve teme u samom naslovu ima sledeće probleme:
    - Poziva na isključivost što je početak prelaska sa religije na ideologiju.
    - U samom naslovu se krije logička greška iz više razloga. Odma je malo narušen moralni princip "slobode i tolerancije" jer "jedini put" ne ostavlja slobodu izbora. Druga problematična stvar što se tvrdnja nemože dobro potkrijepiti nekom čvrstim fizičkim dokazima jer se radi o vjrovanju (reigiji), i tako dalje.
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Neka de. Od toliko vjernika odje to zasmeta tebi - ateisti? To sto odje neko napise tesko je identifikovati sa cijelim pravoslavljem, katolicizmom, islamom, budizmom.....
    Možda čovjek dobro razumije neke filozofske i logičke osnove vjerovanja iako nije vjernik neke religije.
    Nešto mu nije logično
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Vjerovatno katolik smatra da je katolicka vjera jedini put, vjernik islamske religije da je to islam...zbog toga je izabrao bas tu vjeru i ne vidim razlog da bi to nekog vrijedjalo. Pokazalo se da je glavni "ideolog" pravoslavlja odje nekrsten i tesko ces naci neki od podforuma dje je tolerancija i uzajamna korektnost kao ovdje. Bilo bi pretendeciozno da ja kao ateista odredjujem da li im naslov ( koji tu dosta dugo stoji) vrijedja religiozne osjecaje, ako oni to ne kazu.
    Još je teže ljudima objasniti da je logično a i takvo je "stanje na terenu" da ima gomila raznih "puteva" i raznih religija.
    Brisanje ili neka veća intervencija bi dovela do frustracije ...
    Šta da se radi.
    U svakom slučaju dobri razlozi diskusije su da se napadne sami naslov.

  19. #169
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Mislim da nije pametno što je ova tema zaključana,

    https://forum.cdm.me//showthread.php?t=27581

    bolje da postoji jedna tema za ovaj tip rasprave, jer će sigurno opet biti obnovljena istovjetna rasprava i onda će svi da kopiraju postove sa ove teme.
    Imaćemo dvije a s vremenom kako se budu zaključavale i više istovjetnioh tema. Ne znam što će toliko istovjetnih tema.

    Tako npr onaj nikck junackopleme kad mu se zaključa tema o njegovim Radonjićima samo otvori novu i sve ponovi.

    Tako mislim, možda i nijesam u pravu.

  20. #170
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tema je zakljucana jer poslije 2000 i kusur postova ocigledno se nema sta novo dodati, a i onako je na dobrih par posljednjih strana bila ponavljanja ista prica, a pojedini postovi kopirani po X puta. Samo ti se cini da ce se otvarati iste teme radi kopiranja i spamovanja foruma.

  21. #171
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobar dan.
    Evo par ideja.
    Pošto na podforumu (očigledno) vlada haos i preporod glupe priče u svim oblicima,nekoliko sitnica koje bi mogle da dovedu stvar u red makar malo prije nego što sve ode dođavola.
    Postoji bar 5-6 tema sa u vezi sa sukobom SPC i CPC oko ove crnogorske Velike Šizme. Predlažem da se napravi jedna tema na kojoj će ljudi koji misle da imaju što da kažu po ovom pitanju reći to što imaju i raspravljati se,umjesto što se ta jedna te ista priča pokreće na topicima : Pravoslavlje,Srpska crkva u ratu i ratovi u njoj,Ikona bogorodice filermoske,Svetosavlje prazna riječ,SPC priznaje CPC itd. Ovo će podforum učiniti preglednijim,a ljude zainteresovane za raspravu o tome usmjeriti na jednu adresu. Sve teme koje budu izvan ovog okvira,a vezane za temu tako se mogu izbrisati.
    Dalje : Jedan Sticky za tekstove i knjige vezane za religiju i sticky na ihtusovu temu filosofija - preuzmite. Takve stvari korisne su svakom zainteresovanom za Religiju ili Filosofiju,oblasti ljudskog interesovanja za koje je ovaj podforum valjda namijenjen.
    Treće : Malo sankcija u vidu brisanja postova i tema pojedinih korisnika. Naime,već neko vrijeme na podforumu se aktivno vrijeđaju dva učesnika u raspravama : gaul i Ibn Sinan. Njihov ton u razgovoru se ne mijenja čak ni kad se uključe drugi korisnici,čak ni uz dobronamjerne sugestije. Što je u redu kad ne bi bilo protiv pravila postovanja na forumu. Takođe,stvara se atmosfera apsolutnog nepoštovanja i nerazumijevanja svih učesnika (ili potencijalnih učesnika) u raspravama,koja se ogleda u činjenici da se čak po 20-30 postova na pojedinim temama svodi na prepucavanje sa po rečenicom-dvije između 2 korisnika. Stalno offtopicovanje i potenciranje neke glupe rasprave od prije 5-6 dana na bilo kom topicu na kom se zateknu sve više čini ovaj podforum mjestom na koje niko ne bi trebao da zalazi.

    Donekle razumijem situaciju jer je Hari zauzet i na drugim podforumima na kojima je takođe stalno haos,možda čak i gori (Politika primjerice) ali ovo je prevršilo svaku mjeru i zahtijeva neki odgovor od administracije foruma,pa makar taj odgovor bio samo : 'Hortikultura.'

    Nadam se da razumijete o čemu pričam.
    Jedan od razloga što mi je ovo uopšte palo na pamet je ovakav primjer 'tolerancije i ljubavi itd' - > https://forum.cdm.me/showpost.php?p=...9&postcount=17 Ovo je samo jedan od istupa,neću da se zamaram pa da tražim više njih,uticaće na moju gastroenterologiju.

    Završiću sa MadGodovim postom - > https://forum.cdm.me/showpost.php?p=...&postcount=154
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  22. #172
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari imam predlog za SuperAdministratora ali neznam đe drugo da napišem ...

    Dosta korisnika foruma ima e-mail adrese [email protected]. Treba ih prebaciti na [email protected] u tabeli sa ovim podacima o korisnicima.

  23. #173
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Dobar dan.
    Treće : Malo sankcija u vidu brisanja postova i tema pojedinih korisnika. Naime,već neko vrijeme na podforumu se aktivno vrijeđaju dva učesnika u raspravama : gaul i Ibn Sinan. Njihov ton u razgovoru se ne mijenja čak ni kad se uključe drugi korisnici,čak ni uz dobronamjerne sugestije.
    Zanimljivo jeste da upravo ti iznosiš žalbu na nečije uvrede i na Off-u po temama...

    Ne biraš načina da nekoga uvrijediš, pa i ako za to nemaš osnove onda trgaš iz konteksta...koncipirajući post da bi se nekome podrugivao i simijavao ga...o OFF-u na temama da ne govorim.

    Kada raspravu svedeš na cinično i sarkastično podsmijevanje pa ti neko uzvrati onda vidim da se žališ...

    A što se tiča Ibn Sinana, on reprezentuje stav svoje religije i uglavnom orbitira na PDF -u religija...bar koliko sam zapazio.

    Iznio je stav o homoseksualcima ,kakav reprezentuje religija...
    to bi se zvalo slobodom govora...

    *******
    Last edited by Hari Krisna; 04-06-10 at 16:37.

  24. #174
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Dobar dan.
    Evo par ideja.
    Pošto na podforumu (očigledno) vlada haos i preporod glupe priče u svim oblicima,nekoliko sitnica koje bi mogle da dovedu stvar u red makar malo prije nego što sve ode dođavola.
    Postoji bar 5-6 tema sa u vezi sa sukobom SPC i CPC oko ove crnogorske Velike Šizme. Predlažem da se napravi jedna tema na kojoj će ljudi koji misle da imaju što da kažu po ovom pitanju reći to što imaju i raspravljati se,umjesto što se ta jedna te ista priča pokreće na topicima : Pravoslavlje,Srpska crkva u ratu i ratovi u njoj,Ikona bogorodice filermoske,Svetosavlje prazna riječ,SPC priznaje CPC itd. Ovo će podforum učiniti preglednijim,a ljude zainteresovane za raspravu o tome usmjeriti na jednu adresu. Sve teme koje budu izvan ovog okvira,a vezane za temu tako se mogu izbrisati.
    Dalje : Jedan Sticky za tekstove i knjige vezane za religiju i sticky na ihtusovu temu filosofija - preuzmite. Takve stvari korisne su svakom zainteresovanom za Religiju ili Filosofiju,oblasti ljudskog interesovanja za koje je ovaj podforum valjda namijenjen.
    Treće : Malo sankcija u vidu brisanja postova i tema pojedinih korisnika. Naime,već neko vrijeme na podforumu se aktivno vrijeđaju dva učesnika u raspravama : gaul i Ibn Sinan. Njihov ton u razgovoru se ne mijenja čak ni kad se uključe drugi korisnici,čak ni uz dobronamjerne sugestije. Što je u redu kad ne bi bilo protiv pravila postovanja na forumu. Takođe,stvara se atmosfera apsolutnog nepoštovanja i nerazumijevanja svih učesnika (ili potencijalnih učesnika) u raspravama,koja se ogleda u činjenici da se čak po 20-30 postova na pojedinim temama svodi na prepucavanje sa po rečenicom-dvije između 2 korisnika. Stalno offtopicovanje i potenciranje neke glupe rasprave od prije 5-6 dana na bilo kom topicu na kom se zateknu sve više čini ovaj podforum mjestom na koje niko ne bi trebao da zalazi.

    Donekle razumijem situaciju jer je Hari zauzet i na drugim podforumima na kojima je takođe stalno haos,možda čak i gori (Politika primjerice) ali ovo je prevršilo svaku mjeru i zahtijeva neki odgovor od administracije foruma,pa makar taj odgovor bio samo : 'Hortikultura.'

    Nadam se da razumijete o čemu pričam.
    Jedan od razloga što mi je ovo uopšte palo na pamet je ovakav primjer 'tolerancije i ljubavi itd' - > https://forum.cdm.me/showpost.php?p=...9&postcount=17 Ovo je samo jedan od istupa,neću da se zamaram pa da tražim više njih,uticaće na moju gastroenterologiju.

    Završiću sa MadGodovim postom - > https://forum.cdm.me/showpost.php?p=...&postcount=154
    Potpis, pečat, i sva propratna birokratija što ide.

    Sjećam se da smo se i prije par godina hvatali za gušu (naročito dok su Odli i Ego bili aktivni, a i Mabus mnogo više no što je sad), ali vazda je svaki post imao neku strukturu i nikad nije bilo ovakvog iživljavanja kao trenutno pojednih korisnika.

    Zaboga, na pojednim temama imamo jednolinijska prepucavanja na 2 strane začinjena masom smajlija, "hahahahaha" i čega sve ne... toga ni na sportu nema, da ne idem dalje. A neki koji do prije godinu dana ne bi ni pogledali ovaj dio foruma su sad u svom elementu, pa upadaju i doprinose "atmosferi".

    Čvršća ruka, moliću.

  25. #175
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovaj dio foruma je vjerovatno bio sa najmanje intervencija moderatora jer je diskusija bila u okvirima tolarentne diskusije, bez uvreda, spamovanja...
    Ocigledno je da su neki shvatili da imaju misionarske uloge pa se u zaru propagiranje vjere malo zanesu i bilo bi dobro da se vrate normalnoj diskusiji.
    Sto se tice konkretnih zamjerki ili predloga:
    Teme o sukobu SPC sa CPC su uglavnom zakljucane i svaka sljedeca se brisati jer se uglavnom radi o ponavljanju vec napisanog. Kome nije jasno poslije skoro hiljadu postova
    tesko da ce se objesniti ponavljanjem istoga. Ponekad je zaista tesko shvatiti o cemu se prica na temi o islamu ili pravoslavlju jer jer se sve pomijesa, ali mi se cini da
    je to vise zbog poredjenja religija nego zelje da se pokvari tema.
    Dzaba je da moderator dezura i 24 sata dnevno forum ce vazda biti samo onakav kakav ga naprave forumasi svojim diskusijama i ove kritike shvatam kao apel da se
    vratimo diskusijama koje ce biti sadrzajnije i bez uvreda.

Page 7 of 14 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [SPORT] Kritikuj/Pohvali Moderatora
    By Makaveli in forum Ostali sportovi
    Replies: 259
    Last Post: 10-12-19, 08:07
  2. Ocemo smjenu moderatora i svemocnog administratora
    By MaJLeNa in forum Sve i svašta
    Replies: 90
    Last Post: 22-03-07, 23:31
  3. Kritikujte moderatora!!!
    By zaro in forum Ostali sportovi
    Replies: 43
    Last Post: 14-05-04, 18:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •