Page 1 of 14 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 332

Thread: Kritika Moderatora

  1. #1
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kritika Moderatora

    Znachi,pishem ovo vec poprilicno iznerviran tipovima koji dodju na ovaj podforum i svaku temu pretvore u nekakvu besmislenu teoloshku raspravu koje se sve uglavnom svode na citate iz Biblije i Korana.Znachi,predlazem da se otvori neki novi podforum,npr Svete Knjige,ili Dogmatika,ili tako neshto,shto znam ja,gdje ce ovi ostrasceni vjernici svih religija moci da se svadjaju i ganjaju do mile volje.Ovo je nekad bio lijep podforum,na kome se diskutovalo o ogromnom broju raznovrsnih tema,a sada ga stalno ruiniraju tipovi koje sam pomenuo.

    Molim da se ovo ne zakljucava/brishe,pogotovo shto sam siguran da dosta ljudi misli isto ovo shto i ja.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  2. #2
    renaissance Guest

    Default

    Mislim da pretjerujes Blitzkrieg
    S obzirom da je forum Religija i filosofija , ne vidim nista problematicno da se raspravlja o citatima Kurana i Biblije...jer su isti sastavni dio religije.
    Istina je da je filosofija malo zapostavljena , ali niko nije uskracen da raspravlja i o tim temama.Tu smo da postavljamo nove teme , i o njima razgovaramo.Na forumu ima dovoljno mjesta za sve nas , pa i za one koji se bave opovrgavanjem ili dokazivanjem svetih spisa.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam mislio na to,nego je problem shto oni dodju na svaku boziju temu na ovom forumu,iznesu nekakve iskljucive stavove,a onda uhvate prepucavanje.Najmanje 10 tema su tako upropastili.Ne znam samo shto oce da postignu sa time.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidi Blitzkrieg,ako oces da se raspravljas o religiji moras da ukljucis teologiju,istoriju,filosofiju,...i sve sto je potrebno da bi dokazao svoj stav.Ja se slazem sa tobom,naravno da ima ljudi kojima se rasprave teoloske ne svidjaju,ali ipak se podforum zove religija i filosofija.Evo reci npr.,ako je tema Sveto Trojstvo,kako mozes da izostavis teoloske argumente za to,ili za bilo koju religijsku temu?

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Potpuno se slazem sa Blicijem - jer vecina tih ljudi uopste ne iznosi svoje stavove, nego se krije iza citata (i prilicno ubija samu raspravu...sto je i poenta foruma) - tako da se citav pdf pretvara u uobrazeno nadmetanje u poznavanju svetih knjiga.
    Iskreno - otkad su se na ovom pdf pojavili ljudi kao Mabus (kojeg mi je iskreno zao i zaista mislim da taj covjek krije u sebi toliko inhibicija i razocaranosti, zasta lijek sigurno nece naci tamo dje ga trazi) - potpuno mi se smorio svaki dolazak na pdf. Dva tri odlicna posta- zanimljiva razmjena misljenja - kad PUF! pojavi se neki pametnjakovic i sa kilomatarskim citatom pocne da siluje pdf.

    Mene vise zanima - sto za te momke tacno znace te rijece koje toliko citiraju.
    Vecina ljudi je zla

  6. #6
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A kako ces vodit teolosku raspravu ako neces koristit citate?

  7. #7
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    A kako ces vodit teolosku raspravu ako neces koristit citate?
    Nikako...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ti si ihtuse posebna pricha. Ja vjerujem da su ti i zidovi ispisani citatima iz Biblije.
    Never Complain, Never Explain

  9. #9
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Slazem se sa Blitzkreigom (treci put do sad). Za vecinu tema je nepotrebno citiranje knjiga.
    Ne slazems e sa Bonjom, Mabus je i pored citata na dobrom djelu tema davao i svoje misljenje, naravnu uz neizbjezno citiranje. Iskreno, takav pristup mi se ne svidja, ali to je njegov izbor.
    Vec u nekoliko topika se zakljucilo da se te knjige vide iz razilcitih uglova - znaci individualno vidjenje iste stvari (citata).
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg View Post
    Znachi,pishem ovo vec poprilicno iznerviran tipovima koji dodju na ovaj podforum i svaku temu pretvore u nekakvu besmislenu teoloshku raspravu koje se sve uglavnom svode na citate iz Biblije i Korana.Znachi,predlazem da se otvori neki novi podforum,npr Svete Knjige,ili Dogmatika,ili tako neshto,shto znam ja,gdje ce ovi ostrasceni vjernici svih religija moci da se svadjaju i ganjaju do mile volje.Ovo je nekad bio lijep podforum,na kome se diskutovalo o ogromnom broju raznovrsnih tema,a sada ga stalno ruiniraju tipovi koje sam pomenuo.

    Molim da se ovo ne zakljucava/brishe,pogotovo shto sam siguran da dosta ljudi misli isto ovo shto i ja.
    Bravo Blitzkrig.

    Ja se apsolutno slazem i podrzavam te u svakoj tvojoj rijeci ! ! !
    Mada sam ja ovdje " relativno " novi, ipak sam progledao dosta tema " zagushenih " citatima iz vjerskih knjiga.

    Takvo nesto nije diskusija vec oholost, prepucavanje i nadglasavanje.

    Sorry guys ali je tako .

  11. #11
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    A kako ces vodit teolosku raspravu ako neces koristit citate?
    Dragi ihtus, ok je koristiti citate, ali u slopu diskusije.
    Ali razvaljivanje kontinuiteta razgovora citatima ( koji su spamerski ) nije bas pohvalno.

    Uostalom pogledaj topic kojeg je autor Ego, zove se " poruka krscanima iz Kurana " ( tako nesto ). Pa ce ti sve biti jasno.
    Prvih deset postova nije imalo radnju kretanja vec se tapkalo u mjestu, jer su se njih dvojica " cascavali " citatima. ( Ego i Mabus ).


  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se Blickom (to mu je novi nadimak )
    Nije problem to sto se citiraju Biblija i Kuran nego to sto se to radi na svakom topicu i sto se rasprave koje nekad i nemaju veze s tim na kraju na to svode. Mislim bljak, uglavnom zato i ne svracem odje kao nekad
    Kako Vaša bolest ?

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znate kako, kad neko razlaže svoj stav on mora upotrebiti autoritet citata izvana da bi potkrijepio svoje argumente.

    Citiranje svetih spisa nekom ko je religiozan (pogotovu fundamentalistički, pri tome pod fudamentalizam podrazumijevam pravo značenje te riječi, a ne USA post 9/11 definiciju) citiranje svetog spisa u službi odbrane svog stajališta postaje imperativ jer je za njega taj spis od najvećeg autoriteta.

    To nama, koji ne uzimamo Bibliju, Kuran, Talmund, Vede, Knjigu mrtvih, Popol Vuh i ostale kao vijerodostojne, to može izgledati iritirajuće, pri tome zaboravljamo naše svopstvene citate (i ja sam u mnogo slučajeva citiram knjige i naučnike koji su meni autoritet s mojeg stajališta).

    Jasno podržavam limitiranje svakog citata na neku razumnu mijeru (ali svakog citata, ne samo religioznih nego i ostalih, mene uključujući) ali daleko od toga da bih zabranio nekom ko je religiozan da citira svoj autoritet, jer kad ja mogu citirat moj onda i on može svoj kao kontrargument.

    Ono što sam gore pročitao je jedan vid netolerancije.

    Jasno da ne ispadne da ja branim religiozne ipak im se treba skrenut pažnja da ne pretjeruju.


  14. #14
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    A ti si ihtuse posebna pricha. Ja vjerujem da su ti i zidovi ispisani citatima iz Biblije.
    Xaxaxaxa,odma bi mi uveli sankcije ako bi pokusao nesto slicno...

  15. #15
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja neznam koje je vjere Mabus,ali vidim da lik plavi citatima i za mene je to u redu ako je sektas hriscanski pa oce da brani svoju ideologiju,ali ako je musliman ili judejac onda se dzabe muci.....

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Ja neznam koje je vjere Mabus,ali vidim da lik plavi citatima i za mene je to u redu ako je sektas hriscanski pa oce da brani svoju ideologiju,ali ako je musliman ili judejac onda se dzabe muci....

    Bash je super kad neko izbacha citate, za nas koji nismo sve te knjige prochitali, a mislim da nas je vishe nego dovoljno
    djeluje edukativno! Polemika se bolje isprati.....
    I lost my watch….now I’m lost in time

  17. #17
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi,pa vi me sasvim pogreshno shvatate(ovi koji se ne slazhu)
    Nisam ja zato da se zabrane citati,fala bogu i ja ih koristim,ali sam za to da se izbjegnu,zabrane,istisnu,kako god,beskonachne mitraljeske paljbe citata na citate.Fini primjer za ovo imate na temu o Jehovinim svjedocima-13 postova samo citati...Znachi,jako me nervira kad se ovi tipovi pojave,i zauzmu 10 i vishe postova citiranjem(i to samo citiranjem) neke svete knjige ili bilo chega drugog.Ubija se rasprava,a to je sushtina foruma.Zato kazem,dajte podforum za njih,neki ochigledno u tome uzivaju,da se tamo izivljavaju.

    P.S. Ihtus,koliko iskljuchivosti u tvojim postovima...

    P.P.S Milice,dobar nadimak,hahahahaha...Samo nemo nastavit,hehe...
    Last edited by Blitzkrieg; 28-01-07 at 08:42.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  18. #18
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam vidio temu Jehovini svedoci,i htio sam da izbacim sto vise informacija o njima......Izbacio sam ono sto mislim da je vazno,a sad ako neko oce ja mogu i vise....

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Ja neznam koje je vjere Mabus,ali vidim da lik plavi citatima i za mene je to u redu ako je sektas hriscanski pa oce da brani svoju ideologiju,ali ako je musliman ili judejac onda se dzabe muci.....
    e pa strasno. znaci OK je da se sluzi citatima ako je hricanaki sektas a ako je musliman onda to nije ok
    e kakvih sve teorija ima odje to je nevidjeno.

    Nadovezujuci se na ono sto je Blicko rekao, htjela bih istaci samo da nijesu problem citati nego to sto ne postoji vjerska tolerancija jer svak pokusava da nas ubijedi mislim (sebe i ostale) da je njegova religija prava a da su ostale lose u odnosu na nju pa posto je toi nemoguce dokazati onda se prelazi na bespotrebno citiranje koje ide u nedogled da se dokaze da je "nasa" religija najbolja.
    Kako Vaša bolest ?

  20. #20
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako je Milice,jedna u majke!
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  21. #21
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hej vas dvoje poceli ste se previse slagati.
    Ujedinila vas moja polemika oko drustva.:devil:

    EDIT:
    Evo i dokaza :

    Hvala ti, Blicko :monkey:
    Mislim stvarno :devil:
    Last edited by Edgar; 28-01-07 at 17:35.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala ti, Blicko :monkey:

    Edgar, opet laskas sebi :lolblue:
    Kako Vaša bolest ?

  23. #23
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo,ako je on musliman i pokusa da pobije dogmu o Svetoj Trojici,onda ispada budala,jer mu to nece poc za rukom....
    A on radi mene moze do sutra da pobija hriscanske dogme,ja samo kazem da mu je to glupo da radi ako je musliman ili judejac ili je neke druge vjeroispovijesti.....

  24. #24
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Prvo,ako je on musliman i pokusa da pobije dogmu o Svetoj Trojici,onda ispada budala,jer mu to nece poc za rukom....
    A on radi mene moze do sutra da pobija hriscanske dogme,ja samo kazem da mu je to glupo da radi ako je musliman ili judejac ili je neke druge vjeroispovijesti.....
    Prvo Ihtus ako si vjernik onda ti pravo ide jedna od osnovnih ideja vjere - TOLERANCIJA.
    Meni cesto nesto izgleda glupo, ipak nikog ne vrijedjam.

    Drugo dogme su stvorene da bi se pobijale.

    Trece Mabus je jako inteligentna osoba

    Cetvrto meni je stvarno neshvatljivo ovo rivalstvo medju vama, ovo su diskusije NE ofanzive. Kao da neshvatas da je podforum Religija i filozofija jako specifican.

    Peto ako te tvoja dogma usmjerava da nekog neistomisljenika vrijedjas, onda ona bas i nije Ok ( but that is just me ).

    Sesto ako bas moras traziti neprijatelje svom ubjedjenju trazi ga u nama atheistima.

    Pozdrav.:!:
    Last edited by Edgar; 29-01-07 at 00:04.

  25. #25
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je to uredu,ja se slazem sa tobom,ali niko nece da dozvoli da mu neko druge vjere pobije njegovu vjeru,i zato kazem da je besmisleno da se judejac,musliman i hriscanin svadjaju oko toga.

Page 1 of 14 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [SPORT] Kritikuj/Pohvali Moderatora
    By Makaveli in forum Ostali sportovi
    Replies: 259
    Last Post: 10-12-19, 09:07
  2. Ocemo smjenu moderatora i svemocnog administratora
    By MaJLeNa in forum Sve i svašta
    Replies: 90
    Last Post: 23-03-07, 00:31
  3. Kritikujte moderatora!!!
    By zaro in forum Ostali sportovi
    Replies: 43
    Last Post: 14-05-04, 19:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •