Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 57

Thread: Bolovi u vratu - gdje poci

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default Bolovi u vratu - gdje poci

    Treba mi mala pomoc, ne da me lijecit vec da me uputite kojem doktoru i dje da se obratim.
    Vec neko vrijeme ima bolove u lijevoj strani vrata, glavu u lijevu stranu ograniceno mogu okrenuti ka lijevom ramenu. kao da me boli vratna zila.
    Radim 7 sati za racunarom. U teratnu odavno nisma isla, dok sam isla nije me boljelo.
    Mislim da me od toga i glava zaboli i stvara neku neprijatnu nervozu. Boli me kad spavam.
    Da li da radim dopler krvnh sudova vrata, da snima UZ, magnet, sta?
    Koji je prvi korak? Nije mi bitno privatno ili drzavno.
    Hvala vam unaprijed.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Imam slichan problem,na desnoj strani,a znam da je uzrok lezanje oslonjen na lakat uz buljenje u laptop,i uzalud treniram stalno jer eto...

    Aj da vidimo ima li ko da je bio kod nekog struchnjaka.
    ...

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Isla sam prosle godine (tada nisma imala bolove ali sma imala ogranicen pokret vrata u lijevu stranu) u Endorfin kod Milica. Malo mi je krcako vrat i odma je bilo bolje ali jednostavno ne volim da mi kicmu diraju i sva se ukocim i nista. Ne volim te cimove.
    Bih da tacno sve snimim i d ame strucnjak neki pregleda (ne znam ni koja je to oblast haha).

  4. #4
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Ja odavno nemam previshe povjerenja u nashe struchnjake,a poshto je ovo malo delikatnije,ne znam...jer garantujem ti chime hocesh da se sad da odesh kod 2 dr ta dvojica i pored nalaza i svega,nece sloziti u mishljenjima.
    ...

  5. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  6. #5
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Ja ću te poljubit u vrat i to će ti proć.
    Čupatelj

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Solid For This Useful Post:


  8. #6
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,233
    Thanks Thanks Given 
    909
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Fizio centar endorfin i nidje više. A i tu ti je blizu u Blok 6. Meni su za 30€ odradili pregled, elektroterapiju, kiropraktiku i akupunkturu. Ušao sam kao znak pitanja a izašao bez bola ikakvog.

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Martin Mcfly For This Useful Post:


  10. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Ja sam imala mjesecima bolove na onom prvom prsljenu ispod vrata koji mozes opipati prstom (to je jos uvijek vratna kicma) oni koji se vide, gore pri vrhu ledja...i na dodir i bukvalno svaki pokret mi je bio bolan.
    Odradila snimak, tako su nasli neku ako se dobro sjećam degenerativnu promjenu (boljela me je i ruka tj ruke kad ih u visinu ramena podignem, kad sirim ves, ma mucenje 6 mjeseci svakodnevno) ima ta promjena i ime ali se ne sjecam tacno, artroza je neka...e ja ti sa tim snimkom odem u Spa Medicu (drugarica je imala sjajne preporuke i nju su spasili) kd fizijatra dr Bajagića koji mi propise 15 terapija, od po cetrdesetak minuta, koje su uključivale neku slabu i jaku struju, pa masaza, blaga i na kraju vježbe koje sam tamo za fizioterapeutom radila desetak minuta mozda i manje....za 15 dana terapije blago poboljsanje, i ne sjecam se kad je bol potuno 'prestao osim da u jednom trenutku osjeca da nemam bola i u soku sam bila! Spasili su me brate poslije svakodnevnih tableta 6 mjeseci...ako ti bbr treba javi....e da, tada je pregled i 15 terapija bilo 150 eura....da znas
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  12. #8
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Ja ću te poljubit u vrat i to će ti proć.
    Da poljupci liječe, davno bih se izliječila

    Quote Originally Posted by Martin Mcfly View Post
    Fizio centar endorfin i nidje više. A i tu ti je blizu u Blok 6. Meni su za 30€ odradili pregled, elektroterapiju, kiropraktiku i akupunkturu. Ušao sam kao znak pitanja a izašao bez bola ikakvog.
    Napisah gore, bila sam, ali ne pdonosim krckanje vrata i stvarno mi je bilo bolje sa strujom i masažama. Ali nekako bih radije nekog doktora.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ja sam imala mjesecima bolove na onom prvom prsljenu ispod vrata koji mozes opipati prstom (to je jos uvijek vratna kicma) oni koji se vide, gore pri vrhu ledja...i na dodir i bukvalno svaki pokret mi je bio bolan.
    Odradila snimak, tako su nasli neku ako se dobro sjećam degenerativnu promjenu (boljela me je i ruka tj ruke kad ih u visinu ramena podignem, kad sirim ves, ma mucenje 6 mjeseci svakodnevno) ima ta promjena i ime ali se ne sjecam tacno, artroza je neka...e ja ti sa tim snimkom odem u Spa Medicu (drugarica je imala sjajne preporuke i nju su spasili) kd fizijatra dr Bajagića koji mi propise 15 terapija, od po cetrdesetak minuta, koje su uključivale neku slabu i jaku struju, pa masaza, blaga i na kraju vježbe koje sam tamo za fizioterapeutom radila desetak minuta mozda i manje....za 15 dana terapije blago poboljsanje, i ne sjecam se kad je bol potuno 'prestao osim da u jednom trenutku osjeca da nemam bola i u soku sam bila! Spasili su me brate poslije svakodnevnih tableta 6 mjeseci...ako ti bbr treba javi....e da, tada je pregled i 15 terapija bilo 150 eura....da znas
    Bajagić j epoznanik mog kolege, taman ći da vidim kod njega. Gdje si snimila vrat, i koji snimak si radila? Ako što bude dlaj etrebalo javljam se. Hvala!

  13. The Following 3 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  14. #9
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Kad je tema već o vratu, dobih neku vrtoglavicu ima 5 dana, dešava se kad legnem i okrenem glavu na desnu stranu ili kad stojim i okrenem je gore desno. U prvi mah sam mislio da nije nešto do korone ali kad sam provalio da se dešava samo pri okretanju glave gore desno onda je sumnja pala na vratne pršljenove i eventualno priklještenje nekog živca ili nečega. Boli me na dodir malčice sa desne strane prvog ili drugog pršljena. Da nije ko imao nešto slično? Pustiću još malo da vidim oće li proći samo od sebe ako ne, moraću otići na neki pregled.

  15. #10
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Sjećam se davno sam imao problem da mi je 'pao vrat', to je inače pojava koja kod male djece ili beba pojavljuje, meni se to desilo kad sam imao neđe 19 godina kao da su mi atrofirali mišići vrata, imao sam isto vrtoglavice i bolove u vrat itd. ne znam ima li to kakve veze sa ovim što se vama dešava, uglavnom sjećam se da mi je masaža pomagala, isto je bitno da čovjek stoji uspravno da bi bilo što manje opterećenje na te vratne žile i nerve, jer onda dolazi do tih vrtoglavica i sličnih simptoma ja mislim. Takođe, sjećam se da sam i radio neke vježbe za jačanje vrata, to mi je isto pomoglo tada.
    Čupatelj

  16. #11
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Kod dobrog masera. Imao sam isti problem kao ti. Posao ti je takav da prije ili kasnije mora doci do takve neprijatnosti. Nakon par masaza bio sam kao novi...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  17. The Following User Says Thank You to fotograf For This Useful Post:


  18. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Zakazah sad konsultacije u utorak ovdje u Bloku 9 u Fizio pa javljam sto je bilo.

  19. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  20. #13
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,293
    Thanks Thanks Given 
    394
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B3lv3d3r View Post
    Kad je tema već o vratu, dobih neku vrtoglavicu ima 5 dana, dešava se kad legnem i okrenem glavu na desnu stranu ili kad stojim i okrenem je gore desno. U prvi mah sam mislio da nije nešto do korone ali kad sam provalio da se dešava samo pri okretanju glave gore desno onda je sumnja pala na vratne pršljenove i eventualno priklještenje nekog živca ili nečega. Boli me na dodir malčice sa desne strane prvog ili drugog pršljena. Da nije ko imao nešto slično? Pustiću još malo da vidim oće li proći samo od sebe ako ne, moraću otići na neki pregled.
    Ja sam imao vrtoglavicu kad naglo ustanem. Problem je bio rad na računaru i monitor koji je bio spušten (značajno). Stavio neke registratore i papir ispod i prošlooo.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  21. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Da poljupci liječe, davno bih se izliječila



    Napisah gore, bila sam, ali ne pdonosim krckanje vrata i stvarno mi je bilo bolje sa strujom i masažama. Ali nekako bih radije nekog doktora.



    Bajagić j epoznanik mog kolege, taman ći da vidim kod njega. Gdje si snimila vrat, i koji snimak si radila? Ako što bude dlaj etrebalo javljam se. Hvala!
    ja u domu zdravlja na Starom (aerodrUm-u ) moja izarana mi dala da snimim vratnu kicmu i taj snimak sam ponijela sa opisom ovome Fizjatru dr Bajagiću koji je nekada bio načelnik fizijatrije u KBC-u ali je već tada bio u penziji....mislim da je ovo bilo 2019. god....od decembra ili cak noovembra 2018. do juna 2019. bukvalno svakodnevno sam uzimala tablete za bolove...mislim da sam imala neku prehladu pa mi se taj bol kao pojavi kao nus pojava prehlade, znaš ono kad te boli glava vrat i sve, i onda sam posle posla na masazu onu relax i posle nje je počeo ovaj bol koji nije patisao vise od pola godine.
    Evo tri godine nista
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  23. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Moras snimit vratnu kicmu,pa cime god.
    Da se vidi jasno koji je stepen ostecenja,ako jest uopste.
    Na osnovu toga se i daje fizikalna ili bilo koja druga terapija.
    Sve ostalo je nagadjanje i rad na pamet,koji da se ne lazemo cesto i da rezultat.

    Ako imas nekoga u kbc,magnet je 3T,mada ce i ovi ostali manji bit dovoljni vjer.
    Mozda i skener dolazi u obzir,mada cesce traze magnet.
    Last edited by Sidewinder; 05-09-22 at 12:09.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  25. #16
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Hvala.
    Svakako sam mislila snimiti ali sma cekala da mi kazu da li kompletnu kicmu da li magnet ili nesto drugo.
    Zakazacu danas kod izabrane da vidim kad moze magnet a ako ne d aplatim.

  26. #17
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Hvala.
    Svakako sam mislila snimiti ali sma cekala da mi kazu da li kompletnu kicmu da li magnet ili nesto drugo.
    Zakazacu danas kod izabrane da vidim kad moze magnet a ako ne d aplatim.
    Za magnet moraš na konzilijum, prvo ide rendgen pa onda skener pa tek onda na konzilijum. Znači za magnetnu ćeš doći na red početkom 2024.

  27. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  28. #18
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Za magnet moraš na konzilijum, prvo ide rendgen pa onda skener pa tek onda na konzilijum. Znači za magnetnu ćeš doći na red početkom 2024.
    Do tada ce prestat da je boli,isto ka mene,ne udaram na trag i cao
    ...

  29. #19
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Do tada ce prestat da je boli,isto ka mene,ne udaram na trag i cao
    Sta starenjem si manje pokretljiv ali to ima i pozitivnih strana, fiksiraju ti se ti pokretni djelovi pa manje boli

  30. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  31. #20
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Mislila sam platiti magnet, sto cu

  32. #21
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Bila sam u Fizio, skolioza kicme koja utiče i na vratne pršljenove, moguće šesti pršljen istegnut zbog nepravilnog držanaja glave.
    Prvo i osnovno je da odradim rendgen kopletne kičme pa nastavljamo.
    U teretanu se vraćam od ponedjeljka jer godinama dok sma išla ništa me nije boljelo.
    Jednu vježbu da radim svaki dan 10 minuta, da popunim desnu stranu ledja.
    Možda idem još i kod Bajagića prije nego snimim kičmu.
    E sad, on mi reče da možda Filipović iam digiralni rendgen, ako vi znate gdj emi je najbolje da snimim, tačnije najsavremeniaj oprema, dajte prijedlog?

  33. The Following 2 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  34. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Kolko sam vidio,moj lab i filipovic najnoviji moguci rendgen.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  35. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Bila sam u Fizio, skolioza kicme koja utiče i na vratne pršljenove, moguće šesti pršljen istegnut zbog nepravilnog držanaja glave.
    Prvo i osnovno je da odradim rendgen kopletne kičme pa nastavljamo.
    U teretanu se vraćam od ponedjeljka jer godinama dok sma išla ništa me nije boljelo.
    Jednu vježbu da radim svaki dan 10 minuta, da popunim desnu stranu ledja.
    Možda idem još i kod Bajagića prije nego snimim kičmu.
    E sad, on mi reče da možda Filipović iam digiralni rendgen, ako vi znate gdj emi je najbolje da snimim, tačnije najsavremeniaj oprema, dajte prijedlog?
    Zar ne bi prvo trebala probat sa treninzima i promjenom polozaja (uzdici) kompjuterskog ekrana, a i neke masaze, pa onda da vidis efekat, umjesto odma na najvjerovatnije bezpotreban rendgen?

    Mene cudi da to nijesu prvi savjeti doktora.
    Last edited by avet; 07-09-22 at 08:26.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  36. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  37. #24
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Zar ne bi prvo trebala probat sa treninzima i promjenom polozaja (uzdici) kompjuterskog ekrana, a i neke masaze, pa onda da vidis efekat, umjesto odma na najvjerovatnije bezpotreban rendgen?

    Mene cudi da to nijesu prvi savjeti doktora.
    Tachno kao da jedan drugome nabachaju posao...

    Ja treniram i ne boli,kad je rest day nadje neshto da boli,a bjezi.
    ...

  38. #25
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Bila sam u Fizio, skolioza kicme koja utiče i na vratne pršljenove, moguće šesti pršljen istegnut zbog nepravilnog držanaja glave.
    Prvo i osnovno je da odradim rendgen kopletne kičme pa nastavljamo.
    U teretanu se vraćam od ponedjeljka jer godinama dok sma išla ništa me nije boljelo.
    Jednu vježbu da radim svaki dan 10 minuta, da popunim desnu stranu ledja.
    Možda idem još i kod Bajagića prije nego snimim kičmu.
    E sad, on mi reče da možda Filipović iam digiralni rendgen, ako vi znate gdj emi je najbolje da snimim, tačnije najsavremeniaj oprema, dajte prijedlog?
    Meni dijete ima skoliozu i nosi mider i tako to zaebancije ne fali. Elem oću da ti kažem da je skolioza zaebana al ne očajavaj : ). Imaju vježbe koje se rade po shrot metodi. Tebi to neće kičmu korigovati jer prtpostavljam da si nisi u teen dobu ali će ti olakšati umnogome simptome i dalju spriječiti progresiju, a progresija se prirodno dešava sa godinama. Ja bih ti preporučio Ivanu Vujović i Ivu Tomković dječije fizioterapeute pa ih pripitaj rade li i sa odraslima. Kupi ripstol ljestve trebaće ti. Svaki dan 40 min vježbe posle moš ponekad i preskočit. Ovo ostalo teretana, yoga itd nije za tebe zbog asimetrije kičme a pogotovu sportovi tipa tenis, boks... Ali u principu tražiš fizioterapeuta.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  39. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Komunisti, fašisti i drugi tegovi o vratu naroda
    By nadripisar in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 38
    Last Post: 08-02-18, 20:09
  2. Info Put me nosi moram poci
    By EvilCrazyLady in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 08-09-12, 13:03
  3. Kod kojeg veterinara poci?
    By Dorina in forum Kućni ljubimci
    Replies: 7
    Last Post: 24-10-11, 21:53
  4. Kako najjeftinije poci do Zagreba/Ljubljane?
    By CaseLogic in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 12-10-10, 22:03
  5. Replies: 86
    Last Post: 12-05-10, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •