Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 86

Thread: Španska Liga 2022/2023

  1. #51
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,474
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Vidi se da nisi gledao meč!
    Gavi ih pojeo kao i FDJ sa Buskijem i Pedrom.
    Dembele se nije vidio.
    Gledaj meč,pa onda napisi drugi komentar


    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

  2. #52
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,935
    Thanks Thanks Given 
    1,495
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by To Madeira View Post
    Nestala je struja kod mene (kao i polovini grada, izgleda) par minuta prije nego što su golovi počeli da padaju, tako da sam propustio najbolje. Viđeću da odgledam snimak popodne ako budem imao živaca. Opet sredina sa četvoricom i sad već patentirani desni bek Araujo da bi igrao flaster na Vinija. Xavi je izgleda zacrtao da mu igraju samo oni koji su mu po meraku, a to znači Busquets po svaku cijenu, ali i de Jong (čini mi se da ga Xavi baš cijeni) plus što nema obraza da makne Gavija koji je po svoj prilici bio najbolji sinoć.

    Upisaće se trofej, iako je ovaj "turnir" izmišljen i potpuno nepotreban, ja bih ovu pobjedu najradije zamijenio za pobjedu u prvenstvenom Clasicu iz oktobra. Isto priželjkujem da povampireni United prođe dalje, da se ne smara sa Evropom nego da se sve podredi osvajanju lige.
    Nema alternative za buskeca jos uvjek... U smislu fizicke konstitucije i tehničke potkovanosti.. Mora se dovoditi neko. Vec se ponavljam ali ona xavi injesta messi generacija ne bi toliko bila nadmoćna da nije bilo jaja turea
    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Vidi se da nisi gledao meč!
    Gavi ih pojeo kao i FDJ sa Buskijem i Pedrom.
    Dembele se nije vidio.
    Gledaj meč,pa onda napisi drugi komentar


    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
    Dembele je u padu forme ali korektno odigrano...

    Sent from my Mate 40 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  3. #53
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,474
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Po meni lose dosta, trebao da vise pokaze. Nije imao 2-3 prodora

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

  4. #54
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,935
    Thanks Thanks Given 
    1,495
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Vraćao se dosta i nazad sto inace nije mu svojstveno... Derbi u la ligi su izgubili na krilinim pozicijama, xavi je naucio iz svoje greške ovaj put

    Sent from my Mate 40 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  5. #55
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Budva
    Posts
    1,809
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    271 Posts

    Default

    Sta se desava ovo na relaciji navijaca Atl.M i Viniciusa?

  6. #56
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,474
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Duva sjever i put Madrida -8

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  7. #57
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Barsa tvrda, ali kompaktna.
    Ko bi reka' da će uzet ove godine posle svog rasula
    Forever young, i want to be forever young

  8. #58
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,474
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Nisam očivao da ce dobiti Sevilju, vazda su bili tvrd orah. Probise odbranu sa strasnom akcijom,posle je bilo lakse

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  9. #59
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Dobro, Sevilja se ove godine raspada
    Forever young, i want to be forever young

  10. #60
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Sevilla ne da se raspada, nego je baš sramota što su igrali sinoć. Highlight utakmice je bio kad je Joanu Jordanu neko doturio A4 papir sa instrukcijama od Sampaolija i mučenik je dobrih 5 minuta trčao okolo sa papirom u ruci i pokušao da ga pročita. Dva minuta nakon što je konačno sklonio papir, primili su drugi gol i tu je bio kraj.

    Barca ima probleme protiv bunkera, nije to ništa novo, ali kad nema Dembelea da pretrči nekoga to postaje još očiglednije. Prvo poluvrijeme slabo, dosta slabih dodavanja i gubljenja lopte, bez utrčavanja iza linija, ali onda se valjda i Sevilla umorila od bunkerisanja i Barca je počela da igra bolje. Prvi gol baš lijepa akcija na malom prostoru i odličan finiš Albe, a onda se i prostor otvorio i Barca je riješila sa dvije slične akcije - lopta iza odbrane na krilo, povratna na drugu stativu i tri gola za tri boda. Tek je počeo drugi dio sezone, ima još dosta da se igra i raspored je gust i težak, stvarno ne bi bilo loše da se ispadne od Uniteda i da se ostatak sezone posveti čuvanju ove prednosti u Ligi.

  11. #61
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Kakav terorizam od utakmice na El Madrigalu, i to u režiji Barce uglavnom, mada je i sudija svako malo svirao i prekidao meč. Osim akcije kod gola ništa nisu uradili, a mora se reći da Lewandowski ima ozbiljnih problema od kad je nastavljeno prvenstvo. Na stranu što ne daje golove i izostaje realizacija zbog koje je tu, često zna da upropasti dodavanje i generalno nestane iz utakmice. U prvom dijelu sezone, ako ga ne bi išlo, sam bi se vratio da pokupi loptu, nešto odigra, eto da učestvuje, a sad je toga manje. Presing kolektivno dobar, ali kad ih jednom preskoče, teško se ekipa vrati u organizovanu odbranu i onda sve zavisi od individualnih partija da spašavaju golove - nekad to bude ter Stegen, nekad bude Christensen, a sinoć je bio Araujo koji je izdominirao. Doduše, bile su dvije šanse u prvom poluvremenu koje je Villarreal baš sjebao, Morales sam u kontri ispred gola i čovjek ne pogađa okvir.

    Pročitah podatak, neki rekordan broj utakmica koje je Barca dobila rezultatom 1-0, što možete da tumačite kako god hoćete, a ja ću ga shvatiti onako kroz odgledane utakmice - dosta sreće i individualnog kvaliteta što ne donosi ništa dobro na duge staze i ne obećava kontinuitet velikih igara i rezultata. S druge strane, opet 3 osvojena boda, a to je najvažnije.

  12. #62
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,474
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Ziva istina,al su vazda rekli konju se ne gleda u zube. Isto Real uzimao LS a igra mu je bila znamo i kakva. Zna da se obije o glavu,al smo navikli na ex eru Messija da barca daje po 3,4 komada po utakmici. Prije dolazi 0-2 nego 3+ sa ovim sastavom.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  13. #63
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Barca 36% posjed lopte, Real bez šuta u okvir gola, presmiješan karambol autogol koji je proizišao iz glupo izgubljene lopte Camavinge i potpuno užasan meč za gledanje - sasvim realan El Clasico u kontekstu kalendarske 2023. za oba tima.

    Barca bez Pedrija, Lewandowskog i Christensena uspijeva da pobijedi igrajući bunker kakav ne pamtim da je Barca igrala... ikad? Bukvalno ni pokušaji kontre nisu postojali. Ali, ako objektivno pogledate Xavijev sastav (i to jeste najboljih 11 u ovom trenutku) i shvatite da su tu najbolji igrači golman i dva štopera, onda mu nije čudo što je odlučio tako da igra. Uspio je, dosta dobro je izgledalo jer Real nije imao krštenu šansu 90 minuta.

    O meču protiv Almerije za vikend ne pričamo i pravimo se da nije odigran.

  14. #64
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,474
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Dembela se zaboravio
    Nekad je potrebno imati i sreće....
    Utakmica očajna,samo bi jos dodao da je Kessi dobro pucao za 0:2 al Fati je zvao za kuma Kurtou!

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  15. #65
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Dembela se zaboravio
    Nekad je potrebno imati i sreće....
    Utakmica očajna,samo bi jos dodao da je Kessi dobro pucao za 0:2 al Fati je zvao za kuma Kurtou!

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Nisam ga zaboravio, volio bih da Barca njega zaboravi i proda ga na ljeto. Raphinha je isto u užasnoj formi i polako počinje da me nervira, eno sinoć tri puta u kontri ne može da prođe čovjeka 1 na 1 nego gubi loptu, telefonira dribling na lijevu nogu ili gubi loptu u prijemu, baš amaterski igra. Cijenim što se trudi u odbrani, ali isto ima mečeva na kojima ne uradi ništa ili uprska svaku izgledniju priliku da napravi razliku.
    Fati isto ne postoji, jesu li povrede toliko ostavile trag, je li glava jer se ni ne potrudi u to minuta što dobije, a sinoć je stvarno uspio da odbrani čisti gol. Ne znam što je Xavi bio po svaku cijenu riješen da se otarasi Memphisa, sad nema ni sa klupe ko da uđe kad je ovakva situacija sa povredama i formom svih napadača.

    Svakako ništa od toga nije izgovor za ono dno od utakmice protiv Almerije, a evo da vidimo kako će izgledati za vikend - Valencia i kad je u lošoj formi/sezoni zna da odigra protiv Barce, a kvota na X2 dosta dobra...

  16. #66
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,474
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Ono protiv Almerije je za zaborav.
    Sinoc je Kessi odigrao dobar meč,bilo ga je svuda,i mislim da zaslužuje da igra u prvih 11 kada Pedri povrijedjen.
    Napad je očajan,slažem se po meni obojic ane zalužuju uopste da igraju. Rahinja dobija mnogo vise sansi od Toresa,al obojica su tipa Valensija, Sevilja da igraju,za Barcu def.nisu.
    Dembele koliko god je nikakav,pravio nekad razliku na terenu,i sinoc da je bio na kontre bi imali i te kakve više sansi.
    U revanš ne očekuj ništa,može ih Real tresnut lagano,al sto velis vidjecemo ih protiv Valensije.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  17. #67
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Neđelja u kojoj je nekako sve prošlo kako treba i Barci na ruku. Od 0-1 u El Clasicu preko ove izuzetno srećne pobjede (čist penal nije sviran za Valenciu pri kraju meča, ne znam što su u VAR sobi gledali) do još jednog X-a za Real, tek na kraju rezultat kaže: Barca sad ima 9 bodova više i potpuno ispeglan kiks protiv Almerije.
    Slijedi gostovanje u Bilbau, najteže gostovanje do kraja prvenstva, i to bez Arauja čije se odsustvo sad nakačilo na sva dosadašnja. Oni su u lošijoj formi nego na početku sezone, ali to ne znači ništa na njihovom terenu i još protiv gospodina Valverdea. Jedina sreća je da nema meča u toku neđelje pa nema ni umora, rotacija, polemika i kljucanja Xavija - naredne dvije utakmice treba tretirati kao da odlučuju ligu, jer u suštini to i jeste tako.

  18. #68
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,474
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Protiv Valensije bod im bio puna kapa. Tores sa Fatijem svadja ko će da puca,i na kraju pravi "penal" promašuje penal. Tačno sam znao da ce ga promasiti. Odavno barca nije dobila mec,sto bi reklo komotno.
    Real u Ls i spanskom fudbalu nebo i zemlja. Liverpul dao 7 komada MU( a Mu izbacio Barcu),a oni 0 0 sa betisom. I opet će prečešljat liverpul kuci. Fudbal je ove godine u Laligi spanska sapunica ala Kasandra

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  19. #69
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,616
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    352
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Ajde recimo kao sto je Real napunio Liverpula, tako je i Liverpul UTD. Sve sto se sutnulo je ulazilo, ko magnet neki.

    Ferran se odlicno kretao, za razliku od Levandovskog proslih meceva koji izgleda kao les na terenu, al barem je jedan od najzasluznijih za ovoliko bodova. Jedna ekipa sa Pedrijem i druga bez.

    Araujo jedan od najboljih stopera na planetu, kakav covjek recovery pace ima, a jos covjek ko tenk jak.

    Ja ne znam kad se Dembele povrijedio uopste, ne sjecam se...a ko zna kad ce se vrnut... Mada ne pratim redovno fudbal ove sezone uopste.

    Za Fatija mi je najzalije, momak pun potencijala i nula samopouzdanja, onaj sut glavom juce sve govori... Mnogo, mnogo povreda i vidi se da je izgubio tu eksplozivnost, a i svaki jaci duel osjeca se strah kod njega... Zao mi je tako svakog mladog fudbalera sto ga osakate povrede, mentalno najvise.

    I Balde je fenomenalan, kad krene da prodire kroz sredinu terena.

    Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

  20. #70
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Ajde recimo kao sto je Real napunio Liverpula, tako je i Liverpul UTD. Sve sto se sutnulo je ulazilo, ko magnet neki.

    Ferran se odlicno kretao, za razliku od Levandovskog proslih meceva koji izgleda kao les na terenu, al barem je jedan od najzasluznijih za ovoliko bodova. Jedna ekipa sa Pedrijem i druga bez.

    Araujo jedan od najboljih stopera na planetu, kakav covjek recovery pace ima, a jos covjek ko tenk jak.

    Ja ne znam kad se Dembele povrijedio uopste, ne sjecam se...a ko zna kad ce se vrnut... Mada ne pratim redovno fudbal ove sezone uopste.

    Za Fatija mi je najzalije, momak pun potencijala i nula samopouzdanja, onaj sut glavom juce sve govori... Mnogo, mnogo povreda i vidi se da je izgubio tu eksplozivnost, a i svaki jaci duel osjeca se strah kod njega... Zao mi je tako svakog mladog fudbalera sto ga osakate povrede, mentalno najvise.

    I Balde je fenomenalan, kad krene da prodire kroz sredinu terena.

    Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
    Ferran to uvijek ima, još prošle polusezone se viđelo da mu je to najjača strana, uz povremene dribling slalome. Problem je sve ostalo, zato i ne igra puno odnosno zamjena je zamjeni. Dosta ga pljuju po internetu navijači, ali samo su dijelom u pravu rekao bih, mislim da zaslužuje strpljenje.

    Rekoh i ja gore za Lewandowskog, nakon svjetskog skroz druga priča. U stvari, bio je suspendovan nakon restarta prvenstva i nikad se nije vratio u formu. Do tad je bio jedini sposoban da izmisli gol, baš je bilo utakmica koje je sam dobio. Fati je potpuno u autu i sa glavom i fizički, ni da potrči kako treba, svađa se juče za penal, provlači se priča da nije zadovoljan minutima, a kako će da ih dobije kad ništa ne ide.

    Dembele se povrijedio prije mjesec dana otprilike, trebalo bi da se vrati za prvenstveni Clasico koji je 19. marta. I on i Pedri zajedno, s tim što je Pedri baš potrošen ove sezone, a sasvim opravdano jer je čovjek tim i sve mora da radi, kao Messi nekad.

  21. #71
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Obično timovi imaju sreće u kup takmičenjima, na manji broj utakmica, kad zaređaju par povoljnih momenata i to pretvore u koju god titulu.
    Međutim, ne sjećam se da je iko ovoliko puta srećno uspio da dobije 1-0 u ligaškom takmičenju i bude na putu da osvoji.

    Konobar, da vidimo što smo imali večeras:

    Prečka nakon kornera. Stativa iz kontre, solidna pozicija. Protivnički golman skinuo bar dva već viđena gola. Poništen gol (VAR, ispravno) nakon ruke koja je bila desetak sekundi ranije. Lopta sklonjena sa gol linije, a u nastavku akcije pogođen igrač koji je branio prazan gol. Priznat gol protivniku nakon VARa (ispravno), iz jednog od njihova čak dva šuta u okvir gola. Protivnik u totalnom rasulu u drugom poluvremenu.

    Sve ovo se desilo Valverdeovom Bilbau koji je razbio Barcu na proste brojeve, ali ne može se protiv Xavijeve magije i ter Stegena na golu u 2023.

  22. #72
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,474
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Jbs izbore,El clasiko se igra. Vamos Barca

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  23. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  24. #73
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Smiješan autogol, skoro kao ovo u Kupu što je Barca dala, samo im se sad vratilo na njihovu bandu. Osim toga, dosta dobro uštopovan Real, odličan presing... ali, veliki problemi u posjedu.
    Igra standardna Xavijeva, siroko i na krila, brza promjena strane, ali ne ide baš. Balde centrira nikome, de Jong je predaleko od gola, Gavi i Sergi Roberto ne ucestvuju ama baš nimalo i onda skoro sve zavisi od Raphinhe, a to uglavnom ne valja. Srećom je promašio loptu koja je onda završila kod Sergi Roberta (odličan finiš mora se reći), mislim da je Barca ipak zaslužila ovaj X na poluvremenu.

  25. #74
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,935
    Thanks Thanks Given 
    1,495
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Okrenu barsa ovo...

    Sent from my Mate 40 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  26. #75
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,474
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Tresnu ih Barca treći put za redom,cup cup,

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Replies: 319
    Last Post: 09-01-23, 14:31
  4. Replies: 17
    Last Post: 19-02-22, 01:44
  5. Prva Crnogorska Kosarkaska liga /super liga/
    By Montenegrino-CT in forum Ostali sportovi
    Replies: 8
    Last Post: 14-04-10, 09:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •