View Poll Results: Anketa

Voters
0. You may not vote on this poll
  • ne radi

    0 0%
  • iz nepoznatog razloga

    0 0%
Page 24 of 124 FirstFirst ... 142021222324252627283474 ... LastLast
Results 576 to 600 of 3082

Thread: lokalni izbori 23.10.2022 (više opština)

  1. #576
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    ES je zaslužila procente nepomenika DPS-a i satelita ali očigledno da i dalje postoji značajan broj fap fap "mašina" koji se užde na lEpoticu rastoka

  2. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  3. #577
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,644
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    To se slabo đe forsiralo. Ne sjećam se sad jel u Beranama zbog istog broja mandata tako dogovoreno. Izuzetak je Budva prije 30.08.

    Ako ES bude oko 20%, a ovi ostali Dem i DF oko 15%, URA oko 8%, ne vidim razlog da Jakov ne bude gradonačelnik.

    Da nije DF isturio JBB mislim da bi Demokrate bile jače od njih, ovako mislim da će biti obrnuto, a da će ES da ih ušije i to solidno.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    ja očekujem Mandu da će proglasit JBB pobjednicom, pa kako god bude

    ako bude ovako kako si napisao moždaaa Demokrate kažu da nemaju problem da Jakov bude gradonačelnik. DF neće dat PG tek tako, viđećeš. ima da miniraju eventualne pregovore oko vlasti u gradu

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #578
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    To se slabo đe forsiralo. Ne sjećam se sad jel u Beranama zbog istog broja mandata tako dogovoreno. Izuzetak je Budva prije 30.08.

    Ako ES bude oko 20%, a ovi ostali Dem i DF oko 15%, URA oko 8%, ne vidim razlog da Jakov ne bude gradonačelnik.

    Da nije DF isturio JBB mislim da bi Demokrate bile jače od njih, ovako mislim da će biti obrnuto, a da će ES da ih ušije i to solidno.

    Da ne pričamo ako je tačno da je ES blizu 20 a Dem i DF oko 12-13%... to bi bio potop.




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Zasto je bila zanimljiva prica oko celavljenja brata Gandalfa? Ne zbog toga sto bi ostao bez snage kao Samson vec zbog kolicine naivnosti i uvjerenja u nemoguce koju je tom ponudom pokazao a koju naivnost je ovdje godinama pokazivao. Gotovo istovjetno je i ti pokazujes jer vjera koju posvjecujes antipodima DPS i da ces sa njima ikakav korak naprijed napraviti je gotovo ista kao da vjerujes da je sve to moguce i sa DPS. Koliko god osporavao ovog ili onog Vukovic je bar nesto napravio od glavnog grada i uredio da neke stvari funkcionisu. Ovi ce je rasturiti za godinu dana kao sto su rasturili sve cega su se dotakli.

  5. #579
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ja očekujem Mandu da će proglasit JBB pobjednicom, pa kako god bude

    ako bude ovako kako si napisao moždaaa Demokrate kažu da nemaju problem da Jakov bude gradonačelnik. DF neće dat PG tek tako, viđećeš. ima da miniraju eventualne pregovore oko vlasti u gradu

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Pa ona je gurnuta da bi bila prihvatljivija ostalima. Generalno je bila ministar kad je vecini pucala ona rabota za covid i mjere. To sto se od strane DPS twitter ratnika upiralo nije ostavilo mnogo stete.
    Ponudjena je i da bi bila prihvatljivija ostatku partija koje ne mirisu DPS.
    Sad...ako su procjene tacne i DF nema preko 15 do 18% a ES ih usije za 3 ili 5%..... sumnjam da ce im biraci dati sansu da zajebavaju, posebno u slucaju Jakova. Luka je za tu varijantu u losoj poziciji....mozda dobiju komunalnu ili nesto u prostornom planiranju. Ostalo mrka kapa.....
    Hoce li DF da busi i lokalnu vlast ukoliko je dobiju.....o da hoce....ali mislim da su ova dvojica naucili kako se radi. Doneses neki predlog zakona koji vecina vidi kao svoj interes i interes zajesnice. ..pa junaci iz DF ce opet skupiti muda i zacepiti nos....ali ce glasati

  6. #580
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Mislim da je jedan od spektakularnijih momenata foruma bio kada je Rodion nakon par dana poslije 30 avgusta došao na forum da kaže da je steari URAš, poslije svih gomila uzaludnog truda sa postovima tviteraša, ismijavanja vjernika, litija i polaganja velikih nada u ostvarenje radijatorovih i veljovićevih prijetnji o konačnom proćerivanju neprijatelja iz CG.
    Sada je opet onaj steari dps lisac, sa čežnjom i nadom u postignuća Pośa nejakog. Kako je dirljiv taj poziv da sagledamo velika djela poštovaoca penzionerskih organizacija. Kanu suza žutog Serhatlića...

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  8. #581
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,783
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    999
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    ES ne moze nikako imati dvocifren postotak glasova.
    To da ce oni imati vise od DFa i Demokrata je naučna fantastika.

    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  9. The Following User Says Thank You to kurogane For This Useful Post:


  10. #582
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    ES ne moze nikako imati dvocifren postotak glasova.
    To da ce oni imati vise od DFa i Demokrata je naučna fantastika.

    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Imaće itekako

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  12. #583
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,783
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    999
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Evo da vidimo

    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  13. #584
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Je li ovo ozbiljna prica da ES uzima 20% ili se botovanje sa portala i iz RL preselilo i ovdje?
    ES ako uzme 20% onda svi treba da bjezimo. Jer oni su dosli da bismo mi svi pobjegli. Mislim da im je to i neki slogan.
    Podsjeticu na neke cinjenice:
    Zaduzenje od 750 miliona kao FL. Nisam siguran da je stara vlast planirala toliko zaduzenje. Jedino takvo zaduzenje iz cuga smo imali u vezi autoputa. Zapitati se zasto imase smjelosti toliko odjednom da se zaduze, da li je ona prica oko provizije tacna...
    Gase odmah MA. Znaci mucno je bilo kako su nakon dva dana zakljucili da se mora gasiti. Kompaniju koja ima sve licence, linije i koja koristi kroz multiplikativni efekat.
    Osnivaju novu za 0e. E sad tu odmah u startu oksimoron. Nemas pravo kao da pomognes drzavnoj kompaniji od nacionalnog interesa, a imas prava da osnujes ***** od kompanije i u nju uspes 0e (0 je kod Mikija nesto oko 40 miliona).
    Ta kompanija cini mi se da ima samo par linija, i to ove za litijaske. Za pospjesivanje crkvenog turizma. U dubiozi zescoj.
    Generalno, obecavaju milijarde, a za godinu i nesto niti jedan investitor, a neke pocerali.
    Nezvanicno, pocerali su i jednu veliku produkcijsku kucu, ali kako je to rekla-kazala (mada od kvalitetnih izvora), da zanemarimo...
    ......
    Jakov, poput njegovog imenjaka Grima, se pokazao kao kvalitetan pripovjedac bajki. Nikako da mi iz glave izadje ona njegova najava sezone dje je bio optimista da ce se premasiti milijarda, bez nacionalne avio kompanije, a rat je vec bio poceo. Inflacija 30% a i pored toga nece biti ni blizu. Isto je bio najglasniji da Aman treba da se povinuje i da slobodno tuzi drzavu, izgubice spor...
    Eno ga danas, dok su radili jogu na Gorici, rece da ce posaditi za cetiri godine stabala makar koliko ima stanovnika u PG. To mu ga dodje preko 150 stabala dnevno. Samo Jako!
    ......
    Ako nekog ne mrzi, sto im predvidja 20%, da mi objasni zbog cega to tako? Zbog toga sto Jakov je u svakom intervjuu isao samo Jako, i nije dozvoljavao ljudima da dodju do rijeci, ponovivsi 150 hiljada puta da su povecali plate? Mozda zbog toga sto nikad u gradu nije se podruzio s nekim momcima, odigrao koji basket, osjetio PG kaldrmu? Mozda zato sto je bas seksipilan i veliki smeker? Mozda jer prica bajke?

    Mi smi dosli da biste vi pobjegli.

    Mozda zvucim malo grubo, ali oni su, otkad se pojavise, bas bili grubi prema struci, prema ekonomiji kao nauci. Kao da nismo izucavali iste skole.
    A valja spomenuti da im je top 5 lice partije ministarka odbrane koja ne zna da izgovori heliKopter, koja je priznala da je krsila Ustav, kao i mladjani pravnik koji se predstavlja kao strucnjak, a prije 3-4 godine izbacen sa pripravnickog sluzbovanja.

    Pa hajmo ljudi onda da ne budemo nepravedni prema Dajku, no i njemu damo 20%. On je bar decko s nase kaldrme. Jesu ga samarali dobro po toj kaldrmi, ali i to je za politicara.

    Sve preko 10% treba da bude veliko iznenadjenje. Niti imaju infrastrukturu, nitu su stvarno uradili velike stvari.
    A realno, ko se dobro sjeca, prica o povecanju zarada je zazivjela kad se radilo na prvom obaranju vlade. Pa su brze bolje izasli s tim, znajuci da ce im samo po sebi donijeti 5-6% kad se pojave u politickom zivotu.

  14. The Following User Says Thank You to Mr_Gospodin_Signore For This Useful Post:


  15. #585
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Evropa sad sve preko 15% sto osvoji u podgoricu sve nogama u guzzicu,mada bih ja volio da uzmu i 30…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #586
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Je li ovo ozbiljna prica da ES uzima 20% ili se botovanje sa portala i iz RL preselilo i ovdje?
    ES ako uzme 20% onda svi treba da bjezimo. Jer oni su dosli da bismo mi svi pobjegli. Mislim da im je to i neki slogan.
    Podsjeticu na neke cinjenice:
    Zaduzenje od 750 miliona kao FL. Nisam siguran da je stara vlast planirala toliko zaduzenje. Jedino takvo zaduzenje iz cuga smo imali u vezi autoputa. Zapitati se zasto imase smjelosti toliko odjednom da se zaduze, da li je ona prica oko provizije tacna...
    Gase odmah MA. Znaci mucno je bilo kako su nakon dva dana zakljucili da se mora gasiti. Kompaniju koja ima sve licence, linije i koja koristi kroz multiplikativni efekat.
    Osnivaju novu za 0e. E sad tu odmah u startu oksimoron. Nemas pravo kao da pomognes drzavnoj kompaniji od nacionalnog interesa, a imas prava da osnujes ***** od kompanije i u nju uspes 0e (0 je kod Mikija nesto oko 40 miliona).
    Ta kompanija cini mi se da ima samo par linija, i to ove za litijaske. Za pospjesivanje crkvenog turizma. U dubiozi zescoj.
    Generalno, obecavaju milijarde, a za godinu i nesto niti jedan investitor, a neke pocerali.
    Nezvanicno, pocerali su i jednu veliku produkcijsku kucu, ali kako je to rekla-kazala (mada od kvalitetnih izvora), da zanemarimo...
    ......
    Jakov, poput njegovog imenjaka Grima, se pokazao kao kvalitetan pripovjedac bajki. Nikako da mi iz glave izadje ona njegova najava sezone dje je bio optimista da ce se premasiti milijarda, bez nacionalne avio kompanije, a rat je vec bio poceo. Inflacija 30% a i pored toga nece biti ni blizu. Isto je bio najglasniji da Aman treba da se povinuje i da slobodno tuzi drzavu, izgubice spor...
    Eno ga danas, dok su radili jogu na Gorici, rece da ce posaditi za cetiri godine stabala makar koliko ima stanovnika u PG. To mu ga dodje preko 150 stabala dnevno. Samo Jako!
    ......
    Ako nekog ne mrzi, sto im predvidja 20%, da mi objasni zbog cega to tako? Zbog toga sto Jakov je u svakom intervjuu isao samo Jako, i nije dozvoljavao ljudima da dodju do rijeci, ponovivsi 150 hiljada puta da su povecali plate? Mozda zbog toga sto nikad u gradu nije se podruzio s nekim momcima, odigrao koji basket, osjetio PG kaldrmu? Mozda zato sto je bas seksipilan i veliki smeker? Mozda jer prica bajke?

    Mi smi dosli da biste vi pobjegli.

    Mozda zvucim malo grubo, ali oni su, otkad se pojavise, bas bili grubi prema struci, prema ekonomiji kao nauci. Kao da nismo izucavali iste skole.
    A valja spomenuti da im je top 5 lice partije ministarka odbrane koja ne zna da izgovori heliKopter, koja je priznala da je krsila Ustav, kao i mladjani pravnik koji se predstavlja kao strucnjak, a prije 3-4 godine izbacen sa pripravnickog sluzbovanja.

    Pa hajmo ljudi onda da ne budemo nepravedni prema Dajku, no i njemu damo 20%. On je bar decko s nase kaldrme. Jesu ga samarali dobro po toj kaldrmi, ali i to je za politicara.

    Sve preko 10% treba da bude veliko iznenadjenje. Niti imaju infrastrukturu, nitu su stvarno uradili velike stvari.
    A realno, ko se dobro sjeca, prica o povecanju zarada je zazivjela kad se radilo na prvom obaranju vlade. Pa su brze bolje izasli s tim, znajuci da ce im samo po sebi donijeti 5-6% kad se pojave u politickom zivotu.
    Neka si se opet aktivirao pred izbore.
    Koliko je ES trn u oku svim politickin partijama vidi se po botovima koji obitavaju na twiter ispod svake njihove objave. Dok posjo ajvan blokira svakog ko iznese kritiku na njegov profil

  17. The Following 2 Users Say Thank You to GRUNA'STAR For This Useful Post:


  18. #587
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Ostali kandidati...
    Ovaj te ga prva lokna Crne Gore najavi kao buduceg gradonacelnika. Strikov mali, ako se ne varam bez fakulteta i bilo kojeg ozbiljnog rada. pomalo djeluje faketno, lakse ga preskociti nego zaobici.
    Svaka cast ko glasa takve.
    JBB - nemam komentara. Zena je u pitanju. Tu su u koaliciji buduci gradonacelnik Dajko i Marko, zli jezici bi rekli Milacic Kandic. Njegov posa, njegov zivot.
    Preokret - kvalitetan covjek Peric. Kvalitetna ekipa.
    Saranovic - nevjerovatno podcijenjen i spocitava mu se mnogo toga, pa i izgled. A decko je Klark Kent. Mozda taman se presvuce u Supermena i uradi nesto za ovu Podgoricu, na cijoj je ulici odrastao. Vidjeh gore nedje komentar da je na CT preprijecio kolima nekog i nije htio da se makne, pa ovaj bacio koji kamen i to su predstavljali kao pokusaj atentata. Eto dokle ide malicioznost. Niti je Saranovic neodgojen i nekulturan da nekom put poprijeci, niti bi kamenje zamijenio za pistolj.
    Vukovic - naravno da je tesko bilo voditi grad a da je dio DPS-a. Mnogo tesko. Dao je sve od sebe i bio je dovoljno dobar. A mi kao dobicemo boljeg kad ga zamijenimo? Pa, nece nam prvi put bit da se za*****o.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 03-10-22 at 22:56.

  19. #588
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    639
    Thanks Thanks Given 
    223
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    "Mozda zbog toga sto nikad u gradu nije se podruzio s nekim momcima, odigrao koji basket" 😂😂😂
    Dobro nisi rekao,nikad nije bio u system u centar na partiju kantera...
    Kolko jadno botovanje..

    Ali dzaba sve ES ima da pokida,bez obzira na generalno populisticku pricu,makar pricaju o ekonomiji,a ne prebrojavanju krvnih zrnaca.
    Bukvalno svi poznanici sto su glasaci DFa glasace ES..njima bas ulazi trupacki u glasacko tijelo.
    Ali sigurno ce okrznuti nesto i od Demokrata,Ure i apstinenata.

  20. #589
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Neka si se opet aktivirao pred izbore.
    Koliko je ES trn u oku svim politickin partijama vidi se po botovima koji obitavaju na twiter ispod svake njihove objave. Dok posjo ajvan blokira svakog ko iznese kritiku na njegov profil
    Prijatelju moj, profajling ti ne ide bas najbolje. Nadam se da ne donosis tako i politicke odluke. Posto nam se suzava prostor za gresku. Veoma nam se suzava.
    Evropa u ratu, finansije pred bankrotom, i neko hoce da da glas nekom ko obeca sadjenje 150 stabala dnevno.

    Sjecam se nastupa Milice Jelusic u skupstini kada je branila prvu loknu... Jedno 10 minuta je pricala sto je ZAPOCETO, koji su PLANOVI, sta je OBECANO, a najjace je bilo 'juce su on i ministar Scekic obisli bolnice i pokazai spremnost da pomognu i izgrade bolje zdravstvo'.
    Fenomenalna prica. Zena je uspjela da 10 minuta hvali covjeka za nesto sto NIJE URADJENO.

    Za takvu politiku mogu samo bravi da glasaju. Za politiku obecanja, za politicare koji smatraju da crypto treba da je razvojna grana (o, da, smatrali su. Mjesec dana kasnije kolaps)...

  21. #590
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    E da, da kazem samo nesto o njihovoj najavi da ce da za godinu dana plata bude prosjecno 1000e, penzije 450...
    To vam je, zao mi je sto ovo ovako moraam da kazem, pisanje po struci.

    Slovenija ima 1000e prosjek. Slovenija ima 4 (cetiri) puta veci GDP od Crne Gore.
    Slovenija ima zdraviju ekonomiju, realnu privredu, manje zaduzenje...

  22. #591
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Zaduzenje od 750 miliona kao FL. Nisam siguran da je stara vlast planirala toliko zaduzenje. Jedino takvo zaduzenje iz cuga smo imali u vezi autoputa. Zapitati se zasto imase smjelosti toliko odjednom da se zaduze, da li je ona prica oko provizije tacna...
    Apsulutno netacno. 2018 godine se Markoviceva vlada zaduzila 1,13 milijardi eura. Od cega je za placanje rata otislo oko 680 miliona eura.
    2017 godine je uzeto oko 650 mislim, tako da ti kafanski podaci nisu bas najtacniji.
    Nego kad podatke uzimas sa twitera od Raska i Boskovica nije bas ni iznenadjujuce

  23. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  24. #592
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Prijatelju moj, a naravno da nisam bas sve precizno i tacno naveo niti sam idje trazio.
    Pricam po sjecanju. A ti si eto nasao JEDNO, vlade koja u kontinuitetu traje 20 godina.
    I to si naveo prakticno REFINANSIRANJE. Prakticno se radilo o cirka 400 miliona novog duga.

    Nego kazi ti meni, onako nekafanski i nekonjevicki, kako ce oni do ovih 1000 eura prosjecno za godinu dana?

    A to nisu jednom ponovili.

  25. #593
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    815
    Thanks Thanks Given 
    2,083
    Thanks Thanks Received 
    372
    Thanked in
    194 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Je li ovo ozbiljna prica da ES uzima 20% ili se botovanje sa portala i iz RL preselilo i ovdje?
    ES ako uzme 20% onda svi treba da bjezimo. Jer oni su dosli da bismo mi svi pobjegli. Mislim da im je to i neki slogan.
    Podsjeticu na neke cinjenice:
    Zaduzenje od 750 miliona kao FL. Nisam siguran da je stara vlast planirala toliko zaduzenje. Jedino takvo zaduzenje iz cuga smo imali u vezi autoputa. Zapitati se zasto imase smjelosti toliko odjednom da se zaduze, da li je ona prica oko provizije tacna...
    Gase odmah MA. Znaci mucno je bilo kako su nakon dva dana zakljucili da se mora gasiti. Kompaniju koja ima sve licence, linije i koja koristi kroz multiplikativni efekat.
    Osnivaju novu za 0e. E sad tu odmah u startu oksimoron. Nemas pravo kao da pomognes drzavnoj kompaniji od nacionalnog interesa, a imas prava da osnujes ***** od kompanije i u nju uspes 0e (0 je kod Mikija nesto oko 40 miliona).
    Ta kompanija cini mi se da ima samo par linija, i to ove za litijaske. Za pospjesivanje crkvenog turizma. U dubiozi zescoj.
    Generalno, obecavaju milijarde, a za godinu i nesto niti jedan investitor, a neke pocerali.
    Nezvanicno, pocerali su i jednu veliku produkcijsku kucu, ali kako je to rekla-kazala (mada od kvalitetnih izvora), da zanemarimo...
    ......
    Jakov, poput njegovog imenjaka Grima, se pokazao kao kvalitetan pripovjedac bajki. Nikako da mi iz glave izadje ona njegova najava sezone dje je bio optimista da ce se premasiti milijarda, bez nacionalne avio kompanije, a rat je vec bio poceo. Inflacija 30% a i pored toga nece biti ni blizu. Isto je bio najglasniji da Aman treba da se povinuje i da slobodno tuzi drzavu, izgubice spor...
    Eno ga danas, dok su radili jogu na Gorici, rece da ce posaditi za cetiri godine stabala makar koliko ima stanovnika u PG. To mu ga dodje preko 150 stabala dnevno. Samo Jako!
    ......
    Ako nekog ne mrzi, sto im predvidja 20%, da mi objasni zbog cega to tako? Zbog toga sto Jakov je u svakom intervjuu isao samo Jako, i nije dozvoljavao ljudima da dodju do rijeci, ponovivsi 150 hiljada puta da su povecali plate? Mozda zbog toga sto nikad u gradu nije se podruzio s nekim momcima, odigrao koji basket, osjetio PG kaldrmu? Mozda zato sto je bas seksipilan i veliki smeker? Mozda jer prica bajke?

    Mi smi dosli da biste vi pobjegli.

    Mozda zvucim malo grubo, ali oni su, otkad se pojavise, bas bili grubi prema struci, prema ekonomiji kao nauci. Kao da nismo izucavali iste skole.
    A valja spomenuti da im je top 5 lice partije ministarka odbrane koja ne zna da izgovori heliKopter, koja je priznala da je krsila Ustav, kao i mladjani pravnik koji se predstavlja kao strucnjak, a prije 3-4 godine izbacen sa pripravnickog sluzbovanja.

    Pa hajmo ljudi onda da ne budemo nepravedni prema Dajku, no i njemu damo 20%. On je bar decko s nase kaldrme. Jesu ga samarali dobro po toj kaldrmi, ali i to je za politicara.

    Sve preko 10% treba da bude veliko iznenadjenje. Niti imaju infrastrukturu, nitu su stvarno uradili velike stvari.
    A realno, ko se dobro sjeca, prica o povecanju zarada je zazivjela kad se radilo na prvom obaranju vlade. Pa su brze bolje izasli s tim, znajuci da ce im samo po sebi donijeti 5-6% kad se pojave u politickom zivotu.
    Kako ne bismo pricali napamet, mlatili razne gluposti. Zamolio bih te da pogledas finansijske izvjestaje iz novembra 2020. godine.

    Ne znam da li ste znali ali od formiranja 43.vlade CG nije se desio nijedan sastanak koordinacionog tijela za pracenje programa evropa sad. Na osnovu cega poslanici tvrde da je taj plan izazvao krah javnih finansija?

    Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka

  26. #594
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,517
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Panika je na dvoru.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  27. #595
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Ukinut porez na zarade do 700e. A to je 90% zarada. A onda nema ni prireza.
    Ukinut doprinos za zdravstvo. U usvojenom njihovom planu budzeta bili prihodi, veoma visoki, za cije ubiranje su bili potrebni zakoni cije usvajanje i primjena ne idu bas polagano...

    Je li treba neka posebna analiza?

    Ima ih 200 u ta tri ministarstva, oni "eksperti", placali su ljude iz Srbije da im popakuju legislativu.
    Sto rece Drecun, sto ce nam eksperti ako treba izdvajamo 100K dnevno za konsalting.

    Ja sam uvodio medjunarodne standarde finansijskog izvjestavanja u jednu finansijsku instituciju, a oni nisu mogli 15 clanova da preprave.

    I da, prijatelj moj, 15 godina u finansijama, realna privreda, menadzerske funkcije, kvalitetno formalno obrazovanje... Raspisali su bili na desetine oglasa za radna mjesta. Nisu ga ni na intervju zvali.
    A jos kad znam koga su iskulirali, sto je moglo da donese CG ogromne benefite, fenomenalan imidz...

    Nismo mi sa dvora. Mi smo oni koji smo se godinama borili ispred zidina tog dvora ne da ih zamijenimo, vec da ispred dvora bude kao i na dvoru.

    Malo je porazavajuce da se zadovoljavamo mrvicama.

    Uzdravlje.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 04-10-22 at 00:03.

  28. #596
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Prijatelju moj, a naravno da nisam bas sve precizno i tacno naveo niti sam idje trazio.
    Pricam po sjecanju. A ti si eto nasao JEDNO, vlade koja u kontinuitetu traje 20 godina.
    I to si naveo prakticno REFINANSIRANJE. Prakticno se radilo o cirka 400 miliona novog duga.

    Nego kazi ti meni, onako nekafanski i nekonjevicki, kako ce oni do ovih 1000 eura prosjecno za godinu dana?

    A to nisu jednom ponovili.
    Samo rekoh da nije bas da su oni najvise zaduzili drzavu. 2020 je zaduzeno 1,35 milijardi od cega 600 ide na DPS vladu.
    Spajic je iskoristio 400 za vracanje, tj refinansiranje duga koji dospijeva 2020 i 2021. Od 350 miliona jos zivimo i pored svega sto Damjanovic prica. Postavlja se pitanje na sta je potroseno 600 prije toga ako je ovaj morao da plati 400.
    Sto se tice konkretnog pitanja, populisticka prica. Dokle god ti prosjek nabijaju drzavni sluzbenici, nema tu srece.
    Svakako imaju dosta podrzavalaca jer pricaju ono od cega se zivi.
    Kad pomenu Vukovica i njegovog populizma. Rekao je u dvije godine da PG ima kapitalni budzet od cirka 150 miliona. Cak se hvali da je skoro ko drzavni.
    Sta smo dobili za te pare...klupe u parku i ljuljaske...
    Da su preorali Stari aerodrom i Gornju Goricu, sa nikakvim sansama da zavrse. Jedva je onaj bulevar na starom skrpio...dje odose pare? Na pjesacki most iz nidje u nista dadosmo skoro 5 miliona... tek je prica o Posju i sta je uradio em populisticka em debelo precijenjena
    Last edited by Hell Raiser; 04-10-22 at 00:02.

  29. #597
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Nego...ako DPS+SD+SDP+BS+LP ne dobače 40%, kao što su sve prilike da neće, u PG BEZ Zete, što će onda?

    Kad tresnu i katastrofalno izgube opštine koje su do sada držali poput PV, ŽB, DG, KL...

    Ja se divim ljudima koji pričaju samo o Ivanu, kao da Ivan ne znači sve ono što DPS znači.

    Samo ću podsjetiti da su tamo još uvijek Milo, Gvozden, Petar i ostali nepomenici, da je DPS na čelo crnogorskih institucija postavljao profile ljudi poput Medenice, Jovanića, Lazovića, Veljovića...

    Po sto puta ću ponoviti ako treba, ko želi da se takvi i slični kadrovi vrate na čelo institucija ne želi dobro ni mojoj ni svojoj djeci.

    Prodavati priču kako će Manda da bude gradonačelnik, ako se ne glasa DPS, pa to ne možete više ni đeci u osnovnoj da prodate.

    Viđesmo i Nik Đeljošaj postao četnik, samo jer je prozvao dežurne DPS analitičare...

    Ali najjača će da bude kuknjava i galama ako bude morao DF da podrži Jakova na mjestu predsjednika opštine, pa majstori glasajte nekog sem DPSa pa su veće šanse da neće morati. Nije valjda da samo DPS valja? DPS?










    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  30. The Following 4 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  31. #598
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Niti je Djeljosaj postao ******, niti on proziva DPS analiticare jer je dozivjeo neku katarzu.
    Taj Vlahovic, koliko god bio tezina i odbojan, je kad je bilo stani-pani, kad se po CG setale paravojne jedinice koje jedva cekaju mig da naprave zulum prema manjinama, taj Vlahovic je bio na pravoj strani.
    Na braniku hrabre i casne CG. A nisu bili ni Milo ni Manda. S tim sto se Milo (kao) pokajao, dok Manda nije. I jos ponosno nosi titulu vojvode, koju je btw sam sebi dodijelio.
    E sad, hocemo li da se pravimo blesavi da ne znamo da je Djeljosaj 'motivisan' da prica sto prica i radi sto radi?

    U vrijeme kad je rat u Evropi, mnogo veci problem od lopova su nazadne ideologije i petokolonasi.

    Vidjese to ovi iz EU pa se PO PRVI PUT bas otvoreno umijesase. Vidjese djavo odnio salu, mora se i otvoreno reci.
    Pa si onda imao otvorenu izjavu americke ambasade da ne zele DF u vladi, pa i predstavnika EU...

    I da se pravimo blesavi povodom toga? Da kao jadni smo ako dozvolimo mijesanje, umjesto da se zapitamo zasto su tako nastupili?!

    I kad tako cujem neke, a glasni su, smijenite Mila, hapsite Mila, nece Manda...

    U ratnoj Evropi podrzavati petokolonase, zmuriti na formiranje raznih desnicarskih bratstava, praviti se lud i ne primjecivati da neko 'motivise' predstavnike manjina da pricaju ono sto ne misle...
    Mnogo opasno. Mnogo.

  32. #599
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Meni je smiješno dokle se ide u opravdanjima da se glasa DPS na lokalnim izborima. Ludilo.

    I kad se vidi sad na lokalu da je DF plafon na 15% na nivou CG... koje je onda opravdanje da se ne glasa neko drugi sem DPSa?

    Kad ste već zabrinuti toliko oko DFa, pitam se dali kapirate da samo jak DPS drži DF u poziciji da se išta pita.

    Što je Preokret izdajnički, ako "ne valjaju" ovi iz ES.

    Ovaj narod se, već sam neđe rekao, razumije u ekonomiju i javne finansije ko Mara u kriv k...., a bogomi i 90% poslanika.

    Ono što mogu da vidim je da nas je DPS godišnje zaduživao 300 miliona eura, a plata minimalna u 2019. bila 193 eura.

    Da je za to vrijeme, dok je narodu bilo banja sa 193€, trajno uništio prostor, naročito obalu, uništio privredu, uništio institucije.

    Al evo sad oće svi da nas ubijede da je ovo sa 450€ i manjim doprinosima privatnom sektoru katastrofa. A prihodi u skladu sa budžetskim planom, malo i veći.

    Jer DPS je bio majstor za budžete, naročito euro po euro na telefone i brojila što smo plaćali kad padnu garancije KAPu, tj. Deripaski, od 130 miliona.













    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 04-10-22 at 01:24.

  33. #600
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    I kad smo kod branika hrabre i časne ...

    Samo bih istakao činjenicu da je, tek nakon smjene DPS partijskih vojnika sa čela RTCG, postalo moguće na javnom servisu pogledati dokumentarac "Rat za mir".

    Još mi kažite da je javni servis bio bolji pod Šundićem...



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Page 24 of 124 FirstFirst ... 142021222324252627283474 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lokalni izbori 2022: Ulcinj i Berane
    By wulfy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 291
    Last Post: 26-05-22, 15:00
  2. lokalni izbori 2022: Tivat i Budva
    By wulfy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 43
    Last Post: 23-04-22, 10:35
  3. Replies: 17
    Last Post: 19-02-22, 01:44
  4. Lokalni izbori u 12 opština - 2018
    By lucke91 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1751
    Last Post: 01-06-18, 20:10
  5. Replies: 13
    Last Post: 06-05-18, 14:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •