Page 12 of 13 FirstFirst ... 28910111213 LastLast
Results 276 to 300 of 319

Thread: Brze i spore trake, stvarnost ili mit?

  1. #276
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    za udes je uvijek odgovoran i onaj ko vozi brže od ograničenja i to nema veze sa tim kojom si ti trakom vozio, takođe utvrđivanje njegove brzine je posao saobraćajnog vještaka a ne tvoj tako da nemaš ti što mislit o tome, šeni se desno kad vidiš da nailazi neko brži pa ako smatraš da ugrožava bezbjednost saobraćaja javiš policiji da jave patroli pa njima nek objašnjava zbog čega žuri
    She is only here to annoy herself!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  3. #277
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    757
    Thanks Thanks Received 
    329
    Thanked in
    191 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    za udes je uvijek odgovoran i onaj ko vozi brže od ograničenja i to nema veze sa tim kojom si ti trakom vozio, takođe utvrđivanje njegove brzine je posao saobraćajnog vještaka a ne tvoj tako da nemaš ti što mislit o tome, šeni se desno kad vidiš da nailazi neko brži pa ako smatraš da ugrožava bezbjednost saobraćaja javiš policiji da jave patroli pa njima nek objašnjava zbog čega žuri
    Pa valjda je neki "opšti konsenzus" postignut da treba koristiti po pravilu traku koja se nalazi uz desnu ivicu kolovoza (ne odnosi se na kretanje na putu u naselju...), a ne da je pravilno pomjerati se u trenutku kada u retrovizoru uočiš degenerika koji divlja.

  4. #278
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Iako vidim da je tema ala krzuzni tok, i voznja desnom stranom je stvar neke vise "solidarnosti" nego zakonske obaveze, imam samo jedno pitanje.
    Zasto su zagovornici voznje lijevom stranom uglavnom agresivni prema vozacima koji im blicaju iza.
    Nidje ne pise da je zabranjeno blicanje, a koliko se sjecam nekoliko glavnih zagovornika "zakonske dozvole vozenja lijevom stranom" se hvalilo po forumu da je htjelo da se razracunava sa onima koji im blicaju.
    Sto vam je to problem ako vec zakonski nije zabranjeno, sem sto vas nervira?

  5. #279
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,326
    Thanked in
    1,858 Posts

    Default

    Mene lično boli... za ljude koji blicaju ako nisu u pravu (a nisu jer sam ja zagovornik zakona).
    Problem je da se sklonim ako je traka pored mene slobodna (naravno ja neću napraviti neki čep), ali zaista nije ako neko pokušava da vozi paralelno samnom... Spustim gas, vratim se... A taj neka juuuuurrriii

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #280
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,731
    Thanks Thanks Given 
    10,797
    Thanks Thanks Received 
    5,113
    Thanked in
    2,382 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Iako vidim da je tema ala krzuzni tok, i voznja desnom stranom je stvar neke vise "solidarnosti" nego zakonske obaveze, imam samo jedno pitanje.
    Zasto su zagovornici voznje lijevom stranom uglavnom agresivni prema vozacima koji im blicaju iza.
    Nidje ne pise da je zabranjeno blicanje, a koliko se sjecam nekoliko glavnih zagovornika "zakonske dozvole vozenja lijevom stranom" se hvalilo po forumu da je htjelo da se razracunava sa onima koji im blicaju.
    Sto vam je to problem ako vec zakonski nije zabranjeno, sem sto vas nervira?
    Nije zabranjeno ako "blicaš" oborenim svijetlima.Za duga nisam siguran da je dozvoljeno

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  7. #281
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Kažu da sa nekim iskustvom znaš kako bi se ponašao da se opet desi takva situacija. Evo, ja sam imao situaciju gdje sam kriv za udes, ali me to nije opametilo, opet se ponašam isto (zaista ne znam kako drugačije). Konkretno, kolona vozila stoji (klasični saobraćajni čep u Budvi) ja na motociklu obilazim kolonu (brzina mi je manja od 20 km/h) i vozim istom saobraćajnom trakom (što je, izgleda bila greška jer nisam imao prostor za manevar). U jednom momentu iz kolone (koja stoji) izlazi automobil (bez žmigavaca ili bilo kakve najave) i ja mojim desnim koljenom udaram u njegov prednji lijevi blatobran. Na tom mjestu je bila isprekidana linija (skretanje za dvorište jedne kuće) i automobil je imao pravo da skrene i ja sam mu presjekao putanju. Da li i poslije ovoga obilazim (nije preticanje) kolonu koja stoji kada sam na motociklu? Da. Eto, nije me naučilo (ne smijem da kažem koliko mi je poskupela registracija moticikla).
    U tom kontekstu je čitava moja pisanija, ukoliko dođe do udesa ne vredi ništa što se neko korektno ponašao, bitno je ,,slovo na papiru'', a ono dozvoljava nekorektnu vožnju (lijevom trakom). Onaj bulevar prema Golubovcima je magistralni put (tako se i tretira), ali da bi lijeva traka bila preticajna nedostaje jedna ,,sitnica'', saobraćajni znak koji recimo određuje minimalno dozvoljenu brzinu u lijevoj traci, ili saobraćajni znak koji bi obavještavao da je desna traka za saobraćaj sporih vozila.
    Samo nešto da razjasnimo oko autoputa i trake za spora vozila. Tamo gdje postoje tri trake, krajnja desna (ako nije zaustavna) može da bude i traka za spora vozila. Tada je posebno označena. Srednja traka je onda po pravilu vozna i uglavnom se ona koristi. I konačno, lijeva traka jeste preticajna.

    Gdje su dvije trake, nema podijele na sporu i brzu, već na voznu (lijeva) i preticajnu (desna). Ograničenje brzine i lijevo i desno je isto, što znači da su "spora i brza" traka izvedeni nazivi. Jer desno obično idu kamioni, autobusi i vozila koja iz nekog razloga voze manjom brzinom od dozvoljene. Ali važe ista ograničenja brzine kao i lijevom, ukoliko signalizacijom nije drukčije određeno. Ali ja to skoro nigdje nijesam imao prilike da vidim, osim ako desna traka služi za isključenje pa se zbog toga mora smanjiti brzina.

    Takođe, autoput može imati i 3+ trake, a da nijedna nije traka za spora vozila. Onda je krajnja desna vozna, a ostale su preticajne.

    Tako da ne shvatam zašto bi se desna traka na magistrali označavala znakom kao spora? Time bi se samo zagušio saobraćaj. Eventualno se stavi znak da je zabranjeno da kamioni koriste lijevu za preticanje automobila, i to je to.
    Last edited by Mitro; 18-08-22 at 18:36.

  8. #282
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Zato sam i napisao, nije pitanje ni za mene ni za clanove foruma vec za projektante i nadlezne institucije zasto nesto proglase saobracajnicom bulevarskog tipa ali valjda Uprava za saobracaj zna bolje.
    Mogu oni u novinama da proglase šta oćeš, kad se krene o saobraćaju - ZOBS je sveto pismo.

    Uostalom, šta je to tako posebno u saobraćajnici "bulevarskog tipa" (jedina zemlja na planeti u kojoj se put na pustopoljini zove "bulevar"... bulevar je gradska saobraćajnica svugdje drugo)? Šta se za tebe mijenja kad sa donjogoričkog bulevara pređeš na tri trake? Ništa, i dalje pržiš dvije trake u tvom smjeru kretanja, i važe ista pravila.

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Napisao sam ranije da i sam cesto vozim preko ogranicenja i ne smeta mi posebno kada neko to radi lijevo ili desno od mene. Ipak, uvjeren sam da bi mi smetalo i da bi se itekako bavio time da nastupi steta za mene ili meni blisko lice.
    Ali ne slazem se sa narativom da se vozacu koji vozi mimo propisa i kojem brzinomjer "laze" nekih 20, 30 50 ili 70% i koji imaju odredjene potrebe trebaju sklanjati vozaci koji propisno voze. Smatram da bilo koje izneseno opravdanje u tom pravcu ne moze odrzati tu tezu.
    Vozač koji vozi lijevom trakom, a desna nije zauzeta vozilima sporijim od njegovog - ne vozi propisno...dosadilo mi je da postavljam član 29 ZOBS, i pripadajuće prekršaje. On mora da se skloni u desnu traku, imalo / nemalo koga drugoga na putu, i ma kako taj drugi vozio. Tek tad taj vozač vozi po propisima.

    Za brzinomjer sam rekao baš za ovoga što uzurpira lijevu traku, i pravda to "ja vozim 80km/h, šta ima ko da me pretiče" - prvo, nije njegovo da se bavi poslom policije; drugo, možda vozi 75km/h, stavio točkove drugih dimenzija, pa mu fula brzinomjer?

    Ono što mene fascinira, i volio bih da znam - koji je razlog što ljudi brane (nepostojeće) pravo da voze lijevom trakom na ovim "bulevarima"? Na autoputu se vozi desnom, na putu sa tri trake na usponu se vozi desnom, na brzom putu se vozi desnom (a svaka od ovih "bulevar" saobraćajnica će biti tačno to, jednog dana kad se denivelišu raskrsnice) - čemu pravimo manje predvidljivu situaciju u saobraćaju, a time i manje bezbjednu?

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Problem je da se sklonim ako je traka pored mene slobodna...
    Je li tako voziš i put CT na dionicama sa tri trake, dvije u tvom smjeru? Ono, "traka pored mene...lijeva, desna, isti k"? Što se zakona tiče, to je potpuno isto kao kad voziš put aerodroma lijevom trakom. To što stoji na tri trake ovaj znak



    to ne uvodi nikakva posebna pravila, ako voziš iznad 30km/h. Znači, tom logikom bi moglo da se vozi 50km/h uzbrdo lijevom trakom na "tri trake" dionici, jer što da ne.

    Samo ono...sem što je nezakonito, to je vrlo opasno, jer primorava brža vozila da pretiču na "slalom", malo lijevo malo desno, smanjuje predvidljivost, povećava broj konfliktnih tačaka... A ne postoji jedan jedini razlog za takvu vožnju, sem ćeranja inata.

  9. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  10. #283
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Nisam mislio na objave u medijima vec vise na postojanje projekata i tehnickih zahtjeva u kojima se odredi karakter saobracajnice. Pretpostavio sam da postoje neki inzenjeri i strucnjaci kojima je to posao i da se primjenjuju Zakon o putevima i ostala podzakonska akta u projektovanju i dimenzioniranju kapaciteta u odnosu na projektovane potrebe.
    Ali, prihvatam da je moguce iako mi je malo vjerovatno da se putevi kategorizuju samo na osnovu ZOBSa, ono kao razvuku se neke pantljike i prospe se asfalt i onda nastupi neki strucnjak za ZOVS i odredi da se iscrta traka i ako ima mjesta za jos jednu traku preticajnu i za skretanje lijevo, a obzirom da se obavezno drzati desne strane onda je postojanje trece trake nepotrebno i predstavlja bacanje novca jer njom se ne smije voziti.
    Zato sam i napisao da to nije pitanje za mene ali mi je ova prva pretpostavka o primjeni jos nekog propisa nekako vise vjerovatna, iako o tome mogu da se informisem iz dostupnih objava.

    Svodjenje na opste i izjednacavanje pravila saobracaja i pored postojanja jasnih saobracajnih znakova suprotno je samom smislu postojanja saobracajnih znakova, jer zasto bi postojao drugaciji znak na jednoj dionici nakon npr. Neregelije kada je to sve isto i nema razlike, moguce da je neko jednostavno odlucio da ga postavi jer izgleda dobro i uklapa se u ambijent iako sustinski nista ne predstavlja i ne proizvodi nikakvo dejstvo.
    Izjednacavanje situacije i pravila u dvije posebne regulisane situacije - znaka za dvije trake u istom smjeru i znaka za pocetak saobracajne trake za spora vozila (sam naziv saobracajnog znaka jasno pruza zakljucak na cega se odnosi) dovoljno govori o tome da svaka dalja diskusija na ovu temu ne bi bila cjelishodna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #284
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Pitam se da li će, nakon svega što je ovdje napisano, neko od 'bulevarskih' guslara promjeniti ploču. Ili će tek sad proraditi inat.

  12. #285
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    Šta je to bulevar?

    Riječ bulevar potiče iz Francuske (Pariza) a opisuje široku aleju (aleja je uluca sa drvoredima sa obije strani, a široka je napravljena za lakši prodor vojske u centar Pariza za vrijeme Napoleona) koja povezuje predgrađe i centar grada. No, to prvobitno značenje je u međuvremenu izmjenjeno.
    Tehnički gledano šta je bulevar? To je ulica koja ima minimum četri saobraćajne trake (po dvije za saobraćaj u jednom smjeru) te služi za lakši protok saobraćaja. Bulevar (govorimo čisto tehnički) ne služi da ubrza protok saobraćaja (kao brza cesta ili autoput), već da saobraćaj ostane protočan (izbjegnu se čepovi zbog malog kapaciteta predhodnog puta). Dakle, saobraćajnica Podgorica - Danilovgrad, Podgorica - Golubovci i buduća kružni tok Jaz - kružni tok aerodrom Tivat su pretvorene iz puta sa dvije saobraćajne trake u put bulevarskog tipa radi lakšeg protoka saobraćaja (jedine sobraćajnice u Crnoj Gori koje imaju prosječni dnevni promet preko 10.000 vozila dnevno). Po kategoriji to su i dalje magistralni putevi.

    Edit: tehnički (u projektima) mislim da piše sobraćajnica bulevarskog tipa.
    Last edited by wulfy; 20-08-22 at 12:51.

  13. #286
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,707
    Thanks Thanks Given 
    2,371
    Thanks Thanks Received 
    4,476
    Thanked in
    2,586 Posts

    Default

    ćeš da kaeš da tu nema spore i brze trake nego da obje trake imau isti status? pitam za taštu


  14. #287
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,731
    Thanks Thanks Given 
    10,797
    Thanks Thanks Received 
    5,113
    Thanked in
    2,382 Posts

    Default

    Ja ne znam,kako uz trenutnu signalizaciju na saobraćajnicama PG-DG i PG-Zeta i jedna tašta ima živa.Ako se bude potpisivala peticija da se označi brza traka na bulevare,znam da će zetovi i tastovi biti protiv toga.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  15. #288
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Brza i spora traka, kako ih mi gledamo, ne postoje. Na autoputu jedino imamo zaustavnu i traku za sporija vozila, koje su posebno označene. A ukoliko signalizaciju nije drugačije određeno, postoje samo vozna (desna) i preticajna(e) trake. Isto važi na magistrali đe postoji treća traka - desna je vozna, lijeva za preticanje. Ograničenje brzine u voznoj i preticajnim trakama je isto. Ali kao #to je bezbroj puta rečeno, desna traka se po opštem pravilu koristi kao vozna (uz izuzetke)

    Ja se samo nadam da ce ljudi razgranicit termine "po pravilu" i "obavezna".

    Magistralna saobraćajnica "bulevarskog tipa" znači da je u pitanju magistrala. Van naseljenog je mjesta, ograničenje je 80km/h, postoje dvije trake. Gdje su isključenja, imamo smanjenje brzine i odgovarajuću signalizaciju. Kao i na svakom magistralnom putu.

    Bulevar (fr. boulevard) šetalište, široka i lepa ulica zasađena drvećem, glavna ulica; vojska: tvrđava, bedem.

    Ali da sam ja upoznat, nije definisana u našem zakonu. Uglavnom se vezuje za grad.

    Pošto su ovdje ljudi tvrdili da je gradski bulevar = 'bulevar' kod KAP-a. Na osnovu čega su izvodili druge, pogrešne zaključke.

  16. #289
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,707
    Thanks Thanks Given 
    2,371
    Thanks Thanks Received 
    4,476
    Thanked in
    2,586 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Mene lično boli... za ljude koji blicaju ako nisu u pravu (a nisu jer sam ja zagovornik zakona).
    Problem je da se sklonim ako je traka pored mene slobodna (naravno ja neću napraviti neki čep), ali zaista nije ako neko pokušava da vozi paralelno samnom... Spustim gas, vratim se... A taj neka juuuuurrriii

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............


    Boli i mene penis da li ce da blicaju ili ne. Ja vozim iskljucivo lijevom trakom, i vozim po ogranicenju, eventualno 5-6 km/h preko. Jedini problem je sto mi voze u branik, i onda obicno stanem i krece pre*****vanje. Zadnja zrtva je bila vozac Nerehegrnegnlije.


    Ovo sto ljudi kazu “traka za preticanje”. Koga preticete? Pretices vozaca koji ide 20-30 ispod ogranicenja, da, a vozaca koji ife 5-6 na sat iznad ogranicenja?

    To “traka za preticanje” je mit ako nisi na njemackom ili drugom autoputu gdje nema limita. Tu desnom trakom voze dede i babe 120-130 na sat, lijevom trakom voze mangupi 180-200-250 na sat. E to se zove preticanje, odnosno velika razlika u brzini.
    Last edited by TAKUMI; 20-08-22 at 16:28.


  17. #290
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Sve se svodi na "neće mene neko preticat".

  18. The Following User Says Thank You to Mitro For This Useful Post:


  19. #291
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Boli i mene penis da li ce da blicaju ili ne. Ja vozim iskljucivo lijevom trakom, i vozim po ogranicenju, eventualno 5-6 km/h preko. Jedini problem je sto mi voze u branik, i onda obicno stanem i krece pre*****vanje. Zadnja zrtva je bila vozac Nerehegrnegnlije.


    Ovo sto ljudi kazu “traka za preticanje”. Koga preticete? Pretices vozaca koji ide 20-30 ispod ogranicenja, da, a vozaca koji ife 5-6 na sat iznad ogranicenja?

    To “traka za preticanje” je mit ako nisi na njemackom ili drugom autoputu gdje nema limita. Tu desnom trakom voze dede i babe 120-130 na sat, lijevom trakom voze mangupi 180-200-250 na sat. E to se zove preticanje, odnosno velika razlika u brzini.
    ajde bln,cijela zemlja zna da cinculiraš 30-40 desnom,koga mastiš

  20. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  21. #292
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Boli i mene penis da li ce da blicaju ili ne. Ja vozim iskljucivo lijevom trakom, i vozim po ogranicenju, eventualno 5-6 km/h preko. Jedini problem je sto mi voze u branik, i onda obicno stanem i krece pre*****vanje. Zadnja zrtva je bila vozac Nerehegrnegnlije.


    Ovo sto ljudi kazu “traka za preticanje”. Koga preticete? Pretices vozaca koji ide 20-30 ispod ogranicenja, da, a vozaca koji ife 5-6 na sat iznad ogranicenja?

    To “traka za preticanje” je mit ako nisi na njemackom ili drugom autoputu gdje nema limita. Tu desnom trakom voze dede i babe 120-130 na sat, lijevom trakom voze mangupi 180-200-250 na sat. E to se zove preticanje, odnosno velika razlika u brzini.
    Ајде не зезај него релаксирај его и склони се у десну траку и вози својим темпом.
    Осим ако ти је циљ да изиграваш регулатора саобраћаја .

    Пази се тако, можда ти се управо неко закуца у ауто, а они ће имати много јефтиније ауто . Мислим да нико не воли да се бакће са сударима па све и да има право.
    Его је наш проблем број 1

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  22. #293
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,707
    Thanks Thanks Given 
    2,371
    Thanks Thanks Received 
    4,476
    Thanked in
    2,586 Posts

    Default

    Ima jos jedna fora: vozim autoputem, desnom trakom 100 na sat, ogranicenje 100. Iza mene je mangup neki a iza njega je presretac, locked and loaded. Hoce li ovaj mangup da me pretice lijevom trakom i onda kad ga zaustave, da se vadi sa pricom da je to traka za preticanje? Naravno da me nece preticat i da ce “guslati” iza mene do kraja autoputa.
    Last edited by TAKUMI; 20-08-22 at 17:42.


  23. #294
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Inat - namjerno postupanje protiv volje koga drugoga zbog ponosa, oholosti ili samoljublja [tjerati inat inatiti se (s kim); za inat; u inat; uz inat inateći se, iz prkosa]; prkos

    Kompleks (od lat. complexus = obuhvat, zagrljaj) - pojam je sačinio S. Freud da označi skup podsvjesnih uvjerenja koji pojedinca prisiljava na određeno ponašanje (npr. kompleks manje vrijednosti itd.)

    I ključno - sujeta. Po definiciji sujeta predstavlja lažnu predstavu o sopstvenoj veličini, odnosno narcisoidno doživljavanje sebe kao bitnog člana u društvu i kao nekoga ko je iznad drugih u društvenom položaju. Jedna od bitnih osobina sujetnih ljudi jeste uvredljivost, odnosno oni u svemu vide atak na sebe i svoju ličnost.

    Da ne ulazimo dalje u priču o poremećajima ličnosti i mehanizmima za njihovo lakše podnošenje (podvojenost, projekcija isl.). Neki dobar psihijatar bi na ovom i još par slučajeva mogao da napiše jako zanimljiv rad.

    Dobro je Al no1 pomenuo nedavno - uz saobracajca bi trebao da bude i jedan psihijatar minimum. No bi naše dileje njega napravile ludim.

  24. The Following User Says Thank You to Mitro For This Useful Post:


  25. #295
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,776
    Thanks Thanks Given 
    628
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Zamisli Mitro postoji nesto sto se zove saobracajna kultura i postovanje saobracajnih znakova i propisa. Zamisli to!

    Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

  26. #296
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,083
    Thanks Thanks Given 
    714
    Thanks Thanks Received 
    1,950
    Thanked in
    965 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ima jos jedna fora: vozim autoputem, desnom trakom 100 na sat, ogranicenje 100. Iza mene je mangup neki a iza njega je presretac, locked and loaded. Hoce li ovaj mangup da me pretice lijevom trakom i onda kad ga zaustave, da se vadi sa pricom da je to traka za preticanje? Naravno da me nece preticat i da ce “guslati” iza mene do kraja autoputa.
    takumi, vrati se na ovu temu za 3-4 godine, da se cudis samome sebi sto si pisao....

  27. #297
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    vratiće se,ali da se smije kako se primate

  28. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  29. #298
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,707
    Thanks Thanks Given 
    2,371
    Thanks Thanks Received 
    4,476
    Thanked in
    2,586 Posts

    Default

    Ka’ saučešće.


  30. #299
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,083
    Thanks Thanks Given 
    714
    Thanks Thanks Received 
    1,950
    Thanked in
    965 Posts

    Default

    vazda to moze da iskoristi kao izgovor... nema nista sporno....

  31. #300
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ka’ saučešće.
    ka' lopate popa brane

  32. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


Page 12 of 13 FirstFirst ... 28910111213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 11-10-20, 11:55
  2. Medjunarodna vozacka dozvola - stvarnost ili fikcija :)
    By petarr90 in forum Automobilizam
    Replies: 22
    Last Post: 12-09-15, 21:13
  3. Novi Urbanisticki Plan ? ( urbana legenda ili bliska stvarnost ) ?
    By Black_Pirate in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 06-12-10, 01:57
  4. Spore
    By B_M_W in forum Game Server CG
    Replies: 5
    Last Post: 23-03-06, 19:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •