Results 1 to 14 of 14

Thread: Reproduktivna prava i polno zdravlje

  1. #1
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,736
    Thanks Thanks Given 
    2,639
    Thanks Thanks Received 
    2,511
    Thanked in
    1,426 Posts

    Arrow Reproduktivna prava i polno zdravlje

    https://m.cdm.me/svijet/planeta/zabr...ak-u-19-vijek/

    Brzo ce ovo kod nas i u EU

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  2. #2
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gamechanger View Post
    Podrzavam.
    Ja podrzavam da se nelegalnim ucini seks prije braka, odnosno seks bez posebnog odobrenja od drzavnih organa.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  3. The Following 9 Users Say Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Ja podrzavam da se nelegalnim ucini seks prije braka, odnosno seks bez posebnog odobrenja od drzavnih organa.
    Zatvor za sve one koji prekrše jednu od 10 zapovijesti, bez obzira vjeruju li ili ne.

    Nema mekano.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  5. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  6. #4
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,567
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    https://m.cdm.me/svijet/planeta/zabr...ak-u-19-vijek/

    Brzo ce ovo kod nas i u EU

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    ovo ne bi smjelo da bude iđe na svijet. al Ameri su birali Trumpa pa neka se nose sa posledicama te odluke

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  8. #5
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,596
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ovo ne bi smjelo da bude iđe na svijet. al Ameri su birali Trumpa pa neka se nose sa posledicama te odluke

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Tramp je posledica jedne struje koja u ameriku postoji vec 20+ godina...

    A ta struja je nastala zbog Demokrata koji su poceli previse liberalni da budu, i zato su nastali ovakvi...
    A zasto je nastala previse liberalna struja, za to treba pogledati odredjene interesne grupe, krupni kapital i lobiste koje su angazovani.

    Polarizacija u USA uzima danak, a ovo je najnovija posledica toga. Isto kao Tramp.

    Ako se nastavi polarizacija u USA, a ne postoje naznake da nece, ko zna sto dalje ceka ameriku, a i cijeli svijet.

    Polarizacija jaka nije samo u ameriku, nego i u cijeli svijet. Pogledaj samo nas kako smo polarizovani i podijeljeni...

    Na sto ce sve ovo izaci... Vidjecemo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  10. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2022]

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Ja podrzavam da se nelegalnim ucini seks prije braka, odnosno seks bez posebnog odobrenja od drzavnih organa.
    Ja sam zato da se ljudi paze, kome sklizne neka to shvati kao svoju sudbinu i zdravo djaci.

    Ko nema mu*da neka koristi zastitu, i sto bi rekao onaj kikirez tojeto.

  11. #7
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,200
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    756
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gamechanger View Post
    Ja sam zato da se ljudi paze, kome sklizne neka to shvati kao svoju sudbinu i zdravo djaci.

    Ko nema mu*da neka koristi zastitu, i sto bi rekao onaj kikirez tojeto.
    Kako ovo reći djevojkama u CG koje u alkoholisanom i uz opojne supstance svašta rade.

    Da ne pričam o maloljetnim djevojkama koje dodju sa 15/16god u hitnu nagrdjene od alkohola i droge (što pričati dalje)

    Ništa nije bolje ni ovdje.

    https://www.instagram.com/reel/CezPg...d=YmMyMTA2M2Y=

  12. #8
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ja samo zamisljam kako ce da ide primjena ovog zakona.
    Hvatace na djelu tokom abortusa i prekidati proceduru? Uhapsiti pacijenkinju u lokvi krvi i strpati je u zatvor da dok ceka tuzioca umre od sepse. A ako prezivi da cetiri godine provede u zatvoru jer je uradila nesto u SVOM tijelu.

    Ovaj zakon je toliko nelogican i van zdravog razuma i isto mi je kao da se zakonom zabrani samopovrjedjivanje i samoubistvo. Treba zabraniti muskarcima da se samozadovoljavaju jer je i to ubistvo potencijalnog djeteta.

    Ovo ce da doprinese samo tragedijama kao nekad kad su zene umirale radeci nelegalne abortuse po supama i nesterilnim podrumima kod svakakvih baba i nadriljekara, a sirotista ce da se pretrpavaju i da se pospjesuje trgovina nezeljenom djecom. Sta mislite kako ce roditelji da tretiraju nezeljeno dijete? Bice maltretirano psihicki ili fizicki, zanemarivano i mozda i ubijeno ako su roditelji nespremni tinejdzeri ili maloumnici.


    Ovaj zakon je tragedija za citav svijet jer cemo ga uskoro i mi morati usvojiti i ici u korak sa Zapadnim vrijednostima.
    A sta mislite kako ce to kod nas da ide...
    Last edited by Kliker17; 26-06-22 at 11:52.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  14. #9
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,888
    Thanks Thanks Given 
    14,880
    Thanks Thanks Received 
    3,674
    Thanked in
    2,624 Posts

    Default

    Republikanci,konzervativci u sprezi sa katoličkom crkvom.
    I onaj jezivi zakon o oružju sa čim odavno imaju problem.
    Da,Kliker odlično objašnjeno kako to u praksi izgleda.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 26-06-22 at 12:02.
    No pasaran!

  15. #10
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Ja podrzavam da se nelegalnim ucini seks prije braka, odnosno seks bez posebnog odobrenja od drzavnih organa.
    US demokrate imaju 'bolji' predlog - obavezna vazektomija za sve muškarce od ulaska u pubertet.

    An Oklahoma state rep proposed legislation that would mandate young men get mandatory vasectomies

    https://news.yahoo.com/oklahoma-stat...154326130.html


    Best part:

    "I would invite you to co-author a bill that I'm considering next year that would mandate that each male, when they reach puberty, get a mandatory vasectomy that's only reversible when they reach the point of financial and emotional stability,"

    __________
    Last edited by starwalker; 27-06-22 at 10:48.
    The more things change, the more they stay the same.

  16. The Following 4 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  17. #11
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Ja podrzavam da se nelegalnim ucini seks prije braka, odnosno seks bez posebnog odobrenja od drzavnih organa.
    Ehej, 2022 godina je, mislim da je vrijeme da čovječanstvo ostavi iza sebe onaj primitivni nagon za seksom. Naša civilizacija je dostigla taj nivo da može prevaziči taj životinjski čin. Da, za potomstvo tu je uvijek vantjelesna. Dakle, proglasiti seks nelegalnim je sasvim logičan korak...

  18. The Following 3 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  19. #12
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,385
    Thanks Thanks Given 
    4,080
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Ja samo zamisljam kako ce da ide primjena ovog zakona.
    Hvatace na djelu tokom abortusa i prekidati proceduru? Uhapsiti pacijenkinju u lokvi krvi i strpati je u zatvor da dok ceka tuzioca umre od sepse. A ako prezivi da cetiri godine provede u zatvoru jer je uradila nesto u SVOM tijelu.

    Ovaj zakon je toliko nelogican i van zdravog razuma i isto mi je kao da se zakonom zabrani samopovrjedjivanje i samoubistvo. Treba zabraniti muskarcima da se samozadovoljavaju jer je i to ubistvo potencijalnog djeteta.

    Ovo ce da doprinese samo tragedijama kao nekad kad su zene umirale radeci nelegalne abortuse po supama i nesterilnim podrumima kod svakakvih baba i nadriljekara, a sirotista ce da se pretrpavaju i da se pospjesuje trgovina nezeljenom djecom. Sta mislite kako ce roditelji da tretiraju nezeljeno dijete? Bice maltretirano psihicki ili fizicki, zanemarivano i mozda i ubijeno ako su roditelji nespremni tinejdzeri ili maloumnici.


    Ovaj zakon je tragedija za citav svijet jer cemo ga uskoro i mi morati usvojiti i ici u korak sa Zapadnim vrijednostima.
    A sta mislite kako ce to kod nas da ide...
    Nikakav novi zakon nije donijet, nego je sud ukinuo postojeci koji na nivou citave US dozvoljava abortus.
    I sad se svaka drzava vratila na svoj stari zakon ako ga je imala, a ako nije moraju donijeti novi svako za sebe.
    I tu je problem jer u nekim drzavama postoje zakoni od prije 100 godina koji zabranjuju, a u nekim od ovih drugih ima jakog lobija da se zabranjuje.

    A primjena je zabrana doktorima da to rade pod prijetnjom zatvora, cini mi se

    Sent from my phone
    Last edited by nikolaf7; 26-06-22 at 13:28.

  20. The Following User Says Thank You to nikolaf7 For This Useful Post:


  21. #13
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Tačno, nije donijet nikakav novi zakon, malo se ljudi zbunjuju sa terminima i lošim novinarstvom.
    Mislim, svakako je korak unazad današnje civilizacije (tačnije nekih 50 godina unazad), ali nije baš kako se interpretira.
    Dakle, više nije jedinstvena odluka na federalnom nivou, već sad svaka država ima pravo na sopstveni zakon, što je totalna glupost kad je neko ovako pitanje na tapetu, pogotovo znajući mentalitet južnih država, tj. njihovih stanovnika koji je ostao zarobljen u nekom prošlom vremenu, čak ih ima koji se i dalje zalažu za robove.
    Svakako, ako neke države donesu zakon o zabrani, to danas može samo dovesti do nelegalnih abortusa u ko zna kakvim uslovima i većeg broja smrtnosti.
    Kad se sjetim kao dijete euforije ulaska u novi milenijum 2000-te (tehnički, novi je stupio godinu kasnije), da mi je neko pričao da će današnje društvo biti x puta nakaradnije, degeneričniji i podjeljenije, pomislio bih da je lud.


    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Ja podrzavam da se nelegalnim ucini seks prije braka, odnosno seks bez posebnog odobrenja od drzavnih organa.

    Ih, kako bi onda ovi što podržavaju poskakali da se pridruže protestima
    Last edited by technus; 26-06-22 at 14:23.
    Forever young, i want to be forever young

  22. #14
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Ja samo zamisljam kako ce da ide primjena ovog zakona.
    Hvatace na djelu tokom abortusa i prekidati proceduru? Uhapsiti pacijenkinju u lokvi krvi i strpati je u zatvor da dok ceka tuzioca umre od sepse. A ako prezivi da cetiri godine provede u zatvoru jer je uradila nesto u SVOM tijelu.

    Ovaj zakon je toliko nelogican i van zdravog razuma i isto mi je kao da se zakonom zabrani samopovrjedjivanje i samoubistvo. Treba zabraniti muskarcima da se samozadovoljavaju jer je i to ubistvo potencijalnog djeteta.

    Ovo ce da doprinese samo tragedijama kao nekad kad su zene umirale radeci nelegalne abortuse po supama i nesterilnim podrumima kod svakakvih baba i nadriljekara, a sirotista ce da se pretrpavaju i da se pospjesuje trgovina nezeljenom djecom. Sta mislite kako ce roditelji da tretiraju nezeljeno dijete? Bice maltretirano psihicki ili fizicki, zanemarivano i mozda i ubijeno ako su roditelji nespremni tinejdzeri ili maloumnici.


    Ovaj zakon je tragedija za citav svijet jer cemo ga uskoro i mi morati usvojiti i ici u korak sa Zapadnim vrijednostima.
    A sta mislite kako ce to kod nas da ide...
    Postace ilegalno, nece biti opcija kao sto je do sada pa zenske odu do bolnice i abortiraju isto kao sto odu do trznog centra u soping. Ilegalno mogu da rade doktori u nekoj garazi isto kao sto rade transplantaciju bubrega i prodaju na crnom trzistu.

    Sto se zakona tice, treba odrediti do 3 mjeseca i 3-6 mjeseci trudnoce...a takodje treba poteci i neka druga pitanja jer je bilo situacija da muz i zena zajedno naprave dijete, koje zena nosi...pa samo ona odlucuje oce li abortirati jer je to sve njeno!?
    Last edited by Vitis; 26-06-22 at 14:34.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zdravlje
    By tropical in forum Sve i svašta
    Replies: 24
    Last Post: 16-06-06, 19:09
  2. Zdravlje
    By palma in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 13-04-06, 13:20
  3. Tangice & zdravlje.
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 21
    Last Post: 02-07-05, 16:05
  4. Replies: 4
    Last Post: 03-05-05, 11:34
  5. Koliko (ne) znamo o polno prenosivim bolestima
    By KRKNA in forum Sex i erotika
    Replies: 21
    Last Post: 03-01-05, 13:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •