Page 3 of 25 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 607

Thread: Sukob identiteta

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Da, teško je shvatiti navijanje protiv svoje države, kakva god da je. No, indiferentnost mi je razumljiva.

  2. #52
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Nisam ih ja prvi pomenuo, a svakako pricam primarno o reprezentaciji i zastavi.
    Ne znam ko je prvi pomenuo, ali kako neko moze da pravda navijanje protiv svoje drzave dpsom ili frontom ?

  3. #53
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    sto se tice repke navijam normalno,al jesu li mi se ogadili pojedini "sportski" dps ovci tj. oni koji su im bili na promotivne tribine i lelekali iz svega mozga milo milo, e to mi je dno dna
    to je razlika koju ti ne kapiras jer bio gojkovic ili joka , nemaju oni sta da traze na partijskim skupovima bilo koje partije.branit jedne a napadat druge je maliciozno.
    Isto ne kapiram da mmogi kad igra djokovic protiv nadala ili federera navijaju protiv noleta iako je nase gore list, al mu se ne srpstvo ne oprasta

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    što ne bi imali šta da traže? oni imaju pravo na svoje mišljenje taman koliko ti i ja. ako ti i ja odemo na nečiji partijski skup, vala mogu i oni e, sad što svaki političar ođe koristi uspjehe sportista za ostvarivanje nekih svojih ciljeva je meni odvratnije. to je radio dps, to su i ovi novi nastavili

    napadaju Novaka u Srbiji više nego ođe, kada je podržao one proteste krajem prošle godine botine SNS su odma' osule paljbu po naredbi. omiljena reprezentacija (van naše) mi je košarkaška Srbije (nekad Juge). kad ne učestvujemo mi, za njih navijam ka da su mi iz kuće. ne gledam to kroz srpstvo, no jer sam odrasta uz Bodirogu, Danilovića, Đorđevića i ekipu

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #54
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Ja kad bi rakovica uzimao za ozbiljno nosio bi pracku.
    sto se tice repke navijam normalno,al jesu li mi se ogadili pojedini "sportski" dps ovci tj. oni koji su im bili na promotivne tribine i lelekali iz svega mozga milo milo, e to mi je dno dna
    to je razlika koju ti ne kapiras jer bio gojkovic ili joka , nemaju oni sta da traze na partijskim skupovima bilo koje partije.branit jedne a napadat druge je maliciozno.
    Isto ne kapiram da mmogi kad igra djokovic protiv nadala ili federera navijaju protiv noleta iako je nase gore list, al mu se ne srpstvo ne oprasta

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    To za Djokovica, vjerujem da bi bilo drugacije da igra za Crnu Goru, bez obzira na srbovanje. Mada, on na neki naci predstavlja Balkan i meni je sasvim normalno da se navija za njega. Ja uzivam u njegovim pobjedama, kao sto uzivam da gledam reprezentacije Srbije u vaterpolu i kosarci. Ili, Nikolu Jokica. Meni je mnogo vise od srbovanja kod Djokovica zasmetalo odbijanje da se vakcinise. Upravo zbog toga sto sam njegov navijac i sto je odbijanjem vakcine nanio veliku stetu svojoj karijeri.

    U svakom slucaju, nije isto slaviti poraze sopstvene zemlje i ne podrzavati sportistu koji nastupa za drugu zemlju. Iako, neke slicnosti postoje.

  5. #55
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Iz dana u dan se sve vise priblizavas tripleti nazalost, aj obrazlozi zbog cega je argument "ne mogu navijat za dps reprezentaciju" debilan.
    Sa reprezentacijom Srbije kitio se Vučić i SNS, sa reprezenatcijom Hrvatske slikavao se HDZ. Pa niko ne veli u te dvije zemlje "ne mogu navijat za SNS (HDZ) reprezentaciju". Ne vele ni za Vučićevu Zvezdu da ne mogu navijat, koju vodi Terza, kojeg je BrAAAAAAAAno Mićunović krio po Budvi dok je ima potjernicu i dok mu Alek nije uzjaha.
    Argument "ne mogu navijat za DPS reprezentaciju" je samo smokvin list za "ne mogu navijati za reprezentaciju Crne Gore jer se ne mogu pomiriti sa nezavisnošću Crne Gore".
    Ne mrze ti ljudi Crnu Goru samo pate zbog njene nezavisnosti, jer bi je željeli u nekom aranžmanu sa Srbijom.
    Ostalo je to da visi od referenduma odgovaralo je DPS-u getoizacija tih ljudi, a još više je getoizacija odgovarala političkim predstavnicima unionista.
    Što je najsmješnije, misle za sebe da su najbolji Srbi, da im ostali Srbi nisu do koljena, dakle veći su šovinisti nego bilo koji drugi narod neprijateljski nastrojen Srbima. Ništa radna etika Južne pruge, ništa laloška vrednoća, smirenost, ništa Pupin, ništa Milanković...
    Usput, Milanković je Srbin, pravoslavac, astronom koji je za SPC napravio najprecizniji kalendar na svijetu, ali ostade da se koristi kalendar paganina Rimljanina Julija Cezara i da se diče sa njime kao prepoznatljivim pravoslavnim simvolom. IQ nije mjerodavan, važi...
    No, odoh predaleko.

    Ali bice da je to samo jer ne vole svoju drzavu, u istu reprezentaciju(za koju karte moras nabaviti preko DPS, ili ih platiti 3-4x vise od nekoga iz DPS) je unistio tu reprezentaciju i doveo je u svoje ruke, ako ne vjerujes samo reci pa cu ispucati odje sta se sve desavalo u poslednjih 10 godina(koliko ja pamtim).
    Karte za zapad kupih u subotu jutro prije utakmice, stao u red i platio. Tako da ti priča baš ne pije vodu.
    Al Kaluđerović će sredit crnogorski fudbal, sa sve Ljaljovićima, koji su namirisali koliko FSCG ima na računima po bankama. Lik koji nije moga dobačit do međunarodnog sudije bolji je od lika kojeg planeta zvala Genije. Jes, taman ka i ovo preprodavanje karata od DPS-a.

    Reprezentacija je takva kakva je, teško da može biti bolja u ovako maloj sredini. I uz to siromašnoj za evropski prosjek.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  7. #56
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    E pored cedisa da je bio jos fscg. Iha. Slag na tortu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  8. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  9. #57
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ne znam ko je prvi pomenuo, ali kako neko moze da pravda navijanje protiv svoje drzave dpsom ili frontom ?
    Ne pricam o navijanju protiv drzave(za to se slazem da je glupost) nego ne navijanje za drzavu, tj. ne pruzanje podrske reprezentaciji.

  10. #58
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Nikad nijesam uspio da razumijem kako neko ko je rodjen u CG, kao i svi njegovi preci, moze da navija protiv svoj zemlje.

    Navijati protiv svoje zemlje nije normalno. To su neke frustracije, ostrascenost, patologija. Zatrovanost medijima i propagandom?
    Kad su utakmice u pitanju ja ne navijam za zemlju u kojoj sam rodjen.

    Nisu ni frustracije, ostrascenost, zatrovanost medijima, nije u pitanju ni zastava i himna, vec me za drugu drzavu vezu uspomene i te uspomene cine da drugu drzavu volim vise od one u kojoj sam rodjen i kao takav u zajednickim duelima navijam protiv svoje zemlje.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #59
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Kad su utakmice u pitanju ja ne navijam za zemlju u kojoj sam rodjen.

    Nisu ni frustracije, ostrascenost, zatrovanost medijima, nije u pitanju ni zastava i himna, vec me za drugu drzavu vezu uspomene i te uspomene cine da drugu drzavu volim vise od one u kojoj sam rodjen i kao takav u zajednickim duelima navijam protiv svoje zemlje.
    Jesi li to mora odit u drugu državu mrak da skineš? Pa sad za njih navijaš...
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  12. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  13. #60
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Sa reprezentacijom Srbije kitio se Vučić i SNS, sa reprezenatcijom Hrvatske slikavao se HDZ. Pa niko ne veli u te dvije zemlje "ne mogu navijat za SNS (HDZ) reprezentaciju". Ne vele ni za Vučićevu Zvezdu da ne mogu navijat, koju vodi Terza, kojeg je BrAAAAAAAAno Mićunović krio po Budvi dok je ima potjernicu i dok mu Alek nije uzjaha.
    Argument "ne mogu navijat za DPS reprezentaciju" je samo smokvin list za "ne mogu navijati za reprezentaciju Crne Gore jer se ne mogu pomiriti sa nezavisnošću Crne Gore".
    Ne mrze ti ljudi Crnu Goru samo pate zbog njene nezavisnosti, jer bi je željeli u nekom aranžmanu sa Srbijom.
    Ostalo je to da visi od referenduma odgovaralo je DPS-u getoizacija tih ljudi, a još više je getoizacija odgovarala političkim predstavnicima unionista.
    Što je najsmješnije, misle za sebe da su najbolji Srbi, da im ostali Srbi nisu do koljena, dakle veći su šovinisti nego bilo koji drugi narod neprijateljski nastrojen Srbima. Ništa radna etika Južne pruge, ništa laloška vrednoća, smirenost, ništa Pupin, ništa Milanković...
    Usput, Milanković je Srbin, pravoslavac, astronom koji je za SPC napravio najprecizniji kalendar na svijetu, ali ostade da se koristi kalendar paganina Rimljanina Julija Cezara i da se diče sa njime kao prepoznatljivim pravoslavnim simvolom. IQ nije mjerodavan, važi...
    No, odoh predaleko.



    Karte za zapad kupih u subotu jutro prije utakmice, stao u red i platio. Tako da ti priča baš ne pije vodu.
    Al Kaluđerović će sredit crnogorski fudbal, sa sve Ljaljovićima, koji su namirisali koliko FSCG ima na računima po bankama. Lik koji nije moga dobačit do međunarodnog sudije bolji je od lika kojeg planeta zvala Genije. Jes, taman ka i ovo preprodavanje karata od DPS-a.

    Reprezentacija je takva kakva je, teško da može biti bolja u ovako maloj sredini. I uz to siromašnoj za evropski prosjek.
    Poprilicno sam siguran da su ljudi pljuvali piksija tokom/nakon uvlacenja dupeta Vucicu.

    Argument "ne mogu navijat za DPS reprezentaciju" je samo smokvin list za "ne mogu navijati za reprezentaciju Crne Gore jer se ne mogu pomiriti sa nezavisnošću Crne Gore". - jednom dijelu stanovnistva da, sto je opet legitimno misljenje sa obzirom na rezultate referenduma. Medjutim, tu ne spadaju svi oni koji ne navijaju za reprezentaciju, ne bih pricao da sam jedini koji tako gleda stvari a sa obzirom da nisam onda i kazem, jednostavno o simpatizerima dps-a mislim najgore i ne mogu im dati svoju podrsku i to je gotova stvar.

    Karte za zapad kupih u subotu jutro prije utakmice, stao u red i platio. Tako da ti priča baš ne pije vodu.
    Al Kaluđerović će sredit crnogorski fudbal, sa sve Ljaljovićima, koji su namirisali koliko FSCG ima na računima po bankama. Lik koji nije moga dobačit do međunarodnog sudije bolji je od lika kojeg planeta zvala Genije. Jes, taman ka i ovo preprodavanje karata od DPS-a.
    Kakav si bukvalista jbt, ti si kupio kartu i ne sumnjam da jedan dio ljudi jeste a drugi koji nisu stigli su morali ici preko DPS preprodavaca. Ne mora da znaci da se to desilo za ovu utakmicu ali mogu garantovati da jeste za CG - Engleska jer sam to bas htio da gledam al ipak se vratih kuci jer mi je karta nudjena jedino od DPS-ova iz kvarta, a inace su porodicno svi bili al ostala koja karta viska pa da se meni preproda da bi i ja gledao.


    Interesantno u citavoj prici je kako poskakaste na ove sto bi nas za beograd a ovi sto lokalno pokupise sve macku o rep

  14. #61
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Piksija su navijači Terzića i Vučića prozivali prije desetak dana na finalu kupa. jer Piksi više ne zove poluproizvode u selekciju pa to ovome prvom ne odgovara. usput brzo će izbori u FSS pa bi i tamo mogao doći neko je blizak Piksiju možda a SNS mu nije drag pa je i to problem. i onda Terzićevi navijači našli da ga vrijeđaju. a čoek veći no svi oni oni zajedno

    bio sam na svakoj utakmici protiv Engleza, kao i na onoj protiv Italije. na jednoj protiv Engleza sam bio na istoku, ostalo zapad. karta kupljena regularno
    Last edited by outline; 13-06-22 at 22:38.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #62
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Jesi li to mora odit u drugu državu mrak da skineš? Pa sad za njih navijaš...
    Izmedju ostalog i to
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  17. #63
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Budvanska policija privela je dva maloljetnika nakon što je Nikšićanin prijavio da su prije dva dana namjeravli da ispred kontejnera u naselju Rozino u Budvi zapale državni zastavu Crne Gore.

    Kako je "Vijestima" potvrđeno u budvanskoj policiji dežurnoj službi Centra bezbjednosti (CB) Budva 10. juna je Nikšićanin prijavio da je oko 13 časova fizički i verbalno napadnut od dva mlađa muškarca nakon njegovog sprečavanja da zapale zastavu.

    Na lice mjesta je upućena interventna jedinica, ali nikoga nijesu zatekli.

    Tri sata kasnije policiji je ponovo po istom osnovu stigla prijava i policajci ponovo odlaze na lice mjesta i tada privode dva maloljetnika.

    Policijski inspektori su uzeli izjave od svih aktera događaja.

    Kako je "Vijestima" rečeno maloljetnici su tvrdili da im nije bila namjera da zapale zastavu već da naprave šalu za druga i proslijede mu fotografiju.

    O događaju su upoznate državna tužiteljka iz Kotora, kao i državna tužiteljka za maloljetnike, koje su se, kako je rečeno, izjasnile da nema elemenata krivičnog djela za koje se gonjenje preduzima po službenoj dužnosti, s obzirom da u radnjama maloljetnika nije dokazana namjera i da nije nastupila posljedica, odnosno da nije došlo do fizičkog oštećenja državne zastave.

    Protiv maljetnika, Nikšićanin nije podnio prijavu za fizički i verbalni napad, tako da im je izrečena mjera upozorenja na ponašanje.

    izvor: www.vijesti.me

    Vijest sa kojom je počela tema i kako se dalje odvija...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  18. #64
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Poprilicno sam siguran da su ljudi pljuvali piksija tokom/nakon uvlacenja dupeta Vucicu.

    Interesantno u citavoj prici je kako poskakaste na ove sto bi nas za beograd a ovi sto lokalno pokupise sve macku o rep

    Možda su popljuvali Piksija, ali nisu prestali da navijaju za Srbiju. Niti su rekli da zbog toga ne mogu da navijaju.

    Kao što im ne smeta Vučić, Terza i Čović kad navuku državne pare za dobre igrače da Zvezda igra lige šampiona u fudbalu i košarci.
    Al zato svima smeta ako se državne pare dodijele Budućnosti u rukometu ili košarci npr... Istima koji su alergični na Mila, Bokana, Belog Orla, ni malo ne smetaju Vučić (Slobov ministar), Terza (krimos kojeg je BrAAAAAno čUUUUUvao), Čović (nikad do kraja istraćena umiješanost u Đinđićevo ubistvo) da navijaju za Zvezdu.
    Toliko o skakanju oko Beograda. Ništa novo... Junaštvo je kad mi zapalimo njihovo selo...

    Kakav si bukvalista jbt, ti si kupio kartu i ne sumnjam da jedan dio ljudi jeste a drugi koji nisu stigli su morali ici preko DPS preprodavaca. Ne mora da znaci da se to desilo za ovu utakmicu ali mogu garantovati da jeste za CG - Engleska jer sam to bas htio da gledam al ipak se vratih kuci jer mi je karta nudjena jedino od DPS-ova iz kvarta, a inace su porodicno svi bili al ostala koja karta viska pa da se meni preproda da bi i ja gledao.
    Možda si ti bukvalista pa gledaš na osnovu primjera sa Engleskom Konkretno, bio sam na toj utakmici, firma za koju sam tada radio dala je trebovanje FSCG i dobila 3x manje od traženog. Pa je i u firmi bila malo gužva oko svega toga. Dobili su oni koji su ranije išli na tekme. Veliki procenat karata ode preko trebovanja i UREDNO SE PLATI, a savezu je to najkomotnije iz razloga što tada na tribine obično dođu normalni likovi, neskloni incidentima, pa je manja glavobolja.

    Tako da to nema baš veze sa DPS, već sa firmama koje ih kupe. Moguće da su neke državne, ali i privatne to rade, kao i one sa stranim vlasnišvom.

    No da ne spamujemo spam temu.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  19. #65
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Kad su utakmice u pitanju ja ne navijam za zemlju u kojoj sam rodjen.

    Nisu ni frustracije, ostrascenost, zatrovanost medijima, nije u pitanju ni zastava i himna, vec me za drugu drzavu vezu uspomene i te uspomene cine da drugu drzavu volim vise od one u kojoj sam rodjen i kao takav u zajednickim duelima navijam protiv svoje zemlje.
    Nijesi jedini. Mnogi su toliko vezani za bivsu drzavu, uspomene na ljepotu zivota u zajednici, da ne mogu da prihvate kao svoju novu samostalnu drzavu.

    Te uspomene su isto neka vrsta strasti. Tj ostrascenosti

  20. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  21. #66
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    14,541
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Sukob identiteta?
    Kakve veze ima sad identitet sa ljudima koji hoće da zapale,gaze i da ne pišem šta sve ne je bilo prošle godine rađeno sa zvaničnim državnim simbolom?
    I to su ozbiljne stvari dovoljno je da se sjetim tragedije ugašenog mladog života iz Nikšića ne tako davno.

    Možda najbolje da se stavi pelikan kao nacionalni simbol ili još bolje magarac jer je taj onaj pravi predstavnik naših krša i Lelejske gore.





    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 13-06-22 at 23:02.
    No pasaran!

  22. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  23. #67
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,481
    Thanks Thanks Given 
    2,518
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    U Crnoj Gori SRBIN kad najzad podje u Beograd tamo je MRCO i zovu ga jos Ej Crnogorac Ko je to????
    zagonetka za sve

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  24. #68
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Nijesi jedini. Mnogi su toliko vezani za bivsu drzavu, uspomene na ljepotu zivota u zajednici, da ne mogu da prihvate kao svoju novu samostalnu drzavu.

    Te uspomene su isto neka vrsta strasti. Tj ostrascenosti
    Nije zajednica u pitanju, nego nisam rodjen u Crnoj Gori
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #69
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Nije zajednica u pitanju, nego nisam rodjen u Crnoj Gori
    Па ти си већи издајник него што смо мислили.....
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  26. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  27. #70
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ovo moje namjensko trolovanje (doduse istinito) potegnuto je zbog famoznog pitanja - kako neko moze da voli ili navija protiv zemlje u kojoj je rodjen.
    A nedje me i podsjetilo na neku FB ili Twiitter objavu nekog od mladih nada SDP-a, prenio je odje forumas @mneonly, sa istom ili slicnom konotacijom, zaboravljajuci mjesto rodjenja sefa Raska Konjevica.

    Trebace narodu sa Balkana jos dosta vremena da izdigne van tih identitetskih pitanja. Ali na prici smo bar dobri, nikoga ne tangiraju te stvari dok nam neko ne takne ono "nase".
    Last edited by Antares; 14-06-22 at 11:55.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  28. The Following 4 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  29. #71
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    14,541
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Antares veze nemaš sa divljacima iz priče.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  30. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  31. #72
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Nije zajednica u pitanju, nego nisam rodjen u Crnoj Gori
    Samo mjesto rodjenja moze biti splet okolnosti. I ne mora imati veze s identitetom.

    Ja mogu da razumijem da se neko ne interesuje za sport, ili sto napisa Stradivari, da je neko indiferentan. Ima takvih ljudi koji se ne pale na sport, vaznije im neke druge stvari. Ono sto ne mogu da razumijem jeste da neko slavi poraz svoje zemlje. Da me sad ne hvatate za rijec sto znaci "svoja", valjda je to jasno. Ako je neko rodjen u CG, ako su otud svi preci, ako je tu isao u skolu, vecina drustva je iz CG, pa onda krene da slavi kad CG izgubi, onda se tu radi o nekom problemu. Da li je to kriza identiteta, ili neko inacenje, o tome se moze razgovarati. Ako je tacno ono sto neki od tih ljudi kazu da im je Crnu Goru ogadila DPS vlast, onda to jeste neka vrsta frustracije. I zato kazem da mi je zao tih ljudi. Zivjeti u zemlji koja ti se gadi... Nije lako zivjeti pod takvim stresom.

  32. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  33. #73
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    14,541
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Rođena sam u Jugoslaviji,onda smo mjenjali naziv države vrtoglavo.

    Što znam ja je volim,bezuslovno, kao što bi majka voljela svoje dijete.
    Takvu kakva je.Vjerovatno da ima većih,ekonomski jačih,itd ali ona je moja.


    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 14-06-22 at 12:43.
    No pasaran!

  34. #74
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Samo mjesto rodjenja moze biti splet okolnosti. I ne mora imati veze s identitetom.

    Ja mogu da razumijem da se neko ne interesuje za sport, ili sto napisa Stradivari, da je neko indiferentan. Ima takvih ljudi koji se ne pale na sport, vaznije im neke druge stvari. Ono sto ne mogu da razumijem jeste da neko slavi poraz svoje zemlje. Da me sad ne hvatate za rijec sto znaci "svoja", valjda je to jasno. Ako je neko rodjen u CG, ako su otud svi preci, ako je tu isao u skolu, vecina drustva je iz CG, pa onda krene da slavi kad CG izgubi, onda se tu radi o nekom problemu. Da li je to kriza identiteta, ili neko inacenje, o tome se moze razgovarati. Ako je tacno ono sto neki od tih ljudi kazu da im je Crnu Goru ogadila DPS vlast, onda to jeste neka vrsta frustracije. I zato kazem da mi je zao tih ljudi. Zivjeti u zemlji koja ti se gadi... Nije lako zivjeti pod takvim stresom.
    Nije to što slavi poraz svoje zemlje no što slavi poraz uopšte. Pa i u ratu se slave pobjede a ne porazi. Nije to tako kad počnu da žive recimo u Francuskoj. Ne slave poraz Francuske. Ima to veze samo sa crnogorcima i srbima. Mislim dasrbima negdje podsvjesno zuji u glavi da su crnogorci izdali odbivši da budu srbi. I tako svaka šteta crnogorcima je srbima na radost. Ono kad te neko najrođeniji misliš izdao. Pretpostavljam da to zna da zaboli. Zato kad neko zapali zastavu ili slično zapravo je potrebno da mu stavimo do znanja da ga volimo i da nikad nismo prestajali. Jes da ovo malo ovako debilno zvuči kad je nacionalni identitet u pitanju ali zaista vjerujem u to jer u drugim sferama života funkcioniše pa reko možda i ovdje upali. Ne košta ništa da se proba. Evo makosmo DPS pa vise nema razloga da neko ne voli CG zbog DPSa tako da ostade samo ova "izdaja".
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  35. The Following 5 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  36. #75
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nije to što slavi poraz svoje zemlje no što slavi poraz uopšte. Pa i u ratu se slave pobjede a ne porazi. Nije to tako kad počnu da žive recimo u Francuskoj. Ne slave poraz Francuske. Ima to veze samo sa crnogorcima i srbima. Mislim dasrbima negdje podsvjesno zuji u glavi da su crnogorci izdali odbivši da budu srbi. I tako svaka šteta crnogorcima je srbima na radost. Ono kad te neko najrođeniji misliš izdao. Pretpostavljam da to zna da zaboli. Zato kad neko zapali zastavu ili slično zapravo je potrebno da mu stavimo do znanja da ga volimo i da nikad nismo prestajali. Jes da ovo malo ovako debilno zvuči kad je nacionalni identitet u pitanju ali zaista vjerujem u to jer u drugim sferama života funkcioniše pa reko možda i ovdje upali. Ne košta ništa da se proba. Evo makosmo DPS pa vise nema razloga da neko ne voli CG zbog DPSa tako da ostade samo ova "izdaja".
    Mislim da si pogodio poentu. Ima tu i malo inercije - stvari iz proslosti koje se ne mogu promijeniti, i svijest o tome. To radja frustraciju i, posledicno - reakciju. Radovat se necijem porazu jeste jedna vrsta bolesti. Karaktera. Nesto, sto se zove zloba. Sadrzana u balkanskoj paradigmi "Da komsiji crkne krava". Nije zdravo patiti od toga. Ni za sebe, ni za okolinu.

    Pitanje je kako promijeniti stvari. Pad DPS-a je bio blagotvoran, ali ocigledno ne i dovoljan.

    Trebace par generacija da se stvari dovedu na normalu. Dotad treba da se malo (is)trpimo. I malo manje kinjimo jedni druge. Za pocetak.

  37. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


Page 3 of 25 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sukob Crnogorske i Srpske crkve
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 71
    Last Post: 28-08-09, 19:49
  2. Sukob, agresija ili nesporazum ?
    By Lady abu bin crazy in forum Religija i filozofija
    Replies: 20
    Last Post: 15-12-07, 09:42
  3. Tranzicija identiteta
    By Bonja the Zmaj in forum Centralni
    Replies: 45
    Last Post: 07-12-06, 15:06
  4. Hriscanska Crkva-Sukob Rima i Carigrada
    By Kojo in forum Religija i filozofija
    Replies: 9
    Last Post: 16-05-05, 23:54
  5. Dimenzije identiteta
    By Met in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 22-04-04, 13:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •