Page 19 of 25 FirstFirst ... 9151617181920212223 ... LastLast
Results 451 to 475 of 607

Thread: Sukob identiteta

  1. #451
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,823
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Može li neko da objasni profesionalnim Srbima da je život krenuo iz vode pa tek onda na kopno, pa je iz sadašnjeg Jadranskog mora život, prvo, počeo da se širi na crnogorskoj obali i tako su prvi ljudi na svijetu zapravo Crnogorci.

    A onda su krenuli dalje da se šire po svijetu i neđe u jednom istorijskom trenutku imamo separatiste Srbe koji su zapravo Crnogorci i imaju CG porijeklo.

    Hvala.



    Acta est fabula.
    Love, peace and respect.

  2. #452
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,327
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    E našao je ko će da priča o Srbima separatiatima i istorijskim trenucima

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  3. #453
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,823
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    E našao je ko će da priča o Srbima separatiatima i istorijskim trenucima

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Pa vidiš li kako sam tebe našao za trenutak
    Love, peace and respect.

  4. #454
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,327
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Tu sam ja nema potrebe da me nalaziš

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  5. #455
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Sramno je što rade predsjednici opština po skupštini Srbije, stranke koje imaju pomoć od "matice" valjda im je Srbija matica, pa neka im bude kad vole, ali predsjednici opština?! Pa još....Ako je istina da je ovaj srećko iz Nikšića na godišnjici KUD-a Zahumlje tokom učešća KUD-a Njegoš sa Cetinja dizao tri prsta dok igraju...pazi, to su gosti KUD-a iz njegove opštine, čiji je gost on, kao prvi čovjek opštine, sjedi u prvom redu, i provocira folkloraše?! Predsjednik opštine i da je na najavu gostovanja KUD-a Ramadan Sarkić iz Tuza, napustio salu, onda nema granica mome gađenju---obični MAGARAC? Baš mene briga, ali ne shvatam da bilo ko iz CG kako se god zvao takav čin podržava...a znam da vas ima...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #456
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Sramno je što rade predsjednici opština po skupštini Srbije, stranke koje imaju pomoć od "matice" valjda im je Srbija matica, pa neka im bude kad vole, ali predsjednici opština?! Pa još....Ako je istina da je ovaj srećko iz Nikšića na godišnjici KUD-a Zahumlje tokom učešća KUD-a Njegoš sa Cetinja dizao tri prsta dok igraju...pazi, to su gosti KUD-a iz njegove opštine, čiji je gost on, kao prvi čovjek opštine, sjedi u prvom redu, i provocira folkloraše?! Predsjednik opštine i da je na najavu gostovanja KUD-a Ramadan Sarkić iz Tuza, napustio salu, onda nema granica mome gađenju---obični MAGARAC? Baš mene briga, ali ne shvatam da bilo ko iz CG kako se god zvao takav čin podržava...a znam da vas ima...
    Lako je prepoznati da je ovo samo prikriveni napad na pripadnike naše hrvatske manjine, koji su već godinama, i kao ministri i partijski funkcioneri, stalni članovi tijela Hrvatske za saradnju sa Hrvatima van svojih granica.

    Nisam od tebe očekivao ovakav brutalan napad na naše manjine.

  7. #457
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,212
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Malo je, zbilja, neobično da popriličnom broju naših zemljaka (nezavisno od vjere i nacije) smeta svaka institucionalna ili vaninstitucionalna saradnja sa Srbijom,a potpuno su relaksirani, ako se veza uspostavlja sa drugim državama u okruženju.

  8. The Following User Says Thank You to Stradivari For This Useful Post:


  9. #458
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,881
    Thanks Thanks Given 
    14,874
    Thanks Thanks Received 
    3,673
    Thanked in
    2,623 Posts

    Default

    Sa Hrvatskom pogotovu, urgh.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  10. #459
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,327
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Malo je, zbilja, neobično da popriličnom broju naših zemljaka (nezavisno od vjere i nacije) smeta svaka institucionalna ili vaninstitucionalna saradnja sa Srbijom,a potpuno su relaksirani, ako se veza uspostavlja sa drugim državama u okruženju.
    Ada zbaš koliko ljudi sa ovih prostora ima u Zagrebu, Sarajevu i Tirani. Ne zna im se broj. Kakvi Beograd i Srbija.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  11. #460
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Malo je, zbilja, neobično da popriličnom broju naših zemljaka (nezavisno od vjere i nacije) smeta svaka institucionalna ili vaninstitucionalna saradnja sa Srbijom,a potpuno su relaksirani, ako se veza uspostavlja sa drugim državama u okruženju.
    Meni je lično neobično da CG funkcioneri podnose raport nekoj gospođi koja negira tu istu državu i dobar dio njenih građana. To koliko smeta saradnja se moze viđet po iznosu uvoza iz Srbije, u milionima eura, tako da je to što si napisao obična demagogija i jako me čudi da dolazi od tebe.
    Mislio sam da imaš potpuno suprotan stav kad su u pitanju ovakve ljudske kanavace.

  12. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  13. #461
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,010
    Thanks Thanks Given 
    5,021
    Thanks Thanks Received 
    2,428
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Remarche,Turchine stari
    ...

  14. The Following 2 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  15. #462
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,881
    Thanks Thanks Given 
    14,874
    Thanks Thanks Received 
    3,673
    Thanked in
    2,623 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Meni je lično neobično da CG funkcioneri podnose raport nekoj gospođi koja negira tu istu državu i dobar dio njenih građana. To koliko smeta saradnja se moze viđet po iznosu uvoza iz Srbije, u milionima eura, tako da je to što si napisao obična demagogija i jako me čudi da dolazi od tebe.
    Mislio sam da imaš potpuno suprotan stav kad su u pitanju ovakve ljudske kanavace.
    A ja mislila da je ironičan, baš zato.
    No pasaran!

  16. #463
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Lako je prepoznati da je ovo samo prikriveni napad na pripadnike naše hrvatske manjine, koji su već godinama, i kao ministri i partijski funkcioneri, stalni članovi tijela Hrvatske za saradnju sa Hrvatima van svojih granica.

    Nisam od tebe očekivao ovakav brutalan napad na naše manjine.
    Sta kazu kad ih u Sabor privedu na raport. Jesu li uveli sahovnicu u prostorijama kabineta gradonacelnika? Ups, nemaju nijednog, ups, nijedan nije isao kao zvanicnik ili funkcioner vec kao predstavnik hrvatske manjine.

    Da li ti stvarno mislis da mi ne vjerujemo da si dovoljno inteligentan da shvatis razliku kao i da te razlike nisi i sam svjestan i da su ovo sve tvoji blijedi pokusaji pravdanja ama bas svega nesuvislog sta nadjes a moze da naudi tvokij ideologiji?

  17. #464
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Malo je, zbilja, neobično da popriličnom broju naših zemljaka (nezavisno od vjere i nacije) smeta svaka institucionalna ili vaninstitucionalna saradnja sa Srbijom,a potpuno su relaksirani, ako se veza uspostavlja sa drugim državama u okruženju.
    A je li ti neobičan momenat đe ni jedna druga država iz okruženja ne negira Crnogorcima naciju, ne daje izjave kako im je jako bitan popis u Crnoj Gori, ne najavljuju ujedinjenje "hrvatskog svijeta" ili "bošnjačkog svijeta", kroz inkorporiranje Crne Gore u isti?
    Tome da dodamo već pomenuti argument, da ovi DF-ovci nisu išli tamo kao predstavnici nacionalne manjine, no predsjednici opština, i dobijamo malčice drugačiju sliku.
    Last edited by ASC; 12-01-23 at 15:28.

  18. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  19. #465
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,327
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Koliko ljudi sa ovih prostora živi u Srbiji?

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  20. #466
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,212
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Iskreno, meni je 90% stvari o kojima u Crnoj Gori "pjeni" ova ili ona strana sasvim ili skoro sasvim irelevantne. Sasvim mi je svejedno ko će kojom zastavom da maše, za koji klub ili reprezentaciju da navija. Daleko više me tangiraju neznanje, površnost, neodgovornost, nekultura...

  21. The Following User Says Thank You to Stradivari For This Useful Post:


  22. #467
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Stvarno, kako se samo usuđuje žena da pjeva pjesmu iz 1863 godine koja je očigledno retroaktivno skrnavljenje himne iz 2004 godine
    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    I dalje voziš propagandu na turbo pogon, ne patišeš

    ''Ta pjesma iz 1863. godine'', kojom se razbacujete ovuda ko da je čudo neko, je te 1863. ispjevana prvi put u Srpskom narodnom pozorištu u Beogradu.
    Autor joj je čuveni Jovan Đorđević, inače autor i ondašnje sprske himne ''Bože pravde''.
    Originalni naziv joj je ''Oj junaštva svjetla zoro''.
    Autor je i objavio u svojoj čuvenoj kolekciji ''Lira: 800 pozorišnih pesama'', 1884. godine.
    Obrati pažnju, pozorišnih.
    Jedini dio teksta koji ima istovjetan sa našom današnjom himnom je ''Majko naša Crna Goro''.

    Zato, kad tako krenete opet da nam pojašnjavate kako je to prastara NARODNA crnogorska pjesma o slavnom srpskom rodu, koja nam je zapravo istinska originalna himna, prvo viđite što pričate.

    Druga stvar, Danica Crnogorčević je pjevala himnu Države Crne Gore, u koju je ubacila stihove o srpskom rodu. Nije pjevala nikakvu ''pjesmu iz 1863.'', kako veliš.
    Ovo gore navedeno je eksplicitno zakonom kažnjivo.
    I doći će vrijeme da tako i bude, koliko god se bukalo kukalo i drekalo o srbomrštvu i ostalim demonima. Što bi reko Markes
    Prenosim ovđe, jer mu je tu mjesto.

    Priča je stara približno 180 godina (od 1844.). Potpuno je tipična, pomalo i izlizana, ali krajnje efektivna, i ide ovako:

    ''U istinskoj Crnoj Gori postojala je jedna slavna najslavnija narodna pjesma. Ona je pjevala o tome kako su Crnogorci zapravo Srbi, a Crna Gora jedina ''za slobodu ostala srpskom rodu''.
    Skoro vijek nakon toga, došli su neki ustaše i ostali antihristi, i prepjevali ovu sjajnu slavnu pjesmu, načinjevši u njoj od Srba Crnogorce.
    Nakon njih, došli su još veći antihristi komunisti, i u Brozovom Jajcu načinjeli još veće Crnogorce.
    Nakon njih, došo je i sami đavo, Milo, i počeo konačno istrebljenje Srba. I iz Crne Gore, i iz Crnogoraca.''

    Ovu priču je začeo neki Ilija Garašanin. Godine 1844.
    U decenijama koje su slijedile, Srbija se drastično mijenjala. Mijenjale su se vlasti, uređenja, dinastije. Ali se ova priča nikad nikad nikad promijenila nije.
    To se inače zove strateško promišljanje budućnosti.

    I to je sve što crnogorski vladari umjeli nisu.
    Tako, za razliku od političke strategije razvoja Srbije, Knjaz i Kralj Nikola, nije vidio dalje od spostvenog nosa.
    Kažnjen za isto 1918.
    I Crna Gora s njim.

    Identično tome, 100 godina kasnije, Milo, propušta da praktikuje dugoročnu strategiju odžanja i razvoja ove zemlje.
    Oni drugi ne propuštaju. Oni onu istu pjesmu odozgo pjevaju poslednjih 180 godina.
    I dobro im ide.

    I to je tragično.
    Jedinu istinsku priliku za održanje Crna Gora je dobila u Titovoj Jugoslaviji.
    Tačnije, dobila je priliku za samoizjašnjenje.
    Još tačnije, nije je dobila, nego zaslužila. Prethodnim državnim statusom, kao najstarija od svih južnoslovenskih država te epohe. I zaslugama u ratnim zbivanjima 1941-1945, koje su više nego drastično nadilazile njenu veličinu.

    I upravo zato se, od kako je svijeta i vijeka, ''komunisti'' identifikuju kao epicentar zla od strane svega što je srpsko u Crnoj Gori.

    I upravo zato, zbog odsustva strateškog promišljanja održanja ove Države, a krajnje osmišljenog pristupa komšijske strane, imamo ovakvu temu na forumu. I u realnosti.
    Last edited by Buva+gacce; 12-01-23 at 22:19.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  23. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  24. #468
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Idiotska primjena idiotskih zakona se, kao i uvijek u nas, pravda višim interesima, nacionalnim potrebama, odbranom države.

    Da se vratimo na ono što je nama Balkancima najmrskije, a što je osnova demokratije - lična ljudska prava.

    Da ponovim, sama ideja da nekoga treba kažnjavati zato što je usvojen zakon kojim je jedna verzija pjesme Oj svijetla majska zoro proglašena za svetinju a sve prethodne verzije koje su se pjevale 160 godina unazad retroaktivno za skrnavljenja je kretenska.

    Nema tog ECHR na kome će ikad dobiti država Crna Gora protiv građanina koji je otpjevao neku od starih verzija pjesme i onda zbog toga kažnjen.

    Ja shvatam zašto su DPS i kompanija usvojili takav šizofreni zakon. Ono što ne shvatam je kako iko sa minimumom osjećaja za ljudska prava svog sugrađanina može da brani njegovu primjenu.

    Ili ako vam je toliko taj zakon srcu prirastao hoćemo li počinjati sa kažnjavanjem ovih patriotkinja što nose kostime boje zastave? I to je kršenje zakona.

  25. #469
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,564
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Iskreno, meni je 90% stvari o kojima u Crnoj Gori "pjeni" ova ili ona strana sasvim ili skoro sasvim irelevantne. Sasvim mi je svejedno ko će kojom zastavom da maše, za koji klub ili reprezentaciju da navija. Daleko više me tangiraju neznanje, površnost, neodgovornost, nekultura...


    a što čine prikriveni deefovci. nebitno je veli što ljudi koji su predsjednici opština ili skupština idu na raport u drugu državu da stranci na vlasti u toj državi podnose račune kako rade što im ovi narede

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  26. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  27. #470
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,212
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Uhhhhh... eto postadoh DF-ovac, doduše prikriveni. U okruženju su me sumnjičili da simpatišem DPS, da nisam dovoljno veliki Srbin... ali niko, do danas, da sam ljubitelj DF-a.

  28. #471
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,564
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    pa jer je ovo klasična priča ekipe dfa. nije bitno al isto radimo sve što nam reče Beograd. to je tako Slobo radio, samo što nije imao ovakve izvođače radova

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  29. #472
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Trt faŠizmu sloboda narodu
    "Želim vam samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplinu"


  30. #473
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,791
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,314
    Thanked in
    2,166 Posts

    Default

    Naravno. Eto ga i Milatović prisvojio df bulažnjenje pa veli "Pošto su Srbi u velikoj većini bili na suprotnoj strani, platili su visoku cijenu za vrijeme Đukanovićeve autokratije".

  31. #474
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    E, to vec nije bulaznjenje, vec ziva istina. Da nisam zivio odje sve vrijeme, da nisam bio zaposljen u javnom sektoru i iz prve ruke gledao kako su Srbi "gubavi", mozda bih ti povjerovao...


  32. The Following 3 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  33. #475
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2023]

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    E, to vec nije bulaznjenje, vec ziva istina. Da nisam zivio odje sve vrijeme, da nisam bio zaposljen u javnom sektoru i iz prve ruke gledao kako su Srbi "gubavi", mozda bih ti povjerovao...
    Krivica i ugrozenost su dvostrani. Vodje srba svih ovih godina tipa DF nisu nizasta drugo bez za marginalizaciju. Sa druge strane DPS nije nista radio da ih marginalizuje vec se zadovoljavao time da ih dobro osvijetli i stavi na centar pozornice. Karikature od glumaca u nakaradnoj režiji. A srbi su zrtve bili. Crnogorci ne manje. Prvi zato sto su razapinjani i posledicno mrzili, a drugi sto su nasjeli na pricu “srbi imaju rogove, siljat rep i trozubac” i posledicno mrzili. Materijalno srbi su vise osteceni ali duhovno podjednako u mrznji i jedni i drugi osakaćeni. Materijalnost se mijenja i to je zakonitost ali mentalni sklop samo u izuzetnim slucajevima sam od sebe ali kroz opraštanje, vrijeme, obrazovanje, dijalog… sve je moguce. Ili opcija je i da nastavimo sa mrznjom.


    Sent आत्मनः
    Last edited by Caesar; 23-04-23 at 10:48.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  34. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


Page 19 of 25 FirstFirst ... 9151617181920212223 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sukob Crnogorske i Srpske crkve
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 71
    Last Post: 28-08-09, 18:49
  2. Sukob, agresija ili nesporazum ?
    By Lady abu bin crazy in forum Religija i filozofija
    Replies: 20
    Last Post: 15-12-07, 08:42
  3. Tranzicija identiteta
    By Bonja the Zmaj in forum Centralni
    Replies: 45
    Last Post: 07-12-06, 14:06
  4. Hriscanska Crkva-Sukob Rima i Carigrada
    By Kojo in forum Religija i filozofija
    Replies: 9
    Last Post: 16-05-05, 22:54
  5. Dimenzije identiteta
    By Met in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 22-04-04, 12:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •