Page 13 of 25 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast
Results 301 to 325 of 607

Thread: Sukob identiteta

  1. #301
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default Sukob identiteta

    Sve se to da rijesiti,i sjever je zapušten odavno pa ne kukamo,iako smo porijeklom odatle i ja i tripleta.Ali za razliku od drugih,ja ne zelim da se teritorija moje drzave cijepa.

    Da se rijesiti naravno,ali ne taj tvoj nacin autonomijom boke ili “eventualne nezavisnosti”,kad se pomene sandzak onda je to Raška jel da.

    Savršeno me zabolje penis šta misliš o meni,ti si svojom recenicom o mojem i tvojem prezimenu pokazao da si obican sovinista,mada se i prije toga dalo naslutiti iz više postova.
    Zamjera se tripleti odje,a veći si ti ekstremista od njega masu,zato se i ne mices sa ovih tema


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by AdO_pG; 03-12-22 at 23:54.

  2. The Following User Says Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  3. #302
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    moje i vas prezimena nikad nece imati istu tezinu.
    Izgleda da imas neki ozbiljan problem. Koji zaudara na - šovinizam. I rasizam.

  4. #303
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,366
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Azuriran, jos kako, vidi sta pise: Boka od
    1797 do 1806 pod upravom Austrije
    1806 do 1807 pod upravom Rusije
    1807 do 1813 pod upravom Francuske
    svega nepunih godinu izmedju 1813 i 1814 Bokom "vlada" zajednicka bokesko-crnogorska uprava
    Naredne 104 godine pod Austrijskom, ostalo valjda znamo? Ili se pravimo blesavi?
    U HN ima jedan malo poznati spomenik (finansiran od strane Vlade Francuske) francuskim vojnicima pomenutog doba i kratkom pricom na koju bi se mogla nadovezati Puskinov uradak. Nego, naravno, kontenentalni dio zemlje je nezainteresovan, pa kako bi i znao.
    Dakle nije 1944/5. Hvala što si potvrdio. Jer laži Željka Komnenovića i in4s su baš loše.

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    To 2/3 mozete macku o rep da okacite. Ponovo dolazimo na onu moju - sidjite van sezone da vidite na sta biser Jadrana lici, pa mi onda pricajte bajke kako dvije trecine prihoda ostaju ovdje. Znas li ti na sta bi licio ono dole kad bi se 700 milki ulagalo godisnje kako ti tvrdis? Pa nemojmo.
    Rekao sam da vam se ne otima. Ne da tamo investirate. Investirate u stanove po Podgorici, Beogradu, Novom Sadu i izgradnji (neko baš napravi čardak ni na nebu ni na zemlji koji zovu apartmani) smještaja i zgrada koje ne dijelite u neko bescijenje koliko vidim. Stvarno što onaj DPS odluči da se Porto Novi gradi u Boku. Jedno milijardu eura se skucalo onamo bez neke potrebe. Vala baš. A nikakvog dobra od te investicije. Stanovi u Kumbor se mogu nać za 600 eura. Van sezone, mjesečno.

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Da znas kako se izdaju sobe i kontrolise protok gostiju, ne bi pisao ove besmislice. Moji izdaju sobe i apartmane, pa odlicno znam kroz sta ljudi prolaze i da je to daleko od "lezi hljebe da te jedem" sistema, kako vas dostina misli. Prvo, postoji obavezna prijava gostiju, koju granicna policija prilikom skeniranja pasosa odmah vidi: dje je doticni bio i koliko dana. Za sve dane koji nedostaju od ulaska u zemlju do izlaska iz iste (tj. dane bez pokrica) se krpe povelike kazne GOSTU, kao jedan vid stimulacije da nam opet dodje (to me podsjeti na ono ljeto zatvorenih granica, kakva briljantna odluka mastermajndova CG politike, jos jedan veliki naklon za taj debilan potez, koji naravno nikme nije nadoknadjen. Tesko je to nadmasiti), pa onda posalje inspekcije svima kod koji je taj gost odsjedao, pa onda i njih malo po rebara, za ovo ili za ono. Pa ako si se dje oglasio zovu te telefonom da se zakazu kao gosti i onda dodju i predstave se kao inspektori, pa krenu da pregledaju i prevcu sve. Ma milion je primjera, poput onog za kategorizaciju smjetaja i ugostiteljskih objekata, ne sjecam se vise koliko je kostalo, znam samo da je PLASTICNA tabla, ona sa zvjezdicama bila 300 eura, pa se poslije dvije godine promjenio dizajn i opet se morala kupovati, samo sto je bila 500. Pogadjaj koliko firmi u CG pravi te table i odakle su. A dje je dalje porez na dobit? Dvocifren procenat, zar ne?
    Evo puni novinski tekstovi kažnjavanja davalaca smještaja.
    Ovo za pasoše nije tačno, jer da to stvarno postoji ne bi se za godinu naplatilo 2,500,000 boravišnih taksi nego komad više a baš odlično znam o čemu se radi mnogo više nego ti.
    I ne sumnjam da si ti u svom dijelu lealan. ja ineč mislim da svi ljudi potšuju državu u koju žive, plaćaju porez i ophode se prema njoj kao prema svojoj familiji i kući.

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Reginalni vodovod je karina, vode vise nema nego sto ima u sezoni, stalno neki kvarovi, da nisu mozda stedjeli na materijalima i projektima nije dobro pogodjen potreban kapacitet? Ili su fuserske firme radile to preko one rabote?
    Da onda ugase vodu u taj vodovod, nema potrebe da se šalje dolje.

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Aerodrom u Tivat su opremili sa vojnog pohoda na Dubrovnik, ponijelo se sa Cilipa sve sta je moglo, neka te o tome.
    Radarsku opremu da, asfalt vala nisu.

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Sozina nije u Boku, a svakako se i dalje placa sto znaci da drzava se i dalje masno naplacuje za njega.
    Za primorje je i to napisah. Malo obrati pažnju što pišem.

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Kabal za Italiju, zamoli centralu da pruze jos jedan, jer nama struje nema kad malo zagrmi, tako da je reklamirana stabilnost mreze izostala. Mozda valja da Zobla prodaje svoju struju.
    Ne znam što je reklamirano, znam da je fina investicija bila, da se poneko od lokalnog stavnovništva zaposlio i sad radi a radio je i u toku projekta.

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    A sta cemo sto svakog ljeta sidje 40-50 neizivljenih inspektora pa se razlete po primorju i za sezonu napisu desetine miliona eura raznoraznih kazni. Kako i nece kad je ugostiteljima 3200 eura minimalna po novom zakonu plus 500 za odgovorno lice - direkotora. A to pisu za sta im padne na pamet. Pa obavezni neki debilni seminari za radnike, tipa one zastite na radu kuku majko, cura iz (pogadjak koliok firmi to radi i odakle su) od 22-3 godine drzi predavanje o rukovanju nozemivma kuvaru sa 30 godina iskustva Sta je sa desitinama vanporeskih nameta koji su van svake pameti? 101 metoda legalne pljacke sopstevong stanovnista, ma bravo za oceve nacije!
    Nisu valjda Podgoričani krivi što je Budva odlučila da popove časti porez na nekretnine? Lokalne namete odrađuje lokalna vlast. Stvarno je DPS uništio HN sa tim nametima. Oh wait... DPS i HN.

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    U strahu su velike oci, sigurno masni srbljevi hoce bez razloga da odvoje Boku. Sigurno je to.
    Ne bojim se ja. Više sam ono prijateljski zabrinut što Srbi oće opet istorijski grešku da naprave. Krenu u osvajačke pohode a onda se vrnu u manju teritoriju since 1389.

    Zamolio bih te da se suzdržiš dijagnoza forumaša i taj dio posta ti je editovan. Trebalo bi nače da te sramota čega si napisao, ali čim si napisao onda je jasno koliko je sati.
    A i infrakciju nisi dobio jer ti odgovaram na post pa da ne bi mislio da je zbog toga.
    Last edited by hercules; 04-12-22 at 00:12.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  6. #304
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Kad si se vec spustio toliko nisko moram ti reci da nema sanse da imas vise povezanosti sa CG od mene jer su moji SVI iz Cg, niti se doseljavali niti nista slicno. Sto ne znaci da je to nesto lose, samo takvi ljudi ne bi trebalo da se mijesaju u unutrasnje stvari CG, nego neka crnogorci odlucuju o svojoj zemlji

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Svako je od nekud došao. Nema dokaza da se ljudska civilizacija počela razvijati u tvoje selo. Ono, majmuni, pa karika koja nedostaje, pa čovjek.

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Sve se to da rijesiti,i sjever je zapušten odavno pa ne kukamo,iako smo porijeklom odatle i ja i tripleta.Ali za razliku od drugih,ja ne zelim da se teritorija moje drzave cijepa.

    Da se rijesiti naravno,ali ne taj tvoj nacin autonomijom boke ili “eventualne nezavisnosti”,kad se pomene sandzak onda je to Raška jel da.

    Savršeno me zabolje penis šta misliš o meni,ti si svojom recenicom o mojem i tvojem prezimenu pokazao da si obican sovinista,mada se i prije toga dalo naslutiti iz više postova.
    Zamjera se tripleti odje,a veći si ti ekstremista od njega masu,zato se i ne mices sa ovih tema


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ako nisi dio rješenja, onda si dio problema. Obojica ste se makli u PG/BD i to što je sjever u debuleci vas više ne zanima, daleko od očiju daleko od srca?
    Sandžak je nekada bio osmanska administrativna oblast, manja nego današnja zamišljena geopolitička zona. Pod Sandžakom se računa i sjever Crne Gore. Je li te bocnulo kad sam ga nazvao pravim imenom - Raška, koja je sa istorijske strane začetak srpske državne ideje, Ras, mjesto prestola Stefana Nemanje i rođenja Svetog Save sa druge strane je geografska oblast koja se možda i zove po rijeci Raška, koja protiče kroz - gle čuda: Novi Pazar koji potiče na temeljima, gle čuda: starog srpskog grada Ras.

    Podržavam li ja ideju o otcijepljenju Boke ili ne, nebitno je, moj glas možda neće ni uticati toliko. Ja pokušavam da vam doprem do naroda da ako se odnos radikalno ne ne promijeni da može doći do radikalnih pro-mje-na.

    Ja sam šovinista, a vas dva se prvi i jedini (za sada) potrčali da me poserete jer nisam rođen u Crnoj Gori. Bra'o vi ga. I ekstremista sam, stavite me tamo na BIRN, ako može u Vitezove Svetog Jovana Vladimira, sviđa mi se kako zvuči.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by guvarana; 04-12-22 at 00:18.
    Those about to rock, we salute you!

  7. #305
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Azuriran, jos kako, vidi sta pise: Boka od
    1797 do 1806 pod upravom Austrije
    1806 do 1807 pod upravom Rusije
    1807 do 1813 pod upravom Francuske
    svega nepunih godinu izmedju 1813 i 1814 Bokom "vlada" zajednicka bokesko-crnogorska uprava
    Naredne 104 godine pod Austrijskom, ostalo valjda znamo? Ili se pravimo blesavi?
    U HN ima jedan malo poznati spomenik (finansiran od strane Vlade Francuske) francuskim vojnicima pomenutog doba i kratkom pricom na koju bi se mogla nadovezati Puskinov uradak. Nego, naravno, kontenentalni dio zemlje je nezainteresovan, pa kako bi i znao.

    To 2/3 mozete macku o rep da okacite. Ponovo dolazimo na onu moju - sidjite van sezone da vidite na sta biser Jadrana lici, pa mi onda pricajte bajke kako dvije trecine prihoda ostaju ovdje. Znas li ti na sta bi licio ono dole kad bi se 700 milki ulagalo godisnje kako ti tvrdis? Pa nemojmo.

    Da znas kako se izdaju sobe i kontrolise protok gostiju, ne bi pisao ove besmislice. Moji izdaju sobe i apartmane, pa odlicno znam kroz sta ljudi prolaze i da je to daleko od "lezi hljebe da te jedem" sistema, kako vas dostina misli. Prvo, postoji obavezna prijava gostiju, koju granicna policija prilikom skeniranja pasosa odmah vidi: dje je doticni bio i koliko dana. Za sve dane koji nedostaju od ulaska u zemlju do izlaska iz iste (tj. dane bez pokrica) se krpe povelike kazne GOSTU, kao jedan vid stimulacije da nam opet dodje (to me podsjeti na ono ljeto zatvorenih granica, kakva briljantna odluka mastermajndova CG politike, jos jedan veliki naklon za taj debilan potez, koji naravno nikme nije nadoknadjen. Tesko je to nadmasiti), pa onda posalje inspekcije svima kod koji je taj gost odsjedao, pa onda i njih malo po rebara, za ovo ili za ono. Pa ako si se dje oglasio zovu te telefonom da se zakazu kao gosti i onda dodju i predstave se kao inspektori, pa krenu da pregledaju i prevcu sve. Ma milion je primjera, poput onog za kategorizaciju smjetaja i ugostiteljskih objekata, ne sjecam se vise koliko je kostalo, znam samo da je PLASTICNA tabla, ona sa zvjezdicama bila 300 eura, pa se poslije dvije godine promjenio dizajn i opet se morala kupovati, samo sto je bila 500. Pogadjaj koliko firmi u CG pravi te table i odakle su. A dje je dalje porez na dobit? Dvocifren procenat, zar ne?

    Reginalni vodovod je karina, vode vise nema nego sto ima u sezoni, stalno neki kvarovi, da nisu mozda stedjeli na materijalima i projektima nije dobro pogodjen potreban kapacitet? Ili su fuserske firme radile to preko one rabote?
    Aerodrom u Tivat su opremili sa vojnog pohoda na Dubrovnik, ponijelo se sa Cilipa sve sta je moglo, neka te o tome.
    Sozina nije u Boku, a svakako se i dalje placa sto znaci da drzava se i dalje masno naplacuje za njega.
    Kabal za Italiju, zamoli centralu da pruze jos jedan, jer nama struje nema kad malo zagrmi, tako da je reklamirana stabilnost mreze izostala. Mozda valja da Zobla prodaje svoju struju.

    A sta cemo sto svakog ljeta sidje 40-50 neizivljenih inspektora pa se razlete po primorju i za sezonu napisu desetine miliona eura raznoraznih kazni. Kako i nece kad je ugostiteljima 3200 eura minimalna po novom zakonu plus 500 za odgovorno lice - direkotora. A to pisu za sta im padne na pamet. Pa obavezni neki debilni seminari za radnike, tipa one zastite na radu kuku majko, cura iz (pogadjak koliok firmi to radi i odakle su) od 22-3 godine drzi predavanje o rukovanju nozemivma kuvaru sa 30 godina iskustva Sta je sa desitinama vanporeskih nameta koji su van svake pameti? 101 metoda legalne pljacke sopstevong stanovnista, ma bravo za oceve nacije!

    U strahu su velike oci, sigurno masni srbljevi hoce bez razloga da odvoje Boku. Sigurno je to.

    Tripleta klasicno neuracunljiv, a sto se AdoPG tice, imao sam neko pozitivno misljenje o tebi, sad mi je jasno sto ti je u glavi. Ne znam koliko ste svjesni toga, u ovim iluzijama koje zivite ali moje i vas prezimena nikad nece imati istu tezinu.
    Zanimljivo da, za nekog tako istorijski potkovanog, ne pominješ i da su Budva i Paštrovići bili dio Boke. Kroz veliki dio istorije, pa bi se primjenom te logike (ako su bili nekad u istoriji, nebitno kad, onda će biti i danas, ako nam to tako odgovara) došlo do zaključka da su i danas.

    Nego, ono što baš privlači pažnju, što sam boldovao.
    Kažeš da nisi porijeklom iz Boke, i da nisi rođen u CG.
    Vidiš, ako primijenim tvoju logiku kojom se obraćaš njima, onda zbog toga moje prezime ima baš mnogo više težine od tvog.
    Toliko da ti se na kraju priče uzme pravo glasa, a meni da duplo.

    Karikiram, ali, najtužnije od svega, ništa netačno nisam reko. To je ta logika koju ćeraš ovđe. I nisi jedini.

    BTW, imam neke apartmane u izdavanju, što ja što moji prije mene, eo tri i po decenije, još nikad nisam vidio turističkog inspektora. Od ovih lokalaca što ćeraju takse, od koje nam žive opštine, zaspat se ne može. I inače gomila ljudi odbija da plati boravišnu taksu, jer svi imaju iskustva da skoro niđe niko nikad nije kažnjen za to, iako se svake godine ista priča širi kako će počet i čuda će se činjet. Što se rješenja tiče, njega imam, i košta me oko dvaes eurića svakih nekoliko godina. Poreza na prijavljeni prihod se na kraj nakupi komad, dijele ga država i opština po utvrđenom ključu za primorsku regiju i njene pojedinačne opštine. Kao i većinu ostalih poreza na prihode, a koji nisu u potpunosti ustupljeni opštinama.
    Hm, izgleda ipak da sam privilegovan, nekako mnogo lakše prolazim nego ti neki tamo velikomučenici iz te tvoje priče.
    Kad bolje razmislim, mora da je i to zbog prezimena
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  9. #306
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Dakle nije 1944/5. Hvala što si potvrdio. Jer laži Željka Komnenovića i in4s su baš loše.



    ........


    Interesantna stvar, kako ova gomila internet stručnjaka za istoriju vlada precizno činjenicama kako je, recimo, Stefan Nemanja ognjem počistio sve primorske gradove inače srpske Duklje, osim Kotora, ili koji je dio ondašnje Boke ostao Crnojevićima a koji nije, ili kad su i kako raseljavani i doseljavani Grbljani, kad su naišli Turci, kako su se Venecija i Otomani morem dijelili sve do Ora'ovca, pa tako do u najsitnije crevce cipan cijeli srednji vijek... A kad je ušla u sastav Crne Gore u današnjim granicama nikako da potrefe.

    1943. je, dvije neđelje prije Jajca, osnovano zemaljsko antifašističko vijeće Crne Gore i Boke, kao zajedničko tijelo. Za ove današnje poznavaoce demokratije, nešto kao skupština. Što implicira da se radilo o jedinstvenom entitetu.
    1944. na ljeto je to jedinstvo potvrđeno glasanjem delegata tog istog vijeća baš na tu konkretnu temu.
    1946. je to i ustrojeno Ustavom FNRJ.

    Čisto faktografije radi
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  10. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  11. #307
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Ja sam rodjen u podgorici,30 i kusur godina sam odje,moji su rodjeni na sjever.

    Sto se raške tiče to me uopšte ne interesuje,nego tebe kopka sandzak koji oni pominju.
    možeš pretraZiti moje postove i prije 10 i više godina na forumu,vidjeces da sam vazda bio protiv tog sandzaka kao nezavisne teritorije,pa i autonomne pokrajine,znam kuda to vodi,zato sam i protiv autonomije boke.
    Iskreno,zanima me ovaj nas dio “sandzaka”,srbijanski dio me ne interesuje.

    Sto se šovinizma tiče,evo je i @ostoja primijetio u tvom postu,ja nemam problem da neko ko nije rodjen odje komentariše,ali sva ta priča koja se u zadnje vrijeme priča o autonomiji boke je po meni anticrnogorska i ne podržavam je nikako,ni sami pomen o tome,jer opet kažem znam to vodi.

    Naći će se u budućnosti neko ko će se posvetiti ovome sto ti pričaš i da se zavrsi onako kako bi Bokelji željeli,nema potrebe da se ovakve teme rasplamsavaju.

    Ovo oko prezimena me ne dotiče,svi mi znamo svoje porijeklo i ne bjezimo od toga,a ti i drugi koji razmišljate kako razmišljate bi valjalo malo da se osvijestite.
    Dvades’ i prvi je vijek,ljudi mijenjaju vjeru dobrovoljno,to sto je neki nas predak promijenio,a vjerovatno i tvoj sigurno su imali dobar razlog za to,ali ne mora da znaci da je neko od nas manje vrijedan od drugoga samo zbog toga.
    Svi smo mi ljudi od krvi i mesa,ako zajedno ne možemo zivjeti bez obzira na vjerske,nacionalne,rasne ili bilo koje druge razlike bolje da nas nema.

    Za to se zalažem iako me kritikuju ljudi sa obije strane i na forumu i van njega.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. The Following 7 Users Say Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  13. #308
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Zanimljivo da, za nekog tako istorijski potkovanog, ne pominješ i da su Budva i Paštrovići bili dio Boke. Kroz veliki dio istorije, pa bi se primjenom te logike (ako su bili nekad u istoriji, nebitno kad, onda će biti i danas, ako nam to tako odgovara) došlo do zaključka da su i danas.

    Nego, ono što baš privlači pažnju, što sam boldovao.
    Kažeš da nisi porijeklom iz Boke, i da nisi rođen u CG.
    Vidiš, ako primijenim tvoju logiku kojom se obraćaš njima, onda zbog toga moje prezime ima baš mnogo više težine od tvog.
    Toliko da ti se na kraju priče uzme pravo glasa, a meni da duplo.

    Karikiram, ali, najtužnije od svega, ništa netačno nisam reko. To je ta logika koju ćeraš ovđe. I nisi jedini.

    BTW, imam neke apartmane u izdavanju, što ja što moji prije mene, eo tri i po decenije, još nikad nisam vidio turističkog inspektora. Od ovih lokalaca što ćeraju takse, od koje nam žive opštine, zaspat se ne može. I inače gomila ljudi odbija da plati boravišnu taksu, jer svi imaju iskustva da skoro niđe niko nikad nije kažnjen za to, iako se svake godine ista priča širi kako će počet i čuda će se činjet. Što se rješenja tiče, njega imam, i košta me oko dvaes eurića svakih nekoliko godina. Poreza na prijavljeni prihod se na kraj nakupi komad, dijele ga država i opština po utvrđenom ključu za primorsku regiju i njene pojedinačne opštine. Kao i većinu ostalih poreza na prihode, a koji nisu u potpunosti ustupljeni opštinama.
    Hm, izgleda ipak da sam privilegovan, nekako mnogo lakše prolazim nego ti neki tamo velikomučenici iz te tvoje priče.
    Kad bolje razmislim, mora da je i to zbog prezimena
    Opušteno kauboju, nije mi prvi rodeo.
    Da, Budva jeste dio Boke, pominjao nisam jer nismo pričali o granicama Boke (no pun intended).

    Ne znam u kojoj su ti opštini apartmani, možda u ovoj od poslušnih. A možda ti zbog prezimena i ne dolaze, k'o što veliš, đa'o će ga znat. Dođi malo kod nas da vidiš kako teta Valentina igranku pravi i za Mimozu kad treba, a da neće u sezoni. Mada mi smo onako istureni, izloženi što bi se reklo.
    Raspodjela parica je tako po slovu zakona, ali kome je stalo do zakona zadnjih decenija?

    Logiku možeš da primjeniš po izboru, nisam pretjerano osjetljiv na to, samo ne dopuštam da mi se spočitava kao građaninu drugog reda. Da mi se nabija na nos "nisi Crnogorac" u ovoj državi što baštini građanske i antifašističke tekovine...
    Vazdan neka čistokrvna priča, pa mogu valjda da budem ***** kad se već seru po meni.


    Kako siješ tako žanješ.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  14. #309
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Opušteno kauboju, nije mi prvi rodeo.
    Da, Budva jeste dio Boke, pominjao nisam jer nismo pričali o granicama Boke (no pun intended).

    Ne znam u kojoj su ti opštini apartmani, možda u ovoj od poslušnih. A možda ti zbog prezimena i ne dolaze, k'o što veliš, đa'o će ga znat. Dođi malo kod nas da vidiš kako teta Valentina igranku pravi i za Mimozu kad treba, a da neće u sezoni. Mada mi smo onako istureni, izloženi što bi se reklo.
    Raspodjela parica je tako po slovu zakona, ali kome je stalo do zakona zadnjih decenija?

    Logiku možeš da primjeniš po izboru, nisam pretjerano osjetljiv na to, samo ne dopuštam da mi se spočitava kao građaninu drugog reda. Da mi se nabija na nos "nisi Crnogorac" u ovoj državi što baštini građanske i antifašističke tekovine...
    Vazdan neka čistokrvna priča, pa mogu valjda da budem ***** kad se već seru po meni.


    Kako siješ tako žanješ.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Reče ti nakon što si ljudima lijepo reko da nikad njihova prezimena ne mogu imat isto težine koliko i tvoje, jer se ne prezivaju kako treba. Vrh

    Opusti se, pričamo samo. Na način koji si sam odabrao i uveo, tako da ne bi trebalo da ti smeta.

    Budi mi dobar, i pozdrav iz najposlušnije od svih opština ikad
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  15. #310
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    1943. je, dvije neđelje prije Jajca, osnovano zemaljsko antifašističko vijeće Crne Gore i Boke, kao zajedničko tijelo. Za ove današnje poznavaoce demokratije, nešto kao skupština. Što implicira da se radilo o jedinstvenom entitetu.
    1944. na ljeto je to jedinstvo potvrđeno glasanjem delegata tog istog vijeća baš na tu konkretnu temu.
    1946. je to i ustrojeno Ustavom FNRJ.

    Čisto faktografije radi
    ZAVNO Crne Gore i Boke mijenja ime u CASNO, biješe li prvo? Pa tek onda se namjestilo za Narodnu skupštinu, nakon priključenja Bijelog Polja i Pljevalja?

    ADoPG odgovaram ti sutra na ovo zadnje.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  16. #311
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Reče ti nakon što si ljudima lijepo reko da nikad njihova prezimena ne mogu imat isto težine koliko i tvoje, jer se ne prezivaju kako treba. Vrh

    Opusti se, pričamo samo. Na način koji si sam odabrao i uveo, tako da ne bi trebalo da ti smeta.

    Budi mi dobar, i pozdrav iz najposlušnije od svih opština ikad
    Jeste, jer očigledno nisam dovoljno građanin da bi se moja pitala.
    Da nisam srbalj i meni mi bi bilo lakše, kunem ti se.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  17. #312
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    ne dopuštam da mi se spočitava kao građaninu drugog reda.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    A ti mozes da Adi i Tripletui spocitavas bas to sto ne dopustas drugima? Imas neko vece pravo, zbog prezimena?

    Ovo da se prisvaja vece pravo na drzavu nego ljudima druge vjere/nacije, te da po istom osnovu prezimena imaju razlictu tezinu, otkriva stvarnu pozadinu price o autonomiji Boke. Nacionalisticku.

    Sto je sledece sto cemo procitati? Predlog da se Adu i Tripleti stavi nekakva zuta traka? Drugacija od one koje je Ivan Vukovic uveo na podgoricke ulice

    Zar nije bilo dosta mrznje prema drugima, razdora i rasturanja drzava na Ballkanu? Crna Gora ne moze biti stabilna drzava dokle god nacionalizam bude dominantna ideologija. Nazalost, to je sada slucaj. Bojim se da se radi o strategiji koja ima cilj da se CG urusi kao drzava ili stavi pod kontrolu. Moguce je da ima onih koji nesvjesno sluze toj strategiji duboko vjerujuci da je ispravno to sto zastupaju. Ne sumnjam da ima dosta onih koji to svjesno i s namjerom rade.

  18. #313
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,841
    Thanks Thanks Given 
    2,689
    Thanks Thanks Received 
    2,567
    Thanked in
    1,451 Posts

    Default

    samo ladne vode dosta pijte i sve ce proci....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  19. #314
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Niste na sastanku sinhronizovali priču, ovi tvoji vele da Hrvati ne svojataju Boku.
    Ne boj se, tvoj Nikšić niko neće svojatat. Mada imate veze sa Bokom. Jedini su na svijet Nikšićani grudvama oćerali hercehnovske mažoretke sa glavne ulice prilikom defilea.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  20. #315
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Ljudi iskulirajmo. Vazda se te autonomne oblasti završe puškama, a na kraju nekim traktorima. A traktori ne završe na njivu no na cestu.
    Makar smo se toga nagledali.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  21. #316
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ne boj se, tvoj Nikšić niko neće svojatat. Mada imate veze sa Bokom. Jedini su na svijet Nikšićani grudvama oćerali hercehnovske mažoretke sa glavne ulice prilikom defilea.
    Nzm kakve veze Nikšić sad ima sa ovom pričom?
    Bgm su ga svojatali vjekovima, n'o se ne bojim da će ga takvi ka' osvojit', jaki ste samo na riječ a kad je frka "bjež'te gaće, p*sra vas goozica"
    Forever young, i want to be forever young

  22. #317
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana
    Podržavam li ja ideju o otcijepljenju Boke ili ne, nebitno je, moj glas možda neće ni uticati toliko. Ja pokušavam da vam doprem do naroda da ako se odnos radikalno ne ne promijeni da može doći do radikalnih pro-mje-na.
    Ovo je jedan i od razloga sto sam zagovarao da se tema prebaci u dio za ekstremizam, jer se treba cuti i strana koja zagovara nezavisnu Boku.

    Mozda se jednog dana, kad se skupi hrabrosti, krene i pricat o jednoj opstini sa istoka Crne Gore
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  24. #318
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Ahhahahahaahaha. A sto je ovo.

    Ovih 5/6% nam 'eba majku, ka' Dritan sad u svoje pero.

    Ali opametili smo se pa vise ne 'ebemo ni ove od 30% a kamo li ove od 5-6%.

    Pa se nazivajte kako 'ocete.

    Dosta je DPS-ovog ispiranja mozga da bi nalegli na ove price od jos par forumasa sa istom ideologijom da brane drzavu.
    Naslusali smo se dosta.

    Nego... Nikad vise... I do godine ... Na parlamentarne.

  25. #319
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    A ti mozes da Adi i Tripletui spocitavas bas to sto ne dopustas drugima? Imas neko vece pravo, zbog prezimena?

    Ovo da se prisvaja vece pravo na drzavu nego ljudima druge vjere/nacije, te da po istom osnovu prezimena imaju razlictu tezinu, otkriva stvarnu pozadinu price o autonomiji Boke. Nacionalisticku.

    Sto je sledece sto cemo procitati? Predlog da se Adu i Tripleti stavi nekakva zuta traka? Drugacija od one koje je Ivan Vukovic uveo na podgoricke ulice

    Zar nije bilo dosta mrznje prema drugima, razdora i rasturanja drzava na Ballkanu? Crna Gora ne moze biti stabilna drzava dokle god nacionalizam bude dominantna ideologija. Nazalost, to je sada slucaj. Bojim se da se radi o strategiji koja ima cilj da se CG urusi kao drzava ili stavi pod kontrolu. Moguce je da ima onih koji nesvjesno sluze toj strategiji duboko vjerujuci da je ispravno to sto zastupaju. Ne sumnjam da ima dosta onih koji to svjesno i s namjerom rade.
    Ti meni, ja tebi prijo, valjda ti je toliko jasno. Prozvan sam, odgorovorio sam i sad se ponovi igramo građanštine na forumu, a vanka kad se upoznajemo vazda pitamo "iz kog si plemena". Neka te s tom kosmopolitskom pričom i fantaziranjem šta bi bilo kad bi bilo. Mučao bih ja da me nisu po mjestu rođenja mjerili.

    Je li bilo dosta mržnje? Jeste. Pitajmo isto to i Tripija koji truje i mrzi čak i na fudbalskom pdf.
    Svi se slažemo oko toga, bratstvo i jedinstvo, ja vjerujem i svaki put visi ono "ali".
    "Ali ti nisi rođen ođe". Koliko je djece u Boki rođeno u npr. Dubrovniku krajem '80? Hoćemo li i za njih kazati da ne trebaju da se pitaju ič? Ako hoćete građanstvo onda nema naginjanja na svoju stranu. Ajmo po zakonu, ne po babu i po stričevima.





    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  26. The Following User Says Thank You to guvarana For This Useful Post:


  27. #320
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Nzm kakve veze Nikšić sad ima sa ovom pričom?
    Bgm su ga svojatali vjekovima, n'o se ne bojim da će ga takvi ka' osvojit', jaki ste samo na riječ a kad je frka "bjež'te gaće, p*sra vas goozica"
    A jes ono, Nikšićani su se vazda sami oslobađali. Poznati su po tome.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  28. #321
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,200
    Thanks Thanks Given 
    15,130
    Thanks Thanks Received 
    3,761
    Thanked in
    2,689 Posts

    Default

    Ali, "duhovni korjeni" šta je ovo..Buđenje Valhale..

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  29. #322
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ali, "duhovni korjeni" šta je ovo..Buđenje Valhale..

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Rekao bih običajni/vjerski/religijski, no ćeš se prepasti i počeće popovi sa puškama i krstovima da ti se priviđaju, pa da te poštedim, da te ne lupi fras.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by guvarana; 04-12-22 at 07:47.
    Those about to rock, we salute you!

  30. The Following 3 Users Say Thank You to guvarana For This Useful Post:


  31. #323
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,859
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Kako će da radi DB... i osjećam se sjajnoooo

    Ne znam zašto toliko pažnje dajete jednom Zdravkovom fanatiku, a posebno kada, očigledno, mi ovđe na forumu poslije Mojsija imamo i Judu...

    Kako bi ovo Kentera za 5 minuta završio...
    Love, peace and respect.

  32. #324
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Ti meni, ja tebi prijo, valjda ti je toliko jasno. Prozvan sam, odgorovorio sam i sad se ponovi igramo građanštine na forumu, a vanka kad se upoznajemo vazda pitamo "iz kog si plemena". Neka te s tom kosmopolitskom pričom i fantaziranjem šta bi bilo kad bi bilo. Mučao bih ja da me nisu po mjestu rođenja mjerili.

    Je li bilo dosta mržnje? Jeste. Pitajmo isto to i Tripija koji truje i mrzi čak i na fudbalskom pdf.
    Svi se slažemo oko toga, bratstvo i jedinstvo, ja vjerujem i svaki put visi ono "ali".
    "Ali ti nisi rođen ođe". Koliko je djece u Boki rođeno u npr. Dubrovniku krajem '80? Hoćemo li i za njih kazati da ne trebaju da se pitaju ič? Ako hoćete građanstvo onda nema naginjanja na svoju stranu. Ajmo po zakonu, ne po babu i po stričevima.





    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Bolje da si mučao nego što si napisao neke stvari. Tvrdnja da je CG više tvoja nego manjinskih naroda i da tvoje prezime ima veću težinu od prezimena ljudi koji pripadaju manjinskim narodima je duboko anticivilizacijska, opasna i jednostavno neprihvatljiva. Jesi li svjestan da takvi stavovi pripadaju ideologiji koja je stojala iza zločina i etničkog čišćenja 90-ih? Tripleta zna da provocira, ali Ado spada u vrlo razumne kolege na forumu. Barem ono koliko sam ja pratio. Ja sam i tebe ubrajao u razumne kolege i priznajem da si me neprijatno iznenadio ovakvim ekstremistickim stavovima.

    Ne znam, odrastao si covjek, pa sam razmisli o svojim stavovima. Da ne dospijes na BIRN listu

  33. #325
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,841
    Thanks Thanks Given 
    2,689
    Thanks Thanks Received 
    2,567
    Thanked in
    1,451 Posts

    Default

    svako prezime u svoje selo donosi odredjenu vrijednost , reci mi od kojija sii reci cu ti kakav si

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

Page 13 of 25 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sukob Crnogorske i Srpske crkve
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 71
    Last Post: 28-08-09, 18:49
  2. Sukob, agresija ili nesporazum ?
    By Lady abu bin crazy in forum Religija i filozofija
    Replies: 20
    Last Post: 15-12-07, 08:42
  3. Tranzicija identiteta
    By Bonja the Zmaj in forum Centralni
    Replies: 45
    Last Post: 07-12-06, 14:06
  4. Hriscanska Crkva-Sukob Rima i Carigrada
    By Kojo in forum Religija i filozofija
    Replies: 9
    Last Post: 16-05-05, 22:54
  5. Dimenzije identiteta
    By Met in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 22-04-04, 12:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •