Page 24 of 25 FirstFirst ... 14202122232425 LastLast
Results 576 to 600 of 607

Thread: Sukob identiteta

  1. #576
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    čekaj,nijesu dati isti ti talijani što ste im pjevali i obasipali ih cvijećem 12tog jula pokrali sve to?
    Jok.
    To su bili oni isti Talijani što su ih moji, u zoru 13.07.1941., dočekali na Pavlovu stranu i potamanili ko buba švabe.
    I poslije toga, za razliku od mudrih Brajića, onu masu zarobljenih koje nisu imali čime da nahrane, puštili da se vrnu natrag.
    Pa su se ti isti, mjesec nakon, vrnuli ispred čitave divizije, išli od sela do sela, od kuće do kuće, i prepoznavali one što su tamo viđeli. Te su ih 18 zbog toga povješali i postrijeljali.

    No, iako znam da ne treba i da će mi @zvončica zbog ovoga zalijepit jednu vruću a opravdanu za uši, moram te pitat:

    A đe su tvoji bili tad?
    Pitam za istomišljenike, ne pretke
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  2. #577
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    isto to samo sjevernije,nego im nijesmo ni pjevali nikad,imali smo druge pjesme one poput bolje grob nego rob i taj rad

  3. #578
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,779
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,991
    Thanked in
    1,771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    I poslije toga, za razliku od mudrih Brajića, onu masu zarobljenih koje nisu imali čime da nahrane, puštili da se vrnu natrag.
    Битка се десила само на Брајићима, али су учесници били из цијеле околине, посебно ријечке нахије.

    Причао ми ђед, да кад се битка завршила, и кад је видио што ови планирају, само се покупио са својима и отишао кући.

    Да знају ови што им смета Цетиње, што су ту доминанто цетињани и цетињски срез направили Италијанима, никад не би причали те безочне лажи које пласирају.

    Но ваљда су помен Брајића, Кошћела, 49 народних хероја, 5000 бораца, били довољни, за то вријеме, да се зна ђе је било Цетиње.

    За разлику рецимо од макаронџије Јоаникија првог, и екипе из Заостра горњег.

    Освета је Италијана је нажалост била једнако брутална.
    Last edited by BAR; 12-05-23 at 11:26.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  4. #579
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Битка се десила само на Брајићима, али су учесници били из цијеле околине, посебно ријечке нахије.

    Причао ми ђед, да кад се битка завршила, и кад је видио што ови планирају, само се покупио са својима и отишао кући.

    Да знају ови што им смета Цетиње, што су ту доминанто цетињани и цетињски срез направили Италијанима, никад не би причали те безочне лажи које пласирају.

    Но ваљда су помен Брајића, Кошћела, 49 народних хероја, 5000 бораца, били довољни, за то вријеме, да се зна ђе је било Цетиње.

    За разлику рецимо од макаронџије Јоаникија првог, и екипе из Заостра горњег.

    Освета је Италијана је нажалост била једнако брутална.

    Viđi koliko je svijet mali, onda su nam se, sva je prilika, đedovi odatle skupa vraćali
    Sva se Katunska i Riječka nahija vrnula kad su viđeli da će da biju zarobljenike i pale tijela.
    I ti isti ljudi, u decenijama poslije, uprkos svim zataškavanjima i totalnom ćutanju o tom događaju, sa vrha i sa svakog drugog mjesta, nikad nisu dozvolili da taj stid i sramota padnu u zaborav.
    Tako su, vidiš, došli i do tebe, i do mene. Inače, kolika god je bila stigma oko toga, istovjetno mi je ispričalo još 6 direktnih svjedoka, a jednako se neđe i pisano izjasnio Blažo Jovanović pred kraj života.

    I baš to, tu sposobnost, volju i snagu da se čuva, cijeni, poštuje i slavi svoje, ali i da se shvati i prihvati stid i sramota kad postoje ili su postojali, neizmjerno cijenim kod čoeka.

    I možda je i najveća tragedija ove zemlje što takvi ljudi, recimo kao ti, čine tako osjetnu manjinu.
    Dok oni drugi, čiji su, često, biološki preci, a potpuni ideološki istovrsnici, kao Joanikije Lipovac i Pavle Đurišić, jeli svaki dan sa Talijanske kantinjerke i primali plate sa Talijanske blagajne, i tukli svoj narod đe su stigli, danas kolo vode pričama o antifašizmu, i Cetinju i Cetinjanima kao saradnicima okupatora. Sa sve 49 narodnih heroja kontra onog njihovog jednog nedovršenog gvozdenog krsta.

    No, nešto mislim da će i ta tragikomedija, toliko agresivna i bučna, i toliko medijski raširena i raspirena kroz ovaj narod, bit kratkoga vijeka. Prosto je i suviše bljutava za drugo.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  6. #580
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Битка се десила само на Брајићима, али су учесници били из цијеле околине, посебно ријечке нахије.

    Причао ми ђед, да кад се битка завршила, и кад је видио што ови планирају, само се покупио са својима и отишао кући.

    Да знају ови што им смета Цетиње, што су ту доминанто цетињани и цетињски срез направили Италијанима, никад не би причали те безочне лажи које пласирају.

    Но ваљда су помен Брајића, Кошћела, 49 народних хероја, 5000 бораца, били довољни, за то вријеме, да се зна ђе је било Цетиње.

    За разлику рецимо од макаронџије Јоаникија првог, и екипе из Заостра горњег.

    Освета је Италијана је нажалост била једнако брутална.
    koje bezočne laži?da ste im pjevali i obasipali ih cvijećem 12tog jula?

  7. #581
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,779
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,991
    Thanked in
    1,771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    koje bezočne laži?da ste im pjevali i obasipali ih cvijećem 12tog jula?
    Сјутрадан их је на Обзовици мој ђед жестоко обасуо нечим, али не цвијећем.

    Додуше ваш поп Јоаникије, великомученик што сте му Цркву подигли у љешанску нахију, лично их је дочекао и наредио да се звони у Манастир и касније био делегат петровданске Скупштине, сједећи уз кољено са бившим бјелашем Секулом Дрљевићем.
    Послије је са Усташама бјежао кроз Словенију, али вама то не смета.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  8. #582
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    kojim nama?i ko ih je onda dočekao na cetinju i pjevao im i obasipao cvijećem,ako nijeste bili vi,i đe ste bili tog dana?

  9. #583
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    kojim nama?i ko ih je onda dočekao na cetinju i pjevao im i obasipao cvijećem,ako nijeste bili vi,i đe ste bili tog dana?
    Vjerovatno vama koji volite jednom četkom, po običaju najgorom, preko čitavog Cetinja.

    Iako recimo niste retardirani da ne možete da ukapirate da se među 28,000 stanovnika sreza našlo i saradnika okupatora, ali da su bili manjina.
    Jer kao što vam je opet rečeno - preko 5000 pripadnika NOB-a od čega je 1414 poginulo.
    49 narodnih heroja (3,7% iz sreza koji je imao 0,17% populacije Jugoslavije, iliti prezastupljenost u odnosu 1:20)

  10. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  11. #584
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Vjerovatno vama koji volite jednom četkom, po običaju najgorom, preko čitavog Cetinja.

    Iako recimo niste retardirani da ne možete da ukapirate da se među 28,000 stanovnika sreza našlo i saradnika okupatora, ali da su bili manjina.
    Jer kao što vam je opet rečeno - preko 5000 pripadnika NOB-a od čega je 1414 poginulo.
    49 narodnih heroja (3,7% iz sreza koji je imao 0,17% populacije Jugoslavije, iliti prezastupljenost u odnosu 1:20)
    mi bojimo cetinje jednom četkom?ovo da nije ovoliko urnebesna izjava bila bi tragična.

    nego,nikad nisam čuo ijednog cetinjanina da se ogradio,nedajbož' izvinuo za taj 12ti jul i najveću sramotu u istoriji crne gore.pogotovo je degutantno kad potomci istih tih đedova kojih je toliko bila sramota tog 12tog jula da su odmah sjutri dan,prvi u evropi išli protiv tada pobjeđujuće sile u sasvim sigurnu propast ne samo sebe već i svoje porodice se nikad bar ne ograde od tog 12tog jula..

    ne znam zapitate li se bil' ih bila sramota na šta sad liči cetinje,i da im je isti taj bivši bjelaš sekula drljević pisao himnu crne gore njihovih potomaka...

    takođe,nikad mi niti jedan cetinjanin nije objasnio kako to da vas je mihailo sikterisao đuture sa svojom tetkom i to iz koncentracionog logora u sred njemačke.da vam približim,direktno je birao dal' ga tetka vozi iz koncentracionog logora đe je u najboljem slučaju bivši princ,čovjek koji je iskusio vascijelu evropu kao princ i jeo,pio i delijao po najboljim restoranima,kraljevskim prijemima itd gledao mučenike oko sebe kako umiru s*rući se u gaće od dizenterije direkt vozi na tu pjesmu i obasipanje cvijećem na cetinje ili da ostane tu đe jeste,u koncentracionom logoru na sred njemačke i rekao vam je a kuš bre,vucite se odakle ste došli.poslednji pravi petrović njegoš.

    nemam ja problem sa cetinjem i cetinjanima,ono cetinje je umrlo 12tog jula a pravi cetinjani su ili otišli u pogibiju odma' sjutri dan ili rekli svoje počevši baš od mihaila a za ovo sad me savršeno zabolje.ako se pitate što nikad se neću ustat' na himnu,doživjet' ovu državu kao svoju i nosit' nikolinu zastavu (ne zbog njega,nego vas koji ste mi istu ogadili) zaista sebi neću bar toliko dopustit' bar zbog mihaila i vaših đedova da se ustajem i pjevam sekuli drljeviću i okotu istog ma koja da je cijena,pa neka sam hiljadu puta četnik,jugozomboid,štagod.

    što bi tamo neki srbijanci rekli čujete li,smeju nam se mrtvi...

  12. #585
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    mi bojimo cetinje jednom četkom?ovo da nije ovoliko urnebesna izjava bila bi tragična.
    Niti je urnebesno niti je tragično.

    Tragičan je ovaj tvoj maliciozni gnoj od posta kojim si ušao u priču:
    Quote Originally Posted by umart View Post
    čekaj,nijesu dati isti ti talijani što ste im pjevali i obasipali ih cvijećem 12tog jula pokrali sve to?
    A vidim da bez ikakvog obraza nastavljaš u istom duhu:

    Quote Originally Posted by umart View Post
    nego,nikad nisam čuo ijednog cetinjanina da se ogradio,nedajbož' izvinuo za taj 12ti jul i najveću sramotu u istoriji crne gore
    Njih 5000 se ogradilo puškom, a 1414 svojim životima.

    Ali pošto izgleda da treba svaki Cetinjanin tebi da se izvinjava za nešto što je uradila manjina njegovih sugrađana postavlja se slijedeće pitanje:
    Da li isto tako tražiš od vjernika SPC da ti se izvinjavaju zbog Joanikija Lipovca, ili popa Mace i Šiljka? Tražiš li od njih da ti se ograđuju?
    Tražiš li od Beranaca da se ograđuju od Pavla Đurišića i njegovih smotri sa Italijanima?

    Quote Originally Posted by umart View Post
    pogotovo je degutantno kad potomci istih tih đedova kojih je toliko bila sramota tog 12tog jula da su odmah sjutri dan,prvi u evropi išli protiv tada pobjeđujuće sile u sasvim sigurnu propast ne samo sebe već i svoje porodice se nikad bar ne ograde od tog 12tog jula..
    Prvobitne pripreme za ustanak su počele već u aprilu i maju (prikupljanje oružja iz obijenih vojnih magacina), u junu su organizovane gerilske jedinice, odluka o podizanju ustanka je donijeta krajem juna, a definitivno zeleno svjetlo dato 8. jula.
    Ustanak bi se desio sa ili bez Petrovdanske skupštine, a povrh toga liše samog grada Cetinja, za odluke Petrovdanske skupštine skoro niko nije znao kad su počele borbe 13. jula ujutro, jer pazi sad, tada nije bilo portala i televizije, no se čekalo štampano izdanje novina idući dan.

    Quote Originally Posted by umart View Post
    nemam ja problem sa cetinjem i cetinjanima,ono cetinje je umrlo 12tog jula a pravi cetinjani su ili otišli u pogibiju odma' sjutri dan ili rekli svoje počevši baš od mihaila a za ovo sad me savršeno zabolje.ako se pitate što nikad se neću ustat' na himnu,doživjet' ovu državu kao svoju i nosit' nikolinu zastavu (ne zbog njega,nego vas koji ste mi istu ogadili) zaista sebi neću bar toliko dopustit' bar zbog mihaila i vaših đedova da se ustajem i pjevam sekuli drljeviću i okotu istog ma koja da je cijena,pa neka sam hiljadu puta četnik,jugozomboid,štagod.
    Na tvoju žalost nije umrlo niti će umrijeti.

    No su ti izgleda buva+gacce i BAR dobro izdrmali kavez.
    Ali ne smeta, lijepo je viđet ko je ko.

  13. The Following 6 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  14. #586
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Kulturna i identitetska pitanja su praktično protjerana iz javnog prostora. Ili, ako vam se sviđaju blaži izrazi – koji, nažalost, ne mijenjaju suštinu – ona su protjerana na marginu javnog života. Pogrešna su i prije nego što o njima prozborite. Zato se ovih dana neki od prvaka avgustovske većine hvale kako su baš oni završili to što je trebalo oko Zakona o slobodi vjeroispovijesti i oko tzv. “Temeljnog ugovora”.


    To je “zauvijek završeno”. Sada treba vidjeti oko drugih stvari koje treba oposliti. Da i to bude zauvijek.


    Dugogodišnji procesi i trendovi – u kojem su legitimna i kapitalna pitanja održivosti i rezona postojana Crne Gore stigmatizovana i proglašavana nacionalizmom per se i apologetikom “režima” -ostavili su katastrofalne posljedice. Najgore na mlade generacije. (Naravno, to ne bi bilo moguće bez inercije i nedostataka, promašaja i grešaka zvanične politike do avgusta 2020, koja nije uspjela da konstituiše održivi politički, ekonomski i kulturni model …)


    Zato se danas u političkoj kampanji sudbinska crnogorska društvena i državna pitanja gotovo i ne pominju. To ne donosi glasove, kažu. To je ekstremno i uznemirava javnost. Ko priča o tome ne može biti nosilac “centrističke politike”. Glasove donosi licitiranje i nadgornjavanje ko će ponuditi veće plate i penzije. Odakle – malo ko pita. To nije ekstremno i javnost je zadovoljna, a partije i koalicije koje mlate tu popularnu praznu slamu su, naravno, “centrističke partije”.


    Dakle: prazne poruke i populističke parole su postale centar. Suština je postala margina.

    Veličanstvene litije veličanstveno odjekuju (portalanalitika.me)

    Миодраг Влаховић пише, па ме заинтересова, недостају ли вам ове идентитетске теме у предизборној кампањи или не?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  15. #587
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Niti je urnebesno niti je tragično.

    Tragičan je ovaj tvoj maliciozni gnoj od posta kojim si ušao u priču:


    A vidim da bez ikakvog obraza nastavljaš u istom duhu:


    Njih 5000 se ogradilo puškom, a 1414 svojim životima.

    Ali pošto izgleda da treba svaki Cetinjanin tebi da se izvinjava za nešto što je uradila manjina njegovih sugrađana postavlja se slijedeće pitanje:
    Da li isto tako tražiš od vjernika SPC da ti se izvinjavaju zbog Joanikija Lipovca, ili popa Mace i Šiljka? Tražiš li od njih da ti se ograđuju?
    Tražiš li od Beranaca da se ograđuju od Pavla Đurišića i njegovih smotri sa Italijanima?


    Prvobitne pripreme za ustanak su počele već u aprilu i maju (prikupljanje oružja iz obijenih vojnih magacina), u junu su organizovane gerilske jedinice, odluka o podizanju ustanka je donijeta krajem juna, a definitivno zeleno svjetlo dato 8. jula.
    Ustanak bi se desio sa ili bez Petrovdanske skupštine, a povrh toga liše samog grada Cetinja, za odluke Petrovdanske skupštine skoro niko nije znao kad su počele borbe 13. jula ujutro, jer pazi sad, tada nije bilo portala i televizije, no se čekalo štampano izdanje novina idući dan.


    Na tvoju žalost nije umrlo niti će umrijeti.

    No su ti izgleda buva+gacce i BAR dobro izdrmali kavez.
    Ali ne smeta, lijepo je viđet ko je ko.
    čisto da ne ostane još jedna jeftina zamjena teza - ne nego su petrovdansku skupštinu organizovali preko noći,u apsolutnoj tajnosti pa niko nije znao za nju.13ti jul je direktna posledica 12tog jula (apsurd da se ovo mora napisati,ali ne prezate niodčega kako bi istoriju prepisali) a to što ustanike prozivaš za nepismene,neuke i neobavještene tebi na obraz.

    za ovu gomilu tvojih ličnih,emotivnih i tako tih koprcanja me zabolje,samo bi istakao da se nisi ni ti,ni ostatak ti ekipe i dalje ogradio od 12tog jula.sve ste napisali sem bar ej,jes' bilo ružno praviti fašističku prćiju italije ođe stvarno.

    a ne izvinjavaj se meni,izvini se prvo samom sebi pa potomcima tih koje si pobrojao.meni vaša izinjenja ne trebaju,samo da se ne lažemo više ko ste i šta ste - crveni jedan dan u godinu zeleni ostatak godine.

    a čiji se kavez drma vidimo evo treća godina,stiže sve polako na naplatu.

  16. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  17. #588
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    čisto da ne ostane još jedna jeftina zamjena teza - ne nego su petrovdansku skupštinu organizovali preko noći,u apsolutnoj tajnosti pa niko nije znao za nju.13ti jul je direktna posledica 12tog jula (apsurd da se ovo mora napisati,ali ne prezate niodčega kako bi istoriju prepisali) a to što ustanike prozivaš za nepismene,neuke i neobavještene tebi na obraz.

    za ovu gomilu tvojih ličnih,emotivnih i tako tih koprcanja me zabolje,samo bi istakao da se nisi ni ti,ni ostatak ti ekipe i dalje ogradio od 12tog jula.sve ste napisali sem bar ej,jes' bilo ružno praviti fašističku prćiju italije ođe stvarno.

    a ne izvinjavaj se meni,izvini se prvo samom sebi pa potomcima tih koje si pobrojao.meni vaša izinjenja ne trebaju,samo da se ne lažemo više ko ste i šta ste - crveni jedan dan u godinu zeleni ostatak godine.

    a čiji se kavez drma vidimo evo treća godina,stiže sve polako na naplatu.
    Zašto bi se iko od nas ovdje specijalno ograđivao od nečega sa čim nemamo nikakve veze, i od čega su nam se đedovi ogradili puškom?

    Trinesti jul nije "direktna posljedica" 12. jula no 22. juna i početka operacije Barbarosa.
    Pošto je tad KPJ zaključila da su Sile osovine sebi navukle omču na vrat i da će brzo biti poražene, valjalo je bez odlaganja udariti na okupatora.
    A kao što rekoh pripreme za ustanak su vršene praktično od same kapitulacije kraljevine.
    Građe koja opisuje ta dešavanja ima pozamašno, tako da je ovo naglabanje kako je Petrovdanska skupština bila neki presudni okidač potpuno izlišno.

    A glede ovog zadnjeg, kmečiš gore kako će neko da te etiketira kao "četnika" (iako to niko ne radi) a onda sam nastavljaš da dijeliš etikete koliko je ko "zelen".
    Beale.

  18. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  19. #589
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Tačno je da su pripreme za ustanak sprovodjene prije 12.jula, odnosno najkonkretnije od 22.juna 1941.

    Ali Petrovdanska skupština jeste na neki način bila okidač.
    Jer prvo je grunulo baš tamo, u staroj Crnoj Gori, bez nekog jasnog plana. Niko nije odredio baš 13.jul za datum početka ustanka.
    Djilas u svom "Revolucionarnom ratu" piše da njegov Pokrajinski štab u Piperima dva-tri dana nije ni znao za te akcije u Cucama, Virpazaru, Čevu, Spiču...

    Takodje kaže da su bili i malo razočarani što s napadima nijesu počeli prije Petrovdanske skupštine-jer je onda zasigurno ne bi ni bilo.
    Last edited by Massaro; 01-06-23 at 17:08.

  20. #590
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Zašto bi se iko od nas ovdje specijalno ograđivao od nečega sa čim nemamo nikakve veze, i od čega su nam se đedovi ogradili puškom?

    Trinesti jul nije "direktna posljedica" 12. jula no 22. juna i početka operacije Barbarosa.
    Pošto je tad KPJ zaključila da su Sile osovine sebi navukle omču na vrat i da će brzo biti poražene, valjalo je bez odlaganja udariti na okupatora.
    A kao što rekoh pripreme za ustanak su vršene praktično od same kapitulacije kraljevine.
    Građe koja opisuje ta dešavanja ima pozamašno, tako da je ovo naglabanje kako je Petrovdanska skupština bila neki presudni okidač potpuno izlišno.

    A glede ovog zadnjeg, kmečiš gore kako će neko da te etiketira kao "četnika" (iako to niko ne radi) a onda sam nastavljaš da dijeliš etikete koliko je ko "zelen".
    Beale.
    cijela priča je počela jer sad naprasno nema niti jednog zelenog nego ste svi listom crveni,čim su krenuli da stižu na naplatu računi za fašističko bahaćenje svih ovih godina.sad nema niti jednog branitelja sekule,krsta,samo se na kvarno prepisuje istorija pa tobože 12ti jul je nebitan,na kraju će biti nije se ni desio.a u toj građi koju spominješ neposredno stoji da je 12ti bio okidač i što je bitnije,pošto proglašavaš KPJ kao jedinu zaslužnu za ustanak a ona nikako to nije bila jer je ustanak bio opštenarodni i okidač je bilo fašističko orgijanje po cetinju 12tog jula.

    što se tiče etiketiranja,izlistaj gore neće puno proći ako ste ti i tvoji kopirali baš sve i niste pipali postove kako je krenulo i kako su brzo potegnuti i pop maca i ekipa kao kontrateža mojoj prozivci da vam je grad obojen u zeleno cijele godine sem jedan dan,kad nije baš prikladno pa ga obojite u crveno.a ti se upni još jače u KPJ samo nemoj meni,nego gledaj prvo ostatku tvoje ekipe ođe pa sugrađanima

  21. #591
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Priča je počela tako što si ti dvojici ljudi koji su našli da su im đedovi učestvovali u istoj bitci proitv Italijana upao sa komentarom kako su "oni" Italijanima pjevali i obasipali ih cvijećem.

    Dalje, nisam Cetinjanin, nego Podgoričanin. Moji su iz Kuča.
    Ali ne namjeravam da stojim po strani bez reakcije, čitajući svakakve gadosti na račun Cetinjana.

  22. #592
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Нисам хтио да кварим предизборну причу о социјали и економији са овим, ал сад кад је све мирно може.

    Ко се сјећа покушаја приче о заставама пред изборе?

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...bornu-upotrebu

    Било питање на форуму могу ли те заставе или не могу, имају ли срби право на заставу, јесу ли срби уопште мањина итд исл.


    Волим кад се слажем са ДПС-овцима, баш зато што је то ријетка појава, па зато ево мог другог омиљеног ДПС посланика који потврђује моју причу :


    Papović: Zahtjev Vraneša da istakne trobojke nezakonit

    "Suština je u tome da Srpski nacionalni savjet u Crnoj Gori još nije utvrdio odluku o nacionalnoj zastavi niti je o tome sproveden zakonski postupak", tvrdi Papović.

    "Vraneš se pozvao na član 11 Zakona o izboru, upotrebi i javnom isticanju nacionalnih simbola u kojem piše: „U jedinicama lokalne samouprave u kojima pripadnici manjinskog naroda ili druge manjinske nacionalne zajednice čine većinsko stanovništvo, prema rezultatima posljednjeg popisa, na zgradama organa lokalne samouprave i javnih ustanova čiji je osnivač opština, odnosno država, stalno se vije i zastava tog manjinskog naroda ili druge manjinske nacionalne zajednice", rekao je Papović, navodi se u saopštenju DPS-a.


    Vraneš misli, dodao je Papović, da na osnovu ovoga člana može sam da odredi zastavu srpskog naroda u Crnoj Gori i da je istakne po sopstvenom nahođenju.

    "U članu 4 ovog zakona je, između ostalog, zapisano da etalon zastave utvrđuje svojom odlukom savjet manjinskog naroda ili druge manjinske nacionalne zajednice, na način utvrđen statutom savjeta. Potom Vlada Crne Gore mora dati saglasnost na tu odluku nacionalnog savjeta, nakon čega se izvornik zastave šalje na čuvanje kod predsjednika Skupštine Crne Gore. Tek nakon toga se zastava manjinskog naroda može isticati u skladu sa članom 11", navodi se u saopštenju DPS-a.

    Suština je u tome, tvrdi Papović, da Srpski nacionalni savjet u Crnoj Gori još nije utvrdio odluku o nacionalnoj zastavi niti je o tome sproveden zakonski postupak.


    "To znači da tzv. srpska trobojka nije ni zakonita ni zvanična zastava srpskog naroda u Crnoj Gori", navodi se u saopštenju.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ojke-nezakonit


    Наравно Драгутин није могао да не прескочи да (намјерно?) погрешно цитира Вранеша о "светосавској ЦГ", али одавно је политичар тако да му је у опису посла да сере и лаже.



    Јавља се онда самопрозвани поглавица СНС и потврђује причу Паповића и мене :


    Srpski nacionalni savjet: Građanski šovinisti ne žele da kada je u pitanju srpski narod ispoštuju zakone i Ustav

    "Očigledno je da većinsko stanovništvo opština Pljevlja, Plužine i Andrijevica čini srpski narod, što je konstantovano rezultatima sa poslednja dva popisa stanovništva koja su održana 2003, i 2011. godine. No i pored toga, građanski šovinisti, uplašeni za svoje pozicije, i pozicije svojih uslovljenih stranaka, ni po koju cijenu ne žele, da kada je u pitanju srpski narod, ispoštuju pozitivne zakone i Ustav Crne Gore.

    To najbolje pokazuje primjer isticanja nacionalnih simbola koji navodimo, ali i primjer upotrebe ćiriličnog pisma gdje se ne uvažavaju višegodišnje preporuke Zaštitnika ljudskih prava i sloboda o ravnopravnoj upotrebi ćiriličnog pisma u službenoj i državnoj komunikaciji.

    Srpski nacionalni savjet na tome insistira od svog osnivanja, i njegova obaveza nije da utvrđuje predlog zastave srpskog naroda koja bi se isticala u skladu sa zakonom jer je ona poznata kao stara zastava Crne Gore (trobojka crvene, plave i bijele boje), već samo da insistira da postojeći propisi važe i postoje i za srpski narod", piše u saopštenju Srpskog nacionalnog savjeta.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...zakone-i-ustav


    Момчило и Бјековић су наравно у праву за употребу ћирилице (чекамо ознаке на путевима на ћирилици, нека СНП гура то у новој влади) али Момчило наравно да није у праву кад каже да није његов посао да утврди која застава представља српску националну мањину у ЦГ. Зашто то не жели да уради, не знам.




    Након ове релативно јасне приче долазио до оне кључне.
    Коме и зашто смета тробојка?

    Читајте на своју одговорност.

    https://www.vijesti.me/sport/fudbal/...intext_related

    https://www.vijesti.me/sport/fudbal/...erje-selektora
    Last edited by Mstislav; 13-06-23 at 23:17.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #593
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,796
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,316
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    „U jedinicama lokalne samouprave u kojima pripadnici manjinskog naroda ili druge manjinske nacionalne zajednice čine većinsko stanovništvo, prema rezultatima posljednjeg popisa, na zgradama organa lokalne samouprave i javnih ustanova čiji je osnivač opština, odnosno država, stalno se vije iiiiiii zastava tog manjinskog naroda ili druge manjinske nacionalne zajednice".

    Ovo slovo "i" redovno zanemare svi ovi Vraneši i ostali poštovatelji zakona.

  24. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  25. #594
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Нисте у праву драги колега :






    Nakon što je juče na zgradi opštine istanknuta bošnjačka nacionalna zastava, danas se na zgradi opštine Pljevlja, pored crnogorske, zavijorila i trobojka bez obilježja.

    Na zgradi opštine Pljevlja trobojka bez obilježja, Vraneš: Tu će biti vječno (vijesti.me)
    Last edited by Mstislav; 14-06-23 at 07:55.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  26. #595
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    mistislave brate,na fonu sam mogu manje više samo tekst da vidim,aj mi rezimiraj boje na toj trobojci,da vidimo jesu li te teleće glave bar potrefile boje,za nijanse znam da nema šanse

  27. #596
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Ево боље слике :



    Ово је обична тробојка, без грба или других ознака, која може бити све што човјек пожели.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  28. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  29. #597
    Join Date
    May 2015
    Posts
    382
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Valjalo bi da stoji zvanična zastava naše matice Srbije, dakle sa grbom, a ne ovako kao da je neka navijačka zastava, ali polako, nije ni ovo loše za početak.
    Gore zastava!

  30. #598
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    То која ће застава бити пита се Вуксановић, може и званична застава Србије, али лик ево већ дуго времена не ради ништа поводом тог питања...
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  31. #599
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Не знам гдје друго ову вијест.

    Abazović i Đeka sa predstavnicima nacionalnih savjeta: Poništiti konkurs za raspodjelu sredstava Fonda za manjine


    "Abazović i Đeka održali su danas sastanak sa predstavnicima nacionalnih savjeta kojem su prisustvovali: Faik Nika, predsjednik Nacionalnog savjeta Albanaca u Crnoj Gori; Sabrija Vulić, predsjednik Savjeta Muslimana Crne Gore; dr Momčilo Vuksanović, predsjednik Srpskog nacionalnog savjeta u Crnoj Gori; Zvonimir Deković, predsjednik Hrvatskog savjeta u Crnoj Gori", stoji u saopštenju Vlade.

    "Predstavnici nacionalnih savjeta izrazili su nezadovoljstvo raspodjelom sredstava za 2023. godinu, navodeći da su na posljednjom konkursu dobili oko 20% ukupnih sredstava, dodajući da se radi o kulminaciji nepravde koja traje duži niz godina", dodaje se u saopštenju.

    Abazović i Đeka sa predstavnicima nacionalnih savjeta: Poništiti konkurs za raspodjelu sredstava Fonda za manjine (vijesti.me)

    Ако су тачни наводи, испада да су Бошњаци и Роми прошле године покупили 80% средстава предвиђених за све мањине?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  32. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  33. #600
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,749
    Thanks Thanks Given 
    2,644
    Thanks Thanks Received 
    2,520
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    http://www.fzm.me/v/index.php/odluke


    tu ima link ,ima i Bošnjaka u Tuzi e to nisam znao....
    uglavnom skoro MILION I 500 HILJADA EURA mojih para se da na ove gluposti, aj zamislimo svake godine ovo milionce ulozi u Rozaje u skolu i vrtic, pa iduce u Gusinje, pa Tuzi,Zeta , Šavnik... e druge bi tice pjevale a ovako slikas par slika par spomenika malo kenjas o ljubavi i nacionalnom osjecaju i eto 7000 eurica....9k, 5k....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

Page 24 of 25 FirstFirst ... 14202122232425 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sukob Crnogorske i Srpske crkve
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 71
    Last Post: 28-08-09, 18:49
  2. Sukob, agresija ili nesporazum ?
    By Lady abu bin crazy in forum Religija i filozofija
    Replies: 20
    Last Post: 15-12-07, 08:42
  3. Tranzicija identiteta
    By Bonja the Zmaj in forum Centralni
    Replies: 45
    Last Post: 07-12-06, 14:06
  4. Hriscanska Crkva-Sukob Rima i Carigrada
    By Kojo in forum Religija i filozofija
    Replies: 9
    Last Post: 16-05-05, 22:54
  5. Dimenzije identiteta
    By Met in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 22-04-04, 12:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •