Results 1 to 12 of 12

Thread: Detox sokovi kao sastavni dio ishrane

  1. #1
    Join Date
    May 2022
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Detox sokovi kao sastavni dio ishrane

    Zdravo svima,

    Od skoro sam počela da koristim detox sokove https://fructo.rs/ . Moja porodica planira da se preseli u Podgoricu. Tražila sam po netu da li ima nešto slično u Crnoj Gori, nisam našla.
    Ako imate neku preporuku dobrodošla bi mi?

    Unaprijed zahvalna,
    Marina

  2. #2
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    pozdrav marina,javi se korisniku ovog foruma sa nikom 'Tripleta',siguran sam da će moći da ti pomogne.

  3. The Following 8 Users Say Thank You to umart For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Pozdrav Marina 0 Maki, ja ti mogu dati savjet oko voca i ishrane iskljucivo vocem jer sam frutarijanac. Nije bio lak prelazak na voce ali kada se jednom predje covjek ima nevjerovatne benefite. Dvije nedelje kasnije i ti si nov covjek ili u tvom slucaju zena. Ukoliko zelis da postanes frutarijanka imaces moju bezrezervnu podrsku, nema vise anksioznosti, nema vise nespavanja, nema nedostatka energije. U raju su Adam i Eva bili frutarijanci, oni su prvi zapoceli taj trend koji se nekako izgubio vremenom, ali sve vise ljudi shvata da je to pravi put. Javljaj utiske.

    Srdacan pozdrav,

    Jakuza
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  5. The Following User Says Thank You to Jakuza For This Useful Post:


  6. #4
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Zboraše baba pokojna često:
    "teško mesu bez mesa".

  7. #5
    Join Date
    May 2022
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hvala puno Jakuza,

    Da li možda imate neku literaturu vezanu za frutarijanstvo ili bi bilo još bolje ako imate neku knjigu recepata za detox sokove. Kad malo bolje razmislim možda mogu i sama da ih pravim?

  8. The Following User Says Thank You to marina0maki For This Useful Post:


  9. #6
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Ne mozesh sama Marina da ih pravish,za pochetak,nikako sama.

    Imam ja recepte,ali prepushtam Jakuzi,ima prednost jer on je striktno frutarijanac,a ja nisam.
    ...

  10. #7
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Nema na cemu, Marina

    Mozes sama ukoliko imas Nutribulet, on zadrzi sve hranljive sastojke koji se nalaze u detox sokovima ali moras znati tacnu kolicinu. Uzmimo npr. detox sok jabuka, limun, krastavac, celer, spanac, brokoli, kupus. Prvo sve te namjernice treba da budu svjeze. Drugo 90% tog detox soka ide na jabuku, tacna kolicina je dvije jabuke, jedna polovina iscijedjenog limuna, jedan kotur krastavca velicine 0.5cm, stap celera od 1.5 cm, prstohvat spanaca bukvalno kao kad se krstis sa tri prsta pa u tom troprstu koliko moze da stane spanaca toliko ide u detox sok. Ja brokoli ne bih stavljao iskreno, ali ako bas zelis mozes jedan onaj mali zbun. Malo je poznato da je brokoli jedan od najvecih ubica na svijetu od sve hrane, a upozorava nas svojim odvratnim ukusom, ipak u ovoj kombinaciji detoxa ima svoje mjesto. Kupus nemoj stavljati, on je mnogo bolji antioksidans kad je sam nego u kombinaciji. I eto mozes koliko je veceras napraviti svoj prvi detox napitak i uzivati.

    Ja bih pak preporucio da svaki napitak pravis iskljucivo od vocnih kombinacija ukoliko ne zelis da postanes frutarijanka, a ja vidim da ne zelis, razumijem, to je ogromno odricanje.

    Sto se tice knjige recepata ti navedi koje bi kombinacije najradije pravila,a ja cu ti dati tacne sastojke, ja kad vidim sastojke kao sto matematicaru pojave brojevi u glavi kad nesto racuna, tako se meni pojave tacni sastojci i najbolja moguca kombinacija voca i povrca.

    Frutarijanstvo je jedini pravi put, ponovicu Adam i Eva su bili prvi frutarijanci i bili su najsrecniji dok nisu zeljeli da probaju nesto novo. To novo ih je izbacilo iz Edena.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  11. The Following 8 Users Say Thank You to Jakuza For This Useful Post:


  12. #8
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Jakuza,kad budesh mogao,eto makar dvodnevni plan ishrane,hvala.
    ...

  13. #9
    Join Date
    May 2022
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hvala puno Jakuza

  14. #10
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Nema na cemu, Marina

    Mozes sama ukoliko imas Nutribulet, on zadrzi sve hranljive sastojke koji se nalaze u detox sokovima ali moras znati tacnu kolicinu. Uzmimo npr. detox sok jabuka, limun, krastavac, celer, spanac, brokoli, kupus. Prvo sve te namjernice treba da budu svjeze. Drugo 90% tog detox soka ide na jabuku, tacna kolicina je dvije jabuke, jedna polovina iscijedjenog limuna, jedan kotur krastavca velicine 0.5cm, stap celera od 1.5 cm, prstohvat spanaca bukvalno kao kad se krstis sa tri prsta pa u tom troprstu koliko moze da stane spanaca toliko ide u detox sok. Ja brokoli ne bih stavljao iskreno, ali ako bas zelis mozes jedan onaj mali zbun. Malo je poznato da je brokoli jedan od najvecih ubica na svijetu od sve hrane, a upozorava nas svojim odvratnim ukusom, ipak u ovoj kombinaciji detoxa ima svoje mjesto. Kupus nemoj stavljati, on je mnogo bolji antioksidans kad je sam nego u kombinaciji. I eto mozes koliko je veceras napraviti svoj prvi detox napitak i uzivati.

    Ja bih pak preporucio da svaki napitak pravis iskljucivo od vocnih kombinacija ukoliko ne zelis da postanes frutarijanka, a ja vidim da ne zelis, razumijem, to je ogromno odricanje.

    Sto se tice knjige recepata ti navedi koje bi kombinacije najradije pravila,a ja cu ti dati tacne sastojke, ja kad vidim sastojke kao sto matematicaru pojave brojevi u glavi kad nesto racuna, tako se meni pojave tacni sastojci i najbolja moguca kombinacija voca i povrca.

    Frutarijanstvo je jedini pravi put, ponovicu Adam i Eva su bili prvi frutarijanci i bili su najsrecniji dok nisu zeljeli da probaju nesto novo. To novo ih je izbacilo iz Edena.
    Pozdrav Jakuza,
    Da li i na mogu da dobijem kombinaciju voca i povrca, ja ti mogu poslati i sliku sokova i kombinacija koje bih zeljela da dobijem? Hvala unaprijed!

  15. The Following User Says Thank You to Nina_13 For This Useful Post:


  16. #11
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    605
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Jakuza budi drug pa nam napisi svima ovdje koji recept

    eventualno obroke za 2-3dana , valjalo bi se malo procistit

  17. #12
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Detox se desava kao proces i bez sokova, voda je najbolji prociscivac organizma…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Dr.Dre Detox
    By BracoMladji in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 8
    Last Post: 26-04-18, 16:41
  2. Info Dr. Dre Pro Detox
    By braco in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-17, 10:15
  3. način ishrane - vegeterijanci ?
    By JOLE in forum Sve i svašta
    Replies: 31
    Last Post: 20-01-14, 12:46
  4. Replies: 4
    Last Post: 30-05-12, 12:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •