Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 90

Thread: Air Montenegro

  1. #26
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,271
    Thanks Thanks Given 
    736
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    453 Posts

    Default

    Trade air je iznajmljen u "wet lease", znaci ne samo avion kao rent vec sve sa posadom, odrzavanjem i svim troskovima. Obicno su to kratkorocni zakupi za podrsku i najskuplji su sa aspekta troskova.
    AM je prodaju kapaciteta inicijlano bazirao autonomno, pitanje je da li je konacno pristupio globalnom rezervacionom sistemu jer iz dostupnih info od prije par mjeseci se zakljucilo da jos nije bio clan.
    A sto se tice komsija i AM, ista je to glava i isti je to mindset, manje vise isti ljudi, ista prethodna iskustva, AM je nastao na bazi MA, dokumentima, iskustvima i kadrovima MA i AS. Navodno je trebalo unaprijediti i dobiti bolji MA ali to ne moze sa istim razmisjanjem. Zato se u sustini dobije iskopirani MA samo bez pristupa globalnom rezervacionom sistemu. Ali ima vremena, popravice se to vremenom, isto kao i MA.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ja sam najveće kašnjenje imao svojevremeno sa JAT avionom, tada čuh jednog stranca da to JAT znači Joke About Time. Sa Air Montenegro nisam imao iskustva, ali ovo što čujem...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Bilo je i Just Any Time
    Ovakva neozbiljnost i neprofesionalnost je neshvatljiva. Da ti ne jave da je let otkazan ili da let kasni?!

    Nivo prigradske autobuske linije.

  3. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  4. #28
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Jedan od razloga za ovakav haos sa AM i AS je vječito problematični Aerodrom u Beogradu, koji se proširuje i sada je jedini izlaz iz Rusije.

    Da vam je samo bilo vidjeti juče haos na letovima za PG i Tivat. Vjerovali ili ne, AS je ukrcala 150 putnika na let za PG 45 minuta ranije bez ikakve najave i to još sa pogrešnim gejtom. Ko je slučajno došao na vrijeme da gleda tu trku i zbunjažu, mogao je baš da se zabavi.

    A onda ih je u Podgorici dočekao haos, što zbog gužve što zbog kiše, Afrika nam nije ravna. Ljudi se probijaju kroz dilere soba do izlaza!

  5. #29
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Kakve veze ima aerodrom u BGD-u sa ovim letovima za Pariz i iz Pariza koji kasne, odlazu se i otkazuju? Kakve veze ima sa raspadnim stanjem aviona i usluge uopste? Kakve veze ima sa najgorom podrskom u istoriji gdje se putnici ne obavjestavaju o pomenutim odlaganjima i otkazivanjima a na upite preko mail-a se ne odgovara uopste?

    Nece da moze.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  7. #30
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Poremete se svi letovi, Fidele.

    U Beogradu je haos i ko god leti tamo ne može se uklopiti sa drugim letovima. A tradicionalno su sve ove naše kompanijice i aerodromi poznati po korporativnoj kulturi.

  8. #31
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Pa ne leti 'Air Montenegro' do Pariza preko Beograda.

    I dalje ne kapiram kakve veze ima jedno sa drugim, pogotovo sa ovim drugim stvarima koje sam pomenuo koje su samo odraz ogromne i neprihvatljive neprofesionalnosti, da ne idem dalje od toga.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #32
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Jedan isti avion leti u toku dana na više destinacija i ako na jednoj kasni, sve se ispremeće.

    Ne branim ih, svi ih znamo. Neće preko noći postati profesionalni. A i može im se, kad u ovo naše slijepo crijevo leti par kompanija.

  10. #33
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Ja ponavljam da to sto pricas ne drzi vodu, uopste.

    Avion koji let to BG-a je bas njihov avion, ovi koji lete do Pariza i nazad su ovi iznajmljeni 'Trade Air' koji nemaju veze sa nama... ni avion ni posada niti ista. Znaci nema veze jedno sa drugim niti moze jedno da utice na drugo.

    Uz to vec pomenuh (vise puta) da je jos veci problem od tog kasnjenja jako neprofesionalan odnos same kompanije, podrske i sve u vezi sa tim gdje ne obavjestavaju putnike u slucaju kasnjenja, na poruke na odgovaraju a nemaju broj telefona koji moze da nazoves. To su neki mnogo veci problemi koji opet nemaju veze sa kasnjenjem jednog od aviona i sl.

    Kompletna kompanija je truba sa ljudima koji se ne pitaju s' glavom. Ako se ne varam, i dalje nisu objavili imena "eksperata" koji su placani po 50,000 eura, ni za sta...

    https://www.mans.co.me/tomontenegro-...ih-50-000-eura


    Znaci definitivno se trude... ne samo da budu 100x gori od katastrofalnog 'Montenegro Airlines'-a nego da budu gori i od ostalih drzavnih kompanija za koje znamo da nema goreg. Ili ipak ima.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #34
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Meni javise danas, za let koji je za mjesec dana, da ce biti pomjeren za 1h. Nije sve tako crno
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  12. #35
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Meni javise danas, za let koji je za mjesec dana, da ce biti pomjeren za 1h. Nije sve tako crno
    Na mail?

    Onda definitivno imaju tehnickih problema jer za let koji je za manje od mjesec dana a odlozen je za cijeli dan putnik NIJE dobio obavjestenje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #36
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Na mail?

    Onda definitivno imaju tehnickih problema jer za let koji je za manje od mjesec dana a odlozen je za cijeli dan putnik NIJE dobio obavjestenje.
    Da da, na mejl. Let je za nesto vise od mjesec dana.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  14. #37
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Pa jedina normalna i prihvatljiva reakcija kompanije je da pri odlaganju ili otkazivanju leta u najkracem mogucem roku obavijesti putnike uz izvinjenje i ponude alternative ili punog povrata novca.

    U mom slucaju nista slali nisu a kad sam ih pitao odgovorili su mi da ce putnici bit "blagovremeno obavijesteni" pa su sa tom porukom priznali da nisu nikoga obavijestavali u vezi za odlaganjem leta za naredni dan a vec tad je bilo manje od mjesec dana do leta, sad vec 20 dana.

    Ako im je mail sistem toliko nepouzodan onda kad im neko na to skrene paznju treba da prihvate gresku i da istraze u cemu je problem te da isti rijese sto je prije moguce a ne da se ljute kao da su u PMS-u i da vise ne odgovaraju na poruke.

    Ponavljam, ovakav odnos nema ni dziber sa ulice a ne nacionalna avio kompanija.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,214
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Evo jedan update

    Kupljena karta za 07:30, pa poslali sms da pomjeraju za 10, evo se sad ukrcalu u 10:22h


    Kreteni

  16. #39
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,976
    Thanks Thanks Given 
    778
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    346 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    E ne znam sta bih ti rekao, sve prethodne godine do pojave ovog nesposobnog Air Montenegra sam letio MNA i Air serbia (bas taj Beograd) za 15 godina koliko radim ovdje nikada mi se nije desilo da mi otkazuju jednu kartu van sezone bez ikakve problematike. Nemojmo da se sprdamo.
    Evo 2 puta u 15 dana.

    https://www.vijesti.me/v/608132?utm_..._share_counter

  17. #40
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Pa neka lete sa Air Montenegro onda

    Mislim da je to manje vise isto dno, samo je razlika u dubini.

    A i tema je 'Air Montenegro' pa bo volio da se drzimo iste i ostavimo ostale kompanije po strani, bez obzira koje su.

    Sto se tice mog slucaja... uz dosta peripetija i izgubljenog vremena napravili su povrat novca a onda je morala da se uzme 2x skuplja karta posto su 'na vrijeme' javili. Da ponovim... nisu uopste javili nego sam slucajno saznao da leta nema a oni planirali da "blagovremeno obavijeste putnike". Let je za 10-ak dana a oni jos nista obavijestili nisu.

    Od mene jedna velika NULA, prekrizena. I za nedostatak profesioalnosti i za katastrofalni odnos pri komunikaciji i za "blagovremeno obavjestavanje" i za sve ostalo. Goru kompaniju nisam sretao jos a letio sam sa dosta njih.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Jos jedan u nizu... Meni posebno upada u oci ovaj dio koji sam boldirao sa objasnjenjem zasto se to desava!?!?!?

    Redakciji CdM-a obratilo se više građana koji su saopštili da su razoračani što je kompanija Air Montenegro, let iz Pariza za Podgoricu koji je bio zakazan za 7. jul pomjerila za 9. jul, jer naglašavaju da su im time uskraćena dva dana boravka u Crnoj Gori. Iz Air Montenegra su CdM-u kazali da su o pomjeranju leta odmah obavijestili putnike, i pojasnili koje su alternativne mogućnosti u takvim situacijama.

    “Air Montenegro detaljno i kontinuirano prati ponudu i potražnju na tržištu i u skladu sa tim prilagođava i unapređuje poslovanje kako bi se postigla što efikasnija racionalizacija. Sve to obavljamo vodeći računa o svim našim putnicima i poštujući sva njihova prava. Iz istog razloga je let iz Pariza za Podgoricu koji je zakazan za 7. jul pomjeren za 9. jul. o čemu su putnici odmah obaviješteni”, kazali su CdM-u iz kompanije Air Montenegro.
    S obzirom na to, dodaju dalje, da se u cijeloj Evropi svakodnevno otkazuje veliki broj letova zbog problema na aerodromima u vidu manjka ljudstva i tehničke podrške, ali i drugih brojnih razloga, podsjećaju sve njihove putnike da, u skladu sa Zakonom o obligacionim odnosima u vazdušnom saobraćaju koji važi na prostoru Crne Gore i koji je usklađen sa EU propisima, a koji se nalazi i na sajtu Air Montenegro , mogu naći detaljnije objašnjenje o pravima putnika na njihovim letovima u ovim situacijama.

    “Između ostalog i da: ukoliko storniramo let, ne obavimo let u razumnom roku shodno redu letenja, ne zaustavimo avion u mjestu opredjeljenja putnika ili prekida njegovog putovanja, ili prouzrokujemo da putnik izgubi vezani let na kojem ima potvrđenu rezervaciju, Air Montenegro će uz saglasnost putnika ponuditi sljedeće opcije: da preveze putnika našim prvim narednim redovnim letom na kom ima mjesta, a bez dodatne naplate, i, ako je potrebno, produži rok važenja karte, da putnika rerutira do odredišta prikazanog na karti našim letovima ili letovima drugih prevozilaca, ili nekim drugim, zajedno dogovorenim, javnim redovnim prevoznim sredstvom i u odgovarajućoj klasi prevoza. Ako su tarifa i naplate za izmijenjeni ruting niži od iznosa koji je putnik platio Air Montenegro će izvršiti povraćaj razlike, kao i da obezbijedi refundaciju”, pojašnjavaju iz Air Montenegra.
    Putnik može da odabere onu opciju koja mu shodno planovima putovanja najviše odgovara.
    “Air Montenegro kao odgovorna kompanija, u svakom trenutku nastoji da obezbijedi najbolju moguću uslugu svim svojim putnicima, istovremeno vodeći računa da maksimalno racionalizuje poslovanje”, zaključuju iz kompanije.

    https://www.cdm.me/ekonomija/pomjere...bjasnio-zasto/

    Ja sljedece nedjelje putujem sluzbeno za Pariz i to su dani kada ima Air MNE let, dobijam prijedlog karte na saglasnost i pitam zasto putujem preko Beca kad ima direktan let oba dana. Samo su mi rekli (rijec je o respektabilnoj medjunarodnoj organizaciji) da vise Air Montenegro ne uzimaju u obzir upravo zbog ovih odlaganja/otkazivanja...
    Last edited by Ben Dover; 22-06-22 at 07:48.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  19. #42
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Najnepouzdanija kompanija trenutno koje se treba drzat' sto dalje...
    Last edited by Fidel Castro; 22-06-22 at 12:22.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Air Montenegro samo za do BG jer su povoljniji dosta od Air Srbije. (skoro 150e razlike bude za troclanu familiju povratna)
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  21. #44
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Air Montenegro samo za do BG jer su povoljniji dosta od Air Srbije. (skoro 150e razlike bude za troclanu familiju povratna)
    A realno ni Air Serbia nije na nekom zavidnom nivou, pogotovo sad sa dojavama o bombama i sl.

    Al' ko god planira da putuje dalje toplo preporucujem Dubrovnik ili Tiranu kao 1000 puta pouzadnije tacke polazista.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #45
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,927
    Thanks Thanks Given 
    4,971
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Air Montenegro samo za do BG jer su povoljniji dosta od Air Srbije. (skoro 150e razlike bude za troclanu familiju povratna)
    To je niska cijena jer expert,prvo savjetnk za avio saobracaj prima samo trichavih 600€!
    ...

  23. #46
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Air Montenegro samo za do BG jer su povoljniji dosta od Air Srbije. (skoro 150e razlike bude za troclanu familiju povratna)
    Jesi li siguran? Jer kad sam posljednji put kupovala jednu kartu, povoljnija je bila AS.

    Mislim da je to samo tzv. porodična tarifa.

  24. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,630
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    159 Posts

    Default

    Kod AirMontenegro imas ukljucenu torbu, a kod AS nemas u nekim tarifama.

  25. #48
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,873
    Thanks Thanks Given 
    1,476
    Thanks Thanks Received 
    771
    Thanked in
    483 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    A realno ni Air Serbia nije na nekom zavidnom nivou, pogotovo sad sa dojavama o bombama i sl.

    Al' ko god planira da putuje dalje toplo preporucujem Dubrovnik ili Tiranu kao 1000 puta pouzadnije tacke polazista.
    Ne igra ulogu polazni aerodrom koliko kompanija... Sve kompanije muku muče s osobljem plus nedostatak aviona i onda kao epilog bude sta bude...

    Sent from my mate 40 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  26. #49
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Jos jedan u nizu... Meni posebno upada u oci ovaj dio koji sam boldirao sa objasnjenjem zasto se to desava!?!?!?

    Redakciji CdM-a obratilo se više građana koji su saopštili da su razoračani što je kompanija Air Montenegro, let iz Pariza za Podgoricu koji je bio zakazan za 7. jul pomjerila za 9. jul, jer naglašavaju da su im time uskraćena dva dana boravka u Crnoj Gori. Iz Air Montenegra su CdM-u kazali da su o pomjeranju leta odmah obavijestili putnike, i pojasnili koje su alternativne mogućnosti u takvim situacijama.

    “Air Montenegro detaljno i kontinuirano prati ponudu i potražnju na tržištu i u skladu sa tim prilagođava i unapređuje poslovanje kako bi se postigla što efikasnija racionalizacija. Sve to obavljamo vodeći računa o svim našim putnicima i poštujući sva njihova prava. Iz istog razloga je let iz Pariza za Podgoricu koji je zakazan za 7. jul pomjeren za 9. jul. o čemu su putnici odmah obaviješteni”, kazali su CdM-u iz kompanije Air Montenegro.
    S obzirom na to, dodaju dalje, da se u cijeloj Evropi svakodnevno otkazuje veliki broj letova zbog problema na aerodromima u vidu manjka ljudstva i tehničke podrške, ali i drugih brojnih razloga, podsjećaju sve njihove putnike da, u skladu sa Zakonom o obligacionim odnosima u vazdušnom saobraćaju koji važi na prostoru Crne Gore i koji je usklađen sa EU propisima, a koji se nalazi i na sajtu Air Montenegro , mogu naći detaljnije objašnjenje o pravima putnika na njihovim letovima u ovim situacijama.

    “Između ostalog i da: ukoliko storniramo let, ne obavimo let u razumnom roku shodno redu letenja, ne zaustavimo avion u mjestu opredjeljenja putnika ili prekida njegovog putovanja, ili prouzrokujemo da putnik izgubi vezani let na kojem ima potvrđenu rezervaciju, Air Montenegro će uz saglasnost putnika ponuditi sljedeće opcije: da preveze putnika našim prvim narednim redovnim letom na kom ima mjesta, a bez dodatne naplate, i, ako je potrebno, produži rok važenja karte, da putnika rerutira do odredišta prikazanog na karti našim letovima ili letovima drugih prevozilaca, ili nekim drugim, zajedno dogovorenim, javnim redovnim prevoznim sredstvom i u odgovarajućoj klasi prevoza. Ako su tarifa i naplate za izmijenjeni ruting niži od iznosa koji je putnik platio Air Montenegro će izvršiti povraćaj razlike, kao i da obezbijedi refundaciju”, pojašnjavaju iz Air Montenegra.
    Putnik može da odabere onu opciju koja mu shodno planovima putovanja najviše odgovara.
    “Air Montenegro kao odgovorna kompanija, u svakom trenutku nastoji da obezbijedi najbolju moguću uslugu svim svojim putnicima, istovremeno vodeći računa da maksimalno racionalizuje poslovanje”, zaključuju iz kompanije.

    https://www.cdm.me/ekonomija/pomjere...bjasnio-zasto/

    Ja sljedece nedjelje putujem sluzbeno za Pariz i to su dani kada ima Air MNE let, dobijam prijedlog karte na saglasnost i pitam zasto putujem preko Beca kad ima direktan let oba dana. Samo su mi rekli (rijec je o respektabilnoj medjunarodnoj organizaciji) da vise Air Montenegro ne uzimaju u obzir upravo zbog ovih odlaganja/otkazivanja...
    Procitah boldovano. Auh. U prevodu, zadrzavamo slobodu da otkazemo neki let, ako nam se ne isplati. Tako s njima niko nece zeljeti da leti. Kad nemas sigurnost da ce biti leta za koji si uzeo kartu.

    Bolje da to nijesu napisali. Samo su otkrili svoju "golotinju"

  27. #50
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Ne igra ulogu polazni aerodrom koliko kompanija... Sve kompanije muku muče s osobljem plus nedostatak aviona i onda kao epilog bude sta bude...

    Sent from my mate 40 pro using Tapatalk
    Naravno al' Air Montenegro i Air Serbia ne lete ni iz Dubrovnika ni iz Tirane (da ja znam) pa si tu u startu spasen
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Prodajem nike air max lunarlon i nike air duboke
    By Grof_PG in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 30-11-12, 23:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •