Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 90

Thread: Air Montenegro

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,093
    Thanks Thanks Given 
    2,721
    Thanks Thanks Received 
    4,460
    Thanked in
    2,369 Posts

    Post Air Montenegro

    Nesto ne mogu da nadjem nikakvu temu za 'Air Montenegro' niti ista slicno pa ajde da je ja 'nacnem'.

    Naime, u pitanju je karta kupljena prije nekih mjesec dana na relaciji Podgorica - Pariz, za 23. jun. Kupljena direktno od strane 'Air Montenegro' i sve potvrdjeno, sve u redu.

    Prije neki dan gledam da uzmem jos jednu kartu za isti let jer je jedini koji odgovara kako bi se vezao iduci (Pariz - Panama City) i vidim nema ga uopste...

    Rekoh mozda su sva mjesta prodata pa se ne pojavljuje ni na jednoj pretrazi al' reko ajde da posaljem ovim balvanima iz 'Air Montenegro' poruku, da mi potvrde da je sve ok sa tom prvom kartom.

    Odgovor stize jutros da je let otkazan i da su putnici pomjereni za iduci dan, 24. jun. Taj let apsolutno ne odgovara i sa ovim otkazivanjem su se pokakili u sve planove.

    Ipak, ono sto mene zanima je kako je moguce da sam ja slucajno saznao za to otkazivanje? Kako je moguce da kompanija ne obavijesti putnike koji su kupili kartu da je let otkazan, pomjeren ili sto god?

    Ponavljam da je u pitanju karta uzeta direktno kod njih, oni imaju sve podatke poput broja telefona, e-mail adrese i svih mehanizama da jednim klikom posalju poruku svim putnicima koji su kupili kartu za taj let da je on otkazan, pomjeren ili sto vec.

    Jos sam ih pitao kad su planirali da mi jave da je let otkazan a oni odgovorili da ce obavjestiti putnike "blagovremeno".

    Jeste li imali slicnih iskustava? Strasno su mi se popeli na penis i rado bi ih pljasnuo istim.
    Last edited by Fidel Castro; 28-05-22 at 18:07.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,648
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nesto ne mogu da nadjem nikakvu temu za 'Air Montenegro' niti ista slicno pa ajde ovdje da postavim kao najpopularnija tema u vezi sa putovanjima avionom i kartama.

    Naime, u pitanju je karta kupljena prije nekih mjesec dana na relaciji Podgorica - Pariz, za 23. jun. Kupljena direktno od strane 'Air Montenegro' i sve potvrdjeno, sve u redu.

    Prije neki dan gledam da uzmem jos jednu kartu za isti let jer je jedini koji odgovara kako bi se vezao iduci (Pariz - Panama City) i vidim nema ga uopste...

    Rekoh mozda su sva mjesta prodata pa se ne pojavljuje ni na jednoj pretrazi al' reko ajde da posaljem ovim balvanima iz 'Air Montenegro' poruku, da mi potvrde da je sve ok sa tom prvom kartom.

    Odgovor stize jutros da je let otkazan i da su putnici pomjereni za iduci dan, 24. jun. Taj let apsolutno ne odgovara i sa ovim otkazivanjem su se pokakili u sve planove.

    Ipak, ono sto mene zanima je kako je moguce da sam ja slucajno saznao za to otkazivanje? Kako je moguce da kompanija ne obavijesti putnike koji su kupili kartu da je let otkazan, pomjeren ili sto god?

    Ponavljam da je u pitanju karta uzeta direktno kod njih, oni imaju sve podatke poput broja telefona, e-mail adrese i svih mehanizama da jednim klikom posalju poruku svim putnicima koji su kupili kartu za taj let da je on otkazan, pomjeren ili sto vec.

    Jos sam ih pitao kad su planirali da mi jave da je let otkazan a oni odgovorili da ce obavjestiti putnike "blagovremeno".

    Jeste li imali slicnih iskustava? Strasno su mi se popeli na penis i rado bi ih pljasnuo istim.
    Imas pravo na nadoknadu stete zbog pomjeranja leta ,nedje sam citao, ali ne drzi me za rijec, do 600€ .

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,093
    Thanks Thanks Given 
    2,721
    Thanks Thanks Received 
    4,460
    Thanked in
    2,369 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Imas pravo na nadoknadu stete zbog pomjeranja leta ,nedje sam citao, ali ne drzi me za rijec, do 600€ .

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Nisu u pitanju pare, oni bi refundirali punu cijenu placenog leta.

    Problem je u tome sto su otkazali let a nisu obavijestili putnike. Da ja nisam slucajno vidio/saznao ko zna kad bi mi oni javili.

    A sve je dalje isplanirano, i sledeci let i miliondrugih stvari koje idu uz to. Ebe mi se za te pare iskreno, pogotovo u odnosu na probleme koje su mi napravili sa tim otkazivanjem.

    Zamisli da sam 23. juna dosao na aerodrom u PG i da mi kazu da nema toga leta, da su ga pomjerili za sjutradan. Vjerujem da bi toga dana promjenili njihovu katastrofalnu politiku poslovanja a ja bi umjesto u Panamu putovao za Spuz.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  5. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,657
    Thanks Thanks Given 
    747
    Thanks Thanks Received 
    213
    Thanked in
    163 Posts

    Default Jeftine avio karte

    Vidi u junk i dobro pogledaj mailove

    Ako ti nesto znaci iz BEG-BVA

    22.06. - 40 eur uz popust
    Last edited by Sale; 25-05-22 at 21:01.

  6. #5
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,093
    Thanks Thanks Given 
    2,721
    Thanks Thanks Received 
    4,460
    Thanked in
    2,369 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Vidi u junk i dobro pogledaj mailove

    Ako ti nesto znaci iz BEG-BVA

    22.06. - 40 eur uz popust
    Nema nista ni u spam/junk.

    A prije toga je na isti mail, u Inbox-u stigla rezervacija, tj. elektronska karta.

    Jednostavno nisu poslali. Da li su imali kakvih tehnickih problema ili samo lazu da bi se oprali, ne znam. Al' kad sam ih pitao da mi kazu kad su poslali mail i da mi proslijede isti, nastao je muk i vise odgovora nije bilo.

    Posalji na PP taj let pa cu ga uvrstit' u sve moguce kombinacije koje cu morat' da radim ovih dana. Da mi je znat' jos nekog da je bukirao taj let i da mi potvrdi da nije mail dobio... tacno bi ih tuzio, cisto iz inata.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,657
    Thanks Thanks Given 
    747
    Thanks Thanks Received 
    213
    Thanked in
    163 Posts

    Default

    Ovo iz BEG je Wizz

  8. #7
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,093
    Thanks Thanks Given 
    2,721
    Thanks Thanks Received 
    4,460
    Thanked in
    2,369 Posts

    Default

    + kofer i zamotancije... Pogledacu jos ovih dana.

    Inace raspali 'Air Montenegro' nije uopste nikakvo obavjestenje poslao i dalje a na poruke su prestali da odgovaraju dok kazu da 'call centar' nije u funkciji.

    Ja goru politiku poslovanja davno ne vidjeh. (ukljucujuci cak i katastrofalne mobilne/internet operatere)

    Ovo treba tuzit', iz principa. Ili inata.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #8
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,986
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    I ja cuh da je tamo haos.

  10. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,657
    Thanks Thanks Given 
    747
    Thanks Thanks Received 
    213
    Thanked in
    163 Posts

    Default

    Nisam imao problema sa njima. Brzo odgovore na mail oko promjene i otkazivanja.

  11. #10
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,093
    Thanks Thanks Given 
    2,721
    Thanks Thanks Received 
    4,460
    Thanked in
    2,369 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Nisam imao problema sa njima. Brzo odgovore na mail oko promjene i otkazivanja.
    Na prvi mail su odgovorili nakon 2 dana kada su potvrdili da je let otkazan (kao sto rekoh - slucajno sam saznao, oni nisu javili apsolutno nista) i ponudili let dan poslije sto nije opcija jer se ne stize na jos duzi/bitniji let, od Pariza do Paname.

    Na to je odgovor poslat u roku od sat vremena da ta opcija ne odgovara i da li imaju neku alternativu sa kojom bi se stiglo na taj let ali vise odgovora nije bilo, ni nakon 3 dana a vjerujem da nece bit' ni do daljnjeg.

    Inace rekose da 'call centar' ne postoji, da nije opcija. Znaci jedini nacin komunikacije je e-mail na koje ne odgovaraju.

    Zaista odlicna nacionalna avio kompanija, pokakim im se svima redom.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,248
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    652 Posts

    Default

    Air Montenegro je jedna skupina eksperata i cudi me d su ovoliko losi (da, sarkazam je).

    Kupim kartu za Beograd u Thu 19-May-22 12:36 da bi mi stigao drugi email Thu 19-May-22 15:02 da mi je odlozen povratak


    Dear Mr xxxxxx xxxxxx,
    please be advised about the following schedule change on your booking NBS9O8:

    NEW: MNE103 02-06-2022 BEG - TGD
    *Departure Date and Time changed from 02-06-2022 19:55 to 02-06-2022 21:15; Arrival Time changed from 20:40 to 22:00*

    Thank you for your understanding.

    Kind Regards,
    Air Montenegro


    ----------

    Je li moguc da ne mogu organizovat redovne letove do Beograda gdje imaju putnika da im ne nedostaje.

  13. #12
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,986
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Sve se to desava i sa drugim kompanijama..

  14. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,248
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    652 Posts

    Default

    Hahaha a gledajte sta sam upravo dobio!


  15. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,248
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    652 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Sve se to desava i sa drugim kompanijama..

    E ne znam sta bih ti rekao, sve prethodne godine do pojave ovog nesposobnog Air Montenegra sam letio MNA i Air serbia (bas taj Beograd) za 15 godina koliko radim ovdje nikada mi se nije desilo da mi otkazuju jednu kartu van sezone bez ikakve problematike. Nemojmo da se sprdamo.

  16. #15
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,093
    Thanks Thanks Given 
    2,721
    Thanks Thanks Received 
    4,460
    Thanked in
    2,369 Posts

    Default

    Evo uzivo... jos jedan let koji kasni... od zadnjih 5-6 letova koje ispratih, svaki je bio odlozen ili otkazan.



    Sve su prilike da ce EasyJet (low-cost kompanija) imat' prioritet nad velikom nacionalnom avio kompanijom poput 'Air Montenegro'.

    Vratite (katastrofalni) MNE Airlines, sve im je oprosteno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #16
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,093
    Thanks Thanks Given 
    2,721
    Thanks Thanks Received 
    4,460
    Thanked in
    2,369 Posts

    Default

    Avion je kasnio preko sat vremena, niko ni rijeci nije rekao o kasnjenju kao da je to normalno. A po svemu sudeci i jeste za 'Air Montenegro'.

    Elem, avion neke snj kompanije 'Traide Air' u stanju raspada, sa EX-YU posadom medju kojom nema jedne jedine osobe iz CG.

    Pilot iz HR, ostatak posade HR i BiH. Dobra neka nacionalna avio-kompanija.



    Ovo je sramota i za avio saobracaj i za drzavu i za sve nas.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #17
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ne ulazeci u uspjesnost poslovanja i sta se radilo sa budzetom, sto se profesionalizma tice, svako iz ekipe MA je tata bio za ove.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


  20. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Avion je kasnio preko sat vremena, niko ni rijeci nije rekao o kasnjenju kao da je to normalno. A po svemu sudeci i jeste za 'Air Montenegro'.

    Elem, avion neke snj kompanije 'Traide Air' u stanju raspada, sa EX-YU posadom medju kojom nema jedne jedine osobe iz CG.

    Pilot iz HR, ostatak posade HR i BiH. Dobra neka nacionalna avio-kompanija.



    Ovo je sramota i za avio saobracaj i za drzavu i za sve nas.
    Isti slucaj da posadom sam imao prije 10 dana kada sam isao u Pariz sluzbeno - Traide Air, dominantno hrvatska posada... Jedino pozitivno sto su voda i cokoladica bili crnogorske prozivodnje...

    U povratku avion i posada Air MNE. ALI, na aerodromu na gate-u najavljuju let, vele da ce kasniti 20 minuta, taman sijedam nazad, kad pocinju sa boardingom... Te se ja vrni nazad, provjerise mi kartu ali se nakrcasmo svi izmedju saltera na gate-u i tunela... I tako sat vremena... Bjese i djece male, medjutim svi cute... Na vrh sat i nesto sitno smo poleceli...

    Zapalio bih nekoga da sam imao vezane letove...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  21. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,093
    Thanks Thanks Given 
    2,721
    Thanks Thanks Received 
    4,460
    Thanked in
    2,369 Posts

    Default

    Pa moguce da je onda to standardna 'kombinacija'.

    I ovo je let Pariz - PG. Isto 'Air Trade', isto HR + BiH posada.

    Kasnjenje preko sat vremena, bez ikakve najave, bez ikoga da obavijesti razlog ili bilo sto.

    Za PG realno slabo i ima kakvih povezivanja ali u suprotnom smjeru, tj. PG - Pariz ima itekako.

    A eto... ne samo da letovi kasne nego se odlazu za iduci dan a oni apsolutno nikoga ne obavjestavaju. Cudi me kako do sad nisu imali kakvih tuzbi i halabuke jer je ovo neprihvatljivo i za Burundi.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Bas neozbiljno...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  23. #21
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    I ti letovi Air Montenegra za BG su katastrofa raspored, ne možeš se ukačiti da stigneš šta hoćeš.

    Kupim Air Serbia, paf - otkazan povratak, prebacuju me na idući dan! A važi...

    Sve u svemu, do PG lete š kompanije, a takva smo i destinacija.

  24. #22
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,986
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Da ne bi bilo da je samo Air Montenegro los.

    https://m.cdm.me/svijet/region/let-e...stekla-smjena/

  25. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Tema je Air Montenegro, a niko ne veli da su ostali top... Ja sam i sa Air Srbijom i sa Alitaliom imao bas losa iskustva... I sa Deltom, ali im je politika zastite korisnika top...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  26. #24
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,093
    Thanks Thanks Given 
    2,721
    Thanks Thanks Received 
    4,460
    Thanked in
    2,369 Posts

    Default

    Upravo to. Tema je 'Air Montenegro' pa o toj kompaniji i pricamo.

    A konkretan clanak je samo dokaz da ako 'komsija' kasni jednom odma se mora pisat' clanak i to "izgurat" maksimalno po medijima, posebno ovim suskackim.

    Al' kad nacionalna avio kompanija, koja bi trebalo najvise da nas zanima, kasni pri svakom letu, ophodi se sa putnicima kao da su stoka, prevozi iste raspalim avionima sa posadom van CG (koja svakako nema ni nase uniforme niti ista) onda o tome nema ni rijeci, nigdje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. #25
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,724
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,883
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Tema je Air Montenegro, a niko ne veli da su ostali top... Ja sam i sa Air Srbijom i sa Alitaliom imao bas losa iskustva... I sa Deltom, ali im je politika zastite korisnika top...
    Ja sam najveće kašnjenje imao svojevremeno sa JAT avionom, tada čuh jednog stranca da to JAT znači Joke About Time. Sa Air Montenegro nisam imao iskustva, ali ovo što čujem...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Prodajem nike air max lunarlon i nike air duboke
    By Grof_PG in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 30-11-12, 23:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •