Page 19 of 25 FirstFirst ... 9151617181920212223 ... LastLast
Results 451 to 475 of 609

Thread: Cheil ww ugasen

  1. #451
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,714
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Ko se sjeca,i dafina je isplacivala oko 13 % kamate MJESECNO...dok je bilo teladi da ulazu.
    Ne znam ima li banke danas da je sposobna da daje 13 % godisnje

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  2. #452
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,728
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

  3. #453
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Pa kaze:
    "Kada sam skupio nekih 700 eura, do mene je došla nova aplikacija TRX koja je obećavala da uloženi novac vraća za 12 dana, umjesto za 22 kao Cheil. Prebacio sam novac sa Binance na TRX i tu mi je uplaćivano 54 eura dnevno."

    Pravda za ove alave momke, nadjite krivce i kaznite ih.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  5. #454
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,934
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Ono kad svako ima neku potrebu da palamudi, bukvalno svako izgleda ima neku potrebu isto da reče i pravi se pametan.

    Pa naravno da postoje ljudi koji su ovo gledali kao na investiciju, kao da stvarno plaćaju lajkove raznim selebritijima koji su unajmili Cheil marketing agenciju da im organizuje lajkove. U početku je dosta ljudi to mislilo, čak su me silu na sramotu ubjeđivali da ja to ne razumijem, da je selebritijima ništa da plaćaju po par dolara po stvarnom lajku itd, itd... E takvi ljudi su PREVARENI bilo vama to za podsmijeh ili ne.

    Postoje i ljudi koji su mislili da se struja kupuje u prodavnici na kilogram, koji su trošili 200 internet sati za jedan dan itd (glavni i odgovorni promoter Cheila), što ne bi postojali i lakovjerni, neobrazovani ljudi koji su stvarno vjerovali u sve ovo?

    Postoje i ovi drugi kao gagarin koji su znali da je sve ovo ponzi samo su htjeli na brzaka da uzmu pare, as simple as that.
    Last edited by BiTrAtE; 13-05-22 at 08:29.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  6. The Following 4 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  7. #455
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,714
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Istina,ovoga su slali svojevremeno da kupuje struju u kese...Štaaaš
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  8. #456
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Vecina mojih drugova je ulozilo masu para, jos u martu, i svi su mi se *****li kako zaradjuju i da sam ja pićka sto ne radim istu stvar. Ja sam se branio cutanjem ili onom poslovicom da nema leba bez motike.

    Jedan je cak dao otkaz na poslu jer sad ce da sjedi i da lajkuje i da ima vecu dnevnicu no svi mi zajedno.

    Neki od njih bi sad moje pare zaradjene motikom da vrnu svoje dugove u koje su upali uzevsi pare na kamatu da bi ovamo ulozili. Hoce ljudi lake i brze pare. Ne moze to, nigdje.


    Ma sjecam se kada su ljudi dobijali razne mejlove i reklame “you won the jackpot” i odmah su proglasili sebe miliomerima, a to je ustvari bio samo fišing i onda su nestali fejsbuk i drugi nalozi.
    Ovdje je kljucno pitanje kakvo ti je to drustvo kada je vecina kao sto si ih opisao. :P

  9. #457
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    vrlo je prosto - bi li rekao nekom svom bliznjem do kojeg ti je zaista stalo e ovo je prevara ali uleti sa parama koje mozes da prezalis?ako ali zaista bi - onda nemamo problem i zelim ti su srecu svijeta,dabogda milione zgrnuli,ali zaista ne mogu da povjerujem da bi iko sa dva grama mozga i sa nekom upucenoscu u tematiku zaista to i uradio.

    onda prostom dedukcijom mozes da izvedes motive sto bi dosao odje i javno agitovao za prevaru a mogu biti samo iz ciste zlobe ili da se kola na nekom drugom slomiju ne na tebi,sto je i cijeli princip ponzija.indenticna stvar je i kod pump and dump-a - zavedes svoje vajne internet drugare da se digne cijena da ti izrucis svoje pa da njima pukne po grbaci.

    sve bi to bilo jos i okej,da nismo sirotinja kakva jesmo pa da stvarne pare koje su u igri su samo bitkoini sa rigova,praznicni bonusi itd vec jedva krpljeni budjelari,pozajmice od drugova rodbine,pare od kamatasa itd.

  10. #458
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,707
    Thanks Thanks Given 
    2,371
    Thanks Thanks Received 
    4,476
    Thanked in
    2,586 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Pa naravno da postoje ljudi koji su ovo gledali kao na investiciju, kao da stvarno plaćaju lajkove raznim selebritijima koji su unajmili Cheil marketing agenciju da im organizuje lajkove. U početku je dosta ljudi to mislilo, čak su me silu na sramotu ubjeđivali da ja to ne razumijem, da je selebritijima ništa da plaćaju po par dolara po stvarnom lajku itd, itd... E takvi ljudi su PREVARENI bilo vama to za podsmijeh ili ne.

    Kad su ove stvari u pitanju, ja vjerujem samo jednoj poslovici koju sam cuo od moje babe Džudi Šajndlin: if it doesn't make sense, it's usually not true.


    Npr. jutuberima su lajkovi, broj pregleda i komentari jako bitni za zaradu, jutub im isplacuje lijepe pare za svaki video.
    Ali koliko im je lakova potrebno i sta je jos potrebno osim lajkova? 20-30000 lajkova, 1,5 miliona pregleda i 5-10 000 komentara za nekih 4500-5000 dolara (takodje se baziraju i na time frame).
    Ovi grejpfrutaši su navodno dobijali 2 dolara za 1 lajk. Znaci Doug Demuro daje 2 dolara (ili vise) za 1 like, 40-60000 dolara da bi na kraju od jutuba zaradio 4500-5000 dolara (nisam racunao views i komentare). Logike nema, a nema ni istine.



    Pratim neke jutubere kao sto je Autovlog, koji je vise puta detaljno objasnio koliko zaradjuje od jutuba i sta mu je sve potrebno za to.
    Last edited by TAKUMI; 13-05-22 at 08:48.


  11. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  12. #459
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,707
    Thanks Thanks Given 
    2,371
    Thanks Thanks Received 
    4,476
    Thanked in
    2,586 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ovdje je kljucno pitanje kakvo ti je to drustvo kada je vecina kao sto si ih opisao. :P
    Kao sto vidis...a vidis i koliko mogu da uticu na mene.


  13. #460
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,934
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Misliš li ti stvarno da ovi ljudi koje sam opisivao barataju tim brojkama? Poenta moje priče je da postoje ljudi koji misle da su stvarno prevareni. Svakako da ima i onih drugih koji su od starta znali što je ovo a sad su im puna usta Feđe i Deja, e to su mi najgori ljudi, pi.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  14. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  15. #461
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    niko odje nije apolozirao internet mangase sa 40+ godina u knopr,najveca sprdnja je bila na njihov racun.

  16. #462
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Prvi put sam cula za ovo od poznanika u drustvu, kako je uletio sa 3k i kako ih je prezalio, ali se nada da ce vratiti ulog. Znaci vecina koja je informaticki pismena podsvjesno su znali da tu nesto ne stima, ali su ipak se upustili u to. Nije mi zao, sami su svi skoro odreda pricali kako su prakticno odrekli tog novca.
    Zatim ima jedna zena koja informaticki je nepismena, njoj je neko rekao, ona je klikcala. Ni njih mi nije zao, jer zasto se upustati u nesto u sta se ne razumijes.
    No ona na kraju izvuce ulog i jos nesto malo pored , za razliku od prvog.




    Sent from my M2101K6G using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  17. #463
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    2,189
    Thanks Thanks Received 
    578
    Thanked in
    338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Istina,ovoga su slali svojevremeno da kupuje struju u kese...Štaaaš
    E sad zamisli ti kakvih debila ima kad im ovaj drzi predavanje po raznim hotelskim salama…

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ovdje je kljucno pitanje kakvo ti je to drustvo kada je vecina kao sto si ih opisao. :P
    Skim si takav si. Ja bi zbog drustva ubacio nesto cisto da ne ispanem pizda

  18. The Following User Says Thank You to p0smatrac For This Useful Post:


  19. #464
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,954
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,668
    Thanked in
    946 Posts

    Default

    Ne znam kako neko može da misli da za 5 min “posla” ima platu 5000€ i da će to da traje pa neka su informaticki nepismeni..

    Imam osjecaj da posle svega bi 70% njih sjutra u novu sličnu ušlo

  20. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  21. #465
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zna li neko nesto o ovoj aplikaciji mytrx? Da li je i ona ugasena? Jer ne kapiram poruku koju su ostavili za takse..

  22. The Following User Says Thank You to kanalx For This Useful Post:


  23. #466
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0smatrac View Post
    Skim si takav si. Ja bi zbog drustva ubacio nesto cisto da ne ispanem pizda
    Podgorica in a nutshell
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  24. #467
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,934
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Ne uplaćuj jedan dolar i pozdravi se sa tim parama što imaš tamo.

    Sent from my Nord 2 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  25. #468
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ono kad svako ima neku potrebu da palamudi, bukvalno svako izgleda ima neku potrebu isto da reče i pravi se pametan.

    Pa naravno da postoje ljudi koji su ovo gledali kao na investiciju, kao da stvarno plaćaju lajkove raznim selebritijima koji su unajmili Cheil marketing agenciju da im organizuje lajkove. U početku je dosta ljudi to mislilo, čak su me silu na sramotu ubjeđivali da ja to ne razumijem, da je selebritijima ništa da plaćaju po par dolara po stvarnom lajku itd, itd... E takvi ljudi su PREVARENI bilo vama to za podsmijeh ili ne.

    Postoje i ljudi koji su mislili da se struja kupuje u prodavnici na kilogram, koji su trošili 200 internet sati za jedan dan itd (glavni i odgovorni promoter Cheila), što ne bi postojali i lakovjerni, neobrazovani ljudi koji su stvarno vjerovali u sve ovo?

    Postoje i ovi drugi kao gagarin koji su znali da je sve ovo ponzi samo su htjeli na brzaka da uzmu pare, as simple as that.
    Најсмјешније од свега што ти и гагарин мислите да сте паметни испали, ако сте у плус. Ти си као знао да је превара али си исто улетио. Зинула ти гузица исто као оном што је улетио дан пред гашење. Ти си мало више среће имао не памети.

  26. The Following User Says Thank You to GRUNA'STAR For This Useful Post:


  27. #469
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ono kad svako ima neku potrebu da palamudi, bukvalno svako izgleda ima neku potrebu isto da reče i pravi se pametan.

    Pa naravno da postoje ljudi koji su ovo gledali kao na investiciju, kao da stvarno plaćaju lajkove raznim selebritijima koji su unajmili Cheil marketing agenciju da im organizuje lajkove. U početku je dosta ljudi to mislilo, čak su me silu na sramotu ubjeđivali da ja to ne razumijem, da je selebritijima ništa da plaćaju po par dolara po stvarnom lajku itd, itd... E takvi ljudi su PREVARENI bilo vama to za podsmijeh ili ne.

    Postoje i ljudi koji su mislili da se struja kupuje u prodavnici na kilogram, koji su trošili 200 internet sati za jedan dan itd (glavni i odgovorni promoter Cheila), što ne bi postojali i lakovjerni, neobrazovani ljudi koji su stvarno vjerovali u sve ovo?

    Postoje i ovi drugi kao gagarin koji su znali da je sve ovo ponzi samo su htjeli na brzaka da uzmu pare, as simple as that.
    Razlika izmedju Cheil-a i kaldionice je sto je kladionica legalna stvar. Za poslodavce nije ali za igrace je isti princip - ulozis novac i nadas se dobitku.
    Ne zalim kladionicare, ne zalim ni ove. Sto veli onaj nas cuveni golman Krstajic, parafraziram - ja sam samo diga aplikaciju (nogu) - on se sam nabo. Drago mi je sto je neko uspio da izvuce nesto, ali ti su izvukli samo jer su drugi pali.

    Narod koji nije informaticki pismen ili djelimicno informaticki pismen (poput mog starog) ne treba da se uvalci u nesto sto ne znaju. Analogija bi bila - oko popravke bijele tehnike, televizora, automobila i ostalih sitnica ne znam nista. To ne znaci da necu pokusat da popravim nesto ali znam da rizikujem i da mopgu da napravim vecu stetu.

    Da citiram gore pomenutog golmana - "sam pa' sam se ubio brate"
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  28. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  29. #470
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,917
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Најсмјешније од свега што ти и гагарин мислите да сте паметни испали, ако сте у плус. Ти си као знао да је превара али си исто улетио. Зинула ти гузица исто као оном што је улетио дан пред гашење. Ти си мало више среће имао не памети.
    ko god je uzeo pare i tu se zaustavio je ispa pametan, vidio priliku i zgrabio je, aplikacija nije osmisljena da promivise influesere nego da se pare zarade, ne razumijem sto pokusavate ti i pojedini odje da kazete, gledate sa neke eticke, moralne, empaticke strane, ne shvatam zaista

    ovi sto su uzeli pare su prevarili nekoga
    ovi sto su ulozili pa izvisili su osteceni
    ovi sto su pricali o aplikaciji su krivi jer su sirili informacije i ljudi se upoznali sa tim
    ovi sto su nagovarali da se prikljucis su stoka najveca

    svi smo znali o cemu se radi i da se ne moze za mjesec 5000e zaradit bez dobre muke

    mentalitet naseg naroda je stvarno razocaravajuci i to nema veze sa empatijom i osudjivanjem, to je jednostavno tako i to je najveci poraz za sve nas - drustvo u kojem zivimo
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  30. The Following User Says Thank You to jakov_ct For This Useful Post:


  31. #471
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,917
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Razlika izmedju Cheil-a i kaldionice je sto je kladionica legalna stvar. Za poslodavce nije ali za igrace je isti princip - ulozis novac i nadas se dobitku.
    Ne zalim kladionicare, ne zalim ni ove. Sto veli onaj nas cuveni golman Krstajic, parafraziram - ja sam samo diga aplikaciju (nogu) - on se sam nabo. Drago mi je sto je neko uspio da izvuce nesto, ali ti su izvukli samo jer su drugi pali.

    Narod koji nije informaticki pismen ili djelimicno informaticki pismen (poput mog starog) ne treba da se uvalci u nesto sto ne znaju. Analogija bi bila - oko popravke bijele tehnike, televizora, automobila i ostalih sitnica ne znam nista. To ne znaci da necu pokusat da popravim nesto ali znam da rizikujem i da mopgu da napravim vecu stetu.

    Da citiram gore pomenutog golmana - "sam pa' sam se ubio brate"
    i cigari su legalni pa imas vise stete od njih po zdravlje nego da duvas

    sve je kocka i kladionica i cheil i kriptovalute, sve je rizik, cio zivot upravljas rizicima
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  32. The Following 2 Users Say Thank You to jakov_ct For This Useful Post:


  33. #472
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,728
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    U današnje vrijeme je i život rizik.

  34. The Following 2 Users Say Thank You to jokaš For This Useful Post:


  35. #473
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ljudi su halapljvi i to je to. Sam pao sam se ubio.

    Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

  36. The Following User Says Thank You to okkkk For This Useful Post:


  37. #474
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    2,189
    Thanks Thanks Received 
    578
    Thanked in
    338 Posts

    Default

    Treba gledat i ljepsu stranu ove app prevare a to je da su u more ljudskih maski, dosta isplivale na obali.

  38. The Following User Says Thank You to p0smatrac For This Useful Post:


  39. #475
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    i cigari su legalni pa imas vise stete od njih po zdravlje nego da duvas

    sve je kocka i kladionica i cheil i kriptovalute, sve je rizik, cio zivot upravljas rizicima
    Svako bira put kojim ce da ide.

    Suma sumarum - Ponzi sema je kaznjiva jer se smarta oblikom prevare - i autore aplikacije i zagovornike treba kazniti. Ali one koji su znali sta je u pitanju (na zalost mnogih sa foruma nismo retardirani i zatucani Balkanci kakvim nas predstavljaju) - sta oni zele? Da im drzava pomogne? Da im vrati novac? Neka novac potrazuju od onih koji su ih zajebali.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  40. The Following 2 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


Page 19 of 25 FirstFirst ... 9151617181920212223 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cheil World Wide
    By starovaroshki in forum Internet
    Replies: 277
    Last Post: 19-04-22, 09:31
  2. Info NEPTUN!? jel potpuno ugasen!?
    By SFU in forum Ostali oglasi
    Replies: 66
    Last Post: 17-08-17, 14:26
  3. Napajanje zuji cak i kad je PC ugasen
    By An0n1mUs in forum Hardware
    Replies: 62
    Last Post: 26-04-16, 17:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •