Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: Vase misljenje?

  1. #1
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bar, MNE
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vase misljenje?

    Imate frend-a/icu. Zaljubite se u nj/nju. Sms-ovi, cerekanje jedno drugom. Neki drugaciji odnos nego sa ostalima(barem jedna strana to pokazuje). Medjutim, iako ono drugo zna o cemu se radi, cuti. Dobije tu i tamo poneki jasan signal ali nista. Nastavlja po starom bez povlacenja. Cak joj odgovaraju vasi komplimenti i ocajnicko srljanje. Drzi vas za uzicu. Njena dobra frendica (sad pisem o svojoj zaj'banciji) zna o cemu mislim. Od kada je saznala drugacije se ponasa prema meni. Nema vise onog kratkog pozdrava 'cao,cao...'. Sada pridje sa osmjehom, pozdravlja, hrli da me poljubi u obraz. Kako je bedak trajao vise od 3 mjeseca odlucim da ispitam o cemu se radi (dojadilo mi je od cekanja). Nesto kao priprema za nastup kojeg nije bilo( kao da trazim slobodan prolaz). Saljem sms koji bi i zatucan svatio. Dobijem odgovor, nesto kao 'dragi kolega, mi smo frendovi,zar ne? Znam sta si umislio u svojoj glavici jos odavno. Navikavaj se.'
    U ostalom dijelu poruke, moje ponasanje je okarakterisala kao ISPAD.
    Ok, pomislim. Svaka cast, voli da ima nekog ko bi trckarao za njom.
    Nakon toga, prilazi mi i ponasa se kao da niceg nije bilo. Osmjeh na licu, bez truncice neprijatnosti. Oladim se, izbacim je iz glave.

    Postavljam sebi pitanje. Je li moguce da ostanem frend sa curom koja me ispalila sa 'ISPADIMA' i 'NAVIKAVAJ SE'? Molim vas, tako nebih odbio nepoznatu curu a kamoli neku koju poznajem. Cini mi se da je previse surovo. Dakle, po vasem misljenju, da li bi mogli da prihvatite nekog kao frenda ako vas odbije na onakav nacin? (vasa osjecanja su za njega/nju ispadi i trbalo bi da se navikavate tek tako. okrenut prekidac i iskljucit se)

  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mercury View Post
    Imate frend-a/icu. Zaljubite se u nj/nju. Sms-ovi, cerekanje jedno drugom. Neki drugaciji odnos nego sa ostalima(barem jedna strana to pokazuje). Medjutim, iako ono drugo zna o cemu se radi, cuti. Dobije tu i tamo poneki jasan signal ali nista. Nastavlja po starom bez povlacenja. Cak joj odgovaraju vasi komplimenti i ocajnicko srljanje. Drzi vas za uzicu. Njena dobra frendica (sad pisem o svojoj zaj'banciji) zna o cemu mislim. Od kada je saznala drugacije se ponasa prema meni. Nema vise onog kratkog pozdrava 'cao,cao...'. Sada pridje sa osmjehom, pozdravlja, hrli da me poljubi u obraz. Kako je bedak trajao vise od 3 mjeseca odlucim da ispitam o cemu se radi (dojadilo mi je od cekanja). Nesto kao priprema za nastup kojeg nije bilo( kao da trazim slobodan prolaz). Saljem sms koji bi i zatucan svatio. Dobijem odgovor, nesto kao 'dragi kolega, mi smo frendovi,zar ne? Znam sta si umislio u svojoj glavici jos odavno. Navikavaj se.'
    U ostalom dijelu poruke, moje ponasanje je okarakterisala kao ISPAD.
    Ok, pomislim. Svaka cast, voli da ima nekog ko bi trckarao za njom.
    Nakon toga, prilazi mi i ponasa se kao da niceg nije bilo. Osmjeh na licu, bez truncice neprijatnosti. Oladim se, izbacim je iz glave.

    Postavljam sebi pitanje. Je li moguce da ostanem frend sa curom koja me ispalila sa 'ISPADIMA' i 'NAVIKAVAJ SE'? Molim vas, tako nebih odbio nepoznatu curu a kamoli neku koju poznajem. Cini mi se da je previse surovo. Dakle, po vasem misljenju, da li bi mogli da prihvatite nekog kao frenda ako vas odbije na onakav nacin? (vasa osjecanja su za njega/nju ispadi i trbalo bi da se navikavate tek tako. okrenut prekidac i iskljucit se)

    Moje misljenje je da bi trebalo ostat frend sa njom,ipak ti je dala do znanja da ste frendovi i da ne zeli nista vise,ako se mozes izboriti sa osecanjima onda je prihvati tako i dokazi joj da si dobar frend a ako ne ,budi na distanci i ohladices se od nje!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mercury...

    Imala sam prilike da svedocim slicnim desavanjima kod moje jako dobre drugarice...Imala je ista pitanja kao ti...Ali ipak,uz njegove tek kao slucajne znake nastavila je da vjeruje da tu ipak ima nesto i da ce joj vremenom pokazati ista osjecanja koja je ona pocela da gaji prema njemu...Oduzilo se...Trajalo je to SMS-ovanje 4 pune god,a kako ni sama nije imala slicnih iskustava nije ni umjela da skupi hrabrosti i kaze mu sve sto misli i vidi na cemu je...Ni moj joj savjet nije pomogao jer je imala jaca osjecanja prema njemu...Dok jednog dana taj isti nije iznenada upao u neku ozbiljnu vezu...A ona ostala na nuli ili na nista,bar sto se njega tice..I sad tj jos uvjek ne moze da se oporavi u potpunosti i pokusava da preboli sve sto se nije desilo i vrijeme koje je izgubila na nadu da ce se jednog dana desiti da medju njima bude vise od nekog nazovi "prijateljstva"...

    "Friends" nisi sa nekim ko je sa tobom sa "Cao,cao" u prolazu ili tek po nekom izgovorenom uobicajenom rijecju..."Friend" nikad neces moci da budes ako gajis izvjesna osjecanja prema nekom ko ih cak ni ne postuje..."Friends" to je nesto mnogo vise od toga...

    Razmisli sam da li vrijedi da zbog nekog ko ne postuje tvoje emocije niti tebe kao osobu izgubish svoje dragocjeno vrijeme i pridodas jos vremena na prebolijevanje istog?



    "Tiha voda brijeg roni..."

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prekini svake kontakte s njom, njenu frendicu nemoj zapitkivati o njoj. Ako je slucajno sretnes negdje u gradu, nadji izgovor tipa: nemam vremena, imam puno posla, posao, fax, neki dogovori... i nestani.
    Mozda te tada pocne "dozivljavati". Ako ne, vrijeme ti je da krenes dalje, a ovu zaboravi, prekini kontakte, druzenja, SMSove. Inace ces se sjebati na veliko. Nemoj si dozvoliti da budes njezin intellectual whore.
    Ona si takvim ponasanjem samo dize ego, a ti ga svojim trckaranjem oko ne samo jos vise potenciras.
    Kao sto rekoh, zaboravi i posveti se nekoj drugoj.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    ja se izvinjavam sto idem u offtopic ali ne shvatam u cemu je poenta rijeci FRIEND I FRIENDCA..tj da li bi vi kao nadam se crnogorci,ako ne to ,onda barem osobe koje ste ovdje na ovome forumu mogli koristit rijec drugar drugarica prijatelj prijateljica.hvala vam!

    odgovor (iliti savjet ) : pod jedan tesko je generalizovati to
    i uopsteno reci :E TREBA SE URADITI OVAKO I OVAKO.svaki odnos prjateljski/drugarski/poznanicki jes specifican sam po sebi naravno zbog osoba koje se nalaze u njemu. volio bih da iznesem svoj stav odnosno da kazem da je normalno pitati nekoga o tim stvarim tj tu osobu prema kojoj gajis neshto a ne znas na cemu ste.bolje je za tebe i za nju da znate na cemu ste sta ima izmedju vas i tacka. naravno ovdje mislim o osobi kao sto si ti kazao/la sa kojom se vec dugo poznajes dopisujes itd..a ne sa nekim koga si upoznao/la prije 2 dana!
    mislim da je lakse znati da izmedju vas moze/ne moze biti nishta nego da cijeli zivot razmisljas a jesam li trebao/la pitat ili ne ,sto bi bilo da sam itd itd...pa sto?treba li to da bude sramota? naravno da ne...nije to nishta strasno...

    i jos jedna vrlo vazna stvar:Zbog cega mislis da je to krajnji odgovor?zbog cega je to neshto sto se vise nikad nece promijeniti? razmisli nekad tako!
    Last edited by acs; 20-01-07 at 22:05.
    f6

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Mercury,kao sto rece Argo mislim da je najbolje da se pravish da te to nije narochito pogodilo!

    Nikako ne treba da joj pokazesh da si utuchen,tuzan,nesrecan i sl. jer ce to samo da joj da krila i da je navede da te iskushava i dalje da vidi dokle moze da ide sa svojim sitnim pakostima!

    Po meni,neces mnogo ni izgubiti ukoliko se nishta ne dogodi u buducnosti jer koliko shvatih pomalo je flertovala a onda te je iskulirala,valjda voli da zavodi.

    Samo smireno,bez nervoze,i ti budi "nezainteresovan" a onda ce doci maca na vratanca a ako i ne dodje bash te briga

  7. #7
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mercury View Post
    Postavljam sebi pitanje. Je li moguce da ostanem frend sa curom koja me ispalila sa 'ISPADIMA' i 'NAVIKAVAJ SE'? Molim vas, tako nebih odbio nepoznatu curu a kamoli neku koju poznajem. Cini mi se da je previse surovo. Dakle, po vasem misljenju, da li bi mogli da prihvatite nekog kao frenda ako vas odbije na onakav nacin? (vasa osjecanja su za njega/nju ispadi i trbalo bi da se navikavate tek tako. okrenut prekidac i iskljucit se)
    To, na kakav nacin je ona tebe odkacila, ne mora puno da znaci i ne trebas po tome kopati u potrazi za nekim "kljucnim" crtama njenog karaktera. Naprotiv, meni to vise govori o jednoj potpuno drugoj stvari, a ne o njenom karakteru. A to je tehnika odbijanja. Vjerovatno je cula, ili je sama iskusila, da je, kada vidis da je neko zapjenio za tobom, najbolje biti sto konkretniji i odsjecniji, kako bi drugoj strani sve bilo jasno i oladila se na vrijeme - a onda su postignuti svi uslovi za stvaranje pravog, normalnog prijateljstva. E sad, ne kazem ja da je takav pristup u potpunosti ispravan, ali da ga mnogi ljudi koriste kao efikasan metod - koriste ga. Jer, mnoge ljude je frka od, upravo, onog kontraefekta (u slucaju da se osoba odbila na neki suptilan i mekan nacin) - da ce tek onda totalno da zabudali za njom i da se tada oboje mogu pozdraviti i od to malo drugarstva sto su imali.
    A da ti odgovorim konkretno na pitanje... Ja, u slucaju da mi se ta cura, ono, bas-bas svidja, mislim da bih nju sebi postavio kao jedan od prioritetnih zivotnih ciljeva. Haha... Ozbiljno, tesko se mirim sa takvim porazom, a imao sam dosta slicnu situaciju u zivotu, samo jos i goru. Ja sam popio i rijeci tipa: "Jednostavno, nisi moj tip... Ne bih te mogla zavoljeti ni za milion godina... Ja sam zaljubljena u (tamo nekog ) i takve kao ti i ne primjecujem..." Da bih sada, kada smo u vezi vec 4 godine, znao smijesnu istinu da je sve to bilo iz razloga sto sam ja tada bio zauzet i u ozbiljnoj vezi, a trazio sam "leba preko pogace". :shock: Drustvo mi je non-stop govorilo da nema trika ista da ucinim posle takvih samara, da je to osudjeno na propast i da ce me samo vise boljeti budem li se ponovo zalijetao... Al' sam se pateticno zakleo, i sebi i njima, da ce biti moja il' me biti nece. I, vidji vraga, ja raskinem sa bivsom curom, a nebo se odjednom otvori nad jugom. Sve je doslo na svoje, a one rijeci joj ponekad i dan-danas natrljam na nos. :devil:

  8. #8
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Zivim u sijenci njegove sijenke...
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svashta stvarno ne bih mogla tako ladno da iskuliram situaciju i da se pravim kao da se nishta nije desilo...Al kad ona vec tako radi...zashto ne bi i ti :?: Jednostavno ostani s njom u kontaktu naravno sigurno da necete imat odnos isti kao i nekad...ali zaboravi to shto je bilo ponashaj se kao i ona...OPUSTENCIJA
    Nemoj ni mrvicu da pokazhesh da ti je krivo niti shiriti i pocinjati prichu oko toga, ochito je da joj suvishe LASKA kada neko kao sto si rekao "trchkara" za njom...Prema tome glavu gore momche
    Trazhi drugu :!:
    • Love built on beauty, soon as beauty, dies.
    I WaNnA Be LikE BaRbIe,ThAt BiTcH gEtS eVeRyThInG...

  9. #9
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Prekini svake kontakte s njom, njenu frendicu nemoj zapitkivati o njoj. Ako je slucajno sretnes negdje u gradu, nadji izgovor tipa: nemam vremena, imam puno posla, posao, fax, neki dogovori... i nestani.
    Mozda te tada pocne "dozivljavati". Ako ne, vrijeme ti je da krenes dalje, a ovu zaboravi, prekini kontakte, druzenja, SMSove. Inace ces se sjebati na veliko. Nemoj si dozvoliti da budes njezin intellectual whore.
    Ona si takvim ponasanjem samo dize ego, a ti ga svojim trckaranjem oko ne samo jos vise potenciras.
    Kao sto rekoh, zaboravi i posveti se nekoj drugoj.
    mercury, kad sam ti procitao topic htjedoh da ti odgovorim, ali me argonaut pretece, i ne da je napisao svaku rijec koju sam htjeo i ja, no svako slovo. a poslusaj ovaj savjet, jer ti je sigurno ispravan, a vjeruj jedno covjeku od iskustva, sto se toga tice; dodje ti ona pred noge samo postupi tako

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flippy View Post
    "Jednostavno, nisi moj tip... Ne bih te mogla zavoljeti ni za milion godina... Ja sam zaljubljena u (tamo nekog ) i takve kao ti i ne primjecujem..." Da bih sada, kada smo u vezi vec 4 godine, znao smijesnu istinu da je sve to bilo iz razloga sto sam ja tada bio zauzet i u ozbiljnoj vezi, a trazio sam "leba preko pogace". . :devil:
    Flippy,ta tvoja prica stoji kad cura prica ono sto ne misli,kad se tako brani a sta cemo sa situacijom kad joj se stvarno momak ne dopada i kad bas nije neko sa kim bi ona mogla biti?

    Ja sam imala slicnu situaciju kad sam pokushavala (na lijepo) da objasnim da me ni najmanje ne zanima,nije moj tip i sl. jedino kao drug,to je ok,on nije htjeo da se preda nego je takve gluposti radio da bi zadobio ljubav koje ni u naznakama kod mene nije bilo(ali on to nije mogao da shvati) i sad mi ne postoji osoba koju manje volim da vidim od te!Blago receno :burp:
    Ta mora je trajala godinama!:roll:

    Mislim da ce (ako je ne bude gnjavio) vrlo brzo znati na cemu je! (ovo je odgovor na temu)

  11. #11
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Flippy,ta tvoja prica stoji kad cura prica ono sto ne misli,kad se tako brani a sta cemo sa situacijom kad joj se stvarno momak ne dopada i kad bas nije neko sa kim bi ona mogla biti?
    Pa, ne kazem ja da je ovako il' onako. Ko zna sta je u njenoj glavi. Ja sam upravo iz tog razloga i opisao slucaj kao sto navodis u prvom dijelu posta... Medjutim, djetinjaste su mi ove "taktike" po kojima bi on sad trebao bukvalno da utekne od nje, da stalno izmislja izgovore zasto ne moze da je vidi, bla, bla... Pa, reci mi ti, molim te, da ti se tako nesto desi, zar ti ne bi bilo sve jasno? Zar ti ne bi bilo vise nego ocito da je decko ubijen u mozak i da te silom na sramotu zeli izbaciti iz glave? Haha...
    Mislim, trebala bi biti, ono, poprilican tuljan od cure, pa da pomislis kako je on to, je li, naprasno i odjednom ozdravio, otrijeznio se, a tebe prekrizio u svakoj mogucoj formi (cura-drugarica).

  12. #12
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bar, MNE
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala vam.
    Ma ne zelim da mi prilazi na taj nacin. Kasno je za to. Nakon onih 'ispada' i 'navikavaj se' ne pada mi na pamet da tu nesto pokusavam. Sad sam u dilemi da li da joj ostanem drugar (eto, nisam napisao frend ). Nakon onog ispaljivanja vise puta je pokusala da me 'smeksa'. Jednom prilikom (nakon krace tisine) mi je cak i pricala kako je u zadnje vrijeme depresivna. I tu sam bio hladan. Kratko sam joj odgovorio: 'Ne znas ti sta je depresija.'
    Cura se zbunila. Inace, nista konkretno. Ocekivao sam par rijeci o onom navikavanju ali nista. To je zaboravila. Pred kraj roka, sve je bilo ok. Zajedno smo polozili ispit. Bio sam srecan(ne zbog toga sto sam mislio da je sa njom sve ok. imao sam neke druge razloge). Ona je valjda to svatila tako pa je pokusala da mi podilazi mail-om(neke sale). Odgovorio sam joj, reda radi. Prodje ljeto. Ja ocistio glavicu od svega. Nisam se javljao. Nakon 2 mjeseca sretnem je na fax. Prosla je pored mene i nije se javila. Ok, ima pravo, valjda. Tad mi je nesto gundjala kada sam je pitao za neki svoj rad. Mislio sam da ce mi napravit neku scenu, ali nije. Proslo je toliko vremena ali i dalje ne mogu da joj zaboravim ono ispaljivanje. Ne mogu da je prihvatim kao drugaricu. Po meni, drugarstvo (kako ovo blesavo zvuci ) podrazumjeva neki nivo povjerenja i postovanja a kod nje ga ne vidim. J'biga, moracu da se distanciram do kraja. To bi bilo iskreno.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mercury View Post
    Hvala vam.
    Ma ne zelim da mi prilazi na taj nacin. Kasno je za to. Nakon onih 'ispada' i 'navikavaj se' ne pada mi na pamet da tu nesto pokusavam. Sad sam u dilemi da li da joj ostanem drugar (eto, nisam napisao frend ). Nakon onog ispaljivanja vise puta je pokusala da me 'smeksa'. Jednom prilikom (nakon krace tisine) mi je cak i pricala kako je u zadnje vrijeme depresivna. I tu sam bio hladan. Kratko sam joj odgovorio: 'Ne znas ti sta je depresija.'
    Cura se zbunila. ....
    Nije se ona zbunila nego mislila da si tek u teskoj depresiji jer je ona.....
    Kakav mail, sms i bakraci trazi drugu djevojku a kad ona nesto oce reci "evo bas zurim na autobus ili babu mi prebacili u porodiliste.... " ili smisli nesto sto mozes glupavije neka vidi da si je otkacio pa neka se ona navikava

  14. #14
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mercury View Post
    Proslo je toliko vremena ali i dalje ne mogu da joj zaboravim ono ispaljivanje.
    Cekaj, je l' ovo treba da govori "samo" o tvojoj povrijedjenoj sujeti, ili na neki uvrnut nacin hoces da kazes kako jos uvijek osjecas nesto prema njoj i kako bi volio da si s njom... u vezi?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nije se ona zbunila nego mislila da si tek u teskoj depresiji jer je ona.....
    Taman! Glavu dajem da je istog momenta sebe zamislila kao glavnog "krivca" te njegove depresije, a i da je istog momenta nestala njena depresija.

  16. #16
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bar, MNE
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne, sve ovo se ne odnosi na moju 'povredjenu sujetu'. Sa tim sam se borio ranije. Zelio sam da stvorim jasnu sliku citave zbrke kako bih od vas mogao da dobijem sto iskreniji odgovor na pitanja:
    Da li bi trebalo da joj ostanem frend? Da li se takvoj osobi moze vjerovati kad ti kaze da si 'ispad' i da treba da se navikavas?
    Ko je od vas spreman da svog frend-a/icu otkaci na takav nacin a da zna da ce ga tako povrijediti? Nije li vam to surovo?

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    malo sujeta malo se probas malo ona oce malo nece...
    nista dok se sve u facu ne saspe.. a da vrijedi drugacije bi izgledalo...
    nije surovo vjeruj mi ima mnog surovijh i gadnijih situacija.. to je bar receno "jasno" ...i kratko... i ti znas sto je i kako...
    mnogoo gore je cutanje i prezir...
    a to shto je srdacnija to je samo zato sto joj moze bit...
    okreni list i idi dalje..a ako mislis da je vrijedna muci se...
    sta da ti radim
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  18. #18
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mercury View Post
    Ne, sve ovo se ne odnosi na moju 'povredjenu sujetu'. Sa tim sam se borio ranije. Zelio sam da stvorim jasnu sliku citave zbrke kako bih od vas mogao da dobijem sto iskreniji odgovor na pitanja:
    Da li bi trebalo da joj ostanem frend? Da li se takvoj osobi moze vjerovati kad ti kaze da si 'ispad' i da treba da se navikavas?
    Ko je od vas spreman da svog frend-a/icu otkaci na takav nacin a da zna da ce ga tako povrijediti? Nije li vam to surovo?

    koliko te kapiram ti si je osjecao i jos uvjek osjecas kao potencijalnu djevojku i svako vase drugarstvo sa tvoje strane bi bilo cekanje sanse a sa njene ne (vjerovatno bi te dozivljava kao rezervnu opciju kad nema nista bolje...), pa stoga nebi bilo iskreno. pokusaj da se distanciras pa ces vidjeti koliko ces paznje dobiti sa njene strane naspram one koliko si ti poklanjao njoj.

    p.s.
    mislim da si pogrijesio sto si zrtvovao svoje vrijeme izigravajuci druga.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by blazo kasalica View Post

    p.s.
    mislim da si pogrijesio sto si zrtvovao svoje vrijeme izigravajuci druga.
    e ovoooo ovooooo je kljucno
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bar, MNE
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    A sta ako vam priznam da mi se smucio svaki kontakt sa njom i da trazim neku vrstu podrske da se izgubim glavom bez obzira. Da svaki njen dalji kontakt samnom svatam kao neko ugrozavanje, nesto neiskreno. Kad me gleda i smije se, osjecam neku jezu. Nema tu zaljenja. To je passe. Volio bih da dignem ruke od tog kvazi drugarstva i idem dalje a da se ne moram pravdat ako me pita zasto je izbjegavam. Jednostavno, nemam ni trunke povjerenja u nju. Imam neki osjecaj da mene krivi za sve to. Pa zaboga, ona se ljuti na mene a ne ja na nju. Sto se ljuti na mene?
    Necu vise o ovome. Vecina vas misli da bih ja tu ponovo nesto zelio ali uvjeravam vas da je moja predstava o toj curi okrenuta za 180 stepeni.
    pozdravljam vas i hvala

  21. #21
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Kotor -Kingdom Posts: 7980
    Posts
    276
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    taaaako je!

  22. #22
    renaissance Guest

    Default

    Sam sebi si dao odgovor i u tvom prvom postu.Tipican primjer zenske manipulacije..Mercury , u svoj ovoj prici ti si zloupotrijebljen , i sluzio si za pothranjivanje tudjeg nezdravog ega i sujete.Moj savjet ti je da prekines bilo kakve kontakte sa njom,i okrenes novi list.Prijatelj ti ne moze biti nikako , jer te prijatelj nikada nece odbiti na tako surov i bezosjecajan nacin.Da joj je stalo do tebe ,pa cak i u 'drugarskom' smislu ,otvoreno bi porazgovarala sa tobom o tvojim osjecanjima, i pokusala da rijesi situaciju sto bezbolnije.

  23. #23
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Zivim u sijenci njegove sijenke...
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mercury View Post
    Hvala vam.
    Ma ne zelim da mi prilazi na taj nacin. Kasno je za to. Nakon onih 'ispada' i 'navikavaj se' ne pada mi na pamet da tu nesto pokusavam. Sad sam u dilemi da li da joj ostanem drugar (eto, nisam napisao frend ). Nakon onog ispaljivanja vise puta je pokusala da me 'smeksa'. Jednom prilikom (nakon krace tisine) mi je cak i pricala kako je u zadnje vrijeme depresivna. I tu sam bio hladan. Kratko sam joj odgovorio: 'Ne znas ti sta je depresija.'
    Cura se zbunila. Inace, nista konkretno. Ocekivao sam par rijeci o onom navikavanju ali nista. To je zaboravila. Pred kraj roka, sve je bilo ok. Zajedno smo polozili ispit. Bio sam srecan(ne zbog toga sto sam mislio da je sa njom sve ok. imao sam neke druge razloge). Ona je valjda to svatila tako pa je pokusala da mi podilazi mail-om(neke sale). Odgovorio sam joj, reda radi. Prodje ljeto. Ja ocistio glavicu od svega. Nisam se javljao. Nakon 2 mjeseca sretnem je na fax. Prosla je pored mene i nije se javila. Ok, ima pravo, valjda. Tad mi je nesto gundjala kada sam je pitao za neki svoj rad. Mislio sam da ce mi napravit neku scenu, ali nije. Proslo je toliko vremena ali i dalje ne mogu da joj zaboravim ono ispaljivanje. Ne mogu da je prihvatim kao drugaricu. Po meni, drugarstvo (kako ovo blesavo zvuci ) podrazumjeva neki nivo povjerenja i postovanja a kod nje ga ne vidim. J'biga, moracu da se distanciram do kraja. To bi bilo iskreno.
    Najpametnije bi ti bilo da predjes s njom samo na CAO-CAO :mrgreen:
    • Love built on beauty, soon as beauty, dies.
    I WaNnA Be LikE BaRbIe,ThAt BiTcH gEtS eVeRyThInG...

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    izadji joj sa drugaricom
    f6

  25. #25
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ko zna na sto je ta navikla kad ti tako odgovara...
    a pocni da je kuliras pa ces vidjet na chemu si.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mazda 3 - vase misljenje!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 83
    Last Post: 16-04-10, 21:53
  2. Vase Misljenje
    By Predator in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 15
    Last Post: 24-10-06, 23:59
  3. Vase misljenje!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 29-07-06, 18:15
  4. Vase misljenje (malo filozofije)
    By zaro in forum Ostali sportovi
    Replies: 41
    Last Post: 05-09-04, 01:31
  5. Muzicari u PG ... Vase misljenje ...
    By SpuD in forum Muzika
    Replies: 0
    Last Post: 18-04-04, 10:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •