Page 5 of 27 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 660

Thread: Rat u Ukrajini i Budućnost Crne Gore

  1. #101
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    @NHM, ovo nije tvoj nivo. Ovo čak i nije nikakva replika. Kakav je odgovor "diplomatska mreža nije samo puko fizičko postojanje ambasade"? Jes', ja mislio da diplomatiju čini skup rentiranih zgrada u kojima žive i rade ambasadori. O odnosu DPS i SPC imaš da repliciraš "dpspc"? Dovoljno? Ozbiljno? Nasjeckao si neku kupus salatu punu poluistina i dodao začina da povežeš sve i dokažeš nedokazivu poentu - da je sve isto, samo se akteri promijenili. Nije i to je činjenica. Sve je bitno gore. Što ne znači da je prije bilo sjajno i to ja nigdje ne tvrdim.

    Ja zaista jasnije od ovoga ne mogu:
    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    A što se vladavine DPS-a tiče, njihove odgovornosti za postojeće stanje i komparativne analize - sve što je DPS dobro radio, a radio je i bilo ga je - ovi su listom i mahom sistematski uništavali. Sve što je loše DPS radio, oni su skalirali i razradili na nivo masovne produkcije i disemnacije. Sve čemu je DPS držao odškrinuta vrata, oni su širom otvorili.

    Na primjeru SPC. DPS je flertovao sa SPC - da (dok nisu shvatili da će ih progutati), dok ovu vladu direktno delegira SPC. Nekad su bili privilegovani, sada otvoreno imaju carde blanche za djelovanje po Crnoj Gori. I tako redom, sistem po sistem, instituciju po instituciju, teško je prstomuprijeti, pa pokazati napredak.
    Je li nešto možda ne stoji ovdje?

    Ako treba da proširim...

    Prethodna vlast nije adekvatno izgradila institucije, postojeća ih otvoreno i sistematski ruši.

    Prethodna vlast je koristila institucije sistema za svoj privatni/partijski interes, postojeća još više radi za svoj privatni/partijski interes, ali i retrogradni ideološki interes i interes drugih država.

    Prethodna vlast je bila vlast, tj. vršila je vlast (kakvu takvu), ova nema ni kapacitet za to.

    Itd.

    Nas dvojica se ne sporimo oko toga koliko su loši sadašnji pokrivači funkcija, ali se baš nećemo složit da su institucije bile razvijene pa se sad urušavaju.
    Nisam ni tvrdio da su bili razvijene, već da ih je nova vlast potupno uništila, u dobrom dijelu, vrlo svjesno.

    Da su bile razvijene, sadašnja postava nikad ne bi dobila priliku da pokuša da ih preoblikuje potrebama Srbije ili Rusije. A i kad bi dobila takvu priliku, lupili bi glavom u zid.
    Ne bi lupili glavom u zid, jer sila boga ne moli. Vidio si da zakoni, ne pravo ne važe za ovu vlast. Ambasadorima su mijenjali brave, u obijesti smjenjivali (čak i pokojne) direktore škola, ustoličavali ustoličene vladike SPC itd. Da ne pričam ispričanu priču.

    Moćnu SAD, koja je osnovni izvoznik demokratije u svijetu,je mandat Trampa doveo zamalo do građanskog rata, dok im se institucije još oporavljaju.

    Nema tih institucija sistema koje mogu da prežive ofanzivu od sopstvene vlade.

    Dakle, ne aboliram DPS i njihove koalicione partnere od odgovornosti. Ali, ovo što sada imamo je na svakom polju gore i daleko retrogradnije. Nemam nikakav problem da se kritikuje ono što je za kritiku. Problem je što tvoj stav nije kritika i neki rezon, već relativizacija.

    Ako bi tvoju analogiju primijenili na Drugi svjetski rat: za dolazak Hitlera na vlast, njegove zločine i rat nije kriv Hitler, nego je kriva engleska vlada, kancelar Hindenburg, Društvo naroda ili neko/nešto deseto. To je onaj rezon po kojem su nas onomad ubjeđivali da URA nije kriva što je u koaliciji sa DF-om; naprotiv, krivi smo mi koji ne glasamo za URA, jer da glasamo za URA, oni bi samostalno osvojili vlast.

    Žao mi je, možda lijepo zvuči, možda umiruje nečiju savjest, ali to su besmislice i kao što rekoh, jeftina relativizacija.
    In vino veritas

  2. #102
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Da ne bi uzaludno pričao istu priču, objasni prvo šta podrazumijevaš pod institucijom i pod funkcionisanjem. Na primjer, da li je funkcija parlamenta mehaničko dizanje ruku za svaki predlog koji dođe od većine u parlamentu i spuštanje ruku za svaki predlog koji dođe od parlamentarne manjine, bez obzira na sadržaj, kvalitet, zakonitost ili ustavnost takvih predloga? To je samo jedan primjer, ali razumiješ poentu. Ako je to tvoja definicija funkcionalne institucije, onda možemo da konstatujemo da nemamo o čemu da pričamo. Sadašnje stanje parlamenta ne znači da je prethodno stanje primjer funkcionalne institucije. Sve i kad bi moglo da se zanemari da je dps na vlasti još od vremena kad se nije zvao dps, ne možemo da zaboravimo makar period od 2006. godine naovamo. Da li je rješenje povratak na stanje od 2006. do 2020, sa istom partijom i istim ljudima? Da li misliš da ti ljudi imaju kapaciteta, želje, volje i dobrih namjera da sistem dovedu na neki nivo koji je iznad onog koji su ranije kreirali? Ne vidim da su promijenili mišljenje o tome čemu služi vlast i koja je njihova uloga u njoj.

    Ako nam je krajnji domet građanske države ono što dps prodaje kao građansku priču, i ako su institucije ono što dps tvrdi da su institucije, onda nije neobično što religijski fanatici i nacionalisti nikad nisu svedeni na mjeru koja ne ugrožava građanski koncept.

    Ne znam šta je pravi odgovor, ali dps sa satelitima sigurno nije. I to nema nikakve veze sa onime šta sadašnji likovi rade. Oni koriste sistem koji je dps usavršio, samo za svoje potrebe i za svoju ideologiju.
    Last edited by NHM; 11-03-22 at 15:58.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #103
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ne vrijedi izgleda. Ali Ajde da probam još jednom.

    Nisu strani partneri, već jedan strani partner koji kaže bukvalno možete vi narode glasati koga god hoćete ali ćemo Ipak mi odlučiti ko će vladati sa vama i vašim novcem. I mi ćemo vam reći šta je najbolje za vas. I radićete samo onako kako je u interesu nas i naše države. I to je Isti onaj partner koji je držao Đukanovića na vlasti 30 godina. Outline se radovao što će jedan nosač ući u Jadran. A sad kuka što se Bulajić susrijeće sa nekim Rusom.
    I to što ti misliš šta je bolje je toliko nebitno. Nisi ti ili bilo koji drugi pojedinac mjerodavan da kaže šta je dobro za ovaj narod i ko je retrogradan, a ko nije. Zato postoje izbori u normalnim državama. Što mi naravno nismo. A oooogromnu zaslugu za to ima DPS sa svim satelitima kojeg je kao što već rekoh držao taj strani partner koji nam jelte toliko dobra želi. Toliko dobra da imamo divan prirodni priraštaj, da nam 30 posto djece nije vidjelo more itd itd. Tako da nemoj o tome šta je dobro za nas. Evo smo vidjeli koliko nam dobra žele. I odmah da se ogradim, i ja želim prema zapadu, ali ne baš na ovakav način. A to što smo mali pa ne možemo bez stranog uticaja, itekako možemo. Odnosno mogli smo. Sad je dosta kasno.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Pazi strani partneri su aminovali promjenu vlasti, medjutim od toga vakta se mnogo promijenilo stvari koje uticu na vrsenje vlasti. Kad su partneri vidjeli sto se radi od ANBa i oficirskog kadra sve im je bilo jasno, jos kad se poslije Cetinja kidisalo na MUPi UP, nijesu dijelili nikakve informacije sto se tice bezbjednosti sa nama. Sjeverna Makedonija je dosta poslije CG usla u NATO i poni su od novembra znali sto se sprema Ukrajini, a mi sa pocetkom agresije. Jednostavno se tvojim favoritima nije moglo vjerovati i znajuci da imaju pouzdanog covjeka dogovaraju promjenu takve vlade. Jos da dodam da je taj partner prilikom referenduma isao vama na ruku sa procentom koji odlucuje, ali tvoji favoriti su iyigrali svako povjerenje i sad se kao ti zabrinuo da nam Eskobar ne unisti nezavisnost. Relaksiraj se malo, pusti ljude da vode diskusiju sta upadas sve sa jednom te istom pricom promijeni nesto.

  4. #104
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Pričate o stranom uticaju i interesima, a jedan zamjenik sekretara nam sastavlja vladu i govori nam ko u istoj ne može biti. I to vam je ok, ali vam mnogo smeta debil od Strahinje koji se sastao sa nekim ruskim diplomatom. Da li ste vi normalni?
    Evo ja mislim da sam normalan, i nije mi svaki strani uticaj isti - ima neki koji je na fonu dugoročnih interesa Crne Gore, ima neki koji nije.

    Ima ona čuvena 1918-ta, o tome nema šta dalje; ima posle 2SR domaćega jada, odnosno manje više bjelaške vlasti u drugoj polovini postojanja SFRJ, koja se sjetila osnivanja univerziteta i akademije nauka kad se sjetila, koja je zaje*ala svaki grad u Srbiji, sa ulicama Nemanjina, Karađorđevića i Vuka Karadžića, i spomenik Karađorđu oko republičkih institucija; onda ima 1989-te i AB revolucija, đe je Crna Gora pala bez odbrane, i narednih 8 godina pravila društvo Miloševićevoj Srbiji u suludim avanturama devedesetih, što nas je unazadilo da se još nismo oporavili; pa dođe Koštunjavi, da postavlja crkve po Rumiji i ne pita nikoga; Tadić da šalje Vuka Jeremića da posjeti opoziciju u Bijelom Polju, a da nijednom nije došao u posjetu zvaničnoj Podgorici; i na kraju Vučić, koji najotvorenije rovari po našoj državi, finansira političke partije, medijske kuće, šalje kojekakve Vlade Mandiće da kupuju glasove na lokalnim izborima u Crnoj Gori. Mogu do sjutra da nabrajam, šlag na tortu je banjalučki stručnjak za bezbjednost Laković, savjetnik premijera, koji referiše Dikić Bratislavu, prenosi povjerljive podatke - i ima obraza da ga zove "operativnom vezom".

    Na to dodajmo i SPC koja se potpuno instrumentalizovala u političku alatku srpske države nakon smrti Amfilohija.

    U novije vrijeme imamo situaciju da je Srbija proksi Rusije, te da od pristupanja Crne Gore NATO-u Rusija dodatno rovari ovuda, nekad posredstvom srbijanskih vlasti, a bogami i direktno. Pogotovo je problematično što se to rovarenje sve više radikalizuje, kroz djelovanje DF-a i raznoraznih zborova, klubova, sabora i sličnih čuda.

    Dakle, u zadnjih 100 godina ja nijesam čuo za period duži od 5 godina, u kom vlasti u Beogradu nijesu imale ambiciju da nam kroje kapu, i u kom su poštovali Crnu Goru kao ravnopravnu republiku / državu. A od članstva Crne Gore u NATO, Rusija pomaže u tim naporima. Buduće ponašanje je najlakše predvidjeti po prošlom ponašanju, i za mene ambicije vlasti u Srbiji predstavljaju prijetnju samom postojanju ove države.

    U tome je suština razlike između jednog i drugog "rovarenja". Rovarenje je neminovno, jer suštinski nezavisne države nema bez 50ak miliona ljudi i nuklearnog oružja - mi drugi imamo stepene autonomije. Ali je razlika u tome čemu rovarenje vodi, i kad se sagleda čemu vodi - jedno je mnogo opasnije od drugog po Crnu Goru.

    Mi ovdje nemamo dvocifren postotak Amerikanaca ili Engleza, kao populacionu bazu podložnu za stvaranje pete kolone; nemamo "ovo je američko more", niti "Crna Gora i Velika Britanija to je jedna familija", nikad mi nije Francuz objašnjavao da sam i ja Francuz, i da pričam Francuskim jezikom.

    Eto tako...ja bar pišem šta mislim, a vi se gradite agentima svjetske pravde i moralnim vertikalama, đe vas boli nepravda i dupli aršini da može Eskobar, a ne može Antipin... To se zove interes, a priče o moralu i jednakim aršinima za sve u geopolitici, to je više priča za nekog do 14 godina.

  5. The Following 9 Users Say Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  6. #105
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Institucije? A ne postoji ni zakon o dvije najvažnije institucije, zakon o vladi i zakon o skupštini. Čita se ustav, poslovnici i po koja uredba, a pravna snaga (osim prvog akta) takva da se sve može dovesti u pitanje. Bar da ima na papiru regulisano pa...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  7. #106
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Podgorica Podgoricanima!

  8. #107
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,489
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    A ko to PROJEKTUJE zaboga?

    "Ukrajina je... I mi imamo primer u Crnoj Gori koji je vrlo sličan.
    Odnosno, to je... Crna Gora je Ukrajina u malom i to je to.
    Dakle, na kraju i ovi u Crnoj Gori vide kako se rešava to ukrajinsko pitanje.
    Ono će se rešiti potpunim slomom ovog antiruskog Kijeva, pa ja verujem da će se u budućnosti kod nas sasvim mirotvornim putem...
    Dakle, rešiti i to slomom antisrpske Crne Gore, ovih njenih ostataka."

    " Vreme je da se stavi tacka na te konstrukte nacionalnih identiteta, kao sto je ukrajinska nacija i kao sto je takozvana crnogorska nacija."
    -Aleksandar Raković
    (a vidimo kako Rusi rješavaju stvar "specijalnom operacijom", humanitarnim mirotvornim putem)



    Ili možda brat mitropolita Joanikija, Milutin Mićović:
    "Srbi sad imaju mnogo razloga, s obzirom na najezdu nultih Crnogoraca, da im ne dozvole nošenje crnogorskog imena".

    "Srpski jezik treba to ime da isključi, da arhivira.
    Neka nulti Crnogorci nađu sebi sebi ime, na svom službenom jeziku, koga nema.
    Neka ga nađu pa neka se oglednu u njemu, kao što su se ono dahije nad tepsijom ogledale i na sebi glava ne vidjele"

    "Ne nikakva borba, nego kašenje i gaženje, tog otpada modernog svijeta.
    Ono što mi nećemo uraditi, uradiće neka korona, neki žestoki virus koji prvo grize taj živac u dnu nesrećnog bića čovjekovog, koji hoće takve misli: jeste, nije, šta je ako nije?
    Gotovo je s njima! I neka je - pa i sa našim zlom"

    I da usput uputimo Joanikija i njegove fanove na izjavu Joanikijevog pandana u Ukrajini - Onufrija, mitropolita Ukrajinske pravoslavne crkve Moskovske patrijaršije. (one koju SPC priznaje)
    Onufrije je inače dolazio da učestvuje u litijama sa Amfilohijem.
    „Ukrajinska pravoslavna crkva je Crkva ukrajinskoga naroda.
    Objedinjuje vjernike na istoku i zapadu, sjeveru i jugu naše zemlje.
    Sastoji se od ljudi različitih nacionalnosti i različitih političkih uvjerenja.
    Ali svi smo jedno u Hristu. Za više od 1000 godina istorije, naša Crkva je vazda bila i ostala sa svojim narodom.

    Danas naša zemlja prolazi kroz tešku golgotu izazvanu napadom na našu zemlju od strane trupa Ruske Federacije.
    U svim crkvama i manastirima Ukrajinske pravoslavne crkve nastavljaju se pojačane molitve za što skoriji mir i prestanak krvoprolića.
    Mi dosljedno pozivamo na mirno rješavanje sukoba kroz dijalog. Rat — to je najgori grijeh na svijetu.
    Rat nas ćera da na drugu osobu gledamo, ne kao na ikonu Božiju, već kao na neprijatelja kojega treba ubiti.
    Stoga, nema opravdanja za one koji započinju ratove.

    Nažalost, tokom ovih nekoliko dana poginuo je veliki broj civila, uključujući starce, žene i djecu; uništena je humanitarna infrastruktura — bolnice, porodilišta, škole, sirotišta; a preživjeli su primorani da napušte svoje domove, pa čak i zemlju da spasu svoje živote, postajući izbjeglice i raseljena lica.

    S tim u vezi, kako bismo spriječili još veće žrtve i stradanja našega naroda, pozivamo sve one od kojih to zavisi da obezbijede prave humanitarne koridore za hitnu evakuaciju civila iz naselja na liniji vatre i da omoguće njihovu zaštitu.

    Uslijed borbi, neki ukrajinski vojnici su, na zakletvi i dužnosti odbrane otadžbine, nažalost ranjeni ili zarobljeni.
    Stoga, Ukrajinska pravoslavna crkva, brinući o svojim sugrađanima, traži da se pokaže ljudsko saośećanje i hrišćansko milosrđe, te organizuju izručenja ranjenih i razmjene ratnih zarobljenika.

    Vjerujemo da će Gospod naš Isus Hristos, zastupništvom Svoje Prečiste Majke, sačuvati našu zemlju i njezin bogoljubivi narod, i podariti nam dugo očekivani mir.

    ONUFRIJ
    Mitropolit kijevski i cijele Ukrajine i predstojatelj Ukrajinske pravoslavne crkve
    Dakle, "događaji u Ukrajini"/"teška golgota" su posljedica napada trupa Ruske federacije na Ukrajinu, a ne "ukorijenjenog bezbožništva".
    Last edited by ASC; 13-03-22 at 17:00.

  9. The Following 5 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  10. #108
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,468
    Thanks Thanks Given 
    4,235
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    A ko to PROJEKTUJE zaboga?


    (a vidimo kako Rusi rješavaju stvar "specijalnom operacijom", humanitarnim mirotvornim putem)



    Ili možda brat mitropolita Joanikija, Milutin Mićović:
    "Srbi sad imaju mnogo razloga, s obzirom na najezdu nultih Crnogoraca, da im ne dozvole nošenje crnogorskog imena".

    "Srpski jezik treba to ime da isključi, da arhivira.
    Neka nulti Crnogorci nađu sebi sebi ime, na svom službenom jeziku, koga nema.
    Neka ga nađu pa neka se oglednu u njemu, kao što su se ono dahije nad tepsijom ogledale i na sebi glava ne vidjele"

    "Ne nikakva borba, nego kašenje i gaženje, tog otpada modernog svijeta.
    Ono što mi nećemo uraditi, uradiće neka korona, neki žestoki virus koji prvo grize taj živac u dnu nesrećnog bića čovjekovog, koji hoće takve misli: jeste, nije, šta je ako nije?
    Gotovo je s njima! I neka je - pa i sa našim zlom"

    I da usput uputimo Joanikija i njegove fanove na izjavu Joanikijevog pandana u Ukrajini - Onufrija, mitropolita Ukrajinske pravoslavne crkve Moskovske patrijaršije. (one koju SPC priznaje)
    Onufrije je inače dolazio da učestvuje u litijama sa Amfilohijem.


    Dakle, "događaji u Ukrajini"/"teška golgota" su posljedica napada trupa Ruske federacije na Ukrajinu, a ne "ukorijenjenog bezbožništva".
    Kao sto je u ovom momentu i Putin odlicio da razgovara sa Ukrajincima kako im dolikuje.

    Aplauz.

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  11. The Following 2 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  12. #109
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,697
    Thanks Thanks Given 
    3,574
    Thanks Thanks Received 
    8,663
    Thanked in
    4,667 Posts

    Default

    ne mogu da se sjetim, nešto koliko je ono forumaša osudilo ovu prijetnju da će Crnogorci biti pobijeni?


    aha sjetih se, NULA.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. The Following 5 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  14. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,468
    Thanks Thanks Given 
    4,235
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ne mogu da se sjetim, nešto koliko je ono forumaša osudilo ovu prijetnju da će Crnogorci biti pobijeni?


    aha sjetih se, NULA.
    Svasta i ti. Ne moze se pobit ono sto ne postoji.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  15. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  16. #111
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Eto pitali su nas ovdje po forumu zasto pricamo o Ukrajini kroz crnogorsku prizmu. Upravo zbog ove izjave Joanikija, upravo zbog toga jer se radi o agitpropu ruske sluzbe plasirane za potrebe specijalnog medijskog rata u Ukrajini proteklih godina a koji su oni uzeli 2017 i samo napravili copy-paste. Uzmite bilo koju izjavu proruskih politicara u CG ili svestenika crkve Srbije i samo proucite odnos ruske crkve i putinovih marioneta prema Ukrajini i vidjecete da je to sve jedna te ista sema djelovanja gdje ni tacku, ni zarez ne mijenjaju vec bukvalno pricaju unaprijed naucene fraze i besmislice.

  17. #112
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Za rat u Ukrajini kriva protestanska crkva? A koja je to crkva u Rusiji? I sto kaze njen poglavar o ratu u Ukrajini?

    Patriarch Kirill of Moscow, a long-time ally of Russian President Vladimir Putin, said on Sunday that the conflict in Donbas is about “a fundamental rejection of the so-called values that are offered today by those who claim world power.”
    Kirill categorized the war as a struggle of “metaphysical significance,” for humanity to follow God’s laws. “What is happening today in the sphere of international relations has not only political significance. We are talking about something different and much more important than politics. We are talking about human salvation,” he said
    Moze li biti jasnija podrska ratu od ovog? Podrska crkve zlocinu, ubijanju? "Human salvataion" preko ubijanja civila, zena i djece, unistavanja i razaranja gradova.

    Joanikije:
    Pravoslavlje ima ljepotu, ima istinu, ima pravdu, ima milost, ima čovještvo, bogoljublje i čovjekoljublje. I to je naše oružje s kojim se borimo i vojujemo”,
    Kad se sjetite uloge te crkve u ratovima, nije davno bilo ("prvo popovi, pa onda topovi") osjeti se neka mucnina u stomaku.

    Nek je Bog upomoc i Rusiji i Crnoj Gori s ovakvim "pastirima".

    I ta crkva je institucija koja uziva najcveci ugled u Crnoj Gori!? I pod cijim patronatom je formirana prethodna vlada?

    Propalo se
    Last edited by Ostoja; 13-03-22 at 23:25.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  19. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    "Danas je najteže Ukrajinskoj pravoslavnoj crkvi, našoj braći koju predvodi Blaženjejši Mitropolit Onufrije."

    Onaj isti Onufrije koji je pozvao Ruse da se povuku i poštuju teritorijalni integritet Ukrajine i kome Joanikije od početka rata daje podršku.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-mala-ukrajina

    Probajte da citate ne kupite sa Gradske TV i ljubofilipovićevksih tvitova, manje ćete imati problema sa mentalnom degeneracijom u starosti

  20. #114
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    "Danas je najteže Ukrajinskoj pravoslavnoj crkvi, našoj braći koju predvodi Blaženjejši Mitropolit Onufrije."

    Onaj isti Onufrije koji je pozvao Ruse da se povuku i poštuju teritorijalni integritet Ukrajine i kome Joanikije od početka rata daje podršku.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-mala-ukrajina

    Probajte da citate ne kupite sa Gradske TV i ljubofilipovićevksih tvitova, manje ćete imati problema sa mentalnom degeneracijom u starosti
    Kakva Gradska TV? Kakvi twitovi Filipovica? Nijesam nikad okrenuo kanal te Gradske TV, niti znam sto se tamo prikazuje. Nikad nijesam procitao niti jedan twit Filipovica. Citirao sam isti tekst iz Vijesti na koji si dao link. I tekst sa CNN koji citira patrijarha Kirila:
    https://edition.cnn.com/europe/live-...f21bbb0aaf152e
    Po Kirilu, uzrok rata u Ukrajini su gay parade!

    The leader of the Russian Orthodox Church said gay pride parades were part of the reason for the war in Ukraine.

    Patriarch Kirill of Moscow, a long-time ally of Russian President Vladimir Putin, said on Sunday that the conflict in Donbas is about “a fundamental rejection of the so-called values that are offered today by those who claim world power.”

    The “test” of which side you are on, said Kirill, is whether your country is willing to hold gay pride parades.
    Na cijoj je strani ruska Pravoslavna crkva? Koga krivi za rat prijatelj Putina, patrijarh Kiril? Ko pravda ubijanje ukrajinskih zena i djece, bombarovanje porodilista, nazivajuci to borbom za ljudsko spasenje?


    A evo Joanikija iz linka koji si dao:

    I ta borba traje, evo, preko stotinu godina, otkad je to zlo došlo nama iz Evrope, iz protestantske Evrope – to zlo bezbožništva, ateizma i komunizma.
    Kakvi protestanti? Ko je napao Ukrajinu? Ko ubija djecu i razara gradove? Protestanti, ili pravoslavci?


    Pravoslavlje ima ljepotu, ima istinu, ima pravdu, ima milost, ima čovještvo, bogoljublje i čovjekoljublje. I to je naše oružje s kojim se borimo i vojujemo", kazao je Joanikije.
    Evo malo "milosti, čovještva, bogoljublja i čovjekoljublja" u reziji crkve

    Click image for larger version. 

Name:	Arkan.jpg 
Views:	73 
Size:	6.4 KB 
ID:	174780

    Click image for larger version. 

Name:	Pavle2.jpg 
Views:	79 
Size:	9.0 KB 
ID:	174781

    Click image for larger version. 

Name:	SPC.jpg 
Views:	75 
Size:	8.5 KB 
ID:	174782
    Tako mi milosti i čovještva ratnih zlocinaca i kriminalaca. To je ista crkva koja za svece proglasava koljace. Pravoslavlje ima milost čovjekoljublje? Moguce. Ali je ovakva crkva nedje u bandu otisla.

    No sto imam da se cudim da vecina naroda voli ovakvu crkvu, kad vecina gradjana glasa DPS i DF? Ista je to roba. Cast manjini, koji su istinski vjernici.
    Ima odje teorija da se radi o niskom IQ. Nije samo to. Radi se i o niskom moralu. Ljudi koji po svaku cijenu, protivno elementarnoj logici i razumu, pokusavaju da pravdaju ono sto se pravdati ne moze.

    Zlocine. I zlocince.
    Last edited by Ostoja; 14-03-22 at 04:03.

  21. #115
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,435
    Thanks Thanks Given 
    14,926
    Thanks Thanks Received 
    4,199
    Thanked in
    2,124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Eto pitali su nas ovdje po forumu zasto pricamo o Ukrajini kroz crnogorsku prizmu. Upravo zbog ove izjave Joanikija, upravo zbog toga jer se radi o agitpropu ruske sluzbe plasirane za potrebe specijalnog medijskog rata u Ukrajini proteklih godina a koji su oni uzeli 2017 i samo napravili copy-paste. Uzmite bilo koju izjavu proruskih politicara u CG ili svestenika crkve Srbije i samo proucite odnos ruske crkve i putinovih marioneta prema Ukrajini i vidjecete da je to sve jedna te ista sema djelovanja gdje ni tacku, ni zarez ne mijenjaju vec bukvalno pricaju unaprijed naucene fraze i besmislice.
    U šume i da se brani Crna Gora. A bravo, odradio je to Dritan za tebe i precednika.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  22. #116
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,489
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    "Danas je najteže Ukrajinskoj pravoslavnoj crkvi, našoj braći koju predvodi Blaženjejši Mitropolit Onufrije."

    Onaj isti Onufrije koji je pozvao Ruse da se povuku i poštuju teritorijalni integritet Ukrajine i kome Joanikije od početka rata daje podršku.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-mala-ukrajina

    Probajte da citate ne kupite sa Gradske TV i ljubofilipovićevksih tvitova, manje ćete imati problema sa mentalnom degeneracijom u starosti
    Promašio si fudbal.

    Viđeli smo mi to deklarativno saosjećanje sa Onufrijem.
    Međutim, taj Onufrije jasno kaže da je uzrok njihove golgote napad ruskih trupa na Ukrajinu i govori o ukrajinskim vojnicima u zakletvi i na dužnosti odbrani zemlje, dok mu kolega Joanikije mlati o "ukorijenjenom bezbožništvu" i protestantskoj Evropi.

    Da Crnu Goru neko napadne, recimo oni koji razmišljaju kao mu brat Milutin ili drugar Raković, krivac bi mu opet bilo neko "ukorijenjeno bezbožništvo", a ne oni koji napadaju.

    Inače, ni Rusi ni Ukrajinci nisu neki vjernici. Preko pola populacije je nezaintresovano za religiju.
    A da ironija bude veća pojavljuje se dosta slika ruskih tenkova koji furaju sovjetsku zastavu sa srpom i čekićem.
    Last edited by ASC; 14-03-22 at 07:44.

  23. #117
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Kakva Gradska TV? Kakvi twitovi Filipovica? Nijesam nikad okrenuo kanal te Gradske TV, niti znam sto se tamo prikazuje. Nikad nijesam procitao niti jedan twit Filipovica. Citirao sam isti tekst iz Vijesti na koji si dao link. I tekst sa CNN koji citira patrijarha Kirila:
    https://edition.cnn.com/europe/live-...f21bbb0aaf152e
    Po Kirilu, uzrok rata u Ukrajini su gay parade!



    Na cijoj je strani ruska Pravoslavna crkva? Koga krivi za rat prijatelj Putina, patrijarh Kiril? Ko pravda ubijanje ukrajinskih zena i djece, bombarovanje porodilista, nazivajuci to borbom za ljudsko spasenje?


    A evo Joanikija iz linka koji si dao:



    Kakvi protestanti? Ko je napao Ukrajinu? Ko ubija djecu i razara gradove? Protestanti, ili pravoslavci?




    Evo malo "milosti, čovještva, bogoljublja i čovjekoljublja" u reziji crkve

    Click image for larger version. 

Name:	Arkan.jpg 
Views:	73 
Size:	6.4 KB 
ID:	174780

    Click image for larger version. 

Name:	Pavle2.jpg 
Views:	79 
Size:	9.0 KB 
ID:	174781

    Click image for larger version. 

Name:	SPC.jpg 
Views:	75 
Size:	8.5 KB 
ID:	174782
    Tako mi milosti i čovještva ratnih zlocinaca i kriminalaca. To je ista crkva koja za svece proglasava koljace. Pravoslavlje ima milost čovjekoljublje? Moguce. Ali je ovakva crkva nedje u bandu otisla.

    No sto imam da se cudim da vecina naroda voli ovakvu crkvu, kad vecina gradjana glasa DPS i DF? Ista je to roba. Cast manjini, koji su istinski vjernici.
    Ima odje teorija da se radi o niskom IQ. Nije samo to. Radi se i o niskom moralu. Ljudi koji po svaku cijenu, protivno elementarnoj logici i razumu, pokusavaju da pravdaju ono sto se pravdati ne moze.

    Zlocine. I zlocince.
    Ipak zelim da bude kako mi iskustvo govori,u sushtini VECINA bilo kojeg naroda na ovim nashim prostorima je dobra,humana...ali u ovakvim vremenima iz slika koje si postavio,UNISHTILA ih je SPC,pravdanjem i blagoslijanjem nedjela,zvjerskih stvari koje su pochinili,i nazalost onda si u pravu kad govorish i o niskom nivou IQ,da je tada ta SPC ili Crkva Srbije reagovala kako je trebala,mnogo manje sranja bi bilo,no nazalost nije.

    Da se bilo ko ne nadje uvrijedjen,isto ovo bih napisao da je bilo koja druga vjerska organizacija u pitanju,nabijem ih sve na Tajsona,i ne idem ni u kakav objekat da bih sebe smatrao boljim chovjekom ili boljim vjernikom,vjerujem na svoj nachin,a sebe smatram sasvim dobrim bićem,koliko toliko normalnim.
    ...

  24. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  25. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Promašio si fudbal.

    Viđeli smo mi to deklarativno saosjećanje sa Onufrijem....
    Pa da, kad vam ne odgovara stav Joanikijev onda je "deklarativan"

    Čovjek se jasno i od prvog dana svrstao uz Onfurija koji je pozvao Ruse da se povuku. Ja shvatam da je to duboko razočarenje za tebe, ali moraćeš sa njim da živiš.

  26. #119
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pa da, kad vam ne odgovara stav Joanikijev onda je "deklarativan"

    Čovjek se jasno i od prvog dana svrstao uz Onfurija koji je pozvao Ruse da se povuku. Ja shvatam da je to duboko razočarenje za tebe, ali moraćeš sa njim da živiš.
    Pobogu, SKOJevac, covjek kaze da je zlo komunizma stiglo iz protestantske Evrope. I zbog toga Rusija ubija pravoslavce u Ukrajini?

    . Mi moramo da saosjećamo sa pravoslavnim narodom u Ukrajini, prije svega da se molimo Bogu za taj narod, koji se, nažalost, međusobno zavadio.
    A đe ti je Rusija, crni Jonikije? Zasto je ne pomenes, jado? Zar je toliko tesko prevaliti preko jezika da je za taj rat kriva Rusija? Kakva protestantska Evropa?! U cemu je problem da uperi prstom na stvarnog krivca?
    Jasno je dje je problem. Sto taj rat Rusije podrzava "majcinska" ruska crkva. I sto patrijarh Kiril podrzava taj rat Putina. To je ta muka. Zbog toga se prave sumanute akrobacije uma, pa se krivac trazi u protestantskoj Evropi koja je "zlo komunizma" posijalo bratskoj Rusiji. I nikako da se Rusija izlijeci od te bolesti. Evo preko 100 godina. Budibogsnama

    Ako se Joanikoje iskreno protivi agresiji Rusiji na Ukrajinu, to treba da jasno kaze: Osudjujem zlo koje Rusija nanosi bratskom pravoslavnom narodu Ukrajine. Hoce li to kazat? Taman posla. Hoce li kazati svom stadu u vidu pravoslavnog bratstva Stupovi da ne ide na skupove podrske Rusije? Taman posla.

    Ma jasno, za napad Rusije na Ukrajinu kriva je protestantska Evropa. I to objasnjenje bice prihvatljivo stadu ispranog mozga. Ada nego sto, no protestantska Evropa!

    Ima ponesto tacno u ovom sto je izjavio. Recimo:
    premnogo je laži.
    To se prvenstveno odnosi na njega samog. Ako ti ne basta da osudis stvarnog krivca za stradanje Ukrajine, barem ćuti. Manji grijeh na tvoju dušu.

    Premnogo laži, premalo morala. To ide jedno uz drugo.

  27. #120
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    @SKOJ,nekad je bilo lijepo komunicirati sa tobom,iako naravno nikad nismo bili na istoj strani,a unazad par mjeseci konstatno i nenormalno uporno forsirash shuplju prichu,za koju i sam znash da nema veze sa istinom,jer si dovoljno ponavljam po ko zna koji put inteligentan,ali se izgleda vodish onom da 100 x ponovljena laz postaje istina,demagogoja najgore vrste,a zna se chija,tj. ko je sprovodio takvu propagandu decenijama.
    ...

  28. #121
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ipak zelim da bude kako mi iskustvo govori,u sushtini VECINA bilo kojeg naroda na ovim nashim prostorima je dobra,humana...ali u ovakvim vremenima iz slika koje si postavio,UNISHTILA ih je SPC,pravdanjem i blagoslijanjem nedjela,zvjerskih stvari koje su pochinili,i nazalost onda si u pravu kad govorish i o niskom nivou IQ,da je tada ta SPC ili Crkva Srbije reagovala kako je trebala,mnogo manje sranja bi bilo,no nazalost nije.

    Da se bilo ko ne nadje uvrijedjen,isto ovo bih napisao da je bilo koja druga vjerska organizacija u pitanju,nabijem ih sve na Tajsona,i ne idem ni u kakav objekat da bih sebe smatrao boljim chovjekom ili boljim vjernikom,vjerujem na svoj nachin,a sebe smatram sasvim dobrim bićem,koliko toliko normalnim.
    Ako je ko sijao sjeme zla na ovim prostorima, to nije bila protestantska Evropa, nego SPC. Prije svih. Nacionalizam je najvece zlo na ovim prostorima. Žilavo zlo koje se može vidjeti i ovih dana. Recimo, u Nk, ili na Marakani.

    Click image for larger version. 

Name:	Zvezda_beograd_februar2022_TW.jpg 
Views:	63 
Size:	14.7 KB 
ID:	174786

    Hrišćanstvo i nacionalizam ne idu zajedno.

    Stado, ko stado. Ne bi se zvalo stado je sposobno da razmišlja svojom glavom. Nego ide đe pastir kaže.

  29. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  30. #122
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ako je ko sijao sjeme zla na ovim prostorima, to nije bila protestantska Evropa, nego SPC. Prije svih. Nacionalizam je najvece zlo na ovim prostorima. Žilavo zlo koje se može vidjeti i ovih dana. Recimo, u Nk, ili na Marakani.

    Click image for larger version. 

Name:	Zvezda_beograd_februar2022_TW.jpg 
Views:	63 
Size:	14.7 KB 
ID:	174786

    Hrišćanstvo i nacionalizam ne idu zajedno.

    Stado, ko stado. Ne bi se zvalo stado je sposobno da razmišlja svojom glavom. Nego ide đe pastir kaže.
    Da se nadamo poshto je stado poprilichno kontaminirano,da se nadje pastir bistroga uma koji ce pocheti da ih usmjerava na pravi put,ne z shta drugo reci.
    ...

  31. #123
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  32. The Following 5 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  33. #124
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,435
    Thanks Thanks Given 
    14,926
    Thanks Thanks Received 
    4,199
    Thanked in
    2,124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ipak zelim da bude kako mi iskustvo govori,u sushtini VECINA bilo kojeg naroda na ovim nashim prostorima je dobra,humana...ali u ovakvim vremenima iz slika koje si postavio,UNISHTILA ih je SPC,pravdanjem i blagoslijanjem nedjela,zvjerskih stvari koje su pochinili,i nazalost onda si u pravu kad govorish i o niskom nivou IQ,da je tada ta SPC ili Crkva Srbije reagovala kako je trebala,mnogo manje sranja bi bilo,no nazalost nije.

    Da se bilo ko ne nadje uvrijedjen,isto ovo bih napisao da je bilo koja druga vjerska organizacija u pitanju,nabijem ih sve na Tajsona,i ne idem ni u kakav objekat da bih sebe smatrao boljim chovjekom ili boljim vjernikom,vjerujem na svoj nachin,a sebe smatram sasvim dobrim bićem,koliko toliko normalnim.
    Izvini ali moram.

    Priča čovjek koji je veličao Mila Đukanovića. Ako mi ne pamtimo, pamti forum

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  34. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  35. #125
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Pobogu, SKOJevac, covjek kaze da je zlo komunizma stiglo iz protestantske Evrope. I zbog toga Rusija ubija pravoslavce u Ukrajini?...
    Pa? Čovjek je antikomunista i misli da je nasleđe komunizma, koji jeste došao iz Zapadne Evrope, krivo što se kolju sad po Ukrajini. Pitaj pola Poljaka i bivših Sovjeta isto će ti reći. Ja se ne slažem sa Joanikijem, ali nije svakako neko ludačko mišljenje.

    Što se Ukrajine tiče, Joanikije podržava Onfurija koji traži povlačenje ruske vojske i poštovanje suvereniteta Ukrajine. To što nekim ljudima to nije dovoljno to je njihov problem.

Page 5 of 27 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Uvoz radne snage kao "budućnost" Crne Gore
    By kimmi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 22
    Last Post: 14-11-19, 09:26
  2. Budućnost Crne Gore: ZAPLET
    By Buva+gacce in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 40
    Last Post: 21-10-12, 23:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •