Page 11 of 27 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 659

Thread: Rat u Ukrajini i Budućnost Crne Gore

  1. #251
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,879
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    Jedan dps je morao biti biven.

    Kad se ruka slomi i kost pogrešno zaraste, situacija se ne popravlja tako što se do smrti trpi bol od pogrešno zarasle kosti, nego se ta ruka ponovo slomi da bi se namjestila kako treba. Bol od novog preloma je jači od onog od pogrešno zarasle kosti, ali daje mogućnost da zaraste kako treba i da se čovjek osjeća mnogo bolje.

    Po trenutnoj retorici i stavovima, ne bi se reklo da je dps išta naučio u ove nepune dvije godine. Oni su i dalje ubijeđeni da su radili sve kako treba, samo ih spoljni faktor zajebao te su izgubili vlast. Potpuni prekid sa stvarnošću. I oni će da me izvuku iz srnja koje su sami napravili i u koje su me gurnuli. Neka ćute i smrde i dižu ruke za sudski savjet, izborne zakone, za zakon o provjeri porijekla imovine i slično. Ako se vlada ikad formira.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. The Following 3 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  3. #252
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Ne ide ti nešto ova ortopedija. Ne bih rekao da se tako rješavaju frakture.

    Ali ajde, razumijem ukupnu logiku i da se uslovno složim za DPS. Ali, zašto ne primijeniti isti kriterijum za ostale pretedente za vlast? Recimo, SNP? Šta ćemo sa njima, dok DPS ćuti i glasa u ćošku? Ili je mjera "bivenosti" DPS-a uzdizanje SNP-a, nepomjerenog s mjesta od ere Miloševića do danas? Pa ćemo prezreti i pljunuti DPS-ovo "država je ugrožena, ne damo državu", da bi afirmisali SNP-ovo "srpstvo i pravoslavlje su ugroženi, ne damo srpstvo i Momira"?

    Inače, po tonu odgovora i odabiru ličnih zamjenica koje si koristio, konačno mi je jasno gdje je nestala vrcavost i pronicljivost kada govorimo u domaćoj politici. Ne zamjeri, ali satra nas pizma i spremnost da zbog nje sve zapalimo.
    In vino veritas

  4. #253
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,879
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    O svakome u skladu sa mogućnostima za uticanje na bitne procese. Nisam shvatio priču o zamjenicama. Ako si mislio na dps, za mene će uvijek bit "oni".

    Naizgled možda nepovezano pitanje: da nije dps izgubio vlast na način na koji je izgubio, na koji način misliš da bi mogao da izgubi, a da je za tebe prihvatljiv? Mislim na realan način, ne na neke projekcije i želje. Ako su uopšte postojale.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #254
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    tebroni,to je trol edzi stranica,nesumnjivo je vode budale ali bar 80-90 posto pratitelja je ironicno.citaj,na kraju je samo bulaznjenje nekog idiota na internetu,i ne znaci nista.
    To nije "trol edži stranica", no stranica koja je pretendovala da bude informativnog i edukativnog karaktera, a evo se sad bave i prosvjetiteljstvom i definisanjem političkih agendi.
    Imam 6 fb frendova koji je prate, i siguran sam da je niko od njih ne prati "ironično".

    Bulažnjenje jednog idiota stvarno ne znači ništa, ali ovo samo jedan u moru primjera. Simptom, a ne faktor.

    Negiranje crnogorskog nacionalnog identiteta je postalo mejnstrim u Srbiji, i nije ograničeno na nacionalističke grupacije, no se prostire i lijevo i desno, i na proruske i prozapadne snage.
    A kako i neće kad se 15 godina vodi sistematska anticrnogorska kampanja kroz medije, obrazovni sistem, religiju i političko djelovanje.

    Posljedično je oblikovan i značajan komad populacije u Srbiji koji smatra da je svako odstupanje Crne Gore i Crnogoraca od "opštesrpskih interesa" izdaja.
    I to ne samo izdaja "Milogoraca", nego kako su u par navrata davali do znanja i Raković i Vučić, izdaja i crnogorskih "feleričnih" Srba koji ne priznaju primat Beograda u definisanju unitarne opštesrpske politike za "integralne Srbe", koju su ostali dužni da prate.
    Last edited by ASC; 22-04-22 at 14:33.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  7. #255
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,200
    Thanks Thanks Given 
    15,130
    Thanks Thanks Received 
    3,760
    Thanked in
    2,688 Posts

    Default

    A šta reći kad profesor na SANU-u utvrđuje kako je i Čerčil bio Srbin.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  8. #256
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    A šta reći kad profesor na SANU-u utvrđuje kako je i Čerčil bio Srbin.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Ili kad crnogorski akademici tvrde da je Zakonik knjaza Danila falsifikovan u štampi i da niko ni na javnom zboru gdje je pročitan ni kasnije to nije primijetio.

    Budala nacionalističkih imaš svuda.

  9. #257
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Je li Marko Carević pobjednik trazicije? Žarko Rakčević? Vladimir Joković? Goran Đurović? Slaven Radunović? Vezuv kumovi Raška Konjevića? Kako se zovu oni prijatelji Demokrata koji prodaju brojila CEDIS-u 2 miliona eura skuplje? Šta bi sa HOLOS apotekama otkad se Krivokapić dočepa vlasti? Slučajno? Itd.

    Nije DPS (pretpostavljam da ciljaš na to) izmislio tajkune i tal biznisa i vlasti. Nije ga čak ni ekspolatisao ništa više nego što je to bio slučaj u bilo kojoj tranzcionoj državi na Balkanu. Nije za utjehu, ali u nekim drugim okolnim državama je to čak i zastupljenije.

    Treba li većeg dokaza za to od smjene vlasti? Prošlo je skoro dvije godine. Tajkuni su nastavili da rade, nastavilo se i produbilo korišćenje države za realizaciju privatnih interesa onih na vlasti i njima bliskih i povezanih lica. Korupciju nismo po prstu dohvatili, naprotiv, izgubili smo dosta dragocjenog vremena i na rješenja koja su korak unazad u odnosu na prethodna (jasno konstatovano izvještajem EU, ako ne vjeruješ meni).

    Tako da, ja nemam šta dodati, jer je ovdje nacrtano da ne može jasnije:


    I to je ono što sam pokušao da istaknem kad sam opisivao rukovodstvo URA. Kratkovidost, površnost, prečice, nesagledavanje konteksta i šire slike, uz tradicionalnu crnogorsku pizmu i nedostatak osjećaja odgovornost. "Dobitna" formula.

    Jer, tvrditi da se sa DPS-om nije moglo (sad može?) zbog biznisa, zemljišta, "poslovnih partnera" i ostalog, nazivati to korupcijom (i kriminalom), a onda leći u krevat sa istim, mjestimično većim i gorim tajkunima... Sa ogromnom razulikom što je cijena za to teška destabilizacija države, podrška nacionalističkoj kontrarevoluciji, zvanoj "litije", otvaranje vrata vlasti za petu kolonu i maligni uticaj Srbije i Rusije, davanje carde blanche SPC (ispostavi FSB i BIA u Crnoj Gori), teška kompromitacije unutrašnje i spoljne bezbjednosti, vanjske politike i diplomatije i mnoge druge svinjarije koje su čak izazvale ushićenje i kod jednog Matije Bećkovića, koji je svojevremeno izjavio da bi Dritana Abazovića srpska (nacionalistička, razumije se) omladina nosila na rukama u Beogradu i Banjaluci. Zaista je malo koji političar u Crnoj Gori uspio da dobaci do takvog priznanja, a bilo ih je na pretek koji su se utrkivali za blagoslov Beograda.
    Ne ciljam a ma bas ni na jednu partiju. Ciljam na obrazac ophodjenja prema drzavnoj svojini i na tvoju pricu kojom mi se ucinilo da (za sad) neuspjesnu planiranu betonizaciju imovine solane smatras nuznim kompromisom u cilju, ne znam, obezbjedjenja temelja ove drzave. Ovo dje je solana mozes zamijeniti sa bilo cim drugim sto je, po svim zdravorazumskim i ekonomskim mjerilima, "poklonjeno".



    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  10. #258
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    O svakome u skladu sa mogućnostima za uticanje na bitne procese. Nisam shvatio priču o zamjenicama. Ako si mislio na dps, za mene će uvijek bit "oni".


    Naizgled možda nepovezano pitanje: da nije dps izgubio vlast na način na koji je izgubio, na koji način misliš da bi mogao da izgubi, a da je za tebe prihvatljiv? Mislim na realan način, ne na neke projekcije i želje. Ako su uopšte postojale.
    Mislio sam na ovo:
    Quote Originally Posted by NHM View Post
    I oni će da me izvuku iz srnja koje su sami napravili i u koje su me gurnuli.

    Odgovor na (ne)povezano pitanje u nastavku...


    Ja gledam na stvari u nekom širem kontekstu i dugoročnije.


    Što bi rekao Vulfi, evo hronologije.

    2016. je bila godina kada je tadašnja opozicija uradila sve pogrešno, a imala je zlatnu priliku. Ne po njih, nego po nacionalne interese.

    Dakle, tada je pokušaj terorizma, destabilizacije i pokušaja nasilnog preuzimanja vlasti, organizovanog od strane Rusije, unisono od tadašnje opozicije etiketiran kao "lažni državni udar", "montirani proces" i šta sve ne. Ne samo to, nego je kompletna opozicija stala na stranu DF-a i čak protestovala zajedno sa njima i za njih, čime su oni, nakon pada rejtinga i propasti "šatorskih protesta" opet vaskrsnuti i afirmisani - ne samo kao legitimna politička grupacija, nego kao partner u vlasti. Što se, je li, dalje manifestovalo skladnom koalicionom saradnjom na lokalu, kasnije i državnom nivou. Događaj je, osim toga, iskorišćen kao povod da se ne priznaju rezultati izbora (koje je, usput, pripremila vlada izbornog povjerenja) i krenulo se u potpuno delegitimisanje institucija i duboke rovove.

    A moglo je i trebalo drugačije. Situacija je mogla da se iskoristi tako da se u potpunosti delegitimiše i marginalizuje DF. DF je trebalo smjestiti tamo gdje mu je i mjesto, na margini krajnje desnice, bez saveznika i ispod cenzusa. Bilo je to zlatna šansa da kao društvo napravimo dogovor da ovakve snage, sa retrogradnim idejama, čiji je epilog uvijek bio krv i razaranje koje su epilog imale u krvi, nemaju šta da traže u političkom životu Crne Gore (kamoli na vlasti). Na taj način bi se istovremeno otvorio veliki prostor za progresivne snage i snažnu emancipaciju zemlje - sazrijevanje političkog društva.

    Ako se nismo mogli ujediniti oko dnevnopartijskih tema, mogli smo se ujediniti oko vrijednosti i pitanja stranog, retrogradnog uticaja, posebno kad on promoviše nasilnu smjenu vlasti. Posebno što bi takvo ujedinjenje imalo apsolutno podršku Zapada.

    Druga ključna greška je bila kraj 2019. godine i 2020. godina, kada je tadašnja opozicija prećutno ili otvoreno stala na stranu nacionalističke kontrarevolucije - tzv. "litija". Da se nije šićarilo i išlo logikom smjene DPS-a bez obzira na cijenu i logikom "neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj", imali bismo eliminisan i zadnji relevantni stub velikosrpskog nacionalizma u državi i, opet, društveni dogovor koji jasno crta crvene linije. Posebno imajući u vidu situaciju na istoku Evrope i ulogu RPC u Ukrajini, koja je identična ulozi SPC u Crnoj Gori, ubijeđen sam da bi dobili i podršku Zapada.

    E gospodo draga, tek kada nad državom ne budemo imali latentnu opasnost od sukoba, bujanja nacionalizma i razgradnje građanske države, tek onda imamo uslove za jačanje progresivnih i pro-evropskih alterntiva. A dobićemo ih tako što ih pobijedimo i marginalizujemo, a ne sarađujemo sa njima. Do tada je, žalim slučaj, ili-ili. Ili si na strani bloka u kome je DPS, ili DF. Meni je kristalno jasno šta je tu veće zlo - za nekoliko nivoa, neuopredivo veće zlo, ali razumijem i da nekom nije. Da budem skroz precizan, ima i treće "ili", a to je apstiniranje.

    Da rezumiram, umjesto da smo krenuli putem marginalizacije DF i SPC, mi smo ih doveli na vlast. Zato, umjesto obećanih reformi, meritokratskog drištva pravde i prosperiteta i "oslobođenja", imamo nikad veću polarizaciju, tenzije i nestabilnost. U najgorem geopolitičkom i ekonomskom trenutku za tako nešto.

    Sada se crta situacija za saradnju SDP + SD + DPS + manjine + URA. Pa, čini mi se da su u parlamentu ove partije često glasale zajedno, možda i češće nego URA sa DF-om. Šta je problem da izađu koaliciono, svaka sa po 25% mandata i vlasti i tako kontrolišu jedna drugu? Ili četiri partije po 20%, plus nestranačke ličnosti isto toliko? Ili neki treći, prelazni, model saradnje, dok se ne stekne povjerenje? Da ih ne prokune Joanikije? Da ne zamjeri Momo Koprivica? Da se ne naljuti Joković? Zar to ne bi bio korak naprijed?

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ne ciljam a ma bas ni na jednu partiju. Ciljam na obrazac ophodjenja prema drzavnoj svojini i na tvoju pricu kojom mi se ucinilo da (za sad) neuspjesnu planiranu betonizaciju imovine solane smatras nuznim kompromisom u cilju, ne znam, obezbjedjenja temelja ove drzave. Ovo dje je solana mozes zamijeniti sa bilo cim drugim sto je, po svim zdravorazumskim i ekonomskim mjerilima, "poklonjeno".






    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Ok, ja nisam ciljao na to na šta ti ciljaš. Ni slučajno to ne smatram - nadam se da sam to objasnio u postu.
    Last edited by johnny bravo; 15-04-22 at 18:10.
    In vino veritas

  11. #259
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Na stranu sve,ali potpuno mi je nejasan zaokret Demokrata.

    Imali su šansu,znali su kuda vodi taj zaokret ali očito su se borili za biračko tijelo DF na njihov način.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Evropa sad (tada radni naziv demohrišćani) i DF im prodali priču da imaju većinu sa manjinama bez GP URA...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  13. #260
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,879
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Mislio sam na ovo:



    Odgovor na (ne)povezano pitanje u nastavku...


    Ja gledam na stvari u nekom širem kontekstu i dugoročnije.


    Što bi rekao Vulfi, evo hronologije.

    2016. je bila godina kada je tadašnja opozicija uradila sve pogrešno, a imala je zlatnu priliku. Ne po njih, nego po nacionalne interese.

    Dakle, tada je pokušaj terorizma, destabilizacije i pokušaja nasilnog preuzimanja vlasti, organizovanog od strane Rusije, unisono od tadašnje opozicije etiketiran kao "lažni državni udar", "montirani proces" i šta sve ne. Ne samo to, nego je kompletna opozicija stala na stranu DF-a i čak protestovala zajedno sa njima i za njih, čime su oni, nakon pada rejtinga i propasti "šatorskih protesta" opet vaskrsnuti i afirmisani - ne samo kao legitimna politička grupacija, nego kao partner u vlasti. Što se, je li, dalje manifestovalo skladnom koalicionom saradnjom na lokalu, kasnije i državnom nivou. Događaj je, osim toga, iskorišćen kao povod da se ne priznaju rezultati izbora (koje je, usput, pripremila vlada izbornog povjerenja) i krenulo se u potpuno delegitimisanje institucija i duboke rovove.

    A moglo je i trebalo drugačije. Situacija je mogla da se iskoristi tako da se u potpunosti delegitimiše i marginalizuje DF. DF je trebalo smjestiti tamo gdje mu je i mjesto, na margini krajnje desnice, bez saveznika i ispod cenzusa. Bilo je to zlatna šansa da kao društvo napravimo dogovor da ovakve snage, sa retrogradnim idejama, čiji je epilog uvijek bio krv i razaranje koje su epilog imale u krvi, nemaju šta da traže u političkom životu Crne Gore (kamoli na vlasti). Na taj način bi se istovremeno otvorio veliki prostor za progresivne snage i snažnu emancipaciju zemlje - sazrijevanje političkog društva.

    Ako se nismo mogli ujediniti oko dnevnopartijskih tema, mogli smo se ujediniti oko vrijednosti i pitanja stranog, retrogradnog uticaja, posebno kad on promoviše nasilnu smjenu vlasti. Posebno što bi takvo ujedinjenje imalo apsolutno podršku Zapada.

    Druga ključna greška je bila kraj 2019. godine i 2020. godina, kada je tadašnja opozicija prećutno ili otvoreno stala na stranu nacionalističke kontrarevolucije - tzv. "litija". Da se nije šićarilo i išlo logikom smjene DPS-a bez obzira na cijenu i logikom "neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj", imali bismo eliminisan i zadnji relevantni stub velikosrpskog nacionalizma u državi i, opet, društveni dogovor koji jasno crta crvene linije. Posebno imajući u vidu situaciju na istoku Evrope i ulogu RPC u Ukrajini, koja je identična ulozi SPC u Crnoj Gori, ubijeđen sam da bi dobili i podršku Zapada.

    E gospodo draga, tek kada nad državom ne budemo imali latentnu opasnost od sukoba, bujanja nacionalizma i razgradnje građanske države, tek onda imamo uslove za jačanje progresivnih i pro-evropskih alterntiva. A dobićemo ih tako što ih pobijedimo i marginalizujemo, a ne sarađujemo sa njima. Do tada je, žalim slučaj, ili-ili. Ili si na strani bloka u kome je DPS, ili DF. Meni je kristalno jasno šta je tu veće zlo - za nekoliko nivoa, neuopredivo veće zlo, ali razumijem i da nekom nije. Da budem skroz precizan, ima i treće "ili", a to je apstiniranje.

    Da rezumiram, umjesto da smo krenuli putem marginalizacije DF i SPC, mi smo ih doveli na vlast. Zato, umjesto obećanih reformi, meritokratskog drištva pravde i prosperiteta i "oslobođenja", imamo nikad veću polarizaciju, tenzije i nestabilnost. U najgorem geopolitičkom i ekonomskom trenutku za tako nešto.

    Sada se crta situacija za saradnju SDP + SD + DPS + manjine + URA. Pa, čini mi se da su u parlamentu ove partije često glasale zajedno, možda i češće nego URA sa DF-om. Šta je problem da izađu koaliciono, svaka sa po 25% mandata i vlasti i tako kontrolišu jedna drugu? Ili četiri partije po 20%, plus nestranačke ličnosti isto toliko? Ili neki treći, prelazni, model saradnje, dok se ne stekne povjerenje? Da ih ne prokune Joanikije? Da ne zamjeri Momo Koprivica? Da se ne naljuti Joković? Zar to ne bi bio korak naprijed?
    Auf, brate mili. Đe ode ti sa tumačenjem... Potpuno je svejedno jesam li napisao „me uvale u srnje“ ili „te uvale u srnje“ ili „nekoga uvale u srnje“. Stvarno sam mislio da ne moram naglašavat da je lice čisto pitanje stila u pisanju. Ili misliš da je veća vjerovatnoća da ja mislim da je dps 30+ godina meni lično radio o glavi? Evo, da budem do kraja precizan – nikad nisam ni ruku lomio. Đe si ti otišao...

    A sve ovo što si ovako obimno naveo: pa ko je kriv što df nije marginalizovan 2016? Čiji je kadar vodio to suđenje i očiglednu namjeru pravljenja štete zamaglio idiotskim vođenjem postupka? Ko je df uopšte održavao u životu svih ovih godina?

    Što se tiče 2019. i stavljanja spc na svoje mjesto. Je li moguće da tvrdiš da bi onaj i onakav zakon išta postigao? Pa sami dps je i prije izbora vidio koliko je sati pa je nudio toj istoj spc sve moguće ustupke, sve što je spc-u bilo sporno izbacio je iz predloga novog zakona, samo što je spc-u zinula guzica kad je viđela koliko je ljudi izašlo na proteste pa je iskoristila momenat. I dobro je procijenila, koliko god da sve najgore mislim o toj kvazireligioznoj organizaciji. To je bilo prije nepunih godinu i po, ne znam što će ti priča da bi spc bila uštopana. I to bi je uštopao dps. Kako da ne.

    A šira slika... Ne znam šta da ti kažem na to. Nijedan potez bilo koje vlasti nije proizvod ne znam kakvog vizionarstva, nego nekog kratkoročnog ličnog interesa najmoćnijih ljudi. I da te priupitam – tu veliku sliku treba da naslika ko? Dps? Nisu oni sposobni za to. Stalno se vraćamo na istu priču. Neke stvari ponavljaš kao da su činjenice i postavljaš ih kao početne premise na osnovu kojih kasnije izvlačiš zaključke. Koji možda jesu u skladu sa tim premisama... koje su pogrešne.

    Mora da je lijepo kad iskreno vjeruješ u nečiju sposobnost, dobre namjere i vizionarstvo. Ili kad imaš lični interes. Ili kad si turbonekanacionalnost pa glasaš za radikalne partije. Kad kažem ti, mislim i na glasače dps-a, i df-a, i sdp-a, i nacionalnih partija... Jbg, sad moram sve da naglašavam jer ćeš protumačit da tvrdim da ti lično glasaš za sve navedeno. E kad nema ni iskrene vjere u nečije namjere i sposobnost, kad nema naglašenog nacionalnog elementa, kad vidiš debila do debila i ne pada ti na pamet da su oni sposobni ne samo da urade nešto iz šire slike, nego nisu sposobni ni da je vide, onda bude ono treće ili.

    Imao sam dovoljno godina da se sjećam dps bratije dok se još nisu ni zvali dps. Nešto bih rekao da si premlad da se toga sjećaš, možda zbog toga možeš da pišeš o dps-u sa takvim entuzijazmom. Ima na desetine hiljada ljudi koji ili nisu bili rođeni kad je dps došao na vlast, ili su bili mali pa se ne sjećaju ničega prije kraja devedesetih. I ovuda su mlađani dps-ovci prosipali tako katastrofalne priče za koje nisu ni bili svjesni da su katastrofalne. Jednostavno nisu znali ni za šta drugo. Rodili su se u sistemu koji je dps kreirao bilo im je dobro u njemu i nikad im nije palo na pamet da je nekome u državi drugačije nego njima. Nešto mi se ne čeka narednih 30 godina, ako doživim toliko, da u retrospektivi i u kontekstu čitam o dostignućima dps-a. Dovoljno je i ovih 30 bilo.

    Iako sam skoro uvijek ovo treće ili, na zadnjim izborima sam glasao. Za uru, ali sam glasao. Pitanje je oću li ikad više i za koga. Ali ako je makar jedna dobra stvar izašla iz svega ovoga, to je koprcanje dps-a. Pa neka nauče nešto iz toga šta im se dešava, da ne bude da je šira slika stan za ratu od 30 eura, namješteni tenderi, Medeničino i Katanino sudstvo i tužilaštvo, Veljovićeva i Lazovićeva policija i slično. A dobro je i da se vidi koliko su protiv sistema i nasljednici dps-a. Pa ko i dalje uzdignutog čela glasa za te spodobe, svaka čast.

    Kakav je crnjak što su poslije 30. avgusta svi nagrnuli sa pričom kako su uvijek bili protiv dps-a kao ja i lucke. Neće da može.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  14. #261
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,200
    Thanks Thanks Given 
    15,130
    Thanks Thanks Received 
    3,760
    Thanked in
    2,688 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Evropa sad (tada radni naziv demohrišćani) i DF im prodali priču da imaju većinu sa manjinama bez GP URA...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Sjetih se nekog intervjua Fatmira Đeke,kad je rekao pozvao Spajić njega i Nika da manjine pređu s njima a URA ostave na cjedilu.

    I Đeka koji govori,brate ovi ti o glavi rade parafraziram.

    Tačno su imali plan koji im je pao u vodu.



    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  15. #262
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Auf, brate mili. Đe ode ti sa tumačenjem... Potpuno je svejedno jesam li napisao „me uvale u srnje“ ili „te uvale u srnje“ ili „nekoga uvale u srnje“. Stvarno sam mislio da ne moram naglašavat da je lice čisto pitanje stila u pisanju. Ili misliš da je veća vjerovatnoća da ja mislim da je dps 30+ godina meni lično radio o glavi? Evo, da budem do kraja precizan – nikad nisam ni ruku lomio. Đe si ti otišao...
    Ok. Ako tako kažeš.


    Quote Originally Posted by NHM View Post
    A sve ovo što si ovako obimno naveo: pa ko je kriv što df nije marginalizovan 2016? Čiji je kadar vodio to suđenje i očiglednu namjeru pravljenja štete zamaglio idiotskim vođenjem postupka? Ko je df uopšte održavao u životu svih ovih godina?
    Skoro isključivo tadašnja opozicija. I sada ga održava, stabilnim i neprihvatljivim koaliranjem na lokalu. Tadašnja vlada je nudila ruku svima osim DF-u, čak i ulazak u nju. Maltene su vrata samo DF-u bila zatvorena. Tadašnja opozicija je, s druge strane, odabrala DF - u bezbroj situacija, u praksi, pokazano i dokazano.


    Zaista se ne razumijem u krivično pravo da bih mogao da tvrdim kako je postupak vođen (mislim i da ti ovdje debelo izlaziš van zone kompetencija, posebno sa insinuacijama da su bivši GST Katnić i sutkinja Mugoša DPS-ov kadar - da li znaš kako je Katnić izabran i kako su izabrani oni koji su njega izabrali, uopšte?). Međutim, ono što je golim okom bilo vidljivo je da su srpske službe i država sabotirale postupak i sistematski uticale na svjedoke, krili ih od crnogorskih vlasti, vodili masivnu medijsku kampanju, što se savršeno nadovezalo na krstaški rat Vanje Ćalović protiv GST (jer, Bože moj, jedini nekorumpirani GST je onaj koji rad po njenom diktatu, a jedini rezultat koji se priznaje je hapšenje Mila Đukanovića), medijske kampanje u "Vijestima" i povezanim medijama, sa jasnim političkim interesom - prikazati državne interese nesposobnim. Ukratko, udružili su se interesi Rusije, Srbije, kompletne crnogorske opozicije, sa medijima i NVO koji je podržavaju. Uz, naravno, svepristunu SPC.


    E u takvoj politčkoj, društvenoj i medijskoj klimi, Eliot Nes bi imao problema da procesuira slučaj.


    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Što se tiče 2019. i stavljanja spc na svoje mjesto. Je li moguće da tvrdiš da bi onaj i onakav zakon išta postigao? Pa sami dps je i prije izbora vidio koliko je sati pa je nudio toj istoj spc sve moguće ustupke, sve što je spc-u bilo sporno izbacio je iz predloga novog zakona, samo što je spc-u zinula guzica kad je viđela koliko je ljudi izašlo na proteste pa je iskoristila momenat. I dobro je procijenila, koliko god da sve najgore mislim o toj kvazireligioznoj organizaciji. To je bilo prije nepunih godinu i po, ne znam što će ti priča da bi spc bila uštopana. I to bi je uštopao dps. Kako da ne.
    Taj zakon bi postigao sve da je DPS imao saveznika u opoziciji (mimo SDP-a, koji je tada bio značajno manje relevantan). Ja baš o toj propuštenoj prilici i govorim - o prilici da se ujedinimo oko nacionalnih interesa, koji su iznad dnevne politike. A ovaj je bio jedan od ključnih.


    I nemoj da misliš da nas ne čeka u bliskoj budućnosti. Ovo pitanje nipošto nije zatvoreno.


    Quote Originally Posted by NHM View Post
    A šira slika... Ne znam šta da ti kažem na to. Nijedan potez bilo koje vlasti nije proizvod ne znam kakvog vizionarstva, nego nekog kratkoročnog ličnog interesa najmoćnijih ljudi. I da te priupitam – tu veliku sliku treba da naslika ko? Dps? Nisu oni sposobni za to. Stalno se vraćamo na istu priču. Neke stvari ponavljaš kao da su činjenice i postavljaš ih kao početne premise na osnovu kojih kasnije izvlačiš zaključke. Koji možda jesu u skladu sa tim premisama... koje su pogrešne.


    Mora da je lijepo kad iskreno vjeruješ u nečiju sposobnost, dobre namjere i vizionarstvo. Ili kad imaš lični interes. Ili kad si turbonekanacionalnost pa glasaš za radikalne partije. Kad kažem ti, mislim i na glasače dps-a, i df-a, i sdp-a, i nacionalnih partija... Jbg, sad moram sve da naglašavam jer ćeš protumačit da tvrdim da ti lično glasaš za sve navedeno. E kad nema ni iskrene vjere u nečije namjere i sposobnost, kad nema naglašenog nacionalnog elementa, kad vidiš debila do debila i ne pada ti na pamet da su oni sposobni ne samo da urade nešto iz šire slike, nego nisu sposobni ni da je vide, onda bude ono treće ili.


    Imao sam dovoljno godina da se sjećam dps bratije dok se još nisu ni zvali dps. Nešto bih rekao da si premlad da se toga sjećaš, možda zbog toga možeš da pišeš o dps-u sa takvim entuzijazmom. Ima na desetine hiljada ljudi koji ili nisu bili rođeni kad je dps došao na vlast, ili su bili mali pa se ne sjećaju ničega prije kraja devedesetih. I ovuda su mlađani dps-ovci prosipali tako katastrofalne priče za koje nisu ni bili svjesni da su katastrofalne. Jednostavno nisu znali ni za šta drugo. Rodili su se u sistemu koji je dps kreirao bilo im je dobro u njemu i nikad im nije palo na pamet da je nekome u državi drugačije nego njima. Nešto mi se ne čeka narednih 30 godina, ako doživim toliko, da u retrospektivi i u kontekstu čitam o dostignućima dps-a. Dovoljno je i ovih 30 bilo.


    Iako sam skoro uvijek ovo treće ili, na zadnjim izborima sam glasao. Za uru, ali sam glasao. Pitanje je oću li ikad više i za koga. Ali ako je makar jedna dobra stvar izašla iz svega ovoga, to je koprcanje dps-a. Pa neka nauče nešto iz toga šta im se dešava, da ne bude da je šira slika stan za ratu od 30 eura, namješteni tenderi, Medeničino i Katanino sudstvo i tužilaštvo, Veljovićeva i Lazovićeva policija i slično. A dobro je i da se vidi koliko su protiv sistema i nasljednici dps-a. Pa ko i dalje uzdignutog čela glasa za te spodobe, svaka čast.


    Kakav je crnjak što su poslije 30. avgusta svi nagrnuli sa pričom kako su uvijek bili protiv dps-a kao ja i lucke. Neće da može.
    Ovo je tvoj komentar, na koji nemam šta specijalno da repliciram, jer si ga koncipirao kao da sam aktivista DPS-a, koji te ubjeđuje da glasaš za DPS. To apsolutno nije bila poenta mog posta.


    Ja tu 30-godišnju katastrafu i kataklizmu, koja je počela da se uzima kao aksiom, zaista ne vidim i mislim da objektivno ne postoji. Ta depresivna slika se plasira vrlo sistematski, ali nije realna. Crna Gora u kontinuitetu napreduje. Možda je, zavisno od ugla posmatranja i onoga koji posamtra, taj napredak spor, limitiran, nedovoljan, neprihvatljiv - ali, jeste napredak. Možda nisi svjestan toga, ali, pomirenje sa susjedima, mir '99, okretanje ka Zapadu, raskidanje sa velikodržavnom politike Srbije, nezavisnost 2006. (prethodno ekonomska i finansijska nezavisnost) i NATO 2017. su vjekovni nacionalni ciljevi koji će stajati u svakom udžbeniku istorije, stotinu godina od sada.


    U najkraćem... Da li je prethodna vlast bila dobra i adekvatna? Ne. Da li je bilo potrebno da se mijenja. Da. Da li je to trebalo da se radi po svaku cijenu i da li je trebalo da je mijenjaju gori (ne čak ni politički, nego civilizacijski gori)? Ne. Uostalom, gotovo identičan put sam prošao što se tiče izbora (apstiniranja do posljednjih izbora, s tim što nisam razočarani "Uraš").
    In vino veritas

  16. #263
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Po ugledu na Ukrajince u Poljskoj, ukrajinske izbjeglice u Crnoj Gori u znak zahvalnosti čistili plaže na primorju:

    https://www.facebook.com/Vendigo18r/...01161826596490


  17. The Following 7 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  18. #264
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,200
    Thanks Thanks Given 
    15,130
    Thanks Thanks Received 
    3,760
    Thanked in
    2,688 Posts

    Default

    Slušala sam intervju Ahmetovića (SDP - Njemačka) sve je ovo najavio još prije mjesec dana okvirno.

    Rekao vidjećete Vučića nakon izbora,pustite šta on tamo priča svojim medijima parafraziram.

    Inače,prvi put ove godine je otkazan tradicionalni četnički skup, zbog intenzivnog prisustva eufora.

    Idu gradskim ulicama i po kantonima da kažu da su tu.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  19. #265
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Ovaj ne patiše:





    Inače, ono kad je Joanikije pričao o projekciji Crne Gore kao male Ukrajine, "Savez Srba iz Crne Gore" sa sjedištem u Beogradu mu je izrazio podršku.
    "ССЦГ апсолутно подржава став митрополита Јоаникија и СПЦ око дешавања у Украјини и поређења са истом пројекцијом у Црној Гори,
    као што и ми и цио српски народ саосјећа са православним народим, који се нашао у вртлогу специјалне војне акције РФ у борби против четвртог Рајха,
    чије лице се сваким даном открива у оригиналним злочиначким намјерама Хитлерових следбеника против православног народа и РФ,
    као заштитника православних народа, породичних и хришћанских вриједности.

    Борба добра против зла се води од кад је свијета.
    Данас се то дешава у Украјини.
    Истурене снаге Западних сила, оличене у фашистичким кохортама у Украјини, обиљеженим кукастим крстовима и марионетском власти у Кијеву, које контролишу управо ти са кукастим крстовима,
    већ осам година врше тортуру над православним руским државотворном народом,
    кроз забрану основних грађанских права, етничким чишћењем до вршења геноцида над њима


    Осам година се ни једна Западна „демократска“ држава није огласила од злочина које су правили украјински фашисти над руским становништвом.
    Данас на сваком кораку уцјењују државе и владе да морају увести санкције РФ и подржати фашистичке кохорде у Украјини.
    И све им је мало, већ се уплићу у вјерске организације желећи својеврсним притиском и од њих да изнуде подршку фашистичком злочину, уз пут окривљујући СПЦ као брану њиховим намјерама.
    У њиховим намјерама се види она народна „Бога се не боје, људи се не стиде.“
    Ако је то такво стање, све им простији што је ван људског образија.
    Њихов циљ је профит,без обзира колико жртава и невино проливене крви тече на њиховом злочиначком путу.

    Ваљда је нормално да једна вјерска организација, која стоји на бранику добра, као што је СПЦ стоји на путу зла, својом молитвом за мир и благостање.
    У рукама наших архијереја је крст а у срцу вјера, да ће добро надвладати зло.

    Још једном подржавамо став митрополита Јоаникија, сматрајући да је у потпуности у праву кад пореди Ц. Гору и Украјину:
    – Зар у Црној Гори није избачен српски језик и писмо из наставног програма, као у Украјини руски језик?
    – Зар у Црној Гори није основана ЦПЦ, као у Украјини УПЦ?
    – Зар у Црној Гори нијесу извршили удар на СПЦ с намјером да отму светиње,као у Украјини што су ударили на РПЦ?
    – Зар није бивши премијер Ц. Горе Марковић пријетио „тракторијадом“(олујом) Србима. У Украјини су Русе протјеравали већ осам година?
    – Зар нијесу били свели српски народ у Црној Гори само на право гласа, док су им сва остала права била ускраћена?
    – Зар у Црној Гори није истина, да само српске партије не могу учествовати у извршној власти, и ако у Уставу другачије пише, док су у Украјини забрањене проруске партије?
    – Зар Црна Гора и Украјина нијесу већински православне земље и све им се ово дешава под будним оком и подршком Западних земаља?
    – Па зар вам ово не личи на удар на православље као највећој брани против зла???
    Ко не види ћорав је. Ко не жели да види зао је!
    Зато желимо да подржимо отпор православних народа, за слободу, част, достојанство и вјеру православну.“
    ,
    закључио је Жељко Чуровић, предсједник ССЦГ-а.
    Udruženje SSCG je osnovano u maju 2019. uz prisustvo i blagoslov popa Mijajla Backovića kao predstavnika SPC, Gojka Raičevića iz IN4S-a, Matije Bećkovića, Budimira Aleksića i sličnih.

    Na osnivačkoj skupštini, poslanik DF-a, Budimir Aleksić je izjavio slijedeće:
    „Неђу рећи ништа ново, ако кажем да не постоје лошији положај народа у Европи какав је тренутно српског народа у Црној Гори.
    Добро је недавно Патријарх Иринеј рекао када је успоредио положај Срба у Црној Гори са Србима у НДХ.
    Истина, недостају још логори типа Јасеновца, али не сумњам да би они и то радили, међутим, не дозвољавају им међународне околности.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  21. #266
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,200
    Thanks Thanks Given 
    15,130
    Thanks Thanks Received 
    3,760
    Thanked in
    2,688 Posts

    Default

    Nekad sam se znala na ovako nešto iznervirati.

    Sad osjećam samo prezir.

    Kad je dobio nagradu što u onoj knjizi nazva Crnogorce nulama od ljudi,može da gusla o čemu hoće,tako je i Bećković lijepo "dočekan".

    By the way,eno veli da mu nije ugodno doći u Crnu Goru.

    Za čist prezir ovakve ljudske "gromade".

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 22-04-22 at 16:11.
    No pasaran!

  22. #267
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,713
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Sad ce doc neki Srbin da napravi sa Albancima (3%)

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  23. #268
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,713
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Da napravi paralelu*

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  24. The Following User Says Thank You to Tripleta For This Useful Post:


  25. #269
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

  26. #270
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,200
    Thanks Thanks Given 
    15,130
    Thanks Thanks Received 
    3,760
    Thanked in
    2,688 Posts

    Default

    "Crna Gora, Sjeverna Makedonija i Albanija, kao zemlje kandidati za članstvo u Evropskoj uniji (EU), usaglasile su se sa mjerama Savjeta EU o dodavanju 217 pojedinaca i 18 privrednih subjekata na listu sankcija.

    To se navodi u Deklaraciji visokog predstavnika u ime EU o usklađivanju određenih zemalja sa restriktivnim mjerama Unije zbog agresije Rusije na Ukrajinu."

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  27. #271
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default









    Ovaj kanal na telegramu ima 3000+ pratilaca

    Prethodna generacija koja se konfrontirala sa "Dukljanima" je makar bila originalna. Ovi sve od Rusa prepisuju.
    Last edited by ASC; 24-04-22 at 20:54.

  28. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  29. #272
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,200
    Thanks Thanks Given 
    15,130
    Thanks Thanks Received 
    3,760
    Thanked in
    2,688 Posts

    Default

    Kakve poruke ljubavi,mira i sloge.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  30. #273
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,288
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,284 Posts

    Default

    Sledeci korak je otvoren poziv na genocid.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  31. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  32. #274
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,713
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Hocemo pravoslavno pomirenje ali da sve bude kako mi (Srbi) kazemo

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  33. The Following 2 Users Say Thank You to Tripleta For This Useful Post:


  34. #275
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Sudeći po društvenim mrežama i komentarima po portalima, dalo bi se zaključiti da je komplet pro-srpski orjentisani dio CG radikalizovan do zastrašujućih razmjera. Ja ne znam je li to efekat "bučne manjine" koji samo stvara takav utisak, ili je zaista većina njih toliko otišla u q. Da se ozbiljno zapitate kako su uspjeli da se odgoje takvi patološki mrzitelji i krvoloci i iz kakvih porodica potiču. I na šta bi bili spremni ako im se, daleko bilo, ukaže prilika.
    Ili su to junaci od papira, koji ratuju preko tastature?

  35. The Following 3 Users Say Thank You to ctrl+alt+delete For This Useful Post:


Page 11 of 27 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Uvoz radne snage kao "budućnost" Crne Gore
    By kimmi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 22
    Last Post: 14-11-19, 09:26
  2. Budućnost Crne Gore: ZAPLET
    By Buva+gacce in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 40
    Last Post: 21-10-12, 23:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •