Page 18 of 27 FirstFirst ... 8141516171819202122 ... LastLast
Results 426 to 450 of 656

Thread: Rat u Ukrajini i Budućnost Crne Gore

  1. #426
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Rusi ispadose jedina cista bijela rasa. EU se ofarbala, sto crncima sto ostalima...jer demokratija. Britanija isto, amerikanci da ne pricamo.

    Sad kad nesto covjek vidi, rusi su predstavnici bjelaca.

  2. #427
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,473
    Thanks Thanks Given 
    2,513
    Thanks Thanks Received 
    2,395
    Thanked in
    1,359 Posts

    Default

    Nego ovo je jedina zemlja protiv koje sankcije napravise kontraefekte .... Ukrajinci sad imaju milion vojnika bice veselo....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  3. #428
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Ako je to istina da imaju milion ljudi sa puskama, tesko da imaju preko 50-100k obucenih, pravih profesionalnih vojnika. Ostalih 90% su amateri sa puskama koji su imali maksimalno 4-5 mjeseci obuke. Ne postaje se vojnik preko noci...

    Jos ih koriste za pokusaje ofanzive, napade na samoproglasene drzave...kad se sve sabere i uzme u obzir, onih 1000 dnevno je bas premali broj, plasim se da to nije 10000.

  4. #429
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,923
    Thanked in
    1,740 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Rusi ispadose jedina cista bijela rasa. EU se ofarbala, sto crncima sto ostalima...jer demokratija. Britanija isto, amerikanci da ne pricamo.

    Sad kad nesto covjek vidi, rusi su predstavnici bjelaca.
    Руси нису толико црни, ако не рачунаш ове што се на ијан презивају.
    Више вуку на жуто и помало су косооки.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to BAR For This Useful Post:


  6. #430
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Evo citata sa jednog srpskog foruma koji je poprilično realan.

    Da je 1940 godine postojao internet, webarchive bi zabeležio ovakve postove na pradedi PPPa:

    - Pa šta ako je gospodin Hitler napao Poljsku, morao je da zaštiti nemački narod u Dancingu

    - Poljaci su sami tražili kavgu kada su odbili da se istočna Pruska poveže sa Nemackom eksteritorijalnom prugom i autoputem. Zahtevi gdina Hitlera si bili razumni.

    - Mogli su Poljaci lepo sa Rusima, ali su se pravili pametni, eto im ga sad, izgubiše državu. E moj brajko, ne možeš ti da živiš izmedju dve sile a da vodiš nekakvu samostalnu politiku.

    - Nemacka iz dva dela mora biti cela

    - Ja ne mogu da prhvatim da isti ljudi koji nisu 1908 godine osudili genocid Britanaca nad Burima sada osudjuju Nemce.

    - Pa šta ako Nemci imaju logore za Jevreje? Imali su i Britanci to u Južnoj Africi za Bure pre 30 godina pa nikom ništa.

    - Dok ne osudimo Veliku Britaniju za ono sto je radila pre 30 godina u Juznoj Africi i što su posle bacali bojne otrove na Bliskom Istoku, nećemo osudjivati Nemacku.

    - Licemerje Velike Britanije ne poznaje granice.

    - Bolje bi Britancima bilo da se nagode sa Nemcima i podele kolonije, dok ih Nemci jednu po jednu sve ne osvoje. Jeste čuli da su bombardovali London? A onaj Čerčil još kaže da mu ne pada na pamet da pregovara, nego će da se bori do poslednjeg Engleza!

    - Nemaca ima više, imaju bolju armiju, i Francusku su porobili za 6 nedelja, šta Čerčil čeka, zašto ne pregovara? Evropu je sasvim izgubio, Amerika je nezainteresovama da im pomogne, sa kim on misli da ratuje protiv takve sile?

    I tako dalje i tome slično. Da je bilo 1940 interneta, Velika Britanija nikada ne bi organizovala puč 27. marta 1941. Defetizam, pacifizam i “beganova majka nikad nije zaplakala” filozofija bi preovladala u javnom diskursu tadašnje Srbije, u to sam sasvim siguran.

    [COLOR=rgb( var(--theme-text_light) )]

    [/COLOR]
    Stvarno sreća pa nije bilo interneta.
    Za vijek vijekova zahvalni Britancima na puču i 6.aprilskom bombardovanju.

    Mora da je u Zagrebu, Sarajevu, Cetinju bilo intereneta pa ih omaši takva sreća.

  7. #431
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    A što su tek radili crncima...

    Rusi branioci pravoslavlja koji su pobili više pravoslavnog naroda nego bilo koji narod u istoriji koji je napadao pravoslavce.
    Eto da te častim, jednom dijagonalom, mada si tražio paralelu.
    Hvala.Mislim da si se mogao potruditi više,ali prije nego što si i počeo strpao si me u jedan od dva koša i onda si već zbog manjka staloženosti promašio loptu.
    No dobro,ti reci da je to bio lažnjak a ne da je kopačka odlećela zbog promašaja i sve OK.
    Inače,crnce niko nije napujdavao da idu glavom kroz zid,naoružavao ih(osim što su sami sebe strpljenjem) i eto,posle duge patnje blizu su crnoj supremaciji.Opet da ponovim,po cijenu velikog odlaska u off,indijancima junačko srce i manjak da ne kažem čega omogući prisustvo u Smithsonian National Museum of the American Indian i to je otprilike to.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 09-07-22 at 17:28.

  8. #432
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Došli divlji i išćerali pitome, imao je običaj da kaže moj đed.
    Neobičan čoek sasvim, starinski. Zemljoradnik, stočar, vojnik. Neobrazovan, od škole je imao samo dva balkanska i dva svjetska rata.
    A opet, jedna od rijetkih stvari koje sam uspio da upamtim vezano za njega, je način na koji je govorio o tim ratovima.
    I onaj neobični, skoro beskrajni respekt sa kojim je govorio o herojstvu nekih Albanaca na Vranjini. Ili veličantvenom junaštvu Asim Beja na Bardanjoltu.
    Ono divljenje sa kojim je opisivao njemačkog vojnika iz drugog rata, kao neko božanstvo, hrabrog, tvrdog, muškog, ponosnog, časnog.
    A krv su mu puštali i prvi, i drugi, i treći.
    I na kraju ih je pobijedio, i prve, i druge, i treće.

    Lacmane, kako je zvao primorce, nije prećerano volio, ali je i za njih umio da kaže da su stotinama godina unazad u mirisnoj svili spavali, a njegovi i danas na slami. I ponekoj balezi.
    Kulturu, tradiciju, gospodstvo, im je strahovito poštovao.

    Volio je da trguje i sa Turcima, i Albancima, i Lacmanima, i smatrao ih je poštenijim trgovcima od svojih.

    Baš neobičan čoek. A svaku je priču završavao sa:
    Došli divlji i išćerali pitome.


    Ja sam drugačiji. Savremeniji.
    On je volio nekog Filipa Velovog, kojeg je smatrao veličanstvenom pojavom među svojima. Ja volim Markesa.
    Uz svu neponovljivu, jednom rođenu, narkotičnu moć njegovog magičnog realizma, kao što su mog đeda opijali mirisi primorske gospode, hrabrost Albanskih gorštaka, muškost Njemačkog vojnika, mene opija kako se G.G. divno igra Vremenom.
    Ono kad u jednom trenu, u jednoj rečenici, jednoj riječi, jednom otkucaju srca, postoje i budućnost, i prošlost, davna i bliska, i sadašnjost. Prošla i buduća.


    Pa sam tako, da napokon povežem ovu pregolemu priču sa temom, poželio da povučem paralelu sa njegovom Hronikom najavljene smrti.


    Momenat početka naše Hronike je juče, 13.07.2022.g. Mjesto je Nikšić. Lokacija Trg Slobode.

    Prvi glavni karakter se zove Uprava. Prezime je Policije.
    Saopštava šturo:
    Bilo je dva skupa, oba prijavljeni. Ne osvrće se na to da li je postojala bezbjedonosna procjena tih skupova, i što će biti ako se ta dva sretnu. Iako je to karakteru Uprava obaveza iznad svih obaveza.
    Dalje veli:
    Prvi skup tekao normalno. Drugi je bio pokretni.
    Hm??! Još niđe u zakonima, pravilnicima, pravilima službe, nismo sreli taj izraz- pokretni skup. To će možda biti Misterija naše priče.
    Karakter Uprava Policije, naravno, prećutkuje dio o pokretnosti tog skupa. Da li je ta pokretnost bila prijavljena, kako je zakonska obaveza, i ako jeste, ko je konkretno dozvolio da ta pokretnost dovede pravo na Trg Slobode?
    Ako nije, zašto onda, karakter Uprava Policije koja je na to obavezana Zakonom, nije tu pokretnost zaustavila?

    Onda, onako tipično markesovski, bez prekida i sve u istom dahu, priča u trenu postaje prošlost.
    Ulazi drugi karakter. Ime: Premijer.
    Obraća se nekoj dvojici svojih neposlušnih podanika. Kaže da su ekstremisti. U dodatnom naletu moralne nadmoćnosti, naziva ih fašistima.
    Jer neće da glasaju za neki njegov predlog.

    I dalje u istom dahu, priča opet putuje u budućnost.
    Isto Premiijer.
    Drži govor na jednom od najtužnijih mjesta ove planete.
    O jednom od naj-naj-najstravičnijih primjera ekstremizma koji je ikada postojao.
    Ali, avaj, Premijer, na tom mjestu, o tom događaju, nema riječi ekstremizam i fašizam.
    Tu mu je dovoljno o tananim osjećanjima. I kako svi možemo da budemo bolji.

    Priča ubrzava, hvata zamah, prepliće se budućnost sa prošlošću, a sve u onom još uvijek istom dahu.
    Ulazi novi karakter. Ime: Šubara.
    Opet ekstremizam i fašizam. Istu knjigu čitali on i Premijer, istu priču prepričali.
    Ide dalje Hronika, najavljuje šta slijedi.
    Karakter Uprava se time šta karakter Šubara najavljuje ne bavi. Iako je i to zakonom obavezana.

    Zahuktava. Sad već grmi naša priča. U svim vremenima kojih ima.
    Ulazi novi, grupni karakter. Ime: Razglas.
    Hiljadu entiteta, bez ličnih imena, bez fizionomija, osobina, bez lica. Ali sa istom ulogom. U onom istom dahu.
    Jedni štampaju. Ekstremizam, ekstremizam, ekstremizam!, odjekuju njihove strane.
    Drugi pišu. Ekstremizam, ekstremizam, ekstremizam!, odzvanjaju twiteri, blogovi, forumi.
    Šubara pojačava.
    Uključuje se i UberŠubara.
    Premijer pojačava, dodaje, ubrzava.
    Ekstremizam, ekstremizam, ekstremizam!
    Ugroženi narod sa pokretnog skupa kreće. Odzvanja kukaju bule. Pokazaće im oni ugroženost.
    Ekstremizam, ekstremizam, ekstremizam!
    Uprava se priprema. Mora da poštuje pokretnost, nikako zakone. Nije ni to lako.
    Svi su spremni.
    Hronika završava...
    Ili, tako svojstveno Markesu, počinje?
    U jednom dahu. Istom.


    U isto vrijeme:
    Danas je 141. dan rata u Ukrajini.
    Rusija oslobađa Ukrajinu. Od ekstremizma i fašizma.
    I Ukrajinaca.
    Crkva Rusije, na sav glas: Ekstremizam, ekstremizam, ekstremizam!!
    Službe Rusije, tiše, ali dublje, dramatičnije, efektnije: Fašizam, fašizam, fašizam!
    Da se čitalac ne prevari:
    Ovo nisu novi karakteri. Nego su isti.
    Ista je i priča.
    I sve u onom istom, jednom dahu...


    Došli divlji i išćerali pitome.

    Mislim da bi Markes mom đedu tu pridao:
    Laž je udobnija od sumnje, korisnija od ljubavi, trajnija od istine.

    Ja bih reko: Dosta je.
    Last edited by Buva+gacce; 14-07-22 at 14:28.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  10. #433
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Држављани Украјине на привременом бораку у ЦГ морају апсолутно бити заштићени од могуће сличних захтјева за мобилизацију.

    [IMG][/IMG]
    Last edited by Geralt of Rivia; 15-07-22 at 12:15.

  11. #434
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,388
    Thanks Thanks Given 
    14,537
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    I Crna Gora,potpisala.


    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  12. #435
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Crna Gora potpisala?
    Imamo mi:bukovicu strpce morinj konavle dubrovnik deportaciju muslimana i sve to u fiokama
    Mi da istrazujemo ukrajinu, daleko bilo


    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  13. The Following 2 Users Say Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


  14. #436
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,304
    Thanks Thanks Given 
    4,132
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Pretpostavljam da je potpis bio za Z ne bi odma štreca.

    Sent from my SM-S906U using Tapatalk
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  15. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  16. #437
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,388
    Thanks Thanks Given 
    14,537
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Evo Lavrov opet pominje Crnu Goru i to kao antirusku alatku, a nije prošlo dugo kako je prijetio da će nas dići u vazduh nekom nuklearnom.

    Šta se desi čovjeku od 24.februara za ne povjerovati.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  17. #438
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,923
    Thanked in
    1,740 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Evo Lavrov opet pominje Crnu Goru i to kao antirusku alatku, a nije prošlo dugo kako je prijetio da će nas dići u vazduh nekom nuklearnom.

    Šta se desi čovjeku od 24.februara za ne povjerovati.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Слушао сам Лаврова, цитирао је Висоцког и његове стихове о Црној Гори.Требали су о томе размишљати и он и Захарова прије него што су просули онолико отрова према нама.

    Ону будалу од Рогозина што је пријетио ракетама су ипак смијенили.Али не вјерујем да је то због тих изјава, прије бих рекао да нешто са дуго најављиваним Сарматима не иде по плану.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  18. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  19. #439
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    I istok i zapad pokazuju koliko su nespremni za ovaj rat, ako iko ikad uopste moze bit spreman za rat.

    Valjda diplomatija prevagne umjesto qrca u jednu uru, pa ovo stane.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  21. #440
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Da nastavimo.

    Nažalost, i pored totalnog omekšavanja zahtjeva, kojima nas, evo i par mjeseci, EU bukvalno, ali bukvalno, vuče za ruku i gura u prijemno odjeljenje, mi nemamo prostora da raspravljamo o EVROPI.

    Umjesto toga, krajnje nepoželjno ali predvidljivo nažalost sasvim, ključna riječ u našem rječniku postaje ANTAGONIZACIJA.

    Opšta antagonizacija društva.

    Započeta odavno, na relaciji crnogorsko-srpskog odslojavanja, a koje sada već i krajnje otvoreno dostiže opasno nezdravi level agresivnosti, odhranjen u njedrima intenzivno desničarskog DF-a i Srpske pravoslavne crkve, usađen i prihranjen otvorenim uticajem spoljnog faktora, odnosno, spoljne politike Srbije i Rusije, i, konačno, doveden na ultimate level kroz skoro stoprocentnu pokrivenost crnogorskog etra, đe perjanicu i kolovođu igra medijski koncern koji je istovremeno i vjerovatno najuticajniji centar finansijske moći u ovoj zemlji.

    Ovih dana, ta igra je otišla dalje.
    I protegla se na crnogorsko-manjinski narodi odslojavanje.
    Ista igranka, ista pravila, next level. Win/lose game.
    I postadoše tako Crnogorci genocidni i na tu stranu. I to iz usta poslanice skupštine ove države, i potpreshjednice vladajuće stranke.

    Ovđe jedan kuriozitet, krajnje zanimljivo:
    Desetak dana prije nego je kompletna special force URA, uz tepih bombardovanje i dubinsku artiljerijsku pripremu Vijesti, krenula u gromoglasnu borbu protiv crnogorskog nacionalizma, ekstremizma i fašizma, na svim frontovima i svim sredstvima, ta borba je već najavljena na ovom forumu. Odnosno, ta tema je ovđe načeta ranije.
    Desetak dana prije nego je iz istog centra došla tvrdnja o genocidu Crnogoraca nad muslimanima početkom dvadesetog vijeka, ta tvrdnja, odnosno, ta tema, su se već pojavili na ovom forumu.

    Fascinantno. Moram da priznam da, od tada, mnogo pažljivije čitam što pojedini ovđe pišu.

    I eto nas.
    Ne duva ovđe vjetar na stranu Evrope. No na stranu raslojavanja, podjela, i sukoba.
    I niti jedno od toga nije slučajno, i nije nasumično.

    Jedna strana je prešla na sledeći nivo igre.
    Ključ svega sada je u reakciji druge strane.
    Odnosno, presudni faktor budućnosti ovđe će biti stabilnost građanske svijesti većinskog djela Crne Gore.
    Dokle god je to većinska Crna Gora, igranka neće proći.
    Onog momenta kada bi taj dio, većinski, prihvatio igru, i sa svog stajališta koje je pretežno afirmativno prema svemu drugome, krenuo u polarizovanje, antagonizaciju prema ostatku...
    Idući level niko ne želi da spozna.

    Poveznica s temom?
    U periodu 2007. - 2013. sam provodio baš mnogo vremena u Harkovu.
    Stekao tamo i divnih prijatelja i neprijatelja, ali, prije svega, upoznao i narod i zemlju.
    Jednako Ukrajinaca kao i Rusa.
    2013., nekoliko njih, tačno pamtim i đe smo shjeđeli, i ko, i kako, reko sam im da mi ponekad zaliče na nas sa kraja osamdesetih, i da me ne bi začudilo da se kod njih zamuti.
    Način na koji su se smijali tome je bio toliko glasan i iskren, da nije bilo sumnje da im to ni na pamet padalo nije. Njima je to najiskrenije bilo totalno nemoguće.
    Par godina poslije, neki od njih su se gledali preko nišana.
    Od februara ove godine bukvalno svi, svako na svojoj strani.

    ANTAGONIZACIJI koja je to stvorila sam nijemo svjedočio, godinama.
    I tvrdim da je ovo što gledamo ovih dana kod nas ista matrica. Istovrsna igranka.
    I tvrdim da ima i pojedinih identičnih aktera.
    Ne mislim da je cilj da se ovđe zarati, već je cilj potpuno zahvatanje, održavanje i produbljivanje vlasti.
    Ali isti takav cilj je bio i u Ukrajini.
    Last edited by Buva+gacce; 01-08-22 at 22:44.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  23. #441
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    .
    Desetak dana prije nego je iz istog centra došla tvrdnja o genocidu Crnogoraca nad muslimanima početkom dvadesetog vijeka, ta tvrdnja, odnosno, ta tema, su se već pojavili na ovom forumu.

    Можеш ли ме упутити на пост о томе јер се не сјећам тога ?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  24. #442
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,388
    Thanks Thanks Given 
    14,537
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Poveznica s temom?
    U periodu 2007. - 2013. sam provodio baš mnogo vremena u Harkovu.
    Stekao tamo i divnih prijatelja i neprijatelja, ali, prije svega, upoznao i narod i zemlju.
    Jednako Ukrajinaca kao i Rusa.
    2013., nekoliko njih, tačno pamtim i đe smo shjeđeli, i ko, i kako, reko sam im da mi ponekad zaliče na nas sa kraja osamdesetih, i da me ne bi začudilo da se kod njih zamuti.
    Način na koji su se smijali tome je bio toliko glasan i iskren, da nije bilo sumnje da im to ni na pamet padalo nije. Njima je to najiskrenije bilo totalno nemoguće.
    Par godina poslije, neki od njih su se gledali preko nišana.
    Od februara ove godine bukvalno svi, svako na svojoj strani.

    ANTAGONIZACIJI koja je to stvorila sam nijemo svjedočio, godinama.
    I tvrdim da je ovo što gledamo ovih dana kod nas ista matrica. Istovrsna igranka.
    I tvrdim da ima i pojedinih identičnih aktera.


    Iste su to matrice još od napada na Poljsku onda,no..

    Sjećam se jedne scene u nekoj taverni u Moskvi.
    Čuvši valjda ukrajinski naglasak krenule su provokacije od drugog stola,u stilu da niste vi došli iz Čenobilja?
    Baš tako izgledate.

    I kad pređeš toliki put misleći na Bulgakova,ruski voz,misleći na Čehova pa zatekneš ovakve situacije na svakom koraku onda se zapitaš šta se tu dešava.
    Onda okreneš nacionalnu televizuju,pogledaš onaj dio mas produkcije koju lično smatraš smećem u književnosti,kulturi no to svakako se ne može ni nazvati tako.
    Ali,to je nacionalna televizija,baš tako je izgledala kao i ta mas produkcija u kinematografiji i knjigama.
    U gostima su bili oni pisci koji su pisali knjige poput blitz krieg u Ukrajini,potom razni u onim strujama gdje su Ukrajinci predstavljani fašistima.
    (da li će pasti krv na Cetinju? Crnogorske ustaše.. Bitka za Nikšić,itd paralela,ne?)

    Kako izgleda nacionalna televezija u Srbiji?

    Ovdje se naravno ima još jedna paralela a zove se Ruska Pravoslavna Crkva.
    Voljela bih i ja da mi nikad na pamet ne padne sve ono što sam vidjela,i sad gledam na frontu te iste Ukrajine,pa da se glasno nasmijem na sve.
    No toliko toga,vidjela,čula,pročitala i prošla da na tako nešto ne bih mogla da se nasmijem ni u snu.

    Nešto kao u onoj priči o poplavi.

    "U jednom selu živio je veoma dobar i pobožan čovek. Dočekao je on tako u miru i vjeri i starost kada je njegovo selo iznenada zadesila poplava. Mještani su počeli da bježe iz sela u strahu od vode. Neko je došao da ga pozove da pođe sa njima ali on je samo odmahnuo glavom i rekao: „Idite vi a mene će Bog spasiti:“ Posluje izvjesnog vremena kada je voda već uveliko ušla u kuće jedan od komšija je ponovo došao po njega ali je on ponovio istu priču: „Idite vi mene će Bog spasiti:“ Cijelo selo je bilo potopljeno samo su se vrhovi kuća nazirali iz vode, starac se nekako uspeo na krov svoje kuće gde je sedeo kada su njegovi zemljaci, čamcem i po treći put došli da ga zovu da ide sa njima. I ovoga puta im je odgovorio da će njega Bog spasiti. I naravno on se utopio. Sada, na drugom svijetu, našao se pred Gospodom koga upita: “Zašto si Gospode dozvolio da se ja udavim kad sam te cijelog života vjerno služio.“ Bog uze neku veliku knjigu pogleda je i reče:„Ovdje piše da sam ti ja tri puta slao pomoć ali si ti odbio.“


    Ili parola Peščanika ako vam je dobro,a onda ništa.
    Last edited by Bluemoon; 02-08-22 at 17:26.
    No pasaran!

  25. #443
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,388
    Thanks Thanks Given 
    14,537
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Maslenikovu sedam dana rok da napusti Crnu Goru.
    (procedure,procedure)

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  26. #444
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Nažalost, ovome je ovđe pravo mjesto.


    @johnny bravo

    Znao sam da treba da sačuvam negdje ovaj quote:


    Originally Posted by kimmi
    I dajte još malo mportala...

    Da se razumijemo, ne sviđaju mi se teme koje gura crkva, ali to nije ništa novo, to je konzervativna organizacija sa suženim pogledima na svijet. Ne znam šta očekivati od nje drugo... Pa jesu li do skoro nakon pride-a kadili po ulicama?



    "Ništa novo"?

    Šta kaže Brđanin, nema u Cetinjskom manastiru krimosa sa dugim cijevima?











    Izvor:
    https://mportal.me/drustvo/hronika/s...-nabavku-za-nk
    Last edited by Buva+gacce; 23-08-22 at 09:02.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  28. #445
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,716
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Ove godine je u osnovnu školu upisano prvaka toliko da su raspoređeni u 10 odeljenja (rekordni broj odeljenje prvih razreda). Zašto je onda ova informacija na ovoj temi? Zato što su tri odeljenja tzv. uktajnska. Supruga mi je u savjetu roditelja, pa da pribavi informacije (zvanične) oko polaska u škulu, pa usput joj proslediše i gornju informaciju. Ako je to zaista tako to je ogroman broj djece.

  29. #446
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ove godine je u osnovnu školu upisano prvaka toliko da su raspoređeni u 10 odeljenja (rekordni broj odeljenje prvih razreda). Zašto je onda ova informacija na ovoj temi? Zato što su tri odeljenja tzv. uktajnska. Supruga mi je u savjetu roditelja, pa da pribavi informacije (zvanične) oko polaska u škulu, pa usput joj proslediše i gornju informaciju. Ako je to zaista tako to je ogroman broj djece.
    Ne znam za ukrajinska odjeljenja, ali mi jeste poznato da je, do par godina unazad, bilo dovoljno rusko-govorne đece koja su se upisivala u jednoj generaciji, da se oformi 3-4 odjeljenja. I to je već decenijska pojava, nije isključivo posledica rata u Ukrajini.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  30. #447
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,037
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ove godine je u osnovnu školu upisano prvaka toliko da su raspoređeni u 10 odeljenja (rekordni broj odeljenje prvih razreda). Zašto je onda ova informacija na ovoj temi? Zato što su tri odeljenja tzv. uktajnska. Supruga mi je u savjetu roditelja, pa da pribavi informacije (zvanične) oko polaska u škulu, pa usput joj proslediše i gornju informaciju. Ako je to zaista tako to je ogroman broj djece.
    120oro u Budvi kako mi rekoše. Ne u prvom razredu već ukupno.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  31. #448
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,716
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ne znam za ukrajinska odjeljenja, ali mi jeste poznato da je, do par godina unazad, bilo dovoljno rusko-govorne đece koja su se upisivala u jednoj generaciji, da se oformi 3-4 odjeljenja. I to je već decenijska pojava, nije isključivo posledica rata u Ukrajini.
    Govorim konkretno o školi ,,Stjepan Mitrov Ljubiša'' u Budvi, da, jeste, ima ruske djece od ranije (npr. sa mojim sinom ide jedna ruskinja u razred, sada će četvrti razred). Ovdje (na ovoj temi) sam pisao da se najviše ukrajinaca (brojčano) prijavilo u Budvi, pa u Baru (očekujem da i tamo ima dosta ukrajnske djece u školi), dok u ostalim gradovima je to osjetno manje. Ono što je bitno (u demografskom smislu) hoće li ta djeca nastaviti školovanje (život) u Budvi kao pomenuta ruska djeca. Ovo će svakako imati uticaja jer nikada (sjećam se i ratova devedesetih) se nije ovako naglo povečao broj učenika. Čak i uz privremeni boravak (roditelja i djece) javiće se određene (školske) jezičke barijere. Biće zanimljiva školska godina...

  32. #449
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,388
    Thanks Thanks Given 
    14,537
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Svašta oni emituju a očito su bacili oko i na Zapadni Balkan.
    Ovaj Miša jedna neopjevana budala gori i od Dveri.
    "Ruska TV kuća Russia Today emitirala je posebnu “dokumentarnu” emisiju u kojoj zagovara razbuktavanje ratnog požara na zapadnom Balkanu."

    https://autonomija.info/ratnohuskack...ta-na-balkanu/

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 02-09-22 at 21:40.
    No pasaran!

  33. #450
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,716
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Iz Ambasade Rusije u Crnoj Gori poručili su da usljed "neprijateljskog postupanja crnogorskih vlasti" obustavljaju rad konzularnog odjeljenja od 30. septembra.
    Oni su se oglasili povodom današnjih dešavanja, tokom kojih je njihovih šest diplomata proglašeno personama non grata.
    "U vezi sa neprijateljskim postupanjem crnogorskih vlasti prema Ambasadi Rusije u Crnoj Gori, obustavlja se rad konzularnog odjeljenja od 30. septembra na neodređeni rok", napisali su oni na svojoj zvaničnoj Fejsbuk stranici.
    Ruskim državljanima u Crnoj Gori su preporučili da kontaktiraju ambasade Rusije u susjednim državama.

    izvor: www.vijesti.me



    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  34. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


Page 18 of 27 FirstFirst ... 8141516171819202122 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Uvoz radne snage kao "budućnost" Crne Gore
    By kimmi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 22
    Last Post: 14-11-19, 10:26
  2. Budućnost Crne Gore: ZAPLET
    By Buva+gacce in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 40
    Last Post: 22-10-12, 00:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •