Page 947 of 1103 FirstFirst ... 4478478979379439449459469479489499509519579971047 ... LastLast
Results 23,651 to 23,675 of 27567

Thread: Tenis

  1. #23651
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    341
    Thanks Thanks Received 
    921
    Thanked in
    470 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Samo polako. Bes euforije. Ima jos jedan mec. Samo da novak ostane fokusiran. Nece se niko predat u prvo finale. Nakon toga planovi idu za dalje

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    To je tačno. Samo se treba sjetiti Vavrinke...

  2. #23652
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Auuu. BBC-evi novinari su meč od sinoć svrstali u jedan od najboljih na šljaci ikad, a slično pišu najpoznatije nivinske i tv kuće svijeta u naslovima i člancima. Ako je po tebi Nadal bio na 50% mogućnosti, onda se isto i za Novaka može reći tom logikom. Doduše, ovakav komentar mi liči na ucviljene rođine fenove...
    Pa realno, niti je Nadal ono sto je nekad bio, a Novak igra onoliko koliko vidi da mu je dovoljno za pobjedu, vidi se da se čoek ne preteže do maksimuma nikad, neće da rizikuje povredu.
    Mislim, samo se sjetimo njihovog finala na AO 2012-te sa npr. ovim mečom, neuporedivo, koliko sad više imaju drop šotova, onda su imali x poena sa 20+ udaraca, sve same dijagonale.
    Forever young, i want to be forever young

  3. #23653
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    To je tačno. Samo se treba sjetiti Vavrinke...
    Onakav dan se dešava jednom u 3 života, da su mu onda povez na oči stavili, dobio bi ono finale.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #23654
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,558
    Thanks Thanks Given 
    3,535
    Thanks Thanks Received 
    8,570
    Thanked in
    4,627 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Samo polako. Bes euforije. Ima jos jedan mec. Samo da novak ostane fokusiran. Nece se niko predat u prvo finale. Nakon toga planovi idu za dalje

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    tačan rezultat 3:0 za Novaka je 2.6. to je poklon godine, jedino da se nekako ne pojavi na teren može set izgubiti sjutra
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  5. #23655
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Naravno da se očekuje da Novak osvoji. Njemu se vidi da je spreman. Cicipas je dobar teniser, veoma nezgodan mada sam gledao i juče njegov najsvježiji meč, apspolutno stojim iza mišljenja da iako je prošao u finale, da mu je prikazana igra nedovoljna da može ozbiljnije ugroziti Novaka. Uostalom, za mene lično, Novak je napravio uspjehe za koje sam mu kao ljubitelj tenisa jako zahvalan, pa sve i da ne osvoji nikad više, ostaće u mislima kao nešto najljepše u sportu što se moglo desiti ovim prostorima. Baš kao i uspjesi CZ, zajedničkih uspjeha Jugoslavije u košarci, odbojci itd.

  6. #23656
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    ......
    Forever young, i want to be forever young

  7. #23657
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,558
    Thanks Thanks Given 
    3,535
    Thanks Thanks Received 
    8,570
    Thanked in
    4,627 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Naravno da se očekuje da Novak osvoji. Njemu se vidi da je spreman. Cicipas je dobar teniser, veoma nezgodan mada sam gledao i juče njegov najsvježiji meč, apspolutno stojim iza mišljenja da iako je prošao u finale, da mu je prikazana igra nedovoljna da može ozbiljnije ugroziti Novaka.
    Stefanos je neko ko će uzeti RG i vrlo vjerovatno svaki GS u narednom periodu. biće i prvi teniser svijeta. samo da ga povrede zaobiđu. ima odličan repertoar udaraca, pokazao je da može igrati na svakoj podlozi. naravno sa godinama će ti udarci biti sve bolji i bolji kao i sama igra. čitao sam da mu je i radna etika na vrhunskom nivou a tu je Muratoglu tako da ni malo ne sumnjam u njega. ali on sjutra igra svoje prvo GS finale, nikada nije bio u toj poziciji. nije Stefanos još taj nivo Stena koji je u GS finalima dobijao Novaka i Nadala. tu igru nema, mada ruku na srce ono kako je Sten igrao ta finala to bi malo ko mogao. Novak sjutra igra za 19 GS, a zna da mu je W za dvije nedelje, i da bi tamo mogao da se izjednači sa Rafom i Rogerom. igra da postane prvi koji je sva četiri GS osvajao po minimum dva puta. a i zna kako se igraju ovakvi mečevi, Stefanos ne
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. #23658
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Stefanos je neko ko će uzeti RG i vrlo vjerovatno svaki GS u narednom periodu. biće i prvi teniser svijeta. samo da ga povrede zaobiđu. ima odličan repertoar udaraca, pokazao je da može igrati na svakoj podlozi. naravno sa godinama će ti udarci biti sve bolji i bolji kao i sama igra. čitao sam da mu je i radna etika na vrhunskom nivou a tu je Muratoglu tako da ni malo ne sumnjam u njega. ali on sjutra igra svoje prvo GS finale, nikada nije bio u toj poziciji. nije Stefanos još taj nivo Stena koji je u GS finalima dobijao Novaka i Nadala. tu igru nema, mada ruku na srce ono kako je Sten igrao ta finala to bi malo ko mogao. Novak sjutra igra za 19 GS, a zna da mu je W za dvije nedelje, i da bi tamo mogao da se izjednači sa Rafom i Rogerom. igra da postane prvi koji je sva četiri GS osvajao po minimum dva puta. a i zna kako se igraju ovakvi mečevi, Stefanos ne
    Ja se ne slažem sa ovom najavom da će uzeti svaki GS. Uopšte mi ne djeluje kao teniser koji ima takav potencijal. Meni lično je veoma antipatičan, nadobudne su mu i izjave, kažu da je povučen tip ali vidi se da je veoma nervozan i nesiguran. Svakako što se Novaka tiče, mislim da je veoma teško pomisliti da može sve osvojiti ove godine. Naravno da bi to volio, a možda stvarno i iznenadi takvim uspjehom. Time bi lagano mogao sačekati Rodžerov odlazak u penziju, a i Nadalov, pa da se povuče i on. Ja bi volio još puno godina da se odvija ovo ali koliko je realno...

  9. #23659
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    341
    Thanks Thanks Received 
    921
    Thanked in
    470 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Onakav dan se dešava jednom u 3 života, da su mu onda povez na oči stavili, dobio bi ono finale.
    Previše je Nolje imao izgubljenih finala GS, tako da doza opreza nije naodmet. Plus što su zadnja dva meča sa Cicipasom na šljaci bila u 5, odnosno u tri seta, a Cici mi se čini ovaj put fizički spremniji nego ranije.
    Oću da kažem da ne razapinjemo ražanj dok je zec oni....

  10. The Following User Says Thank You to bayo For This Useful Post:


  11. #23660
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Tačno da je Novak imao previše izgubljenih GS-ova ali u svim tim porazima je bio daleko ispod izdanja od sinoć. Apsolutno je favorit. Očekujem da baš protiv Cicipasa odigra najbrutalnije.

  12. #23661
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Pa svi su gubili finala, sto je i normalno u ovoj eri dje su 3 ovakva igraca da ce gubiti jedni od drugih.
    Evo npr Novak ako sjutra osvoji, imace bolji procenat u odnosu dobijenih/izgubljenih finala od Feda.
    Forever young, i want to be forever young

  13. #23662
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Sjutra se navija i igra na Cicipasa. Pravila igre tako nalazu…

    Za rafu bih slobodno moga da potpisem da je zavrsio svoje i da je otprilike to to. Nole ce zato da uzme barem jos 4-5 GS i sa pravom postati najbolji ikada sto zapravo i jeste.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #23663
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Westeros
    Posts
    1,341
    Thanks Thanks Given 
    764
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Ulazimo li ovo u neke analize i već počinju priče da Nadal nije bio na 100%? Tuga, neznanje i bezobrazluk je reći tako nešto.
    Ovo što je Švarcman napisao je nešto što je nebrojeno puta bilo ponavljano juče na internetu, na teveu, na Zlatici i na Nepalu.

    Ovo je 100% i jednog i drugog, a to što Nadal nije "svoj" bio, nije jer ga je drugi ubio i tjerao na defanzivu sve vrijeme. Servis nije imao, pa nije ni drugi imao. Samo smo imali prosječan rally sa 10-15 razmjena koje su dah uzimale.
    I sve je napeto bilo do kraja 3. seta koji je sve odlučio. Kad je krenuo 4. jasno je bilo da Nole uzima bez problema zbog momentuma, snage i jednostavno stekao se utisak da je mogao još 5 sati ovako da igra.

    Od ovoga teško da može bolje. Koliko je samo teško i to finale pogledat posle ovoga.

    Najveće rivalstvo, najatraktivniji tenis.
    Rafa kapa dolje, gospoče u svakom momentu i sjajan sportista, zvijer.
    Nole, ti pomjeraš planinu čovječe samo ću to reći.


    Sent from my SM-A720F using Tapatalk
    Last edited by Ser Bronn; 12-06-21 at 12:23.

  15. #23664
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,558
    Thanks Thanks Given 
    3,535
    Thanks Thanks Received 
    8,570
    Thanked in
    4,627 Posts

    Default

    glavni problem sinoć koji je Nadal imao jeste bekhend. forhend mu je svakako najbolji udarac, ali ako bekhend ide glatko onda je i on siguran. sinoć to nije bio slučaj, Novak je to naravno osjetio i tražio ga tamo. 22 greške iz bekhenda je Nadal imao u jednom momentu. bukvalno je gurao bekhend u dobrom dijelu meča, dokaz koliko ga je Novak poremetio, a Nadalu se to ne događa često na RG, jesu par situacija kad iznuđeno igra slajs sa BH strane ili drop šot.

    najbitniji momenat meča je drop Novaka na brejk loptu (koja je bila i set lopta) da je tu bilo 2:1 za Nadala, Novak se ne bi vratio. treba velika hrabrost u tom momentu meča protiv Rafe odigrati taj udarac. druga situacija koja je odredila meč jeste lagani volej Nadala u taj brejku kod 4:3 za Novaka. on te voleje lagano rješava (njegova igra na mreži je mnogo potcijenjena) ali ovaj put je bio veliki aut. to je dokaz da nije bio siguran u sebe. glavni krivac za to je naravno njegov protivnik

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. #23665
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Bio je nadal svoj ali je bio i novak. Evo gledam reprizu. Nema odbrane od novaka kad ga krene. Nadam se da se moze ponovit 2015 ili 16 kad je sve redom unistio. Zasluzio je taj momak to. Pa covjece momak koji je iz postovanja naucio nekoliko jezika i dosao u situaciju da postane najveci svih vremena u sportu kojem svetska aristokratija vlada duze od vijeka. Svaka cast

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  17. #23666
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,121
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    577
    Thanked in
    403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    pa nisi oduševljen jer ti nolo pokvario noć,pusa za tebe da ti bude lakše :*

    a to da je rafa bio na 50-60 posto okačite mačku o rep,jedino se nije pitao u poenima ali ne zbog svoje igre već jer nije stigao od novaka (čak i u tom setu koji je uzeo).nivo tenisa je bio surealan,ali eto ti znaš bolje od kompletne teniske planete koja ne vjeruje svojim očima šta je gledala...
    nemam konja u troglavoj trci, tako da mi je ostatak noc prosao sasvim prihvatljivo, uz dupli NBA program. denver izdao na kladioni, ali nista na sto nisam vec navikao.
    znam da svi svrsavaju na mec, ali znam i da danas svi imaju pamcenje zlatne ribice, da je sve najbolje ikad, svi su KOZE, posle svakog meca se prave nove rang liste, i sve ostalo sto internet i dokonost donose sa sobom, kao i cesto nerealno hajpovanje komentatora kojima je to posao... takodje, znam i da su njih dvojica odigrali makar 1 bolji mec samo na RG-u (polufinale 2013-e), a najbolji mec na sljaci (ili makar na RGu) je monika - steffi, finale 91 ili 92-e, ne mogu se sjetiti.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  18. #23667
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,558
    Thanks Thanks Given 
    3,535
    Thanks Thanks Received 
    8,570
    Thanked in
    4,627 Posts

    Default

    polufinale Madrida 2009. godine. jedan od najboljih mečeva na mastersima svih vremena

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. #23668
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    glavni problem sinoć koji je Nadal imao jeste bekhend. forhend mu je svakako najbolji udarac, ali ako bekhend ide glatko onda je i on siguran. sinoć to nije bio slučaj, Novak je to naravno osjetio i tražio ga tamo. 22 greške iz bekhenda je Nadal imao u jednom momentu. bukvalno je gurao bekhend u dobrom dijelu meča, dokaz koliko ga je Novak poremetio, a Nadalu se to ne događa često na RG, jesu par situacija kad iznuđeno igra slajs sa BH strane ili drop šot.

    najbitniji momenat meča je drop Novaka na brejk loptu (koja je bila i set lopta) da je tu bilo 2:1 za Nadala, Novak se ne bi vratio. treba velika hrabrost u tom momentu meča protiv Rafe odigrati taj udarac. druga situacija koja je odredila meč jeste lagani volej Nadala u taj brejku kod 4:3 za Novaka. on te voleje lagano rješava (njegova igra na mreži je mnogo potcijenjena) ali ovaj put je bio veliki aut. to je dokaz da nije bio siguran u sebe. glavni krivac za to je naravno njegov protivnik

    Тapatalk
    Hm. Zanimljivo ali sam danas pročitao podatak da je Novak u prva dva seta podjednako napadao Nadalov forhend i bekend skoro 50-50% dok je u trećem setu svaki četvrti udarac bio na bekend, što mi je nevjerovatan podatak. To znači da je Novak promijenio taktiku "silovanja" Nadalovog bekenda , a ja uopšte nisam stekao utisak sinoć da mu je bekend bio loš, zapravo većina poena iz odbrane je imao iz bekenda, dok je forhendom dominirao. Nadal je sinoć imao svoje šanse ali je Novak igrao smirenije i pametnije.

  20. #23669
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Pa ne znam, ako gledamo to ko je na 50 a ko na 100 %, ja mislim da ni jedan ni drugi nisu ma 100% nivou onoga sto su imali na vrhuncu karijera, za Djovaka mislim da se pametno dozira, jer je najspremniji na turu tako da nije da ne moze, nego jednostavno nece, igra sa koliko misli da moze da dobije.
    Za Nadala, pa valjda je svima jasno, ko ga je iole pratio u karijeri da nije na 100% onoga sto je na vrhuncu pokazivao, sto je i realno jer momak ima 35 godina, mozda on daje 100% onoga sto trenutno ima, ali ono sto je pokazivoao u 2008-u i kad je vracao lopticu iz publike, cak i Wimbledon osvojio, nikad vise toga Nadala vidjet necemo.
    Forever young, i want to be forever young

  21. #23670
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Obojica su zreliji, nema maratonskih gemova od po 20 minuta kao ranije, pa možda odatle se stiče utisak da nisu kao nekada. Boga mi, eno na turnirima fizički jačih momčića od Nadala, pa ovaj mete sa njima terene jer ima tehniku uz snagu. Meni je meč od sinoć ali baš bio dobar, napet, sa dosta nestvarnih poena na obije strane. Mislim da je nebitno frljati se sa procentima spremnosti. Obojica su dala svoj maksimum i to se vidjelo, pobijedio je bolji , ljudi su uživali, pobijedio je na kraju najbolji mogući tenis čiji smo mi svjedoci. Novak I Nadal su odigrali toliko strašnih mečeva...biće baš prazno u tenisu kada okončaju svoj teniski put.

  22. #23671
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Westeros
    Posts
    1,341
    Thanks Thanks Given 
    764
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Za Nadala, pa valjda je svima jasno, ko ga je iole pratio u karijeri da nije na 100% onoga sto je na vrhuncu pokazivao, sto je i realno jer momak ima 35 godina, mozda on daje 100% onoga sto trenutno ima, ali ono sto je pokazivoao u 2008-u i kad je vracao lopticu iz publike, cak i Wimbledon osvojio, nikad vise toga Nadala vidjet necemo.
    Ovo upravo. O ovom se radi.



    Sent from my SM-A720F using Tapatalk

  23. #23672
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Prirodni proces drugari. Stare svi. Uglavnom nadal je bio na 100% u ovom trenutku.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  24. #23673
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Niko ne spori, odlican mec sinoc, ali meni nije ni u top5 njihovih duela.
    Forever young, i want to be forever young

  25. #23674
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,121
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    577
    Thanked in
    403 Posts

    Default

    da citiram komentatora sa guardiana - The commentary on ITV 4 was so completely over the top I switched to Eurosport. It was a good match, a very good match, but not a religious experience.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  26. #23675
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Veli Rođa da se odlično osjeća na travi... Ebeš RG sad kad je Novak opeglao Nadala, već sam mislima na Wimbledonu. A jedva čekam kakav će žrijeb da mu namjeste.

Page 947 of 1103 FirstFirst ... 4478478979379439449459469479489499509519579971047 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Tenis
    By mirkoilic in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 04-01-23, 07:25
  2. Tenis
    By Mojsije in forum Game Server CG
    Replies: 18
    Last Post: 15-01-10, 01:59
  3. Tenis u PG...
    By Igi in forum Sve i svašta
    Replies: 17
    Last Post: 12-06-09, 18:09
  4. Tenis
    By getaway blues in forum Olimpijada
    Replies: 136
    Last Post: 18-08-08, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •