Results 1 to 9 of 9

Thread: Tumor debelog crijeva i operacija

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,165
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    17 Posts

    Default Tumor debelog crijeva i operacija

    Pozdrav svima. Naime , mojem stricu dijagnostifikovan je tumor debelog crijeva. Kako on živi u Subotici u njihovom kliničkom centru su urađeni pregledi.
    Nakon svih snimaka i mri utvrdjeno je da se tumor srećom nije proširio nigdje na susjedne organe, ali se nalazi na nezgodnom mjestu na oko 3 cm nadomak samog rektuma i prostire se oko 8 cm duzine i zauzima oko 2/3 lumena. Nakon pregleda od strane hirurga Suboticke bolnice, predložene su mu dvije varijanteoperacija uz trajnu-doživotnu stomu i garancija trajnog rješavanja problema , ili zračenje koje ne garantuje rješenje problema.
    Kako je on čovjek u 63ćoj godini ali u punoj snazi i sa radnim navikama, nije bio zadovoljan ponuđenim opcijama od strane doktora, prevashodno iz razloga
    ugradnje trajne stome, riješili smo da na osnovu nalaza i snimaka konsultujemo drugog doktora iz te oblasti.
    Kontaktirali smo doktora Lazovića koji je pregledom nalaza izričito b protiv prvopredloženoga rješenja o automatskoj operaciji sa ugradnjom trajne stome, navodeći kako je taj metod prevaziđen i pogrešan. Naime on je predložio 6nededeljnu radiolosku i hemoterapiju i nakon toga dodatne nalaze i tek onda operaciju kako bi se pokušalo na sve načine izbjeći ugradnja trajne stome.
    Da li neko ima iskustva sa ovim problemom, i da li može predložiti nekog hirurga iz ove oblasti kako iz CG tako i iz SRB kako bi uradio pregled i dao svoje mišljenje .
    Hvala unaprijed.

  2. #2
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Evo ovako, ja sam ti to operisao prije 8 godina.
    Ja sam se bas bas namucio bar 2 godine sa raznoraznim terapijama i iskoristio sve moguce opcije izlijecenja te bolesti. Bio sam vise na VMA u Beogradu nego svojoj kuci u te teske 2 godine zaista zivotne borbe.
    Ja sam nazalost prvo bio kod nas i lijecio me doktor iz Kotora, medjutim sve je to bilo pogresno pa sam posao kod doktora Dina Tarabara na VMA, on me je liejcio i na kraju nije bilo nikakvih opcija nego pod noz.
    U mom slucaju su mi prvom operacijom odstranili kompletno debelo crijevo, ugradili kako se to strucno zove J pounch i "izvadili" tanko crijevo na stomaku, napravili ileostomu koju sam nosio naredna puna 3 mjeseca i onda opet na operaciju da mi je odstrane i spoje tanko crijevo sa J pounchem.
    Da ne pricam kakve sam sve komplikacije imao tokom lijecenja, operacije, oporavka poslije te dvije operacije...
    Imao sam tu srecu za dlaku da mi ne ugrade kolostomu koja bi mi bila tako zauvijek na stomaku sa 20tak godina to bi bilo za mene jako lose, ali bi se i to preguralo jer bih bio srecan sto sam ziv.
    Moj ti je savjet da kontaktiras doktora Dina Tarabara koji ti radi i privatno u polikliniku Vuk Prima u Beogradu, neka stric odradi jos jednu kolonoskopiju i da cuje njegovo misljenje za sve to.
    Ja sam operisan na KBC Srbije kod profesora Zorana Krivokapica, ima dosta o njemu na internetu koliko je dobar i koliko zna svoj posao kao i Dino Tarabar.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Sto se tice trajne stome, i sa njom se moze funkcionisati skoro pa sve normalno, dobija se na kilogramima, ali opet je to mucenje jer se mora odrzavati. Sama pomisao da imas tako nesto pa te psihicki poremeti, ali opet nije smak svijeta, zive ljudi i sa mnogo gorim stvarima.

  5. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  6. #4
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Za bilo kakvu pomoc ili pitanje, stojim na raspolaganju bilo kada.

  7. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  8. #5
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,165
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Evo ovako, ja sam ti to operisao prije 8 godina.
    Ja sam se bas bas namucio bar 2 godine sa raznoraznim terapijama i iskoristio sve moguce opcije izlijecenja te bolesti. Bio sam vise na VMA u Beogradu nego svojoj kuci u te teske 2 godine zaista zivotne borbe.
    Ja sam nazalost prvo bio kod nas i lijecio me doktor iz Kotora, medjutim sve je to bilo pogresno pa sam posao kod doktora Dina Tarabara na VMA, on me je liejcio i na kraju nije bilo nikakvih opcija nego pod noz.
    U mom slucaju su mi prvom operacijom odstranili kompletno debelo crijevo, ugradili kako se to strucno zove J pounch i "izvadili" tanko crijevo na stomaku, napravili ileostomu koju sam nosio naredna puna 3 mjeseca i onda opet na operaciju da mi je odstrane i spoje tanko crijevo sa J pounchem.
    Da ne pricam kakve sam sve komplikacije imao tokom lijecenja, operacije, oporavka poslije te dvije operacije...
    Imao sam tu srecu za dlaku da mi ne ugrade kolostomu koja bi mi bila tako zauvijek na stomaku sa 20tak godina to bi bilo za mene jako lose, ali bi se i to preguralo jer bih bio srecan sto sam ziv.
    Moj ti je savjet da kontaktiras doktora Dina Tarabara koji ti radi i privatno u polikliniku Vuk Prima u Beogradu, neka stric odradi jos jednu kolonoskopiju i da cuje njegovo misljenje za sve to.
    Ja sam operisan na KBC Srbije kod profesora Zorana Krivokapica, ima dosta o njemu na internetu koliko je dobar i koliko zna svoj posao kao i Dino Tarabar.
    Hvala puno na brzom i temeljnom odgovoru, kontaktiraćemo doktora Tarabara svakako! hvala još jednom na savjetima puno znače jer smo potpuno neupućeni u problematiku. Svako dobro i pozdrav

  9. #6
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slartibarfast View Post
    Hvala puno na brzom i temeljnom odgovoru, kontaktiraćemo doktora Tarabara svakako! hvala još jednom na savjetima puno znače jer smo potpuno neupućeni u problematiku. Svako dobro i pozdrav
    Nema na cemu, sto god treba tu smo

  10. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  11. #7
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Sličan sličaj kao kod supruge moga druga.
    Hitno su izvršili konslutacije sa Dr Velimirom Marković, koloproktologom sa Prve hirurške klinikine u Beogradu,koji je izvršio operaciju u privatnoj režiji u CG.
    Operacija izuzetno uspješna,veoma brz oporavak,bez zračenja i bez hemo.Žena preporođena.
    Od dijagnoze do operacije nije prošlo ni dvije sedmice,zato samo brzo.
    Sve najbolje.

  12. The Following User Says Thank You to holiday For This Useful Post:


  13. #8
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Super, drago mi je sto je tako dobro sve odradjeno i uspjesno. Meni nije bilo spasa za cijelo debelo crijevo jer je bilo cijelo obuhvaceno. Svakako da treba odma reagovati i nikako zanemariti sve to.
    To je opaka bolest, ja sam gubio kilograme jako brzo, za mjesec dana sam smrsao 23kg, a onda jako tesko sam se povratio samo da bih mogao da izdrzim takvu operaciju.
    Takodje sada zbog posla kojim se bavim, smrsam vrlo brzo a onda se kuci tovim da dodjem u neku normalu.

  14. #9
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Imaju dr iz Beograda, cuveni akaremik Peško operisu u Nevesinju,moze privatno svakako,ljudi znaju posao, bolnica odlicna

    Sent from my DN2103 using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Silikonska crijeva za putnicki i teretni program
    By John Cena in forum Vozila i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 25-02-17, 16:54
  2. Prodajem Brembo 4 klipna klijesta + crijeva + plocice
    By Trophy in forum Vozila i oprema
    Replies: 6
    Last Post: 06-12-12, 19:53
  3. Replies: 0
    Last Post: 01-06-11, 15:27
  4. Tumor Mediterana
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 23
    Last Post: 07-11-10, 18:20
  5. Suhomesnati proizvodi direktan uzrok raka debelog creva
    By rain_wind_storm in forum Gastronomija
    Replies: 17
    Last Post: 13-07-10, 14:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •