Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 56

Thread: Islam

  1. #1
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,350
    Thanks Thanks Given 
    597
    Thanks Thanks Received 
    606
    Thanked in
    491 Posts

    Default Islam

    Čini mi se da je ranije bio ovaj thread, ako se ne varam.

    Nadam se da mi nije zabranjeno da otvorim ovu temu?
    Čupatelj

  2. #2
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,350
    Thanks Thanks Given 
    597
    Thanks Thanks Received 
    606
    Thanked in
    491 Posts

    Default

    Čupatelj

  3. #3
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Ja ponekad poslušam Sulejmana Bugarija. Dobar je. Ima dobar pristup omladini i uci ih univerzalno dobrim stvarima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #4
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,344
    Thanks Thanks Given 
    1,325
    Thanks Thanks Received 
    1,465
    Thanked in
    592 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ja ponekad poslušam Sulejmana Bugarija. Dobar je. Ima dobar pristup omladini i uci ih univerzalno dobrim stvarima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Vele ako ne mozes svoje dijete izvest na pravi put kako ces tudje, samo kazem.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  5. #5
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Vele ako ne mozes svoje dijete izvest na pravi put kako ces tudje, samo kazem.
    Prenosenje znanja nikad nije do ucitelja vec do onih koji znanje treba da prime. Tako je i sa djecom. Mozes im neko osnovno vaspitanje dati al sve ostalo je u Bozijim rukama. Pravi put je zaebata stvar i zavisi iskljucivo od nas, a ne od ucitelja, roditelja, gurua, duhovnika… Učitelja ima dosta al nema ucenika. Najljepse od svega je da za “pravi put” nikad nije kasno. Ne znam kolko sam ubo odgovor na ono sto si htio reci a vezano je za Bugarija
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  6. #6
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A pravi put je ? Islam ?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,344
    Thanks Thanks Given 
    1,325
    Thanks Thanks Received 
    1,465
    Thanked in
    592 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pipita17 View Post
    A pravi put je ? Islam ?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Jes kad se kaze pravi put misli se na islam, cerka mu je presla u hriscanstvo xDDD
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  8. #8
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Islam

    Quote Originally Posted by Pipita17 View Post
    A pravi put je ? Islam ?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Sve što te radi je “pravi put” . Svaki put koji te vodi na cilj je dobar i pravi. I islamu tu pripada zasluzeno mjesto. Da li ces ga slijediti ili pak nesto drugo to je opet tvoj izbor zar ne? ovo je tema o islamu i da prepustimo kolegama koji su u njemu da govore vise od nas koji nismo.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  9. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  10. #9
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,350
    Thanks Thanks Given 
    597
    Thanks Thanks Received 
    606
    Thanked in
    491 Posts

    Default

    Svako ima pravo da na ovaj ili onaj način dođe do neke istine, ili ti pravog puta. Islam (kao i neke druge religije i duhovni pravci) zaslužuje poštovanje za neke stvari koje je popularizovao, čak iako nisi pripadnik te vjere. Čist primjer ću dati, u Islamu se odavno još iz doba kad ljudi nisu bili baš tako čisti, praktikovalo da budeš čist kako duhom figurativno tako i tijelom bukvalno, postoji obred čišćenja tijlea pred svaku molitvu itd. da sad ne nabrajam. Danas u 21-om vijeku se svi mi kupamo, peremo zube, shvatamo tu bitnost higijene u svakodnevnom životu, onaj ko to ne radi taj se smatra budalom. Drugi primjer bi bio za post, 2011 kada se medicinski dokazalo da dug post regeneriše ćelije i pojačava imunitet svi su počeli da praktikuju taj takozvani intermitet fasting, pravljenje dugih pauza između obroka itd., do tog momenta su većina nemuslimana smatrala praznom rabotom, a sada kada se ispostavilo da je to zdarvo većina njih koji praktikuju zdrav stil života su počeli da praktikuju neki oblik posta, i doktori to sada isto preporučuju. Meni je žao što ljudi u kompletu podcjenjuju Islam, jer on ima dosta nekih dimenzija koje čovjeka oplemenjuju kako duhovno tako i fizički.
    Last edited by Solid; 10-02-22 at 20:27.
    Čupatelj

  11. The Following User Says Thank You to Solid For This Useful Post:


  12. #10
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,517
    Thanks Thanks Given 
    1,038
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    543 Posts

    Default

    Prije islama su i hriscanstvo i judeizam propovijedali da ne mozes imati ciste misli ako ti je cisto tijelo... cak to te mjere da se moralo prati i posle svake nuzde (da prostite)...
    Kako i sam islam u dijelu "nasljedjuje" te religije onda su i obicaji preneseni... i dobri su, nije ih s goreg ni danas postovati

    Nego, ako ti nije tesko, ajde meni nevjerniku objasni, ili uputi u literaturu, kako biti dobar komsija muslimanima...
    Ne samo u dijelu cestitanja praznika vec i toga sta su obicaji muslimana koji se ne podudaraju pravoslavnima (njih znam, vaspitavan sam u tome duhu dok ne spoznah razum) i sta se moze smatrati uvrdljivima (a da nije namjera) itd
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  13. The Following User Says Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


  14. #11
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,350
    Thanks Thanks Given 
    597
    Thanks Thanks Received 
    606
    Thanked in
    491 Posts

    Default

    Po mom skromonm mišljenju, to sve zavisi od čovjeka do čovjeka kako on to tumači, meni lično možeš kako god oćeš da čestitaš samo ako nisi uvrjedljiv i zlonamjeran. Ali nažalost ima dosta ograničenih ljudi, koji će se uvrijedit na tako neku čestitku. Ima sigurno i onih koji te ne posmatraju uopšte kao osobu vrijednu poštovanja, samo zbog toga što nisi musliman. I to nije samo u Islamu tako, nego ima toga u svim religijama nažalost. Dosta ljudi ima krivu sliku da ako si vjernik da možeš da budeš loša osoba, ako si vjernik moraš biti dobra osoba, u suprotnom si obični glumac. Ja čestitam vjerske praznike samo ljudima koji su mi dobri prijatelji i prvim komšijama koje poznajem dobro, upravo iz tog razloga da se ne bih našao u tu neku nelagodnu sitaciju dje me neko diže na sprdnju i ispadam budala samo zbog toga što sam imao dobru namjeru da nekome čestitam praznik. To mi se nažalost desilo par puta, jednom sam jednom drugu čestitao hrišćanski praznik, a on zna da sam ja musliman, i rekao mi je i tebi isto i nasmijao se, ono provokatorski , tako da sam tu naučio jednu finu lekciju po pitanju toga.
    Čupatelj

  15. The Following User Says Thank You to Solid For This Useful Post:


  16. #12
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,350
    Thanks Thanks Given 
    597
    Thanks Thanks Received 
    606
    Thanked in
    491 Posts

    Default

    Evo jedna lijpa Surica:

    Čupatelj

  17. #13
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,517
    Thanks Thanks Given 
    1,038
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    543 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Po mom skromonm mišljenju, to sve zavisi od čovjeka do čovjeka kako on to tumači, meni lično možeš kako god oćeš da čestitaš samo ako nisi uvrjedljiv i zlonamjeran. Ali nažalost ima dosta ograničenih ljudi, koji će se uvrijedit na tako neku čestitku. Ima sigurno i onih koji te ne posmatraju uopšte kao osobu vrijednu poštovanja, samo zbog toga što nisi musliman. I to nije samo u Islamu tako, nego ima toga u svim religijama nažalost. Dosta ljudi ima krivu sliku da ako si vjernik da možeš da budeš loša osoba, ako si vjernik moraš biti dobra osoba, u suprotnom si obični glumac. Ja čestitam vjerske praznike samo ljudima koji su mi dobri prijatelji i prvim komšijama koje poznajem dobro, upravo iz tog razloga da se ne bih našao u tu neku nelagodnu sitaciju dje me neko diže na sprdnju i ispadam budala samo zbog toga što sam imao dobru namjeru da nekome čestitam praznik. To mi se nažalost desilo par puta, jednom sam jednom drugu čestitao hrišćanski praznik, a on zna da sam ja musliman, i rekao mi je i tebi isto i nasmijao se, ono provokatorski , tako da sam tu naučio jednu finu lekciju po pitanju toga.
    jasno sve. ja ove sto ti nazivas glumcima zovem prepaid vjernicima po potrebi su vjernici, ali u sustini ne zive bez po onim principama koji im odgovaraju i kad im odgovaraju... mimo toga su najgori nevjernici, ali prilicno glasno tvrde suprotno... ima tih "vjernika" koji misle da je to ok iako je pravilo da grijeh laznih vjernika "smrdi" vise od grijeha nevjernika.

    vise sam mislio u odnosu sa ljudima koje znas (komsije, prijatelji, kolege)... nema tu zle namjere - religija je nesto licno na sta svak ima pravo i ja to postujem, volim popricati sa ljudima o njihovim vidjenjima i razmijeniti misljenja (ko je dorastao razgovoru - ima ljudi koji se odmah ljute i staju u neki neprirodan gard).
    sa druge strane licno iskreno ne volim kad ljudi paradiraju svojom religijom okolo i namecu je drugima ubjedjujuci ih da je to jedina prava i jedini ispravan nacin zivota - malo je nepristojno nametati svoje izbore drugima. na kraju krajeva, svijet ima oko 3000 bozanstava, u odnosu na sagovornika ja se ne molim samo jednom vise od njih

    ja sam, kao sto pomenuh, vaspitavan u pravoslavnome duhu i ljudi cesto naprave pretpostavku da sma vjernik pa mi cestitaju praznike... kulturno zahvalim i nastavim dalje, ne ljutim se kao neki *znam isto ljudima druge vjere da odgovorim sa "hvala, takodje", ali uvijek propraceno obrazlozenjem (da ne bude zabune )
    isto tako su mi ko zna koliko puta u sred podgorice ljudi (najcesce stranci) nazvali na ulici selam, valjda imam nekih crta lica uz bradu koja ih "prevari" ja se salim da je to zbog kuchkoga porijekla ;D
    p.s. nemoj kuci sad da me napanu
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  18. The Following 2 Users Say Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


  19. #14
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,350
    Thanks Thanks Given 
    597
    Thanks Thanks Received 
    606
    Thanked in
    491 Posts

    Default

    Čupatelj

  20. #15
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobar je. Ima dobar pristup omladini i uci ih univerzalno dobrim stvarima
    drift boss

  21. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Danci pale Kur’an. Istovremeno je u toku debta da li zakonom zabraniti to. Glavni motiv je strah od paljenja ambasada po svijetu. Nasilje. Tako cujem. Danci, islam, vjerske slobode, muslimani… ko je tu u pravu?


    Sent आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  22. #17
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,357
    Thanks Thanks Given 
    2,455
    Thanks Thanks Received 
    2,329
    Thanked in
    1,331 Posts

    Default

    Ne pale Danci nego budale, demokratija....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  23. #18
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    571
    Thanked in
    331 Posts

    Default

    Trebalo bi zabranit. Ljudi koji pale svete knjige iz cista mira su za psihjatriju.

  24. #19
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,168
    Thanks Thanks Given 
    14,371
    Thanks Thanks Received 
    3,497
    Thanked in
    2,501 Posts

    Default

    Tačnije treba se jasno reći o kojoj grupi se radi - ultranacionalno-desničarska grupa Danish Patriot.

    Ne pale Danci nego jedna marginalizovana grupica krajnje desnice.
    No pasaran!

  25. #20
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    287
    Thanked in
    188 Posts

    Default

    ne pale danci,ali dozvoljavaju-cudno pise voda

  26. The Following User Says Thank You to kikiriki For This Useful Post:


  27. #21
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,195
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0smatrac View Post
    Trebalo bi zabranit. Ljudi koji pale svete knjige iz cista mira su za psihjatriju.

    ljudi koji pale ambasade zbog paljenja svetih knjiga su za psihijatriju.

    Prisjetimo se šarli ebdo-a, ko je tu bio za psihijatriju.

  28. The Following 3 Users Say Thank You to siux For This Useful Post:


  29. #22
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,357
    Thanks Thanks Given 
    2,455
    Thanks Thanks Received 
    2,329
    Thanked in
    1,331 Posts

    Default

    da ne udjem u off Biblija,tora ...su proucavane verifikovane da kazem, dok je tu kuran i dalje nedostupan svako kriticko misljenje teza osvrt naucnika o kuranu samo je uzrokovao smrt tog covjeka....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  30. #23
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,168
    Thanks Thanks Given 
    14,371
    Thanks Thanks Received 
    3,497
    Thanked in
    2,501 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    ljudi koji pale ambasade zbog paljenja svetih knjiga su za psihijatriju.

    Prisjetimo se šarli ebdo-a, ko je tu bio za psihijatriju.
    To je već po definiciji terorizam kao i u slučaju napada na redakciju pomenutog koji opet se ne može izjednačiti sa ovim ultranacionalistima Danish Patriots.Šarli Edbo je nešto poput Pajtonovaca satirični magazin.
    No pasaran!

  31. #24
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,168
    Thanks Thanks Given 
    14,371
    Thanks Thanks Received 
    3,497
    Thanked in
    2,501 Posts

    Default

    Uđoh u "bazu podataka" ovih Danskih ultraša-desničara pa da dodam još jedan bitan podatak oko ovog njihovog "čina" to su radili ispred ambasade.

    Foto: Demonstranti iz Danskih Patriota demonstriraju ispred iračke ambasade u Kopenhagenu.

    Da li je to krivično djelo?Po svoj prilici bi trebalo da bude jer po prirodi stvari je širenje mržnje,netrpeljivosti itd.
    No pasaran!

  32. #25
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Šta reći o ovoj temi osim da je sasvim jasno da se radi o agentima provokatorima, tajnih službi Danske, Švedske i ostalih. Koji usljed masovnih nedavnih migracija imaju za cilj da ublaže radikalni islamski sentiment modernih muslimana u EU, ali istovremeno i da "izluftiraju" desničarske pokrete koji su u naglom porastu u EU. Uključujući i njemački AFD.

    Dakle, neka vrsta psihološke operacije. Što je sasvim u redu, s nekog gledališta... Jer Kur'an se nekako smatrao nedodirljivim od Charlie Hebdo. Došao je prosto trenutak, ma koliko bizaran, da se pojedine grupe asimiliraju u zapadni sistem funkcionisanja. Ja sam bio u Švedskoj i znam kakvi su migranti. Bože spasi. Da dođu nama ovdje u CG u tom broju... Pitao bih vas...

    A evo sam potičem iz muslimanske porodice.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islam!
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 2694
    Last Post: 04-06-11, 00:23
  2. Islam je satanisticka religija koja propagira mrznju
    By Janko23- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 12-03-05, 16:06
  3. Kako reformisati Islam i iskorjeniti Islamski terorizam?
    By Njegus in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15
    Last Post: 10-03-05, 17:22
  4. Islam is not for me
    By Luximus in forum English only
    Replies: 1
    Last Post: 15-01-05, 01:22
  5. THIS IS ISLAM : Iraqis Drag Bodies Through Streets After Att
    By -=H2SO4=- in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-04, 16:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •