Page 4 of 304 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast
Results 76 to 100 of 7598

Thread: Vlada Crne Gore, 43. saziv

  1. #76
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ne pada mi na pamet da trazim, ali gotovo sigurno da postoji u nekom dijelu.
    ne postoji
    Pretpostavljam u dijelu o policiji i njenom djelovanju.
    ne postoji
    Ynaci ministar policije i direktor policije ne trebaju da prisustvuju i odlucuju o upotrebi policije, a recimo ministri poljoprivrede, finansija i sumarstva su obavezni.
    Mogu da prisustvuju , ali nidje ne pise da se moraju i pitati, posebno u ovakvim slucajevima. Ustav cak daje sira ovlascenja ministru odbrane.
    Isto tako Ministar odbrane ne odlucuje o npr ratu. Moze da skace i dubi na trepavicama, ako Savjet za bezbijednost i Predsjednik odluce drugacije ide se u rat. On moze da da ostavku ak9 se ne slaze.
    Evo da ti za milacica prihvatimo kao opravdanje da je upadao u marice dobrovoljno znaci ima asklonosti, supruga mu vjerovatno dosla da ga vidi, onda je potpuno ok.
    Samo jos da vidimo kako premijer direktno vodi operaciju sa njemu lojalnih par starjesina mimo ministra i direktora policije ?
    Pricamo o legitimitetu odluke, koja se provjerava u Parlamentu ili izborima.
    Evo je URA rekla da ta akcija nema legitimitet i obalila vladu, tj navela kao jedan od razloga.
    I sad ce npr da pravi vladu sa DPS. Nidje nije to nezakonito, vec ce se legitimnost odluke provjeriti na izborima.
    Ustav je krsio puta i puta pa nikom nista, zato je bilo osililo i mislilo da mu more nije do koljena.
    Rekoh ti da ne vjerujes bas svemu sto procitas u CDM i Pobjedi ili na twitteru.
    Evo je i Draginja rekla da ce se onome ko potpise temeljni ugovor suditi za veleizdaju. Jos predaje na Pravnom fakultetu, a muz joj bio VDT
    I odmah da ti kazem da je i to prdnjava prica


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 08-02-22 at 15:56.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SweetShiva View Post
    Kakvo blamiranje ne kapira da su i dalje oni u tehnickom mandatu i da i dalje imaju sva ovlascenja kao prije.
    Manevar da imaju municije da zavape "evo miču Petričević, koja je krenula u odlučan obračun sa švercom cigareta". No čisto sumnjam da će Damjanović na to glave okretati, tako da Petričević slobodno može polako da pakuje lične predmete iz kancelarije u kartonsku kutiju...

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ...ali nidje ne pise da se moraju i pitati, posebno u ovakvim slucajevima.
    Šta veliš to? Ne pitaju se u problematici obezbjeđenja javnog skupa, vjerskog obreda i ostalih povezanih stvari, svih par excellence u domenu unutrašnjih poslova?

    Razumiješ li ti da je policija operativno nezavisan, stručni organ, koji postupa u skladu sa svojim ovlašćenjima, i kojim ne može premijer da komanduje na terenu?

    No dobro, nema svrhe da se natežemo oko ustoličenja, ako je vama ispalo dobro - meni još bolje. Toliko su ga dobro odradili da ih je ono isto pospremilo iz fotelja, sve do zadnjega, da se više nikad ne vrate...pa nek sad ustoličavaju.

  3. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  4. #78
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Manevar da imaju municije da zavape "evo miču Petričević, koja je krenula u odlučan obračun sa švercom cigareta". No čisto sumnjam da će Damjanović na to glave okretati, tako da Petričević slobodno može polako da pakuje lične predmete iz kancelarije u kartonsku kutiju...



    Šta veliš to? Ne pitaju se u problematici obezbjeđenja javnog skupa, vjerskog obreda i ostalih povezanih stvari, svih par excellence u domenu unutrašnjih poslova?

    Razumiješ li ti da je policija operativno nezavisan, stručni organ, koji postupa u skladu sa svojim ovlašćenjima, i kojim ne može premijer da komanduje na terenu?

    No dobro, nema svrhe da se natežemo oko ustoličenja, ako je vama ispalo dobro - meni još bolje. Toliko su ga dobro odradili da ih je ono isto pospremilo iz fotelja, sve do zadnjega, da se više nikad ne vrate...pa nek sad ustoličavaju.
    Bilo koji gradjanin moze da potegne pitanje ustavnosti ili da podnese krivicnu prijavu.
    Evo Zeko se godinu i po samo time bavi. Kampuje kod policije da vidi dje su i kako se rjesavaju prijave.
    Pa ni on nije pokrenuo pricu oko zakonitosti odlucivanja, vec da li je prekoraceno ovlascenje. I dobio je samo jedan na sudu.
    Ako mislis da si u pravu, cuj se sa covjekom pa provjeri tvrdnje.
    Sto se ustolicenja tice, zabolje me taman ko za suze cetinjskih majki.
    Na istom su mi nivou prioriteta

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  5. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Abazović poručio da je spreman da preuzme funkciju premijera
    "Ja nikada od nikakve odgovornosti bježao nisam.... Svako ko bude vodio manjinsku vladu mora biti žrtva... Ako neko treba da se žrtvuje ja sam tu, nijedan me kamen simbolično nije zaobišao, u ovih godinu, neka me ni taj ne zaobiđe"


    Pa ovakvog ste čovjeka našli da falsifikujete

    Neka što je spreman da se žrtvuje da bude premijer, nego ne da nikom drugom. Ako ta čaša žuči nekog mora zapasti on je taj koji će da je popije.

    Mjesecima se već tajno dogovara sa DPSom da spasi druge, da taj kamen nekoga drugoga ne zakači

  6. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Bilo koji gradjanin moze da potegne pitanje ustavnosti ili da podnese krivicnu prijavu.
    Evo Zeko se godinu i po samo time bavi. Kampuje kod policije da vidi dje su i kako se rjesavaju prijave.
    Pa ni on nije pokrenuo pricu oko zakonitosti odlucivanja, vec da li je prekoraceno ovlascenje. I dobio je samo jedan na sudu.
    Ako mislis da si u pravu, cuj se sa covjekom pa provjeri tvrdnje.
    Sto se ustolicenja tice, zabolje me taman ko za suze cetinjskih majki.
    Na istom su mi nivou prioriteta
    Ustavnosti čega?

    Ustavnosti toga da u nekakvom kabinetu sjede Krivi, Milača, Mickey, Vukšić i ekipa, i da pričaju o čemu god im milo? To je samo po sebi vrlo ustavno - pravo na mirno okupljanje, slobodu govora, slobodu kretanja.

    Da takva struktura komanduje policijom - to je nezakonito, ali trenutno nemoguće dokazati da se to desilo, jer Brđanin neće da prizna da je tu noć otišao doma i ugasio telefon, a da je ona splačina od Rakonjca uzela uzde i komandovala akcijom...pa su posle trčali kod Brđa da ga mole da se vrati, jer su viđeli da je vrag odnio šalu, da je komandni lanac na staklenim nogama, zbog prirode postupanja, i da jedna izjava Brđanina u medijima tog jutra znači da Crna Gora više nema policiju i da se ulazi u ozbiljan haos.

    Što se tiče kasnijeg toka akcije, kolko je suzavca bilo, šta i kako - to je već standardna priča u CG, od žute grede, preko Mija Martinovića i čega sve ne...nema potrebe oko toga da mlatimo. Policija kao policija... Ja pričam o odlukama da se u akciju uđe, o procjenama bezbjednosti i posledica, ko ima pravo da se bavi time, a ko ne.

  7. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  8. #81
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    Mirni protest nije kada se gume postave na prilaz gradu u svaku uredjenu državu ne bi stigli jednu gumu da postave bili bi pocisceni
    Manastir je slobodan za svakog ne vidim da je nekome zabranjen ulaz
    A ne moras ti meni da objasnjavas zasto dajes otkaz vec kriterijum i logika kojom si isao kad si birao kome ces da ga das dno dna
    Ocigledno razlicito gledamo na slobodu, fakat je da su manastiri okupirani stotinak godina. Ti i tvoji istomisljenici ako ste u medjuvremenu promijenili i narod kom pripadate i mnogo toga, vjerovatno to dozivljavate kao slobodu.
    To ti mislis da je kriterijum dno dna, jer je u pitanju tvoj istomisljenik, e vidis ja se nijesam vodio njegovim politickim opredeljenjem ili vjerom u crkvu Srbije, dobar vjernik i litijas nije zanimanje. Ostao je covjek priblizno istih strucnih sposobnosti, koji ima 7 ili 8 godina vise i slabijeg je zdravlja. Politicki su na liniji, no to je nakmanje bitno, litijanje je uyeto kao plus za lakse nalazenje novog posla i sjutra bih opet isto uradio ukoliko bih se nasao u slicnoj situaciji.
    Kako nemam nikakve potrebe da ti se pravdam, moja dobra volja je da ti pojasnim, od sad vise nema ni dobre volje.

  9. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  10. #82
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ne postoji
    ne postoji

    Mogu da prisustvuju , ali nidje ne pise da se moraju i pitati, posebno u ovakvim slucajevima. Ustav cak daje sira ovlascenja ministru odbrane.
    Isto tako Ministar odbrane ne odlucuje o npr ratu. Moze da skace i dubi na trepavicama, ako Savjet za bezbijednost i Predsjednik odluce drugacije ide se u rat. On moze da da ostavku ak9 se ne slaze.

    Pricamo o legitimitetu odluke, koja se provjerava u Parlamentu ili izborima.
    Evo je URA rekla da ta akcija nema legitimitet i obalila vladu, tj navela kao jedan od razloga.
    I sad ce npr da pravi vladu sa DPS. Nidje nije to nezakonito, vec ce se legitimnost odluke provjeriti na izborima.

    Rekoh ti da ne vjerujes bas svemu sto procitas u CDM i Pobjedi ili na twitteru.
    Evo je i Draginja rekla da ce se onome ko potpise temeljni ugovor suditi za veleizdaju. Jos predaje na Pravnom fakultetu, a muz joj bio VDT
    I odmah da ti kazem da je i to prdnjava prica


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Znaci sve je ostavljeno da se djeluje po potrebi, to bih razumio da jsu uloge bile obrnute, ovako nije moguce.

    Na ovo zadnje ti moram odgovoriti, ne znam sto o tome misli Draginja i njeno drustvo, ja ovo pisem i tbrdim ne sto njima vjerujem, vec sto tebi i onima koji su sprovodili akciju ne vjerujem, dakle ne trudi se.

  11. #83
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Ustavnosti čega?

    Ustavnosti toga da u nekakvom kabinetu sjede Krivi, Milača, Mickey, Vukšić i ekipa, i da pričaju o čemu god im milo? To je samo po sebi vrlo ustavno - pravo na mirno okupljanje, slobodu govora, slobodu kretanja.

    Da takva struktura komanduje policijom - to je nezakonito, ali trenutno nemoguće dokazati da se to desilo, jer Brđanin neće da prizna da je tu noć otišao doma i ugasio telefon, a da je ona splačina od Rakonjca uzela uzde i komandovala akcijom...pa su posle trčali kod Brđa da ga mole da se vrati, jer su viđeli da je vrag odnio šalu, da je komandni lanac na staklenim nogama, zbog prirode postupanja, i da jedna izjava Brđanina u medijima tog jutra znači da Crna Gora više nema policiju i da se ulazi u ozbiljan haos.

    Što se tiče kasnijeg toka akcije, kolko je suzavca bilo, šta i kako - to je već standardna priča u CG, od žute grede, preko Mija Martinovića i čega sve ne...nema potrebe oko toga da mlatimo. Policija kao policija... Ja pričam o odlukama da se u akciju uđe, o procjenama bezbjednosti i posledica, ko ima pravo da se bavi time, a ko ne.
    Samo cu ri reci jednu stvar, posto vidim da si navikao da je zakon ono sto DPSu odgovara.
    Za akcije razbijanja demonstracija ni Brdjanin nema ovlascenje, jos manje Sekulovic.
    Odluka o primjeni sile je striktno komandira na terenu. I on postupa u skladu sa zakonom o policiji.
    Tako da te fantazije sta mislis da je zakon, jer se 30.godina na taj nacin primjenjivao, je tvoj problem i mjesto dje ja i ti nikad necemo biti isti.
    A za ovo ko je komandovao i ko ima i kakva ustavna prava, sibni tvit zekovicu, ionako nema pametnijeg posla

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  12. #84
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Znaci sve je ostavljeno da se djeluje po potrebi, to bih razumio da jsu uloge bile obrnute, ovako nije moguce.

    Na ovo zadnje ti moram odgovoriti, ne znam sto o tome misli Draginja i njeno drustvo, ja ovo pisem i tbrdim ne sto njima vjerujem, vec sto tebi i onima koji su sprovodili akciju ne vjerujem, dakle ne trudi se.
    Mozes ti meni da vjerujes ili ne. Evo ti se istomisljenik umijesao, pa cu ti dati savjet kao i njemu. Tvitni zeku, pa podnesite tuzbu. Ionako je dokon covjek. Pocece ko fikus da ga zalivaju u UP


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  13. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Samo cu ri reci jednu stvar, posto vidim da si navikao da je zakon ono sto DPSu odgovara.
    Za akcije razbijanja demonstracija ni Brdjanin nema ovlascenje, jos manje Sekulovic.
    Odluka o primjeni sile je striktno komandira na terenu. I on postupa u skladu sa zakonom o policiji.
    Tako da te fantazije sta mislis da je zakon, jer se 30.godina na taj nacin primjenjivao, je tvoj problem i mjesto dje ja i ti nikad necemo biti isti.
    A za ovo ko je komandovao i ko ima i kakva ustavna prava, sibni tvit zekovicu, ionako nema pametnijeg posla
    Pročitaj član 95 zakona na koji se pozivaš, pa ćeš viđeti da se, npr, hemijska sredstva ("suzavac") mogu prema grupi lica upotrebiti samo po odobrenju direktora policije...

    Nek ostane pribileženo, zovite me nostradamus... Dana 27.11.2021. godine:

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Nije paranoja ako te stvarno izvrću iz fotelja...

    Kako čuh, Dritan premijer, vlada URA, SDP, SNP, manjine, DPS podržava. Tamo neđe posle nove...Ameri pritegli, praktično gotova priča. Ee, da, čuh Spajić da ostaje.

    Lako je preteć jednoga Rada Miloševića, Dritanove bubice i sl...ako se pakuje Krivi, Bečić, Bratićka, i ako će da radi metla za DF po dubini, redom.

    Što se mene tiče, ja ću da slavim tu noć, a vi kako oćete...
    Promaših za Spajića...

  14. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  15. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Abazović poručio da je spreman da preuzme funkciju premijera
    "Ja nikada od nikakve odgovornosti bježao nisam.... Svako ko bude vodio manjinsku vladu mora biti žrtva... Ako neko treba da se žrtvuje ja sam tu, nijedan me kamen simbolično nije zaobišao, u ovih godinu, neka me ni taj ne zaobiđe"


    Pa ovakvog ste čovjeka našli da falsifikujete

    Neka što je spreman da se žrtvuje da bude premijer, nego ne da nikom drugom. Ako ta čaša žuči nekog mora zapasti on je taj koji će da je popije.

    Mjesecima se već tajno dogovara sa DPSom da spasi druge, da taj kamen nekoga drugoga ne zakači
    Heh… dusa mala…

    Slomise se od bezanja od fotelja…

    Al polako “mrtvi se na kraju broje”

    Licno ja najvise ZK zameram sto je dozvolio ovo sve, nego ako je imao informacije, trebao ih je uhvatiti spustenih gaca usred pregovora i sam podneti zahtev za proveru podrske
    Last edited by zaro; 08-02-22 at 16:48.

  16. #87
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    kako će sad da se gura priča da ne može biti premijer radi toga ko je. već je Medolino krenuo upiranje u vezi toga

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. #88
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    Heh… dusa mala…

    Slomise se od bezanja od fotelja…

    Al polako “mrtvi se na kraju broje”

    Licno ja najvise ZK zameram sto je dozvolio ovo sve, nego ako je imao informacije, trebao ih je uhvatiti spustenih gaca usred pregovora i sam podneti zahtev za proveru podrske
    Da je podnio zahtjev Krivokapić zahtjev nema trika da bi skupio 41 poslanika da mu potvrdi povjerenje.
    A fotelja mio komad namještaja, tako da
    mu nije padala na pamet takva ideja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  18. #89
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Pročitaj član 95 zakona na koji se pozivaš, pa ćeš viđeti da se, npr, hemijska sredstva ("suzavac") mogu prema grupi lica upotrebiti samo po odobrenju direktora policije...
    To o cemu pricas ti je po novom zakonu, koji je izglasan u sad pred kraj godine.
    Tada vazeci zakon je bio ovo
    Policijski službenik je ovlašćen da izda naređenje grupi lica da se raziđe ako se grupa protivpravno okupila, protivpravno se ponaša i tako može da izazove nasilje.

    Ako se grupa iz stava 1 ovog člana ne raziđe, mogu da se upotrijebe sljedeća sredstva prinude:

    1) fizička snaga;

    1a) ručni sprej sa nadražujućim dejstvom;

    2) službena palica;

    3) specijalna vozila;

    4) službeni psi;

    5) službeni konji;

    6) uređaji za izbacivanje mlazeva vode;

    7) hemijska sredstva.

    Sredstva iz stava 2 ovog člana mogu se upotrijebiti samo po naređenju nadređenog policijskog službenika, odnosno policijskog službenika koga on ovlasti.
    Nisam ispratio ovo zadnje sto su donijeli, moram priznati.
    Znam da se ovo prije odnosilo samo na gumene metke i na oklopna vozila

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 08-02-22 at 17:29.

  19. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kako će sad da se gura priča da ne može biti premijer radi toga ko je. već je Medolino krenuo upiranje u vezi toga

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk

    Meni je najbolja današnja priča zašto ne trebaju novi izbori. Konačno se URA dosjetila pa više nisu izbori "druga najbolja opcija" već "ne mogu se održati izbori dok se ne očiste spiskovi"

  20. #91
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ljudi bez zezanja, evo nije jos puno ostalo do kraja mandata ove skupstine, dajte Medojsi da bude premijer makar ovo dvije godine.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  21. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  22. #92
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Dritan postaje mandatar već preksjutra?

    https://www.dan.co.me/vijesti/politi...-vlade-5105758

    SNP vrši konsultacije, PZP na sastanku sa CnB kako javljaju neki portali sa kojih skinuh donju sliku. Sve češće se pominje i Demos, tj. Lekić.






    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  23. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    To o cemu pricas ti je po novom zakonu, koji je izglasan u sad pred kraj godine.
    Tada vazeci zakon je bio ovo

    Nisam ispratio ovo zadnje sto su donijeli, moram priznati.
    Znam da se ovo prije odnosilo samo na gumene metke i na oklopna vozila
    Zakon je usvojen u junu 2021, i važio je uveliko u vrijeme ustoličenja. I sadrži još i odredbu u članu 14

    U vršenju policijskih poslova i sa njima povezanih poslova, Policija je operativno nezavisna od Ministarstva i drugih organa državne uprave.
    Upotreba specijalnih jedinica Policije vrši se uz saglasnost direktora Policije, s tim da ministar ima ovlašćenje da opozove upotrebu specijalnih jedinica Policije.
    Taj zakon su ovi isti ljepotani usvojili, a po navedenom zakonu - zbog čl 14 i čl 95 praktično je nemoguće suzbiti bilo kakva veća remećenja javnog reda i mira bez odobrenja direktora. Koji je operativno nezavisan od ministarstva, a kamo li od Vlade...

    Dakle, zakon nas štiti od premijera budale, a ova odredba o ministrovom ovlašćenju i od direktora budale.

    Evidentno je da smo ovdje imali situaciju da je premijer budala, jer mašinski inženjer ne zna da operiše slijepo crijevo u državnoj bolnici, ne zna da upravlja državnim avionom, ne zna da gasi požar državnim vatrogasnim vozilima, pa tako i ne zna da održava javni red i mir, iako je premijer.

    Ja sam uvijek za to da se preispita je li direktor postupao savjesno kad je procijenio da ustoličenje toga dana i na tom mjestu nije moguće bezbjedno održati i da su rizici preveliki. Ako nije bilo informacija da postoje ozbiljni rizici, onda je zloupotrijebio ovlašćenja, i valja ga smijeniti (nije njegovo da sudi treba li da bude ustoličenja tamo u ideološkom smislu).

    Ali, to ne znači da fanatik Krivi, ili bilo ko drugi, može da se petlja u komandovanje policijom u realnom vremenu. Šta, da je procjena bila da će da pogine 50 ljudi, ili da su stigle slike s Belvedera đe demonstranti imaju FIM-92 Stinger, odnosno da mogu i Joanikije / porfirije da plate glavom - i dalje bi bilo legitimno Zdravko da izgura "ustavno pravo na vjerski obred"?

    Ne može to, stari, posle se mogu preispitivati odluke direktora, ali civil i laik nema šta da se pleka, jer o rizicima i procjenama ne zna ama baš ništa.
    Last edited by Nije bitno...; 08-02-22 at 18:22.

  24. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  25. #94
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ljudi bez zezanja, evo nije jos puno ostalo do kraja mandata ove skupstine, dajte Medojsi da bude premijer makar ovo dvije godine.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Ja bih Guzichku dao Mup,ali bez zezanja!

    I znash koga bi uhapsio?

    Nekog jada shto je povratnik po 100. x sa kutijicom travuljine.
    ...

  26. #95
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Dritan postaje mandatar već preksjutra?

    https://www.dan.co.me/vijesti/politi...-vlade-5105758

    SNP vrši konsultacije, PZP na sastanku sa CnB kako javljaju neki portali sa kojih skinuh donju sliku. Sve češće se pominje i Demos, tj. Lekić.






    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Po Brankinom izrazu lica bi se moglo zakljuchiti da je dobila...za nju iznenadjuce finu ponudu!
    ...

  27. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Da je podnio zahtjev Krivokapić zahtjev nema trika da bi skupio 41 poslanika da mu potvrdi povjerenje.
    A fotelja mio komad namještaja, tako da
    mu nije padala na pamet takva ideja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa nije trik da dobije 41 kao sto ni sad nije dobio, vec naprotiv da ih sjebe u koracima

  28. #97
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    prepa se Banjo za one silne pozicije koje je dobio pa da učvrsti to

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  29. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:

    Dzi

  30. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,422
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,193 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Po Brankinom izrazu lica bi se moglo zakljuchiti da je dobila...za nju iznenadjuce finu ponudu!
    A po izrazu lica doktora sav srecan sto su nekog treceg zahebali sa njihovim planovima.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  31. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Banjo juče samo što zaplaka nije nad Ljaljovom sudbinom... Ljaljo se nije ni oladio, Banjo tvrdi pazar i pravi odstupnicu.

    Nije politika za svakoga, treba imati želudac.

  32. The Following 2 Users Say Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  33. #100
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 43. saziv

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    Pa nije trik da dobije 41 kao sto ni sad nije dobio, vec naprotiv da ih sjebe u koracima
    Ako premijer stavi ma glasanje povjerenje vladi, mora da dobije 41 inače pade vlada.
    41 glas za povjerenje. Nije bitno koliko je protiv i uzdržanih.
    Tako da bi svakako ispušio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

Page 4 of 304 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 23
    Last Post: 05-02-14, 06:07
  2. Replies: 12
    Last Post: 15-06-09, 04:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •