Page 262 of 304 FirstFirst ... 162212252258259260261262263264265266272 ... LastLast
Results 6,526 to 6,550 of 7598

Thread: Vlada Crne Gore, 43. saziv

  1. #6526
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Zato što je investitor Vlada Crne Gore (Uprava javnih radova).
    Uprava javnih radova ne moze da finansira put kroz naselje. Po zakonu koji je isti taj DPS donio.
    To sto su Posjo i Markovic bulevar pored FSCG i Zmaj Jovinu nazvali obilaznicom na magistralnom putu, im je dalo mogucnost da vlada bude investitor.
    Ne rece sta se desilo sa najkapitalnijim budzetom od 105 miliona eura za 2021. Dje su nestale te pare i sta smo dobili za iste

  2. #6527
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Uprava javnih radova ne moze da finansira put kroz naselje. Po zakonu koji je isti taj DPS donio.
    To sto su Posjo i Markovic bulevar pored FSCG i Zmaj Jovinu nazvali obilaznicom na magistralnom putu, im je dalo mogucnost da vlada bude investitor.
    Ne rece sta se desilo sa najkapitalnijim budzetom od 105 miliona eura za 2021. Dje su nestale te pare i sta smo dobili za iste
    Naravno da može da Uprave za kapitalne projekte (nekadašnja Uprava javnih radova) finansira put kroz naselje, ne znam odakle ti to da ne može. Ukoliko je rekonstrukcija neke ulice planirana Kapitalnim budžetom, realizuje se preko Uprave za kapitalne projekte. Ne može se realizovati preko Uprave za saobraćaj, jer su njena nadležnost magistralni i regionalni putevi, a ne lokalni. Uđi na Plan javnih nabavki Uprave za kapitalne projekte pa ćeš viđeti kako se projekti mnogo manje vrijednosti i obima fiansiraju preko nje, a ne bulevar.

  3. #6528
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikola.vuk View Post
    Naravno da može da Uprave za kapitalne projekte (nekadašnja Uprava javnih radova) finansira put kroz naselje, ne znam odakle ti to da ne može. Ukoliko je rekonstrukcija neke ulice planirana Kapitalnim budžetom, realizuje se preko Uprave za kapitalne projekte. Ne može se realizovati preko Uprave za saobraćaj, jer su njena nadležnost magistralni i regionalni putevi, a ne lokalni. Uđi na Plan javnih nabavki Uprave za kapitalne projekte pa ćeš viđeti kako se projekti mnogo manje vrijednosti i obima fiansiraju preko nje, a ne bulevar.
    Koliko ja znam, Uprava za javne radove moze da finansira lokalne pureve, ne puteve kroz naselje.
    To na portalu javnih nabavki su lokalni putevi do sela, sto je opet nategnuto, ali nema nijedno odrzavanje ili izgradnja puta u naselju u lupam Petnjici
    A ima i djelova dje je nesto drzavni put. Tipa put PG Zeta, bulevar kroz zlaticu i preko Starog su kategorisani kao drzavni put(dio magistralnog puta), pa su u nadleznosti drzave, a ne opstine.
    Ali Zmaj Jovina nikako nije dio takvih klasifikacija, pa samim tim nije ni mogla da bude dio kapitalnog budzeta drzave.
    Taj zakon je inace nastao da bi se prekinulo sa cuvenom "Pljevlja rade da se Podgorica gradi"

  4. #6529
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,809
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0smatrac View Post
    Mislim da dps i df diverzijama i manevrima kordinisano rade na tome da se vlada ne obori.

    Sad ce DPS da se oglasi da je drzava ugrozena i da nece sa df da obore vladu… jer tekovine!
    Izgleda da ipak africka sljiva sjutra ne pada.

    A u ponedeljak rekonstrukcija

  5. #6530
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Kako su ga predriblali. A mislio je da je pametniji od njih. Vidjecemo sta ce to otkriti u petak. Sve ispod hapsenja Mila i Mandica ga nece spasiti. A sam je kriv kad se uhvatio u kostac sa majstorima prevare i manipulacija.
    To bi vala bilo lijepo, hapšenje političkih protivnika da bi se spriječila sopstvena smjena... Abaz svakako ode, ali takvim nekim potezom bi sebi o Novoviću osigurao zatvor, zbog teške zloupotrebe službenog položaja...

  6. #6531
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Glasao sam CnB jer je bilo neophodno da se truli DPS smijeni, a da u isto vrijeme ne dobijemo vladu sa naopakim DF ministrima.

    I dalje mislim da su bili najkvalitetnina ponuda i platforma 30.08.

    Prvo pristanu na tabelicu, čime postanu direktni saučesnici u onome što se činjelo po EPCG, Cedisu, Pošti...

    Onda se odluče za prvi luping

    Obale 42. vladu i naprave većinu sa DPSom, pristanu da DPS delegira kadrove po dubini.

    Horor.

    Onda ide drugi luping, samozvana evropska vlada potpisuje TU, umjesto da su to ostavili (ako već mora) tamo za januar, pa da prvo oposle US, SS, izborno zakonodavstvo, zakon o porijeklu imovine...pa tamo pred izbore potpiši i snosi posledice na izborima.

    TU navodno potpisuju zbog SS, jer DF obećao da će glasati ako se potpiše TU, sad DF ne glasa za SS i doviđenja evropski put.

    DPS ga je uslovio osnivanjem opštine Zeta, on prihvati...DPS sad ruši vladu zbog TU.


    Evo nam spremaju i treći luping...

    Rekonstrukcija.

    Sad je dobar DF i DF ministri?

    Vraćam se na prvu rečenicu iz posta

    "Glasao sam CnB jer je bilo neophodno da se truli DPS smijeni, a da u isto vrijeme ne dobijemo vladu sa naopakim DF ministrima.",

    a oni su uspjeli i da formiraju većinu sa DPSom, uvale DPS po dubini, a sad oće i DF ministre u vladi.

    Oni stvarno nisu normalni.

    Što je najgore od svega, eto kakvi su naopaki i nesposobni, opet su za tri koplja bolji i od DPSa i DFa, a makar 40% naroda glasa zbirno te dvije metastaze od opcije.

    E pa viđite đe smo kao društvo.

    Možda čak i Dritanove namjere nisu loše, ali brate u tu stranku su nesposobni, ne umiju i maše potpuno procjene situacije i kvaliteta dogovora koje postižu.

    Pih.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 18-08-22 at 14:02.

  7. The Following 8 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  8. #6532
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,856
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Sjećam se odlično da ga je Ranko upozorio tj. posavjetovao kako treba da odradi stvari, kao iskusniji u svemu, ali džabe je to njemu. Izrimovah

    Dritan odgovara njemu da je on par koraka ispred njega i da više zna... plaky

    Ima u pozadini dosta toga jer je ovaj to morao da uradi ne zbog SS nego zbog drugih stvari. To je samo maska.

    Da ga je poslušao i dalje bi bio premijer i sve bi bilo u redu što se tiče lično njega, a inače ništa nije u redu.

    Sad na izbore što se mene tiče i da se pita najjača partija, a ne cenzus partija.

    Politički program i većina mora biti onoga ko ima najviše i to je to. Jednostavno. U tome je i problem ove dvije Vlade.
    Last edited by mneonly; 18-08-22 at 14:41.
    Love, peace and respect.

  9. #6533
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Vidim da ti ne ide od ruke pojam šta je većina, batali se politike, pušti dja'ola, nije to za tebe.
    Forever young, i want to be forever young

  10. The Following 3 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  11. #6534
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Glasao sam CnB jer je bilo neophodno da se truli DPS smijeni, a da u isto vrijeme ne dobijemo vladu sa naopakim DF ministrima.

    I dalje mislim da su bili najkvalitetnina ponuda i platforma 30.08.

    Prvo pristanu na tabelicu, čime postanu direktni saučesnici u onome što se činjelo po EPCG, Cedisu, Pošti...

    Onda se odluče za prvi luping

    Obale 42. vladu i naprave većinu sa DPSom, pristanu da DPS delegira kadrove po dubini.

    Horor.

    Onda ide drugi luping, samozvana evropska vlada potpisuje TU, umjesto da su to ostavili (ako već mora) tamo za januar, pa da prvo oposle US, SS, izborno zakonodavstvo, zakon o porijeklu imovine...pa tamo pred izbore potpiši i snosi posledice na izborima.

    TU navodno potpisuju zbog SS, jer DF obećao da će glasati ako se potpiše TU, sad DF ne glasa za SS i doviđenja evropski put.

    DPS ga je uslovio osnivanjem opštine Zeta, on prihvati...DPS sad ruši vladu zbog TU.


    Evo nam spremaju i treći luping...

    Rekonstrukcija.

    Sad je dobar DF i DF ministri?

    Vraćam se na prvu rečenicu iz posta

    "Glasao sam CnB jer je bilo neophodno da se truli DPS smijeni, a da u isto vrijeme ne dobijemo vladu sa naopakim DF ministrima.",

    a oni su uspjeli i da formiraju većinu sa DPSom, uvale DPS po dubini, a sad oće i DF ministre u vladi.

    Oni stvarno nisu normalni.

    Što je najgore od svega, eto kakvi su naopaki i nesposobni, opet su za tri koplja bolji i od DPSa i DFa, a makar 40% naroda glasa zbirno te dvije metastaze od opcije.

    E pa viđite đe smo kao društvo.

    Možda čak i Dritanove namjere nisu loše, ali brate u tu stranku su nesposobni, ne umiju i maše potpuno procjene situacije i kvaliteta dogovora koje postižu.

    Pih.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Uz sve svoje mane i nekoliko ekstremista u svojoj Vladi , Zdravko je makar drzao i DPS i DF po strani. Sad kad se vratim unazad, onoliki pritisak sa svih strana na njih je bio s razlogom, upravo zato sto su ih bucali i nisu dali da primirisu. Ukljucujuci i Vucica. No pametniji je Dritan bio koji je mislio da ce uz pomoc DPS-a (hahaha) i sada DF-a (ahahah) da bolje prodje tj bolje vodi drzavu. Stvarno nerealno.

    Za kadriranje po dubini i sirini bolje da ne pricamo. Ko je ministar u ovoj Vladi sad je bruka za struku i ministarstva koja vode. Prosli ministri su uz par izuzetaka bili klasa.
    Last edited by nimfa; 18-08-22 at 17:03.
    Sate sate sate

  12. The Following 9 Users Say Thank You to nimfa For This Useful Post:


  13. #6535
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Sjećam se odlično da ga je Ranko upozorio tj. posavjetovao kako treba da odradi stvari, kao iskusniji u svemu, ali džabe je to njemu. Izrimovah

    Dritan odgovara njemu da je on par koraka ispred njega i da više zna... plaky

    Ima u pozadini dosta toga jer je ovaj to morao da uradi ne zbog SS nego zbog drugih stvari. To je samo maska.

    Da ga je poslušao i dalje bi bio premijer i sve bi bilo u redu što se tiče lično njega, a inače ništa nije u redu.

    Sad na izbore što se mene tiče i da se pita najjača partija, a ne cenzus partija.

    Politički program i većina mora biti onoga ko ima najviše i to je to. Jednostavno. U tome je i problem ove dvije Vlade.
    Kako je isao savjet, molim te?
    Prvo mi uvalis zenu u Bord direktora, pa onda idemo na glasanje?
    Ili izglasas mi Radulovica za SS i onda imas moju podrsku?
    Ili uvalis SDP funkcionere po sekretarijata pa onda TU?
    Koje je od ta tri preporucio?

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  15. #6536
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jovan21 View Post
    Ako je ko zagovornik zelene price to sam ja.Ali sam za to ako se nesto radi,da se radi krsteno.Toloska je odlicno odradjena,nema se sto zamjerit,ali 90% parkova je odradjeno ''fusarski''.
    Stari Aerodrom je jedno od vecih naselja u Podgorici i ne vidim zasto bi mi imal krnju trim stazu,a Toloska da bude po nekim top standardima(Tolose imaju 4 vrhunska kosa,ovamo 2 raspala,top stazu za trcanje,ovamo sljunak),s tim sto je Toloska povrsinski dosta veca,te je samim tim ovu bilo i lakse i jeftinije opremit.Jedini plus su teniski tereni i sprave za vjezbanje(koje su se pocele krivit doduse,jer nema niko da ih zategne).

    Btw taj evropski,zeleni,gradonacelnik u 2022 kupuje dizel autobuse.Bila je neka prica da ce postojati aplikacija na kojoj ce se moci vidjeti gdje se autobus trenutno nalazi,ili sam ja neobavijesten,ili izio vuk magarca sto se toga tice,a vjerovatno je neko uzeo pare za taj suplji IT projekat.

    Pa onda onaj komso,jad..Posja,komso,bukvalno je sve u nekom lokalpatriozmu na nivou onog psihijatra sa Tv od juce/prekjuce.
    To jeste tacno. Ocigledno je da je dosta tih projekata radjeno da bi se pokazali da nesto kao rade a ne iz stvarne zelje da se napravi razlika.

    Ja opet kazem i to je dobro u odnosu sta smo imali do sada. Bez parka, bez koseva, bez staza , opet je ovo korak naprijed, korak u dobrom pravcu. Zato kazem neka se mijenjaju kao na traci, dok god se malo vise trude nego prije. Kad je frka za radno mjesto onda se ima para u budzetu izgleda.

    P.S. Ovo za autobuse je mega fail. Inace roditelji mi zive u penzionerskoj zgradi na tuskom. Strucnjaci su stavili stanicu tacno ispred zgrade , odmah posle kriticne krivine. Neka sto je opasno nego autobus dodje ranije pa stoji upaljen jer je vozacu vruce pa navije klimu. I tako svaki sat do kasno uvece bucni autobus ne da mira ni oka sklopiti, i to pred penzionersku zgradu ni manje ni vise.
    Kupiti dizel autobuse u eri dje sve ide ka elektricnim je debilizam
    Sate sate sate

  16. #6537
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Driki nece sa ovima sjutra jer ce da glasaju o njegovoj company,ali hoce sa ovima shto ce za 10ak dana da isto glasaju o njegovoj company?

    Ko je ovdje lud?

    Znachi sjutra ostane i dalje Driki&co a opet 2-og sept. ostane dalje na isti nachin Driki&co,moze tako?
    ...

  17. #6538
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,856
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Vidim da ti ne ide od ruke pojam šta je većina, batali se politike, pušti dja'ola, nije to za tebe.
    Evo tebi ide baš od ruke pa vidim kako je stabilna ta tvoja većina
    Love, peace and respect.

  18. #6539
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Uz sve svoje mane i nekoliko ekstremista u svojoj Vladi , Zdravko je makar drzao i DPS i DF po strani. Sad kad se vratim unazad, onoliki pritisak sa svih strana na njih je bio s razlogom, upravo zato sto su ih bucali i nisu dali da primirisu. Ukljucujuci i Vucica. No pametniji je Dritan bio koji je mislio da ce uz pomoc DPS-a (hahaha) i sada DF-a (ahahah) da bolje prodje tj bolje vodi drzavu. Stvarno nerealno.

    Za kadriranje po dubini i sirini bolje da ne pricamo. Ko je ministar u ovoj Vladi sad je bruka za struku i ministarstva koja vode. Prosli ministri su uz par izuzetaka bili klasa.
    Vec x puta napisah… pravice se Zdravinjo od blata… a pravice se jer je imao iskrene i casne namere

  19. The Following 9 Users Say Thank You to zaro For This Useful Post:


  20. #6540
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Evo tebi ide baš od ruke pa vidim kako je stabilna ta tvoja većina

    Nije priča o stabilnosti, već o tvom neshvatanju pojma većine, većina nije partija sa najviše glasova, već ono što izabrani poslanici dogovore, nine toliko teško skapirat, potrudi se.
    A kako se fino SDP-ovci out-uju da im je ipak najmilije pod Mikaševe i DPS skute, jbg tu vam je prirodno stanište, teško je protiv prirode
    Forever young, i want to be forever young

  21. #6541
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,856
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Ti izgleda ne znaš da mi imamo manjinsku Vladu
    Love, peace and respect.

  22. #6542
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,407
    Thanks Thanks Given 
    4,152
    Thanks Thanks Received 
    364
    Thanked in
    240 Posts

    Default

    Imate li je?

    Sent from my phone

  23. #6543
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,907
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Glasao sam CnB jer je bilo neophodno da se truli DPS smijeni, a da u isto vrijeme ne dobijemo vladu sa naopakim DF ministrima.

    I dalje mislim da su bili najkvalitetnina ponuda i platforma 30.08.

    Prvo pristanu na tabelicu, čime postanu direktni saučesnici u onome što se činjelo po EPCG, Cedisu, Pošti...

    Onda se odluče za prvi luping

    Obale 42. vladu i naprave većinu sa DPSom, pristanu da DPS delegira kadrove po dubini.

    Horor.

    Onda ide drugi luping, samozvana evropska vlada potpisuje TU, umjesto da su to ostavili (ako već mora) tamo za januar, pa da prvo oposle US, SS, izborno zakonodavstvo, zakon o porijeklu imovine...pa tamo pred izbore potpiši i snosi posledice na izborima.

    TU navodno potpisuju zbog SS, jer DF obećao da će glasati ako se potpiše TU, sad DF ne glasa za SS i doviđenja evropski put.

    DPS ga je uslovio osnivanjem opštine Zeta, on prihvati...DPS sad ruši vladu zbog TU.


    Evo nam spremaju i treći luping...

    Rekonstrukcija.

    Sad je dobar DF i DF ministri?

    Vraćam se na prvu rečenicu iz posta

    "Glasao sam CnB jer je bilo neophodno da se truli DPS smijeni, a da u isto vrijeme ne dobijemo vladu sa naopakim DF ministrima.",

    a oni su uspjeli i da formiraju većinu sa DPSom, uvale DPS po dubini, a sad oće i DF ministre u vladi.

    Oni stvarno nisu normalni.

    Što je najgore od svega, eto kakvi su naopaki i nesposobni, opet su za tri koplja bolji i od DPSa i DFa, a makar 40% naroda glasa zbirno te dvije metastaze od opcije.

    E pa viđite đe smo kao društvo.

    Možda čak i Dritanove namjere nisu loše, ali brate u tu stranku su nesposobni, ne umiju i maše potpuno procjene situacije i kvaliteta dogovora koje postižu.

    Pih.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Za mene je dovoljno bilo kad sam vidio da se Dritan rukuje sa covjekom koji mu je prijetio i nazivao ga bitangom, a on toga istog covjeka proglasio sefom mafije i nakon svega toga on se sa njim rukuje i pravi koaliciju, znaci Dritan je bas imao dobre namjere, kako da ne, a Zdravinjo je "pjandrua koja ne umije kompjuter upalit" (da citiram pojedine kolege sa foruma) a eto takav je Megalodon za sve njih, ministri sadasnji ne zasluzuju ni pomen...

  24. The Following 5 Users Say Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  25. #6544
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Glasao sam CnB jer je bilo neophodno da se truli DPS smijeni, a da u isto vrijeme ne dobijemo vladu sa naopakim DF ministrima.

    I dalje mislim da su bili najkvalitetnina ponuda i platforma 30.08.

    Prvo pristanu na tabelicu, čime postanu direktni saučesnici u onome što se činjelo po EPCG, Cedisu, Pošti...

    Onda se odluče za prvi luping

    Obale 42. vladu i naprave većinu sa DPSom, pristanu da DPS delegira kadrove po dubini.

    Horor.

    Onda ide drugi luping, samozvana evropska vlada potpisuje TU, umjesto da su to ostavili (ako već mora) tamo za januar, pa da prvo oposle US, SS, izborno zakonodavstvo, zakon o porijeklu imovine...pa tamo pred izbore potpiši i snosi posledice na izborima.

    TU navodno potpisuju zbog SS, jer DF obećao da će glasati ako se potpiše TU, sad DF ne glasa za SS i doviđenja evropski put.

    DPS ga je uslovio osnivanjem opštine Zeta, on prihvati...DPS sad ruši vladu zbog TU.


    Evo nam spremaju i treći luping...

    Rekonstrukcija.

    Sad je dobar DF i DF ministri?

    Vraćam se na prvu rečenicu iz posta

    "Glasao sam CnB jer je bilo neophodno da se truli DPS smijeni, a da u isto vrijeme ne dobijemo vladu sa naopakim DF ministrima.",

    a oni su uspjeli i da formiraju većinu sa DPSom, uvale DPS po dubini, a sad oće i DF ministre u vladi.

    Oni stvarno nisu normalni.

    Što je najgore od svega, eto kakvi su naopaki i nesposobni, opet su za tri koplja bolji i od DPSa i DFa, a makar 40% naroda glasa zbirno te dvije metastaze od opcije.

    E pa viđite đe smo kao društvo.

    Možda čak i Dritanove namjere nisu loše, ali brate u tu stranku su nesposobni, ne umiju i maše potpuno procjene situacije i kvaliteta dogovora koje postižu.

    Pih.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Kimmi, da li tebi zaista nije jasno da je URA (CNB) = SNP = DF, kojim upravlja isti centar moći? Jedina među njima je što se obraćaju različitim ciljnim grupama i različitim političkim senzibilitetima. Da li to zaista nije jasno do sada?

    Abazović i URA direktno i presudno su:
    - izbušili obavještajni i bezbjednosni sektor;
    - širom otvorili vrata institucija ruskom i srpskom uticaju;
    - politički i institucionalno u potpunosti destabilizovali i blokirali državu;
    - stopirali evropske integracije;
    - polarizovali i antagonizovali društvo do nivoa građanskog sukoba.

    Za manje od dvije godine.

    Aleksandar Vučić da je spisak lista želja sastavljao, ne bi imao šta da poželi više od ovoga, kada su u pitanju njegovi politički ciljevi prema Crnoj Gori.
    Last edited by johnny bravo; 19-08-22 at 09:08.
    In vino veritas

  26. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  27. #6545
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Za mene je dovoljno bilo kad sam vidio da se Dritan rukuje sa covjekom koji mu je prijetio i nazivao ga bitangom, a on toga istog covjeka proglasio sefom mafije i nakon svega toga on se sa njim rukuje i pravi koaliciju, znaci Dritan je bas imao dobre namjere, kako da ne, a Zdravinjo je "pjandrua koja ne umije kompjuter upalit" (da citiram pojedine kolege sa foruma) a eto takav je Megalodon za sve njih, ministri sadasnji ne zasluzuju ni pomen...
    Dritana ni sam ne mogu ocima gledat više nit ga mogu slusat,ali to sto se rukovao nidje veze nema,da su nedje privatno bili druga bi priča bila


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  29. #6546
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Kimmi, da li tebi zaista nije jasno da je URA (CNB) = SNP = DF, kojim upravlja isti centar moći? Jedina među njima je što se obraćaju različitim ciljnim grupama i različitim političkim senzibilitetima. Da li to zaista nije jasno do sada?

    Abazović i URA direktno i presudno su:
    - izbušili obavještajni i bezbjednosni sektor;
    - širom otvorili vrata institucija ruskom i srpskom uticaju;
    - politički i institucionalno u potpunosti destabilizovali i blokirali državu;
    - stopirali evropske integracije;
    - polarizovali i antagonizovali društvo do nivoa građanskog sukoba.

    Za manje od dvije godine.

    Aleksandar Vučić da je spisak lista želja sastavljao, ne bi imao šta da poželi više od ovoga, kada su u pitanju njegovi politički ciljevi prema Crnoj Gori.
    Isteko je vrijeme za edit, pa da se nadovežem - ako ova vlada kojim slučajem preživi, ja sam 100% siguran da nas čeka potpuna destabilizija i eskalacija u otvorene sukobe. Eto, dotle nas je dovela promjena igrice i ovi uzastopni eksperimenti.
    In vino veritas

  30. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  31. #6547
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,562
    Thanks Thanks Given 
    1,960
    Thanks Thanks Received 
    2,566
    Thanked in
    1,102 Posts

    Default

    Daj onda malo opet dps da sve pomiri
    Tu es mon héro!

  32. The Following 8 Users Say Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  33. #6548
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Kimmi, da li tebi zaista nije jasno da je URA (CNB) = SNP = DF, kojim upravlja isti centar moći? Jedina među njima je što se obraćaju različitim ciljnim grupama i različitim političkim senzibilitetima. Da li to zaista nije jasno do sada?
    Druže ti živiš u nekom paralelenom univerzumu.

    Podsjećaš me sad na onog Danila Kalezića što mlati kako je Dritan neformalni šef DF-a jer ga je tako postavio Beograd

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Abazović i URA direktno i presudno su:
    - izbušili obavještajni i bezbjednosni sektor;
    Jeste, baš su Brđo, Sergej, evo i sad ovaj Kentera, pa i ministar Raško, srpski i rusku igrači.

    Ja se baš suprotno od toga, sjećam kad su Lazović i još po neki morali u penziju, kao uslov da CG uđe u Nato, pa se DPS napravio pametan pa odmah poslije toga vratio Lazovića na visoku poziciju u UP. Tu su još neki doajeni poštene policijske prakse, poput mlažeg Lazovića, Milovića, Golubovića, Veljovića...

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    - širom otvorili vrata institucija ruskom i srpskom uticaju;
    Da, Dritan i URA su dali /prodali pola države Rusima, pa davali državne garancije Deripaski od preko 130 miliona, pa njihovi aktivisti isporučili SNSu sistem sigurni glas...

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    - politički i institucionalno u potpunosti destabilizovali i blokirali državu;
    Vala to što je DPS napravio od institucija je zastiđe. Imali su kad od 2006. da jačaju državu. Ali Milo postavio sve klimoglavce i poslušnike. Medenica, Jovanić, Katnić, Lazović stubovi društva. Neka smo te stubove destabilizovali

    Jeste, ja mislim da je URA presudno uticala sa 4 poslanika da blokira državu.

    E što je ovo.

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    - stopirali evropske integracije;
    To što je Dritan puštio da ga driblaju DPS i DF, ne znači da nije tri koplja bolji od te dvije metastaze, a da je DPSu stvarno stalo do EU integracija mi bi sad bili uveliko tamo.

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    - polarizovali i antagonizovali društvo do nivoa građanskog sukoba.
    Pahahajaja

    DPS koji prije 30.08. baca crkvu u fokus, koji ne odustaje da zajedno sa SDP zbog očuvanja glasačke baze diže tenzije do besmisla. Koji zbog posranog TU ruši ovu vladu, jer im je (DPSu) dizanje tenzija oko TU bitnije od stabilnosti države i EU progresa.

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Aleksandar Vučić da je spisak lista želja sastavljao, ne bi imao šta da poželi više od ovoga, kada su u pitanju njegovi politički ciljevi prema Crnoj Gori.
    Druže...

    Baš si upao u neku paranoju tešku...



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 19-08-22 at 09:34.

  34. #6549
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Počeli su Uraši da se 'opraštaju' od 43 Vlade po društvenim mrežama.

  35. #6550
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Druže ti živiš u nekom paralelenom univerzumu.

    Podsjećaš me sad na onog Danila Kalezića što mlati kako je Dritan neformalni šef DF-a jer ga je tako postavio Beograd


    Jeste, baš su Brđo, Sergej, evo i sad ovaj Kentera, pa i ministar Raško, srpski i rusku igrači.

    Ja se baš suprotno od toga, sjećam kad su Lazović i još po neki morali u penziju, kao uslov da CG uđe u Nato, pa se DPS napravio pametan pa odmah poslije toga vratio Lazovića na visoku poziciju u UP. Tu su još neki doajeni poštene policijske prakse, poput mlažeg Lazovića, Milovića, Golubovića, Veljovića...



    Da, Dritan i URA su dali /prodali pola države Rusima, pa davali državne garancije Deripaski od preko 130 miliona, pa njihovi aktivisti isporučili SNSu sistem sigurni glas...



    Vala to što je DPS napravio od institucija je zastiđe. Imali su kad od 2006. da jačaju državu. Ali Milo postavio sve klimoglavce i poslušnike. Medenica, Jovanić, Katnić, Lazović stubovi društva. Neka smo te stubove destabilizovali

    Jeste, ja mislim da je URA presudno uticala sa 4 poslanika da blokira državu.

    E što je ovo.



    To što je Dritan puštio da ga driblaju DPS i DF, ne znači da nije tri koplja bolji od te dvije metastaze, a da je DPSu stvarno stalo do EU integracija mi bi sad bili uveliko tamo.



    Pahahajaja

    DPS koji prije 30.08. baca crkvu u fokus, koji ne odustaje da zajedno sa SDP zbog očuvanja glasačke baze diže tenzije do besmisla. Koji zbog posranog TU ruši ovu vladu, jer im je (DPSu) dizanje tenzija oko TU bitnije od stabilnosti države i EU progresa.



    Druže...

    Baš si upao u neku paranoju tešku...



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Nema poente da nastavimo razgovor dok ne skineš mrenu zvanu DPS, onda ti se možda i javi. Moja greška što se pecam uopšte, ali kad smo već tu...

    Ove replike me podsjećaju na logiku zagriženih fudbalskih navijača, koji imaju klub koji mrze i onda navijaju protiv njega bez obzira protiv koga igra. To što je njihov klub u beton ligi, nema veze sve dok ovaj "mrzni" gubi. Bukvalno je identična matrica rezonovanja i isto kao što taj rezon popusti kako čovjek sazrijeva, tako treba i ljudi koji razmišljaju kao ti da politički sazre već jednom i prestanu da se po svim pitanjima određuju u odnosu na DPS. U suprotnom ćeš završiti u Demokratama (šala).

    Uostalom...

    Sva ova polemika staje u odgovor na dva ili-ili pitanja:
    1) da li je stanje u državi na dan 19.8.2022. gore ili bolje u odnosu na dan 30.8.2022 (u svakom smislu, društvena kohezija, polarizacija, stabilnost, nacionalizam, ekonomija, kultura, nauka, institucije, vladavina prava, bezbjednost, zdravstvena zaštita...)?
    2) da li Aleksandar Vučić na dan 19.8.2022. ima više ili manje uticaja na Crnoj Gori u odnosu na dan 30.8.2022?

    Skini DPS naočare i pokušaj da odgovoriš (sebi).
    Last edited by johnny bravo; 19-08-22 at 10:10.
    In vino veritas

Page 262 of 304 FirstFirst ... 162212252258259260261262263264265266272 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 23
    Last Post: 05-02-14, 06:07
  2. Replies: 12
    Last Post: 15-06-09, 04:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •