Page 199 of 304 FirstFirst ... 99149189195196197198199200201202203209249299 ... LastLast
Results 4,951 to 4,975 of 7598

Thread: Vlada Crne Gore, 43. saziv

  1. #4951
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Prije ce bit da ste se ufrcili sto ne mozete iskoristit ove nove neradne dane za pravoslavni narod jer jbg ateisti ste, toboz se brine o drzavnoj imovini mhm
    Kakva je procedura, dobije li se opravdanje od nadležnog popa za odsustvovanje sa posla, pitam za druga

  2. The Following 5 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  3. #4952
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,154
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kakva je procedura, dobije li se opravdanje od nadležnog popa za odsustvovanje sa posla, pitam za druga
    tesko bgm, ja cuh srbijanski popovi ne daju crnogorcima da im se primaknu pa jedino da ga prevaris nesto na foru

  4. The Following User Says Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  5. #4953
    Join Date
    May 2015
    Posts
    382
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Neka se potpiše temeljni ugovor pa neka čine s vladom što god oće.
    Mada sam siguran da jedino što može da se desi je da sdp izadje iz vlade, što bi svakako bio plus jer u vladi (da ne kažem na slobodi) ne bi trebalo da se nalaze osobe koje se javno hvale da neće u odbor epcg jer je tamo anti-nato lik (čitaj Srbin).

  6. #4954
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,214
    Thanks Thanks Given 
    15,144
    Thanks Thanks Received 
    3,763
    Thanked in
    2,691 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Мени опет није јасно зашто се то питање сад потеже, баш у овом тренутку, и то мимо процедура.
    Има пречих и битнијих ствари.

    Какав фаул.
    Pa zbog Rusije.

    Posljednji trzaji KGB-a,FSB strukture.

    “taj njihov dijalog traje kao monolog od 1945. godine do danas”..

    “Pozivaju se na Crnu Goru kralja Nikole koja ni po svojim granicama, ni po svom sadržaju i mentalitetu nema nikakve veze sa ovom fildžan-avnojevskom Crnom Gorom, rođenom u Titovom Jajcu”..

    "To se sad događa u Ukrajini. Sukobljavaju se braća iste vjere, istih otaca i istih svetinja. Zle sile onih koji hoće vlast i da zagospodare svijetom truju duše i koriste ljude, tjerajući ih jedne protiv drugih, da bi se oni sami okoristili. Tako je bilo uvijek, tako je i danas. Neka Gospod podari mira Ukrajini, i bratske ljubavi i sloge. Tamo se, nažalost, i Crkva podjelila, a za njom i narod." (2014.)

    Nema to nikakve veze sa religijom.Samo čitati između redova.
    Ali,sa politikom ima,itekako.

    Zato im se i žuri sa "temeljnim ugovorom" nego želja će ih bit.


    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 28-06-22 at 22:45.
    No pasaran!

  7. #4955
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,154
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Pa zbog Rusije.

    Posljednji trzaji KGB-a,FSB strukture.

    “taj njihov dijalog traje kao monolog od 1945. godine do danas”..

    “Pozivaju se na Crnu Goru kralja Nikole koja ni po svojim granicama, ni po svom sadržaju i mentalitetu nema nikakve veze sa ovom fildžan-avnojevskom Crnom Gorom, rođenom u Titovom Jajcu”..

    "To se sad događa u Ukrajini. Sukobljavaju se braća iste vjere, istih otaca i istih svetinja. Zle sile onih koji hoće vlast i da zagospodare svijetom truju duše i koriste ljude, tjerajući ih jedne protiv drugih, da bi se oni sami okoristili. Tako je bilo uvijek, tako je i danas. Neka Gospod podari mira Ukrajini, i bratske ljubavi i sloge. Tamo se, nažalost, i Crkva podjelila, a za njom i narod." (2014.)

    Nema to nikakve veze sa religijom.Samo čitati između redova.
    Ali,sa politikom ima,itekako.


    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk

    Pa da, to su sve KGB agenti iz SPC sastavili za dan, platili NATO agentima iz vlade da se usaglase sa tim i eto ga.

    Vijest ide iz kabineta Abazovica a ne iz SPC kolko ja vidju. Procitala si izmedju svoje iluzije.

    Ja sam misljenja da se Dritan trudi da nekako neko stanje smiri i da nekoj strani udovolji ovim, medjutim lose je sad to iznio u javnost, mogao je sacekati i udogovoriti jos malo pa nedje kasnije to iznijeti, svakako nije zurba

  8. The Following User Says Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  9. #4956
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,214
    Thanks Thanks Given 
    15,144
    Thanks Thanks Received 
    3,763
    Thanked in
    2,691 Posts

    Default

    Za dan nisu.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  10. #4957
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,679
    Thanks Thanks Given 
    3,569
    Thanks Thanks Received 
    8,647
    Thanked in
    4,661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laik View Post
    Mada sam siguran da jedino što može da se desi je da sdp izadje iz vlade, što bi svakako bio plus jer u vladi (da ne kažem na slobodi) ne bi trebalo da se nalaze osobe koje se javno hvale da neće u odbor epcg jer je tamo anti-nato lik (čitaj Srbin).
    to je rekao Ibrahimović iz BSa. Đuka ne bi smio da bude bilo đe i bilo šta jer mrzi Crnu Goru iz dna duše al pošto je DPS kriv za takve likove onda neka oni vide što i kako. a Đuka je bio među onim navijačima Čovića i Terzića te se trudiše svim silama da zapale zastavu Crne Gore. to su sve tvoji drugari znaš ti dobro ko je Đuka. Srbin je najmanje (ka i svi mu drugovi poput Mande, Pipuna, Jola i ekipe) a najviše je za pare. zbog njih će se pisati i Crnogorac ako treba

    svaka čast Dritanu što je opet napalio pleme i od njih napravio ovce, ka što je nekad radio DPS pa onda njegovi drugovi iz prošle vlade. zaista, u momentu u kom je svijet trebala je jedna ovakva tema. temeljni ugovor će zimus kupiti drva, napuniti frižider. eo vidim da svi izigravaju pravnike i znaju do tančina sve norme pa znaju kakav je ugovor

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  12. #4958
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Lično za mene je ok svaki ugovor na koji Crkva pristane.

    Ali nešto primijetih, kod svih ovih političara, analitičara, partija, advokata itd, koji su protiv i juče zapjenili da je ugovor protiv ustava, protiv zakona itd, niko nije naveo koji je član ugovora u neslaganju sa kojim članom ustava ili zakona? Ali baš niko? Nego samo burlikanje neko...

    Ne sprdam se, nego ozbiljno mi nije jasno da niko ni jedan konkretan argument nije iznio... drugo gotovo svaki član ovog ugovora postoji i u ugovoru sa Islamskom zajednicom, kao i katoličkom crkvom...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  13. #4959
    Join Date
    May 2015
    Posts
    382
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    @outline To jeste izjavio ibrakadabra, ali je sdp povukao svog člana iz odbora (nekog balotelija) jer neće sa Srbinom.

  14. #4960
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,851
    Thanks Thanks Given 
    2,691
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    ovo znaci da ce biti poreza za Bajram posto se placa oko 200 eura sa sve ovnom , porez za krstenje u hram blagoslove, poreza za ulazak u katedralu ,porez na zapise, porez na ispovijest a nema da se oce povampirit Kralj Nikola pa ka u njegovo vrijeme porez na crkvu da puni budzet

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  15. #4961
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Znam da mi je jedan inzinjer iz CEDIS-a pricao da kad su bili u posjetu norveskoj elektrodistribuciji i pricali im o nasem hidropotencijalu ovi nisu mogli da vjeruju da je u Cg samo 15% tog potencijala iskorisceno za proizvodnju struje, nevjerovatno je da za sve ove godine nismo uspostavili neke sisteme da ne zavisimo od situacija i kriza u svijetu, drzava od 600 hiljada.
    Nemamo ti mi kad za to. Treba ugrabiti fotelju, ukrasti nesto, uhljebiti nekoga, podijeliti stanove, namjestit konkurse, ugraditi se na sve moguce nacine. Ko pored svih tih obaveza ima vremena da misli na buducnost drzave i naroda?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  17. #4962
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Manje spama i ličnih prozivki i podbadanja.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #4963
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,429
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Комарница је одавно планирана, још од градње акумулације на Пиви.
    И то је по мени приоритет, након реконструкције термоелелтране која подразумијева и подизање инсталисане снаге за четвртину.
    Једини други исплатив објекат би био други блок ТА (уз експлоатацију басена Маоче).Постоје и пројекти на Морачи, али то су велика почетна улагања.
    Све остало укључујући и вјетроелектране и соларне електране је много новца за мало доботи.
    То што овдје не можеш ништа нормално започет а да не угазиш у неког зеленог активисту је друга ствар.
    Истог зеленог активисту који не зна ђе је базен црвеног муља и каква нам катаклизма из њега вреба.

    И Комарница, и Билећко језеро, и Морача и Термоелектрана докле може, и све соларне и вјетро електране, и малехидроцентрале на општинским канализацијама, битно је искористите све што имамо.
    Људи не схватају да ће потражња за струјом само расти, а како фала богу немамо никакву индустријску производњу, можемо макар енергију Италији продавати.
    Туризам нас (сам) економски не може одржати, то је ваљда јасно након 15ак година самосталности.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  19. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  20. #4964
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,731
    Thanks Thanks Given 
    1,117
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Manje spama i ličnih prozivki i podbadanja.
    Tako je.
    Podržavam.
    Samo, nema me ko za česa prozvat posebno ko me ne poznaje.
    A ovi te me poznaju a ima ih dosta, znaju koliko sam "zakučio" od SFRJ do danas i kako se mučim za famelju i kako prolazim u životu.
    Izvinjavam se na off-u, nastavljamo.

  21. The Following User Says Thank You to jokaš For This Useful Post:


  22. #4965
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Koliko okorelih vjernika imamo kuku nama.

  23. #4966
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Оће ли ДПС обарат Владу или ће то интересно крдо по обичају наставит само да прдњави?

  24. #4967
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Оће ли ДПС обарат Владу или ће то интересно крдо по обичају наставит само да прдњави?
    Iako bih volio da je obale, nadam se da griješim ali mislim da neće je obalit ni oni ni sdp, dobiće još mjesta po dubini, kao fora ugovor i sa cpc i zaboraviće se na tu temu do pred izbore.
    Dritan ima skoro 2/3 većinu na vladu da se ovo izglasa, a može lagano i sa polovinom ministara da izglasa...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. The Following User Says Thank You to lucke91 For This Useful Post:


  26. #4968
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Najjaca vlada ikad slozna i u teskim trenucima a sve zarad dobrobiti gradjana i ubrzanom pristupanju Eu. Pobjede a ne podjele.

    Nije ovo ona zdravkova crkvena sto se odma posvadja


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  27. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  28. #4969
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Хвала lucke, питање је било реторичко...

    Ђе га је и што ради Филиповић Љубо у овим критичним моментима за државу и народ?

    Видим да га сви нешто шаљу у красни...

  29. #4970
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    682
    Thanks Thanks Given 
    1,014
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Dritana docekaše u Beograd domaćinski i sa poštovanjem.
    Mozda počnem da vjerujem nekim ozbiljnim ljudima koji su prešli iz DPSa u URU tvrdeci da Dritan ima drzavnickog kova i prolaz na mnoga mjesta.

  30. #4971
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,429
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    Dritana docekaše u Beograd domaćinski i sa poštovanjem.
    Mozda počnem da vjerujem nekim ozbiljnim ljudima koji su prešli iz DPSa u URU tvrdeci da Dritan ima drzavnickog kova i prolaz na mnoga mjesta.
    Није тешко дочекат човјека како треба кад га не мрзиш као што је Вучић мрзио Здравка.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  31. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  32. #4972
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,154
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Treba iskoristit te potencijale za struju. Misljenja sam da se te manje hidroelektrane ne isplate uopste, nije da su dzabe a mogu da napajaju 5-6 sijalica. Kad bi drzava ozbiljno krenula u to ja vidim resenje u nuklearnoj elektrani, kako rece Bar za onu elektranu u Sloveniju, ugasimo termoelektranu(jer nije efikasna) u medjuvremenu podignemo jednu nuklearnu(ja bi je na granicu sa kosovom/albanijom neko bi vjv htio na granicu sa srbijom al dogovoricemo se), povuci nekoga iz inostranstva da to zavrsi i eto. Imamo za nas tokom citave godine, imamo za izvoz tokom citave godine.

  33. #4973
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,429
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Treba iskoristit te potencijale za struju. Misljenja sam da se te manje hidroelektrane ne isplate uopste, nije da su dzabe a mogu da napajaju 5-6 sijalica. Kad bi drzava ozbiljno krenula u to ja vidim resenje u nuklearnoj elektrani, kako rece Bar za onu elektranu u Sloveniju, ugasimo termoelektranu(jer nije efikasna) u medjuvremenu podignemo jednu nuklearnu(ja bi je na granicu sa kosovom/albanijom neko bi vjv htio na granicu sa srbijom al dogovoricemo se), povuci nekoga iz inostranstva da to zavrsi i eto. Imamo za nas tokom citave godine, imamo za izvoz tokom citave godine.
    Ако хоћеш да усрећимо и србију и косово онда је одговор нуклеарна електрана Банџово брдо Рожаје.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  34. #4974
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,498
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Koji druže hidropotencijal na 240 sunčanih dana godišnje u CG,treba još i Komarnicu da potopimo da bi EPCG ubijala max profit, čitav svijet gleda da se bači ili na solarne panele ili vjetroelekagrane, mi bismo poopili i ovo malo divljine što je ostalo.
    Inače, prošao sam autoputem, mislim da he idealan i za solarne panele i za vetrenjače, ali ne daj bože da nam to padne ma um, bego spakuj rijeku u cijev i da nam svane.
    Da, čitav svijet gleda da se bači na obnovljive izvore energije već 2-3 decenije...ali se još nije potpuno bačio,inače ne bi sad muku mučili sa Putinovim energentima

    Ajd shvatite da tu postoji problem koji nauka još nije riješila.

    To su nestabilni izvori energije koji stvaraju problem energetskom sistemu u balansiranju.

    Višak energije kad ima puno sunca i vjetra mora nedje odmah da se uskladišti. Ne može da se pušta u energetski sistem.
    Potrebno je neko skladište koje bi to apsorbovalo, pa kad nema dovoljno sunca i vjetra da vraća tu energiju u sistem.

    S obzirom da takve baterije koje bi skladištile višak energije, nauka još nije izmislila, najbolje rješenje su reverzibilne hidroelektrane. To je davno izmišljeno, ali eto ne idu ruku pod ruku sa zelenom agendom.

    Znači, ne možeš biti protiv reverzibile na Komarnici i u isto vrijeme za ekspanziju solarnih panela.

  35. #4975
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Ako solarni paneli proizvode svaka kuca za sebe a taj dnevni visak odma ubacaju na mrezu i tako regulisu kuce koje nemaju solarne panele, hidroelektrane mogu da uskoce samo kad solarni paneli ne rade u punoj snazi (zimi).

    Ako postavimo dovoljno solarnih panela na kucama i ako napravimo nekolike solarne elektrane, ljeti nam hidro nista ne treba, samo zimi da uskoci, a zimi imamo padavina.

    Ovo pod uslovom da kuce imaju baterije koje mogu zadrzati dovoljno za potrebe kad padne mrak, ne znam sta je EPCG planirala.

    Sa dovoljno solarnih panela, hidro rade makar duplo manje, ljeti skoro nikako, termo totalni visak.

Page 199 of 304 FirstFirst ... 99149189195196197198199200201202203209249299 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 23
    Last Post: 05-02-14, 06:07
  2. Replies: 12
    Last Post: 15-06-09, 04:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •