Page 143 of 304 FirstFirst ... 4393133139140141142143144145146147153193243 ... LastLast
Results 3,551 to 3,575 of 7598

Thread: Vlada Crne Gore, 43. saziv

  1. #3551
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Ovo je već manipulacija. Apsulutno se ne mogu porediti priznanje vlasti koja je proistekla iz rezultata izbora i priznanje vlasti koja je proistekla promjenom platformi na kojima su predstavnici građana ušli u parlament.

    Ili, kako kaže ovih mjeseci omiljeni član Ustava:

    "Ne može se uspostaviti niti priznati vlast koja ne proističe iz slobodno izražene volje građana na demokratskim izborima, u skladu sa zakonom."
    Zašto se ne mogu porediti?
    Kad se skupio 41 glas za vladu, izvolite, sve je ok.
    Kad se skupi 46 poslanika za vladu, a protiv 35, to nije sobodno izražena volja?

    Ja sam mislio da vladu pravi onaj ko skupi 41.
    Sad sam shvatio da vladu pravi onaj ko skupi 41, ali onih za koje se navija.
    Biće da su ovih 46 poslanika izabrali Klingonci.
    Promjena platformi?
    A nema stranačkoga zapošljavanja? Bješe li to platforma, pa nije žuljalo kad se lopatom ubačao sa svake strane? To nije bila promjena platforme? No je promjena platforme ako upanu oni za koje ne navijam.

    Btw. Ova vlada će biti možda još i gora od prošle koja je bila kanta. Ali neka, naučimo se da se lagano mijenja.

    Ne brinite, nećeo se imat kad navikavati ni na ovu vladu, do narednog proljeća biće izbori.
    A posle izbora pobjednik će biti onaj ko skupi 41 poslanika, a ne onaj sa najviše glasova. Isto kao 2020.

    O kršenju poslovnika evo malo od jednoga lika kojega ne možete nazvati dpsovac.

    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  3. #3552
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    To s "narodnom voljom" jeste klizav teren. Ljudi su glasali odredjene stranke, naravno zbog odredjenih razloga. Koliko naroda nije bilo zadovoljno nacinom na koji je prethodna vlada radila? Sto kaze Gagarin, da li je "narodna volja" bila partijsko zaposljavanje "po dubini"? Ako nije, da li su stranke izdale narodnu volju, i promjenile platformu na kojoj su predstavnici građana ušli u parlament? Sto cemo s tim? Da li je znacajan broj glasaca URA bio protiv onog "desanta na Cetinje"? Sto cemo s njihovom "narodnom voljom"? Ili se princip narodne vilje prijenjuje selektivno, kako kome odgovara? Ne vidim problem u legitimitetu da vecina poslanika obori vladu kojom nijesu zadovoljni. Naravno, na sledecim izborima narod ce glasanjem pokazati da li je zadovoljan postupcima stranke koje su glasali.

    To sa zakazivanjem skupstine ostaje kontraverzno zbog nepostojanja jasnog pravnog rjesenja za konkretnu situaciju. S druge strane, ne moze jedan covjek blokirati rad skupstine jer mu se ne svidja sto vecina poslanika zastupa.

    Sto kaze Gagarin, neka sledeca vlada bude i gora od prethodne, vazno je da se uspostavila mogucnost promjene na izborima. Konacno. U tome je i najveca vrijednost prethodnih izbora iz avgusta 2020.

  4. #3553
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,433
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Kakva crna platforma, pogledajte platformu koju su potpisala njih trojica u septembru.... Da li je išta urađeno po tom pitanju, da li je makar nešto krenulo da se ljudski radi, NE NIŠTA

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  5. #3554
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,187
    Thanks Thanks Given 
    15,119
    Thanks Thanks Received 
    3,756
    Thanked in
    2,685 Posts

    Default

    Posebno ispoštovano što se tiče ustava da je Crna Gora sekularna država.
    Dobro nisu parlament okadili,mada jesu se krstili po parlamentu kao da su u crkvu ušli.

    Veli, 12 apostola.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  6. #3555
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    258
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Posebno ispoštovano što se tiče ustava da je Crna Gora sekularna država.
    Dobro nisu parlament okadili,mada jesu se krstili po parlamentu kao da su u crkvu ušli.

    Veli, 12 apostola.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Pa jeste ispostovano, sekularnost podrazumijeva slobodu vjeroispovjesti.

    Mozes se prekrstiti dje god oces, ne samo u crkvi nego sta bi ti znala o tome

  7. The Following 2 Users Say Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  8. #3556
    Join Date
    May 2018
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Pa jeste ispostovano, sekularnost podrazumijeva slobodu vjeroispovjesti.

    Mozes se prekrstiti dje god oces, ne samo u crkvi nego sta bi ti znala o tome
    Koliko je nepametno to što pišeš. Zamisli da kad se izabere manjinska vlada muslimani koji su je birali i koji su izabrani, krenu da klanjaju u Skupštini.

  9. The Following User Says Thank You to artemida For This Useful Post:


  10. #3557
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,187
    Thanks Thanks Given 
    15,119
    Thanks Thanks Received 
    3,756
    Thanked in
    2,685 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Pa jeste ispostovano, sekularnost podrazumijeva slobodu vjeroispovjesti.

    Mozes se prekrstiti dje god oces, ne samo u crkvi nego sta bi ti znala o tome
    Tito,vrati se,sve ti je oprošteno.



    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  11. #3558
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    To s "narodnom voljom" jeste klizav teren. Ljudi su glasali odredjene stranke, naravno zbog odredjenih razloga. Koliko naroda nije bilo zadovoljno nacinom na koji je prethodna vlada radila? Sto kaze Gagarin, da li je "narodna volja" bila partijsko zaposljavanje "po dubini"? Ako nije, da li su stranke izdale narodnu volju, i promjenile platformu na kojoj su predstavnici građana ušli u parlament? Sto cemo s tim? Da li je znacajan broj glasaca URA bio protiv onog "desanta na Cetinje"? Sto cemo s njihovom "narodnom voljom"? Ili se princip narodne vilje prijenjuje selektivno, kako kome odgovara? Ne vidim problem u legitimitetu da vecina poslanika obori vladu kojom nijesu zadovoljni. Naravno, na sledecim izborima narod ce glasanjem pokazati da li je zadovoljan postupcima stranke koje su glasali.
    Obaranje vlade je bila apsolutno legitimna stvar - i tu im niko ništa ne može prigovoriti. Ali ovdje nije riječ o obaranju, već o uspostavljanju nove vlasti na nečemu što nije bio program tih stranaka u izbornoj kampanji, niti su za to dobili povjerenje.

    Mi ne znamo koliko glasača Ure ili SNP-a podržava ovo. Možda svi podžavaju (iako znamo da je daleko od toga) - ali poenta je da mijenjaš platformu nakon ukazivanja povjerenja za nešto sasvim drugo.

    Vlada je svakako bila nakrivo nasađena i pad je bio neminovnost - pogotovo zato što nisu ispoštovani principi iz sporazuma. Kad je već tako, trebalo je ili tražiti novi model u okviru prethodne većine ili reći - mi ne želimo u ovome da učestvujemo, pa tražite nekoga drugoga.

    Umjesto odvažne politike, oni su samo iskoristili pozicije moći koje su dobili nakon izbora da bih sad višestruko uvećali. Nije ni pošteno, ni pricipijelno (bez obzira na to što je politika danas malo kad takva)


    Sto kaze Gagarin, neka sledeca vlada bude i gora od prethodne, vazno je da se uspostavila mogucnost promjene na izborima. Konacno. U tome je i najveca vrijednost prethodnih izbora iz avgusta 2020.
    Potpuno saglasan. I to nije malo, koliko god djelovalo apstraktno.
    Last edited by Viscount; 24-04-22 at 12:02.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  12. The Following 7 Users Say Thank You to Viscount For This Useful Post:


  13. #3559
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    258
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by artemida View Post
    Koliko je nepametno to što pišeš. Zamisli da kad se izabere manjinska vlada muslimani koji su je birali i koji su izabrani, krenu da klanjaju u Skupštini.
    Dobro, i? Na to imaju apsolutno pravo, po USTAVU Crne Gore zato sto je Crna Gora sekularno uredjena drzava, isto tako ima pravo neko i da se prekrsti ako oce.

  14. #3560
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    258
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Tito,vrati se,sve ti je oprošteno.



    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Nisi mu ti nikad nista ni zamjerala pa da mu oprastas hahahahahahaha

    Od svih politickih pravaca tvoj je mozda i najjaci, mada vas ima jos par sa foruma sa istim opredeljenjem. Sve lijevo nastrojeni, progresivni i liberalni ali se uvece pusti koja suza za Titom i komunizmom, ono nase zlatno doba znas...

  15. The Following 4 Users Say Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  16. #3561
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    SKOJa može da plaća samo suprotan štab da im se isplati.
    Priznajem, i ja znam da budem iritantan sa ovim konstantnim pominjanja užeta u kući obješenog

    Nema potrebe za tolikom nervozom, zaboraviće se i ova bruka, a eto se i Darku Pajoviću zaboravilo... pritrpite se tu godinu-dvije zafrkancije.

  17. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  18. #3562
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,187
    Thanks Thanks Given 
    15,119
    Thanks Thanks Received 
    3,756
    Thanked in
    2,685 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Nisi mu ti nikad nista ni zamjerala pa da mu oprastas hahahahahahaha

    Od svih politickih pravaca tvoj je mozda i najjaci, mada vas ima jos par sa foruma sa istim opredeljenjem. Sve lijevo nastrojeni, progresivni i liberalni ali se uvece pusti koja suza za Titom i komunizmom, ono nase zlatno doba znas...
    Suza mi krene samo kad luk režem.Kakav zalet u profilaciju.

    "Zemlja naše nostalgije je zapravo običnost u svim svojim oblicima" Tomas Man

    @SKOJ zezala sam se. Naravno da ne mislim ništa u smjeru napada..

    Jasno da su napravili svi greške u koracima.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 24-04-22 at 12:39.
    No pasaran!

  19. #3563
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Obaranje vlade je bila apsolutno legitimna stvar - i tu im niko ništa ne može prigovoriti. Ali ovdje nije riječ o obaranju, već o uspostavljanju nove vlasti na nečemu što nije bio program tih stranaka u izbornoj kampanji, niti su za to dobili povjerenje.

    Mi ne znamo koliko glasača Ure ili SNP-a podržava ovo. Možda svi podžavaju (iako znamo da je daleko od toga) - ali poenta je da mijenjaš platformu nakon ukazivanja povjerenja za nešto sasvim drugo.

    Vlada je svakako bila nakrivo nasađena i pad je bio neminovnost - pogotovo zato što nisu ispoštovani principi iz sporazuma. Kad je već tako, trebalo je ili tražiti novi model u okviru prethodne većine ili reći - mi ne želimo u ovome da učestvujemo, pa tražite nekoga drugoga.

    Umjesto odvažne politike, oni su samo iskoristili pozicije moći koje su dobili nakon izbora da bih sad višestruko uvećali. Nije ni pošteno, ni pricipijelno (bez obzira na to što je politika danas malo kad takva)



    Potpuno saglasan. I to nije malo, koliko god djelovalo apstraktno.
    Mislim da je vecina naroda koja ja glasala za smjenu DPS-a glasala za promjene, a ne samo za smjenu DPS-a. Dzaba smjena DPS-a, ako se nastavi s istom ili slicnom praksom. Vlada je otpocetka imala "fabricku gresku" i nije mogla da izvrsi ono sto su lideri (Zdravko, Dritan, Becic) koji su napravili platformu obecali . Mozemo da nagadjamo, ali mene se cini da se Dritan okrenuo protiv ZK, nakon sto je ovaj pokusao da, nakon dogadjaja na Cetinju, izbaci URA ponudama manjinskim partijama. "Desant na Cetinje" je bio prekretnica. Tu je ZK pokazao da mu je crkva vaznija od drzave. Sto nije ni pokusao da sakrije. Ono kad je izjavio da mu je glavni cilj bio usvajanja Zakona o vjeri je bio strahovit "blunder" (izvinite, ne mogu se sjetiti kako se to kaze na naski). Cak iako je to stvarno bilo, kao politicar nije smio da to kaze. Time je pokazao koliko je nedorastao ulozi koju je trebao da ima.

    O postenju u politici je tesko govoriti i u drzavama koje su demokratskije od CG. A jos kad ti neko "radi o glavi", tesko je ocekivati neki posten odnos.

    Ne bih od ove smjene vlade pravio dramu. Nek Dritan proba, pa da vidimo. Ne vjerujem da ce vlada biti dugovjecna. Bice ponovo izbori, pa ko sto ponese.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  21. #3564
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    258
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Suza mi krene samo kad luk režem.Kakav zalet u profilaciju.

    "Zemlja naše nostalgije je zapravo običnost u svim svojim oblicima" Tomas Man

    @SKOJ zezala sam se. Naravno da ne mislim ništa u smjeru napada..

    Jasno da su napravili svi greške u koracima.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Da da, zalet je ocigledno pun pogodak cim se od svega samo na to osvrnes. Na ovo drugo nemas odgovora pa muka ziva

  22. #3565
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,187
    Thanks Thanks Given 
    15,119
    Thanks Thanks Received 
    3,756
    Thanked in
    2,685 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Da da, zalet je ocigledno pun pogodak cim se od svega samo na to osvrnes. Na ovo drugo nemas odgovora pa muka ziva
    Dovoljno je i ovo malo pažnje što sam posvetila.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  23. #3566
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    258
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Dovoljno je i ovo malo pažnje što sam posvetila.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Da da, to kad nema sta da se kaze biva tako, imas ti nego te muka, ne znam sto lazes sebe

    slobodno sad neki citat podijeli opet sa nama, sigurno u tvojem word dokumentu dje ih cuvas ima neki i za ovu situaciju

  24. #3567
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Kolege, hvala na citatima u pozitivnom kontekstu.
    Ljudi su imali 30.08. velika očekivanja, meni je bilo sasvim dovoljno da se promijenila vlast na izborima i da je primopredaja bila mirna kao da nam je to dvadeseti, a ne prvi pvi put. Posebno iz razloga što je vječna mantra bila "neće se ovi bez krvi micat". Kad ono... Ni da smo Švecka. Sasvim dovoljno. Postali normalno društvo, koliko toliko.
    Neki navodno upućeni vele da je Milo te noći obeshrabrio ideje o poništavanju glasanja na nekim biračkim mjestima i posle par dana kazao "naše je da izdržimo dok ovi novi sve ne pokvare, a neće im dugo trebati".
    Eto volio bih da se nastavi takva tradicija i kao društvo shvatimo da bilo koja druga vlast nije nikakva drama. Nadam se da će i sada biti tako bez nekih blokada i sličnih budalaština.
    Sticajem okolnosti ispisasmo o 43. vladi 144. strane a još nije izabrana .
    Lijepo je što će neki vrcavi forumaši sada biti protiv vlasti gdje je lakše biti kreativan i zabavan.
    Biće malo dosadno pošto ćemo je svi uglavnom kritikovati.
    Al svakako joj treba dati šansu, mada su mi jadna očekivanja i zbog kadrovskog kvaliteta, a i okolnosti. Da se daje šansa sam pisao i za prethodnu sve dok premijer nije počeo da pred kamerama ljubi leševe na vrhuncu pandemije i lockdowna.
    Tada je pametnom bilo jasno kako će se ovo završiti kad je prvi čovjek takav komad budale.
    Na kraju sjetite se marta 2021 i Bitke za Nikšić i razmislite da li je iko mogao da pomisli da će u martu 2022 Milo davati Dritanu mandat za manjinsku sa DPS-om.
    Tako da, ko zna što će biti za godinu dana. Čovjek planira, Bog se smije...
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  25. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  26. #3568
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Mislim da je vecina naroda koja ja glasala za smjenu DPS-a glasala za promjene, a ne samo za smjenu DPS-a. Dzaba smjena DPS-a, ako se nastavi s istom ili slicnom praksom. Vlada je otpocetka imala "fabricku gresku" i nije mogla da izvrsi ono sto su lideri (Zdravko, Dritan, Becic) koji su napravili platformu obecali . Mozemo da nagadjamo, ali mene se cini da se Dritan okrenuo protiv ZK, nakon sto je ovaj pokusao da, nakon dogadjaja na Cetinju, izbaci URA ponudama manjinskim partijama. "Desant na Cetinje" je bio prekretnica. Tu je ZK pokazao da mu je crkva vaznija od drzave. Sto nije ni pokusao da sakrije. Ono kad je izjavio da mu je glavni cilj bio usvajanja Zakona o vjeri je bio strahovit "blunder" (izvinite, ne mogu se sjetiti kako se to kaze na naski). Cak iako je to stvarno bilo, kao politicar nije smio da to kaze. Time je pokazao koliko je nedorastao ulozi koju je trebao da ima.

    O postenju u politici je tesko govoriti i u drzavama koje su demokratskije od CG. A jos kad ti neko "radi o glavi", tesko je ocekivati neki posten odnos.

    Ne bih od ove smjene vlade pravio dramu. Nek Dritan proba, pa da vidimo. Ne vjerujem da ce vlada biti dugovjecna. Bice ponovo izbori, pa ko sto ponese.
    Pa jes neka proba… ako ni ovo ne uspe, daj da proba i jos jednom…

    Da ZK nije pristao na ekspertsku vladu koja je isto zahtev URE,imali bi dve opcije ili URU sa DPSom ili redovnu politicku vladu sa sve DFom i ministrima u rangu Milana Knezevica, Andrije Mandica ili ludoh Meda..

    Dobili ekspertsku vladu koju su pljuvali svi, od pozicije i opozicije, i ljude sa koliko toliko cistim biografijama (nasprem onih iz DPSa, moze se reci cistim), i sa svim svojim manana ta vlada je nesto uradila…

    Srusena je iznutra, i sad je odradjeno ono sto je Dritan mogao da ursdi posle 30.08 da ode sa DPSom i/ili da napravi politicku vladu sa DFom… covek je izabrao da udje u dogovor sa DPSom i da napravi politicku vladu, a videcemo hoce li DF biti podmiren po dubini…

    Da me ne optuzujete da forsiram Spajica ili Milatovica, jel mislite da ce Filip Adzic biti bolji ministar policije nego li Sergej? Ovaj drugi bar ima neko iskustvo, pravnik je, a sta Filipa Adzica preporucuje za ministra? Ili Ervina?

    Problem je u mrznji prema svemu sto nije DPS i sto taj DPS drzi van vlasti…

    Licno ja zameram ZK njegov pogub posle svega, zameram njegovo forsiranje crkve preko svake mere i jos x stvari, ali sam ubedjen da taj covek nije nista ukrao, i ovo ds je pametan trebao da pusti da odrade oni koji su to naumili i kako su naumili, i da se cekaju sledeci izbori… jbg neiskustvo

  27. The Following User Says Thank You to zaro For This Useful Post:


  28. #3569
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,633
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Sa druge strane, umjesto dosadašnjeg poslanika DF Mila Božovića, novi predstavnik u parlamentu biće jedan od lidera tog bloka Andrija Mandić.

    vraća se splačina. malo para izgleda, pa da se nađe još koja plata

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  29. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  30. #3570
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,187
    Thanks Thanks Given 
    15,119
    Thanks Thanks Received 
    3,756
    Thanked in
    2,685 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Kolege, hvala na citatima u pozitivnom kontekstu.
    Ljudi su imali 30.08. velika očekivanja, meni je bilo sasvim dovoljno da se promijenila vlast na izborima i da je primopredaja bila mirna kao da nam je to dvadeseti, a ne prvi pvi put. Posebno iz razloga što je vječna mantra bila "neće se ovi bez krvi micat". Kad ono... Ni da smo Švecka. Sasvim dovoljno. Postali normalno društvo, koliko toliko.
    Neki navodno upućeni vele da je Milo te noći obeshrabrio ideje o poništavanju glasanja na nekim biračkim mjestima i posle par dana kazao "naše je da izdržimo dok ovi novi sve ne pokvare, a neće im dugo trebati".
    Eto volio bih da se nastavi takva tradicija i kao društvo shvatimo da bilo koja druga vlast nije nikakva drama. Nadam se da će i sada biti tako bez nekih blokada i sličnih budalaština.
    Sticajem okolnosti ispisasmo o 43. vladi 144. strane a još nije izabrana .
    Lijepo je što će neki vrcavi forumaši sada biti protiv vlasti gdje je lakše biti kreativan i zabavan.
    Biće malo dosadno pošto ćemo je svi uglavnom kritikovati.
    Al svakako joj treba dati šansu, mada su mi jadna očekivanja i zbog kadrovskog kvaliteta, a i okolnosti. Da se daje šansa sam pisao i za prethodnu sve dok premijer nije počeo da pred kamerama ljubi leševe na vrhuncu pandemije i lockdowna.
    Tada je pametnom bilo jasno kako će se ovo završiti kad je prvi čovjek takav komad budale.
    Na kraju sjetite se marta 2021 i Bitke za Nikšić i razmislite da li je iko mogao da pomisli da će u martu 2022 Milo davati Dritanu mandat za manjinsku sa DPS-om.
    Tako da, ko zna što će biti za godinu dana. Čovjek planira, Bog se smije...
    Da,uz to će ovo biti vlada ograničenog dometa.



    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  31. #3571
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,518
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Sa druge strane, umjesto dosadašnjeg poslanika DF Mila Božovića, novi predstavnik u parlamentu biće jedan od lidera tog bloka Andrija Mandić.

    vraća se splačina. malo para izgleda, pa da se nađe još koja plata

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Zar ne bi trebalo da ide sljedeći na listi , a Mandić je posljednji na listi ?

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  32. #3572
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Sa druge strane, umjesto dosadašnjeg poslanika DF Mila Božovića, novi predstavnik u parlamentu biće jedan od lidera tog bloka Andrija Mandić.

    vraća se splačina. malo para izgleda, pa da se nađe još koja plata

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Može li to, pošto je bio poslednji na listi?
    Mislio sam ide redom sa liste. Odma da kažem da ne znam tačno.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  33. #3573
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Ide redom sa liste, ali (ono znate kada nema zakona nego poslovnik i uredbe i slobodna tumačenja) se poznaje princip koalicije u predizbornoj listi i onda su dogovorili (nebitno ko i kako) da ide sledeći iz te partije, ma gdje je na listi.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  34. #3574
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,413
    Thanks Thanks Given 
    14,874
    Thanks Thanks Received 
    4,176
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Isto kao što ste se vi dogovarali oko sazivanja sednice.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  35. The Following 2 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  36. #3575
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Isto kao što ste se vi dogovarali oko sazivanja sednice.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Mandić im je ozbiljno pojačanje.
    Radi mene taman da Daru popere u Skupštinu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  37. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


Page 143 of 304 FirstFirst ... 4393133139140141142143144145146147153193243 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 23
    Last Post: 05-02-14, 06:07
  2. Replies: 12
    Last Post: 15-06-09, 04:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •