Page 213 of 304 FirstFirst ... 113163203209210211212213214215216217223263 ... LastLast
Results 5,301 to 5,325 of 7598

Thread: Vlada Crne Gore, 43. saziv

  1. #5301
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    niko da pita premijera države kako lagano gradonačelnici i predsjednici opština produžiše mandat. đe je ta čuvena izborna reforma? đe su rješavanja u pravosuđu, pitanje Ustavnog suda.
    Pogledao sam malo zakon koji je donijet o odlaganju. Ovo sto rade trenutni DPS gradonacelnici je sprdnja. Zakonom je produzen mandat odbornicima i gradonacelnicima do oktobra, sto je ustavno pravno klimavo, ali ajde....
    Ovo sto oni rade sa pozivanjem na zakon o izboru poslanika, je cisto izrugivanje i bezocna bahatost na koju je DPS navikao. Ovako su konstantno krsili zakone i pozivali se na to da je tu odluku donio neko glasanjem. Konkretno svi poslabici koji glasaju Vukovica a i on sam, svjesno i namjerno krse zakon. Ovo da hoce SDT bi mogao da pocisti za sekund. Ali ajde...
    ja znam da se @Hell Raiser neće složiti al sdp će trupačke ulećet u biračko tijelo dpsa i urae. pa onda kad Dritan bude na 2% idućeg puta a Spajić i Milatović novi ljubimci Amera i EU, možda se zapita oko nekih stvari. glasači dps su tolike godine podržavali sve što se radilo od države, ka da je neki problem da im sad prospu neke razloge
    Zasto mislim da grijesis i ne slazem se. 2020 je SDP, samo zahvaljujuci nazovi NVO Zlatku koji je potparol Ranku, presao cenzus. Nijedan podatak nije govorio da ga imaju. Ali ajde to je proslo. Samim tim SDP za ovu sadasnju fasisticku pricu nije imao podrsku. Jedino dje moze da trupacke uskoci DPS je Cetinje. Jer su gradu stopera unistili sve, ni vode nemaju, ali su im prodali pricu o cistoci nacije. I oni zive sad od donacija drzave i nekakve cistte "crnogorstine".
    Jos jedan takav grad naci neces. Mozda, ali mozda NK, ali vecina nema od toga nista, dok od DPS ima. I ako DPS ne talasa, nece ni oni. Drzavni posao na jedan teg i komitska prica na drugi, vecina izabere prvo. Evo Zeko, Tamara i Ljubomir mogu da skupe 100 ljudi u PG i to je domet Nikolaidis price.
    Domet SDP poslije svega ovoga je tu do 6%. A i to je pitanje. Ako ne izadju iz vlade, a potpise se ugovor sa SPC, ne vjerujem da nece klackati na ivici cenzusa.
    Zajebano vrijeme za njih. Nisu ubacili dovoljno kadrova, a moraju da izadju iz vlade. Ako uspiju da otegnu potpisivanje do oktobra, onda su ok. Ako se desi u narednih nekoliko nedelja..... Bice zeznuto
    Last edited by Hell Raiser; 06-07-22 at 22:33. Reason: E

  2. #5302
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Evo pošto preskačeš djelove da opet pročitaš. Nije bilo rata, a vanredne prilike svakako da jeste.

    Tvoj dritan gura ovo, pa vidji sa njim, nemoj nas smarat odje.
    Moj nije niti jedan političar, da se razumijemo.

    Ne pričam o temeljnom za koji mi puca ona stvar, no pričam kako ne smijete reć što je pravo, kad je crkva u pitanju no šutite ko pič.e.

    Nekad partija, danas crkva, samo da ima neko da se klima glavom šta god da dolazi sa glavne adrese.

    Al takav je ovaj narod vazda bio, zato smo tu đe jesmo.

    Temeljni je pun nelogičnosti i apsurdan je.
    U principu je nebitan jer njegova pravna snaga je slabija od bilo kog podzakonskog akta.

    Ne može ugovor da mijenja zakon. Da bi ugovor imao snagu zakona mora biti ratifikovan u parlamentu.

    Najjače mi je što se pale i jedna i druga strana na njega ka šibice, a u suštini je prdnjava u pitanju.

    Meni je pitanje crkve u konačnom nebitno.
    Nek se miče više sa dnevnog reda.






    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  4. #5303
    Join Date
    May 2015
    Posts
    382
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Šta to bješe kičma?

    Džaba ti ova priča,odje bi pojedini Boku od Crne Gore odvojili a ne crkvom da vam se upravlja iz Beograda.

    Ali dobro,sve je to zarad dobrih bratskih odnosa,dva oka u glavi,uraaa


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Inače je Boka oduvijek bila u sastavu cg. Eto krenula je i ta priča, ne bi bilo loše za početak neka autonomija... poz

  5. #5304
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,127
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    odlično uri ide stabilizacija prilika čoek ne umije posjetu Srbiji da odradi no nas izblamira a ne da nas vodi kroz krizu koja dolazi posle ljeta. jasno je nama trebalo da bude sve kad je dozvolio da Bulajić zaebava dva mjeseca, dok Ameri nisu uzeli stvar u svoje ruke. i sad ima ludu sreću, što se svijet okrenuo totalno pa neće dozvoliti da padne vlada. nisu ni prije ovoga sa ugovorom bili na 5% tek sad su donji. Goran Đurović niđe veze što priča čoek. vjeruj mi, Dritan misli da će privući neke glasače potpisivanjem temeljnog. đe će ljudi da ga slave, kao posle izbora kad su se redovi čekali u Welder da se slikaju sa njim. u dps biračko tijelo najbolje mogu da uđu spd (vidi Cetinje) i možda demokrate
    Pa ti si ga prvi odje slavio i branio kad je obarao vladu i sklanjao pojedine kadrove prosle Vlade.... sta je sada? Inace o tome Djurovicu su se ovdje ispredale strasne price... ako on dodje u URA strasno pojacanje.... u sustini coek tabularaza totalna.

    I jos jedna od nebuloza da ce SDP idje da udje u glasacko tijelo DPSa.... jedino dje oni mogu da udju je Cetinje i muslimanske sredine iskljucivo zbog otvoreno ispoljene mrznje prema svemu srpskom... al sreca i takvih je malo... ili su preko grane.

  6. The Following User Says Thank You to osvajaci pg For This Useful Post:


  7. #5305
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,554
    Thanks Thanks Given 
    3,532
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    I jos jedna od nebuloza da ce SDP idje da udje u glasacko tijelo DPSa.... jedino dje oni mogu da udju je Cetinje i muslimanske sredine iskljucivo zbog otvoreno ispoljene mrznje prema svemu srpskom... al sreca i takvih je malo... ili su preko grane.
    ima da mičemo Cetinje iz Crne Gore, šteta da budite uvrijeđeni takvi kao ti

    @Hell Raiser - neka no recimo ako budu izbori u april 2023. (lokalni), a mislim da će ih pomjeriti za tad. mandat upravi je četiri godine. onda neko 2027. godine lagano sebi može produžiti mandat još malo i pozvat se na ovo očigledno kršenje Ustava i nikako niko da pita Abazovića da li je to u redu. no on neke tirade ima đe priča o ugovoru i kako nije bitan a on ga upravo pominje i doveo do toga da bude glavna tema znači uspjeli su da obesmisle izbore. nema veze što i kako glasaš ništa od toga nije bitno

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. #5306
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ima da mičemo Cetinje iz Crne Gore, šteta da budite uvrijeđeni takvi kao ti

    @Hell Raiser - neka no recimo ako budu izbori u april 2023. (lokalni), a mislim da će ih pomjeriti za tad. mandat upravi je četiri godine. onda neko 2027. godine lagano sebi može produžiti mandat još malo i pozvat se na ovo očigledno kršenje Ustava i nikako niko da pita Abazovića da li je to u redu. no on neke tirade ima đe priča o ugovoru i kako nije bitan a on ga upravo pominje i doveo do toga da bude glavna tema znači uspjeli su da obesmisle izbore. nema veze što i kako glasaš ništa od toga nije bitno

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Na zalost, slabo ko kapira sta se upravo desava. Ili ih jednostavno zbog politickih ciljeva ne zanima.
    Pa kad to neko uradi, placu po cio dan. Evo ga Zlatko, Uljarevicka, pola CDM redakcije... Ali dok se desava za njihov politicki car, e onda je super.
    Otvorili smo pandorinu kutiju, da ako imas vecinu u parlamentu, mozes da prolongiras izbore dok ti ne bude odgovaralo, biras gradonacelnike na 4 godine bez izbora.....
    Kad neko ovo opet napravi, svi ovi sto ih pomenuh ce da padaju u nesvijest, pisu ambasadama, placu po novinama... Zajedno sa pola foruma.
    Imali smo nezakonitih rjesenja i do sada, ali smo sad bas obrnuli igricu

  9. #5307
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,001
    Thanks Thanks Given 
    5,016
    Thanks Thanks Received 
    2,423
    Thanked in
    1,305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Auuuh kako je Drile pun safre...shto je ovo,hm...

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...eljnom-ugovoru

    Da nema veze sa ovim,hm..
    ...

  10. #5308
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    jedino dje oni mogu da udju je Cetinje i muslimanske sredine iskljucivo zbog otvoreno ispoljene mrznje prema svemu srpskom... al sreca i takvih je malo... ili su preko grane.
    Nisam znao da i dan danas u cg ima ljudi koji gaje ideje ratka mladica a u sobi drze sliku cica draze.

  11. #5309
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,554
    Thanks Thanks Given 
    3,532
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Na zalost, slabo ko kapira sta se upravo desava. Ili ih jednostavno zbog politickih ciljeva ne zanima.
    Pa kad to neko uradi, placu po cio dan. Evo ga Zlatko, Uljarevicka, pola CDM redakcije... Ali dok se desava za njihov politicki car, e onda je super.
    Otvorili smo pandorinu kutiju, da ako imas vecinu u parlamentu, mozes da prolongiras izbore dok ti ne bude odgovaralo, biras gradonacelnike na 4 godine bez izbora.....
    Kad neko ovo opet napravi, svi ovi sto ih pomenuh ce da padaju u nesvijest, pisu ambasadama, placu po novinama... Zajedno sa pola foruma.
    Imali smo nezakonitih rjesenja i do sada, ali smo sad bas obrnuli igricu
    mislim da Dritana, konkretno nije briga. neko mu je reka da će do nekog datuma bit premijer. on se ponaša u skladu sa tim. Srbija, pod ovakvim snsom đe se dešava svašta izgleda za komad ozbiljnije od nas u ovom momentu. ne očekujem ja od Zlatka, Zekovića i ekipe ništa. njima je Dritan servirao priču kojima oni pale narod. sad će malo sa ostatkom plemena da burliču

    bukvalno smo postali gori od Mozambika. možemo ti i ja da osnujemo stranku uzmemo većinu i samo za četiri godine rečemo, a mi ćemo još malo razmišlja li iko da će možda Vuković reći kad prođu ti famozni lokalni izbori, isto me sad ne možete maći? razmišlja li iko u Vladi, da će doći neki novi ministri, nekad?

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. #5310
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,420
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Neka čoče...

    Obrisaše li Episkopski savjet u CG ka gumicom?

    Ukinuše li titulu egzarha pećkog trona?

    Ukinuše li titulu Arhiepiskopa mitropolitu?

    Bogomi su time mahali svi ovi veliki vjernici sa foruma ka dokazom posebnosti. Koliko se samo sa time ođe mlatilo kao dokazom da je crkva u CG nešto posebna i autonomna i da je to dobro i dovoljno, "ne treba autokefalnost ništa, mi imamo episkopski savjet i sve se ođe pitamo".

    Sad kad je Beograd pobrisao sve ono što je Amfilohije mukom učinio niko od vas, ođe najmanje mislim na tebe, ni da prne ne smije... jer "đe češ se crkvi zamjerat i bunit se".

    To što su se ti potezi nakon Amfilohijeve smrti povukli, a Raković i svi oni iz Beograda što Amfilohija nisu mogli očima viđet slave, ovi veliki vjernici sa foruma ne smiju ni prokomentarisat.

    Toliko o kičmi.

    Umjesto da se nastavi sa tim, pa da Sinod SPC može npr. samo da izabere za Vladiku ili Mitropolita u CG kandidata kojeg Eparhijski savjet u CG predloži, ostavljena je mogućnost da Irineja bačkog ođe popere da zlo sije, samo ako im nam pane.

    I opet prnut ne bi smjeli, no bi bilo sveti vladika Irinej i nemojte što o njemu, jer je to protiv svete crkve.

    Ka da to sve nisu ljudi, a ođe se odnose mnogi prema njima ni da su u najmanju ruku nekakvi hodajući sveci.

    Beale tamo.

    P.S.

    Da je Amfilohije živ on bi ga potpisao i dogovorio, a niko gore (Beograd) ne bi smio ni da pisne.

    Sadašnja situacija i sa kim država CG mora da pregovara (Beogradom), mislim da dovoljno govori i o njegovim nasljednicima.

    To vam je tako, pa se vi češite.









    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

    Луцке ти је већ одговорио, мање више све како јесте јер је човјек у вјери па изнутра то све познаје, али дозволи и мени да исто речем само друкчије. Ово из разлога што те цијеним као колегу и жао ми је да падаш на (лажни) наратив вијести првенствено па онда цдм/антене м и раковића и осталих лудака из србије.

    Епископски савјети су укинути свуда на свијету гдје спц има епархије. Епископски савјет није основао Амфилохије већ архијерејски сабор (дакле већина епископа спц) 2006 године, увиђајући новонасталу ситуацију да је цг постала независна држава.
    Ево текста те одлуке - налази се као прилог број 1.
    http://www.pravoslavie.ru/srpska/print130896.htm

    Титулу Архиепископа је највјероватније (90%) Амфилохије сам себи додијело. О томе су писали људи који знају - Мирко Ђорђевић - https://pescanik.net/muke-s-crkvenim-titulama/ и људи који знају али лажу/искривљују истину - Владимир Јовановић - http://www.novinar.de/2008/11/10/pod...iepiskopa.html .
    Амфилохије је сам користио ту титулу, званична СПЦ саопштења га ословљавају само као митрополита.

    Да ли је сам себи додијелио и титулу Егзарха трона пећког, нисам сигуран али опет бих ставио паре на то.

    Примјер самовоље Амфилохијеве која није пролазила у остатку СПЦ је и то да је он канонизовао Његоша, и апсурдне ситуације да је Његош био светац само у МПЦ.

    МПЦ јесте посебна, и била је још посебнија док ју је водио Амфилохије, као епархија која се за период од 30 година из пепела подигла на ниво да може да се носи са државом ако осјети да је угрожена. Тако нешто није могуће ни у једној другој епархији СПЦ. Она је такође једина (око овог ће вазда бити спора) епархија која је преживјела гашења Пећке патријаршије и то два пута, а због чега је и владикама Петровића додијељена титула егзарха пећког трона.

    Само на свој ауторитет, како теолошки тако и политички, уздигао је Амфилохије митрополију да буде то што јесте, она се сад "вратила у нормалу". Ако се докаже Јоаникије опет може да јој подигне "важност" али не вјерујем да ико скорије може поновити Амфилохијев утицај и славу.


    Мени не смета наратив који гурају Вијести и слични да МПЦ треба да буде аутономна ако не аутокефална. Али ако се већ нешто жели и о томе пише и ради, ваљало би да се не користе неистине. Ово не кажем теби, већ онима који покушавају да од МПЦ створе нешто што није, а и да Амфилохија покажу као неког ко он није био.
    Ако је ико радио у корист СПЦ то је био он. То што је био самољубив, горд и жељан славе, не значи да би водио своју митрополију у било какву авантуру везано за њен статус у СПЦ. Како је и сам рекао :

    Jedan od članova državnog vrha prije nekoliko godina u neformalnom razgovoru sa novinarima rekao je da ima utisak da bi Amfilohije prihvatio ponudu da preuzme tron crnogorskog patrijarha. Sam Amfilohije ne krije da mu je to i nuđeno.
    "Bilo je takvih prijedloga, ali ja se na njih nisam obazirao. Kada sam prije sedam-osam godina pitao ondašnjeg crnogorskog ministra kulture kada ćemo uvesti vjeronauku u škole, on mi je rekao:’Onda kada ti budeš crnogorski patrijarh.’ Takve ponude nisu me, naravno, uopšte interesovale. Ja sam oduvijek bio za jedinstvenu Srpsku pravoslavnu crkvu", bio je kategoričan mitropolit.
    Samo značenje i upotrebu titule arhiepiskopa cetinjskog objasnio je činjenicom da Mitropolija crnogorsko-primorska organski pripada Pećkoj patrijaršiji i da je ta titula praktikovana svojevremeno, ali da se ne upotrebljava ujednačeno u pravoslavnoj zajednici.
    "U Rusiji je, na primjer, to niže zvanje od mitropolita, koji nose ‘bijele pane’ u odeždi. Crnogorci su vidjeli da su sveti Petar i vladika Rade nosili bijele pane, pa je sad to za neke automatski znak autokefalnosti. U Rusiji, recimo, ima 30 mitropolita, pa bi tako bilo 30 autokefalnih mitropolita. Ja sada imam samo pravo da kad patrijarh nije prisutan za ručkom prvi sipam supu u tanjir."
    Last edited by Mstislav; 06-07-22 at 23:32.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  13. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  14. #5311
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,516
    Thanks Thanks Received 
    4,935
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Men se cini da ste malo precerali sa SDP-ovih 6%, nije narod toliko zatucan no zivi bili pa vidjeli
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  15. #5312
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

  16. #5313
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,720
    Thanks Thanks Given 
    2,632
    Thanks Thanks Received 
    2,495
    Thanked in
    1,421 Posts

    Default

    https://kodex.me/clanak/258467/vulin...da-ima-dritana

    kakav drzak i bezobrazluk sad treba primijer drzave da se preko medija prepucava sa kocijasem

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  17. #5314
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,051
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Pročitah Vijesti jutros. Valjda ide sastanak Abazović, Đukanović i Konjević. I da će ako Dritan ne digne ručnu DPS sa SDP će da ide na skraćenje mandata Skupštine i nove izbore.
    Pišu i kako su u URA protiv ove Dritanove ekskurzije.
    Ide u pravcu koji sam neđe pominjao da će Dritana njegovi oćerat kad ih urniše kao partiju.
    Zaista mi čovjek nije jasan... Đe gori sa ugovorom? Da rizikuješ pad Vlade čiji si premijer i pobunu u partiji?

    Vidjećemo brzo razvoj, biva, nažalost, zanimljivo. Svakako stvari se odvijaju tako da će Dritan ostati zapisan u istoriji. Kao premijer sa najkraćim mandatom. A mogao je da vozi do 2024. i da samo cinculira između raznih strana. Pokrovitelji koji su ga doveli na to mjestu nisu ništa tražili oko Crkve. Da li je i zašto prema drugima imao obavezu, to on zna.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  19. #5315
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,720
    Thanks Thanks Given 
    2,632
    Thanks Thanks Received 
    2,495
    Thanked in
    1,421 Posts

    Default

    Mogao da vozi mozda ce i voziti i dalje a Vi znate da su pregovori cuvanje i davanje pozicija i to nisu kratkorocni planovi sve je ovo vec unaprijed osmisljeno i isplanirano samo je malo vise predstave za javnost!
    Nesto ce se izmijeniti nesto dodati i opet potpisat ce se ugovor sa Crkvom . U principu Crkvu treba valorizovati kao sto je to radio bivsi ministar Gvozdenovic staviti je na drzavne jasle pa nek nas kosta ko hrvatsku jedno 100 miliona ali ce svi biti osigurani pod nekim vidom drzavne brige jedino porez necemo moci uzimati na priloge.....
    Bas me interesuje sto ce da se potpise drugo kad je ova Buka oko Ugovora i stare vlade su imale obicaj kad treba kredit na stetu gradjana da se potpisu malo rgnu (gurnu) masicama žar pa zavarnice razni nacionalizmi .....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  20. #5316
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Sve su to ameri resili…

    Kakve nebuloze i kakvi amateri…

    Kao sto rekoh… Zdravinjo ce se od blata praviti…

    A sledeci premijer je Aleksa Becic…

  21. The Following User Says Thank You to zaro For This Useful Post:


  22. #5317
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,051
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Mogao da vozi mozda ce i voziti i dalje a Vi znate da su pregovori cuvanje i davanje pozicija i to nisu kratkorocni planovi sve je ovo vec unaprijed osmisljeno i isplanirano samo je malo vise predstave za javnost!
    Nesto ce se izmijeniti nesto dodati i opet potpisat ce se ugovor sa Crkvom . U principu Crkvu treba valorizovati kao sto je to radio bivsi ministar Gvozdenovic staviti je na drzavne jasle pa nek nas kosta ko hrvatsku jedno 100 miliona ali ce svi biti osigurani pod nekim vidom drzavne brige jedino porez necemo moci uzimati na priloge.....
    Bas me interesuje sto ce da se potpise drugo kad je ova Buka oko Ugovora i stare vlade su imale obicaj kad treba kredit na stetu gradjana da se potpisu malo rgnu (gurnu) masicama žar pa zavarnice razni nacionalizmi .....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Ne brini neće nikakav kredit.
    Ne što naši ne bi htjeli, no zato što smo toliki raspad od države da nam ga niko neće dat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  23. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  24. #5318
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,409
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Pročitah Vijesti jutros. Valjda ide sastanak Abazović, Đukanović i Konjević. I da će ako Dritan ne digne ručnu DPS sa SDP će da ide na skraćenje mandata Skupštine i nove izbore.
    Pišu i kako su u URA protiv ove Dritanove ekskurzije.
    Ide u pravcu koji sam neđe pominjao da će Dritana njegovi oćerat kad ih urniše kao partiju.
    Zaista mi čovjek nije jasan... Đe gori sa ugovorom? Da rizikuješ pad Vlade čiji si premijer i pobunu u partiji?

    Vidjećemo brzo razvoj, biva, nažalost, zanimljivo. Svakako stvari se odvijaju tako da će Dritan ostati zapisan u istoriji. Kao premijer sa najkraćim mandatom. A mogao je da vozi do 2024. i da samo cinculira između raznih strana. Pokrovitelji koji su ga doveli na to mjestu nisu ništa tražili oko Crkve. Da li je i zašto prema drugima imao obavezu, to on zna.
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ugovora-sa-spc

    Predsjedništvo GP URA podržalo potpisivanje Temeljnog ugovora sa SPC
    "Crna Gora treba da nastavi jako svoj put integracije u EU, i u tom smislu Predsjedništvo daje podršku rukovodstvu stranke i premijeru Dritanu Abazoviću da nastave sa rješavanjem neriješenih pitanja koje godinama opterećuju društvo"
    Samo bez nervoze, vlada ne pada, dps neće povlačit podršku... ja bih volio da oće da se odmah podje na izbore, ali neće... sdp izlazi i to mi je top.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. #5319
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,051
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ugovora-sa-spc



    Samo bez nervoze, vlada ne pada, dps neće povlačit podršku... ja bih volio da oće da se odmah podje na izbore, ali neće... sdp izlazi i to mi je top.
    Ada tebi bi najmilije bilo da vladu naprave DPS i DF.
    Pa u koji god štab da odeš, dočekaju te kao svoga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  26. The Following 6 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  27. #5320
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Gagi obrnuo igricu, zao mi dritka ali ode niz vodu. Ako vijesti ne lazu ode vlada.

    Sad me zanima rasplet, moze li se ovo potpisivanje temeljnog preduhitrit prije skracenja mandata vlade?

    Mislim ti skoro sam siguran da Abazovic nece povuci rucnu a DPS ovaj penal ne smije promasit jer drugi mu se nece dosudit.

    To je to.

  28. #5321
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,633
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    evo ne dosuđuju im 30 godina

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ada tebi bi najmilije bilo da vladu naprave DPS i DF.
    Pa u koji god štab da odeš, dočekaju te kao svoga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ne pratiš fabulu radnje,sad je u 'vjeri'.
    Last edited by umart; 07-07-22 at 07:28.

  29. #5322
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,409
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ada tebi bi najmilije bilo da vladu naprave DPS i DF.
    Pa u koji god štab da odeš, dočekaju te kao svoga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Boli me gluteus za obije te partije.
    Radi mene izbori mogu sj.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  30. #5323
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,892
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    865
    Thanked in
    506 Posts

    Default

    Scenario, izlaze DPS i SDP, ulaze DF i Demokrate, sve je moguce u zemlji cuda?

  31. #5324
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,790
    Thanks Thanks Given 
    2,184
    Thanks Thanks Received 
    577
    Thanked in
    337 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 43. saziv

    Kolega lucke druze bas si relaxiran a usta si prije mog kokota da mustulucis po forumu kako pada vlada. Polakote

    Mojne zaebavat

  32. #5325
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,722
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    895
    Thanked in
    554 Posts

    Default

    Ono što sam primijetio od kad pratim ovu političku scenu (jer se nažalost ne može izbjeć) a to je da se vazda svodilo na neke revanšizme među: partijskim aktivistima, simpatizerima i ostalima koji partije doživljavaju kao nešto svoje, sveto, što treba branit pa makar se: poklali sa članovima famelje, jer jel tako, bitno je da se ne pogazi riječ i pored toga što su to gluposti i što znaju (ili ne) da nijesu u pravu.
    A onda kao "nagradu" od svoje "partije", dobiju šamar jer se ta partija pro-q-r-va i popljuju je neki (s pravom) ali i dalje se drže toga, jer, jel tako partija ne može pogriješit nit čelni ljudi, idemo dalje.
    Ono, sve mu diraj al partiju nemoj i ono gadno:"a sad dođođe ovi moji a njegovi padoše, a nema me srećnijeg".
    Blago nama s nama, ovakvima kad nam bala-furde upravljaju s mozgom i pišu kako treba da mislimo i da rečemo (meni ne mogu).
    Kad ovo sve vidim, srećan sam što sam slobodan čovjek pa mi ne oblikuju mišljenje: popovi, političari, kriminalci, aktivisti i simpatizeri...

  33. The Following User Says Thank You to jokaš For This Useful Post:


Page 213 of 304 FirstFirst ... 113163203209210211212213214215216217223263 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 10 users browsing this thread. (0 members and 10 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 23
    Last Post: 05-02-14, 06:07
  2. Replies: 12
    Last Post: 15-06-09, 04:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •