Page 231 of 304 FirstFirst ... 131181221227228229230231232233234235241281 ... LastLast
Results 5,751 to 5,775 of 7598

Thread: Vlada Crne Gore, 43. saziv

  1. #5751
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,090
    Thanks Thanks Given 
    3,895
    Thanks Thanks Received 
    3,183
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Tako i treba...samo rad, red i disciplina. Ne mozemo sebi priustiti taj luksuz zakljucanih baza i nerada.


    A ti ga zatroluješ ponekad da se crkne od smijeha. Još kad ne bi imao ocsilacije...
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  2. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  3. #5752
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,873
    Thanks Thanks Given 
    2,704
    Thanks Thanks Received 
    2,574
    Thanked in
    1,454 Posts

    Default

    ima li države u kojoj se ovo dešava? ministarstvo zapečati a premijer usmenim odobrenjem naredi da se to promijeni? sve da bi se radovi sjutra završili? ovo u afričkim državama nema

    Cini mi se da je Milas sve usmeno zavrsavao nidje nema pisanog traga a ako je premijer trenutni ovo.uspio znaci da postoji autoritet

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  4. #5753
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,090
    Thanks Thanks Given 
    3,895
    Thanks Thanks Received 
    3,183
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Rijetko odvratan dupeuvlakač.
    U orevodu, "ko go bude htio da konstituiše vlast, moraće da pristane na uslovljavanje da Dritanga bude premijer, ker smo tas na vagi".
    Bukvalno je Dritanov Vulin.
    Pare bi dao da DPS i DF formiraju vladu. Pa da gomila političara koji se voze na to da budu middle man jer ovi navodno ne mogu u vladu ispuše.
    Mislim da će vjerovatno to biti 45 vlada.
    Pa će Konatar biti "tas na qrtzu"
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  6. #5754
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit..._share_counter

    Zar nije izglasano?!Ko se to predomislio....
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  7. #5755
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gamechanger View Post
    Momci ne bih da vas razocaram ali vlada je pala.

    Posto se niko nije sjetio, najvise sam to od ganda ocekivao, famoznih 6 poslanika koji ce glasati protiv Abazija su PZP i Meto Zenga!

    Sve vas medo pozdravlja, samo jako!
    Medo se u PZP ne pita vise nego ja i ti
    Kontroliše tačno jednog poslanika.


    Sent from my SM-S908E using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  8. #5756
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Pare bi dao da DPS i DF formiraju vladu. Pa da gomila političara koji se voze na to da budu middle man jer ovi navodno ne mogu u vladu ispuše.
    Mislim da će vjerovatno to biti 45 vlada.
    Pa će Konatar biti "tas na qrtzu"

    Znači, da čekamo to sa pasošem u zadnjem džepu.
    Forever young, i want to be forever young

  9. #5757
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,701
    Thanks Thanks Given 
    3,575
    Thanks Thanks Received 
    8,667
    Thanked in
    4,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post

    Rijetko odvratan dupeuvlakač.
    U orevodu, "ko go bude htio da konstituiše vlast, moraće da pristane na uslovljavanje da Dritanga bude premijer, ker smo tas na vagi".
    Bukvalno je Dritanov Vulin.
    čak ni Pipuna ne bih nazva Vulinom a zna se šta mislim o njima. Vulin je posebna kategorija. al da ako neko pita Konatara na koji će ti način Abaz bit premijer nove vlade?

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  10. #5758
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit..._share_counter

    Zar nije izglasano?!Ko se to predomislio....
    Prvo je probao da predstavi da ima vecinu. Pa kad mu rekli da nema rekao izglasano, ali ce na sledecoj sjednici... Pa objavio na sajtu da usvojeno, pa vidio da se ne sale, pa svoje lutke poslao da pricaju da ce se jos pricati... Glupavi klinac koji nije shvatio Raska kad mu je onako smrknuta lica rekao da ako usvoji ono Vlada je pala.

  11. #5759
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,090
    Thanks Thanks Given 
    3,895
    Thanks Thanks Received 
    3,183
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit..._share_counter

    Zar nije izglasano?!Ko se to predomislio....
    Izgubilo tele ruku na poker.
    Mislio da blefaju DPS i SDP.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  12. #5760
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Sta bi sa osvjezilo, i Dritan kralj.
    Ocekivali ste Mile kralj, vidi 150 poteza unaprijed i ima za svaku situaciju pripremljen plan.
    Eno ga Orban u farmerice saceka.... A on ko prodavac auta iz Berkovica.... Taman mu i prilici....
    Elem.... Vlada moze da padne samo ako joj se izglasa nepovjerenje, a za to treba 41 poslanik.... Igrom slucaja i necega sto je zakon u CG.
    Tako da i dalje moze da ih sve pospremi iz vlade i nadje nove za popunjavanje mjesta.
    Dvometrica moze da raspusti skupstinu, a onda samo cekam DCG da pokrenu glasanje za njegovu smjenu zbog krsenja ustava.
    Podrska DPS i SDP ne znaci nista sad. Imaju 37 poslanika, sto je Rasko sam i rekao. To sto on hrabri samog sebe.... To je druga prica

  13. #5761
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,090
    Thanks Thanks Given 
    3,895
    Thanks Thanks Received 
    3,183
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 43. saziv

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sta bi sa osvjezilo, i Dritan kralj.
    Ocekivali ste Mile kralj, vidi 150 poteza unaprijed i ima za svaku situaciju pripremljen plan.
    Eno ga Orban u farmerice saceka.... A on ko prodavac auta iz Berkovica.... Taman mu i prilici....
    Elem.... Vlada moze da padne samo ako joj se izglasa nepovjerenje, a za to treba 41 poslanik.... Igrom slucaja i necega sto je zakon u CG.
    Tako da i dalje moze da ih sve pospremi iz vlade i nadje nove za popunjavanje mjesta.
    Dvometrica moze da raspusti skupstinu, a onda samo cekam DCG da pokrenu glasanje za njegovu smjenu zbog krsenja ustava.
    Podrska DPS i SDP ne znaci nista sad. Imaju 37 poslanika, sto je Rasko sam i rekao. To sto on hrabri samog sebe.... To je druga prica
    Dvometrica ne može da raspusti skupštinu, samo da pokrene incijativu.
    Treba 41 za raspuštanje.
    A to može i partija da se Dvometrica lično ne miješa.
    Situacija je prilično neizvjesna, to misliš da nije, nećemo biti ouno stariji.
    Što se Dritana tiče priglupa atention whore koje je neka rijeka naplavila na mjesto premijera.
    Pisah o ja o njegovom debiliku sa onim fake diplomatom u počecima njegovog vladanja.
    Malo so drugačije tada mislio, ali ajde…
    Zračak nade posle dps da može biti bolje jbg…
    Bar si brzo ukapira kakav je kvalitet
    Još jedan detalj: premijer nije baš autonoman.
    Daje predlog za razrešenje pa treba 41 poslanik za nogobulj ministra (tako bješe sa onim logoreičnim ministrom pravde, koga logoreja ukopa).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Gagarin; 10-07-22 at 19:57.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  14. #5762
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Skupstinu moze da raspusti 25 ako se ne varam. Ili 35. Manje od pola svakako.
    Vladu ne moze bez 41 da obori.

    Glede ovog teksta u vijestima... Narucen da vadi kestenje iz vatre. Vijesti ga paze ni da je sin iz veze Zeljka i Milovana.
    On je izrekao na toj sjednici niz nebuloza a najjasnije je bilo da nema razgovora vec da se glasa opet da bi se formalno potvrdio taj 14. glas za (kapiram Marovicku imao u vidu da prisili)
    Kad je nakon sjednice vidio sto najavljuje DPS poslao Adzica, koji se na sjednici kurcobecao da se 10 godina pricalo, da je vrijeme za potpis, da preambula ne znaci nista (on talentovan za cijepanje drva mozda stvarno u to vjeruje), da kaze da ce se jos pricati.
    I sad kad DPS definitivno obara Vladu narucuje tekst u Vijestima kako je on vec na sjednici rekao da ce se razgovarati.

    Ne bih da vrijedjam decka, ali takve na ulici zovemo splacinama.

  15. #5763
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Dvometrica ne može da raspusti skupštinu, samo da pokrene incijativu.
    Treba 41 za raspuštanje.
    A to može i partija da se Dvometrica lično ne miješa.
    Situacija je prilično neizvjesna, to misliš da nije, nećemo biti ouno stariji.
    Što se Dritana tiče priglupa atention whore koje je neka rijeka naplavila na mjesto premijera.
    Pisah o ja o njegovom debiliku sa onim fake diplomatom u počecima njegovog vladanja.
    Malo so drugačije tada mislio, ali ajde…
    Zračak nade posle dps da može biti bolje jbg…
    Bar si brzo ukapira kakav je kvalitet
    Još jedan detalj: premijer nije baš autonoman.
    Daje predlog za razrešenje pa treba 41 poslanik za nogobulj ministra (tako bješe sa onim logoreičnim ministrom pravde, koga logoreja ukopa).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Dvometrica moze da predlozi skupstini sipak.
    Ono sto on moze je da kaze da raspisuje izbore u cilju smirivanja politickih tenzjja, dje bi ga Momo sacekao na penal i trazio micanje sa pozicije zbog krsenja ustava.
    Gledaj. Tebi je mozda neizvjesno, meni nije i rekao sam razloge.
    Kao sto rece, jedan ce biti u pravu. Gledaj... DF je imao i vecih sranja da napravi, samo mislim da za ovaj potez do potpisivanja cohonesa nemaju. Ukoliko se ne potpise u roku od max mjesec, zveknuce Abazovica dok kazes Vucic.
    Demokrate podjebe a ne podjele, mislim da ce biti uzdezani. Ne ide im u prilog.
    A koliki je Abazovic amater u politici, nista manji ni veci od Mila, Ranye ili Raska.
    Ako ti je politicki gambit "nece on imat muda kad ga pritisnemo sa CDM sa Nikolaidisa, sa Zeka i twiterasa sa drzavnog posla..... Slabo je to promisljanje.

  16. #5764
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blavorko View Post
    Skupstinu moze da raspusti 25 ako se ne varam. Ili 35. Manje od pola svakako.
    Vladu ne moze bez 41 da obori.

    Glede ovog teksta u vijestima... Narucen da vadi kestenje iz vatre. Vijesti ga paze ni da je sin iz veze Zeljka i Milovana.
    On je izrekao na toj sjednici niz nebuloza a najjasnije je bilo da nema razgovora vec da se glasa opet da bi se formalno potvrdio taj 14. glas za (kapiram Marovicku imao u vidu da prisili)
    Kad je nakon sjednice vidio sto najavljuje DPS poslao Adzica, koji se na sjednici kurcobecao da se 10 godina pricalo, da je vrijeme za potpis, da preambula ne znaci nista (on talentovan za cijepanje drva mozda stvarno u to vjeruje), da kaze da ce se jos pricati.
    I sad kad DPS definitivno obara Vladu narucuje tekst u Vijestima kako je on vec na sjednici rekao da ce se razgovarati.

    Ne bih da vrijedjam decka, ali takve na ulici zovemo splacinama.
    Wrong

  17. #5765
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    E ko sve odje piše, znači skupštinu može da raspušti bilo kojih 25 poslanika, daleko od bilo kakve većine.
    Koliko neznanja.
    Forever young, i want to be forever young

  18. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  19. #5766
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Mislim da je DPS ovo uradio iz nužde.

    Da su htjeli da iskuliraju, uz manja talasanja, ovo oko TU, ali su postali svjesni da bi im SDP ušao trupačke u biračko tijelo da nisu povukli ovaj potez.

    Sad će ispod žita da se svašta dogovara, mnim da bi možda i pala vlada da većina poslanika koji predstavljaju manjine nije uz Dritana.

    Treba im jedno 5-6 poslanika, a to teško mogu naći.

    Ođe se ne zna ko je vlast a ko opozicija.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  20. #5767
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Mislim da je DPS ovo uradio iz nužde.

    Da su htjeli da iskuliraju, uz manja talasanja, ovo oko TU, ali su postali svjesni da bi im SDP ušao trupačke u biračko tijelo da nisu povukli ovaj potez.

    Sad će ispod žita da se svašta dogovara, mnim da bi možda i pala vlada da većina poslanika koji predstavljaju manjine nije uz Dritana.

    Treba im jedno 5-6 poslanika, a to teško mogu naći.

    Ođe se ne zna ko je vlast a ko opozicija.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Богоми боље да размишљају како да попуне два кратера у буџету, пио и здравство, један чедо 30 година ДПС-а, други чедо апостола продаваца магле.

    Колико су паметни направиће и трећи.Не бих се ја грабио за власт ове јесени.

    Само да не буде "Дритан је неспособан" са једне и "радио бих ја ал ме минирате" са друге стране.То мени неће значити ништа.

    Привреда нам је у гњурцу.Небригом, или системарски мање је битно, људи се тјерају у сиву и црну зону.

    Данас је исплативо једино бити ухљеб, док балон не прсне, или радити нешто на црно, ускраћујући државу за њене приходе.

    Но кад нешто размислим, увјек смо некако имали више среће него памети.
    Изгледа да нам то једино преостаје.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  21. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  22. #5768
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    Moram da priznam da mi je malo vec smesno kako se svaki korak pravda sa nekom vecom silom iza… ako su ameri ovo nacrtali onda im svaka cast ali ja mislim da nisu…

    Ne ulazim u to da li je ovaj egoisticni manijak, lud ili sta god, ali se opasno zaigrao, i sad se sve okrenulo naopako…

    Nejasno mi je zasto ne mozete da prihvatite najracinalnije resenje a to je da DCG glasa za rusenje vlade… nikakvi amerikanci… samo njihov interes gde svi padaju, a uz ES oni mogu da budu najznacajnija samostalna stranka… a fa ne govorim o povredjenim sujetama i sta su Dritan i Joko uradili pre samo nekoliko meseci…

    Sad odjednom vazan 30.08, odjednom ce im dati/ostaviti mesta po dubini, a bili su predmet sprdnje itd…

    To su ipak ljudi na pocetku i kraju, i kao sto sam vec x puta rekao, da sam njihov glasac daleko bi vise se osecao razocaran ako ne sruse ovu vladu, nego li ostanu znog mesta u dubini i sl… a da ne govorim da bi se posrali po sebi da prihvate bilo koju poziciju ujljucujuci i premijersku…

    I da.. DPS je ovo uradio zbog svojih biraca.. a valjda su trebali da poslusaju amere i fa bude puj pike ne vazi… pre amera sy vazniji glasovi…

    Реално Демократама и ЕС једино одговарају избори. Дпс ако се нешто не промијени, би требао да доживи још један пораз као што су доживјели на свим локалним изборима до сада (петњица ин мај харт).

    Међутим, никад ништа није сигурно.
    Након 30.08. и свих локалних избора може се стећи утисак да дпс са мањинама (осим албанаца) сдп-ом и сд-ом нема шта да тражи на изборима.
    Ја бих био опрезан да сам на мјесту демократа и ес-а, по питању да ли би нови избори на јесен били сигурна побједа на дпс-ом и сателитима.

    Зашто? Зато што је од децембра па до сада вршена таква политичка трговина, пљување, лагање и малтретирање јавности да је врло могуће да многи гласаче тако нешто може да одбије од гласања и гурне их у апситненте. Директне пријетње одузимањем имовине цркви више нема, сада су ту само борбе за мандате и статус кво.

    Са друге стране дпс-у ово могу бити последњи парламентарни избори пред (могуће) повлачење/хапшење мила, а чак и да се то не деси, људи не воле губитнике, тешко да би се после два пораза вратили у седло, зато сада (као ружна дјевојка у сексу) морају дати све од себе да би осигурали какву такву будућност.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  24. #5769
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,716
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    A nemojte ljudi da je rusite sad kad je mome ocu Dritan bogotac, a prije njega mu je bio Milo

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  25. #5770
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,417
    Thanks Thanks Given 
    4,168
    Thanks Thanks Received 
    367
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Tako i treba...samo rad, red i disciplina. Ne mozemo sebi priustiti taj luksuz zakljucanih baza i nerada.
    Bato Carevic likes this

    Sent from my phone

  26. #5771
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit..._share_counter

    Zar nije izglasano?!Ko se to predomislio....
    Da se razgovara o TU nakon sto je usvojen?!

    Ako mi je ista jasno u vezi ovog sto Dritan radi u zadnje vrijeme. Covjek se potpuno pogubio.

  27. #5772
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    E ko sve odje piše, znači skupštinu može da raspušti bilo kojih 25 poslanika, daleko od bilo kakve većine.
    Koliko neznanja.
    Prijatelju moj, ovoj drzavi bi svanulo kad bih ja bio premijer. U mnogo toga se razumijem, radio sam mnogo ozbiljne poslove, a isto tako znam da onaj prasinar ne bi gledao titule na travi da se zrijeba kao nekad i da je trava kao nekad. Ako nista, da jedan teren cuvaju za polu-finale i finale.

    Ustav Crne Gore

    Mandat Skupštine
    Član 84
    Mandat Skupštine traje četiri godine.

    Skupštini može prestati mandat prije vremena na koje je izabrana raspuštanjem ili skraćenjem mandata Skupštine.

    Ako mandat Skupštine ističe za vrijeme ratnog ili vanrednog stanja, mandat joj se produžava najduže 90 dana po prestanku okolnosti koje su izazvale to stanje.

    Na predlog predsjednika Crne Gore, Vlade ili najmanje 25 poslanika, Skupština može skratiti mandat.

  28. #5773
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,090
    Thanks Thanks Given 
    3,895
    Thanks Thanks Received 
    3,183
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Dvometrica moze da predlozi skupstini sipak.
    Član 84
    Mandat Skupštine traje četiri godine.

    Skupštini može prestati mandat prije vremena na koje je izabrana raspuštanjem ili skraćenjem mandata Skupštine.

    Ako mandat Skupštine ističe za vrijeme ratnog ili vanrednog stanja, mandat joj se produžava najduže 90 dana po prestanku okolnosti koje su izazvale to stanje.

    Na predlog predsjednika Crne Gore, Vlade ili najmanje 25 poslanika, Skupština može skratiti mandat.

    @ Hell Šipak pravi barski slatki

    @Blavorko: predsjednici CG, Vlade i 25 poslanika predlažu, ali treba 41 glas za skraćenje mandata i to je tačka o kojoj se raspravlja i glasa u Skupštini.
    Ne može 25.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  29. #5774
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...se-u-demokrate


    To bi ukazivalo da nakon saradnje URA-DPS-SDP, možemo doći do situacije u kojoj je slična saradnja između Demokrata, DPS-a i SDP-a moguća”, kaže Vuković.
    Koliko je realno da Demokrate zamijene URA-u u koaliciji s DPS? U CG je, izgleda, sve moguce.

    Vuković navodi da usvajanjem Temeljnog ugovora, kako je ocijenio, na način kojim je pogažen sporazum iza kojeg je stala EU i na osnovu kojeg je neočekivano obećana ubrzana procedura članstva Crne Gore u EU, u velikoj mjeri kompromituje evropski put Crne Gore.

    Vlada koja otvoreno oponira jasnim sugestijama i smjernicama koje stižu iz ambasada zemalja članica, kao i s mnogih evropskih adresa, ne može očekivati dalje povjerenje i podršku. Istovremeno, način na koji je usvojen nacrt direktno je urušio povjerenje među partijama od kojih se očekivalo da odblokiraju procedure i teme kojima bi se dobile konačne mjere na jesen.”
    Dritan bi mogao izgubiti podrsku EU zbog potpisivanja TU? Nije TU bitan za EU, ali ako su mu ambasadori stvarno kazali da ne zuri s potpisivanjem TU, a on to ignorisao, vrlo je vjerovatna opcija da ce ga EU pustit niz vodu. Ono iz prethodnog posta u kojem pise da ce Dritan otvoriti raspravu o TU (nakon sto je usvojen!), moze biti indicija da je EU pocela da mu zavrce ruku.

    Jos ne mogu da shvatim kakvu glupost je Dritan napravio. Usred price o EU integracijama on prioritet daje potpisivanju ugovora s crkvom? Da se smire podjele u drustvu? Jes, kako ne. Izgleda da Dritan nije bas cist u glavu.

  30. #5775
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Član 84
    Mandat Skupštine traje četiri godine.

    Skupštini može prestati mandat prije vremena na koje je izabrana raspuštanjem ili skraćenjem mandata Skupštine.

    Ako mandat Skupštine ističe za vrijeme ratnog ili vanrednog stanja, mandat joj se produžava najduže 90 dana po prestanku okolnosti koje su izazvale to stanje.

    Na predlog predsjednika Crne Gore, Vlade ili najmanje 25 poslanika, Skupština može skratiti mandat.

    @ Hell Šipak pravi barski slatki

    @Blavorko: predsjednici CG, Vlade i 25 poslanika predlažu, ali treba 41 glas za skraćenje mandata i to je tačka o kojoj se raspravlja i glasa u Skupštini.
    Ne može 25.
    Kako u Ustavu se nidje dodatno ne razlaze tema mislim da su ovo mehanizmi koji u praksi skracuju mandat skupstini.

    Ja sam ubijedjen da 25 poslanika bi zavrsilo posao. Ljude buni to sto nikad nije uradjeno. Da li je ikad iko podnio za skracenje mandata? Ne bajo moj nego oni vole da se bore vaninstitucionalno. Da bojkotuju Skupstinu, odnosno ne dolaze na posao, a primaju platu.
    Last edited by Blavorko; 11-07-22 at 07:22.

Page 231 of 304 FirstFirst ... 131181221227228229230231232233234235241281 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 23
    Last Post: 05-02-14, 06:07
  2. Replies: 12
    Last Post: 15-06-09, 04:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •