Results 1 to 5 of 5

Thread: Aneurizma trbušne aorte

  1. #1
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Crna Gora
    Posts
    375
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Aneurizma trbušne aorte

    Pozdrav ekipo,

    imam problem sa aneurizmom trbušne aorte, ima li neko preporuku za hirurga u CG? I da li uopšte preporučujete da se intervencija odradi u CG ili možda negdje u SRB?!

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    To moraš operisati....to znaš....evo ovako...moj tata od 83 godine je ovdje u Podgorici kod dr Perice Maraša to operisao...biću iskrena, nijesam o njemu ništa znala, ali kad ej već bila operacija zakazana i izvjesna sam čula ne mnogo pohvalne stvari za njega te sam bila na muke šta da radim....da li da tati zagorčam zivot tim što sam čula (neki njegovi pacijenti koji nijesu operisali aneurizmu trbusne aorte nego neka zacepljenja aorte u nozi i sl) da je bezobrazan, drčan, neodgovoran, nestručan...ali sam odlučila da ćutim pošto je njegov utisak bio potpuno drugačiji (ipak je on sa njim pričao) a i preporuka za njega kao dobrog hirurga od tatinog dugogodišnjeg hirurga i čovjeka kojemu beskrajno vjeruje, me je ipak natjerala da zaćutim i da sa strijepnjom čekam ishod operacije...
    Odradio u je operaciju, što se ono veli knjiški (moj tata je i srčani bolesnik koji ima pacemaker, plus ima probleme sa hormonima štitne, sa rijetkom krvlju, ma milion nekih komorbiditeta) za dva sata je sve bilo gotovo, tata je bio neka dva ipo ili tri dana u intenzivnoj, prebacen na odjeljenje oporavljao se jako lako i brzo i otpusten sedmi dan nakon operacije...sve bi bilo ok da me je poslusao i dosao kod mene da bude dvadesetak dana, pošto je potrebno strahovito disciplinovano ponašanje dok se ne oporavi pacijent, barem jedno mjesec dana...moj tata to nije bio, pa je zavrsio nazad na odjeljenje i još mu nijesu dva konca skinuta....operisan je 5. ili 6. novembra prvi put, pa 13. novembra drugi put (popucali su mu konci, ali ne konci, nego tkivo koje su ti konci držali...pošto nije mirovao dovoljno, nego silom pokusavao sam da ustane, bez pomoći i kad ga niko ne vidi, misicno tkivo mu je popucalo prosto se iskidalo na jedno mjesto i to izazavalo krvarenje i novu operaciju tj reviziju rane)
    Sve ostalo je odlično prošlio i danas bi bilo kao da se nije operisao da toga nije...imam primjedbe pošto su ga posle pustitli sa upalom pluca iz bolnice a da mi to nijesu rekli, ali generalno, na ono što je dr Maraš uradio, nemam nikakve primjedbe...ja ga mogu preporučiti ako tako gledam na stvari....ako imaš mogućnosti da biraš nekog vaskularnog hirurga, čuvenog, možda bi bolje bilo poći nedje na stranu...ali ako nemaš mogućnosti, onda ti mogu reći da je u 15 dana dr Perica operisao i mog tatu i tatinu snahu (dvije nedelje prije mog tate, a to je njemu bio podstrek) i sve je oba puta proteklo izuzetno....u prvom slučaju sve knjiški i operaija i oporavak, kod moga tate operacija izuzetno laka i brza ali je oporavak malo duzi bio...premda moj tata vozi vec dvadesetak dana tako da se moze i ova druga operacija nazvati uspješnom
    Svejedno ti želim sreću i savjetujem da se odlučiš što prije, ne čekaj da ti pukne i da život rizikuješ :*
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #3
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Kako su ti utvrdili dijagnozu i koji dr? Koje si simptome imao?
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Obicnim UZ abdomena...nesto je tu bilo sumnivo i poslat je na skener...na skeneru se jasno vidjelo prosirenje koje je bilo na samoj granici da se operise skoro 60mm (mada sumnjam u to sto je procitao dr radiolog koji je to citao, pošto sam nalaz tj disc nosila na ekspertizu drugom doktoru koji je utvrdio da je prosirenje poprilicno manje, skoro santimetar ipo) za 5 mjeseci je bilo kontrolno snimanje skenerom i na tom snimanju je ta aneurizma bila još veća (doduše veća od nalaza koji smo od privatnog dr dobili, a za nijansu manja nego od radiologa iz KBC) i oba puta je dr Maraš gledao pacijentu nalaz (nije gledao disc kao privatni dr što je, neko samo čitaoo opis snimka) i rekao da mora operacija da je to granica pred pucanje i da je to jedini nacin da se pucanje sprijeci....eto
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  6. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    843
    Thanked in
    322 Posts

    Default

    Akademik Prof Djordje Radak,Euromedic Beograd.
    Crnogorski vaskularni hirurzi su najbrzi put do smrti.

    Dolazi u Konzilijumu ali ne operise

    https://konzilijum.me/me/djordje-rad...rne-hirurgije/
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  7. The Following User Says Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Kupujem fitnes sprave za trbušne mišiće!
    By Gigoje in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 10-02-17, 15:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •