Page 2 of 48 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 1194

Thread: Đoković vs Australija

  1. #26
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,571
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    Uglavnom, ka i u citav svijet, para vrti dje korona nece i ende.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    dakle ima jo tenisera i teniserki koji su traili izuzeće i dobili
    Logično, nisu svi potrčali na eksperimentalni genski koktel, koji od benefita prua 3 mjeseca slobodnog kretanja.

    Rispekt za No1eta.
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #28
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    meni je drago to si ti tako irokih pogleda, pa da od tebe naučim neto da valja

    ne vidim kako se to dostojanstvo i identitet gube eventualnom vakcinacijom. ali eto, ti si pametniji od mene pa bolje zna

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Ne vidi?
    Momak ima stav, i brani slobodu.

    Treba na silu da se vakcinie, a ne eli, zdrav je, uspjean sportista, treba da rizikuje da mu vakcina sjebe zdravlje i tijelo, i to sve pod prisilom?

    E ne znam...

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  5. #29
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    vakcinisao se Daniil, evo dobi dva meča danas. a i on je neđe podravao Novakov stav u vezi vakcinacije. toliko miliona irom svijeta zdravih ljudi se vakcinisalo pa sve okej. nije to priča za ovu temu svakako, pogotovo jer je dovoljno čitati temu o vakcinaciji pa viđeti stavove. najbitnije je da igra na AO, a realno je glavni favorit

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней

  6. #30
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lackie View Post
    Jasno je to. Baš zbog ostavljene mogućnosti o izuzeću napisah ono. Na taj način su ostavili prostor za ovakvom vrstom petljanja i fušerisanja. Nebitno je li Novak ili neko drugi, nije fer prema ostalim teniserima i navijačima koji su se morali vakcinisati da bi prisustvovali.
    Pa.. jeste fer. Jer svako ko se vakcinisao ima privilegiju da igra pripremne turnire u Australiji, da tako udje u ritam za slem. Sad, mnogi ce reci da to nema nikakve veze, moze Novak i bez ATP kupa i Melburna da napadne AO, on je masina, on je najbolji.. ali nije to bas tako. Mnogo je teze bez ijednog takmicarskog meca napasti slem, a on je svjesno sebe doveo u takvu poziciju ovim kockanjem.
    Last edited by ovizionizi; 04-01-22 at 17:05.


  7. #31
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Super za Djokovica, nema sto, al mislim da ce navuc gnijev Australijanaca na sebe...
    Ocekujmo da Novak bude pozitivan na koronu pocetkom druge nedelje slema.


  8. #32
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ne sprdaj se sreće ti, evo ga i dostina nas prati od kad se pojavio bukvalno, oćemo li to sad da mjerimo i takmičimo se ko je veći fan?
    Koliko god neka ubjedjenja nekom izgledala kretenska, ili drugome pravilna, ako je moguće jo vie ga potujem to je spreman da rtvuje tako jaku stbar radi onoga to on smatra ispravnim (po avljam, nebitno ta o tom ubjedjenju smatramo ja i ti i svi ostali, on ima svoj pogled po tom pitanju).
    Oprostices mi sto me apsolutno ne zanima tvoje misljenje. U najtezim momentima sam ga podrzavao, ali u glupostima ne. Tako je bilo more "fanova" za vrijeme Pepe Imaza, koji su isto govorili: "Zna Novak sta radi, ja mu vjerujem, dobar je Pepe.. ako je njemu dobar, dobar je i meni..." Ne! Retardirane stavove ne podrzavam, pa da mi je iz kuce, a ne Novak...


  9. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  10. #33
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Новак је позитиван на дијагнозу највећег свих времена.

    Корона мање или више,небитно је.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Geralt of Rivia For This Useful Post:


  12. #34
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Oprostices mi sto me apsolutno ne zanima tvoje misljenje. U najtezim momentima sam ga podrzavao, ali u glupostima ne. Tako je bilo more "fanova" za vrijeme Pepe Imaza, koji su isto govorili: "Zna Novak sta radi, ja mu vjerujem, dobar je Pepe.. ako je njemu dobar, dobar je i meni..." Ne! Retardirane stavove ne podrzavam, pa da mi je iz kuce, a ne Novak...
    najbitniji dan Novakove karijere je taj kad je makao ovoga od sebe i vratio Vajdu. samo se treba sjetiti onih poraza od raznih Danijela, Klizana i ekipe

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней

  13. #35
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,071
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Ne vidi?
    Momak ima stav, i brani slobodu.

    Treba na silu da se vakcinie, a ne eli, zdrav je, uspjean sportista, treba da rizikuje da mu vakcina sjebe zdravlje i tijelo, i to sve pod prisilom?

    E ne znam...

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    E ovo je dobro rečeno....
    Čovjek zadnjih x godina pazi ta unosi u tijelo i to mu je donijelo masu trofeja i skoro epitet najvećeg ikad. Pa vidite kako čovjek izgleda i kakav je atleta, gubi 2:0 u setove preokrene kao od ale.
    Bio je pozitivan na koronu, lako je to pregrmio a da primi vakcinu moe da iri zarazu. Zna čovjek od korone će preivjeti, razumijem njegov stav o vakcinaciji svako treba sam za sebe da bira...

    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  14. #36
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Oprostices mi sto me apsolutno ne zanima tvoje misljenje. U najtezim momentima sam ga podrzavao, ali u glupostima ne. Tako je bilo more "fanova" za vrijeme Pepe Imaza, koji su isto govorili: "Zna Novak sta radi, ja mu vjerujem, dobar je Pepe.. ako je njemu dobar, dobar je i meni..." Ne! Retardirane stavove ne podrzavam, pa da mi je iz kuce, a ne Novak...
    Miljenje je ko goozica xexe.
    Elem, vidim da si ti jedan od onih bandwagoners fanboyeva, koji dok je sve u redu, busaju se u grudi junačke da je najveći medju najvećima fanova najvećeg, čim dodje pad forme, mala ili veća kriza "Djovače, piičko, plati porez".
    Uvjek ću kod ljudi vie cijeniti one koji su radi svojih stavova, pogleda, rezona (da li su oni ispravni ili pogreni je nebitno za ovu priču i individualna je stvar) spremni da rtvuju dio svoga ličnog uspjeha, nego nekog ampiona povijene kičme.
    Pusa
    Forever young, i want to be forever young

  15. #37
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Ni meni se ne svidja sto se nije vakcinisao. Samo ce nabit jos veci hejt navijaca i ne vjerujem da ce uvjek moc da iskontrolise taj pritisak. Plus mogao je da kaze samo da ide u Australiju, bez daljih objasnjenja.

    A sad sa druge strane, RG, Wimbledon i USO ce jedva čekat da ga se rijese, jer npr Wimby ga ocima ne moe vidjet otkad je razmonitrao Federera, sta ce onda tu cinjet? Zavrsit karijeru?
    Mislim, ne moze tako, mora da postavi i neki primjer, on je veliki sportista.
    Ajde da samo hipoteticki zamijenimo koronu sa npr. Poliom. Ja mislim da bi trcao da primi vakcinu, a ne bi se mudatio ovako...

  16. #38
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ocekujmo da Novak bude pozitivan na koronu pocetkom druge nedelje slema.
    https://sportklub.rs/tenis/grand-sla...mi-na-granici/

    "Svako ko eli da uđe u Australiju mora se pridravati striktnih pravila. Iako Vlada Viktorije i Teniski savez Australije dozvole nevakcinisanim igračima da se takmiče na Australijan openu, Vlada Komonvelta sprovodi pravila na granicama", poručila je Endrjuz.

    Dodatno je pojasnila pravila za ulazak u dravu.

    "Od 15. decembra 2021. godine samo vakcinisani vlasnici viza mogu da putuju u Australiju bez da zahtevaju izuzeće i mogu da uđu na nae teritorije bez karantina. Ukoliko doputuje nevakcinisana osoba, mora da pokae dokaz da ne moe da se vakcinie iz medicinskih razloga kako dobila isti status kao i vakcinisani. Australijske pogranične snage će nastaviti da obezbeđuju da svi koji dođu na granicu budu u skladu sa striktnim zahtevima za ulazak u zemlju", dodala je Endrjuz.



    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней

  17. #39
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    https://nova.rs/sport/australijan-op...ic-prvi-avion/

    U slučaju nedovoljno dobrih dokaza, onda ga nećemo tretirati drugačije od bilo koga drugog i vratiće se prvim sledećim avionom kući, poručio je premijer Australije.

    Zatim je jo jednom podvukao.

    "Neće biti specijalnih pravila za Novaka Đokovića!"

    Svi političari su odlučili da posebno istaknu da Srbin neće dobiti specijalne povlastice, a ovo je izazvalo lavinu reakcija jer su građani praktično dve godine u "lokdaunu".



    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней

  18. #40
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    ovo sad postaje već smijeno.

    Novaku odbijena viza jer je njegov tim traio pogrean tip iste. saga se nastavlja

    https://twitter.com/JaalaPulford/sta...937573891?s=20

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней

  19. #41
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Kao to već navedoste, čoek je profesionalni sportista, vodi računa ta stavlja u sebe i na ivici je da postane rekorder po broju osvojenih gs. Za takve rezultate je morao da bude ekstremno zdrav, tako da pojma nemam ta bi mogao da navede kao zdravstveni razlog za izuzeće od vakcinacije.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #42
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ovo sad postaje već smiješno.

    Novaku odbijena viza jer je njegov tim tražio pogrešan tip iste. saga se nastavlja

    https://twitter.com/JaalaPulford/sta...937573891?s=20
    Znači, medicinska struka odobrila izuzeće ali ga je federalna vlada oborila.
    Politika, alfa i omega pandemije
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #43
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    https://twitter.com/paulsakkal/statu...717162499?s=20

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней

  22. #44
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,623
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Kao to već navedoste, čoek je profesionalni sportista, vodi računa ta stavlja u sebe i na ivici je da postane rekorder po broju osvojenih gs. Za takve rezultate je morao da bude ekstremno zdrav, tako da pojma nemam ta bi mogao da navede kao zdravstveni razlog za izuzeće od vakcinacije.
    Ček,ako ovaj ili bilo koji drugi GS osvoji vakcinisani teniser...namjetaljka ili...?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  23. #45
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Prema najnovijim informacijama Đokovića ispituju o dokazima koji podravaju izuzeće od obavezne vakcinacije na aerodromu.

    Inostrani mediji, koji se pozivaju na izvore bliske federalnim vlastima, tvrde da infekcija kovidom u poslednjih est meseci, to je osnova za Novakovo izuzeće, moda neće biti dovoljna.



    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней

  24. #46
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ako ga pute i ako osvoji, bila bi mi to jedna od milijih titula...

  25. #47
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,710
    Thanks Thanks Given 
    335
    Thanks Thanks Received 
    919
    Thanked in
    468 Posts

    Default

    Ja mislim da medicinsko izuzeće nema veze sa preležanim kovidom.

    Prije bi rekao da je nešto povezano sa celijaklijom i veganstvom koje Nolje praktikuje, ako je vakcina nekog životinjskog porijekla.

    Sve u svemu, siguran sam da iza te prijave stoje timovi doktora i pravnika sa najeminentnijih adresa, jer ne vjerujem da je Nolje prepuštio slučaju da tamo neka Matilda na aerodrom određuje oće li uzet titulu ili ne.

  26. #48
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default



    Prema navodima australijskih medija, došlo je do "klinča" između organizatora turnira i zvnaičnika Carine sa jedne, i regionalnih vlasti Australije sa druge strane.

    Poslednja informacija je da bi Đoković mogao da bude sproveden u imigracioni pritvor dok se ne donese konačna odluka.

    https://sport.blic.rs/tenis/drama-se...aju-da/6lrs6b6
    The more things change, the more they stay the same.

  27. #49
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Sto ce mu ova dusa, fino se pokupi i da im nikad vise ne dodje za zivota, da se igraju dobacanja politicari i divljani iz Australije sa devetostrukim sampionom AO, ima dje ce osvojiti tih par slemova i bez Australije
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  28. The Following User Says Thank You to goldfinger For This Useful Post:

    Dzi

  29. #50
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ček,ako ovaj ili bilo koji drugi GS osvoji vakcinisani teniser...namještaljka ili...?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

    Nisam baš razumio ovo pitanje. Valjda se izuzeće iz medicinskih razloga odnosi na ljude koji imaju neka stanja koja mogu da se pogoršaju primanjem vakcine, tipa sklonost stvaranju ugrušaka, onda trudnice sa rizičnom trudnoćom, možda neko drugo medicinsko stanje ili neka pojma nemam kakva druga situacija. Neće trudnice igrat turnire, ali ne znam koji je to scenario u kojem je profesionalni sportista fizički toliko jak da može da osvoji turnir a da ga vakcina stavlja u ruzičnu situaciju. Ova priča o tome da je vegan a da vakcina može bit životinjskog porijekla opet ne pije vodu, jer biti vegan nije zdravstveni tretman nego životni stil. To bi više bilo u rangu izuzeća od vakcine iz religioznih razloga, ali niti je veganstvo religija, iako praktikanti glavu otvaraju kao najzatucaniji vjernici, niti su uslovi ulaska u Australiju vezani za religiju, način ishrane i slično. Isključivo izuzeće iz medicinskih razloga.

    Nadam se da će ga pustit da uđe i da igra, ali me živo interesuje koji su to razlozi zbog kojih je tražio/dobio medicinsko izuzeće.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Australija- viza i ture...
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 10
    Last Post: 08-01-17, 11:24
  2. Đe ima prostor za roĐendane u zagoriČu
    By milos76 in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 2
    Last Post: 26-07-14, 00:14
  3. Australija - ivot i rad...?
    By MeDo_JE in forum Putovanja
    Replies: 19
    Last Post: 04-11-12, 22:31
  4. Maskenbali za Đecu-Đe kupit masku
    By STARLIGHT in forum Centralni
    Replies: 1
    Last Post: 22-03-11, 09:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •