Page 19 of 48 FirstFirst ... 915161718192021222329 ... LastLast
Results 451 to 475 of 1194

Thread: Đoković vs Australija

  1. #451
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post



    Jos jedna bitna stvar: medicinsko izuzece se odnosi jedino na pravo igranja na AO, ali ne obavezuje imigracione sluzbenike na granici koji primjenjuju sopstvena pravila:
    Nemaju imigracione slube "sopstvena" pravila. Da je to u pitanju, sve bi bilo prostije.
    Postoje Zakoni drave na koje se oni oslanjaju kada rade svoj posao.

    Recimo, Crna Gora ima Zakon o graničnoj kontroli, Zakon o strancima itd itd.
    Australija ima Migration Act iz 1958 godine i jo neke pravne akte koji reguliu ulazak ili izlazak iz zemlje.

    Sve to malo veze ima sa Covid politikom na granicama. Nijedan zakon na svetu, nijedne drave ne predvidja obaveznu vakcinaciju kao uslov za ulazak u zemlju.

    Covid-19 uslove za putovanja odredjuje vlada odlukama i smernicama, preko svog ministarstva zdravlja i drugih tela.
    I te odluke i smernice se učestalo menjaju, pa nije čudno to dolazi do nesinhronizacije njihove primene izmedju različitih organa.
    I policajci na granicama su često zbunjeni i ni sami ne znaju aktuelne mere koje su na snazi.

    Tako da su smene priče tipa Australija je drava zakona, zakon je zakon, svi su isti bla bla, truć truć...
    Sve to jeste, ali nema ova priča mnogo veze sa tim.

    Ima veze sa politikom jedne vlade i tvrdoglavoću jednog od najboljih sportista sveta.
    Nisu svi isti.
    Taj premijer australijske vlade je takodje bio na udaru kritika javnosti jer nije potovao neke epidemiloke mere, koje je nametao drugima. I trenirao strogoću na svojim gradjanima i migrantima.
    Sad trenira strogoću na Novaku Djokoviću i kupi političke poene.

    Sve je to ok, ali nisu svi isti.

    Nije isti ni Novak Djoković kao ona Čehinja. Njoj je dozvoljen ulazak i čak je odigrala neke mečeve, a njega su strpali sa aerodroma u neki kazamat sa migrantima.
    Nisu isti jer je on prvi reket sveta, a ona 81.igračica na WTA.
    On ima i volje i love da se bori za svoj status, a ona izgleda ba i nema.

    Glupo je pričati da su svi isti pred zakonom, kad neko ima love da unajmi najbolje advokatske kancelarije, a neko nema ni taksu za albu da plati.

    Nita mi nije ao Novaka Djokovića. Sutra bih se menjao s njima, pa makar 10 godina čamio u hotelu sa tri zvezdice.
    Sve to mu se deava su posledice njegovih stavova i izbora.
    Daleko je on od savrenog heroja, a bogami nije ni Isus da primi sve covid grehe savremenog sveta na sebe.

    Ali bogami su mi sluzaviji ovi to brane dravu koja ima debilne covid mere za ulazak u zemlju, pa ne dozvoljava zdravom sportisti da dodje i brani svoju titulu i svoje ATP bodove na medjunarodnom takmičenju, samo zato to nije vakcinisan. Kao, pobiće im decu i opteretiti trokovima njihov zdravstveni sistem.
    A s druge strane moe ući i zaraen, ako si vakcinisan.
    Ako je zdravlje u pitanju, ne znam ta je problem da ih se testira svaki dan ako treba.

    Znači, opet ponavljam, nisu u pitanju nikakvi zakoni niti sveta pisma demokratske i suverene drave, nego odluke i smernice tamonje vlade, koje mogu sutra promeniti na običnoj sednici.
    Formula 1 je recimo otkazala Veliku nagradu Australije, jer nisu mogli da se dogovore sa australijskim vlastima oko rigoroznih mera karantina.
    Zato me čudi i jadno je ćutanje ITF-a i ATP-a u vezi svega ovog to se deava u Australiji. Jer u pitanju je takmičenje koje se odrava pod njihovim logom i licencom.
    Gde su svi oni teniseri za čija prava se Novak borio i kojima je crkavicu davao da preive, kad nisu mogli da se takmiče zbog korone?

    A najgore su bubavabe iz regiona koji iz različitih (a tako sličnih) razloga ne vole Novaka Djokovića, koji su iskoristili ovu situaciju da izgmiu ispod kamena i opljunu po njemu, sa najgorim uvredama tipa magarac, idiot, kreten, balkanoid koji ne zna ta je red i uredjena drava...
    Jok, oni to ive u rupama to znaju.
    Last edited by Dača; 09-01-22 at 11:06.

  2. #452
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    U svakom trenutku je slobodan da naputi tlo Australije i ode đe mu god dozvole... Tako da je u "kazamatu" svojom voljom...
    Jeste.. i da mu se u pasos udari stambilj "DEPOTED", a da ujedno popije suspenziju na 3 godine da ne moze tamo.
    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Iako to moda nije slučaj sa Đolom, ako graničari imaju 1% sumnje da je sa testom/potvrdom moglo biti muljano, mogu da mu odbiju ulazak u Dravu...
    Pa, je li moguce da ti bas nista nisi pratio i da zbog tebe sad moramo po 6-i put da ponavljamo kako se i zasto desilo? On apsolutno nije zadrzan zbog toga sto je neki granicar posumnjao u vjerodostojnost njegove papirologije, vec zato sto su granicari dobili naredjenje da on ne smije biti pusten, jer nedavno prebolovan kovid nije uslov za medicinsko izuzece (info koja je bila sakrivena od igraca, jer su bili dezinformisani sa najvisih adresa australske vlasti, Viktorijine i savezne).
    Quote Originally Posted by outline View Post
    ovo od danas, vezano za to kad je podnijet zahtjev je isto bitno. nije mi jasno kako je neko uspio ovo da odradi? do 10. decembra rok bio. dakle ili su ga pomjerili zbog Novaka ili su advokati napravili greku. to je najjače, oni koji bi trebalo da se glasnu (a to je organizacija AO) ćute
    Jel mi znamo 100% da je ovo bio jedini njegov slucaj prelezanog kovida u zadnjih 6 mjeseci? Mozda je do 10-og decembra imao namjerru da prilozi dokumentaciju za neki raniji slucaj, ali kad mu se vec desilo i sredinom decembra, najbolje je zadnji slucaj iskoristiti.

    Sto se tice tog njegovog pojavljivanja u javnosti pozitivan, vec rekoh. Zasto bi on nestao iz javnosti skoro cijelu drugu polovinu decembra? Nije bez razloga. To sto je sjutradan od testiranja bio u javnosti u prvom dijelu dana (prije podne), meni je to skroz ok, ako je rezultate dobio sjutradan. Mi imamo informaciju kad je bio test pozitivan, nemamo informaciju o resenju o samoizolaciji kad ju je primio. Mnogo se sere na tu temu, a plus sto nikakve veze nema sa australskim slucajem. Samo jadni pokusaji diskreditacije.


  3. #453
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    У случају Ђоковић против Аустралије није проблем одлука власти , она је таква каква јесте, већ је проблем то што се на све начине онемогућава да сама одлука буде доведена у питање.

    Када су Лени Рифенштал која је земљу Гетеа и Ничеа опила нацизмом питали како је то могло да се деси одговор је био - субмисивна празнина јавности.

    "Када људи више не постављају озбиљна питања,они су субмисивни и покорни.Са њима може да се ради било шта".

    Остало је Историја...
    Last edited by Geralt of Rivia; 09-01-22 at 11:15.

  4. The Following User Says Thank You to Geralt of Rivia For This Useful Post:


  5. #454
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ma kako ne razumijete, njega je granična policija zaustavila jer je mislila da je ilegalac koji je krenuo na bautelu ili na plantau marihuane

    Kakav plot twist na kraju, najvie je sam sebi načinio tetu upravo zbog sopstvenog ponaanja a ne zbog neke faističke i zemlje nastale od najobičnijih degenerika, oloi i čega sve ne..

    ao mi je zbog njega lično jer je veliki sportista i realno legenda tenisa, nije mi ao zbog pojedinaca sa foruma koji su iz koe iskočili da dokau kako je on svetac i kako je bezgrean i kako ga svi mrze, toliko da su pojedini iz jedne riječi/rečenice konstruisali tomove naučne fantastike a sve u tezi kako on nita nije zgrijeio.. Petljanje, lai, podmetačine - glavno karikiranje sagovornika koja je vodila ovu diskusiju u jednom pravcu..
    Realno, za tenis me zabolje kao za stanje kakao-a na berzi u donjem Manausu ali sam pokuao da doprinesem ovoj diskusiji bez pominjanja stava da li je trebao da se vakcinie ili ne, pokuao sam da kroz X postova objasnim da su dravne vlasti ili granična policija vjerovatno dole do nekih novih informacija u hodu i da je zato nastala zavrzlama koju su mediji dodatno napumpali i trula politika i birokratija dole na svoje.. Čak i pored svega toga omogućeno mu je dodatno sasluanje i elim mu svu sreću i ne bih imao nita protiv da se stvari odvijaju u njegovu korist..
    Ali bih ovom prilikom da se zahvalim svima vama jer ste otkrili svoje pravo lice, pa i sa x duplih naloga, potvrdili ste da i pored osnovnog znanja da umijete da pristupite netu - to vas u krajnjem ne čini inteligentnim a to se mene tiče postavili ste novi osnov za svaku buduću raspravu..
    Jer nismo svi sisali vesla, neki su imali iskustva sa sistemom koji je 100x stroiji u toj kapitaliastičkoj kaznenoj koloniji koju zovu Australija, problem je to smo navikli na tetoenje i vječitu ulogu rtve tamo vani.. Ali ne, mi smo mrzitelji Novaka i mi smo zato isključivi iz rasprave.. Ok, no problemo..

    Da ponovim, elim mu sreću i da zaigra na turniru a vama elim da malo otvorite um i da nije nuno ako se ne slaete sa nečijim stavom i miljenjem da dotični nije neto i u pravu..

    Srdačan poyyy od mene i srećno
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  6. #455
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default



    E sad ga je definitivno ugasio. Jel tako, gospodo ljevicari? Kad ga ovakva splacina, olos, kreten, kretencina.. brani, onda je vec 100% sigurno da nesto gadno smrdi u vezi njega.

    E moj Nole, kakvi te sve brane...


  7. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  8. #456
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Realno, za tenis me zabolje kao za stanje kakao-a na berzi u donjem Manausu ali sam pokušao da doprinesem ovoj diskusiji bez pominjanja stava da li je trebao da se vakciniše ili ne,pokušao sam da kroz X postova objasnim da su državne vlasti ili granična policija vjerovatno došle do nekih novih informacija u hodu i da je zato nastala zavrzlama koju su mediji dodatno napumpali i trula politika i birokratija došle na svoje..
    Ne doprinosiš mnogo diskusiji sa tim "vjerovatno ovo ili vjerovatno ono" tvrdnjama.
    A pogotovo ako na osnovu njih gradiš neki stav.

    Bar reci do kakvih su saznanja mogle doći državne vlasti i graničari u vremenu do dolaska Novaka Djokovića na aerodrom?

  9. #457
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Nemaju imigracione slube "sopstvena" pravila. Da je to u pitanju, sve bi bilo prostije.
    Postoje Zakoni drave na koje se oni oslanjaju kada rade svoj posao.
    U tekstu se kaze:
    this exemption applied only to his participation in the Open and held no legal status at the federal border where Commonwealth officials applied their own test to his exemption claims for a visa.
    Sopstveni test = sopstvena pravila

    Svodi se na isto. Kljucna stvar je da se medicinsko izuzece odnosi na pravo ucestvovanja na AO, ali ne daje pravo na ulazak u zemlju.

    Ostaje nejasno kako je ambasada AUS izdala vizu Djokovicu, ako medicinsko izuzece ne daje pravo na ulazak u Australiju? Da li se radi o propustu ambasade?

    Neke stvari jos uvijek nijesu jasne.

  10. #458
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Nikola Pilić je takodje dao podrsku Noletu i osudio ovakvo ponasanje, gledah nedje intervju sa njim od prije neki dan.

  11. #459
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    U tekstu se kaze:


    Sopstveni test = sopstvena pravila

    Svodi se na isto. Kljucna stvar je da se medicinsko izuzece odnosi na pravo ucestvovanja na AO, ali ne daje pravo na ulazak u zemlju.

    Ostaje nejasno kako je ambasada AUS izdala vizu Djokovicu, ako medicinsko izuzece ne daje pravo na ulazak u Australiju? Da li se radi o propustu ambasade?

    Neke stvari jos uvijek nijesu jasne.
    Jasno je sve.
    Novak Djoković može da igra Australia Open, ali ne u Australiji.

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Dača For This Useful Post:


  13. #460
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,643
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Jel mi znamo 100% da je ovo bio jedini njegov slucaj prelezanog kovida u zadnjih 6 mjeseci? Mozda je do 10-og decembra imao namjerru da prilozi dokumentaciju za neki raniji slucaj, ali kad mu se vec desilo i sredinom decembra, najbolje je zadnji slucaj iskoristiti.
    ne. onaj prvi dan je bila spekulacija da je pozitivan bio nakon US Opena, i da je to navedeno u izuzeću, to se ispostavilo pogrenim. ono to znamo da je 16. decembra bio pozitivan. i da mu je na osnovu toga odobreno izuzeće. po mom miljenju, mislim da je jasna jo jedna stvar. Novak je dobio garancije od AO da je sve u redu

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней

  14. #461
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,855
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Vidi se da niko od ovih političara nikad nije bio u zatvoru. Moe Najdel da priča koliko god oće da bi Đokoviću bio zabranjen ulaz u AU naredne tri godine ako sad ode, ali to i dalje znači da Đoković moe da ode kad oće, iako Najdel pokuava da tvrdi suprotno. Potpuno je legitimno to Đoković ima interes da odradi proces do kraja, ali to opet ne znači da je u pritvoru. Ljudi, čoek moe da ode kući kad oće. Pritvor i zatvor ne funkcioniu tako to pritvorenici mogu da biraju oće li da idu kući. Nema potrebe da se doliva ulje na već razbuktalu vatru, pogotovo to do naroda slabo ta dopire to nije u skladu sa njihovim eljama i uvjerenjima.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #462
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,643
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    https://sportklub.rs/tenis/grand-sla...vim-hapsenjem/

    U javnosti su se, 12 sati pred sasluanje Novaka Đokovića, pojavila i dokumenta koje je sa svoje strane, u odgovoru na Đokovićevu albu, sudu priloila drava.

    Najvaniji deo podneska drave koji je kucan na 24 strane je sledeći:

    Ne postoji takva stvar kao to je garancija ulaska u dravu za nekoga ko nije dravljanin Australije. Australija kao suverena drava zadrava svoje pravo da donosi odluku kome će dozvoliti ulazak, a kome ne.

    U zaključku, drava Australija navodi da, čak i u slučaju da Đoković dobije prvobitni spor, drava zadrava pravo da ga ponovo, i to odmah, pritvori.

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней

  16. #463
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://sportklub.rs/tenis/grand-sla...vim-hapsenjem/

    U javnosti su se, 12 sati pred saslušanje Novaka Đokovića, pojavila i dokumenta koje je sa svoje strane, u odgovoru na Đokovićevu žalbu, sudu priložila država.

    Najvažniji deo podneska države koji je kucan na 24 strane je sledeći:

    „Ne postoji takva stvar kao što je garancija ulaska u državu za nekoga ko nije državljanin Australije. Australija kao suverena država zadržava svoje pravo da donosi odluku kome će dozvoliti ulazak, a kome ne“.

    U zaključku, država Australija navodi da, čak i u slučaju da Đoković dobije prvobitni spor, država zadržava pravo da ga ponovo, i to odmah, pritvori.

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Ovo se vec uveliko komentarise po ostalim forumima i zakljucak je da je Rotenberg izdvojio ove stvari kao kljucne, a da one to uopste nisu. Ili, ako je stvarno Rotengerg u pravu, pa je ovo najjaci adut tog materijala sto su predali vladini advokati, onda je ovo jos veci skandal u najavi od dosadasnjeg. Ovim bi se zvanicno priznalo da je covjek iz politickih razloga sprijecen da udje. Ono, bas nas briga i da je sve po ps-u u vezi njega, necemo ga pustiti! Ako na tome budu temeljili odbranu, kakav god ishod bio, bice bruka povelika.


  17. The Following 3 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  18. #464
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ma kako ne razumijete, njega je granična policija zaustavila jer je mislila da je ilegalac koji je krenuo na bauštelu ili na plantažu marihuane

    Kakav plot twist na kraju, najviše je sam sebi načinio štetu upravo zbog sopstvenog ponašanja a ne zbog neke fašističke i zemlje nastale od najobičnijih degenerika, ološi i čega sve ne..

    Žao mi je zbog njega lično jer je veliki sportista i realno legenda tenisa, nije mi žao zbog pojedinaca sa foruma koji su iz kože iskočili da dokažu kako je on svetac i kako je bezgrešan i kako ga svi mrze, toliko da su pojedini iz jedne riječi/rečenice konstruisali tomove naučne fantastike a sve u tezi kako on ništa nije zgriješio.. Petljanje, laži, podmetačine - glavno karikiranje sagovornika koja je vodila ovu diskusiju u jednom pravcu..
    Realno, za tenis me zabolje kao za stanje kakao-a na berzi u donjem Manausu ali sam pokušao da doprinesem ovoj diskusiji bez pominjanja stava da li je trebao da se vakciniše ili ne, pokušao sam da kroz X postova objasnim da su državne vlasti ili granična policija vjerovatno došle do nekih novih informacija u hodu i da je zato nastala zavrzlama koju su mediji dodatno napumpali i trula politika i birokratija došle na svoje.. Čak i pored svega toga omogućeno mu je dodatno saslušanje i želim mu svu sreću i ne bih imao ništa protiv da se stvari odvijaju u njegovu korist..
    Ali bih ovom prilikom da se zahvalim svima vama jer ste otkrili svoje pravo lice, pa i sa x duplih naloga, potvrdili ste da i pored osnovnog znanja da umijete da pristupite netu - to vas u krajnjem ne čini inteligentnim a što se mene tiče postavili ste novi osnov za svaku buduću raspravu..
    Jer nismo svi sisali vesla, neki su imali iskustva sa sistemom koji je 100x strožiji u toj kapitaliastičkoj kaznenoj koloniji koju zovu Australija, problem je što smo navikli na tetošenje i vječitu ulogu žrtve tamo vani.. Ali ne, mi smo mrzitelji Novaka i mi smo zato isključivi iz rasprave.. Ok, no problemo..

    Da ponovim, želim mu sreću i da zaigra na turniru a vama želim da malo otvorite um i da nije nužno ako se ne slažete sa nečijim stavom i mišljenjem da dotični nije nešto i u pravu..

    Srdačan poyyy od mene i srećno
    po pedeseti put,evo i molim da mi napises dje je tacno greska?tri dana cekamo da je cujemo.sve sam cuo i procitao na ovoj temi sem da neko,bilo ko navede jednu potvrdjenu gresku novakovu ili bilo koga sa te strane price.

    kad smo vec kod toga ko je sta pricao onlajn novak i njegov tim su cutali kao zaliveni mjesec dana koliko zveketanjem zatvorom prijete fasisti na vlasti u australiji.tek kad je dobio izuzece napisao je dolazim,srecni praznici i krenuo dolje.eto,ne treba nista dalje,otkud to da niko za tih mjesec dana nije potegao pricu iz korjena nego ministar zdravlja prosledjuje sajtove mejlom?i mi smo svi bolesni i svako odje drzi ikonu novakovu iznad glave sto ove bljuvotine ovih fasista necemo da popijemo?

  19. #465
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    У случају Ђоковић против Аустралије није проблем одлука власти , она је таква каква јесте, већ је проблем то што се на све начине онемогућава да сама одлука буде доведена у питање.
    Odluka je bukvalno dovedena u pitanje pred sudom. I ne samo pred pravim sudom nego i pred sudom javnosti.

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ovo se vec uveliko komentarise po ostalim forumima i zakljucak je da je Rotenberg izdvojio ove stvari kao kljucne, a da one to uopste nisu. Ili, ako je stvarno Rotengerg u pravu, pa je ovo najjaci adut tog materijala sto su predali vladini advokati, onda je ovo jos veci skandal u najavi od dosadasnjeg. Ovim bi se zvanicno priznalo da je covjek iz politickih razloga sprijecen da udje. Ono, bas nas briga i da je sve po ps-u u vezi njega, necemo ga pustiti! Ako na tome budu temeljili odbranu, kakav god ishod bio, bice bruka povelika.
    Ma nema sanse da se to desi. Morali da budu avetni da pomisle to da urade.

    Quote Originally Posted by umart View Post
    po pedeseti put,evo i molim da mi napises dje je tacno greska?
    Ako do sad nisi mogao da shvatis, nema sto da ti pise ni on niti bilo ko drugi.
    Last edited by VanjaTheMan; 09-01-22 at 13:45.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #466
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,585
    Thanks Thanks Given 
    7,516
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Jer nedavno prebolovan kovid nije uslov za medicinsko izuzece (info koja je bila sakrivena od igraca, jer su bili dezinformisani sa najvisih adresa australske vlasti, Viktorijine i savezne).
    Info, koja je je javno dostupna je sakrivena...?

    Prebolovan Covid je dovoljan za učeće na turniru, ali ne i za dobijanje vize... Prilikom aplikacine ima listu izuzetaka, od kojih nijedan nije prelean Covid, čak se napominje da to nije uslov za vizu, da ne bi bilo otvorenih tumačenja...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  21. #467
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    super,odakle njemu viza onda?ako je nema kako je uopste prosao cek in na avion?

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ako do sad nisi mogao da shvatis, nema sto da ti pise ni on niti bilo ko drugi.


    okej,ako najuljudnija molba ne moze,onda te cikam,izazivam,dajder objasni prostim jezikom.
    Last edited by umart; 09-01-22 at 13:55.

  22. #468
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,517
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Mislim da niko nije obratio panju na činjenicu da iako Đoković dobije spor na sudu , postoji realna mogućnost da Australija podnese albu na odluku i da Đoković ostane u hotelu da odlučivanja o albi.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  23. #469
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Info, koja je je javno dostupna je sakrivena...?

    Prebolovan Covid je dovoljan za učešće na turniru, ali ne i za dobijanje vize... Prilikom aplikacine imaš listu izuzetaka, od kojih nijedan nije preležan Covid, čak se napominje da to nije uslov za vizu, da ne bi bilo otvorenih tumačenja...

    Sent using Tapatalk
    Ali, gle cuda, igraci nisu bili upoznati sa tim. Razlog? Jer je svima u australskim vlastima bio stav da se za ta pitanja pita drzava Viktorija. To je bio i stav premijera Skota Morisona licno, sve do 6. januara, kad je zaokrenuo za 180 stepeni. Ne znam koliko puta treba ovo objasnjavati ljudima... Nije Novak jedini koji se nasankao, kao sto smo vec vidjeli.



  24. #470
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Posto je u Australiji sve transparentno evo vam sva dokumentacija, zalbe i odgovori pa ko voli eto mu da se zabavlja.

    https://www.fcfcoa.gov.au/migration-...-file/djokovic

    Inace, zastupnici drzave nisu rekli nista sto nije poznato i pravilo u svim drzavama. Ista drzava koja ti je dala vizu moze i da ti je uskrati u bilo kojem trenutku.

    Za sada postoje odredjene spekulacije da je Djokovic ispunio online obrazac i na osnovu njega dobio odobrenje a na samom granicnom prelazu ti dostavljas dokumentaciju za koju si tvrdio da je posjedujes prilikom ulaska gdje granicne vlasti cijene valjanost predmetne dokumentacije.

    Ne znaci da ce njemu biti zabranjen ulazak na tri godine ako se vrati nazad vec je moguca posljedica. Isto kad neko napravi neki prekrsaj pa u propisima stoji kaznice se od___ do___. Dakle, to je kao mogucnost na koju se svi kace a vezana ukoliko je pokusao prevarnim radnjama i krivotvorenom dokumentacijom ostvari ulazak u drzavu.

  25. #471
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,585
    Thanks Thanks Given 
    7,516
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    @ovizionizi

    Moe ti objanjavati koliko god oće na osnovu pekulacija sa početka priče...

    Od tada ima dosta novih info, ima gore Twitove koje je Avet izbacio, ako slabo razumije engleski, nije problem da se prevede...

    Uslovi za ulazak su jasni i javni, ako je neki slubenik napravio greku, jbg deava se, moe da ih tui zbog cimanja, ali pravo na ulazak nema...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  26. #472
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Ako mu dopuste da ostane i igra, mislim da mu je najpametnije da im okrene guz icu i ode iz zemlje.

  27. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  28. #473
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    @ovizionizi

    Možeš ti objašnjavati koliko god oćeš na osnovu špekulacija sa početka priče...

    Od tada ima dosta novih info, imaš gore Twitove koje je Avet izbacio, ako slabo razumiješ engleski, nije problem da se prevede...

    Uslovi za ulazak su jasni i javni, ako je neki službenik napravio grešku, jbg dešava se, može da ih tuži zbog cimanja, ali pravo na ulazak nema...

    Sent using Tapatalk
    Ne moras ti meni prevoditi sa engleskog, sreco.. Samo ti meni nadji taj twit od aveti u kom pise kako i od koga su igraci dobili informacije o uslovima za medicinsko izuzece.

    A premijer Australije ti je "neki tamo sluzbenik"? Ok...
    Last edited by ovizionizi; 09-01-22 at 14:16.


  29. #474
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    https://mobile.twitter.com/PaulFMcNa...19307983986690

    Kako god da zavrsi za Djokovica Australija i tenis vise gube, zato je takva panika poslednjih dana.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  30. The Following User Says Thank You to Jakuza For This Useful Post:


  31. #475
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    https://mobile.twitter.com/PaulFMcNa...19307983986690

    Kako god da zavrsi za Djokovica Australija i tenis vise gube, zato je takva panika poslednjih dana.
    Kljucna recenica:

    "He was approved to fly here by Tennis Australia, the Vic Govt & the Prime Minister himself."

    Sta da dodas na ovo, moj brate...
    Last edited by ovizionizi; 09-01-22 at 14:21.


Page 19 of 48 FirstFirst ... 915161718192021222329 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Australija- viza i ture...
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 10
    Last Post: 08-01-17, 10:24
  2. Đe ima prostor za roĐendane u zagoriČu
    By milos76 in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 2
    Last Post: 25-07-14, 23:14
  3. Australija - ivot i rad...?
    By MeDo_JE in forum Putovanja
    Replies: 19
    Last Post: 04-11-12, 21:31
  4. Maskenbali za Đecu-Đe kupit masku
    By STARLIGHT in forum Centralni
    Replies: 1
    Last Post: 22-03-11, 08:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •