Page 7 of 574 FirstFirst ... 345678910111757107507 ... LastLast
Results 151 to 175 of 14337

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2022]

  1. #151
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Uzgred, da ne tražim po netu, koje TV stanice imaju u CG nacionalnu frekvenciju i je li komplikovana proceura za ukidanje ili suspenziju iste?
    Mislim da je to jako teško, da ne kažem nemoguće, jer bi zadiralo u slobodu medija, kao i u slobodu izražavanja. Uostalom, to nije način, jer će govor mržnje svakako naći put do publike kroz druge kanale, kao npr. putem interneta.

    Možda bi najlakša i najefikasnija opcija bila da se napravi pritisak na kablovske operatore da pomenutu televiziju skinu sa liste svojih kanala. Jer ovdje se prije svega radi o etici - da li je društveno odgovorno imati takav kanal u svojoj ponudi?
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  2. #152
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Mislim da je to jako teško, da ne kažem nemoguće, jer bi zadiralo u slobodu medija, kao i u slobodu izražavanja. Uostalom, to nije način, jer će govor mržnje svakako naći put do publike kroz druge kanale, kao npr. putem interneta.

    Možda bi najlakša i najefikasnija opcija bila da se napravi pritisak na kablovske operatore da pomenutu televiziju skinu sa liste svojih kanala. Jer ovdje se prije svega radi o etici - da li je društveno odgovorno imati takav kanal u svojoj ponudi?
    Sloboda medija nije jača od slobode govora, koja je svakako nije ograničena. Širenje govora mržnje i izazivanje netrpeljivosti jesu samo neki od ograničavajućih faktora slobode govora i slobode medija. Naravno da se može ukinut frekvencija, a preko interneta definitivno manji broj ljudi dolazi do sadržaja. A ni internet nije svemoguć, može se i tuda nešto odradit, prilično sam siguran. Govorim o redovnom emitovanju ili strimovanju. A ako je neko baš uporan da dođe do zabranjenog sadržaja, slažem se da je to teško spriječit. Ali koliko ima takvih ljudi u odnosu na one koji do sadržaja dolaze jednim klikom na daljinski upravljač.

    EIDT: Directore, sam si rekao "u komentaru člana Demokrata"... Ako je nekome hebao ženu, opsovao majku, zavrnuo ga za pare i zbog toga dobio batine, oće li taj član Demokrata da kaže da je pretučen zbog toga ili je mnogo lakše i isplativije da kaže da je dobio batine zbog političke pripadnosti? Ne treba vjerovat na riječ nikome, pogotovo ne političarima.
    Last edited by NHM; 04-01-22 at 23:00.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #153
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Mislim da je to jako teško, da ne kažem nemoguće, jer bi zadiralo u slobodu medija, kao i u slobodu izražavanja. Uostalom, to nije način, jer će govor mržnje svakako naći put do publike kroz druge kanale, kao npr. putem interneta.

    Možda bi najlakša i najefikasnija opcija bila da se napravi pritisak na kablovske operatore da pomenutu televiziju skinu sa liste svojih kanala. Jer ovdje se prije svega radi o etici - da li je društveno odgovorno imati takav kanal u svojoj ponudi?
    Pa to bi još više zadiralo u slobodu medija, jer je nacionalna frekvencija javno dobro, dok izbor kanala kablovskih emitera je odluka firme kompanije.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #154
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Da, ali ovo nije televizija sa nacionalnom frekvencijom.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  5. #155
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Uzgred, da ne tražim po netu, koje TV stanice imaju u CG nacionalnu frekvenciju i je li komplikovana proceura za ukidanje ili suspenziju iste?
    RTCG 1, RTCG 2, Parlamentarni, Nova M, Vijesti i Prva. Ove možeš da uhvatiš sa DVB-T2 prijemnikom bez ikakve pretplate kod kablovskih operatera.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #156
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa jasno je bilo u samom komentaru člana demokrata da je napad imao političku pozadinu jer su tamo skoro bili izbori.
    Nemoguce da si ozbiljan...

    Kakav car!

    Mozda kad bi se malo informisao sta su Demokrate radile uoci svih izbora od 2016 pa nadalje, bice ti lakse da provalis zasto im se ne moze vjerovati.
    Last edited by VanjaTheMan; 04-01-22 at 23:02.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. #157
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Đe me naćeraste da slušam Draginju manitu ona dva minuta, e sam izbjegavao skupštinu da gledam unazad nekoliko godina. Veli majka joj izvorna Srpkinja, a ne pssrbica. A poslije toga veli da poštuje svačije pravo da se izjašnjava kako želi i da se osjeća kako želi, u to veli da ne ulazi. E pa moj skoj, laž je da je ovo nedvosmislena tvrdnja da su svi Srbi koji nisu iz Srbije pssrbice. Na stranu to što bi se na osnovu toga tumačenja moralo zaključit i da su Srbi iz BiH pssrbice, a valjda ćemo se složit da je suludo tvrdit da je to Draginja rekla. Svakako žena ne djeluje kao da su joj sve ovce na broju, ali to što si ti predstavio kao činjenicu nema mnogo veze za realnošću. Ako uporedimo ovo što je ona rekla sa Crnogorci su kopilad, izmišljena nacija, mentalno bolesni Srbi ili nule od ljudi, jasno je da stvari nisu za poređenje. Da ne pominjemo prijetnje idiota Rakovića da će se 7 miliona Srba obračunati sa ne znam koliko reče mentalno oboljelih Srba. Znam, znam, nije on bitan jer ko sluša idiota Rakovića... Osim crnogorski mitropolit koji od njega mnogo uči.

    No nikome nije palo na pamet da Draginju izvedu na čistac i da je direktno pitaju na koga misli kad kaže pssrbica. Može bit da to nije rekla na ovom zasijedanju kojeg već odbora nego neđe drugo, ali mi treba usmjerenje šta da tražim da pogledam. Jednako bih volio i da čujem od svih onih koji upotrebljavaju izraz Milogorac na koga tačno misle. Ako misle na ove što plaču u Milovom zagrljaju, razne Andrije Nikoliće, Acove Pacove i slično, onda se slažem sa izrazom. No mi se sve čini da nije samo za njih taj izraz predviđen.
    Onda je nisi dobro čuo.

    Njena majka je izvorna Srpkinja iz Srbije, Vranja ili već gdje li reče, a nije possrbica. Potpuno je jasno šta je mislila.

    To što je ta tvrdnja suluda nije nikakav argument da Draginja to nije mislila i rekla. Jer, Draginja i jeste suluda.

    Poenta je da imamo šoviniste i suludnjake sa obije strane, ali samo osuđujemo onu drugu. Draginja "nije tako mislila", ali Šešelj jeste tako mislio. I obrnuto.

    Puno bi za ovu zemlju korisnije bilo da se pozabavimo i osudimo svoje nacionaliste. Ali eto bolji građanisti i demokrate odoše višima i boljima a nas jedva ovi dopadoše.

  8. #158
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Ja ti velim da nije jasno. Zakonodavni odbor, još kad sam vidio ko je njime predsjedavao i sa kim se prepirala, veća je vjerovatnoća da je htjela da uvrijedi prisutnog pojedinca ili par njih nego to što ti kažeš. Kako si predstavljao šta je rekla, ja sam mislio da je bukvalno rekla da su pravi Srbi samo oni koji su rođeni u Srbiji a da su Srbi iz Crne Gore pssrbice. Nigde veze.

    EDIT: Da ne dužimo više oko iste stvari, kako ja nađoh na internet sjednicu Zakonodavnog odbora, tako neka je nađu i drugi. Ne možemo obojica bit u pravu, pa neka svako za sebe pogleda.
    Last edited by NHM; 04-01-22 at 23:11.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #159
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Radi se o čovjeku koji je član Demokrata u Petnjici u kojoj su skoro bili izbori. Da nekom duguje pare ili bilo što drugo, jedva bi ne boj se dočekali da saopšte. Čovjek je veoma jasno, mučki pretučen , a i sam je kazao da misli da je politički. Tako se ovdje branio napad na Sadikovića. Gomila licemjera.
    Ne bi niko potrčao da saopšti da je nekoga pretukao zbog para jer bi završio u zatvoru. Odakle ti takva ideja? I ti po treći put naglašavaš da je lik sam kazao da misli da je politički motivisano, a ja ti treći put ponavljam da to što je on kazao ne znači apsolutno ništa, niti išta znači to što je pretučen neko vrijeme poslije nekih izbora. Ne tvrdim da nije bilo tako kako on kaže da je bilo, ali nema nikakvog osnova da mu se vjeruje na riječ.

    EDIT: Directore, Marko Kovačević je predsjedavao sjednicom Zakonodavnog odbora, pet puta je veća je šansa da je njemu bilo upućeno nego ovo što je skoj tvrdio. A ova prepiska sa tobom oko pretučenog lika sa ličnim tvrdnjama koje uzimaš kao nepobitan dokaz ne idu u prilog tvojoj ozbiljnosti.
    Last edited by NHM; 04-01-22 at 23:15.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #160
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,162
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Ima raznih nazalost primjera unistavanja Kotora i Perasta (i ostatka gradova u CG..), unistava se trajno, malo po malo, kamen po kamen, kuca po kuca, palata po palata, fasada po fasada, kvaka po kvaka, prag po prag, vrata po vrata, kace se klime po Starom gradu, stavlja se neadekvatna stolarija, kace antene, busi se kameni plocnik debelim sarafima za montiranje suncobrana od kafe barova, kace se kamere na starim gradjevinama, neukusne reklame, mnoge kuce propadaju bez brige vlasnika i drzave, a te kuce nisu kuce, one su istorija, kultura, duh i osobenost jednog prostora, temelj njegovog identiteta. Brise se nesto gumicom.

    Unistava se teretom vremena i teretom zarade kao jedinog mjerila motiva i smisla, pa ako nesto donosi zaradu a ta zarada donosi i kulturno unistenje, taj sadrzaj ce biti unisten. Profit je pobijedio etiku i identitet.
    Kako jednom rece R. Amadeus bas na koncertu u Kotoru prije par godina, parafraziram "Ako sve unistimo, a ostanu nam pare, sta ce nam onda te pare..?"

    Svakakvih sat kula ima, ali sat kulu sa tendom jos nisam vidjeo.
    Ovo je fotka od prije restauracije 2020. godine, i danas je tenda tamo, iste dimenzije i nakaznosti, samo cistija..

    Privrednom progresu mora prethoditi kulturni..
    Oni narodi kojima to ne dopire do mozga, ne zasluzuju bolji standard..Nece ga ni dobit.
    I prvo ide kultura i obrazovanje, emancipacija i etika. Pa tek onda pare.
    Ne obrnuto.
    Ne obrnuto...

    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  11. The Following User Says Thank You to Platinum For This Useful Post:


  12. #161
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ovo treba svi da procitate. KaKo god se izjasnjavali i osjecali, koga god od politicara podrzavali.

    Ovo je zivot. Stvarni.

    https://www.vijesti.me/kolumne/583620/ljubi-svakog-dana


    Mnogi ljudi imaju neku potajnu muku za praznik. Većina zapravo. Ali ta se muka ne iznosi napolje, ona živi ispod kao negativ novogodišnje fotografije. Ipak, muka je tu, u dubini svake radosti. Ponekad je treba ispričati, da bude lakše nositi sreću praznika.

    U mom sjećanju to se dogodilo oko Nove godine, bio sam u dubokoj depresiji i pokušao iz nje izaći putem vježbi. Nakon par dana trbušnjaka i sklekova, nešto u gornjem dijelu stomaka je puklo.

    Kad živiš u Americi bez osiguranja, ne trčiš kod doktora. Bajao sam mjesecima i prošao mnoge krivine internet liječenja. Na kraju, odlučio sam da je to samo gastritis i da imam prečih bolova u životu.

    U Hitnu pomoć sam primljen preko reda. Iza mene je ostala grupa pijanih ljudi koji su se svađali sa obezbjeđenjem. Nije bilo krvavih obračuna te noći, pa je bilo tiho. Pamtim samo jednu beskućnicu koja je odbijala da joj ljekari uzmu krv. ***** vam mater svima! vikala je, a doktori, sestre i psiholozi redom su ulazili iza zavjese i probali sve moguće načine da je umire.

    Odmah su shvatili da imam žuticu, testirali su me na AIDS i rekli da ostajem u bolnici. U Hitnoj dežuraju mladi ljekari bez dovoljno iskustva da sakriju svoje crne slutnje. Samo nemoj guglati… rekla mi je stažistkinja i pobjegla iza paravana.

    Legao sam u krevet na petom spratu Univerzitetske bolnice i čekao nalaze koji bi mogli pokazati da imam rak želuca. Bio sam miran i drogiran, pogleda zabodenog u zgradu preko puta i svjetlo na petom spratu Dječje bolnice. Tamo je moja ćerka primala hemoterapiju. Moja Selena imala je pet godina, i malo šanse da preživi. Čekao sam da mi neko te večeri kaže da imam rak, i smijao se, nije bilo moguće drugačije doživjeti takvu vijest.

    Hirurg je rekao da će hitno operisati, zavapio sam da nemam para, ali žena iz pravne službe rekla je da to sad nije važno. Nadali su se da je u mom stomaku kamen koji nisu uhvatili na snimku. Nadali su se da je kamen zatvorio protok bilirubina i da sam od toga požutio. Nadali su se da nije ono najgore, jer su znali da se meni najgore već desilo. Bolnice su bile povezane. Lijepa medicinska sestra imena Grejs ušla je da mi donese antidepresiv i melatonin za san.

    Kako znate? pitao sam. Imamo vas u evidenciji, povezani smo sa apotekom Dječje bolnice. Zahvalio sam i progutao pilulu koju mi je tih dana prepisala dr Kolins, psihijatrica na usluzi roditeljima sa onkologije.

    Nisam mogao spavati, samo sam gledao kroz prozor. Moj život u tom trenutku bio je na tački sa koje nema povratka, osjetio sam ljubav i sreću što sam živ i što je Selena još živa. Nije postojao način da moja sreća bude izmještena iz tog trenutka. Odakle ova utjeha, pitao sam se. Bola nije bilo, samo povezanost i ljubav, bio sam ispunjen i gledao u prozore bolnice mog djeteta. Da je mogla ustati iz kreveta, igrali bismo se Morzeove azbuke svjetlima. Da sam mogao ustati, izveo bih nešto da je nasmijem, nešto kao onda kad smo na prozoru južnog krila vidjeli Kineza kako vježba tai či. Bio je valjda u posjeti unuku, kad je završio vježbu poklonio nam se, znao je da ga sve vrijeme gledamo.

    Pronašli su kamen i preživio sam najgore. Ali najgore je tek dolazilo. Operisali su me dva puta, i poslali mi jeziv račun koji je kasnije država Ohajo preuzela na sebe. Selena je bila srećna kad sam se napokon pojavio, pitala me kako mi je bilo u bolnici. Ona je znala sve o bolnicama, znala je sve o životu i učinila je da svaka misao vezana za nju bude lijek. Sve je izliječila oko sebe, svoju porodicu, nepoznate ljude. I meni je pomogla te noći dok sam čekao smrtnu presudu, stavila je moj bol u ravnu liniju koja je vodila između naših prozora. Nevidljivu liniju koja traje i koja se neće pokidati. Moj konac godine, moja praznična mašna koju nikad ne skidam. Jer znam da su tuga, najbolnija tuga na ovom svijetu, i sreća što živiš povezane čvorom na koji je ona stavila prstić.

    Vezao sam taj čvor najjače što sam mogao i svake Nove godine se molim nepoznatom bogu da čvor nikad ne popusti. U njemu je snaga i smisao, pod njim su svi ljudi koji su voljeli, pod njim Selena živi u osmijehu svoje sestre.

    Plakati za praznike. Ljubiti svakog dana. Voljeti ljude i živjeti sa osmijehom. To je život koji nudim. Ovaj život.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. The Following 8 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  14. #162
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,468
    Thanks Thanks Given 
    4,232
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  15. #163
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,865
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Ja koliko znam on se vakcinisao ranije.

    07.05.2021.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...rovom-vakcinom

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  16. #164
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,468
    Thanks Thanks Given 
    4,232
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Збиља, Драгиња поста звијезда dpSSdp дијела ЦГ. Мада, кад се погледа тај интелектуални крем, није ни чудо што је тај колоритан лик најзачајнији у dpSSdp табору.
    dpSSdp наглашавам, јер колико видим dpSSd постоји само на папиру.
    Ona je samo jedan obicni poslanik. Bolji je ovo krem...„U Crnoj Gori Crkvi gore nego pod Osmanlijama, a Srbima nego u NDH“....iz SPSSPC tabora. A toboz vjerski poglavar.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  17. #165
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Galić kuma postavio na načelničko mjesto

    07:28 07:28
    Izvor: CdM
    Igor Galić


    Direktor Instituta za javno zdravlje Igor Galić, prema saznanjima CdM-a, za načelnika Odjeljenja za imunoprofilaksu, pripremu i kontrolu putnika u međunarodnom saobraćaju imenovao je dr Adisa Martinovića sa kojim je u kumovskim odnosima.

    Martinović će na toj poziciji naslijediti smijenjenu Milenu Popović Samardžić.


    Last edited by holiday; 05-01-22 at 07:04.

  18. #166
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    članovima demokrata koje prebiju u sačekuši ne treba vjerovati?
    Kako znas da je prebijen u sacekusi? Kad ces da shvatis da je problem u vjerovanju na rijec politickim aktivistima?

    Da ti detaljnije objasnim zasto je od svih partija najgluplje vjerovati Demokratama. Znam, dakle ne sumnjam nego znam provjereno, jer nije nikakva tajna da su od 2016. pa na dalje Demokrate scenirale napade na svoje aktiviste, a nerijetko su namjerno provocirali aktiviste drugih partija u nadi da ce ih neko napasti. U tome se najvise istice Danilo Saranovic. Uzgred, doticni je bio clan DPS-a prije nego sto je vidio da je veca sansa da dobije fotelju kod starog skolskog druga. Vjerovatno je od njih pokupio tu taktiku.

    Demokrate su novi DPS. Ti ljudi ne vjeruju ni u sta i reci ce i uradice apsolutno sve za politicki poen. DF ima vise integriteta od njih.
    Last edited by VanjaTheMan; 05-01-22 at 08:22.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #167
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Збиља, Драгиња поста звијезда dpSSdp дијела ЦГ.
    Draginju forsiraju cisto iz strateskih razloga. Ona smije da kaze skoro sve a njoj niko ne moze skoro nista da uzvrati jer moze biti optuzen za mizoginiju i seksizam.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #168
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Podgoricki ViK u dugovima od skoro 5,5 miliona, gubitci na mrezi 50% a na plate ide 6,2 miliona i opstina ce da im da ove godine jos 1 milion.
    DPS upravljanje u punom sjaju. Koliki je godisnji gubitak firme saznacemo vjerovatno poslije izbora

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  22. #169
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Podgoricki ViK u dugovima od skoro 5,5 miliona, gubitci na mrezi 50% a na plate ide 6,2 miliona i opstina ce da im da ove godine jos 1 milion.
    DPS upravljanje u punom sjaju. Koliki je godisnji gubitak firme saznacemo vjerovatno poslije izbora

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Slobodno neka ulože taj milion u smještajne kapacitete, da se imaju đe smjestiti novi radnici kad dođe boguugodna vlast.
    Naravno stari će ostati na svom mjestu, uključujući i one koji se ne pojavljuju na poslu, nikad ne znaš kad će opet doći do promjene vlasti pa da se ne zamjeraju jedni drugima.

    Nula

  23. #170
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,696
    Thanks Thanks Given 
    3,572
    Thanks Thanks Received 
    8,661
    Thanked in
    4,665 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...icevoj-cenzuri

    "Kako je direktor rekao, prekršila sam procedure jer sam gostovala u jutarnjem programu TV Vijesti bez njegove saglasnosti i iznosila kritiku i mišljenje koje sam par dana ranije iznijela i na radnoj grupi, kako kaže, isto bez njegove saglasnosti", poručila je Popović Samardžić.

    znači treba saglasnost Galića da bi se gostovalo po televizijama

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  24. #171
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    @outline iole ozbiljna firma ima PR a samim tim niko sem PRa ne daje obavjestenja, gostovanja ili bilo sta ili makar bez dogovora i odobrenja sluzbe.

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  25. #172
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,696
    Thanks Thanks Given 
    3,572
    Thanks Thanks Received 
    8,661
    Thanked in
    4,665 Posts

    Default

    ženu su makli jer ih je kritikovala, a Galić na njeno mjesto doveo kumaru, izgleda. još jedan dokaz da klimači glava ođe prolaze, a osobe koje imaju kičmu su na udaru

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  26. The Following 5 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  27. #173
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Đe ste braćo? Četnici, Srbi, Bošnjaci, Albanci, Crnogorci tj 0.
    Sumnjivi da ste komite, litijaši i ostali.
    Evo vam Skupština nešto poručuje, stara dobra popularna izreka: Sirotinjo napuši se oni...

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...8-miliona-eura

    ZA SLUŽBENA PUTOVANJA U INOSTRANSTVO ISPLAĆENO 53,7 HILJADA EURA
    Za neto plate poslanicima isplaćeno 1,8 miliona eura

    Kako su naveli iz parlamenta, za period decembar 2020 – oktobar 2021. godine na ime dnevnica i putnih troškova za dolazak na plenume i sjednice radnih tijela isplaćeno je skoro 110 hiljada eura
    Skupština Crne Gore je u prvih 11 mjeseci prošle godine za neto plate poslanicima isplatila 1,8 miliona eura, odnosno 2,95 miliona u bruto iznosu.Iz Skupštine su agenciji MINA kazali da je poslanička plata u prošloj godini bila 1.355 eura, bez minulog staža.

    „Na dan 30. novembar 2021. godine, država je za plate poslanika izdvojila 1,8 miliona neto, odnosno 2,95 miliona za bruto“, kazali su iz parlamenta. Kako su naveli, za period decembar 2020 – oktobar 2021. godine na ime dnevnica i putnih troškova za dolazak na plenume i sjednice radnih tijela isplaćeno je skoro 110 hiljada eura. Na pitanje koliko je u prošloj godini isplaćeno za troškove goriva, iz Skupštine su kazali da je, zaključno sa novembrom, utrošeno oko 32 hiljade eura.

    Pravo na upotrebu službenog vozila imaju potpredsjednici Skupštine, predsjednici radnih tijela, zavisno od toga da li Skupština raspolaže dovoljnim brojem vozila, predsjednici poslaničkih klubova, odnosno osobe koje oni ovlaste, kao i zaposleni u Službi Skupštine.

    U izuzetnim slučajevima, po nalogu generalnog sekretara, službeno vozilo mogu koristiti drugi poslanici i zaposleni koji imaju položen vozački ispit odgovarajuće kategorije.

    U skladu sa Internim pravilom o utvrđivanju novčanog iznosa namijenjenog za troškove goriva za službena vozila, korisnicima službenih automobila određuju se novčani iznosi dozvoljene mjesečne potrošnje goriva u rasponu od 120 do 200 eura.
    Iz Skupštine su kazali da je u 2021. godini plaćeni smještaj u Podgorici koristilo devet poslanika, a za tu namjenu je do kraja novembra utrošeno preko 12 hiljada eura.
    Poslanici koji su koristili pravo na hotelski smještaj su Danijela Đurović, Suada Zoronjić, Bogdan Fatić, Danijel Živković, Milosava Paunović, Jovanka Bogavac, Luiđ Škrelja, Genci Nimanbegu i Vesna Pavićević.

    Pravo na naknadu na ime zakupa stana u istom periodu koristilo je takođe devet poslanika, a Skupština je u tu svrhu isplatila oko 25 hiljada eura neto, odnosno 27,7 hiljada bruto.
    Kako su kazali iz Skupštine, to pravo su u prošloj godini koristili Dragan Vukić, Maja Vukićević, Tamara Vujović, Marta Šćepanović, Dragan Krapović, Albin Ćeman, Branko Čavor, Suada Zoronjić i Momo Koprivica.
    Poslanicima je, do kraja novembra prošle godine, za službena putovanja u inostranstvo isplatila 53,7 hiljada eura.

    Najviše novca na službena putovanja potrošio je poslanik Predrag Sekulić, preko 7,3 hiljade, Maja Vukićević skoro 6,4 hiljade, Dragan Krapović oko 4,4 hiljade, Slaven Radunović oko četiri hiljade, a preko tri hiljade eura potrošili su i Danilo Šaranović i Ervin Ibrahimović.
    Predsjednik Skupštine Aleksa Bečić je na službena putovanja u prošloj godini potrošio oko 2,7 hiljada eura.
    Last edited by hercules; 05-01-22 at 12:23.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  28. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  29. #174
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...icevoj-cenzuri

    "Kako je direktor rekao, prekršila sam procedure jer sam gostovala u jutarnjem programu TV Vijesti bez njegove saglasnosti i iznosila kritiku i mišljenje koje sam par dana ranije iznijela i na radnoj grupi, kako kaže, isto bez njegove saglasnosti", poručila je Popović Samardžić.

    znači treba saglasnost Galića da bi se gostovalo po televizijama

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Kako je u ovom slučaju bilo teško zaključit zbog čega je sklonjena.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  30. #175
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,371
    Thanks Thanks Given 
    1,356
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holiday View Post
    Galić kuma postavio na načelničko mjesto

    07:28 07:28
    Izvor: CdM
    Igor Galić


    Direktor Instituta za javno zdravlje Igor Galić, prema saznanjima CdM-a, za načelnika Odjeljenja za imunoprofilaksu, pripremu i kontrolu putnika u međunarodnom saobraćaju imenovao je dr Adisa Martinovića sa kojim je u kumovskim odnosima.

    Martinović će na toj poziciji naslijediti smijenjenu Milenu Popović Samardžić.



    Aloo dje su ti eksperti? Pricate odje o nekakvim ekspertima, evo ispadose kumovi eksperti na sve strane. xD
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

Page 7 of 574 FirstFirst ... 345678910111757107507 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 2022.
    By starwalker in forum Forumaški život
    Replies: 69
    Last Post: 06-01-23, 20:32
  2. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  3. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  4. Prodajem stereo kondenzatorski mikrofon Audio Tehnica AT 2022, nov. 180 eura.
    By Fernando in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 24-12-13, 11:53
  5. Replies: 1
    Last Post: 24-12-13, 11:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •