Page 464 of 574 FirstFirst ... 364414454460461462463464465466467468474514564 ... LastLast
Results 11,576 to 11,600 of 14337

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2022]

  1. #11576
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Salis se acs?
    Oce li bit struje u ponedjeljak sto vele? Uz Bozju pomoc oce?

    Aooo.

    Last edited by hercules; 11-11-22 at 19:12.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  3. #11577
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Svim parlamentarcima usta puna izbora Ustavnog suda. I Evropa pritiska da se izabere.
    Ne zalazim u političke preferencije nijednog od kandidata.
    Ako sam dobro zapamtio nadležni skupštinski odbor je intervjuisao 45 kandidata, Skupštini je predložio 12.

    Našim parlamentarcima niko od 45 pravnika nije valjao. Ovo je Crna Gora, i ima nas 600,000 ukupno.
    Gdje ljudi misle da ćemo nać ljude koji će da se prijave za ovaj posao? Potrošili smo 45 ljudi i koliko je realno da si iko više prijavi?
    Gordijev čvor.

    Ovo nije ni pitanje struke, a ni politike.
    Struka, kolika god da je, i kakva god da je, ipak ima dovoljno da pruži da bi se našlo valjanih kandidata.
    Politika, kakva god da je, na kraju bi ipak našla kompromis. Kad pogledaš, čak i u USA politika nosi ogroman dio težine u izboru sudija vrhovnog suda. A oni poslije lijepo sude do kraja života, pod uslovom da se dobro vladaju. Eto, na današnji dan tu imaju parkiranog sudiju kome je blizu 75 godina, a na tom mjestu je preko 31.

    Ono što, po meni, jeste problem sa US kod nas, jeste hronična politička nestabilnost.
    I jedna bitna diskrepanca prethodnog i trenutnog načina vladanja: u vakat DPS-a, stvari za tro-četvrtinsku i tri-petinsku većinu su se dogovarale. I kompromisi su se dešavali, i nisu nam naštetili, naprotiv.
    Danas ne, danas se ide đonom.
    I tu se neđe igra pretvorila u silu, ucjenu, medijsku pompu, i ostala čuda.

    Ali, kad ih na kraju sve istreseš iz gaća, sve što vidiš je da zapravo niko tu nije htio da se dogovori. Dok nije stislo, tj. dok se nisu oglasili čuveni partneri.

    I mislim da će sad brzinom svjetlosti stvari na čistinu, odnosno, sada ćemo gledat ko se kakvom igrom bavio.
    Da moram da prognoziram, rekao bih da jedinu direktnu ''štetu'' od izbora sudija US mogu da imaju URA i SNP, za njima DF, dok DCG i DPS, iz trenutnog vizira, na tom pitanju mogu da budu elastični.

    Što se tiče kandidata, možda je najlakše kroz tuđu analizu, a skroz u centar:
    https://press.co.me/ko-je-kome-bliza...sud-crne-gore/
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  4. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  5. #11578
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Neki pitaju poslanika Narodnuuu voljuuu sto je mislio kad je sastavljao uredbu za ovaj praznik
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  6. #11579
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Petre, ti li si?
    Axaxxaxa, a sad mi je jasno sve, i "tata" i odbrana DPS-a do iznemoglosti i škola ekonomije a la Vesko Vukotić da se pare od šverca sipaju u budžet, nema potrebe dalje da se ofiraš.
    Je li rodio vinograd axxaxaxax.
    I veli ja mu izvrćem riječi, čoeka bukvalno ovo izjavio


    Code:
    A isto tako, svi mi smo sumnjali godinama, a ispostavi se tacnim, da je vrhuska se bavila raznim svercom teskim stotine miliona godisnje...
    Moze li biti da se ponekad ubacilo u trezor za isplatu penzija, da se ocuva socijalni mir i nesmetani rad?
    Opet, cemu interpretacija mojih misli i ubjedjenja? Jesam li ja ikad kome citao misli ovdje, izvrtao izreceno??
    Naravno da nisam jer to nije moj nivo.

    O tome da je novac od sverca zavrsavao i u trezor govorilo je nekoliko ljudi, a cini mi se i Bulatovic. To je i nesto sto se godinama nekako prica po gradu.
    Niti sam to napisao u afirmativnom tonu, niti sam rekao da tako treba raditi.
    Odgovorio sam kolegi sa foruma zasto 3000 su nerealna prica, on je rekao da se toliko kralo.
    Ja sam mu odgovorio da je tesko bas da su bili toliko alavi da ukradu i ono sto pozajme i jos ekstra, a isto skrenuo paznju da vjerovatno neki nisu ni imali potrebe za tim jer su pare pravili nelegalnim poslovima.
    Na kraju krajeva, vi Mila ovuda nazivate najgorim imenima, narko bosom i slicno pa mi cudna jos i ta prica da krade. Zasto bi narko bos krao od drzave?!

    Ako nastavis da mi lijepis tikete koje su produkt tvoje maste i autoprojekcije bicu primoran da te posaljem na ignore, jer ocigledno da ne umijes da komuniciras.

    @Sandor Kolar, Vesna je drzana pola godine u zatvoru jer je sin se hvalio u drustvu da ce majka sve to da zavrsi. Jedan jedini "dokaz".
    Danima smo citali prepiske gdje spominju neke politicare i na desetine mjesta, a ne na jedno, pa ni izvidjaj.
    Sto se kalasa tice, ovdje sam vec to spominjao, nekako tesko da je slucajnost da godinu dana nakon te prepiske pominjani pljackaju postu koristeci automatske puske, koje nije bas lako naci.
    I to u NK, da bude slucajnost jos manja.

    Poslanik Aleksić je istakao da “u novim oklonostima Crnogorci i Egipćani treba da osnuju svoje nacionalne savjete”, iako zna da savjete mogu osnovati samo manjinski narodi u Crnoj Gori a Crnogorci to svakako nisu nego kako Zakon definiše preovladjujuće stanovništvo sa 45%.
    https://www.standard.co.me/politika/...ece-reagovati/

    Iako odje stalno neki imputiraju da Crnogorci kao ceraju na neke traktore, meni se cini da osvjezivaci malo malo neku mrznju iskazu...

    I na koncu, kao sto se mozete uvjeriti, svakim danom smo sve brojniji.

    Ima nas.

  7. #11580
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    A cudi me da Vesti ne forsiraju pricu ko je ispusio 90% zaplijenjenih cigareta na racun drzave.
    Predstavljaju hapsenja nekih sitnih cinovnika kao veliki uspjeh.
    A niko da pita kako je zena zbog 1000e bila tri dana u zatvoru, a Rade Milosevic ni sekunda, iako je bio direktni nadredjeni onima koji su bili navodni izvrsioci.
    Zar nije Rade Mogao da utice na svjedoke, da upotrijebi poluge moci... ?

    Kako to da je Vesna Medenica bila pola godine bez ikakvih dokaza, a Rade niti pola dana?

    Nedje sam pitao odje koji su dokazi protiv Vesne, par ljudi mi je odgovorilo s nekim bas kreativnim tumacenjem dokaza. Vele Vesna ima masu para, mora u zatvor zbog toga.

    Nisam znao da je na snazi Zakon o porijeklu imovine pa da se Vesna zbog toga provjerava...

    Zamislite osobu koja cio zivot je u tuzilastvu, koja moze da spremi svoju odbranu da razbuca najjace dokaze protiv sebe, da je drze pola godine u zatvoru zbog par rekla-kazala izjava?!
    Pa ja bih bas sumnjao u sudstvo da su je osudili.

    A ne sad ovaj pritisak MANS-a i slicnih... Dje ste blli kada Rade Milosevic nije sekunda zadrzan u pritvoru?!?!?
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 11-11-22 at 19:45.

  8. #11581
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Damjanović: Predlog budžeta za 2023. godinu 2,8 milijarde, faliće 700 miliona

    https://www.cdm.me/ekonomija/damjano...e-700-miliona/





    Kako je dobrooo...
    Love, peace and respect.

  9. #11582
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    @Sandor Kolar, Vesna je drzana pola godine u zatvoru jer je sin se hvalio u drustvu da ce majka sve to da zavrsi. Jedan jedini "dokaz".
    Je li se ti samo sa foruma informises i to samo od istomisljenika
    Dokazi protiv medenice, pored Sky prepiski su troje sudija, dva investitora koje je Milos "muzao" sa majkom, pa im je do pola zavrsio, tj trazio jos para. Kao i firma koja je bila suprostavljena njima u procesu, koja sad tuzi drzavu za odstetu zbog novih informacija.
    Nije bas bezveze lezala u Spuzu

  10. #11583
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Ja koliko se sjecam, bilo je rekla-kazala u fazonu "Uticala je na mene..."

    Alo, ti si sudio kako ne treba, ko ce sad da ti vjeruje da te neko drugi natjerao?!

    A to da mislim da je Vesna nevina i da nema grjehova za visegodisnju robiju... Ne bih da osudjujem nekog bez dokaza. Pa kad ih nadju, neka je hapse, a ne ove SNS metode koje je Drile pokupio na edukaciji u BG.

    Predlog budžeta za 2023. godinu biće "težak" 2,85 milijarde eura, a nedostajaće 700 miliona, kazao je ministar finansija Aleksandar Damjanović.
    Oce li mi Biznismen objasniti ko ima veci interes da laze? Damjanovic ili Spajic?
    Damjanovic prakticno nestranacka licnost, Spajic u kampanji za parlamentarne.

  11. #11584
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,267
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Damjanovic nestranačka ličnost cijeli život snp - će još malo da ide...

    Zna on to dobro pa gleda da sto vise smakne sa racuna i da ide u privremenu penziju.

  12. #11585
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    768
    Thanks Thanks Received 
    331
    Thanked in
    193 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...znuje-dva-dana

    Demokrate će tražiti da se Njegošev dan praznuje dva dana

    Podsjećamo da ćemo zbog ovakvog postupanja Vlade Crne Gore početkom naredne nedjelje i zvanično predati u skupštinsku proceduru izmjene i dopune Zakona o državnim i drugim praznicima kojim ćemo predvidjeti ubuduće da se Dan Njegoševog rođenja praznuje dva neradna dana, kako je slučaj i sa drugim državnim i drugim praznicima u zemlji", navodi se u saopštenju.
    Ne smiju da rizikuju sa prepravkama, da opet nešto ne za*ebu.

    Izmjene i dopune: "Briše se Član 3b."

  13. #11586
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Damjanovic nestranačka ličnost cijeli život snp - će još malo da ide...

    Zna on to dobro pa gleda da sto vise smakne sa racuna i da ide u privremenu penziju.
    A meni se ipak cini da je Spajiceva prica taman kao ovih iz EPCG - ide nam super, ustedjeli smo gradjanima 650 miliona, a realnost da su uzeli nekoliko kredita za isplate zarada.

  14. #11587
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,267
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    A meni se ipak cini da je Spajiceva prica taman kao ovih iz EPCG - ide nam super, ustedjeli smo gradjanima 650 miliona, a realnost da su uzeli nekoliko kredita za isplate zarada.
    Tačno.

    1.Sad će Milatović kad dodje da uredi ove patriote što primaju od 450 do 700€ mjesečno na ugovore a nikad na posao nisu došli.

    2.Sad će Milatović kad dodje da pošalje mnoge kući što su ubačeni prije izbora za stalno.

    3.Sad će Milatović kad dodje da stopira namjestene konkurse dje su prijatelji dobijali 100-tine hiljada eura pa dijelili.

    4.Sad ce Milatovic kad dodje da ugasi graCku Tv najvece pranje para u PG dje ide malo nesto preko 2miliona godisnje.

    5.Sad će Milatović kad dodje da stopira namještene pomoći patriotama na 10tine hiljada eura za razne izmisljene poslove.

    6.Sad će Milatović kad dodje da stopira milione eura što su išle na X mjesta koje ne otkrivam....


    Biće para za sve.

  15. The Following User Says Thank You to Biznismen Podgorica For This Useful Post:


  16. #11588
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Neka prvo posadi onih 220 000 stabala koje je obecao, taman nama komitama da pomogne da se ne daljimo od kuce...

    Rece Ivan Vukovic da je u PG prosjecna zarada vec 1000E. Kako stvari stoje, Jakov nece morati nista da radi sem da se reklamira po cio dan u vezi toga. To mu sigurno nece pasti tesko.

  17. #11589
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    768
    Thanks Thanks Received 
    331
    Thanked in
    193 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    ...
    Rece Ivan Vukovic da je u PG prosjecna zarada vec 1000E.
    ...
    Pročitaj ponovo.

    Jeste da ga podržavaš, ali ovaj put ga nijesi ispratio

  18. #11590
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Jes, i on je dogodine rekao, pa kako i ovi to govore, stavih u istu vremensku ravan...

  19. #11591
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Dakle, kad se drzava pusta niz ledinu zbijaju se redovi. Ako ti se ne svidjaju oni prosli dajes glas i podrsku onima koji je zele jaku i uredjenu, ne dajes podrsku onima kojima je otvoreni cilj da je satru a pogotovo ne da pravdas tu besmislicu ponasanjem proslih, niti relatizovanjem ko je bio gori, vec valjda treba da podrzis onog ko je bolji. Da su u Njemackoj, Francuskoj, Italiji i dr. razmisljali kao "osvjesceni" i "relaksirani" gradjani CG danas ne bi postojali. Jedini ishod hoda relaksiranih je nepostojanje a sve ostalo kao sto vidimo ostace i ostaje isto. Izgleda da treba da nas nema da bi nam bilo bolje. To je jedina ideja koja moze da se izvuce iz njihovih konfuzija.

    Gospodo, prijatelji nikako da vam izduse i to se nikad nece desiti a do tada zmurite dok se sprdaju sa drzavom. Ovako su i 1918 zborili dok se utapala.


  20. #11592
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Dakle, kad se drzava pusta niz ledinu zbijaju se redovi. Ako ti se ne svidjaju oni prosli dajes glas i podrsku onima koji je zele jaku i uredjenu, ne dajes podrsku onima kojima je otvoreni cilj da je satru a pogotovo ne da pravdas tu besmislicu ponasanjem proslih, niti relatizovanjem ko je bio gori, vec valjda treba da podrzis onog ko je bolji. Da su u Njemackoj, Francuskoj, Italiji i dr. razmisljali kao "osvjesceni" i "relaksirani" gradjani CG danas ne bi postojali. Jedini ishod hoda relaksiranih je nepostojanje a sve ostalo kao sto vidimo ostace i ostaje isto. Izgleda da treba da nas nema da bi nam bilo bolje. To je jedina ideja koja moze da se izvuce iz njihovih konfuzija.

    Gospodo, prijatelji nikako da vam izduse i to se nikad nece desiti a do tada zmurite dok se sprdaju sa drzavom. Ovako su i 1918 zborili dok se utapala.

    Eto tako Rodione.

    Ovo treba da se pusta svakodnevno na ovo malo medija sto nam je ostalo.

    Tako oslikava trenutno stanje, nisam bio ni svjestan toga.

    Ne branim ja Mila Djukanovica. Branim moju djecu, moju kulu, onog Rama sto ga dijele po socijalnim mrezama i posprdavaju se sto je CG, kao da je neka niza rasa.
    Branim drustvo od duhovnog trovanja. Pokusavam da cuvam drustvo dje ce da dolazi da pjeva Eroz Ramazoti a ne da Danica Crnogorcevic iskace iz fridza
    Branim one Srbe koji su toliko samosvjesni da im je CG jedina zemlja, da Vucic nije njihov predsjednik.
    Branim nasu kulturu, muziku. Hocu jos koji put da cujem na nasim televizijama, odnosno pogledam instrumental verziju Slavena Knezovica - "Zauvjek moja".

    Branim njih od sebe samih.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 11-11-22 at 22:22.

  21. #11593
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Damjanović: Predlog budžeta za 2023. godinu 2,8 milijarde, faliće 700 miliona

    https://www.cdm.me/ekonomija/damjano...e-700-miliona/





    Kako je dobrooo...
    1/4 budzeta iz pozajmica. Junacki. Od osvjezenja neto dug ce biti uvecan za 1 milijardu.

    1,000,000,000 eura.

    Paralelno od infrastrukturnih projekata nista nije uradjeno novo. Zavrseni vec ugovoreni poslovi. Novih investitora imamo 0.

    Ah da. Ide odma:

    - dje si bio dok se DPS zaduzivao dinamikom 200 miliona godisnje?
    - Je li trebalo minimalnu platu na 250 ostavit?
    - Sto ne vratis pare u budzet od povecanja plate ako smatras da je Evropa sad los projekat?
    - Samo da se vrati nelegalno stecena imovina od milijardu za pocetak, smeta ti zakon o porijeklu imovine?
    - i dalje places za DPS i predvidjas krah finansija i MMF zaduzivanje?
    - dopisati po zelji sto god vas volja.

    Brzo dolazi momenat kad ova a la SNS prica nece biti dovoljna. Odmah nakom SNS aranzmana sa MMFom i smanjenja penzija je lansirana prica a sto su oni bivsi radili. I tako 10 godina. Ne mislim da ce i ovdje biti drugacije.

    I na kraju ne treba da budete politicki ostrasceni, jos manje pametni da zakljucite koliko je stanje ozbiljno ako znate:
    - ministar finansija bio u posjeti Madjarskoj i razgovarao sa OTPom nakon sto je od nedostajucih 350 miliona za ovu godinu od banka iz CG dobio ponudu za polugodisnje drzavne zapise na pola godine po 6% u iznosu od 75 miliona.
    - Vlada ze zaduzila 10 miliona kod covjeka sa kojim se sudi na 5 godina plus godina grejsa po 5.5% dok pokusava da kupi gubitasa Zeljezaru.
    - kad vam ministar finansija javno kaze da ne treba bjezati od aranzmana sa MMFom u 2023 godini.
    - kad rezultat EPCG i CEDIS je upitno kakav ce biti i bice dobro ako bude pozitivan. Dnevno 5 miliona eura CG trosi na uvoz struje kad nema kisa a s obzirom da se cijena nije dirala mali dio tih troskova se prevali na gradjane.

    E da, obecao je Milutin iz EPCG da oni nece povecavat cijenu struje. Evo i ja vam obecavam da vam necu povecavat cijenu struje.

    Jer ni Milutin ni ja ne odlucujemk o tome nego Agencija preko regulatorno dozvoljenog prihoda.

    Vratih se jutros sa putovanja Kube i novim polovnim autom podjoh da vidim Šarulju kako je i daje li mlijeka pa malo oduzih. Ziva je, nismo je ubacili u frizider iako inflacija izaziva.

    I za kraj da ne zaboravim da pitam radi li se u ponedjeljak sto vele? Ili se zakoni postuju kako ko hoce?
    Last edited by hercules; 11-11-22 at 23:52.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. The Following 5 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  23. #11594
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    E da,juche prochitah text o toj pozajmici kod Statisa,kako je to uopshte moguce,i to ispade on chak i poshten,samo 5,5% ako sam u pravu?

    Insinuirash svo vrijeme da se dotichni bavi svim i svachim...i onda trazish na zajam te prljave novce...dje je karakter,moral,itd?
    ...

  24. The Following 2 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  25. #11595
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    1/4 budzeta iz pozajmica. Junacki. Od osvjezenja neto dug ce biti uvecan za 1 milijardu.

    1,000,000,000 eura.

    Paralelno od infrastrukturnih projekata nista nije uradjeno novo. Zavrseni vec ugovoreni poslovi. Novih investitora imamo 0.

    Ah da. Ide odma:

    - dje si bio dok se DPS zaduzivao dinamikom 200 miliona godisnje?
    - Je li trebalo minimalnu platu na 250 ostavit?
    - Sto ne vratis pare u budzet od povecanja plate ako smatras da je Evropa sad los projekat?
    - Samo da se vrati nelegalno stecena imovina od milijardu za pocetak, smeta ti zakon o porijeklu imovine?
    - i dalje places za DPS i predvidjas krah finansija i MMF zaduzivanje?
    - dopisati po zelji sto god vas volja.

    Brzo dolazi momenat kad ova a la SNS prica nece biti dovoljna. Odmah nakom SNS aranzmana sa MMFom i smanjenja penzija je lansirana prica a sto su oni bivsi radili. I tako 10 godina. Ne mislim da ce i ovdje biti drugacije.

    I na kraju ne treba da budete politicki ostrasceni, jos manje pametni da zakljucite koliko je stanje ozbiljno ako znate:
    - ministar finansija bio u posjeti Madjarskoj i razgovarao sa OTPom nakon sto je od nedostajucih 350 miliona za ovu godinu od banka iz CG dobio ponudu za polugodisnje drzavne zapise na pola godine po 6% u iznosu od 75 miliona.
    - Vlada ze zaduzila 10 miliona kod covjeka sa kojim se sudi na 5 godina plus godina grejsa po 5.5% dok pokusava da kupi gubitasa Zeljezaru.
    - kad vam ministar finansija javno kaze da ne treba bjezati od aranzmana sa MMFom u 2023 godini.
    - kad rezultat EPCG i CEDIS je upitno kakav ce biti i bice dobro ako bude pozitivan. Dnevno 5 miliona eura CG trosi na uvoz struje kad nema kisa a s obzirom da se cijena nije dirala mali dio tih troskova se prevali na gradjane.

    E da, obecao je Milutin iz EPCG da oni nece povecavat cijenu struje. Evo i ja vam obecavam da vam necu povecavat cijenu struje.

    Jer ni Milutin ni ja ne odlucujemk o tome nego Agencija preko regulatorno dozvoljenog prihoda.

    Vratih se jutros sa putovanja Kube i novim polovnim autom podjoh da vidim Šarulju kako je i daje li mlijeka pa malo oduzih. Ziva je, nismo je ubacili u frizider iako inflacija izaziva.

    I za kraj da ne zaboravim da pitam radi li se u ponedjeljak sto vele? Ili se zakoni postuju kako ko hoce?
    Dje je ona novinarka Vesti sto je znala odavde da uzme neku glupost za vijest, ali zato nikako da neki od ovih kvalitetnih postova iskoristi za neki dobar intervju, dobro pitanje ka institucijama?

    Dokle ce ES da nas voza pricom bez pokrica? Zna li iko zasto oni tvrde da su u pravu? Nijednom ne dadose smislen odgovor.
    Ekspert Milovic, pravnik sa 3-4 godine radnog iskustva i iscerivanjem sa pripravnickog ide okolo i govori da su ovi krali pa zato ima (Milovic = Biznismen Podgorica).
    A lik je pravnik. Nemac pojma i kad je pravo u pitanju, a kamoli ekonomija.
    Jakov veli da je on modelirao na Oksfordu pa zato zna da je plata realna 1000e.

    Zamisli u Beranama da ljudi zaradjuju prosjecno 1000E. Brutalno.

    Mozda kad posadi ovih 220 000 stabala, i napravi sumu u Podgorici, mozda bude da se napravi rezervat, pa divljac, onda bogati pojedinci dolaze u PG da love...

    Ne znam. Ne mogu reci da su nedoreceni jer nista nisu ni rekli.

    p.s. Kako se snima video sa instagrama? Da skinem taj o sadjenju stabala makar koliko je stanovnika PG, da ne bude posle da nije nikad to rekao. Nedje posle kad posadi ukupno 500 stabala za cetiri godne da ga malo trolujemo.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 12-11-22 at 02:41.

  26. #11596
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    1/4 budzeta iz pozajmica. Junacki. Od osvjezenja neto dug ce biti uvecan za 1 milijardu.

    1,000,000,000 eura.

    Paralelno od infrastrukturnih projekata nista nije uradjeno novo. Zavrseni vec ugovoreni poslovi. Novih investitora imamo 0.

    Ah da. Ide odma:

    - dje si bio dok se DPS zaduzivao dinamikom 200 miliona godisnje?
    - Je li trebalo minimalnu platu na 250 ostavit?
    - Sto ne vratis pare u budzet od povecanja plate ako smatras da je Evropa sad los projekat?
    - Samo da se vrati nelegalno stecena imovina od milijardu za pocetak, smeta ti zakon o porijeklu imovine?
    - i dalje places za DPS i predvidjas krah finansija i MMF zaduzivanje?
    - dopisati po zelji sto god vas volja.

    Brzo dolazi momenat kad ova a la SNS prica nece biti dovoljna. Odmah nakom SNS aranzmana sa MMFom i smanjenja penzija je lansirana prica a sto su oni bivsi radili. I tako 10 godina. Ne mislim da ce i ovdje biti drugacije.
    Taman a la SNS. Jos su poceli i DPS da koriste kao sto SNS koristi Djilasa.

    Prosle su dvije godine a ekonomija je u rasulu. Nema vise izgovora.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  27. #11597
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Hoće li Damjanović dizati plate kako mu koji sindikat zakuca na vrata, iako je ekonomija u rasulu?

  28. #11598
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

  29. #11599
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    1/4 budzeta iz pozajmica. Junacki. Od osvjezenja neto dug ce biti uvecan za 1 milijardu.

    1,000,000,000 eura.

    Paralelno od infrastrukturnih projekata nista nije uradjeno novo. Zavrseni vec ugovoreni poslovi. Novih investitora imamo 0.

    Ah da. Ide odma:

    - dje si bio dok se DPS zaduzivao dinamikom 200 miliona godisnje?
    - Je li trebalo minimalnu platu na 250 ostavit?
    - Sto ne vratis pare u budzet od povecanja plate ako smatras da je Evropa sad los projekat?
    - Samo da se vrati nelegalno stecena imovina od milijardu za pocetak, smeta ti zakon o porijeklu imovine?
    - i dalje places za DPS i predvidjas krah finansija i MMF zaduzivanje?
    - dopisati po zelji sto god vas volja.

    Brzo dolazi momenat kad ova a la SNS prica nece biti dovoljna. Odmah nakom SNS aranzmana sa MMFom i smanjenja penzija je lansirana prica a sto su oni bivsi radili. I tako 10 godina. Ne mislim da ce i ovdje biti drugacije.

    I na kraju ne treba da budete politicki ostrasceni, jos manje pametni da zakljucite koliko je stanje ozbiljno ako znate:
    - ministar finansija bio u posjeti Madjarskoj i razgovarao sa OTPom nakon sto je od nedostajucih 350 miliona za ovu godinu od banka iz CG dobio ponudu za polugodisnje drzavne zapise na pola godine po 6% u iznosu od 75 miliona.
    - Vlada ze zaduzila 10 miliona kod covjeka sa kojim se sudi na 5 godina plus godina grejsa po 5.5% dok pokusava da kupi gubitasa Zeljezaru.
    - kad vam ministar finansija javno kaze da ne treba bjezati od aranzmana sa MMFom u 2023 godini.
    - kad rezultat EPCG i CEDIS je upitno kakav ce biti i bice dobro ako bude pozitivan. Dnevno 5 miliona eura CG trosi na uvoz struje kad nema kisa a s obzirom da se cijena nije dirala mali dio tih troskova se prevali na gradjane.

    E da, obecao je Milutin iz EPCG da oni nece povecavat cijenu struje. Evo i ja vam obecavam da vam necu povecavat cijenu struje.

    Jer ni Milutin ni ja ne odlucujemk o tome nego Agencija preko regulatorno dozvoljenog prihoda.

    Vratih se jutros sa putovanja Kube i novim polovnim autom podjoh da vidim Šarulju kako je i daje li mlijeka pa malo oduzih. Ziva je, nismo je ubacili u frizider iako inflacija izaziva.

    I za kraj da ne zaboravim da pitam radi li se u ponedjeljak sto vele? Ili se zakoni postuju kako ko hoce?
    Post od Fidelitija:

    Elem, pošto smo juče čuli da će budžetu faliti 700 miliona eura, sigurno ste sluđeni i pitate se đe će pare otić'?

    1. najveći dio novca će otići u otplatu STARIH kredita u iznosu od 312 miliona eura;
    2. 109 miliona eura će otići na kamate po osonvu STARIH kredita.

    Dakle, 421 od 700 miliona eura (iliti 60% nedostajućih sredstava za 2023. godonu ) će otići na vraćanje STARIH kreditnih obaveza koji su nastali PRIJE 2020. godine. Ne u potrošnju, ne u investicije, ne u ručkove i gume nego u VRAĆANJE STARIH OBAVEZA KOJI SU NASTALI PRIJE 2020. GODINE (caps lock mode on!)

    Čuli smo da juče da će deficit iznositi 5% BDP-a, što u brojevima iznosi 250 miliona eura.

    Ajmo kalkulatore u ruke: 421 miliona eura starih dugova + 250 miliona novih dugova = 671 miliona eura.

    Ostaje još 29 do pomenutih 700 miliona eura, koji će biti depoziti države.
    _________________________________________

    Ajde da pretpostavimo da ce brojke koje je Damjanovic dao bit tacne. Mada je on rekao deficit ce bit MINIMUM 5%, moze bit 6,7+%...

    Znaci od 700 miliona zaduzenja, neto zaduzenje je 250-300M za servisiranje deficita.

    Jel ovo tacna pretpostavka ili nesto nije jasno u racunici?

    Isto kao sto od Spajicevog 750M zaduzenja, neto je 250M za finansiranje deficita.

    Dakle?

    Herkules, kako neto dug moze bit uvecan milijardu ako vratis skoro milijardu starih dugova?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  30. #11600
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,460
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Sve bi lakše bilo kad bi dali pravim ekonomskim ekspertima sa dugogodišnjim iskustvom šansu.

    https://www.cdm.me/ekonomija/vucinic...eme-bez-novca/
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

Page 464 of 574 FirstFirst ... 364414454460461462463464465466467468474514564 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 2022.
    By starwalker in forum Forumaški život
    Replies: 69
    Last Post: 06-01-23, 20:32
  2. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  3. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  4. Prodajem stereo kondenzatorski mikrofon Audio Tehnica AT 2022, nov. 180 eura.
    By Fernando in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 24-12-13, 11:53
  5. Replies: 1
    Last Post: 24-12-13, 11:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •