Page 428 of 574 FirstFirst ... 328378418424425426427428429430431432438478528 ... LastLast
Results 10,676 to 10,700 of 14337

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2022]

  1. #10676
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nisu pitali nas bezinteresne Crnogorce nista.. Ni za Ustav, i nizasta..
    Samo vec da se presaberemo, jer paypatriote nek se prebace kao obicno na interesnu stranu, pa da napokon znamo.. uvijek smo bili manjina i za vrijeme svih vlasti, samo su interesenti odredjivali Crnogorcima sta i kako.. Eto ja kazem Ustav se ne postuje jer nemamo evidentiran glas protiv ponude arogantnih a organizovanih partijskih grupa piramidalne vlasti, i opet nista.
    Ali, ok je jer bar znamo sta je sta i ko je ko.
    Manjina smo bili ovakvi i manjina cemo ostati koliko vidim.
    Sta je tu je...od organizovanih normalni stav i misljenje nema slobodan prostor.
    Bespartijski nista, ni nacija, ni narod, ni glas, ni istorija, ni kultura, nista, ali eto ima nas koliko toliko i OK.

    Hvala Lepo
    .
    Last edited by Maja; 28-10-22 at 21:33.

  2. #10677
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,609
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    ču da pitaš manjinu. ide promjena Ustava prvo pa popis da tu bude jedno 17-20% Crnogoraca i onda dalje

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. #10678
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Tesko je polemisati s onima koji kace fotke dva covjeka koji se vesele uz neku pjesmu pa podigli ruke kako mnogo ljudi podigne u tim trenucima, i tvrde da su salutirali nacisticki pozdrav.

    Veoma tesko.

    Danas je Ranko odrzao lekciju nekim neznavenim i pseudointelektualcima iz Odbora... Ladno ljudi nisu znali da je evropska i evroatlanska agenda ustavna norma. Da ko je protiv toga krsi ustav.
    Takodje morao je da im cita da Ustav predvidja mijesanje politickih stranaka iz nekih drugih zemalja, sto ova dva pojmasa iz SNS-a, pardon DF-a, isto nisu znala.

    Bilo kako bilo, mnogo vam fali obrazovanja i znanja pa se kao svi nedoreceni i kvarni ljudi sluzite spletkama.

    Danas Vijesti na dnevniku kazu skandal sto je Savo dobio podatke, daju Milanov govor, ali ne i Savov dje negira da nije imao pravo.

    Njima nije skandal sto su Miland i Manda prijetili dizanjem na odbranu cijelog srpskog naroda ako njih neko htjene hapsit. Valjda su njih dvojica cio srpski narod u CG.

    Znaci da neke stvari razlucimo... Savo nije tjerao nikog ponaosob pa mi nejasno kako se prepoznase Srbi. Covjek je rekao da dolazi vrijeme dje ce se morati raditi u interesu drzave, a ne protiv.
    Kao i u svim zemljama. u USA gulis dugogodisnju robiju, u Rusiji te pojede mrak ako procijene da radis protiv Putina, a kamoli Rusije.

    Savo je rekao da se ne moze vise blagonaklono gledati na izdajnike i tu mogu samo izdajnici da se pronadju i dizu frku.

    Ja sam miran i saglasan. Covjek je 100% bio u pravu.

    p.s. Darko Sukovic je mozda rodjen u BP ali je u PG cijelog svog zivota, pofgoricki gimnazijalac... To vam je istina taman kao za Raska da je Bosanac i da treba da ide za Zenicu. A Rasku svi sem on rodjeni u CG, i sad jer je 10 godina zivio u Zenici treba tamo da prti. A nesto nisam cuo da za Kordicku neko ista govori na tom fonu...
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 28-10-22 at 21:40.

  4. The Following User Says Thank You to Mr_Gospodin_Signore For This Useful Post:


  5. #10679
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    ma da nas je koliko i macadi, eto...
    Sve se pitajte kao i prosli, ja razlike ne primjecujem...
    Isti sistem vrijednosti.

    Hvala Lepo

  6. #10680
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Šti vele Ivan Brajović i Osman Nurković zvani velesposobnost na ovo:

    https://www.vijesti.me/v/628227?utm_..._share_counter
    Last edited by Director; 28-10-22 at 21:54.

  7. #10681
    Join Date
    May 2015
    Posts
    382
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Moze li meni neko od vas (ili Kentera) da objasni - na koji nacin se postuje Drzava u kojoj se zivi?
    Primjer mi treba jer sam ja bas bukvalista i mozda ja vjerujem da je postujem, ali ANB mozda ima drugacije kriterijume.
    Ima li u sluzbenom listu neki pravilnik koji bi nama koji ne znamo te kriterijume dao neke smjernice? Postoje li neki rituali ili obredi koje je bitno praktikovati na godisnjem nivou da bi se odrzao kontinuitet postovanja? Kacenje zastave duz citave fasade kuce (Kentera style)? Kacenje zastave na terasi? Kreiranje ili nosenje crvene ili zelene haljine sa CG grbom? Pjevanje odredjenih pjesama? Okupljanje u odredjenim kafanama? Betoniranje zelenih povrsina? Vadjenje pijeska iz Morace? Prodaja imanja koje su sticali nasi djedovi Rusima po primorju ili investitorima po Podgorici?
    Ili je mozda placanje racuna? Ili poreza? Ili posten i kvalitetan rad? Kritike i sugestije upucene institucijama kako bi bolje radile? Ne bacanje smeca preko terase na igralista? Apsolutno postovanje Zakona i propisa?

    Ja zaista vise nisam sigurna koja su pravila.

    Kako i ko ocjenjuje nivo ljubavi i postovanja prema ZEMLJI u kojoj neko zivi?
    Država se poštuje tako što se ne ubija narod kolima po pješačkim prelazima. Savo, u tebe gledam!
    Ogroman kompleks niže vrijednosti drma sava i pored sava sa ovom pričom kome se ne sviđa neka izađe, ali neka, nema svako stručnu medicinsku pomoć.

  8. #10682
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Šti vele Ivan Brajović i Osman Nurković zvani velesposobnost na ovo:

    https://www.vijesti.me/v/628227?utm_..._share_counter


    E to nek brine onaj ko je izabrao konsultanta... mene nijesu zvali za kontrolu ugovora. Ja to ne bih dozvolila.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 28-10-22 at 22:00.

  9. #10683
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,809
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    343 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2022]

    Ovaj Kentera nema mrlje u karijeri da ja znam. Je li krao sto, uzeo neki stan od 40 hiljada?

    Vidim da ga mnogi ne vole a djeluje dobar kadar, CIA igrac veli pipun…

    Ja bi ove procrnogorske partije ugasio, ura ce se sama ugasiti i ako je ona navodno nesto drugo ali dzaba nju samo crnogorci i manjine glasaju, TU je to potvrdio.

    Da se napravi jedna cg ljevica, isturio bih ovog Kenteru, Zivkovica, Borisa M, ostalo nova lica...

    Milo i oni ostali njegovi blavori sve cistka + draginja, rasko i damir i ramada.

    Naravno nista od ovoga nije moguce, zato ce ovi iz ES da glume malo ekonomicare pa tamo za 4-5 godina boze zdravlja veseli se rode i welcome to srpska sparta.

    Seems legit.
    Last edited by p0smatrac; 28-10-22 at 22:30.

  10. #10684
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Iz raznih medija:

    https://mondo.me/Magazin/Lifestyle/a...casi-vode.html




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  11. #10685
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,585
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Samo vec da se presaberemo, jer paypatriote nek se prebace kao obicno na interesnu stranu, pa da napokon znamo..
    .
    Uz malu ispravku "paytriote", savršen naziv.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  12. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  13. #10686
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Uz malu ispravku "paytriote", savršen naziv.

    Sent using Tapatalk
    Za izDAJnike nikakva nova slova ne treba ubačat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  15. #10687
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Niko ništa o tome da se Kentera izlanuo da je imao pristup tajnim podacima i godinama prije dolaska na čelo ANB-a.
    Tužilaštvo bi moralo da reaguje.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Tvoj post i moja radoznalost me natjerača da potražim Zakon o tajnosti podataka. Nisam se iznenadio kad sam skapirao što je umjetnik u pokušaju tio da napravi.

    Jedno je kad se kaže da je imao dozvolu za pristup tajnim podacimai tu se stavi tačka, kao da zakon ne predviđa kao kako i na koji način pristupa podacima. Sumnjam da nije ispoštovao boldovano, valjda nije tolika budala.
    Drugo je što Milan Knežević puca na neobaviještenost naroda i zapali masu koja mu slijepo povjeruje da je to nekakav strašan problem a zakon bukvalno precizira sve.


    Član 27 ​​

    Pristup tajnim podacima stepena tajnosti "INTERNO" ostvaruje pravno i fizičko lice u skladu sa principom "potrebno je da zna".

    Lice iz stava 1 ovog člana koje ne posjeduje dozvolu za pristup tajnim podacima dužno je da, prije vršenja uvida u tajni podatak stepena tajnosti "INTERNO", potpiše izjavu da​​ će se sa tajnim podacima postupati u skladu sa zakonom i drugim propisima.

    Član 28 ​​

    Dozvolu za pristup tajnim podacima stepena tajnosti "STROGO TAJNO", "TAJNO" i "POVJERLjIVO" izdaje Direkcija.

    Zahtjev za izdavanje dozvole za pristup tajnim podacima iz​​ stava 1 ovog člana podnosi se Direkciji, i to:

    1) za rukovaoca tajnim podacima ili drugog zaposlenog u organu, za lica na stručnom osposobljavanju, volontere, kadete i lica angažovana po osnovu ugovora o obavljanju​​ privremenih i povremenih poslova, ugovora o djelu, kao i drugih odgovarajućih ugovora, starješina tog organa;

    2) za pravno lice ili drugog zaposlenog u pravnom licu, zakonski zastupnik tog lica;

    3) za članove radnih tijela, starješina organa koji je obrazovao radno tijelo, a za članove radnih tijela koja obrazuju Skupština Crne Gore ili Vlada, generalni sekretar Skupštine Crne Gore, odnosno Vlade.

    Član 29

    Zahtjev za izdavanje dozvole za pristup tajnim podacima fizičkom licu sadrži: lično ime i prebivalište lica za koje se podnosi zahtjev, dužnosti, poslove, odnosno aktivnosti koji su u vezi sa pristupom tajnim podacima, kao i stepen tajnosti podataka za koji se traži dozvola za pristup.

    Uz zahtjev iz stava 1 ovog člana, fizičko lice prilaže i dokaze da:

    1) je crnogorski državljanin;

    2) ima opravdan zahtjev za korišćenje tajnih podataka saglasno principu "potrebno je da zna";

    3) je navršilo 18 godina života, odnosno 21 godinu života za pristup tajnim podacima označenim stepenom tajnosti "STROGO TAJNO";

    Pored dokaza iz stava 2 ovog člana, preduzetnik dostavlja i dokaz da mu nije izrečena zaštitna mjera zabrane obavljanja djelatnosti.

    Član 30 ​​

    Zahtjev za izdavanje dozvole za pristup tajnim podacima pravnom licu sadrži: naziv, sjedište i djelatnost, lično ime i prebivalište zakonskog zastupnika i stepen tajnosti podataka za koji se traži dozvola za pristup.

    Uz zahtjev iz stava 1 ovog člana, pravno lice podnosi zahtjev za izdavanje dozvole za pristup tajnim podacima za zaposlene kojima je to potrebno za izvršenje ugovorenog posla.

    Prije izdavanja dozvole za pristup tajnim podacima pravnom licu, Direkcija provjerava da li su u pravnom licu obezbijeđene mjere za zaštitu tajnih podataka.

    Član 30a ​​

    Pravno lice, pored uslova iz člana 30 stav 2 ovog zakona, mora da ispunjava sljedeće uslove, i to da:

    1) je registrovano za obavljanje odgovarajuće djelatnosti;

    1a) zakonski zastupnik tog pravnog lica i drugi zaposleni kojem je to potrebno za izvršenje ugovorenog posla imaju dozvolu za pristup tajnim podacima;

    2) se protiv odgovornog lica ne vodi postupak za krivično djelo sa elementima korupcije i da nije pravosnažno osuđivano za takvo djelo;

    3) nije započet postupak poravnanja, stečajni ili likvidacioni postupak;

    4) je izmirilo poreske obaveze za prethodnu godinu;

    5) posjeduje dokaz o vlasničkoj strukturi;

    6) ne postoji bezbjednosni rizik za korišćenje tajnih podataka.

    Ispunjenost uslova iz stava 1 ovog člana utvrđuje se u postupku bezbjednosne provjere.

    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #10688
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Moze li meni neko od vas (ili Kentera) da objasni - na koji nacin se postuje Drzava u kojoj se zivi?
    Imaš nekoliko zakona koji se mogu smatrati pravilnicima kako se poštuje država. Zakon o državnim simbolima npr precizira što moraš da ispoštuješ i koja je kazna

    Član 20
    Zastava ne smije biti postavljena tako da dodiruje tlo, niti kao prostirka, zavjesa i sl.

    Član 24
    Himna se izvodi uz odavanje počasti, na način što prisutniustaju, pozdravljaju ili na drugi način odaju počast himni.

    VI KAZNENE ODREDBE
    Član 29
    Novčanom kaznom od 1.000 eura do 20.000 eura kazniće se za prekršaj pravno lice, ako:
    1) upotrijebi Grb i Zastavu u obliku i sadržini suprotno čl. 4 i 5 ovog zakona;
    2) upotrijebi Grb i Zastavu u umjetničkom stvaralaštvu, nastavnom i obrazovnom radu na način kojim se narušavaju javni moral, ugled i dostojanstvo Crne Gore (član 8);
    3) na Grbu ili Zastavi izvrši bilo šta, ispravi, doda ili izmijeni (član 9 stav 1);
    4) upotrijebi Grb i Zastavu kao robni ili uslužni žig, dizajn, ili kao bilo koji drugi znak za obilježavanje roba ili usluga, osim u slučaju da dobije prethodnu dozvolu od strane državnog organa nadležnog za poslove kulture (član 10);
    5) upotrijebi oštećeni ili za upotrebu nepodobni Grb ili Zastavu (član 11);
    6) zastavu postavi tako da dodiruje tlo ili kao prostirku, zavjesu i sl. (član 20);
    7) u tekstu ili melodiji Himne prilikom izvođenja izvrši bilo kakvu izmjenu (član 22 stav 2);
    8) izvodi Himnu na način i u prilikama koji vrijeđaju ugled i dostojanstvo Crne Gore (član 25).
    Za prekršaj iz stava 1 ovog člana kazniće se novčanom kaznom od 300 eura do 2.000 eura odgovorno lice u pravnom licu.
    Za prekršaj iz stava 1 ovog člana kazniće se fizičko lice novčanom kaznom od 300 eura do 2.000 eura.
    Za prekršaj iz stava 1 ovog člana kazniće se preduzetnik novčanom kaznom od 300 eura do 6.000 eura.
    Za prekršaj iz stava 1 ovog člana može se izreći i zaštitna mjera oduzimanja predmeta kojim je izvršen prekršaj.
    Na žalost slabo se sprovodi u praksi, naročito kaznene odredbe.

    Država se poštuje tako što ne bačaš i ne gaziš njen Ustav po Skupštini kao što je DF radio nakon usvajanja zakona o slobodi vjeroispovijesti.
    Što ne kačiš samo tuđu zastavu na instituciju kad ti dolazi predstavnik iz te strane države. (milim na Tuzane i Novaljane jednako)
    Što ne bačaš kofu govana na auto itd itd.

    Osim ovih zakonom regulisanih, postoji i individualno poštovanje države.
    Zavisi od osobe do osobe, i ličnih afiniteta i percepcije.
    Moji lični su da ne bačaš smeće đe stigneš, platiš porez i dažbine i račune.
    Ali tu svako za sebe radi kako vidi i misli da je najbolje za njega.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #10689
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,907
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Pa kaze "Savo Kentera je pravi patriota" e koliko kmecanja zbog pada DPS-a jel ovo realno, mada razumijem ove sto rade u CDM to im je u opisu posla pa se moraju po forumu ispunit norme...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  18. The Following 3 Users Say Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  19. #10690
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,467
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,064
    Thanked in
    1,301 Posts

    Default

    Ajde sto premijer ne zna, no ni njegov alter ego ministar vanjskih poslova ne zna da nije Turkey nego Türkiye... Diletantizam...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  20. #10691
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,467
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,064
    Thanked in
    1,301 Posts

    Default

    Ja ovo samo u kontekstu vanjske politike...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  21. #10692
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,856
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Forumaši na aparatima

    CIA objavila zagonetku za Noć vještica: Možete li da je riješite?

    https://www.cdm.me/zabava/zanimljivo...a-je-rijesite/

    https://twitter.com/CIA/status/15856...RkPojqdW9kKzIw



    Američka Centralna obavještajna agencija i ove godine ponudila je zagonetku u duhu Noći vještica na kojoj treba uočiti razlike između dvije fotografije.


    Zadatak je mnogo teži nego što se u prvi mah čini.


    U okviru svog odjeljena “Djeca špijuni” (Spy Kids), CIA nudi onlajn igrice kroz koje zainteresovani mogu da provjere svoju sposobnost orijentacije, vještinu otkrivanja detalja i taktičkog razmišljanja.


    Jedna od takvih igara je i analiza fotografija na kojima igrači treba da uoče razlike. Kako bi bili u duhu sa Noći vještica, u Agenciji su igračima ponudili fotografije u tom duhu i dali im tri minuta da uoče razlike.


    Neke od detalja je lako uočiti, ali većina je namijenjena ljudima sa veoma oštrim okom.


    CIA je igru reklamirala na svom zvaničnom nalogu na Tviteru gdje je objavljen modifikovan isječak fotografija.


    Za razliku od drugih igara za analizu fotografija koje su do sada nudili za rješavanje, ova verzija za Noć vještica ne daje odmah rezultat, već će igrači morati da sačekaju 31. oktobar kako bi otkrili da li su uspjeli da pronađu sve razlike.


    Ovo je druga godina zaredom da je CIA kreirala verziju igre za Noć vještica.
    Love, peace and respect.

  22. #10693
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Vrhunac je da su to msm objavili...
    Nisu objavili deklasifikovana dokumenta, to ne..
    Treba citati
    Ali nacrtanu tablu.. e u to treba samo blenuti.
    Fino rece metuzalem na temi Crkva nad Crkvama...i to 2013.te god..

    p.s. da se pozabavite vi malo sa nanitima? Koga zanima naravno..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 29-10-22 at 10:34.

  23. #10694
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,823
    Thanks Thanks Given 
    1,659
    Thanks Thanks Received 
    2,052
    Thanked in
    844 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Moze li meni neko od vas (ili Kentera) da objasni - na koji nacin se postuje Drzava u kojoj se zivi?
    Primjer mi treba jer sam ja bas bukvalista i mozda ja vjerujem da je postujem, ali ANB mozda ima drugacije kriterijume.
    Ima li u sluzbenom listu neki pravilnik koji bi nama koji ne znamo te kriterijume dao neke smjernice? Postoje li neki rituali ili obredi koje je bitno praktikovati na godisnjem nivou da bi se odrzao kontinuitet postovanja? Kacenje zastave duz citave fasade kuce (Kentera style)? Kacenje zastave na terasi? Kreiranje ili nosenje crvene ili zelene haljine sa CG grbom? Pjevanje odredjenih pjesama? Okupljanje u odredjenim kafanama? Betoniranje zelenih povrsina? Vadjenje pijeska iz Morace? Prodaja imanja koje su sticali nasi djedovi Rusima po primorju ili investitorima po Podgorici?
    Ili je mozda placanje racuna? Ili poreza? Ili posten i kvalitetan rad? Kritike i sugestije upucene institucijama kako bi bolje radile? Ne bacanje smeca preko terase na igralista? Apsolutno postovanje Zakona i propisa?

    Ja zaista vise nisam sigurna koja su pravila.

    Kako i ko ocjenjuje nivo ljubavi i postovanja prema ZEMLJI u kojoj neko zivi?
    Ja san ukapiro da sto si glasniji u ljubavi da je ljubav veća. Dakle ljubav je direktno proporcionalna larmi o ljubavi koju pojedinac proizvodi. Pitanje je zapravo upadljivosti, decibela i naravno dosega larme kroz medije. A narod ko narod kad cuje za tu poltickolatinoamericku ljubav pobenavi. Ah, ta ljubav.


    Sent from आत्मनः
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  24. #10695
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,292
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    887
    Thanked in
    463 Posts

    Default

    Sta ti je razlika u brutto i netto.
    Preko 200 kilograma razlike zbog ambalaze. Kako ti brodovi ne potonu, isplati li se ista transportovati kad je upakovano u celofan?




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  26. #10696
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

  27. #10697
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    čaša žuči ište čašu meda

    Đukanović je u razgovoru za BBC dobro odabrao riječ “trulež” u kontekstu institucionalnog stanja u Crnoj Gori.

    Zašto? Trulež ne nastaje preko noći. Trulež je uvijek posljedica dugotrajnih procesa. Zato je prava riječ: iako on to izvjesno nije htio, jasno je uputio na pravog krivca za sve ono što nam se dešava.
    https://www.vijesti.me/kolumne/628270/trulez

  28. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  29. #10698
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,467
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,064
    Thanked in
    1,301 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Ajde sto premijer ne zna, no ni njegov alter ego ministar vanjskih poslova ne zna da nije Turkey nego Türkiye... Diletantizam...
    San Francisko, par sati kasnije... No da smo Tunguzija...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  30. #10699
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,609
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    https://www.portalanalitika.me/clana...punom-autobusu

    "Evo, mi ti kamenujemo kuću, šta nam možeš", pohvalio se huligan sa inicijalima M. M.

    A onda je počelo vrijeđanje, psovke i na kraju otvorene prijetnje.

    "Znamo gdje ti radi muž, glave ću vam razbiti i opet ću vam kamenovat kuću", dodao je M. M. ohrabren izostankom reakcije okoline.

    Majka A. K. sa sinom bila je manja od makovog zrna, u strahu da huligani fizički ne nasrnu na njih. I dok su se u njenoj glavi slagale samo slike kako da zaštiti dijete, kako da ostane bez povreda, dječak je bio u šoku, skriven ispod njenih ruku.

    Ono što ovoj priči daje poseban ton je i reakcija putnika. Osim jedne starije gospođe reakcije ostalih putnika u autobusu, vjerovali ili ne - nije bilo. Niko od njih nije riječ rekao, pokušao da zaštiti dijete i majku, niti je reagovao na bili koji način. Sreća je bila samo što su huligani morali da izađu iz autobusa, te se tako ta drama završila.
    Crna Gora, 2022. godine. roditelji koji su vaspitali male pizde da se ovako ponašaju su kukavice i veće pizde no im đeca. jer to tako ide, neđe su učili da se ponašavaju ovako. mogli su samo od oca, koji vjerovatno izigrava nekog prejakog tipa. svim očevima od malih pizdi treba par šamara opalit pa onda dalje

    još veće pizde su putnici koji su tako hrabro ćutali na to što neka klošarčina nevaspitana prijeti ženi sa đetetom

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  31. #10700
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,836
    Thanks Thanks Given 
    2,682
    Thanks Thanks Received 
    2,559
    Thanked in
    1,448 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Sta ti je razlika u brutto i netto.
    Preko 200 kilograma razlike zbog ambalaze. Kako ti brodovi ne potonu, isplati li se ista transportovati kad je upakovano u celofan?




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ovo dodje kao kad od zarade odbijes pdv, prireze , privrednu komoru

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

Page 428 of 574 FirstFirst ... 328378418424425426427428429430431432438478528 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 2022.
    By starwalker in forum Forumaški život
    Replies: 69
    Last Post: 06-01-23, 20:32
  2. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  3. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  4. Prodajem stereo kondenzatorski mikrofon Audio Tehnica AT 2022, nov. 180 eura.
    By Fernando in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 24-12-13, 11:53
  5. Replies: 1
    Last Post: 24-12-13, 11:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •