Page 395 of 574 FirstFirst ... 295345385391392393394395396397398399405445495 ... LastLast
Results 9,851 to 9,875 of 14337

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2022]

  1. #9851
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne stize se od posjeta glumackih rola po svijetu...
    Da... zalud govorim da je POvelja UN pod Obavezno..
    Charter i artikala za citanje, iha...
    Mislite da su nasi citali?

    Hvala Lepo

  2. #9852
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Citam sad Medojeviceve izjave na FB, gledam i foto, pa se uplasih da se nije negdje fotografisao pored mene, jos bi rekao da je strucan u mojoj profesiji koliko i ja, ako ne i bolji...
    Da nije presao u ezoteriju pa ako se fotografise pored nekog prenosi svo njegovo znanje na sebe?.. Obzirom da bi to mnogi politicari sa onim "diplomama" rado kupili od njega, bar recept..
    Jeste da je Agencija deklasifikovala (hvala Trampu)mnoge tajne prenosa znanja i licnosti preko neuro chipa na drugo tijelo (dusa ne moze kazu), ali da je sa foto.. e to bi bio vrhunac.. Da moze, Medojevic bi bio bolji od cuvenog Dzon Dia..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 10-10-22 at 15:09.

  3. The Following User Says Thank You to Maja For This Useful Post:


  4. #9853
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Firme koje su kod nas pogašene u proteklih 30 godina uglavnom su i u socijalizmu poslovale sa gubitkom koji nije više imao ko na pokriva kad se Jugoslavija raspala. Uglavnom su proizvodile za zatvoreno jugoslovensko tržište koje se raspalo i za komunističke zemlje gdje si moga dvije lijeve cipele prodat. Vidim i ove dvije godine nastavljen je trend gašenja, samo sad je to pozitivno.
    Odgovorom si svakako kvatnifikovao svoj IQ, makar za mene, što je bila početna premisa prepiske.
    Pozdravi brata Abaza.
    Aha znaci gasili smo fabrike koje nicemu nisu sluzile, koje nista nisu proizvodile i koje su stalno bile u minusu i onda smo te fabrike dali u ruke ratnim i kokainskim profiterima za smijesne pare, a onda su ti isti prodavali tu istu zemlju 10x vise i drzavu tako ostetili ko zna koliko stotina miliona eura, a pritom ostavili narod bez posla. Dje su Svedjani da prepisu od nas, da i njih malo sunce ugrije.
    Evo posluju i Plantaze citavo vrijeme u minusu (na papiru) pa je direktorica imala platu kao da je astronaut, sto ne ugasise i tu firmu pitam se?
    Brata Abaza sam vec pozdravio, ali ne znam kakve on ima veze sa ovim, prica je o programu ES i inflaciji, a ne o Abazovom univerzitetu.
    Ako mislis da ja podrzavam Uru i Abaza onda slabo citas forum.
    Inace o trenutnoj situaciji sam pisao jos pocetkom 2020 godine prije no je Abaz i nova garnitura dosla na vlast, da ce nam naredne godine donijeti veoma lose ekonomsko stanje, ne zbog nas samih i nase lose politike, slabe turisticke potraznje, nestanka kokaina i cigara, no zbog svjetske ekonomske krize prouzokovane covidom19, tad su mi govorili da sirim dezinformacije i da sam teoreticar zavjera, a eto ispade da sam bio u pravu, no sad ispada da je ES program kriv za stanje u koje se nalazimo, a ne globalna politika i kriza tako da mi je jasno u kakvom mraku zivimo kao drustvo i da se uvijek trazi politicki razlog za nesto sto je u drzavi lose/dobro, a nikako da se sagleda maalo sira slika. Da je DPS podigao plate, ti bi drugu pricu pricao.
    Program ES je obicnom gradjaninu samo odlozio siromastvo na par mjeseci, da smo trenutno na platama koje smo imali prije ES, vec bi bili u velikim problemima, ovako cemo nekako pregurat zimu, pa na ljeto ko sto zakaci, a po kredite u banku ce se ici kao sad na dojc sto se ide.

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  5. The Following 2 Users Say Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  6. #9854
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Ko je kriv? Evropa sad, Dritan, Milo, Momir, DF,....Za koga cemo glasat? JEsmo li za SPC ili protiv.....Dobro to iskomentarisite

    https://www.cdm.me/hronika/iz-morace...oljetne-osobe/
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  7. The Following 2 Users Say Thank You to mexiko For This Useful Post:


  8. #9855
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,959
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    9,849
    Thanked in
    3,736 Posts

    Default

    Država nam se raspada, u rasulu smo teškom što jasno dovodi do tih stvari. Kriminalci nam kolo vode, popovi su nam glavna tema zadnjih godina, koga više briga što nam djeca rade, PIH.
    Nadovezaću se člankom o vršnjačkom nasilju od danas, posle trećeg veli puta sumnja se na vršnjačko nasilje, čitam i ne vjerujem...

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/62...njacko-nasilje
    Last edited by BiTrAtE; 10-10-22 at 19:48.
    War. War never changes.

  9. The Following 4 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  10. #9856
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Država nam se raspada, u rasulu smo teškom što jasno dovodi do tih stvari. Kriminalci nam kolo vode, popovi su nam glavna tema zadnjih godina, koga više briga što nam djeca rade, PIH.
    Nadovezaću se člankom o vršnjačkom nasilju od danas, posle trećeg veli puta sumnja se na vršnjačko nasilje, čitam i ne vjerujem...

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/62...njacko-nasilje
    Vrsnjacko nasilje je nazalost proizvod ovakvog sistema koji imamo 30 i kusur god. Sa druge strane, ovaj tip mi nije jasan sto pusta da mu mlate dijete ovako. Treba fino da ga ojaca fizicki, pa da ga upise na borilacke vjestine da umije da se brani. Onda kad naleti neki mangup da ga bije, da ga fino njegov sin po kratkom postupku izmlati, pa da vidis kako ce svaki naredni da se dobro zapita sto ce i kako ce. Sa siledzijama nema price, oni samo razumiju batine. Bilo je toga i prije, samo sto su tad to rjesavali drugacije, dje je bilo i normalnih profesora, i normalnih djaka u odjeljenju koji bi stali u zastitu fizicki slabijih, i cak zadavali batine siledzijama kad su se ovakve stvari desavale. Neka tip pusti da mu i dalje biju dijete pa ce mozda jednog dana biti kasno. Sad citam donose i razna hladna oruzja po osnovnim i srednjim skolama, i tim prije svaki roditelj treba da nauci dijete samoodbrani.

  11. #9857
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Vrsnjacko nasilje je nazalost proizvod ovakvog sistema koji imamo 30 i kusur god. Sa druge strane, ovaj tip mi nije jasan sto pusta da mu mlate dijete ovako. Treba fino da ga ojaca fizicki, pa da ga upise na borilacke vjestine da umije da se brani. Onda kad naleti neki mangup da ga bije, da ga fino njegov sin po kratkom postupku izmlati, pa da vidis kako ce svaki naredni da se dobro zapita sto ce i kako ce. Sa siledzijama nema price, oni samo razumiju batine. Bilo je toga i prije, samo sto su tad to rjesavali drugacije, dje je bilo i normalnih profesora, i normalnih djaka u odjeljenju koji bi stali u zastitu fizicki slabijih, i cak zadavali batine siledzijama kad su se ovakve stvari desavale. Neka tip pusti da mu i dalje biju dijete pa ce mozda jednog dana biti kasno. Sad citam donose i razna hladna oruzja po osnovnim i srednjim skolama, i tim prije svaki roditelj treba da nauci dijete samoodbrani.
    Uz ove posrove sto nam zivot zagorcavaju, tu je dosta doprinio i nvo sektor, sa raznim pravima i glupostima, plus retardirani i iskompleksirani roditelji. Nastavnik i profesor poprijeko pogleda djaka, odma disciplinski, odma ga evo u sve novine, razni nvo lovci na grantove se oglasavaju i ospu po njima ka po pranju. Svako ko ima prava, ima i obaveze. Prava se traze, obaveze se ne postuju. Gadluk! Djeca su mi s epodigla ovjde, nadam se da nece proc jos dugo i da ce otici odavde i da se nikad ne vrate, osim turisticki. U*erem ti se u ovakvu drzavu i drzavnike!
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  12. The Following 8 Users Say Thank You to mexiko For This Useful Post:


  13. #9858
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Rakčević: Vanredni izbori jedini izlaz iz krize, budućnost Crne Gore u EU, a ne u Otvorenom Balkanu
    https://www.standard.co.me/politika/...orenom-balkanu

  14. #9859
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,668
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,640
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Država nam se raspada, u rasulu smo teškom što jasno dovodi do tih stvari. Kriminalci nam kolo vode, popovi su nam glavna tema zadnjih godina, koga više briga što nam djeca rade, PIH.
    Nadovezaću se člankom o vršnjačkom nasilju od danas, posle trećeg veli puta sumnja se na vršnjačko nasilje, čitam i ne vjerujem...

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/62...njacko-nasilje
    zamisli ti te nule od ljudi koji vaspitavaju svoje dijete da maltretira i mlati iz čista mira. da ima države fino u zatvor roditelje a i neku kaznu za đecu ovu. a i pošto sve ide iz kuće mora da tata bije koga stigne
    Last edited by outline; 10-10-22 at 20:53.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #9860
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kako se taj covjek javi pred svake izbore, i cim progovori, svi mediji prenesu sta god je rekao i to kao onaj Durmitorski ehOooooOOO00?
    Sto je to?
    Pa vi da urlate na sred Ulice Slobode ignorisali bi vas...

    No, medijski uticaji su cudo, jelte...

    Sto se tice titule sefa Balkanske Unije, Vlade itd.. Niko ne gura u tu pojavu bez davno i cvrsto ugovorenih pozicija..
    Drskost da su krv popili regionu oko izlaska iz SCG Unije, da se ni u rodu ni u domu narod nije jos kompletno alavertio od tolike propagande sa svake strane, eto, taman se regulisali da mogu na saucesca poc.. Stizu aveti razdora pod plastom "zajedno je bolje" ali vas ovaj put necemo ni demokratski pitati za misljenje...
    Toliko o ponizavanju gradjana..
    Shvatili da mogu sta hoce cim im se da prst vlasti, i onda, podese uzde, zategnu im sve moguce ljudske - demokratske (kako lepo zvuci) slobode, zabrazde namete poreze, procedre, takse, da narod ne zna kud udara od obaveza prema politickoj eliti (El ita - Bogom izabrani), jer im treba podijeliti vise, zaposliti ih vise, privilegije, besplatno sve sto im se prohtje, i normalno tajno da glasaju na racun naroda po tajnim sjednicama, jer sve sto hoce da pokriju da se narod maloumni valjda, ne bi brinuo sta suu im za vrat okacili njihovim odlukama...
    Da se narod ne "uznemirava"? Paz to... Narod gori a oni se sprdaju kao da je narod malouman... A jel malouman kad ih isti mole da budu izabrani?

    I tako...
    Dovrsite sami...


    Hvala Lepo

  16. #9861
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    zamisli ti te nule od ljudi koji vaspitavaju svoje dijete da maltretira i mlati iz čista mira. da ima države fino u zatvor roditelje a i neku kaznu za đecu ovu. a i pošto sve ide iz kuće mora da tata bije koga stigne
    Sve suprotno..
    Ljubav..
    Radila sam prije vise godina projekat za resavanje tog problema i bio je 100% uspjesan..
    Pratila sam ove NVO pokusaje u CG.. pedagozi tek ufff...
    Fraze, bla bla, mora se, treba, opasnost... a prica im je na kraju kao i vasa samo uvijena u foliju ispraznosti i bez emocija..

    Djeca koja terorisu neko dijete su uglavnom djeca kojoj nedostaje ljubav i u kuci prvenstveno, i u okolini.. To sto ta djeca imitraju grupisanje sa slicnom djecom.. Sto veca grupa veci problem za zajednicu sa nedostatkom paznje, uvazavanja i ljubavi.. Ulazak u porodicnu liniju pokazuje upravo to.. Nesvjesnu Grubost, povrsnost itd..
    A i oni nose efekte svog odrastanja, opterecenja, okolnosti.. ali u svakom slucaju vole svoju djecu bezgranicno. Nesposobnost pokazivanja emocija, vrijeme prisutnosti ili obrnuto..
    Ta djeca bullying-uju uglavnom voljenu djecu kojoj se ukazuje paznja od roditelja itd da ne gnjavim duza je prica..
    Ja sam to rijesila sto sam preporucila da se sto vise obrati paznja na djecu koja bullying-uju, da budu uvazeni od svih iz zajednice sa toplinom i ljudskoscu..
    A zrtvama tih desavanja je islo objasnjenje i da su jako voljeni...
    Djeca su strune emocija i zaista im nije potrebno nista osim ljubavi i objasnjenja. Djeca razumiju, potrebna je samo prava frekvencija...
    Itd...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 10-10-22 at 21:09.

  17. #9862
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/kolumne/62520...ivanje-djavola


    Prizivanje đavola


    Brano Mandic



    Kako je vlast oličena u Dritanu Abazoviću pokazala smiješnu pretenziju i diletantizam družine u čijem djelovanju se sve raspada
    Šta se u posljednje dvije godine desilo sa povjerenjem u državne institucije?

    Neko će kazati da smo dobili mlade političare koji su otvoreni prema javnosti, ali to nije tačno, dobili smo mlade političare koji su otvoreni prema kamerama svojih mobilnih telefona.
    Javnost koja je dugo bila mučena upravom kaste nedodirljivih, danas je ponižena selfi menadžmentom nedoraslih budala. To da su budale možete im u svakom trenutku reći, nema problema, oni će vam odgovoriti lajkom na Fejsbuku.

    Dritan Abazović lično je karnevalizovao vlast do tačke ključanja i okružio se nušićevskom ekipom koja ga prati po bijelom svijetu. Sve to djeluje užasavajuće. Abazovićeva laka fantazija moći, regionalnog pomirenja, ad hoc presuda i gegova kojima pokušava maskirati politički nemar, počela je da puca po dubini.

    Mačo nastup neuhvatljivog junoše, mangupa u našim redovima i žonglera Crnoj Gori jednostavno ne donosi korist, a upravo je taj profil kroz Abazovića postao mjera bavljenja javnom rabotom. Ta vrsta olakog shvatanja funkcije i tehnologije vlasti samo je dodatno urušila ionako skršeno povjerenje u institucije koje je lopovska hipoteka razularenog depeesa ostavila u ritama. Da budem još precizniji u svojevrsnoj nostalgiji - kad gledam otvorene sjednice Vlade, poželim da opet budu zatvorene, makar mi se na njima o glavi radilo.

    Nije ovdje na snazi nikakva otvorenost, niti naglo polaganje računa građanima, naprotiv, prisustvujemo rastakanju javnog diskursa i spuštanju politike na nivo stand up komedije. To valjda objašnjava činjenicu da je Abazović veče prije smjene šefa ANB-a dva debela sata uživao na jednom stand up festivalu u Podgorici i sav srećan primao dunsterske podjebice iz prvog reda.

    Pa šta, ima pravo i premijer da se relaksira. Sa jedne strane treba da smo sretni, imamo lidera iz naroda. Ali sa druge bande, imamo manekena populizma i onog najgoreg što isti taj narod drži u raljama vlastitog mentaliteta.

    Taj stav gazde koji zadiže kaiš i mudruje nad septičkom jamom, taj cirkus orijentalnog baba koji vuče čarobne konce, sve to preneseno na društvene mreže izgleda kao kampanja za potenciju, a Dritana Abazovića čini kopijom mnogo većih majstora žanra poput Vučića ili Erdogana.

    Cijela ta gluma akcije i djelanja više se ne da gledati bez gađenja nad v.d. stanjem u koje je dovela državu. U trenutku dok obećava kako će parom nagraditi sve koji gase šumske požare, npr, Abazović radi isto što i Vučić kad rukama sjajnim od svinjetine komanduje izvjesnom Radenku kako da betonira seosku kaptažu. Ta vrsta performativnog terenskog cirkusa i samoreklame, ipak ima svoje granice. Kad ti se zagubi kamion sa švercovanim cigaretama, više nemaš pravo glasa, makar ne u dijelu šume gdje si do sad bio najglasniji.

    Da je Abazović granicu ukusa debelo pregazio moglo se zapaziti i u kafanskoj epifaniji koja ga je pogodila za govornicom UN gdje je zborio iz glave, da ne kažem iz glave cijela naroda.

    Razumijem da se uloge pobrkaju, desi se i najboljim glumcima, ali na kraju reklamnog spota, ipak se mora poći do kabineta, moraš ugasiti prokleti Tviter i sjesti za radni sto. Tamo stoje nekakva dokumenta i planovi. Koliko god pokušavao da bude TikTok atrakcija ili vatrogasni heroj, političar na kraju mora mastiljavo da se pogne i ponudi paragrafe na doradu donjim hijenama, pravnoj boraniji koja preži da se lider previše ne uznese.

    Upravo u tim ešalonima srednjeg državnog menadžmenta ova vlast je dubinski omanula. U nekom smislu je podbacila i u odnosu na DPS koji jeste gajio ljute birokrate gluve na prigovor savjesti, ali ponekad i pismene činovnike. Nova vlast oličena u Dritanu Abazoviću pokazala je smiješnu pretenziju i diletantizam družine u čijem djelovanju se ovih dana sve raspada. Ukratko, na mjestu državnih sekretara gdje je valjalo da imamo slabokrvne cvikeraše i povučene genije, ispostavilo se da smo dobili notorne jebače. I sada plaćamo cijenu, da ne kažem carinu, dok slušamo njihove procurjele snimke na društvenim mrežama.

    Mit o mladoj generaciji lidera koja nastupa rušenjem jednopartijske svevlasti raspao se u novim tehnologijama koje su ponudile užasnu sliku, bukvalni citat Živka Nikolića, mrak i haos koji se neće zaustaviti bez đavola.

    Bojim se da će se taj đavo pojaviti osnažen na izborima i da će mu ime biti DPS.

    Ao… od reci do reci… nije mogao bolje

  18. The Following User Says Thank You to zaro For This Useful Post:


  19. #9863
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,859
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Kakva tišina... Uh

    @kimmi

    Da nije bilo URE da sprovodi Vučićevu agendu bili bi pred vratima EU...
    https://www.portalanalitika.me/clana...nost-agendi-eu

    Studio.

    Love, peace and respect.

  20. #9864
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Ma ispunjavamo sva moguća poglavlja i mjesto nam je u EU, samo nas zajeba taj sporazum sa SPC.

  21. The Following User Says Thank You to Dzi For This Useful Post:


  22. #9865
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,811
    Thanks Thanks Given 
    2,213
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Srecna sloboda nasem cuvenom magu ekonomije.

    Sledeca je verica


    https://www.vijesti.me/v/625480?utm_..._share_counter

  23. #9866
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Brate, njihovo zadrzavanje u startu je bilo demonstracija sile. Na koga su oni to mogli da uticu nakon svog ovog vremena?

    A nesto malo kasnije covjek koji postavlja komisiju koja je sva pohapsena zbog kradje cigareta bude zadrzan sest (6) sati. To je ono koliko policija moze da zadrzi. A onda tuzilac moze par dana. Onda istrazni sudija (correct me if I'm wrong).

    Sve su indicije da ova tuzilacka ekipa radi bas po babu i po stricevima.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 11-10-22 at 12:28.

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Mr_Gospodin_Signore For This Useful Post:


  25. #9867
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0smatrac View Post
    Srecna sloboda nasem cuvenom magu ekonomije.

    Sledeca je verica


    https://www.vijesti.me/v/625480?utm_..._share_counter
    Čuveni mag kojem je bogatstvo raslo proporcionalno uništenim firmama u CG.

  26. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  27. #9868
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Kad se već "odgovorni" u Plantažama pominju.

    Neko je sakrio hektare i hektare imovine Plantaža, konkretno devet miliona kvadrata zemlje, koja u bilansima jednostavno nije evidentirana.

    Ernst & Young procjenjuje imovinu na 410 miliona, umjesto dotašnjih 74 miliona eura.

    Ovo čisto ako nekome do sada nije bilo jasno na koji način su pripremane dosadašnje privatizacije, na koji način su preko povezanih lica kupovali naše bogatstvo?

    nama domovina, njima imovina.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  28. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  29. #9869
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,074
    Thanks Thanks Given 
    3,888
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0smatrac View Post
    Srecna sloboda nasem cuvenom magu ekonomije.

    Sledeca je verica


    https://www.vijesti.me/v/625480?utm_..._share_counter
    Hapšenje kojim se qrče naši Elioti Nesi u pokušaju samo je krajnja mjera. Držali su ih tri mjeseca da spriječe uticaj na svjedoke. Ako su ispitani svjedoci nemaju argument za produženje. Opasnost od bjekstva? Likova od 70-80 godina?

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Brate, njihovo zadrzavanje u startu je bilo demonstracija sile. Na koga su oni to mogli da uticu nakon svog ovog vremena?

    A nesto malo kasnije covjek koji postavlja komisiju koja je sva pohapsena zbog kradje cigareta bude zadrzan sest (6) sati. To je ono koliko policija moze da zadrzi. A onda tuzilac moze par dana. Onda istrazni sudija (correct me if I'm wrong).

    Sve su indicije da ova tuzilacka ekipa radi bas po babu i po stricevima.
    Ja ovdje ništa ne bih diro.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  30. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  31. #9870
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,074
    Thanks Thanks Given 
    3,888
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kad se već "odgovorni" u Plantažama pominju.

    Neko je sakrio hektare i hektare imovine Plantaža, konkretno devet miliona kvadrata zemlje, koja u bilansima jednostavno nije evidentirana.

    Ernst & Young procjenjuje imovinu na 410 miliona, umjesto dotašnjih 74 miliona eura.

    Ovo čisto ako nekome do sada nije bilo jasno na koji način su pripremane dosadašnje privatizacije, na koji način su preko povezanih lica kupovali naše bogatstvo?

    nama domovina, njima imovina.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    I zbog genijalne reprocjene postojeće imovine sad će opštini Tuzi da se plati šest puta veći porez na imovinu, što je vrhunska stvar za Plantaže da im istresu jedno tri miliona svake godine. Brao Tesle.
    Misliš da je neko zaista sakrio parcelu od 3x3 kilometra gdje metar vrijedi 40 EUR? Otprilike si to napisao. Razmisli da li je realno.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  32. #9871
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,074
    Thanks Thanks Given 
    3,888
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Posle ovakvog malicioznog izvještaja Dritan bi trebao da smijeni korumpiranu Evropsku komisiju i odma da ih uhapsi!

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...zazvao-tenzije
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  33. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  34. #9872
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,524
    Thanks Thanks Given 
    5,395
    Thanks Thanks Received 
    3,881
    Thanked in
    1,534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    I zbog genijalne reprocjene postojeće imovine sad će opštini Tuzi da se plati šest puta veći porez na imovinu, što je vrhunska stvar za Plantaže da im istresu jedno tri miliona svake godine. Brao Tesle.
    Misliš da je neko zaista sakrio parcelu od 3x3 kilometra gdje metar vrijedi 40 EUR? Otprilike si to napisao. Razmisli da li je realno.
    Pa jel to poenta da se tuzima ne plati porez?
    Kako si bijedan moj prijatelju
    Oces da kazes da drzava treba da laze da ne bi platila porez?
    Bljak druze, no nije da si me iznenadio

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  35. The Following 6 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  36. #9873
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    U praksi to ide otprilike ovako... U obavezi si vlasnicke udjele i HOV radis bar jednom godisnje (hov i kvartalno, po fer vrijednosti), a imovinu jednom u tri godine ako me sjecanje dobro sluzi da se vrsi reprocjena.

    Da bi se izbjegli porezi visoki nekad se dovodila ona drzavna agencija za procjenu (ne mogu se sad tacno sjetiti imena) koja je konzervativno uvijek procjenjivala. I onda ako procijenis da je to najmanja vrijednost koju mozes imati za u knjige ti to furas godinama, ne radis reprocjenu, puca ti k. za medjunarodne racunovodstvene standarde, za lazno finansijsko izvjestavanje, jer, na kraju dana, radis u korist firme.

    Ako je to u ovom slucaju, ljudi u Plantazama su samo izbjegavali troskove za porez. Sto opet mozes da ganjas po clanu 264 krivicnog zakonika. Clan toliko kontroverzan i koji ostavlja prostor vlasti da goni koga hoce, i krivog i nevinog...
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 11-10-22 at 13:29.

  37. #9874
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Pa jel to poenta da se tuzima ne plati porez?
    Kako si bijedan moj prijatelju
    Oces da kazes da drzava treba da laze da ne bi platila porez?
    Bljak druze, no nije da si me iznenadio

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Pravo da ti recem, jeste. Tebi se radnici prze po suncu, zarade svaki euro i vise nego sto im se da, izlozen si trzistu i ako nemas para nema te. Ode na biro stotine radnika, ne proizvodi se nova vrijednost.
    A u Tuzima uhljebe dje cekas za papira nedjeljama, dje te policija u sustini ne stiti, dje... I onda im ti napunis vec ionako pun budzet i oni to iskoriste za jos partijskog zaposljavanja.

    Tako da da, ne zalim uopste drzavu jer ne ubere sve poreze jer je ono bas bezobrazno zajahala. Manje smo poreza placali u Osmanskom carstvu...

  38. #9875
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,859
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Luka Trebješanin dobio ulogu u novoj političkoj manipulaciji


    https://m.cdm.me/politika/luka-trebj...-manipulaciji/

    “Nakon lažnog optuživanja tadašnjeg rukovodstva Centra bezbjednosti Nikšić za “brutalno prebijanje”, na koje je pod prisilom i interesno nasjeo i direktor Uprave policije Zoran Brđanin, te zapošljavanja, u znak zahvalnosti, u Elektroprivredi Crne Gore kojom već gospodari Demokratski front, Luki i Lari Trebješanin je “zapalo” da glasaju u opštini Šavnik kako bi se prekrojila autentična volja stanovnika tog kraja”, navodi GI “21.maj”.

    Plač

    Love, peace and respect.

  39. The Following 2 Users Say Thank You to mneonly For This Useful Post:


Page 395 of 574 FirstFirst ... 295345385391392393394395396397398399405445495 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 2022.
    By starwalker in forum Forumaški život
    Replies: 69
    Last Post: 06-01-23, 20:32
  2. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  3. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  4. Prodajem stereo kondenzatorski mikrofon Audio Tehnica AT 2022, nov. 180 eura.
    By Fernando in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 24-12-13, 11:53
  5. Replies: 1
    Last Post: 24-12-13, 11:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •