Page 217 of 574 FirstFirst ... 117167207213214215216217218219220221227267317 ... LastLast
Results 5,401 to 5,425 of 14337

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2022]

  1. #5401
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,395
    Thanks Thanks Given 
    4,122
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    238 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Garantovano 75% zarade do kraja četvorogodišnjeg mandata. Ako ih pošalju kući to će da dobiju, e sad zove li se to otpremnina, dunno, ali mi liči da nije ono no se pas posro.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ako ima u ugovoru da ostaje u firmi i 2/3 plate do kraja mandata jer to je ugovorena plata a ne otpremnina.
    Ako nece da ostane da radi svakako ne dobija nista.
    Ako hoce da radi a novo rukovodstvo ga ne rasporedi onda moze na sudu da trazi da ga rasporede i sve plate dok nije radio njihovom voljom.

    A otpremnina je fixna suma koju dobijes ako neces da radis nego podjes doma, i 5 godina ne mozes da se zaposlis u drzavne organe i firme.

    Dok u drzavnim organima zakonski imas pravo na 12 punih plata(i prekovremena i sve dodatke kao u zadnjem mjesecu) ili manje ako pocnes da radis nedje drugo.

    Sent from my phone

  2. #5402
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    Kakvi su to paraziti.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  4. #5403
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Kako samouvjereno nastupas o necemu o cemu pojma nemas, ko da si im u najmanju ruku sastavljao ugovore.

    Ja ti kazem da nemaju otpremnine, to je politika centrale. Imaju vjerovatno da mogu da ostanu u firmi na mjestu u skladu sa strucnom spremom(sluzbenici) ali otpremninu nemaju.

    Sent from my phone
    Kakav je to ugovor, shvatas li sta pokusavas da odbranis?

    Covjek je dosao do te pozicije i napravio ugovor kojim se ogradjuje da mu nista 'ne smiju' dok mu ne istekne mandat, cudi me da nije dodao trajanje mandata od 100 godina uz mogucnost da ga sinovi i unuci zamijene kad ostara.

  5. #5404
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Ako ima u ugovoru da ostaje u firmi i 2/3 plate do kraja mandata jer to je ugovorena plata a ne otpremnina.
    Ako nece da ostane da radi svakako ne dobija nista.
    Ako hoce da radi a novo rukovodstvo ga ne rasporedi onda moze na sudu da trazi da ga rasporede i sve plate dok nije radio njihovom voljom.
    Sta je to nego vjestacki stvaranje uslova da mora dobiti pozamasnu cifru - otpremninu, zvala se ona otpremninom ili bonusom ili odstetom.

    Jos im je rukovodjenje firme takvo da mozda po prvi put razmisljamo oce li biti struje a sve fabrike kao glavni potrosaci davno zatvorene.

    Jesu li ugovori ostalih zaposlenih u EPCG nakon njegovog dolaska isti/slicni?

    Za zatvor.

  6. #5405
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,395
    Thanks Thanks Given 
    4,122
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    238 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Kakav je to ugovor, shvatas li sta pokusavas da odbranis?

    Covjek je dosao do te pozicije i napravio ugovor kojim se ogradjuje da mu nista 'ne smiju' dok mu ne istekne mandat, cudi me da nije dodao trajanje mandata od 100 godina uz mogucnost da ga sinovi i unuci zamijene kad ostara.
    Momak ti imas problem u glavu, i to na mnogim temama. Kako mu nista ne smiju, kakvih 100 godina sta mlatis to?
    Ja samo objasnjavam nesto sto je vrlo ocigledno a opet izgleda da nije

    Sent from my phone

  7. #5406
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,395
    Thanks Thanks Given 
    4,122
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    238 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Sta je to nego vjestacki stvaranje uslova da mora dobiti pozamasnu cifru - otpremninu, zvala se ona otpremninom ili bonusom ili odstetom.

    Jos im je rukovodjenje firme takvo da mozda po prvi put razmisljamo oce li biti struje a sve fabrike kao glavni potrosaci davno zatvorene.

    Jesu li ugovori ostalih zaposlenih u EPCG nakon njegovog dolaska isti/slicni?

    Za zatvor.
    Ali u ovom slucaju ne zove se ni otpremnina, ni bonus, ni odsteta. Nego plata ako hoce da ostane da radi u firmi na neko sluzbenicko mjesto dje ga stave. Ne brini DPS ih sigurno nece staviti na neku funkciju ko DF-ovce. I opet da ti ponovim, ako odluci da nece da ostane da radi nema plate, znaci ne dobija centa, shvatas?

    A kako je ko radio vidjecemo kad krenu da ih smjenjuju, isplivace odma sve sto ne valja ne sumnjaj.

    Sent from my phone

  8. #5407
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Ako ima u ugovoru da ostaje u firmi i 2/3 plate do kraja mandata jer to je ugovorena plata a ne otpremnina.
    Ako nece da ostane da radi svakako ne dobija nista.
    Ako hoce da radi a novo rukovodstvo ga ne rasporedi onda moze na sudu da trazi da ga rasporede i sve plate dok nije radio njihovom voljom.

    Sent from my phone
    Konkretno , Rovčanin i Đukanović su se "blindirali" ugovorom da iako ih smjene sa mjesta direktora EPCG i odbora direktora EPCG-a primaju platu do kraja četvorogodišnjeg planiranog mandata.
    Naravno , u slučaju potencijalne smjene do tog kraja četvorogodišnjeg mandata ne bi primali punu , već umanjenu platu.
    Nigdje ni govora o moraju da se postave na neku drugu poziciju u EPCG.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  9. #5408
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,395
    Thanks Thanks Given 
    4,122
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    238 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Konkretno , Rovčanin i Đukanović su se "blindirali" ugovorom da iako ih smjene sa mjesta direktora EPCG i odbora direktora EPCG-a primaju platu do kraja četvorogodišnjeg planiranog mandata.
    Naravno , u slučaju potencijalne smjene do tog kraja četvorogodišnjeg mandata ne bi primali punu , već umanjenu platu.
    Nigdje ni govora o moraju da se postave na neku drugu poziciju u EPCG.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Mislim da nisi u pravu nego da moraju da rade za tu umanjenu platu, inace bi to bila otpremnina. Vrlo je jednostavno - u drzavnoj firmi kad te smjene ako vise ne radis a dobijes 10, 15 ili 20 plata to je otpremnina. I imas penal 5 godina ne mozes da se zaposlis. A ako ostanes na drugom radnom mjestu to je obicna uvecana(umanjena) plata. Ali ajde saznacemo uskoro ko je u pravu.

    Inace svaki ugovor do sada je imao stavku ostanak u firmi na drugom mjestu ili masna otpremnina, i vjerovatno je vecina klepala masnu otpremninu

    Sent from my phone

  10. #5409
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Ne moraju da rade za tu umanjenu platu po ugovoru koji imaju.
    Mogu komotno nakon potencijalne smjene da sede kući i nogu preko noge i da primaju umanjenu platu do kraja ugovora , jer im je ugovor tako omogućio.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  11. #5410
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Ima li mozda negdje da su zvanicno objavljeni njihovi menadzerski ugovori u EPCG, ne novinski clanci vec zaista ugovori ili su poslovna tajna?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #5411
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,395
    Thanks Thanks Given 
    4,122
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    238 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Ne moraju da rade za tu umanjenu platu po ugovoru koji imaju.
    Mogu komotno nakon potencijalne smjene da sede kući i nogu preko noge i da primaju umanjenu platu do kraja ugovora , jer im je ugovor tako omogućio.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Evo jos jednog punog samopouzdanja o necemu o cemu pojma nema, ja sam 99% siguran da nije tako pa opet kazem "mislim", "vidjecemo", ali ti si vjerovatno sastavljao ugovor sa njima pa si tako siguran

    Sent from my phone

  13. #5412
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Nijesam sastavljao ugovor i vjerovatno takve pravne formulacije poput tih koje ti ovdje bacaš i postoje u tim ugovorima , ali manimo se toga , šta je to nego "legalna" mahinacija.
    Evo , sve i da postoji tako nešto tako u ugovoru , na koje mjesto po struci da pripadne Rovčaninu i ti stvarno misliš da će on to stvarno raditi ?
    Da se ne zajebavamo , potpuno fiktivna stvar.
    Sjediš kući , nogu preko noge , krckaš platu i ćao ragaci.
    Nije ***** , nego se pas posrao.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  14. #5413
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,395
    Thanks Thanks Given 
    4,122
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    238 Posts

    Default

    Znaci od "Ne moraju da rade za tu umanjenu platu po ugovoru koji imaju" smo dosli do "stvarno mislis da ce on to stvarno raditi" i "fiktivna stvar"

    Da da, i ja vjerujem da ce novo DPS/BS rukovodstvo reci dobar je momak neka ga, neka sjedi doma ne mora dolazit na posao i da mu ide plata zasluzio je

    Sent from my phone

  15. #5414
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Ja sam siguran neće raditi , a da će krckati platu , imali ili ne na papiru poziciju za tu platu.

    P. S. -Sigurno su tu foru DPS-ovi direktori izmislili ranije da bi isto izvlačili pare do kraja ugovora na fiktivni posao.
    Kapiram da ti je i tada to bilo okej.



    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Last edited by Isak; 01-07-22 at 00:22.

  16. #5415
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    815
    Thanks Thanks Given 
    2,082
    Thanks Thanks Received 
    372
    Thanked in
    194 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/hronika/bivsi-koman...enih-licnosti/

    Pa dobro, malo mu je teretana City fitness, restoran Plaza Krupac, restoran Vibes...
    Treba mu pomoc'

    Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka

  17. #5416
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mika123 View Post
    https://m.cdm.me/hronika/bivsi-koman...enih-licnosti/

    Pa dobro, malo mu je teretana City fitness, restoran Plaza Krupac, restoran Vibes...
    Treba mu pomoc'

    Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
    Mislim da je vrijeme da GI 21.maj otvori donatorsku liniju i da mu uvedemo pomoc preko SMS

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  19. #5417
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Ali u ovom slucaju ne zove se ni otpremnina, ni bonus, ni odsteta. Nego plata ako hoce da ostane da radi u firmi na neko sluzbenicko mjesto dje ga stave. Ne brini DPS ih sigurno nece staviti na neku funkciju ko DF-ovce. I opet da ti ponovim, ako odluci da nece da ostane da radi nema plate, znaci ne dobija centa, shvatas?

    A kako je ko radio vidjecemo kad krenu da ih smjenjuju, isplivace odma sve sto ne valja ne sumnjaj.

    Sent from my phone
    Vidis li da je on odlucio da bude direktor dok ga smrt ne rastavi? Ozenio se sa EPCG, da mu moze bit', ali zelja ce mu bit'!

    Ugovorom se ogradio da mu MORAJU naci adekvatno mjesto sa MAKAR 75% plate (ne znam precizno) i on ne smije to da radi! Kao prvo i osnovno ne zasluzuje ni da bude obican sluzbenik sa 3-4x manjom platom!

    Danas je izjavio za medije da on kao direktor misli da ce biti dovoljno struje ljetos (!?) znaci on ne zna oce li, takodje je izjavio da u narednom periodu zavisimo od UVOZA po ko zna kakvim cijenama. To se zove katastrofalno vodjenje preduzeca. Nemoj mi o padavinama, nije u Bosnu nista vise kise palo nego kod nas, nego je on svojom nesposobnoscu doveo nas do toga da zavisimo od uvoza u situaciji dje je cijena el. energije skocila u nebo!

    Jos apeluje na gradjane da ne prelaze sa lozenja i ostalih nacina grijanja na struju, kako ne bi povecali potrosnju struje.

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/61...anje-na-struju

    Bruka i sramota.

  20. #5418
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,395
    Thanks Thanks Given 
    4,122
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    238 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Ja sam siguran neće raditi , a da će krckati platu , imali ili ne na papiru poziciju za tu platu.

    P. S. -Sigurno su tu foru DPS-ovi direktori izmislili ranije da bi isto izvlačili pare do kraja ugovora na fiktivni posao.
    Kapiram da ti je i tada to bilo okej.



    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Ti si siguran to je tvoje misljenje i to je ok, ja mislim da nece to je moje i vidjecemo sta ce biti.
    Samo razmisli o jednom - kad dodje novi odbor i direktor to za njega postaje neprijateljsko okruzenje koje ce ga zgaziti ako je i jedan zarez pogresan u ugovoru, a mozda i ako je sve ok ce mu reci paljba pa nas tuzi ako ti nesto nije jasno. Kao sto je DPS uradio SDP funkcionerima onda, pa su posle svi dobili na sudu odstete.

    A etiketiranje ti nista nije trebalo

    Sent from my phone

  21. #5419
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Ti si siguran to je tvoje misljenje i to je ok, ja mislim da nece to je moje i vidjecemo sta ce biti.
    Samo razmisli o jednom - kad dodje novi odbor i direktor to za njega postaje neprijateljsko okruzenje koje ce ga zgaziti ako je i jedan zarez pogresan u ugovoru, a mozda i ako je sve ok ce mu reci paljba pa nas tuzi ako ti nesto nije jasno. Kao sto je DPS uradio SDP funkcionerima onda, pa su posle svi dobili na sudu odstete.

    A etiketiranje ti nista nije trebalo

    Sent from my phone
    Njega ce u najmanju ruku osuditi za zloupotrebu polozaja i uslovnu kaznu. A da ima pravde, i za lose vodjenje drzavne firme.

  22. #5420
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,395
    Thanks Thanks Given 
    4,122
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    238 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Vidis li da je on odlucio da bude direktor dok ga smrt ne rastavi? Ozenio se sa EPCG, da mu moze bit', ali zelja ce mu bit'!

    Ugovorom se ogradio da mu MORAJU naci adekvatno mjesto sa MAKAR 75% plate (ne znam precizno) i on ne smije to da radi! Kao prvo i osnovno ne zasluzuje ni da bude obican sluzbenik sa 3-4x manjom platom!

    Danas je izjavio za medije da on kao direktor misli da ce biti dovoljno struje ljetos (!?) znaci on ne zna oce li, takodje je izjavio da u narednom periodu zavisimo od UVOZA po ko zna kakvim cijenama. To se zove katastrofalno vodjenje preduzeca. Nemoj mi o padavinama, nije u Bosnu nista vise kise palo nego kod nas, nego je on svojom nesposobnoscu doveo nas do toga da zavisimo od uvoza u situaciji dje je cijena el. energije skocila u nebo!

    Jos apeluje na gradjane da ne prelaze sa lozenja i ostalih nacina grijanja na struju, kako ne bi povecali potrosnju struje.

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/61...anje-na-struju

    Bruka i sramota.
    Ja sam sad siguran da imas neki problem

    Prvo moras biti upucen bar malo u propise koji definisu radne odnose da bi nesto tako tvrdio.
    Drugo 2/3 je manje od 75%.
    Trece, na adekvatno mjesto se misli u skladu sa strucnom spremom, znaci ako je dipl.pravnik moze npr u pravnu sluzbu biti sluzbenik, jedan izvrsilac vise.
    Cetvrto, ako se ispostavi da je lose vodio firmu dobice negativan izvjestaj revizora, ili ce mu naci neku povredu zakona da je napravio pa ce da ga zakonski smjene tako da ne dobije nista iz ugovora stagod tamo stajalo, i jos ispljuvati danima po svim medijima.

    Eto to su neke osnovne stvari a ja ne bih vise da izigravam advokata nikome.


    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Njega ce u najmanju ruku osuditi za zloupotrebu polozaja i uslovnu kaznu. A da ima pravde, i za lose vodjenje drzavne firme.
    Odlicno, ako je to uradio treba da ga osude, i sve redom tako ko god je krao


    Sent from my phone
    Last edited by nikolaf7; 01-07-22 at 12:03.

  23. #5421
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Ja sam sad siguran da imas neki problem

    Prvo moras biti upucen bar malo u propise koji definisu radne odnose da bi nesto tako tvrdio.
    Drugo 2/3 je manje od 75%.
    Trece, na adekvatno mjesto se misli u skladu sa strucnom spremom, znaci ako je dipl.pravnik moze npr u pravnu sluzbu biti sluzbenik, jedan izvrsilac vise.
    Cetvrto, ako se ispostavi da je lose vodio firmu dobice negativan izvjestaj revizora, ili ce mu naci neku povredu zakona da je napravio pa ce da ga zakonski smjene tako da ne dobije nista iz ugovora stagod tamo stajalo, i jos ispljuvati danima po svim medijima.

    Eto to su neke osnovne stvari a ja ne bih vise da izigravam advokata nikome.

    Sent from my phone
    Imam problem sto je njemu dozvoljeno da dobije takav ugovor, oce li u tom sledecem ugovoru isto pisati da ga moraju rasporediti na bolje radno mjesto ako Demokrate opet dodju na vlas' i da ga niko ne smije maci narednih 10 godina jer bi to bila osveta buduce vlasti?

    Kakvo je to ugovaranje sledeceg posla? Fino salji CV legendo pa na razgovor ako te pozovu a ne drzava da mu nalazi poslove.

    A jos u slucaju da mu se ne ispune zahtjevi, sta onda? Da nije mozda odsteta?

  24. #5422
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Sledeci direktor da dobije ugovor na 3 mjeseca! pa ako zadovolji da mu se produzi...i da se odredi koliko mjeseci neko treba da radi u firmi prije nego sto dobije na neodredjeno.

    A ne nego cemo sa ulice odma mandat 4-5 godina ili ove partijske botove odma na neodredjeno...dok se ostali posteno bore, neki cak i sa ugovorima na mjesec dana kod privatnika, pa razmisljaju svaki mjesec oce li im biti produzeno...pa kad se ispune zakonski uslovi za ugovor na neodredjeno, poslodavac ih prebaci na agenciju pa i tu budu neko vrijeme, pa ih onda vrate na neku drugu firmu kojoj fali jedno slovo u nazivu, pa i tu neki period...pa izadje 5-10 godina staza na istom poslu, sa ugovorom na mjesec dana.

  25. #5423
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Ti si siguran to je tvoje misljenje i to je ok, ja mislim da nece to je moje i vidjecemo sta ce biti.
    Samo razmisli o jednom - kad dodje novi odbor i direktor to za njega postaje neprijateljsko okruzenje koje ce ga zgaziti ako je i jedan zarez pogresan u ugovoru, a mozda i ako je sve ok ce mu reci paljba pa nas tuzi ako ti nesto nije jasno. Kao sto je DPS uradio SDP funkcionerima onda, pa su posle svi dobili na sudu odstete.

    A etiketiranje ti nista nije trebalo

    Sent from my phone
    Pade mi na pamet kad pomenu ovo oko premještanja unutar firme do kraja ugovora.
    Direktor šumskog preduzeća u Šavniku - DPS čovjek , lopov prvoklasni , ko zna za koliko je oštetio firmu , nakon 30-og avgusta smijenjen.
    Došao novi direktor (DF ili Demokrate ne znam bez da te lažem) , ovaj ostao unutar preduzeća kao obični šumar koji piše otpremnice i daje doznake (vjerovatno na ovu foru o kojoj ti pričaš).
    Naravno , od smjene jedan jedini dan nije radio , konstanto na bolovanju.
    Naravno , novi direktor nije ni jedan slučaj protiv bivšeg direktora otvorio , niti je pokrenuo postupak , niti tužbu , a materijala koliko hoćeš.
    I tebi je to okej ?
    Umjesto da se takve prakse iskorijene , obilno se uživa u njima kad se dokopa fotelje i ona čuvena "evo , sve je po papiru".
    Izem ti ja to.
    Klasična prevara i muža narodnih para ni na šta.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  26. #5424
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,395
    Thanks Thanks Given 
    4,122
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    238 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Pade mi na pamet kad pomenu ovo oko premještanja unutar firme do kraja ugovora.
    Direktor šumskog preduzeća u Šavniku - DPS čovjek , lopov prvoklasni , ko zna za koliko je oštetio firmu , nakon 30-og avgusta smijenjen.
    Došao novi direktor (DF ili Demokrate ne znam bez da te lažem) , ovaj ostao unutar preduzeća kao obični šumar koji piše otpremnice i daje doznake (vjerovatno na ovu foru o kojoj ti pričaš).
    Naravno , od smjene jedan jedini dan nije radio , konstanto na bolovanju.
    Naravno , novi direktor nije ni jedan slučaj protiv bivšeg direktora otvorio , niti je pokrenuo postupak , niti tužbu , a materijala koliko hoćeš.
    I tebi je to okej ?
    Umjesto da se takve prakse iskorijene , obilno se uživa u njima kad se dokopa fotelje i ona čuvena "evo , sve je po papiru".
    Izem ti ja to.
    Klasična prevara i muža narodnih para ni na šta.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Mogu da nagadjam ali taj bivsi direktor je sigurno imao u ugovoru ili da ostane da radi( u skladu sa spremom) ili otpremninu. Vjerovatno je odabrao da radi jer mu to licno vise odgovara(mozda mu fali par godina do penzije, mozda ceka povratak svojih pa opet na funkciju itd). Novi direktor ga je stavio na najnize(najnebitnije) mjesto koje mora po ugovoru(to isto ceka i ove u cedis i epcg). Ovaj je u dilu sa doktorima koji mu pisu bolovanja kao u Budvi sto se radi i to nije ok ali tu nista ne mozes da uradis osim da ih prozoves javno koji put i zaprijetis prijavama(opet iskustvo iz Bd).
    Sto se tice prijava, ako ima dokaza to je krivica novog rukovodstva ako nisu nijednu podnijeli i to isto nije ok.

    Sent from my phone

  27. #5425
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Kako samouvjereno nastupas o necemu o cemu pojma nemas, ko da si im u najmanju ruku sastavljao ugovore.

    Ja ti kazem da nemaju otpremnine, to je politika centrale. Imaju vjerovatno da mogu da ostanu u firmi na mjestu u skladu sa strucnom spremom(sluzbenici) ali otpremninu nemaju.

    Sent from my phone
    Itekako pojma imam a ti nastavi da mislis slobodno. Zna se i koliko ce para da dobiju.
    Ali je bitnije da ti imas itekako uvida u situaciju. Iz oka demokrata koji se prave prefini.
    To je ovo nije ono nego se pas oni.

    Nego nazad na temu:

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...e-maloljetnice


    Zbog ovakvih stvari pozelim da se vrati smrtna kazna. **** mi se za ljudska prava i slobode. Olos.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 217 of 574 FirstFirst ... 117167207213214215216217218219220221227267317 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. 2022.
    By starwalker in forum Forumaški život
    Replies: 69
    Last Post: 06-01-23, 20:32
  2. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  3. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  4. Prodajem stereo kondenzatorski mikrofon Audio Tehnica AT 2022, nov. 180 eura.
    By Fernando in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 24-12-13, 11:53
  5. Replies: 1
    Last Post: 24-12-13, 11:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •