Page 165 of 574 FirstFirst ... 65115155161162163164165166167168169175215265 ... LastLast
Results 4,101 to 4,125 of 14337

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2022]

  1. #4101
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Ne. Tako imas svu oduzetu robu na carini. Vozila... Bilo sto sto se oduzme a da nije zakonom zabranjeni proizvod
    Pa i ona vozila sto svako malo pale po cemovskom jer pokradu djelove sa njih i prodajuci, idu na licitaciju povremeno.
    Ne unistava se akcizna roba nidje u svijetu. Vec drzava prihoduje novac od toga

    Ne bih ja to nista diro

  2. #4102
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    da, samo ja ne vidjeh nidje oduzete cigarete u radnjama.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #4103
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ne. Tako imas svu oduzetu robu na carini. Vozila... Bilo sto sto se oduzme a da nije zakonom zabranjeni proizvod
    Pa i ona vozila sto svako malo pale po cemovskom jer pokradu djelove sa njih i prodajuci, idu na licitaciju povremeno.
    Ne unistava se akcizna roba nidje u svijetu. Vec drzava prihoduje novac od toga

    Ne bih ja to nista diro
    Zali boze spaljenoga koksa u zeljezaru.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  5. #4104
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Akciza oduzeta roba se ne loše prodavati u zemlji u kojoj je oduzeta.
    Znači mora se odraditi (re)export.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  7. #4105
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zali boze spaljenoga koksa u zeljezaru.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    polako, ona 1.2-1.4t lezi u depou viseg suda
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #4106
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Akciza oduzeta roba se ne loše prodavati u zemlji u kojoj je oduzeta.
    Znači mora se odraditi (re)export.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Know how imamo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  9. #4107
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    da, samo ja ne vidjeh nidje oduzete cigarete u radnjama.
    Kako ja vidim (ispravite me ako nisam dobro razumio).
    Zašto su te cigarete nelegalne na tržištu u Crnoj Gori? Zato što nije plaćena carina i nije plaćena akciza. Ukoliko bi se to platilo vjerovatno ne bi bila konkurentne sa cigaretama koje su već na tržištu. Nema veze sa tim i tim brendom, nego vjerovatno sa lakšom nabavkom i plasiranjem na (nelegalnom) tržištu.
    Zašto su te cigarete ostale i poslije svih rokova u carinskom skladištu? Vjerovatno jer su namjenjene crnom tržištu (prodaja u Crnoj Gori i regionu bez carinjenja i plaćene akcize) i daljoj distribuciji na neka druga (crna) tržišta. Sa plaćanjem carine i akcize (uslov da napuste carinski skladište) ta roba postaje neisplativa jer bi se kupac najverovatnije odlučio za neki drugi brend po istoj cijeni.
    Šta će biti sa tim cigaretama? One neće završiti na CG tržištu (ko će da plati carinu i akcize) već će biti urađen reeksport u neku drugu carinsku zonu (druge države) onoga ko kupi te cigarete.
    Mogu li kupci tih cigareta biti isti oni koji su im sada vlasnici? Da, mogu, u zavisnosti preko koliko ,,slojeva" su se pokrili sa registracijom u nekoj egzotičnoj (prije svega mislim na offshore) destinaciji. Mada, teško, jer je ,,gubitak" već evidentiran.

    Edit: brend cigareta je najmanje važan.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Last edited by wulfy; 15-05-22 at 18:01.

  10. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  11. #4108
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    I ovi su ko jovanic iskljucivali sudije i dodjeljivali podobnom savicu predmete

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...dbe-i-kriminal

    Ne daj Boze da su ovi sjedjeli jos 25god tu dje su
    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  13. #4109
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Kako ja vidim (ispravite me ako nisam dobro razumio).
    Zašto su te cigarete nelegalne na tržištu u Crnoj Gori? Zato što nije plaćena carina i nije plaćena akciza. Ukoliko bi se to platilo vjerovatno ne bi bila konkurentne sa cigaretama koje su već na tržištu. Nema veze sa tim i tim brendom, nego vjerovatno sa lakšom nabavkom i plasiranjem na (nelegalnom) tržištu.
    Zašto su te cigarete ostale i poslije svih rokova u carinskom skladištu? Vjerovatno jer su namjenjene crnom tržištu (prodaja u Crnoj Gori i regionu bez carinjenja i plaćene akcize) i daljoj distribuciji na neka druga (crna) tržišta. Sa plaćanjem carine i akcize (uslov da napuste carinski skladište) ta roba postaje neisplativa jer bi se kupac najverovatnije odlučio za neki drugi brend po istoj cijeni.
    Šta će biti sa tim cigaretama? One neće završiti na CG tržištu (ko će da plati carinu i akcize) već će biti urađen reeksport u neku drugu carinsku zonu (druge države) onoga ko kupi te cigarete.
    Mogu li kupci tih cigareta biti isti oni koji su im sada vlasnici? Da, mogu, u zavisnosti preko koliko ,,slojeva" su se pokrili sa registracijom u nekoj egzotičnoj (prije svega mislim na offshore) destinaciji. Mada, teško, jer je ,,gubitak" već evidentiran.

    Edit: brend cigareta je najmanje važan.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Evo da pomognem. Jesi u pravu, ali mislim da ce uvoz pokriti drzava, dok ce akcize biti duzan da plati novi kupac. S obzirom da svi ti brendovi su nepoznati na lokalnom trzistu, a da cijena ne bi bila mnogo niza od vec etabliranih brendova, tipa 10c po paklici... Tesko da ce to neko lokalni kupiti.
    Treba da ulozis u marketing, napravis trziste, a pitanje je koliko bi nastavak uvoza bio isplativ.
    Iz iskustva mogu reci da pusaci tesko mijenjaju brendove posebno ne biraju one koji se mozda nece dugo zadrzati na trzistu.
    Sve to mi govori da se na nasem trzistu nece prodavati

    Ne bih ja to nista diro

  14. #4110
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zali boze spaljenoga koksa u zeljezaru.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    A zato rekoh akcizna roba.
    Sta mislite dje zavrse telefoni, garderoba, obuca, vozila, nakit.... Koji se oduzme na carini...
    Sve se to prodaje... Sad sto je to do sada bilo omoguceno samo odredjenim ljudima u drzavi je druga prica....

    Ne bih ja to nista diro

  15. #4111
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,389
    Thanks Thanks Given 
    14,539
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    https://glascg.me/vucic-obecao-da-ce...-vaznu-vijest/

    Oće skinuti kravatu..

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  16. #4112
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Pljenidbe robe ljudima.
    Koliko ja kapiram privremeno može drźavni organ da oduzme.
    Trajno oduzimanje mi djeluje da je potebna neka sudska odluka.
    Ako je drugačija i može neka vlast da samostalno trajno oduzima bojim se da smo u problemu.
    Nadam se da će ovaj hodajući Duning Kruger zvani Dritan konsultovati oko ovih cigara neke pravnike da ne bude posle da država vraće pare i izgubljenu dobit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  17. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  18. #4113
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Po nasem zakonu, akcizna roba koja se nadje u prometu bez akciznih markica se moze oduzeti. Ne treba sudska odluka i nije privremena.
    Sad kako su zamislili ovo, s obzirom da roba nije u prometu nego u slobodnoj zoni.... Mislim da im je sledeca logika.
    Luka Bar ne smije da lageruje cigarete u slobodnoj carinskoj zoni. Cim ih izbaci iz magacina, oni visw nisu u slobodnoj carinskoj zoni, vec se tretiraju kao akcizna roba koja nema akcizne markice i kao takva se oduzima.

    Ne bih ja to nista diro

  19. #4114
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Po nasem zakonu, akcizna roba koja se nadje u prometu bez akciznih markica se moze oduzeti. Ne treba sudska odluka i nije privremena.
    Sad kako su zamislili ovo, s obzirom da roba nije u prometu nego u slobodnoj zoni.... Mislim da im je sledeca logika.
    Luka Bar ne smije da lageruje cigarete u slobodnoj carinskoj zoni. Cim ih izbaci iz magacina, oni visw nisu u slobodnoj carinskoj zoni, vec se tretiraju kao akcizna roba koja nema akcizne markice i kao takva se oduzima.

    Ne bih ja to nista diro
    Make sense ova logika.
    Ali make sense kod mene, ne znam koliko će mejkovati sensa na sudovima eventualno sutra.
    Ja se sam nadam da se niko od vlasnika neće činjet vješt jer su mu odavno prsti u pekmezu, a takulin u profitu, pa mu je ovo jedan od shit happens gubitaka u poslovanju i idemo dalje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  20. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  21. #4115
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...rka-prokletije

    Planinarsku stazu ka Volušnici, u zaštićenom području Nacionalnog parka Prokletije - dolini Grebaje, devastirao je Đ. V. koji je inspektoru rekao da “nije znao da na svojoj zemlji ne može proširiti postojeću stazu da bi došao do svog posjeda”.

    On je inspektoru kazao da je angažovao građevinske mašine koje su 6. maja, u popodnevnim satima, i jutro kasnije, krčili šumu u srcu Nacionalnog parka, piše u zapisniku o inspekcijskom pregledu u koji su “Vijesti” imale uvid.

    Tek tri dana nakon početka radova, 9. maja, uprava NP o tome je obavijestila Upravu za inspekcijske poslove i Komunalnu inspekciju Opštine Gusinje.

    kakvo pleme. odlična je i uprava NP koja je puštila da se uništava par dana pa onda

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  22. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  23. #4116
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Kažu da se iznad nas Rusi i Amerikanci već uveliko gađaju laserima i obaraju jedni drugima satelite. Prije nekoliko dana vidio sam na nebu užareno tijelo koje varniči i nestaje u pravcu podgoričkog hotela Hilton. I ovo je neko znamenije, iskoristih lijepu priliku da citiram vladiku Rada. Nikad ranije takvu stvar nisam opazio i danima se pitam šta je. Neki stručnjaci već su mi dojavili kako je varničenje znak da nije meteorit, već metalna bobina ili dizna otpala sa neznanog satelita.

    Što god bilo, dok sam gledao kako pada, zamislio sam želju - da Zagrepčanka Mirela Čavajda uspije izboriti pravo na abortus, nakon što je saznala da nosi fetus sa tumorom mozga. Jer više od nevidljivog rata u kosmosu i raketnog obračuna na nebu, mene dira ovaj vidljivi rat za tijelo koji se pomalja u Americi i na trošnom Balkanu.

    Želja da Mirela Čavajda pobijedi postala je veća kad sam vidio kako su se dušebrižni desni podlaci krenuli rugati sa njenom mukom i tretirati je kao bezumni inkubator od koga nema nikakve vajde tražiti mišljenje. A kad rodi bolesno čedo, sa rakom mozga, onda će svi lijepo pasti na koljena i moliti se dobrom bogu da dijete ozdravi. Dakle, vjerni dio fejsbuk zajednice naslonjene na crkvenu dogmu nudi prvoklasnu po-moć, nalik paroli sa dječje onkologije u Beogradu koju dobro pamtim, a koja glasi: Bože pomozi da prihvatim ono što ne mogu da promijenim.

    Američka umjetnica Barbara Kruger proslavila se umjetničkim pamfletom iz 1989. pod nazivom Tvoje tijelo je bojno polje. Koju godinu kasnije, taj su feministički manifest bukvalno na goloj koži osjetile žrtve masovnih silovanja u Bosni. U ratu je umjetnička vizija dobila svoju realiju, u ratu je žensko tijelo postalo vjerska i nacionalna teritorija koju treba obilježiti. Ne biva vazda ličnog u tim silovanjima, prosto dužnost zove, služba je služba, pa se ne tako rijetko u ispovijestima žrtava javlja motiv silovatelja koji se naknadno izvinjava. Pošto je zločin obavljen, eto, žena opet postaje ono što je bila i prije rata, poznanica iz grada, komšinica, ljudsko biće.

    A šta je bila dok se nad njom iživljavalo, pitate se. Bila je tijelo. A šta je tijelo, po Barbari Kruger? Tijelo je bojno polje, to smo rekli.

    Ne važi slavna parola samo u ratu. Kad pritisne mir a kolone krotkih pođu ka svojim hramovima, tijelo postaje još šire bojište. Kad ispisuju molitve i crtaju svece po mišicama i sisama, vjernici ulaze u rat za tijelo na svakom pedlju kože.

    Mudar pastir cijeni pješadiju, pa se ovih dana u sili crvenog slova javio mitropolit SPC Joanikije, da i on kaže kako poslije Strašnog suda najviše nade polaže u američki ustavni sud. Po Joanikiju, abortus ne dolazi u obzir. Nije usamljen kad tvrdi da je njegova riječ od boga - širom svijeta kanonizuje se i propisuje na osnovu meditativnih slika koje se javljaju muškarcima u stanju celibata i posta. Njihove vizije zadobile su odavno kvazifilozofsku strukturu koju smijemo nazvati teologijom, ali i političku strukturu koju moramo nazvati patrijarhatom.

    U toj strukturi žensko je izuzeto iz žene, razdijeljeno u dvije krajnosti između kojih žrec razvlači traku za uviđaj. Na jednom kraju je svetica, majka božija, bezgrešno oplođena i netaknuta materica kojoj se cijeli kosmos klanja, sa druge strane je žena u svojoj putenosti, đavolja doušnica, polufabrikat i rebro, Eva, izdajnica trojnog muškog principa koji vlada.

    Slučaj Mirele Čavajde govori koliko su slične alegorijske skaske na snazi unutar naoko civilnog demokratskog društva, te kakva je moć simboličke uprave iza koje stoje abrahamske religije širom svijeta. One blokiraju procese oslobađanja koji traju stotinama godina, a paradoksalno i podlo koriste informatički bum da disemeniraju svoje arhaične poglede na svijet bazirane na parabolama, poslovicama i krnjim filozofemama.

    Niko nije pošteđen u globalnom svijetu koji od Amerike do Balkana ujedno veliča i prezire tijelo, u oba mu smjera kidajući pravo na ljudskost i cjelovitost. Odvojenost crkve i države često se pominje, ali ima jedna koja se prećutkuje, odvojenost duše i tijela, koja zapravo stvara temelj da se čovjek sputa, da se zarad jednog dijela poništi cjelina, da se u ime tkiva, duha, ili bukvice, negira jedino što nam je dok smo živi dato - volja nad sobom, volja slobodne ličnosti.

    Dok se na nebu, kažu, vode laserske bitke robota, dolje se fanatizuju legije robotizovanih umova kojima je duša pristojan izgovor. Oni bivaju toliko sputani da im beskraj počiva u komandi pastira. Borba je neminovna, u Hrvatskoj je počela, u Americi je počela, a Crna Gora, kakva god bila, suočiće se kad-tad sa istinom da tijelo jeste bojno polje. Ili ako vam se više sviđa slobodni prevod - Tvoje tijelo je Vučji do!

    izvor: www.vijesti.me

    Brano Mandić odličan (standardno).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  24. The Following 3 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  25. #4117
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,389
    Thanks Thanks Given 
    14,539
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Kažu da se iznad nas Rusi i Amerikanci već uveliko gađaju laserima i obaraju jedni drugima satelite. Prije nekoliko dana vidio sam na nebu užareno tijelo koje varniči i nestaje u pravcu podgoričkog hotela Hilton. I ovo je neko znamenije, iskoristih lijepu priliku da citiram vladiku Rada. Nikad ranije takvu stvar nisam opazio i danima se pitam šta je. Neki stručnjaci već su mi dojavili kako je varničenje znak da nije meteorit, već metalna bobina ili dizna otpala sa neznanog satelita.

    Što god bilo, dok sam gledao kako pada, zamislio sam želju - da Zagrepčanka Mirela Čavajda uspije izboriti pravo na abortus, nakon što je saznala da nosi fetus sa tumorom mozga. Jer više od nevidljivog rata u kosmosu i raketnog obračuna na nebu, mene dira ovaj vidljivi rat za tijelo koji se pomalja u Americi i na trošnom Balkanu.

    Želja da Mirela Čavajda pobijedi postala je veća kad sam vidio kako su se dušebrižni desni podlaci krenuli rugati sa njenom mukom i tretirati je kao bezumni inkubator od koga nema nikakve vajde tražiti mišljenje. A kad rodi bolesno čedo, sa rakom mozga, onda će svi lijepo pasti na koljena i moliti se dobrom bogu da dijete ozdravi. Dakle, vjerni dio fejsbuk zajednice naslonjene na crkvenu dogmu nudi prvoklasnu po-moć, nalik paroli sa dječje onkologije u Beogradu koju dobro pamtim, a koja glasi: Bože pomozi da prihvatim ono što ne mogu da promijenim.

    Američka umjetnica Barbara Kruger proslavila se umjetničkim pamfletom iz 1989. pod nazivom Tvoje tijelo je bojno polje. Koju godinu kasnije, taj su feministički manifest bukvalno na goloj koži osjetile žrtve masovnih silovanja u Bosni. U ratu je umjetnička vizija dobila svoju realiju, u ratu je žensko tijelo postalo vjerska i nacionalna teritorija koju treba obilježiti. Ne biva vazda ličnog u tim silovanjima, prosto dužnost zove, služba je služba, pa se ne tako rijetko u ispovijestima žrtava javlja motiv silovatelja koji se naknadno izvinjava. Pošto je zločin obavljen, eto, žena opet postaje ono što je bila i prije rata, poznanica iz grada, komšinica, ljudsko biće.

    A šta je bila dok se nad njom iživljavalo, pitate se. Bila je tijelo. A šta je tijelo, po Barbari Kruger? Tijelo je bojno polje, to smo rekli.

    Ne važi slavna parola samo u ratu. Kad pritisne mir a kolone krotkih pođu ka svojim hramovima, tijelo postaje još šire bojište. Kad ispisuju molitve i crtaju svece po mišicama i sisama, vjernici ulaze u rat za tijelo na svakom pedlju kože.

    Mudar pastir cijeni pješadiju, pa se ovih dana u sili crvenog slova javio mitropolit SPC Joanikije, da i on kaže kako poslije Strašnog suda najviše nade polaže u američki ustavni sud. Po Joanikiju, abortus ne dolazi u obzir. Nije usamljen kad tvrdi da je njegova riječ od boga - širom svijeta kanonizuje se i propisuje na osnovu meditativnih slika koje se javljaju muškarcima u stanju celibata i posta. Njihove vizije zadobile su odavno kvazifilozofsku strukturu koju smijemo nazvati teologijom, ali i političku strukturu koju moramo nazvati patrijarhatom.

    U toj strukturi žensko je izuzeto iz žene, razdijeljeno u dvije krajnosti između kojih žrec razvlači traku za uviđaj. Na jednom kraju je svetica, majka božija, bezgrešno oplođena i netaknuta materica kojoj se cijeli kosmos klanja, sa druge strane je žena u svojoj putenosti, đavolja doušnica, polufabrikat i rebro, Eva, izdajnica trojnog muškog principa koji vlada.

    Slučaj Mirele Čavajde govori koliko su slične alegorijske skaske na snazi unutar naoko civilnog demokratskog društva, te kakva je moć simboličke uprave iza koje stoje abrahamske religije širom svijeta. One blokiraju procese oslobađanja koji traju stotinama godina, a paradoksalno i podlo koriste informatički bum da disemeniraju svoje arhaične poglede na svijet bazirane na parabolama, poslovicama i krnjim filozofemama.

    Niko nije pošteđen u globalnom svijetu koji od Amerike do Balkana ujedno veliča i prezire tijelo, u oba mu smjera kidajući pravo na ljudskost i cjelovitost. Odvojenost crkve i države često se pominje, ali ima jedna koja se prećutkuje, odvojenost duše i tijela, koja zapravo stvara temelj da se čovjek sputa, da se zarad jednog dijela poništi cjelina, da se u ime tkiva, duha, ili bukvice, negira jedino što nam je dok smo živi dato - volja nad sobom, volja slobodne ličnosti.

    Dok se na nebu, kažu, vode laserske bitke robota, dolje se fanatizuju legije robotizovanih umova kojima je duša pristojan izgovor. Oni bivaju toliko sputani da im beskraj počiva u komandi pastira. Borba je neminovna, u Hrvatskoj je počela, u Americi je počela, a Crna Gora, kakva god bila, suočiće se kad-tad sa istinom da tijelo jeste bojno polje. Ili ako vam se više sviđa slobodni prevod - Tvoje tijelo je Vučji do!

    izvor: www.vijesti.me

    Brano Mandić odličan (standardno).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Dobra mu je nova stranica normalizuj.me.

    Izgubio je dosta "pratilaca" zbog ovih stavova,odvažno od njega gledajući društvo.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  26. #4118
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  27. #4119
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    a... za ovo ti i kinezi po kruzerima znaju, samo mi zadnji saznamo
    nothing comes from violence and nothing ever could

  28. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  29. #4120
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Po nasem zakonu, akcizna roba koja se nadje u prometu bez akciznih markica se moze oduzeti. Ne treba sudska odluka i nije privremena.
    Sad kako su zamislili ovo, s obzirom da roba nije u prometu nego u slobodnoj zoni.... Mislim da im je sledeca logika.
    Luka Bar ne smije da lageruje cigarete u slobodnoj carinskoj zoni. Cim ih izbaci iz magacina, oni visw nisu u slobodnoj carinskoj zoni, vec se tretiraju kao akcizna roba koja nema akcizne markice i kao takva se oduzima.

    Ne bih ja to nista diro
    Ima tu dosta .. grešaka u koracima... mislim na vladu
    Uredba o zabrani skladištenja donešena suprotno zakonu o slobodnim zonama, i koliko znam ne može biti uredba jača od zakona.
    Cigarete su mahom jako stare, sa isteklim rokom, tako da... ajde da budem optimista i da kažem da ćemo biti na nuli od ovog oduzimanja

    Dobro je da se stalo sa ovim švercom i to bi bilo to od benefita od akcije.

  30. #4121
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  31. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  32. #4122
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    2 po 2, kako ono vele...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  33. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  34. #4123
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Niko se ne pita kako joj je tamo, je li joj ledno, ima li ko da joj doda casu vode...

    S kim dijeli zivotni prostor...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  35. The Following 3 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  36. #4124
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Niko se ne pita kako joj je tamo, je li joj ledno, ima li ko da joj doda casu vode...

    S kim dijeli zivotni prostor...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    nije ni one majke sto su zakukale zbog nje niko pitao kako im je.

    dodace joj cimerka.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  37. #4125
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    nije ni one majke sto su zakukale zbog nje niko pitao kako im je.

    dodace joj cimerka.
    Pravda za Veku!

    Njenu stolicu bi praznu drzao 21.maja u prve redove. Da se posalje poruka.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  38. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


Page 165 of 574 FirstFirst ... 65115155161162163164165166167168169175215265 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. 2022.
    By starwalker in forum Forumaški život
    Replies: 69
    Last Post: 06-01-23, 21:32
  2. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 10:56
  3. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 23:27
  4. Prodajem stereo kondenzatorski mikrofon Audio Tehnica AT 2022, nov. 180 eura.
    By Fernando in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 24-12-13, 12:53
  5. Replies: 1
    Last Post: 24-12-13, 12:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •